Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
29. bře 2007

🙂) hezky fotky blani...i mistecko, venku to bylo fajn,ze?
a ja si jdu pro tu zmrzku,uplne jste mi udelaly chute, knedlicky, milka .... 😝

lucikpetik
29. bře 2007

marti tak to ja to mela tak samo, placala jsem co jsem videla, ale tak mimochodem, ted tehotna nejsem a taky to tak mam...jsem schopna snist zmrzlinu a zajist to tycinkama nebo chipsama, viz vcera 😅

maova
29. bře 2007

luci, tak já jsem na tom úplně stejně. Říkám si, že jsem zvědavá jestli se tyhle chutě dalším těhotenstvím změní. Mám pocit, že mám vždycky chuť na všechno, od všeho kousek. Nejradši bych doma rozbalila všechno co tam zrovna je 😅 Tak si pochutnej na zmrzlině 😉

lucikpetik
29. bře 2007

no a to si porad rikam, ze musim prestat se tak cpat, abych v tehotenstvi nebyla jako sud, chtela jsem zhubnout...a abych pak v tehu jedla zdrave veci, ale jak se znam, skutek utek

maova
29. bře 2007

luci, jako bych to psala já 😀 Ale včera jsme měli aspoň doma zdravý oběd, nebo spíš večeři. Dělala jsem červenou čočku a docela dobrá, tak jí budu dělat častěj. Ale jinak u nás vedou smetanové omáčky a tak podobně 😀

lucikpetik
29. bře 2007

presne tak, smetanove omacky, zahustene polivky, sladke, hranolky, pizza, pizza, pizza...apod..zadne papriky, rajcata, okurky.... ☹ to se pak spatne hubne... 😅

maova
29. bře 2007

to jo, takhle asi nezhubneme 😀 Ale co, myslím, že tlustý nejsme ani jedna a pár kilo navíc nám taky neuškodí. Pro miminka určitě lepší, než když budem samá kost a kůže 😉
Holky, dneska je mi tady s váma dobře a hned je mi zase mnohem líp. Děkuju 🙂

lucikpetik
29. bře 2007

no ja bych potrebovala par kilo dolu...ale vule me nejak opustila, to loni pred svatbou to slo samo ani nevim jak...ale ted...

lucikpetik
29. bře 2007

holky prave mi psala teta, ze sestrenka je v nemocnici, zacala krvacet, marto tobe jsem to psala, ze je to ta sestrenka, ktera to neplanovala a proste otehotnela a ze ji v koutku duse zavidim, jsem fakt koza....

maova
29. bře 2007

asi ti zabraly přípravy hodně času, tak jsi nemyslela na jídlo 😉 Já bych teda potřebovala hlavně břicho, tam se mi to všechno nějak hromadí a v létě budu nešťastná. Ale bohužel taky nemám tu vůli, obdivuju lidi, co se do toho vrhnou a nevadí jim jíst najednou málo.

lucikpetik
29. bře 2007

no ja to tak vzdycky mela, rekla jsem si dost a prestala se cpat a slo to, ale letos jsem zacla s dietou uz asi 10x a vydrzela to max. den...navic nam tu otevreli skvelou pizzerku a to je pro me smrt

zuzan
autor
29. bře 2007

Holky, tak jsem zpátky... Luci s tou sestřenicí to dopadne dobře, uvidíš...a neměj výčitky, žes jí tiše záviděla... Stalo by se to tak jako tak... Ona si určitě taky nevyčítá, že to nebylo plánovaný miminko... Jo, jo...jídlo, jídlo, jídlo ☹(( Vyzkoušela jsem si jedny kalhoty a zas do obchodu dlouho nevlezu...když jsem se v kabince vysvlékla a viděla se v zrcadle, tak jsem sama sobě přísahala, že už nikdy nevezmu do pusy nic sladkýho, žádnej zákusek...že už do konce života budu jen na ovoci a zelenině... Fakt už se sebou musím něco dělat... Jenže u nás je to složitější, manžel je v jídle strašněj machánek, takže zeleninu jakkoli tepelně upravenou by do pusy nevzal, omáčky taky nemusí a smetanovou už vůbec ne a to je pak těžký něco vymýšlet...každej den řízečky mít taky nemůžeme, takže asi bude muset přejít z teplých večeří na chleba s máslem 🙂)) Neumíte poradit, jak ho naučit jíst aspoň tu zeleninu??? Syrovou si jí dá rád...

lucikpetik
29. bře 2007

no zuzi obavam se, ze pokud ti zeleninu nejedl doted, tak uz to asi neklapne... ☹ sama na sobe to pozoruju, kdyz si muzu vybrat, tak zelenina to urcite neni. a navic, treba si dam zeleninovy salat, ale pripadam si nedojezena a pak placam vse co vidim, tak nevim co je horsi...tak milacka netrap zeleninou, kdyz ji nemusi...
ale jinak te chapu, taky v kabince vzdycky nadavam, ze uz nikdy cokaladu nevemu a ze hubnu, do te doby, nez mi zase nejaka cokoladka projde pres nos 😨

lucikpetik
29. bře 2007

holky jak dlouho jeste pracujete? marto ty uz to mas za par, co? a ty zuzi? blanka se nam nekde ztratila....

