Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
12. zář 2007

Luci, já jsem byla v Polsku jenom dvakrát autobusem a jak to bylo daleko si přesně nepamatuju, ale nějakou tu hodinu to trvalo. Autem vůbec netuším, ani kolik je to km. A byli jsme někde hned za hranicema a pak o kus dál, ale ty města si fakt nepamatuju 😒

lucikpetik
12. zář 2007

aha, tak to ja taky vubec nevim, kam to muzete z Prahy jezdit

maova
12. zář 2007

Luci, a jaké město ty doporučuješ?
Já jsem si teď dala jogurt a jdu dodělávat kalhoty pro mimčo, už budou brzy hotové 🙂

zuzan
autor
12. zář 2007

Holky, tak mám další nouzový plán 🙂)) Volala jsem do Prahy, kam chodí Míla a vzali by nás naprosto bez problémů 🙂)) Akorát mi bylo blbý hned říkat, že ostatní vyšetření absolvujeme v Budějovicích a jen na ty vejcovody bychom jeli do Prahy 🙂)) Ale koneckonců, zaregistrujeme se tady, absolvujeme základní vyšetření a až se bude blížit vyšetření vejcovodů, tak pro "nespojenost" přestoupíme do centra do Prahy 🙂)) Já vím, že to není moc čestný, ale pro mě je to takhle nejpřijatelnější ☹((
Holky, já vám tak závidím, že už řešíte kočárky, postýlky, oblečky apod...
Marti, není to tak dlouho, cos nám tu šťastnou zprávu oznámila a ono už máš půlku těhotenství za sebou 🙂
Luci a jak je dneska? Už se mimísek zase vzpírá proti tebou přijímané potravě???

maova
12. zář 2007

Zuzko, máš to dokonale vymyšlené a obdivuju, jak to hezky organizuješ 🙂 A čestné nečestné, hlavní je, co je pro tebe nejpříjemnější, s tím bych si v téhle situaci hlavu nelámala 🙂 A máš pravdu, utíká to strašně moc rychle, půlku mám za sebou, vůbec mi to nepřijde 😉 Jenom dneska zase trpím, mimčo se tam asi nějak strašně roztahuje a bolí mě dost břicho, tak radši jenom sedím a nic moc nedělám, už aby to zase přestalo. Ale přijde mi, že se tím bříško docela zvětšuje 🙂

mila30
12. zář 2007

Zuzi, tak to je suppppeeeeerrrr. Já chodím k Dr. Koreckýmu 😉. A na to jestli to je čestný nebo ne, tak na to nekoukej. Jde o miminko a nevěř tomu, že lékaři s námi ať tam nebo tam jednají čestně 😉 . Lepší takhle, než si nechat řezat břicho.
A Marti, pořádně odpočívej, asi jak to miminko roste, tak se roztahuje děloha,ne? 😕 Prý se pak zvětší až na 15 - 20 cm...je to vůbec možný?

zuzan
autor
12. zář 2007

Marti, to musí být tak krásný pocit...moc ti to přeju (ostatním těhulkám samozřejmě taky), ale ty jsi takový první průkopník a pak k tobě budeme chodit na rady jako k nejzkušenější z nás 🙂))

renatosa
12. zář 2007

Ahoj holky. Všechny Vás moooc zdravím...Těhulkám přeji krásná a zdravá miminka a snažilkám brzké otěhotnění. Taky jsem měla mimoděložní těhotenství 10+5 tt. Vše skončilo bolestmi a laparoskopií(plod prorostl z vaječníku až do pobřišnice a na sále jsem byla 4 a půl hodiny). Dr. v nemocnici se hodně divili, jak jsem to mohla vydržet tak dlouho. Můj gynekolog z HCG jen potvrdil těhotenství a pozval mě na první vyšetření až na konec 3. měsíce... to už jsem ale měla po laparoskopii ☹.Můžu si tu občas s Vámi popovídat?

ninouch
12. zář 2007

Ahoj holky, všechny vás zdravím,dnes z práce jsem volala jedné doktorce, číslo mi na ní dal jeden můj známý, prej je vynikající a hlavně pečlivá, sestra mi po telefonu řekla at tam ve středu přijedu a že se uvidí, jak se domluvíme, tak mě snad vezme a už se věci dají konečně do pohybu, protože ten můj doktor je takovej troubelín, prostě mi nic neporadí, jen řekne že se to prostě stalo a život jde dál, to vím sice taky, ale to je mi k ničemu.Jsem hlavně zvědavá, co mi ta doktorka řekne na to, až jí řeknu, nebo si v papírech přečte to o tý děloze, jak mi řekli že jí mám malou nebo jen napůl vyvinutou, nedokážu si to moc dobře představit, navíc přece v těhotenství se zvětšuje, takže nevím jaký mám šance, tak ted se to snad konečně dozvim a třeba mi dá taky nějaký ty hormony na posílení, který on mi dát nechtěl, tak mi držte palce a já pak napíšu, jak jsem dopadla...

