Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

brendi
27. črc 2007

k tématu: s velko cistou mi bohužel vzali i jeden vaječník s vejcovoudem, byla jsem ale na operaci až v praze, 250 km daleko a nemůžu si to vynachválit, strašně moc vděčím hlavně svým rodičům kteří mi tuto operaci zařídili, ....inu nebylo to zadarmo...
Byla jsem podle mě na špičkovém pracovišti kde byl ukázkový přístup doktorů kterým jsem vděčná za záchranu aspon jednoho vaječníku.
U nás v Hodoníně bych dopadla jinak 😠
S manželem jsme se začali snažit o miminko které jsem moc chtěla a neustále myslela na to že to mou vinou nepujde, a tak jsme si řekli že se snažením začneme i když je svatba naplánovaná až za rok.............snažili jsme se asi 14 dnů a já byla těhotná!!!!!!!!Stejně tak kamarádka z lázní která měla stejný problém otěhotněla okamžitě.
Takže - na množství vaječníků nezáleží.......jen si ted více vážím svého zdraví 🙂

mila30
27. črc 2007

Marti, nevím jestli je to k ovulaci, ale to není bolest jako když to máš dostat( ta bolest k ovulaci je skoro stejná), tak nevím. Snad to nic nebude a kdyby to bolelo čím dál víc, tak si zaběhnu na pohotovost, mám to do Krčské nemocnice 3 minuty, tak pro jistotu....no uvidím 🙂 .

maova
27. črc 2007

Brendl, děkujeme za tvojí zkušenost. Je to krásný něco takového slyšet a gratuluju k miminku 🙂 Můžu se zeptat, jak velkou jsi tu cystu měla, že ti museli vzít i vaječník? 😨

Milo, tak doufám, že to nic nebude, ale kdyby něco, tak určitě radši zajdi na pohotovost. Mě ovulace bolela vždycky trochu jinak než bolest při MS. A nechceš si udělat pro jistotu těhu test?

blanuleplus
27. črc 2007

Ahoj Zuzko. Neboj, i kdyby jsi neco takoveho zjistila, vzdy se s tim da neco delat. Nejdulezitejsi prece je vubec to zjistit! A neboj, me treba ze tri cyklu byl jeden taky anovu. Takze muzes byt prvni cyklus mereni UPLNE v klidu 😉
Milo, Krc ma take moji duveru (ale zvladame to min za 12 minut 🙂 ). Ja mela bolesti v podbrisku vlastne 3 mesice za sebou vzdy tak od pulky cyklu. Tak snad to u tebe taky nic nebude.
Brendi, diky za pozitivni prispevek 🙂

mila30
27. črc 2007

Marti, těhu test si dělat nebudu, to je myslím zbytečné, takhle se asi těhohotenství neprojevuje 🙂 , asi to mám možná namožené, nevím, uvidím o víkendu.
Jo a Brendi, moc krásný příběh a hlavně je hodně povzbudivý, takže má pak člověk větší jistotu, že i nám ostatním se zadaří. 🙂

maova
27. črc 2007

Milo, já jsem právě pak byla hodně opatrná a když se mi něco nezdálo, tak jsem si test vždycky radši udělala a měla jsem jistotu, tak mě to jenom napadlo 😉 Tak hlavně, aby tě to přešlo a nic to nebylo.

mila30
27. črc 2007

Já vím Marti, jenže já mám vždycky když test dopadne negativně špatnou náladu a jsem pak na tom psychicky špatně 😒 . Já myslím, že to přejde a bude dobře 🙂 .

maova
27. črc 2007

Milo, tak nám dávej průběžně vědět, jestli se to lepší, ať se o tebe nebojíme 😉

mila30
27. črc 2007

Blani a to si měla ty bolesti po operaci? Já jsem totiž už za měsíc rok od operace a nikdy jsem to neměla, třeba jsem nějak v tom řecku nastydla a teď to bolí a jsem proto i nafouklá a je mi tak nějak divně ☹ .

