Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
1. říj 2007

jeeee, marti tobe to brisko pekne porostlo... 😉

maova
1. říj 2007

Luci, taky bych měla žehlit, ale vůbec se mi nechce. Asi až večer u televize 😉
Bříško teď vyrostlo docela dost a i kila jdou najednou víc nahoru.

lucikpetik
1. říj 2007

ale prosim te, uzivej si to, kolik jsi uz pribrala a slusi ti to, tak to vubec neres...

blanuleplus
1. říj 2007

Ahoj holky,koukam, ze jste si prodlouzeny vikend hezky uzili, to je fajn 🙂 My v patek uklizeli, sli na prochazku a vyborny burcak a pak si dali skvelou veceri, v sobotu jsme se dve hodiny rozcilovali v Kika, protoze jsme jeli reklamovat rost a po skvelych zkusenostech z Ikea, OBI apod. nas vubec nenapadlo, ze jsou to takovy hajzlici...predstavte si, ze nam "milostive" nabidli poukazku na zbozi a kdyz jsme si pro ni za pul hodiny prisli, uz nam ji nechteli dat 😠 No, radsi uz se nebudu rozcilovat...ale asi uz tam nic nekoupime. A vcera jsme byli projit na Starem Meste a pak jsme se jeste vyhrivali na terase...
Marti, to je teda rozdil 🙂 ty uz jsi skutecna tehule 😉
Nas broucek od patku uz krasne kope. MM taky uz jeden "kopanec" dostal 🙂 Je to krasnej pocit... 😵 Vsem vam to holky moc preju, co nejdriv zazit... 😉

maova
1. říj 2007

Luci, já to zas tolik neřeším, jenom, že nejdřív nic a teď to je fakt fofr 😉 Ale pokud nepřiberu třicet kilo, tak je mi to jedno 😉

Blani, tak to jste měli taky fajn víkend. A dali vám nakonec tu poukázku? Kopání je krásný viď? A cítíš to i přes den a nebo zatím jenom když si třeba lehneš? Já jsem to víc začala cítit až minulý týden.

mila30
1. říj 2007

Ahoj holky,
Zuzi tak to vypadá, že nám všem to dělali úplně stejně a ten třezalkový olej..mě tím také natírala a říkala, že musí opatrně a obkládala mě ubrousky, protože se to prý pak už nevypere, ale zkus to co psala Marta. 🙂 A s tou adpopcí je fajn, že to je takhle, papíry máte, takže až tě bude svrbět ruka, tak bude ten správný čas je vyplnit, do té doby je nech odpočívat a třeba...ani ruka nezačne svrbět 😉 .
Martí ty máš nádherný bříško 🙂 to je kráááásssaaa. Ale stejně podle té fotky vypadá, že máš jen bříško a jinak nikde nic, takže určitě 30 kilo nepřibereš 🙂 .
Blani jsem ráda, že už také cítíš broučka kopat, musí to být nádherný pocit 🙂 .

mila30
1. říj 2007

Lucí a kde máš ty vyfocené ty nové úlovky z Olympie a bříško chceme také vidět 🙂 , tak šup šup ať jsou v albumu fotečky 🙂 .

blanuleplus
1. říj 2007

Marti, nedali. MM byl tak vytocenej, ze jim tam ten rost chtel nechat, ze uz s tim nikam nejede. Nastesti jsem ho premluvila a tata nam pomuze upravit postel tak, aby uz nepropadaval. Jsou to ale fakt svinaci 😠 Kika nikdy vice!
Dneska si to uz uvedomuju i kdyz se na to tolik nesoustredim. Mam pocit, ze mrnous do 40. tydne cekat nechce 🙂 Dneska jsem radila na mici, ale budu muset asi s posilovanim bricha hodne opatrne. Nohy jsou zvykly porad nekde behat, ale na bricho jsem doted skoro nic nedelala. No a ted ani delat nebudu, protoze ve stredu jdu vyndat ty znaminka...

maova
1. říj 2007

Mílo, moc děkuju 🙂 Zatím fakt asi jinde nepřibírám, teda asi zadek vyrostl, to cítím na kalhotech, ale jinak je to docela dobrý 🙂 A břicho mi začíná vadit, když si oblékám ponožky 😀

Luci, i já se těším na fotky 😉

lucikpetik
1. říj 2007

tak jo, ulovky jdu hodit do albumku...a brisko tam je milo myslim z minuleho tydne, tak to se nic nezmenilo... 😉

zuzan
autor
1. říj 2007

Ahoj holky, Marti a Blani, vám gratuluju k pohybům, musí to být fakt nádhera a moc vám to přeju...snad se jednou s Mílou a Romčou taky dočkáme... Luci, ty to máš fajn, že máš takovéhle průkopnice a dopředu budeš vědět, co tě čeká 🙂))
Marti, tobě děkuju za radu, s tím jarem to zkusím, ale paní taky mluvila o tom, že se vyprat nedá...Ach jo, jedině pak budu muset vystřihnout na zadku kolo a dát tam místo něj nějakou záplatu 🙂)) Jinak bříško paráda, jen ať ještě takhle hezky roste, ať máte pořádného chlapáka 🙂))
Luci, u tebe předpokládám, že už na žádné dorovnání nepůjdeš, ale tobě, Mílo, to srovnala najednou nebo taky máš ještě přijít?

maova
1. říj 2007

Tak mě napadlo, že už tady dlouho nebyly nové holky, co přišly. To je škoda.

