Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
29. bře 2007

Ahojky Luci...tak ať ti jde práce hezky od ruky 🙂))
Ivu, tak to máš skvělýho manžela, můj se o mě taky staral příkladně, ale nepřišlo mu vůbec divný, když jsme spolu týden po operaci stěhovali těžký skříně...Nic mě nebolelo ani mi nic nebylo, ale teď vím, že to byla veliká hloupost a příště už bych na sebe dávala větší pozor...Tak se opatruj a hezky odpočívej... Já byla na neschopence celý týden před tím, než jsem nastoupila do nemocnice (má jistě zkušená doktorka mě nechala bez jakéhokoli vyšetření doma na neschopence a ládovala mě denně 15 prášky na udržení těhotenství, protože mé krvácení přikládala hrozícímu potratu). Pak jsem byla v nemocnici týden a pak ještě 2 týdny doma... Nikam nechvátej, nic neuteče...

ivusa1
29. bře 2007

TAk to máš supr gynekoložku jako já gynekologa. Zůstala jsi u ní? Zvažuju jestli si nemám najít jiného gynekologa, když mi do 8 týdne neudělal žádné vyšetření, i když jsem tam byla 2x a tvrdila že jsem těhotná. Už mám jen jeden vejcovod a nechci nic riskovat.

zuzan
autor
29. bře 2007

Ivuš, musím letět na autobus...To je fakt síla, jak jsou ty dokoři laxní...O odběr krve jsem si zkoušela říct, dívala se na mě ve stylu, co si to vůbec dovoluju a odsekla mi, že to není třeba, když mám pozitivní test (že ta čárka byla přes týden slaboučká a nesílila jí vůbec nerozhodilo)...Takže první vyšetření i odběry krve jsem absolvovala až v nemocnici... Doktora jsem změnila hned po vytažení stehů a tobě doporučuju totéž...už pro klid dušičky 🙂)) Zatím jsem u toho nového byla jen jednou, ale má dost slušně zařízenou ordinaci a ultrazvuk hned u křesla, takže jsem zatím spokojená... říkal, že nám dává čas na otěhotnění do léta a pak uvidíme, co dál...ale já osobně bych tomu chtěla dát času víc...Uvidíme do konce roku a pak se s ním domluvím na dalším postupu...teď už fakt musím běžet, tak papa a ať to zítra v pohodě zvládneš 🙂))

ivusa1
29. bře 2007

Papa, ten můj tam také sedí vedle ultrazvuku a nic, první odběry byly také až v nemocnici☹ měj se moc hezky pa

zuzan
autor
30. bře 2007

Hezké ráno, holky 🙂)) Konečně je pátek... Ivuš, věřím tomu,že teď už by tě určitě pečlivě sledovat, ale nevím, asi bych na tvém místě lékaře změnila...já ke své dr. naprosto ztratila důvěru a až teď, když jsem přešla jinam, jsem zjistila, že může být i jiný přístup, než 30 vteřin strávených v ordinaci jen na opravdu nejnutnější úkony...
Marti, tak jak se ti líbil včera film? Snad jste si užili krásné odpoledne i večer.
Luci, podařilo se včera dílo? A co jsi vlastně natírala?

maova
30. bře 2007

Ahoj holky, přeji hezké ráno 🙂
včerejší Vratné lahve se nám mo líbily, zasmáli jsme se a fakt takový pohodový film 🙂
Koukám, že jste probíraly gynekology. Já chodím na jedno místo, kde je sice doktorek víc, takže už jsem byla asi u čtyř, ale mají zase výborné vybavení a ultrazvuk dělají pokaždý, když jenom třeba řeknu, že mě pobolívá v podbříšku. Jsem tam moc spokojená.