blanuleplus
27. črc 2007

Milo a MS probehla normalne? Me zacly bolesti od 3. cyklu. Ja si delala taky test vzdy, kdyz jsem sla s nejakym problemem k dr., protoze jinak mi ho tam delal on a platila jsem 100kc. Treba jsi fakt tehulka 🙂

mila30
27. črc 2007

Blani, poslední MS byla trošku jiná, měla jsem to jen 2dny, jindy to mívám až 6 dnů a ta krev byla taková jako čistá, já vím, že je to blbý sem psát takhle, ale já nevím jak to jinak popsat. Přišla jen o den později, což si myslím, že bylo tím Řeckem a bylo to bez bolestí, ale jak píšu to bylo asi tou změnou prostředí. Těhulka fakt asi nejsem, protože mě nebolí ani prsa a myslím si, že díky tomu, že jsem asi 10 dni po MS být ani těhu nemůžu..bohužel....i když při mimoděložním jsem MS měla a těhotná byla, ale to zase přičítám tomu, že jsem byla mimoděložně těhu...takže tak...
Určitě to brzy přejde a bude fajn 🙂 , držte mi palce 😉 .

lucikpetik
27. črc 2007

ahoj holky, teda vy jste se rozkecaly....
leni vitej mezi nama....ja myslim, ze kdyz proctes nase diskuze, tak se dozvis vse, myslim, ze jsme probraly co se dalo a vysledek, nejaky cas ubehl a tehulky jsou mezi nami....
brendi moc dekujeme za prispevek...potesi to, kdyz si prectes, ze to prece jenom jde...
milo ja byt tebou, tak se radeji taky testnu, co kdyz zrovna, co? hlavne na sebe davej pozor, kdyby nahodou...
zuzi uz jsi volala? a jak zapasis s grafem? jak jsem si na strankach len vytiskla presny postup jak na to, ale jeste jsem nezacla...tento mesic to kaslu, merit nebudu, stejne budu pryc....
a ty moje teploty, ja nevim, jso divne, dneska jsem mela 37,6 coz je docela dost si myslim...
a mrcha je na ceste uplne to citim
blani tak to mame doma stejne, nemit manzela, nemela bych co uklizet???
a to ze se ma v tehu zehlit jen 10 minut jsem slysela teda poprve... 😀
a marti ty zehlis jednu kosili 12 minut? tak to je mazec, to ja to oproti tobe pekne flakam.

maova
27. črc 2007

Milo, palce určitě držíme, ale buď na sebe hodně opatrná a kdyby to bolelo víc, tak na nic nečekej.

Luci, já napsala 12 minut? To jsem to popletla, žehlím 7 minut jednu. Teda, jestli jsem se od té doby už nezdokonalila 😀 Já jsem dřív žehlila ráda, stoupla jsem si k televizi a vůbec mi to nevadilo, ale od té doby co musím žehlit tolik košil, tak už mě to nebaví.

mila30
27. črc 2007

Díky moc Marti, určitě na sebe dám pozor 🙂 .
To žehlení mi říkala kamrádka, které to říkala její doktorka, prý je to námaha vždy je na jednu stranu což se prý nedoporučuje, tak se prý mají díky tomu dělat menší přestávky. Ale moje ségra žehlila normálně a nic se nestalo, tak dávejte jen holky pozor a kdyby jste se cítili unavené tak raději přestaňte.