romcatko
12. zář 2007

Renatoso, tak vítej... byť nerada na tomto tématu. Nehneš nám o sobě napsat víc?

mila30
13. zář 2007

Ahoj holky,
Renatoso, vítáme tě mezi námi. Taky sis užila své koukám, jo je to holt život a někdy pěkně nespravedlivej 😒 . Ale, už se stalo, tak vzhůru do "nového" života. Je nás tady celkem 8, z toho jsou už 4 těhu a bez problémů 🙂 , takže se nemusíš ničeho obávat, protože na každou z nás to těhu jednou přijde 😉 .
Nino, jsem zvědavá na tebe, co ti řeknou, ale myslím si, že určitě něco vymyslí, vždyť medicína v této době je už všemocná 😉 .
Já si mám dnes volat na výsledky té kultivace a musím se objednat na tu průchodnost vejcovodů. Tak mi držte palce, ať mám všechny výsledky v pořádku.
Holky, přeji Vám všem den plný pohody.

zuzan
autor
13. zář 2007

Renatoso, také tě mezi námi vítám - teda, koukám, že si s tebou ta příroda zahrává, mě totiž dr. řekl, že mimoděložní těhu mezi 6.-8. týdnem praskne, dojde k masivnímu krvácení a pokud není poskytnuta rychlá pomoc, tak k vykrvácení, takže jsi měla obrovské štěstí, že to dopadlo tak, jak dopadlo...Tvůj gynekolog je taky dobrák...asi jako moje dr...když jsem v nemocnici uvedla, jaká byla její péče, tak mě varovali, ať od ní okamžitě utíkám, ale to bylo na delší povídání 🙂
Nino, ty ať máš při výběru doktorky "šťastnou ruku" a takhle je přesně ta, která ti všechno vysvětlí 🙂
Mílo, tobě držím palečky, ať je všechno v pořádku a váš "pomocný" program k miminku není ničím narušený...
Marti, co bříško??? Už je to lepší??? Miminko si pro sebe asi dělá víc místečka 🙂

lucikpetik
13. zář 2007

dobre ranko holky, tak v prve rade vitam renatosu mezi nami....teda mimodelozni tak pozde, to teda koukam, az si me vydesila....
a jak tady tak ctu, tak se spousta veci dala do pohybu, to je strasne fajn, ze jste se objednaly k doktorum a konecne se bude neco dit..ono to i tak utece, uvidite...jsem zvedava, ktera z vas zahlasi prvni uspech, uz se na to moc tesim.
Marti ti delas kalhoty pro mimi? pletes? sijes? ty jsi sikulka....
jinak jak dneska zuzi, no jeste nevim, prave jsem vstala, snedla kolac, tak ted se ukaze... 😉

renatosa
13. zář 2007

Ahoj holky. Mooc díky za milé přivítání. Asi před týdnem jsem tu na Vás narazila a moc ráda si tu čtu Vaše povídání, docela mě to nabíjí energií 😎. Takže o každé z Vás něco vím. No, 10+5 tt je na mimoděl. fakt hodně, doktoři v nemocnici nevěřili vlastním očím, když viděli můj předoperační ultrazvuk...a jedna sestřička mi řekla, že se mu ode mne vůbec nechtělo... Takže po návratu z nemocnice jsem změnila gyekologa, i když tady v Č. Budějovicích je to docela problém, někoho sehnat...
Zuzi, Ty jsi taky z Č.B., viď?
Romčátko, Milo, Ninouchu, Zuzi fandím Vám... ONO TO VYJDE, KDYŽ SE HODNĚ CHCE... 🙂
A Vy těhulky si to těhu pěkně užívejte a Ty Lucí vadrž pár dní a bude po nevolnostech. Při první dcerce mi bylo taky hrozně asi do 12. týdne 😉

zuzan
autor
13. zář 2007

Renčo (jmenuješ se tak???), tak to je fajn, že tu konečně nebudu z jihu samotná-i když lepší setkání by bylo jinde, ale co se dá dělat, musíme se s tím nějak poprat 🙂)) Většina holek je z Prahy-vlastně všechny kromě Lucky 🙂)) A Romča odtud z ČB pochází 🙂))
Takže ty už máš doma holčičku, to je super...aspoň spolu zabavíte myšlenky a pak nemáš tolik času na smutnění 🙂)) A jak dlouho se snažíte? Kdy jsi byla na operaci?