zuzan
autor
30. bře 2007

Tak to máš obrovskou výhru, žes takovou ordinaci našla...a tys věděla, že jsi těhotná dřív, než se objevily nějaké problémy? Já chodila do ordinace, kde se střídá paní před důchodem se svým zetěm...on se zdá být dost profesionální, ale ona už je taková laxní a dělá opravdu jen úkony nezbytně nutné, takže jí stačilo, že jsem měla pozitivní test a o víc se nestarala. Když jsem přišla za 4 dny s tím, že krvácím, tak opět bez jakéhokoli vyšetření mě začala ládovat prášky na udržení těhotenství...no a pak už jsem skončila rovnou na pohotovosti v nemocnici... Akorát se vždycky rozčílím, když si na ten její přístup vzpomenu, ale už je to za námi a život jde dál 🙂))

maova
30. bře 2007

Tak to by asi opravdu chtělo změnit doktora. Tenhle její přístup už se určitě nezmění. Jedině chodit k tomu synovi, ale to asi nejde, když zrovna nevíš, kdo tam bude. Já jsem o těhotenství právě vůbec nevěděla, takže jsem u doktorky před tím ani nebyla a skončila jsem až na pohotovosti nejdřív s podezřením na slepák. Začalo mě bolet břicho, dva dny jsem to vydržela, ale pak už jsem se začala bát co to je a hlavně to bylo pořád horší a horší a už i sednout si mi dělalo problém. A to jsme jeli na pohotovost asi v pět, tam nám řekli, že až od sedmi, tak jsme se šli ještě podívat do Ikey 😀

zuzan
autor
30. bře 2007

A krvácela jsi nebo to vůbec? Ono se to asi u každého projevuje jinak... Když tě na pohotovosti vyšetřili, tak jsi šla hned na sál? Mě totiž nebolelo vůbec nic...nic mi nebylo, jen jsem slabě krvácela a 3 dny jsem v nemocnici ležela jen na pozorování, nabírali mi krev na HCG a když se rozhodli pro operaci, tak jí dělali jen jako diagnostickou, aby vůbec zjistili, co se se mnou děje...ani jednou za celou dobu jsem neměla v břiše žádnou křeč ani bolest... A když jsem se ptala, jestli bych nemohla domů, když mi nic není, tak mi oznámili, že to už bych taky nemusela dojet zpátky...že najednou dojde ke strašně rychlému krvácení až vykrvácení...proto klobouk dolů, žes to vydržela 2 dny čekat, co bude dál a musím říct, že jsi měla velký štěstí...

maova
30. bře 2007

Trochu jsem začala špinit, to mi bylo dost divný, ale říkala jsem si, že to není dlouho od vysazení antikoncepce, tak že to může být tím a břicho mě ze začátku bolelo taky jenom tak, jako bych to měla dostat. A po pravdě, mimoděložní těhotenství by mě ani ve snu nenapadlo. To bylo v neděli a druhý den v pondělí už mi bylo v práci dost hrozně. Na gynekologii na pohotovosti jsem se po objetí všech dalších doktorů dostala asi kolem desáté a v jedenáct už jsem šla na sál, takže to pak už byla rychlost. Taky mi druhý den jeden doktor říkal, že mi zachránili život. Proto se teď asi i při každém píchnutí docela bojím.

zuzan
autor
30. bře 2007

No, tak to je taky dost šílená story, ten tvůj příběh...Ale jsme tu-živé a zdravé...lepší nedomýšlet, co by, kdy by... Teď už se můžeme jen těšit na naše brzké těhulkování, které dopadne tak, jak má... 🙂))

maova
30. bře 2007

je fakt, že každá má asi úplně jiný průběh a určitě je lepší zjistit dřív, že jsi těhotná, protože pak už můžeš trochu něco tušit. A to je pravda, hlavně, že jsme všechny tady a brzy budeme zase šťastný 🙂
Dneska jdu na kafčo s tou kamarádkou a její roční holčičkou, tak jsem sama zvědavá, jaký to bude.