blanuleplus
27. črc 2007

Milo, drzim palce, at jsi ok. Ale pro sebe si myslim, ze pokud MS byla jen jak to popisujes, ze klidne tehu byt muzes 🙂 A prsa me zacly bolet az skoro v 6.tt, takze muzes byt klidne tehu uz z minuleho mesice. Moje teta mela MS porad a zjistila, ze je tehotna, az kdyz citila pohyby 🙂
Luci, 37,6 je docela dost. Citis se zdrava? A kolik mivas teploty nejnizsi? Jestli jsi i normalne jak kaminka, tak to muze byt. Ja mela od 36,2 do 37,2 (kdyz uz jsem byla tehule) a mrchu jsme citili vzdy vsechny tehule, ja ji citila i tenhle mesic 🙂 Jojo, bez meho zlateho manzilka bych se doma skoro nudila. Dnes mi oznamil, ze se stavi s kolegou z prace kvuli necemu, tak jsem uklidila alespon "symbolicky" 😒

maova
27. črc 2007

Milo, já se z žehlení cítím unaveně vždycky 😀 , ale to bude spíš tím, že mě to nebaví 😀 A souhlasím s Blankou, taky si myslím, že těhulka být klidně můžeš, když MS byla tak krátká a jiná. A mě prsa sice bolí od začátku, ale ne nijak strašně, takže si myslím, že někdy třeba ani tak bolet nemusí 😉

Luci, to je fakt, 37,6 je teda hodně. Já jsem měla teploty jako Blanka, snad jenom jednou když jsem nebyla těhu, tak 37,0 a jinak max 36,9 a až v těhu nad 37.

lucikpetik
27. črc 2007

je, marti tak ted nevim, mozna jsem to popletla ja...ale je fakt, ze ja mam kosili vyzehlenou tak za minutu, normalne to flakam.. 😀
blani nevim, necitim se nemocna, tak nevim...a teploty merim jenom tento mesic a ze zacatku to bylo 36,9 a ted posledni tyden to pod 37 neslo.....
a blani to vis, ze i me by to bez manzilka doma nudilo, po kom bych porad uklizela ponozky apod... 😀
¨prave neni doma, tak uklizim, chystam se ted vysavat.. ☹

maova
27. črc 2007

Luci, oni jsou to pracovní košile, takže vejložky a tak, tak to asi proto trvá dýl a když chci, aby byla vyžehlená hezky, tak to chvíli trvá. Jeden jejich kolega chodí v nevyžehlených a to je tak strašný, že být jeho manželkou, tak se stydím. Takže já se radši snažím 😉
Asi máš celkově vyšší teploty, když i ze začátku jsi měla 36,9. Ale aspoň máš jistotu, že ovu byla, když se tak hezky zvedly 🙂 Tak ať se ti hezky vysává 😉

blanuleplus
27. črc 2007

Luci, my snad mame jednovajecny dvojcata. uz minule jsem se musela smat, kdyz jsi mluvila o ty mycce a spanim za pulkou... MM vzdycky odejde a necha mi tu spoustu darecku na pamatku...ponozky, slipy...asi abych mela alespon trochu pohyb 🙂 A jestli jsi mela predtim 36,9, tak tech 37,6 klidne mit muzes.

lucikpetik
27. črc 2007

jj, blani to jsou chlapi, napr. dneska odesel, v koupelne trencle, v obyvaku ponozky, v kanlu spinavy talir a v chotbe pod zrcadlem pyzamo - tricko, jak ho sundal tak tam s nim prasknul....jo a jeste v koupelne zmuchlana osuska, nevysvetlis, ze kdyz to nepovesi, tak to nikdy neuschne....
a ty teploty by ted spis mely klesat nez stoupat ne? kdyz ma prijit mrcha...????
a co dela marti manzilek????

maova
27. črc 2007

luci, jestli teploty neklesají, tak si myslím mrcha zatím určitě nepřijde, takže dneska jí nečekej 😉 Kolik dní jsi asi tak po ovu?
Já nevím, ale asi mám divného manžela 😀 Ručník si vždycky pověsí, prádlo hází do koše, uklízí po mě nádobí 😀 No jak říkám, u nás je to spíš obráceně 😅 Já pak dělám vždycky ten větší úklid, jako vydrhnutí koupelny a tak 😉

lucikpetik
27. črc 2007

tak to si marti manzela vaz... 😀
no myslim ze minimalne 7-8 dni po ovu jsem...a to kdyz klesne, tak by mela prijit ten de?