lucikpetik
13. zář 2007

renat dekuji moc...
ja verim, ze tobe se taky brzy zadari

lucikpetik
13. zář 2007

tak jsem tu z te nasi strany zustala uplne sama ☹

mila30
13. zář 2007

Rení, díky za to, že nám tak fandíš a to co nám tady pomalu vyprávíš, tak ti můžu říct, že to je mazec 😒 . My ti taky všichni držíme palečky aby to co nejdříve vyšlo a je super, že máš už malou holčičku a to je pro tu psychiku strašně fajn. 🙂
Já měla mimoděložní 2x během měsíce a řeknu ti, že další už neplánuji a máme naplánováno si co nejdříve pořídit miminko a už se na tom sakra pracuje 😀 .Takže to musí 100% co nejdřív vyjít a to jak mě, tak všem ostatním co ještě čekáme včetně tebe 🙂 .

lucikpetik
13. zář 2007

tys to mela milo behem mesice? to mi nejak uniklo, tos byla 2x tak moc za sebou na laparce?

ninouch
13. zář 2007

Ahoj holky, ahoj renatoso a zuzan, dekujeme za podporu, holky vy vsechny si povidate pres den, to ja tvrdnu v praci a dostanu se sem az nevecer ☹ no nic, aspon si vsechno od vas proctu a pak se pripojim 🙂 teda Milo 2x mimodelozni v jednom mesici? To je teda síla, mně stacilo to jedno...jinak uz se taky tesim az budem vsechny tehulky, ale ja jsem se zarekla ze az do toho vlitnu tak to nikomu nereknu, aby to na potreti jo vyslo, aspon do toho 12 tydne bych si to chtela nechat pro sebe, tak uvidime 😉

mila30
13. zář 2007

JJ, Lucíku, já totiž čekala dvojčata a poprvé mi vzali jen jedno a měsíc na to, mi to prasklo znovu a zjistili, že tam ještě jedno zbylo....To je už ale za mnou, teď plánuju už normální těhu a to se vším všudy 😀 .
Jinak už vím výsledky, mám v sobě nějakej hnus, který normálně ničemu nevadí, ale pro tu průchodnost to mít nesmím, aby se mi to nerozneslo dál, takže mám na 5 dní na zavádění tabletky a příští pátek jdu na to vyšetření. A tam se podle toho jak to dopadne rozhodne o té první IUI. Jo a zítra jdu na tu Dornovu metodu, tak vám pak písnu jaké to bylo 😉 .

renatosa
13. zář 2007

Mílo, to je mi opravdu moc líto...to sis prošla peklem. Ale uvidíš, co nevidět to vyjde...uvidíš...
Nino, já jsem se taky zařekla, že až teď zase otěhotním, nechám si to pro sebe, abych to nezakřikla, ale sama tomu moc nevěřím... 😉
Díky Vám všem za podporu... no, holčičku mám, tedy přesně řečeno jsou to holčičky dvě a je jim 18 a 19 let (mně je totiž 39 let, jsem tu mezi Vámi seniorka) 😉

mila30
14. zář 2007

Ahoj holky.
Jééé Renato ty máš už tak velké děti? To už jsou velký šikovný holky 🙂 .Moje sestra je stejně stará jako ty, má 17 let starého syna a tak se ještě rozhodla pro mimčo, no a narodil se jim klučina a teď mu byl rok. 🙂 .Tak hodně štěstí ty jedna"seniorko" 😀 . Mě je třeba 30 let a tvůj věk mi připadá naprosto normální 🙂 .
Jinak peklo to bylo, ale to myslím měla každá z nás s tímhle problémem ale už tady máme 4 těhu, takže pak se to zase obrátí a připadáš si zase nádherně 🙂 . A to taky plánuju, to si piš 😀 .
Dnes jdu na tu Dornovu metodu, jsem strašně zvědavá jaké to bude 😉 .
Zuzi a co ty, jak se cítíš? Tobě se to také blíží, že?
Luci a co nevolnosti? Ještě ti dává prcek tak zabrat?
Blani, Marti, Romísku a Ivuš kde jste??????????