maova
29. bře 2007

zuzi, s tou zeleninou je to u nás dost podobné. Syrovou má manžel rád, ale vařenou nemusí. Stejně jí občas do něčeho dám, třeba včera do té čočky a dokonce mu to chutnalo. Co nemusí je vařená mrkev a hrášek, to by asi nesnědl, tak to nikam nedávám. Zkus to jedině postupně, udělej třeba těstoviny, hodně masa a do toho trochu zeleniny, aby nebyla moc vidět 😀 a pak přidávej víc a víc 😉

maova
29. bře 2007

blanka psala, že jde do školy 😉 A já se taky pomalu loučím, protože jdeme do toho kina, tak jdu o trochu dřív 😉 Tak pa pa zase večer a nebo zítra 🙂

lucikpetik
29. bře 2007

aha, mi tu asi obcas neco unikne, vubec jsem nepostrehla, ze psala ze jde do skoly 😅 marto uzij si kino a pizzu 😉 a zitra zase ahoj, ja taky pujdu, jdu natirat desky na chotbu... ☹

zuzan
autor
29. bře 2007

Holky, díky za rady, ale už jsem to zkoušela...jednou, když jsme byli pohádaný, tak jsem uvařila rizoto a ani neceknul-to byla vyjímka, jenže když vidí, že je tam zeleniny byť trošičku, tak to do pusy nevezme... Já ho nenutím, jen už mi dochází inspirace, co vařit 🙂)) Já odcházím na autobus kolem 15,35 hod., tak ještě hoďku... Ale dneska mi to tu s vámi hezky rychle uteklo 🙂)) Jen doufám, že nemáme nijak monitorovaný počítače, jinak budu asi hodně brzy nezaměstnaná 🙂))

ivusa1
29. bře 2007

Ahojky. Jak pak se máte? Zítra jdu na vyndavání stehů, snad to moc nebolí🙂 A pak se asi začnem snažit znova, nebo spíš se budem milovat a snad to někdy vyjde. Už na to nepospícháme.Jako poprvé 😉 Jak pak dlouho se snažíte vy?

lucikpetik
29. bře 2007

taky mi to tady s vama fajn utika, tak se mejte a zitra papa

zuzan
autor
29. bře 2007

Luci, ty už běžíš? Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy máš ty narozky, když jsi psala o příštím týdnu...Moc bych Ti přála ten nejkrásnější dáreček, na který tady všechny čekáme... Tak papa...
Ivuš, ahojky...je fajn, že se na nás přijdeš podívat... Stehy nebolí vůbec, jen to trošičku štípne a zatahá, ale opravdu to není bolestivý, spíš malinko nepříjemný...hlavně aby všechno ostatní bylo v pořádku... My se snažíme od půlky listopadu, otěhotněla jsem 1,5 měs. po vysazení prášků a teď je to 2 měsíce od operace...

lucikpetik
29. bře 2007

ja jeste nejdu, nemusim....narozky mam 4.4. a diky moc za pranicko, to by byl opravdu krasny darecek, jsi hodna....
ivus ahoj, stehy neboli a to kdyz to reknu ja, co jsem cita i na odebirani krve, tak mi ver 😀 hlavne se ti ulevi, uz te tam nebudou otravovat zadne nite 😉 a otehotnet se mi podarilo mesic po svatbe, co jsme se snazili...a ted je to od operace pul roku...

ivusa1
29. bře 2007

Nám se to podařilo hned po vysazení přášků, začátkem února. Měli jsme radost 😔 Jsem zvědavá jak to bude dlouho trvat teď. Za jak dlouho se vám obnovil cyklus? Já jsem teď po operaci kravácela 5 dní, každý říkal že to bude asi týden. Jsem zvědavá kdy to zase dostanu. Držím vám palce ať se vám to podáří a je mimčo tam kde má být.S těma stehama jste mě uklidnili🙂

lucikpetik
29. bře 2007

ivi ja mela MS hned pak ten nasledujici mesic a pravidelne, tak toho bych se nebala

ivusa1
29. bře 2007

A snažíte se hned po operaci nebo čekáte? My prý můžem hned, nezasahovali do dělohy,ale bojim bojim

lucikpetik
29. bře 2007

to mi taky tak rikali, ze nezasahovali do delohy, ale kazdy doktor rikal neco jineho..jeden muzete hned, druhy cekat pul roku, treti tri mesice...
ze zacatku jsem na milovani nemela ani pomyleni, pak mi dali ty lazne a to jsem nechtela otehotnet, abych mohla jet...tak z lazni jsem doma 12. 2. a od te doby uz pozor nedavame...ale nevyslo...

zuzan
autor
29. bře 2007

Ivu, fakt se toho neboj a jděte do toho hned...Možná budeš mít bříško trošku citlivý, tak moc nedivočte, ale v klidu a něžně to bude dobrý... Krvácela jsem 2 týdny před operací a po laparoskopii ještě dalších cca 5-7 dní... Menstruaci jsem dostala přesně 28 dní po operaci.

lucikpetik
29. bře 2007

nic devcatka, ja jdu teda vymenit pc za stetku a barvu a jdu natirat, tak zase zitra se budu tesit ahoj...

ivusa1
29. bře 2007

Fakt jste skvělý holky!! Moc mi pomáhá když si o tom můžu popovídat. Manžel je taky skvělý, krásně se o mě stará a nenecháme mě nic dělat, jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží 🙂 Jak dlouho jste byli po operaci na nechopence?

ivusa1
29. bře 2007

Ahoj lucik🙂