Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ivusa1
26. srp 2007

holky celý víkend jsem nějaká utahaná, nedělá mi moc dobře jak se střídá to počasí, jdu do vanky a pustím si nějakou pohádku, mějte se moc krásně, ať přibívají další těhulky a těhulkám ať se daří dobře!! 🙂

romcatko
26. srp 2007

Ahoj Milo, já jsem občas tady... ale nějak nemám moc co psát... končí prázdniny, těhu nic... doufáme v podzimní IVF, je mi smutno... Ale žiju.
Ivo, já jsme taky zvědavá, jestli mě jednou můj Mudr. nechá doma.... potřebovala jsem 5 dní navíc abych už před prázdninama nemusela do školy (byla jsem 25dní po operaci) a vůbec se se mnou nebavil... ale pokud někdy budu těhu, tak vím, že pro "jistotu" chci jít na rizikáč. ve škole jsou to fakt hrozný nervy (učím na učňáku) a nevíc furt taháme slovníky a kazeťák... atd. No, být na tvém místě, zkusím hledat někoho jiného....

mila30
27. srp 2007

Ahoj Romí,
u mě také těhu nic, ale snažím se být v poho a hlavně, ty to máš chvilinku po té operaci, já to měla včera přesně jeden rok ( a to po té první )a to je mnohem dýl. Tak hlavu vzhůru kočičko a usměj se na svět a uvidíš, že bude zase líp 🙂 , Smutnit nemá cenu, tím si těhu nepřivoláš, musíš se usmívat a být ráda, že si to všechno přežila ve zdraví a to je důležité 🙂 , to ostatní přijde dříve nebo později samo, uvidíš 🙂 , já tomu věřím i když mám taky občas samozřejmě depky, ale rychle je zaženu a je to 🙂 .
Holky mějte moc fajn den.
PS: ovu asi nebyla, jelikož teplota byla ráno 36,6 ☹ , no uvidím co mi řekne odpo doktor.

blanuleplus
27. srp 2007

Ahoj holky,
ani se neptejte, jaky byl nas vikend 😅 MM jede na vikend do Nemecka na surf a kdyz videl predpoved, jeli jsme koupit jeste jednu mensi plachtu (tim se investice do pokojicku a mycky zas odsunuly do nevidim...), tak jsme se byli projit alespon v Sarce. To bylo moc fajn. Ale pak jsem doma na 2 hodiny usnula a po probuzeni jsme zjistili, ze davaji Ztraceni maraton a uz to jelo... Ucila jsem se dohromady asi 4 hodiny 😖 Dnes me ceka kontrola, tak jsem hrozne nervozni. Uz aby to bylo za mnou...
Ivus, to uz mas tak velke brisko? To musis manzu poradne uhnat, jsem zvedava na fotky. Ja teda po ranu nemam videt skoro nic, vecer se pupek trochu nafoukne, ale MM na me porad kouka, jak kdyz si to tehu vymyslim 🙂 Jeste, ze mam fotku z UTZ 🙂 A na tehu oblecky muzu taky zapomenout, protoze jsem od vanoc zhubla skoro 6kg (diky mimodeloznimu) a vse je mi jeste volne (asi se driv ty rifle na me uplne rozpadnou) a pak mam jeste jedny pansky, ktery jsem nosila po slepaku, kdyz me blbe zasili a ja na brise nic nesnesla...takze pro tehu rifle tak za 2 mesice nejdriv 😒
Luci, tak zatim s nevolnostma asi vyhravas diky zvraceni ☹ Vydrz, preju, aby to co nejdriv preslo (me bylo lip od 10.tydne). Uplne me desi, ze jsem toho tolik protrpela, skola i zabava sla naprosto do haje a ted by se neco mrnousovi stalo...nevim, jak bych to rozdychala. No, stejne by mi nic jinyho nezbylo 😉
Marti, nemuzu se dockat, az budu citit pohyby. Myslim, ze to hrozne uklidni, ze je vse v poradku. Ty to mas uz za par... A co nejaka nova fotka briska, nebyla by? 🙂
Milo, jsem zvedava na vysledky z kontroly. Ty nas teda napinas 😉 Jsem hrozne rada, ze z tebe vyzaruje takovy optimismus, i kdyz to taky nemas uplne lehky...
Romi, jsem moc rada, ze jsi nas navstivila a doufam, ze pro nas budes mit brzy dobre zpravicky 😉

