Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
13. srp 2007

Ivuš, tak to zůstaň určitě doma, to chodíš fakt strašně dlouho a klidně bych to i doktorovi řekla, že ti ta chůze nedělá dobře. Mě třeba fakt nedělala, hodně mě z toho bolelo v kříži. A neboj, určitě bude všechno v pořádku a nezapomeň si říct o fotku 😉 🙂

ivusa1
13. srp 2007

Už se nemůžu dočkat🙂 pak to všem řeknem, kroměmanžela to ještě nikdo neví, jsem zvědavá na reakce 😉 ale co vím tak se rodina těší, v práci mě ale sežerou, to abych pak rychle utíkala pryč až to řeknu

ivusa1
13. srp 2007

A ty chodíš pořád do práce?

maova
13. srp 2007

No mě prsa vyrostly trochu, ale moc ne a dál taky nerostou. A to jsem se tak těšila 😀 Třeba si to ještě rozmyslí a začnou 😀 A přibrala jsem asi tak kilo, to skoro na začátku, pak jsem ho zase zhubla a teď je zase nahoře, takže taky moc nepřibírám.
Tak to se určitě těšíš, až to budete všem říkat 🙂 Taky jsem věděla, že naši se těší, tak měli velikou radost a vlastně všichni, dokonce i v práci už s tím tak nějak počítali 🙂 A jestli ti budou v práci dělat problémy, tak prostě zítra dostaneš neschopenku a pozítří už nepřijdeš a máš klid a doma ti bude nejlíp 🙂

maova
13. srp 2007

ivus, nechodím, to jsi tady možná v tu dobu nebyla 😉 Začala jsem špinit, tak jsem dostala radši neschopenku, na kontrolu jdu 30. a po problémech, které přišly v práci už se tam taky vrátit nechci, takže budu taky prosit doktora, aby mi jí dál prodloužil.

ivusa1
13. srp 2007

😉 bylo by to moc fajn, naši se také moc těší, mamča byla na dovče kousek od hranic s Polskem, tak se tam zajeli mrknout a narazili na nějakou tržnici kde měli miminkovské oblečky, tak hned básnila, že až se nám to povede tak pojedem nakupovat 😉 tak jsem dělala jako že se to snad někdy povede 😉 chi chi až zjistí že jsem ve 3 měsíci tak bude koukat

maova
13. srp 2007

No, tak to bude mít určitě obrovskou radost. Mě už taky babička říkala, že až budeme vědět co to bude, tak jí to máme říct, aby nám upletla nějaké oblečky a tchýně zase, že jestli to budeme chtít tajit, tak ať to řekneme aspoň jí, aby nám taky něco koupila 😀 Takže si myslím, že to nakonec stejně řekneme všem 😀
Ivuš, zatím pa, jdeme si pustit nějaký film, když zítra ani jeden nemusíme vstávat 🙂

ivusa1
13. srp 2007

tak to tu pak budeme kecat pořád 🙂 pokud mi ji napíše tak až do konce než nastoupím na mateřskou protože ty bestie v práci by mě pak snad přizabili, také bych chtěla být doma, a už je vše v pořádku? už nešpiníš? Třeba to bylo stresem.

maova
13. srp 2007

Už nešpiním, trvalo to týden a už je to ok, tak jsem moc ráda a snad už se to ani nevrátí. A jinak jsem tady taky skoro pořád 😀

ivusa1
13. srp 2007

vy se máte, moc vám závidím, pa a dobrou noc 🙂

mila30
14. srp 2007

Ahoj holky, vidím jak jste si pěkně pokecaly 😀 . U mě nic nového jen hlásím, že mě teplotka spadla až dnešní den, tj. 3 dne MS na 36,6. Takže já se asi podle teplotek nebudu moc řídit jestli jsem těhu nebo ne. Snad alespoń poznám ovulaci, chci si i tenhle měsíc koupit ovulační testy abych měla jistotu a uvidíme ... 🙂
Ivuš, nevím jestli jsem tě správně pochopila, nejsi ty náhodou z Lysé nad Labem ??? Pokud ano, tak tam jsem chodila do školy, u rodičů jsem bydlela v Úvalech a pracuji v Nehvizdech ve firmě Schiedel, tak třeba ti to něco řekne 😉 .
Přeji moooc krásný den 🙂 .

zuzan
autor
14. srp 2007

Krásné dobré ráno, všem...Ivčo, tobě přeji, ať dnešní kontrola dopadne co nejlépe a na neschopence se domluvíte 🙂
Mílo, jaké ty ovu testy si chceš kupovat? Máš na mysli ty proužky fungující na podobném principu, jako těhu testy? Jsem pak zvědavá na tvé poznatky 🙂
Tak tady zkouším poslat ten odkaz, snad bude fungovat...Marti, díky za radu 🙂 Ale jasně říká, že MS je na cestě a i se tak cítím ☹(( Tak zase snad někdy příště...