Zuzko děkuju, taky se brzy dočkáte 🙂 Po tom, co všechno podstupujete to bude určitě hodně brzy 🙂
A ten jar vyzkoušej, snad to půjde dolů. Je škoda, že se ti tím zničily kalhoty, hlavně, když je máš ráda.

Luci, to oblečení vypadá všechno moc hezky. Hlavně džíny se mi líbí 🙂

lucikpetik
1. říj 2007

tak dalo mi to zabrat, ale fotky jsou tam, nejak se tomu nechtelo..
marto diky za pochvalu
zuzi ja jsem mela jit na kontrolu, jestli je vse ok, ale uz jsem tam nedosla, uz na me nesahala...pry az po 4 mesici, muzu prijit na klasickou masaz krku...

maova
1. říj 2007

Luci, to ťapičkový z CA je krásný, to se mi taky moc líbí. Jenom tady u nás měli vždycky velký velikosti, tak to mi zatím není a já kupuju pořád obyč svetry, jenom delší 😉

lucikpetik
1. říj 2007

diky marto. no do tricka mi taky jeste musi dorust brisko, ale bude se hodit, jinak taky kupuju delsi svetry, normalni, co vynosim i pak, to je nejlepsi

blanuleplus
1. říj 2007

Teda Luci, ty jsi vybavena 🙂
Jinak se musim zastat toho "pridelovani deticek" pri adopci. Jednou mesicne je velky "sbor", kde se snazi priradit nejvhodnejsi miminko nejvhodnejsim rodicum podle jejich prani, ale treba taky podle toho, jak vypadaji a jak vypadali biologicti rodicove, jake meli vzdelani apod., aby decko vypadalo co nejvic jako jejich vlastni... A bere se ohled i na to, jak dlouho maji o miminko zazadano.

mila30
2. říj 2007

Dobré ráno holky. 🙂
Lucí tvoje úlovky jsou opravdu super, budeš kočka 😉 .
Zuzi, já už podruhé jít nemusím, protože ono se to má buď dělat najednou poslední nebo předposlední den MS a pokud jdeš jindy, tak právě musíš ještě jednou přijít v poslední den MS, ale jak vidíš u Lucky tak už přijít nemusela, takže tfuj tfuj ať také nemusíš 😉 🙂 .

zuzan
autor
2. říj 2007

Krásné ráno 🙂 Mílo, díky za vysvětlení 🙂 To jsem nevěděla, že klíčový je ten konec menstruace 🙂 Blani, ono s tou adopcí je to asi logický, že to takhle funguje, jen jsem žila v mylné představě, že je to opravdu podle pořadníku 🙂 Luci, to tričko s nožičkama je opravdu dokonalý...i ostatní věcičky, určitě máš z takového nákupu ohromnou radost 🙂 A Marti, tobě posílám obrovský poděkování - včera jsem kalhoty namydlila jarem a zatím to vypadá hodně nadějně...obrys tam teda ještě pořád je, ale už téměř neviditelný a hlavně to na mokrých není tak úplně vidět, tak počkám než uschnou, abych se neradovala předčasně 🙂))
Renčo, Romčo, Nino, Ivčo, kde jste???

layde
2. říj 2007

Dobré ráno holky.
13.9 jsem podstoupila 2 ET a vyšlo to,ale od 25.9 krvácím jednou silně a pak třeba hoďku nic a pak se to zase spustí a pobolívá mě vaječníky na levé straně kde mi nedávno odoperovali vejcovod,utrogestan si zatím pořád zavádím dolů ale nevím jestli je to dobré.Chtěla bych se zeptat jestli tu je někdo s podobnými problémi a jak dlouho bych takhle mohla krvácet,sice už mám za sebou 2 přir.těhu ale nikdy jsem nekrvácela.

zuzan
autor
2. říj 2007

Ahoj layde... s tímhle ti bohužel neporadím, ale pokud krvácíš, tak upaluj urychleně k doktorovi, protože to nevěstí nic dobrého...nechci tě zbytečně strašit, ale nikdo jiný, než doktor ti asi neporadí, co dál... Pokud by se jednalo jen o špinění, tak je to v pořádku, ale každé krvácení-obzvlášť silné většinou znamená průšvih!!! Držím všechny pěsti, ať to dopadne co nejlépe!!!