blanuleplus
27. srp 2007

Jo a Marti, ten svetricek je uplne uzasnej. Ja pletla pred rokem jeden, kdyz jsem musela lezet, ale nedodelala jsem ho a obavam se, ze na to nebudu mit ted cas a kdybych pletla treba u telky, tak me MM vystehuje, protoze mu priserne vadi i kdyz treba pri ni jen jim 😖 Navic podzimni dny s mym revma nejsou na pleteni uplne idealni 😒 Nam pletla babicka, kdyz jsme byly se segrou male a bylo to super. Ted uz ma taky asi 10 let problemy s rukama, tak mi s tim nepomuze, ale zkusim se ted doma po necem podivat. Jen se obavam, ze bude vse ruzovy 🙂 Hrozne se domu tesim, nebyla jsem tam 2 mesice a segru nevidela skoro 3. Mame v planu (jestli dnes vse dobre dopadne), zajit i do obchudku s kocarky sebrat prvni info 😉

maova
27. srp 2007

Ahoj holky,
Blani, moc děkuju za pochvalu svetříku 🙂 Já pletu ráda, ale taky nikdy není tolik času, takže když začnu něco na sebe, tak to většinou nedodělám 😅 Ale tyhle malinký věci a ještě, když jsem doma, tak to jde hezky a navím si právě motám, když si sednu k televizi. Mě zase moc nebaví u ní sedět a jen tak koukat 😉 Dneska ti držím moc palce, aby kontrola dopadla dobře, ale to ona určitě dopadne 🙂 Pohyby taky zatím necítím, ani náznakem a včera mi z rodiny přišlo, že citlivá maminka už je pomalu může pociťovat 😉 A bříško? No už jsem si říkala, že bych ho vyfotila, ale ono taky moc neroste, tak nevím, jestli to má cenu 😉 I když podle dnešního měření povyrostlo o 2 cm 😀 A užij si krásně návštěvu rodiny, to se vůbec nedivím, že se tam tak těšíš, po takové době 🙂 A pak dej vědět, jaký se ti líbí kočárek 😉

Ivuš, taky jsem zvědavá na bříško, tak snad bude mít manžílek brzy čas, aby nám fotku ukázala 🙂

Mílo, podle teplot bych řekla, že ovu bude dneska 😉 Mě taky většinou ten den teplota o kousínek klesla a další den vyskočila 🙂 Tak držím moc palce a jsem zvědavá, co řekne doktor 🙂

Romčo, věřím, že jsi smutná, ale doufám, že jak začneš pracovat, tak budeš mít zase jiné myšlenky a to IVF se určitě už podaří 🙂 A myslím, že o IVF se nechává doma automaticky ne? To tě snad do práce vůbec nepošlou 🙂

lucikpetik
27. srp 2007

ahoj holky, tak vas moc zdravim....dneska jsem rano jasala, ze je mi uz dobre a v deset hodin mi dal prcek jasne najevo, ze jsem na velkem omylu...
jinak koukam, ze se mate fajn, coz je dobre...
blani uzij si navstevu a dej vedet co kocarky...
marti tak nam vyfot nove brisko....a kdy jdes na dalsi kontrolu.
romi je fajn, ze sem mezi nas alespom obcas kouknes....zacne skola, bude ti to vic utikat a taky doktori umi zazraky, verim, ze tentokrat ti uz pomohou...
a ivus ten tvuj doktor je kus vola...

maova
27. srp 2007

Luci, teda tebe to mimčo hezky zlobí. Ale aspoň o něm víš a doufám, že tě to už brzy přejde.
Já jdu na další kontrolu ve čtvrtek, po měsíci, přijde mi to strašně dávno, co jsem tam byla. A na utz až ve 20. týdnu, to se zkusím ve čtvrtek rovnou objednat. Tak já pak bříško vyfotím 😉

lucikpetik
27. srp 2007

tak se marti na brisko budeme tesit...jdu si neco uklohnit k jidlu, mame asi hladik...