zuzan
autor
14. zář 2007

Holky, mě se dneska daří...když něco napíšu, tak pak máčknu někam vedle a celé se to smaže ☹((
Mílo, tak to je mi líto, že se v tobě zalíbilo takovýmu neřádovi...tak snad tabletky zaberou a bude to zase dobrý...Já myslela, že jdeš na tu Dor. metodu až za týden, když jsi psala, že měla volno až 25.září a nakonec že tě vezme v pátek 🙂)) No, aspoň to budeš mít dřív za sebou a my se pak budeme těšit na tvé zážitky...Musí to fungovat a my už musíme věřit úplně všemu 🙂)) A pokud to opravdu pomáhá, jako že JO!!! a Lucík je toho chodícím příkladem, tak i pro tvé první IUI to bude určitě přínosem...Já jdu například dneska shánět nějaký čaj podporující otěhotnění 🙂)) Rozhodla jsem se konat zodpovědně, takže (já vím, že jsme blázni 🙂)), ale v době předpokládané ovulace si budu brát volno buď já nebo manžel, abychom byli spolu a to musí vyjít 🙂))
Ona je pravda, že se sice snažíme od listopadu, ale kolikrát se za těch 10 měsíců trefila ovulace na víkend si netroufám odhadnout, každopádně ta pravděpodobnost až tak veliká není 🙂))
A jak je??? Jasně že super...vždyť je pátek, víkend za dveřmi, budu s manželem - HUPÍÍÍÍÍ 🙂)) Už mi z toho trošku hrabe, ale jinak dobrý 🙂)) Co vy máte za plány na víkend??? Nám zítra přijedou zedníci omítnou garáž, aby mohli namontovat vrata a odpoledne se pojedeme podívat na den otevřených dveří do Budvaru - když bude hezky, tak ještě provětráme motorku (letos už asi naposledy 🙂)) a cestou zpátky zajedeme do Třeboně pro burčák a pak mám slíbený krásný romantický večer při svíčkách 🙂))
Renčo, taky si myslím, že to tajemství nevydržím...každopádně to řeknu manželovi a vám tady - rodině až po 12. týdnu 🙂)) Naštěstí u nás všichni ví, že se snažíme, takže jsme ušetření otázek typu: "A kdy vy si pořídíte miminko?" apod. 🙂
Nino, vůbec nevadí, že jsi tu jen odpoledne...zprávičky o tobě nás potěší i když si je třeba přečteme opožděně 🙂)) Já se sem např. taky dostanu jen v práci (ale to nikde neříkejte, nebo budu nezaměstnaná 🙂)) a doma internet nemáme 🙂

mila30
14. zář 2007

Zuzi jdu tenhle pátek, protože ten příští jdu na tu průchodnost a jelikož se to po tom rovnání sedá 6 dní, tak mi to hezky vyjde, dnes začnu brát ty tabletky a ve středu konec, v pátek na průchodnost a pak v pondělí nebo úterý podle ovu hurá do IUI. Pokud bude teda vše tak jak má, ale určitě jo, protože to jinak ani nejde 😀 .
Já piju také bylinkový čaj a to od Mojžíšový, to je ta paní co vymyslela i to cvičení, tak tenkrát vymyslela i ten čaj, V každém bylinkářství ho mají, tak ho 2x denně piju.
A blázni nejste, my se také dřív viděli jen o víkendech a pak jsme měli dovču a zadařilo se, sice blbě, ale zadařilo 😀 .

zuzan
autor
14. zář 2007

Tak to jo...hlavně aby tě to moc nebolelo...já tam půjdu v úterý a na středu plánuju ovulaci-sice Lucka psala, že to ta masérka nedoporučuje, ale mě by to přišel prošvihnutej měsíc 🙂, tak třeba jen tak něžnoulince 🙂)) A je ten čaj dobrej??? Manžel je na takovéhle ty bylinky, já moc ne, ale za zkoušku nic nedám a když mi bude chutnat, tak dám přednost dobru věci 🙂)) Rozhodně si nemyslím, že by těhu zajistil, ale může aspoň to tělo třeba nějak vyčistit 🙂))
Kdy tam jdeš, Mílo? Až někdy večer?

lucikpetik
14. zář 2007

dobre ranko holky, tak dneska to venku zase po dlouhe dobe vypada na hezke pocasi...snad bude takovy i vikend..
milo v kolik jdes? budu na tebe moc myslet, tak hlavne musis hned napsat co a jak...