http://www.fertilityfriend.com/home/1ba036

blanuleplus
14. srp 2007

Ahoj holky, vcera jsem vas uz nezastihla ☹
Ivus, jsem rada, ze jsi o sobe dala vedet a budu na tebe dnes myslet, i kdyz jsem presvedcena, ze kontrola dopadne dobre a ty se nam budes moct pochlubit peknou foteckou... 😉 Doufam, ze dr. bude fajn a napise ti neschopenku. Ten stres v praci a cestovani za to nestoji... Musis nam hned nahlasit reakce okoli, az to budete rikat. 😉
Prsa mi taky rust prestala. Zustala ale takova nalita a bolava. Nekdy mi jako kus ztuhne a boli i kdyz treba vubec nic nedelam... Ale jsem rada, ze jsem si alespon trochu polepsila 😅
A mam jeste o pul kila min nez pred tehu, ale to ted asi rychle dozenu 🙂
Milo, to ja bych uz mela pocit, ze jsem nemocna 🙂 Ja vzdycky byla jak smrtka. Az ted muzu na mamku normalne sahnout bez toho, aby se lekla 🙂 Jsem zvedava, kolik budes mit nejnizsi teplotu, ale uz tech 36,6 jde... A meris v puse nebo v pochve?
Luci, jak jsi zvladla dnesni rano?
Zuzko, teplota se drzi? 😉
Vzdycky, kdyz vam takhle pisu, tak myslim na nase Romcatko. Snad se k nam brzy zase pripoji s dobryma zpravama...

blanuleplus
14. srp 2007

Ahoj Zuzko, mezitim jsi tu 🙂 Koukala jsem na grafik a po ovu jsme mely podobny, jen tobe se pak teplota vysplhala vysoko... Samozrejme ti preju, at MS nedorazi, ale i kdyby prece jen prisla, alespon te muze tesit, ze cyklus ti funguje na 1, manzilek je taky plodny...takze se to prece musi v blizke dobe povest 😉

mila30
14. srp 2007

Blani, moje tělesná teplota je 36,3, jsem taky jak smrt, jsem studená i pod peřinou, proto mě zaráží, že zrovna " tam " jsem tak teplá 😀 ( nevím jak líp to napsat 😀 ). Měřím v pochvě, tak to snad nevadí, prý je to lepší...tak nevím.
Zuzi, nevím jaké ovu testy koupím, ale nějaké ty středně drahé 😀 , taky nevím jestli už doktor dokáže 6 den po MS poznat jestli se už tvoří folikuly, protože v pátek jdu na kontrolu, tak docela sázím na to, že tam uvidí alespoń nějaké drobky a pak si ten ovu test koupím. Doufám tedy, že mi neřekne, že moje vaječníky opět nevykazují žádnou činnost ☹ ...

blanuleplus
14. srp 2007

Milo, cinnost si vykazovala 🙂 Toho bych se nebala 😉 Taky jsem merila v pochve. Asi je to nejlepsi, protoze v puse to pry muze ovlivnovat dychani. S tou mou tehu teplotou si jeste ted MM nezvykl. Vzdycky se uplne lekne, ze jsem nemocna, ze uplne hicuju...tak mu rikam, ze prece sedim na vajickach 🙂

zuzan
autor
14. srp 2007

Blani, po poklesu těch teplot si nedělám iluze, že by MS nedorazila...ach jo, zatím jsem hrdinka, ale vím, že to ponesu hodně těžce... Mílo, někde jsem četla, že při zjišťování příčin se 2.-5. den MS nabírá krev na zjištění hormonálního profilu, nevím, jestli třeba na ultrazvuku uvidí něco víc, ale spíš si myslím, že si tě pozve znovu ještě tak za týden... Pak mi musíš říct, co ti naplánoval, co s tebou hodlá provádět...Už se připravuju, že nás to taky čeká, tak k tobě pak budu chodit na rady a výzvědy 🙂

mila30
14. srp 2007

Zuzi, nebuj se nic všechno ti popíšu, i když já už na všech vyšetřeních byla, tak si myslím, že už mě rovnou požene asi do IVF, ale uvidíme... 😉

zuzan
autor
14. srp 2007

Mílo, tak to já nevěděla...a co všechno jsi absolvovala??? I manžel byl na spermiu? Jsem zvědavá ženská... Aspoň to budete mít všechno o to rychlejší 🙂 A kdy jsi ty vyšetření absolvovala? Po jaké době snažení?