zuzan
autor
30. bře 2007

Bude to určitě fajn, pokocháš se a budeš trénovat na vlastní 🙂)) V roce jsou dětičky strašně roztomilý, už se s nima dá nějak komunikovat a s kamarádkou se dostaneš zase na úplně jiný starosti 🙂)) Já byla včera do 21 hod. na stavbě a myslím, že v tomhle stylu nás teď čeká min. celý rok - z práce do práce - domů do postele a zase do práce, ale moc se na to těším...děláme to pro sebe a užíváme si to 🙂))

maova
30. bře 2007

Snad jo, snad to bude hezké odpoledne, hlavně aby to nebylo jenom o dětech 😉 To se nedivím, že si to užíváte. Já když jsme začínali, tak jsem si to taky užívala a strašně jsem se těšila, ale ke konci, po dvou letech už jsem toho měla dost 😉 Už to bylo moc dlouhý, nikam jsme nechodili, pořád doma nebo na stavbě a tím že manžel pracuje na směny, tak jsme se kolikrát skoro vůbec neviděli. Ale stálo to i tak za to 🙂

zuzan
autor
30. bře 2007

Nechci tě strašit, ale holčiny na mateřský jsou už tak trošku na to své mateřství a dítě upnutý a často je to pro ně to nejdůležitější téma k řešení...ale uvidíš, že najdete i jiné společné a pro tebe příjemnější 🙂)) My žijeme zatím taky spíš víkendovým manželstvím, i když teď jsme spolu byli od začátku roku téměř neustále... Manžel pracuje 100km daleko a od příštího týdne bude muset nastoupit, aby se nám trošku vyrovnala částka na účtě, tak se zas uvidíme jen pátek-neděle... Občas si sice vezme volno a přijede v půlce týdne, ale musíme si na tenhle režim zas zvyknout...

maova
30. bře 2007

Teda, tak to je taky hrozný, že jste od sebe tak daleko a vidíte se tak málo. Bohužel peníze jsou potřeba, hlavně když takhle stavíte. A je aspoň šance, že časem bude mít práci blíž?
Právě, že je mi to jasný, že asi ty děti budeme probírat nejvíc, mě to jinak nevadí a tím, že se těším na vlastní, tak mě to i baví, ale zrovna nevím, jestli na to budu mít náladu. Ale třeba probereme i jiné věci 🙂

lucikpetik
30. bře 2007

dobre ranko 😀 devcatka, tak nez jsem to tu vsechno precetla....ale neda mi to nenapsat vam moji story pri operaci, abyste vedely, ze ti doktori jsou vsude na prd....tak to ja pri tehotensti krvacela porad, doktrovi jsem to rikala, i to, ze me poboliva bricho, ze me picha..pohoda, klid, zadny stres, napsal mi at prijdu za 14 dni na kontrolu...jednoho hezkeho dne - v utery, to jeste diky bohu ze bylo utery, protoze u nas je doktor jen v utery a ctvrtek, jsem si pekla buchtu, uz me honila mlsna, a kdyz jsem se chystala strcit plech do trouby, tak me tak bolelo bricho, ze jsem byla rada, ze si sednu, tak jse, hned sla k tomu nasemu skvelemu doktorovi a ten uz asi tusil, ze je neco zle, ze tam nic nevidi, a ze me teda posle do nemocnice, ze tam mi udelaji laparoskopii, ale pry az ve stredu rano, tak at zbytecne nestresuju a v klidu tam dojedu - se rekne nestresuju, jsem rvala jak debil a nebyla schopna ani mluvit..tak jsem se doma v klidu sbalila, okoupala, umyla hlavu a jeli jsme...v nemocnici jsem lezela do hodiny na sale jeste ten den v sedm vecer a vsichni kolem me litali honem honem, ze to bylo za minutu dvanact, ze to uz mohlo prasknout, otrava a konec, takze muzu byt rada, ze tu jsem...takze doktora si asi nevyberete....
a marto co vcera, byla pizza?
ja vcera zacla natirat, pak prisla svagrova, ze jede do mesta se podivat, tak jestli nechci jet s ni, no takze vidina nakupu - strelila jsem s natiranim a jela, takze to musim zuzi dopatlat dneska....
jak jinak dneska v praci?