mila30
14. zář 2007

Zuzi, ten čaj mi nevadí, já tohle dokážu vypít bez problémů a že by byl extra hnusnej to se říct taky nedá. Určitě by si to zvládla vypít 😉 .
Dnes jdu v 15:00 hod, tak na mě holky myslete 😉 . Vrátit bych se měla kolem osmé večer, tak já vám hned písnu, to se nebujte, já si to teda pro sebe nenechám 😀 .

blanuleplus
14. zář 2007

Ahoj holky, moc se vám omlouvám, vůbec jsem na vás nepřestala myslet, ale tenhle týden pořád někde lítám (škola, doučování) a navíc MM marodil, tak byl často doma dřív než já a to je pak napojený na počítač v práci a dělá z domova....
Vítám "seniorku" Renatu a držím palce, ať se co nejdřív zadaří, stejně jako ostatním holčinám 😉 Včera jsem byla na poradě u spolužačky, která má dvouměsíční holčičku a byla jsem z toho úplně hotová. Holky, už aby jsme se všechny někde potkávaly s kočárkama 🙂 Jste všechny hrozně moc statečné a já věřím, že se brzy zadaří...
Můj víkend bude asi takový: dnes budu šprtat a dopisovat práci a protože jsem si včera nějak namohla tříslo, budu doma, abych byla v pořádku na zítřejší exkurzi do fabriky 🙂 Pak nás čeká mexická restaurace, mě učení a v neděli si zkusíme udělat aspoň nějaký výlet, když má být hezky a máme to výročí. Plány padly, ale možná aspoň v pondělí (rok a den po svatbě) připravím doma večeři a prostřu jako na svatbě 🙂
Milo, taky jsem zvědavá na zážitky z masáže...
Marti, už se taky nemůžu dočkat, až prcka ucítím. Musí to být krásný... Zatím jsem měla jen pocit, když jsem měla zmáčklý bříško, že se mu to nelíbilo a pak se musel protáhnout. A někdy mám pocit, že mám bříško vyboulený na jedný straně 😅
Lucíííí, vydrž, už se ti blíží konec trimestru, snad si dá mrně taky už říct... 😉
Musím vás trochu dočíst a snad ještě napíšu po obědě za odměnu, jak teď budu pilně studovat 🙂

maova
14. zář 2007

Ahoj holky, já jsem včera nestíhala, tak se omlouvám, že jsem vás zanedbávala 😉 Dopoledne mi nějak přestal fungovat net, tak jsem pustila antivir, ten trval dlouho, pak to stejně nešlo, ale nakonec se to rozběhlo, tak jsem ráda. Ale mezi tím přišla mamka, jestli bych jí neučesala a nenalíčila, že večer někam jdou a tak mi to chvíli zabralo, pak už jsem upravila jenom sebe 😉 a šla jsem shánět džíny a potom dát kamarádce svatební skleničky, co jsem jim dělala k oznámení 🙂 Měla z nich velikánskou radost, tak to mě strašně moc potěšilo 🙂

Mílo, dneska na tebe budu myslet a těším se večer na zprávy, jaké to bylo 🙂
Zuzko, máte hezky naplánovaný víkend 🙂 My máme v neděli roční výročí svatby a vůbec netuším, jestli to David zaregistroval 😀 Já jsem mu chtěla koupit aspoň nějaký malý dáreček, ale zatím nic nemám a snad zajdeme aspoň na večeři 😉 A v sobotu jedeme na návštěvu ke kamarádovi. No a to nejdůležitější, dneska jedeme pro postýlku a pár dalších věcí ke kamarádce a zároveň nám ukáže kočárek a musím se rozhodnout, jestli si vezmu ten od ní a nebo koupíme nový. Co holky myslíte, vzali byste si klidně starší od kamarádky a nebo je nový lepší? Každý mi říká něco jiného a já už vůbec nevím, jak se rozhodnout 😒

Renčo, vítám tě tady 🙂 Sice malinko opožděně, ale to snad nevadí 😉 Koukám, že už máš veliký holky, tak držím palce, ať se další mimčo brzy povede 🙂

Luci, jak je dneska, už nevolnosti začínají ustupovat?
Moje mimčo zase nějak nechce kopat. Vždycky jsem to na něj ráno narafičila, jako, že vstávám a když jsem si znovu lehla, tak krásně kopalo, ale už to asi prokouklo a chrní si klidně pořád 😀 😀 😀

Jinak džíny jsem včera konečně koupila. Hurááá, jenom je nechat zkrátit a můžu je nosit 🙂
Tak to je zase trochu román, ale musela jsem vám to všechno napsat, když jsem tady nebyla 😉