layde
2. říj 2007

Díky zuzan,byla jsem včerá na kontrole a dr.jsem to říkala a ten mi řekl že to muže bít a tím to haslo na další ko jdu až v pondělí ale v patek tam musím pro prášky tak se na to zkusím ještě zeptat ale pokud by se to zhoršilo tak tam jedu hned

zuzan
autor
2. říj 2007

Aha, tak snad doktor ví, co dělá...i když vzhledem k mým zkušenostem bych to tak nenechávala a vyhledala ještě nějakého jiného doktora, abys slyšela ještě jiný názor...možná bych se taky zastavila na pohotovosti (samozřejmě v době, kdy tvůj ošetřující doktor nemá ordinační hodiny)... Asi bych měla strach, že při krvácení jde o čas... To je jen můj názor-zkus třeba zavolat do nemocnice nebo nějakému jinému gynekologovi, jestli by se na tebe nejuknul 🙂

mila30
2. říj 2007

Ahoj Lyde, udělal bych to stejné jak ti radí Zuzka, prostě bych si zajela na pohotovst a řekla jim, že si začala krvácet a nevíš co s tím. Víš někdy je lepší aby se na to podívalo více doktorů než jen jeden...Budeš alespoň pak klidnější. 🙂

lucikpetik
2. říj 2007

ahoj holky, tak ja s vama naprosto souhlasim, taky bych sla na pohotovost, at se nezavisle na me koukne nekdo jiny.....hlavne at je to v poradku.
jinak tu mam na stole cislo jinoho doktora, primare Fakultni nemocnice, a porad nevim, jestli zavolat nebo ne, vi o me, ale kdyz ja porad nevim, co chci, jestli chci prejit nebo ne...ach jo....

blanuleplus
2. říj 2007

Ahoj holky 🙂
Luci, nejak jsem to nepostrehla...proc chces menit doktora?

zuzan
autor
2. říj 2007

Luci, záleží na tom, jak moc jsi s tím svým spokojená, resp. nespokojená...každopádně primář bude určitě větší odborník, než řadový gynekolog, ale taky jsou asi důležité osobní sympatie...někdo může být skvělý doktor, ale přitom protiva a naopak a pak by to asi taky nebylo úplně ono... Víš co, tak mu zkus zavolat a třeba zjistíš, že nové pacientky ani nepřijímá a budeš mít v rozhodování jasno 🙂)) Tady v Budějovicích je to docela běžná situace a sehnat nového doktora bývá často problém, protože většina má stop stav 🙂)) Každopádně už teď vím, že se rozhodneš správně 🙂
Mílo a jak se ty cítíš? Ještě měříš teplotu, nebo už ses na to vykašlala?

maova
2. říj 2007

Ahoj holky,
Lyde, připojuji se k holkám. Jestli nechceš zkusi doktora jiného přes den, tak bych večer zajela klidně na pohotovost.
Luci, a tvůj současný doktor ti nevyhovuje?
Zuzko, tak to jsem ráda, že jar pomohl. Třeba ještě jednou a zmizí to úplně 🙂 Ještě teda uvidíš, až to uschne 😉
Před chvilinkou mi přišla sms od kamarádka se kterou jsme si ještě tenhle týden plánovaly kafíčko 😉 V 9:25 se jí narodil chlapeček Filip 😵

mila30
2. říj 2007

Zuzi, já se cítím tak nějak normálně. BT neměřím a už ani měřit nebudu, protože mám stejně hormony kvůli IUI mi ovu kontrolují na UTZ.
Večer napíšu víc, teď nemůžu pppppáááááá. 🙂 🙂

mila30
2. říj 2007

Tak jsem tu a vidím, že jste se od doby co jsem psala naposled moc nerozkecaly 😀 .
Takže Zuzi, jak jsem psala cítím se normálně po té nepodařené ovu minulý měsíc jsem byla asi 2 dny zklamaná, ale pak jsem si řekla, že to je jedno a že to vyjde jindy a taky budu tenhle měsíc papat hormony takže určitě ovu bude a budu mít folikuly i na té správné straně. 🙂
BT neměřím a zatím ani měřit nebudu, protože stejně chodím každý měsíc na kontrolu ovu tak to nemá ani cenu a přece jenom, vždycky jsem se snažila z grafu vyčíst těhu protože teploty tak vypadaly a pak nic...takže zbytečné nervíky.
Teď akorát piju ten bylinkový čaj od Mojžíšové a taky jak jsem byla na té Dornově metodě tak mi ta paní nabízela mořskou řasu Chlorelu a zelený ječmen, já to teda nechtěla protože jedno balení na 3 měsíce stojí 1600 kč. Pak mě doma napadlo, že tchýně brala něco podobného a zjistila jsem, že k té paní chodí také a tak jsem jí o tom ječmenu říkala a ona, že to brala a je to fajn. No a druhý den, aniž mi něco řekla, za ní pro ten ječmen jela a koupila mi ho 😀 . Takže piju k tomu čaji ještě tohle. A to je vše 🙂 . A jak ty?

lucikpetik
2. říj 2007

tak proc, protoze to mam po znamosti, ze pry by me vic hlidal a ze by se mnou sel i k porodu, uz o me vi, staci jen zavolat a domluvit se tam, jenze jsem zvykla i na toho sveho, tak nevim, zitra mu zavolam, uvidim, co mi rekne a od toho se to bude vyvijet asi dal.
milo tchyne ma taky tu rasu a chvali si ji...
a mas pravdu, ted nejaky cas nemer a odpocin si od toho... 😉