maova
27. srp 2007

Tak jsem dala fotku do alba, špatně se fotí, když jsem tu sama, ale nějak to vidět je a v porovnání s tou první myslím povyrostlo 😉

blanuleplus
27. srp 2007

Tak jsem u doktora zas poradne vyhladovela, cekala jsem skoro 2 hodiny. Jsme v poradku, konecne jsem dostala "technicak" a za 3 tydny jdu na tripple testy a utz a muze prijit i MM. Jen fotka z dnesniho utz se moc nepovedla, ale mrnous uz je to peknej medvidek a asi to bude cvalda, je 5 dni napred 😅
Marti, jsi hubenour, takze brisko budes mit hezky, uz se tam rysuje 😉
Luci, udela se ti aspon lip, po zvraceni? A muzes normalne jist? Me je spatne uz jen obcas k veceru a neda se to srovnat s tim, jak mi bylo. Vlastne je to ted fajn, jen musim odpoledne chodit spat a trochu se zadychavam do kopce 🙂

mila30
27. srp 2007

Martíí, to víš že vyrostlo a pořádně 😀 , to už je krásný bříško 🙂 .
Jinak jsem se vrátila od doktorky a ta tvrdí, že asi ovu proběhla, protože kolem dělohy mám tekutinu a folikuly jsou menší, tzn. že se prý vyprazdňují a že vajíčko teda odešlo. Jdu ještě v pátek na další UTZ a v pondělí ráno jdu na krev, aby se ovu potvrdila. Joooo a taky dnes pro změnu nebyl zase vidět pravý vaječník 😀 , prý mám moooc vzadu dělohu a ta ty vejcovody a vaječník táhně dolů, takže příště mám mít trošku naplňěný močák.

mila30
27. srp 2007

tfůj, píšu jako čuňátko 😀 . Jediný co zase není moc dobrý je moje děložní sliznice, je vysoká asi 7mm, což je po ovu docela málo a vajíčko pokud se oplodní se nemá kde uchytit...
Blani to je super, že mimísek je takovej cvalík a k těhu průkazce moooc gratuluji 🙂 .

blanuleplus
27. srp 2007

Diky, taky bylo na case, susili si ji tam uz mesic 🙂 Uvidis podle teploty zitra, treba ovu byla az dnes a sliznice jeste bude narustat. Myslim, ze zacina rust poradne az pod vlivem hormonu z uvolnenyho vajicka.

blanuleplus
27. srp 2007

Musim jit umyt nadobi a taaaaak se mi nechce 😅

lucikpetik
28. srp 2007

ahoj holky, tak jsme se vyzvraceli a cekame co bude dal...
jdu omrknout vase albicka...

maova
28. srp 2007

Ahoj holky,
Blani gratuluji k průkazce a k dobrým výsledkům na kontrole 🙂
Mílo, co dnešní teplota? Koukám, že se ti ty vaječníky hezky schovávají 😉 Ale důležité je, aby ovu proběhla a bylo všechno v pořádku, držím palce ať jsou dál všechny výsledky dobré 🙂
Luci, ach jo, ach jo, tebe se to mimčo natrápí. A uleví se ti aspoň vždycky?

mila30
28. srp 2007

Ahoj holky,
Marti dnešní teplota byla 36,8 a graf mi nic neukázal, tak nevím ☹ .
Luci, ty si teda užíváš ☹ .
Holky, můj manža má pásový opar..to je mazec ☹ .

lucikpetik
28. srp 2007

je, tak to davej milo pozor, at to taky nechytnes, je to nakazlive a pry to dost boli, kde to ma? a boli ho to?
jsem se divala, nechces si taky udelat albumek?
marti tobe brisko hezky roste, tak pomalicku, ty budes krasna tehulka...
a blani kdy ty nam ukazes novou fotecku?
no ted je mi lepe...doufam ze to tak vydrzi...