maova
27. črc 2007

luci, vážím 😀
Tak to by podle mě MS přijít ještě neměla, 7-8 dní je ještě asi málo. Mě chodila MS nejdřív 11. den po ovu. A přesně tak, když teplota klesne, tak ten den MS přijde, aspoň většinou 😉 A držím palce, aby se jí nechtělo 😉

lucikpetik
27. črc 2007

diky, ale tento mesic v to nedoufam, ja si taky myslim, ze by mela mrcha prijit nejdriv pristi utery, ale to bricho me boli uz od vcerejska, tak se asi uz hlasi, abych si nahodou nemyslela, ze neprijde..

mila30
27. črc 2007

Holky,tak to můj manžel taky nechá všude všechno ležet a při tom máme jen byt velikosti 2+kk, takže klidně trencle jak jde do koupelny pomalu nechá ležet v půli obýváku a pak je překračuje a dělá, že je nevidí 😀 , nebo začne něco dělat a v půli od toho odejde a musí odpočívat 😀 😀 . No je s nima sranda 😀 . Marti, tvůj manžel je asi teda zázrak, to jsem nikdy nezažila 🙂 .

lucikpetik
27. črc 2007

milo tak to je trefne s tim odpocivanim.. 😀 😀 😀 jak u nas doma, nejlip jak tak necha neco rozkramovane pres pul bytu a ma nekdo prijit, ja to nesmim uklidit, jak neco uklidim, tak rve ze tam mel sroubovak a klidne to tak necha den a vubec ho to netankuje 😀

maova
27. črc 2007

Holky, tak tohle mu ani říkat nebudu, nebo taky přestane uklízet 😀 Asi ho budu muset víc chválit 😀

lucikpetik
27. črc 2007

no to bys asi mela 😀

blanuleplus
27. črc 2007

Tak holky ted jsem se fakt pobavila. Marti, manzilek je asi hotovy poklad. Ten muj sice taky, ale s tim uklizenim je to horsi. Ja ho vzdycky prosim, at mi alespon nepridelava zbytecnou praci. Treba aby si ponozky sundal tak, ze je nemusim pretacet... 😖 No a kdyz mi s necim pomaha, tak ho musim jen chvalit. Beda, kdybych mu rekla, ze to potrebuju jinak 😉 Takze sice treba vynese kos, ale ja pak musim jit s desinfekci vydrbat kuchynskou linku, protoze na ni odlozil viko z kose...apod. No, laska moje velika ted asi nekde poradne skyta. 😅
Luci, vis ze boli brisko na MS takhle predcasne pri tehu? Drzim palce 😉

zuzan
autor
27. črc 2007

Teda holky, koukám, že jste se rozjely 🙂)) Luci, tobě držím palečky a asi si budu muset to moje zlatíčko taky víc hýčkat, protože si po sobě uklízí naprosto všechno a jak psala Marťa, tak kolikrát i po mě 🙂 Vytírá, žehlí, vaří, uklízí...dělá naprosto všechno a úplně bez problémů, tak ho hned dneska musím pochválit 🙂)) Někdy je trošku až puntíčkář 🙂 Domluvili jsme se hned na začátku, že se nám nelíbí takový to rozdělení, co je ženská a co chlapská práce, takže v tom máme jasno 🙂)) Jasně, že má taky svoje mouchy, ale kdo je nemáme 🙂)) Když něco vaří, tak je to taky na velký úklid, protože spotřebuje 6x tolik nádobí, než je třeba, ale na druhou stranu je fakt, že si ho po sobě pak i umyje a uklidí 🙂))
Luci, konečně jsem volala té paní a objednala jsem se, ale první volný termín má 25. září, tak musíme ty 2 měsíce vydržet a počkat a kdo ví, co se do té doby může stát a pak by mi bylo úplně ukradený, jestli mám kostrč jinde, než má být 🙂))
Pro dnešek končím, tak si užijte krásný víkend a Mílo, pokud bys chtěla ty fotky, pošli do IP svou e-mailovou adresu 🙂