zuzan
autor
30. bře 2007

Manžel podniká a má sídlo firmy v místě svého původního bydliště-tedy u rodičů, bohužel se nedá přestěhovat-bylo by to hodně náročný a komplikovaný... Hledali jsme práci tady, ale nakonec jsme usoudili, že teď bude nejlepší řešení, když zůstane tam, kde je alespoň než budeme mít hrubou stavbu, aby si mohl vzít volno kdykoli bude potřeba a pak najdeme nějaké uplatnění tady 🙂)) Bylo by těch změn moc najednou a takhle si je pánem svého času... Ještě to musíme chvilku zvládnout...

zuzan
autor
30. bře 2007

No tak to je taky síla...měli jsme štěstí všechny...i když to bylo štěstí v neštěstí, nakonec si člověk musí stejně říct, že to mohlo dopadnout mnohem hůř... Dneska v noci se kolegovi narodil syn, svolal velkou oslavu, ale nějak nemám náladu tam jít...radši zůstanu tady s vámi... Už aby bylo odpoledne, nemůžu se dočkat víkendu...máme jet pro míchačku k manželovo sestře, která má 3 malé dcery (už jsem psala o tom, jak jsme museli z oslavy odjet, protože jsem to nezvládala)... Zkusím to nějak ukecat, aby jel manžel sám, vysvětlím mu, že se na to necítím a snad to pochopí... Taky potřebuju doma trošku poklidit, sice jsme se tam tenhle týden chodili jenom vyspat, ale potřebuju vytřít, vyluxovat, vyprat a takový ty běžný starosti... Jaké máte na víkend plány vy? Luci a co sestřenice?

zuzan
autor
30. bře 2007

Kam jste všechny zmizely??? 🙂)) Holky, musím vám říct, že ten můj manžel je fakt poklad 🙂)) Právě mi oznámil, že zítra ráno přijedou jeho rodiče podívat se na stavbu a zůstanou u nás i na oběd, takže dneska mě asi čeká bezesná noc 🙂)) Nemáme vypráno, uklizeno, dokonce ani nic nakoupeno, takže musím něco vymyslet...Napadá vás nějaký vhodný oběd? Všehovšudy u nás byli na návštěvě 3x, tak by to asi chtělo něco svátečnějšího. V úvahu by asi přicházela čína, řízky nebo knedlo-vepřo-zelo...

lucikpetik
30. bře 2007

zuzi ja ted musela chvili pracovat.... 😉
tak to mas fajn, vis co uvar, je to rychle normalne na plech dej zeli na to kureci stehna, cibuli, slaninu a pec...my to pak jeste na zaver zalivame zakysanou smetanou a udelas k tomu knedlik a nemusis nic vyvarovat, pece se to samo 😉 to mi poradila kamoska...
co sestrenice nevim, meli vecer napsat, jak dopadli v nemocnici, ale neozvali se...tak zatim netusim....
a na vikend taky jeste netusim, ale mela bych taky utrit prach, vytrit vysat, vyzehlit....o boze, to jak pisu tak ted mam koprivku, jak se mi nechce....
a dneska musim donatirat ty desky, asi jdu na to, at uz to mam, ve dve vezu tchyni na pedikuru, prijde nam nejaky chlap montovat skrinku na akvarko a ve ctyri pokladat podlahu do chotby....

zuzan
autor
30. bře 2007

Luci, moc děkuju za inspiraci...to určitě udělám, zítra ale asi vsadím na něco, co už mám vyzkoušený 🙂)) A to zelí podléváš vodou? Měla bych strach, aby se nepřipeklo...

lucikpetik
30. bře 2007

ty podle situace, cibule, slanina i kure pusti, tak podle toho jak to vypada, tak bud podlevam nebo ne.....
tak uz ses rozhodla, co zitra budes varit?