maova
28. srp 2007

Mílo, on to graf ukazuje až tři dny zvýšených teplot, ale 36,8 vypadá nadějně, myslím, že ovu asi opravdu byla včera, uvidíš další dva dny 😉 Teda, pásový opar? A z čeho, neměl v poslední době třeba víc stresů? Mamce se taky několikrát udělal a prý je to i právě ze stresu a prý to strašně bolí ☹
Holky, děkuju za pochvalu bříška 🙂, podle fotky taky vidím, že povyrostlo, jinak mi to ani tolik nepřijde a když se oblíknu, tak spíš pořád vypadám jak tlustá 😅

lucikpetik
28. srp 2007

ale tlusta prosim te a kde? to ja mam bricho jak hrom, jsem zoufala, mam krizi s kalhotama, nedopnu nic....a to nic nejim, asi jsem zrovna ten typ, co mu hned roste bricho..
a nechce se mi uz kupovat tehu gate, ale co mi asi zbyva...kdyz nemam v cem chodit
jinak jsem si otevrela uz colu, pry to pomaha, myslite, ze troska nevadi?
a kolegyne z praci rikala, ze na to zvraceni pomahaji homeopatika, ze je taky ji a je to sto a jedno, tak porad nevim, jestli do toho jit nebo ne, asi se poradim v lekarne...

mila30
28. srp 2007

Luci, já myslela, že si udělám albumek až budu těhu, ale už si ho asi taky založím.. i když nevím co do něk dám..asi jen svatbu a to svatební cestu 😉 .
Nevím kde chytil pásovej opar, ale jeho mamka na to dost trpí, tak jestli to je dědičný..nevím. Prý se to dá přenášet jen když třeba pšíkne nebo tak, ale dotykem prý ne. Zatím to má na břiše, ale na zádech ho to už bolí a doktorka říkala, že se mu to asi roznese až tam ☹ .

mila30
28. srp 2007

Jééé já píšu 🙄 , mělo být :
i když nevím co do něj dám..asi jen svatbu a svatební cestu
omlouvám se 🙂

lucikpetik
28. srp 2007

a pohode milo, my tomu rozumime, tak udelej albumek, alespon zaklad, ja tam taky mela jen nasi fotku a kyselinu listovou na zacatku 😉
chudak manzel, to pry hrozne boli - chudak....a je to dost nebezpecne pry...tak at se opatruje....

blanuleplus
28. srp 2007

Ahoj holky.
Milo, to si teda manza uzije... Pichaji mu alespon B vitaminy? Ono na to nic moc nezabira, protoze je to virovy. V podstate je to stejnej vir, ktery u deti vyvolava plane nestovice a kdyz je uz nekdo prodelal, muze se mu to projevit jako pasak nebo kdyz je telo oslabene... Doufam, ze se toho rychle zbavi a ty na sebe radsi davej taky pozor.
Marti, diky. Musim ti rict, ze jsi straaaaasna tlustoska 😀 Me se vybouli trochu brisko akorat kdyz sedim. Jinak nic moc, asi jsi to videla v albu 🙂
Luci, uplne te lituju s tim zvracenim... Ja taky mela pocit, ze jsem prvni tydny mela nafouklejsi bricho nez ted. Kdyby mi nebyly normalni kalhoty volnejsi, tak uz jsem asi pro tehu gatky taky vyrazila, ale zatim jsem jen vyradila kratky tricka 🙂 Fotka se tentokrat moc nepovedla, i kdyz se dr. snazil. Puvodne jsem ji tam nechtela ani davat...jen je tam krasne videt, jak uz prdolka vyrostl.

lucikpetik
28. srp 2007

je blani a uz jsi ji tu dala, jdu se kouknout...

blanuleplus
28. srp 2007

Luci, byla jsi rychlejsi nez ja...takze na tve prani je tam 🙂

lucikpetik
28. srp 2007

je dekuji, uz jsem ti chtela napsat, ze tam nic neni, tak se jdu kouknout znova...

lucikpetik
28. srp 2007

je, mimousek uz je veliky, ze? kolik ted ma?

blanuleplus
28. srp 2007

No vypadal jak plysovy medvidek, velka kulata hlava a kulaty brisko 🙂 K zadecku ma kolem 8 cm. Do prukazky mi minule dr. napsal, ze dle utz 10+1 tt a to jsme byli teprve 9+4 tt a vim to urcite, protoze jsem merila, tak to bude asi cvalik... 😅