mila30
14. srp 2007

No, já jsem na tom byla minulý rok asi tak v dubnu a dělali mě i manželovi všechna vyšetření. Spermiogram, hormonální profil, průchodnost vejcovodů, kontrola zda probíhá ovulace a já už nevím co všechno 😀 .Dopadlo to dobře až na to, že mi folikuly rostly málo a pak hned zase zanikaly, na to jsem dostala Clomhexal a bylo vše ok a na každé straně se mi pak vytvořilo 5 folikulů, které byly i pěkně velké. Prášky jsem brala jen jeden měsíc, pak jsem je sama vysadila a zkusili jsme to ještě samy a v červenci se zadařilo i když mimoděložně 😉. Jinak to vyšetření jsme měli už po půl roce snažení a to kvůli mému věku, bylo mi 29 a taky protože jsem měla krátkou MS, třeba jen jeden den a moc málo. Což teď už nemám, teď jí mám i 6 dnů a hodně 😀 .

zuzan
autor
14. srp 2007

A můžu se ještě ptát??? Jak ti vyšetřovali průchodnost vejcovodů? To jsi byla na laparoskopii??? Dneska jsem uvažovala nad tím, že bych zavolala dr. a objednala se i přesto, že jsem to chtěla nechat až na září, ale nějak už to psychicky nezvládám a akorát se oba s manželem každý nevydařený měsíc trápíme...Čím ty vyšetření začínají? Představuju si to asi tak, že vyšetří nejdřív spermiogram, pak tobě nabírali krev, dělali ultrazvuk apod.???

lucikpetik
14. srp 2007

ahoj zlaticka, teda pekne jste se tady rozpovidaly....
milo ja nevedela, ze uz toho mas tolik za sebou, no ale hlavne ze jste v poradku...
zuzi grafik dobry, zatim se teplotka drzi...
marti na jaky film jste koukali?
a blani parada, dnesni vstavani...no uz mi bylo i lip, ale bylo i hur, porad jsem zdechla, takze nic moc to neni...jinak vsera byl asi nejaky den blbec....
manzel mel vcera nehodu, nedal mu prednost nejaky mladoch ve meste...nedovedete si predstavit ty stresy, nez prijel domu....nakonec to snad vypada jen na zlomenou ruku, prave jel na kontrolu, nejak nechteji ty kosti dolehat k sobe, takze mu dneska reknou, jestli jeste pujde na operaci na srouby, nebo se bude tri tydny cekat, jestli se to chyti....
dneska uz je to v pohode, jsem rada, ze to tak dopadlo, ale vcera jak me bolelo bricho....
fakt je treba vazit si kazdeho dne...

blanuleplus
14. srp 2007

Ahoj Luci, no to jste si fakt uzili... 😨 Jsem rada, ze to skoncilo "jen" zlomenou rukou. Snad mu dobre sroste a nebude muset na operaci. MM se mi smeje, ale ja taky vzdycky trnu, kdyz nekam jede. A uplne staci cesta z nebo do prace...je to kousek, ale pres nebezpecny usek. Ted si vymyslel, ze pojede sam do Nemecka k Baltu na surf... 😖 A pak se snaz nestresovat...taky me vzdycky rozboli bricho, takze dobry to asi skutecne neni.

zuzan
autor
14. srp 2007

Luci, to je mi moc líto, co se včera přihodilo...snad bude manžel i jeho ruka v pořádku, hlavně že se nestalo nic vážnějšího, ale je to nepříjemný a je mi jasný, jaký jsi měla strach, který ti k psychické pohodě rozhodně nepřidal...Na silnici je to hrozně nebezpečný, kolikrát se nestačím divit, když vidím, co se na nich děje a jak někteří řidiči riskují jen proto, aby nahnali 3 minuty...
Luci, ty máš pocit, že se drží teploty nahoře??? Sice to od tebe zní optimisticky, ale já mám pocit, že jejich sestup je jednoznačný...Holky, řekněte mi prosím, ale fakt upřímně, co si o tom mém grafu myslíte???

lucikpetik
14. srp 2007

no prave se vratil, ze nedojel do ostravy do nemocnice, ze volali znami at jede do prerova, od kamarada tam pracuje sestrenice, je nejaka dobra, tak jel tam...to jsou nervy...
no zuzi tvuj grafik..sice teplotka klesla, ale zatim se drzi stejne, ja bych hlavu jeste nevesela....

lucikpetik
14. srp 2007

ted z nej vylezlo, ze tam pry vcera byla i televize, to to muselo vypadat...

zuzan
autor
14. srp 2007

To jsou nervy, Luci...tak hlavně aby to dobře dopadlo...a to takhle cestuje se zlomenou rukou??? Doufám, že ho někdo veze!!!

zuzan
autor
14. srp 2007

Jinak děkuju za názor a budu držet všechny palečky, aby bylo všechno v pořádku...

lucikpetik
14. srp 2007

jasne, chtela jsem ho zavest ja, ale je mi blbe, tu cestu az do prerova bych asi nedala, tak ho veze svagrova...

blanuleplus
14. srp 2007

Zuzko, moc rada bych te potesila, ale nevim... Myslim si, ze zitra muze teplota klesnout, ale i stoupnout. Podle me to porad neni jasny ani na jednu stranu...