maova
30. bře 2007

Tak holky už jsem taky zase tady. Dneska nějak nestíhám a to jsem chtěla jít ve dvě z práce. Už jsem to posunula na půl třetí 😉

zuzan
autor
30. bře 2007

Zatím ještě ne, ale spíš se přikláním k té číně... Ten tvůj recept vyzkouším zítra k večeři, zrovna máme kuře v lednici 🙂)) U nás je to složitější, protože zvraty nastávají každým okamžikem... Měli jsme jet ke švagrový pro míchačku, najedou je všechno jinak a přijedou rodiče, takže já vlastně nevím, co platí 🙂)) Míchačku potřebujem, ale rodiče jsou poslední platná verze, takže to budeme muset asi skloubit všechno nějak dohromady 🙂)) Právě mi kamarádka poslala recepty na moučníky, který vypadají fakt dobře a hlavně jsou to rychlovky, tak možná z toho taky něco vyzkouším 🙂)) Pokud bys měla zájem-nebo některá z holek, pošlete mail na IP a přepošlu to 🙂

maova
30. bře 2007

Luci, koukám, že sis teda taky užila 😖 Oni doktoři moc nepočítají podle mě s tím, že by to mohlo být mimoděložní a myslí si, že si stěžujeme jen tak a pak to takhle dopadá. Mě řekli, že už jsem ten vejcovod měla prasklý a krev v břiše, takže proto mi ho museli vzít, jinak by ho tam možná i nechali.

Já o víkendu potřebuju taky uklidit, hlavně vytřít, utřít prach a vydrbat koupelnu, minulý týden jsem to nějak odflákla 😀

Zuzi, co třeba vyzkoušet kuřecí maso v listovém těstě. To si každý chválí, jestli bys chtěla pošlu ti taky recept 😉

maova
30. bře 2007

luci, vy budete mít akvárko? To bych taky moc chtěla. Původně jsme ho chtěli vedle televize, tam se teď nějak nevejde, nebo by teda spíš vypadalo divně, tak přemýšlíme, že bychom ho dali do rohu, kde jsme plánovali krb. Ale ještě nejsme úplně rozhodnutý. Zvažujeme, jestli se nám ten krb vyplatí 😉

zuzan
autor
30. bře 2007

Marti, máš tam ty recepty a pokud tě můžu poprosit o to kuřecí v listovém t., tak budeš moc hodná...určitě ho taky v brzké době vyzkouším 🙂))
Co se toho vejcovodu týče, tak jsem se na to ptala dr.,jestli je to běžná praxe, že ho odebírají a prý se to dřív nedělalo, ale má hodně tenkou stěnu, která byla mimoděložním těhotenství ve většině případů hodně poškozená, hojením způsobovala srůsty a ty vedly k tomu, že riziko opakování mimoděložního těhotenství bylo mnohem vyšší, než když ho odeberou celý...Takže je to spíš prevence, aby se podobná příhoda neopakovala - snad jsem to napsala srozumitelně 🙂 Takhle mi to bylo vysvětleno...

maova
30. bře 2007

zuzko, moc děkuju za recepty, jsou tam samé dobrůtky. A nevím, jestli jsou tam všechny, to jsem nekontrolovala, ale jsou z těhlech stránek, tak třeba jich tam najdeš ještě víc 😉raduzyrecepty.estranky.cz/clanky/peceme-na-plechu

luci, pizza nakonec včera nebyla, dali jsme si popcorn a byli jsme moc přecpaný, tak jsme jí nechali radši na jindy 😉

lucikpetik
30. bře 2007

maso v listovem teste????to zni dobre, a moucnicky ja rada, budu rada, kdyz mi neco zuzi posles do IP 😉
no ja marto uklizet musim a to ne proto, ze jsem to minuly tyden odflakla, ale nejak vynechala...
no a akvarko mame uz dlouho, jenze ted jak jsme delali tu rekonstrukci, tak jsme nakupovali i novy nabytek v ikei vsechno stejne, tak nam ta skrin, ktera ted na akrvarku je nepasuje, tak nam delal novou, stejnou jako ty komody atd..a mame to jako predel mezi kuchyni a obyvakem, takze viditelne z obou stran...nevim, jestli jsem ti to dobre popsala..o krbu jsme taky kdysi uvazovali, ale nakonec z toho seslo...je to krasne, ale vidina, topeni doma a dalsiho bince... ☹