Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
17. říj 2007

Luci, jo jo, dneska jsem s tím vším najednou nějak úplně smířená. Ani nevím čím to je, je mi sice v dušičce moc smutno, ale jinak je mi prostě líp 🙂

mila30
17. říj 2007

Marti, tak to je super 🙂 . Uvidíš, že teď už bude jen líp a líp 🙂 .
jsem na tebe moc pyšná jak to zvládáš 🙂 .

maova
17. říj 2007

Mílo, děkuju, ale chvílema to nezvládám ani trochu. Hlavně třeba teď. Občas to na mě tak padne ☹ Ale jdu radši do sprchy a ono to zase snad přejde a zítra bude zase líp.

zuzan
autor
18. říj 2007

Krásné dobré ráno 🙂
Mílo, včera byly asi nějaké erupce na slunci, taky to na mě nějak všechno dolehlo a večer probrečela do polštářů, ale dneska už je zase líp, zítra jdete na kontrolu a uvidíš, že bude ovulace konečně na té správné straně a věřím, že když IUI pomůžete ještě snaženíčkem, tak to by bylo, aby nebylo...Vždyť už jsme se natrápily až až, tak teď už si to štěstíčko zasloužíme všechny co nevidět... Mívám hrozný výkyvy, kdy jednu chvíli si říkám, že to půjde a pak mě přepadnou stavy, kdy nevěřím tomu, že se to povede - už to trvá moc dlouho a na psychiku je to pořádný nápor...
Marti, já vím, že je to naše rozhodnutí, ale znáš doktory a chlapy - ješity obzvlášť a bojím se, aby se ho nedotklo, že jsme ho takhle obešli...myslím si, že kdybych mu rovnou řekla, že chci nejdřív před laparoskopií absolvovat všechna ostatní vyšetření, tak že by mi na ně bez problémů napsal doporučenku, ale chtěli jsme mít jistotu, slyšet ještě názor jiného doktora, tak se teď bojím, aby se ho to nedotklo, tak uvidíme, vlastně ani nevím, kdy bych tam měla jít, na preventivní prohlídce jsem byla v březnu, pak jsem tam byla na začátku září s tím, že se to stále nedaří, to mě taky vyšetřoval, tak nevím, jestli se mám objednat na březen nebo až dýl... I když ono je to asi jedno, protože v CARu udělají vyšetření ostatní a když bude laparoskopie nutná, tak použiju tu doporučenku od svého doktora a tím to bude vyřešený - chce mě operovat sám, tak pak bych stejně chodila na kontroly k němu...
Nino, tobě přeju, ať jsi s novou doktorkou spokojená a brzy se dá všechno do pohybu, taky už sis užila svý a je na čase, aby přišla nějaká zásadní změna!!!
Fedro a jak je dneska tobě? Je to lepší, nebo bříško pořád bolí? Tak se v práci moc nepřepínej a co nejvíc odpočívej... Mě doktor řekl, že po laparoskopii je běžná doba PN dva týdny a tvářil se tak, že kdybych chtěla být doma dýl, tak už jsem podle něj hypochondr, ale určitě záleží na tom, jak se každý cítí sám, já mu řekla, že mi nic není, ani mě nic nebolí, což v klidu opravdu nebolelo, ale v tu chvíli mi nedošlo, že musím dojíždět přeplněným autobusem, kde musím stát půl hodiny na špičkách, abych se mohla držet madel nad sebou, na které jinak těžko dosáhnu a to se bříško pořádně natahovalo, takže to nebylo nic příjemnýho, ale dalo se to vydržet 🙂
Luci, ty to moc nepřeháněj a užívej si odpočinku, klidu a pohody 🙂)) To samé i ty, Blani, opatrujte se!!!

ivusa1
18. říj 2007

Ahoj holky.
Tak jsem se sem zase po dlouhé době dostala, jsem pořád v jednom kole, ale teď mám dva dny dovču 🙂Jak pak se máte? Marti už je ti trošku líp? Pořád na tebe moc myslím!! 😢 A co snažilky a těhulky jak se vede? My jsme včera byli na kontrole ve dvacátém týdnu a zatím vypadá všechno v pořádku. A byli jsme tam docela dlouho a doktor určil pohlaví 🙂 Manžel byl štěstím bez sebe. Budeme mít chlapečka a bude se jmenovat Lukášek (dnes má svátek) 🙂 Nejprve si doktor nebyl moc jistý, ale pak se mimčo otočilo a hned to bylo na 100% Tak snad všechno dopadne dobře a v březnu budeme mít mimčo. Musím sem přidat fotečky, abyste viděli jak rosteme. Moc vám všem držím palečky aby vše dobře dopadlo i když to někdy vypadá hodně špatně. 😔

ivusa1
18. říj 2007

Luci máš ve fotoalbu krásné oblečení z Polska můžu se zeptat kde jsi byla nakupovat? Já jsem si včera koupila to tričko s těma nožičkama na bříško a teď koukám že ho máš taky 🙂 My jsme byli v Polsku u Náchoda hned za hranicema a těhu oblečení tam neměli, ale pořídili jsme o půlku levněji vše do postýlky.

fedra
18. říj 2007

Ahojte,
tak som po kontrole,vsetko je hadam v poriadku.
To pobolievanie moze byt z nachladenie a tym,ze som to zacala trochu viac namahat. Ale inak sa to hoji dobre. To som rada.

Inak ,my sme boli v PL v targu tento vikend a mali tam nadherne vecicky, aj pre tehu aj na miminka. Az mi bolo do placu a uz sa neviem dockat,kedy ich budeme kupovat my. Mali nadherne perinky,supravky... ach jaj.

Baby,este som sa chcela spytat,ako dlho ste si dali pauzu od milovania. Ja som sa na to zabudla spytat doktora ☹

mila30
18. říj 2007

Ahoj holčinky.
Zuzi máš pravdu, že asi byly včera nějaké erupce na slunci, ale už je to pryč 🙂.
Dnes byla ta kolegyně co mi včera řekla, že je těhu u ředitele a říkala mu to. On byl samozřejmě velmi rád a prý hned podotkl..kéž by se to už takhle zadařilo i Míle...To mě docela vzalo, že na mě tak myslí.
Fedro, je super, že kontrola dopadla dobře a teď už se určitě bude vše vyvíjet tak jak má 🙂 . A to milování...mě doporučili dodržet 6ti nedělí jako po porodu a to znamená, že tedy se 6 týdnů nemilovat. Ale vím, že některé to zkoušeli i dřív, samozřejmě s ochranou a nevadilo to. Spíš jde o ten pocit jestli to půjde nebo ne.
Ivuš, je super, že jsi zase mezi námi a gratuluji moc k Lukáškovi a posílám mu na dálku do bříška blahopřání k svátku a velkou pusinu 🙂 .

maova
18. říj 2007

Ahoj holky,
Zuzko, tak snad se pak doktor zlobit nebude, až k němu půjdeš. Jestli jsi byla na kontrole v březnu, tak určitě březen bude zase stačit a to už budeš třeba zase dávno těhulka 🙂 A nebo ti udělají vyšetření v CAR a ani tam tak brzy nebudeš muset jít 😉

Ivuš, moc děkuju. A hlavně ti gratuluji k chlapečkovi. Úplně vím, jak musíte být strašně šťastný. Hlavně se opatruj.

Fedro, jsem ráda, že se všechno hezky hojí a jsi v pořádku. Já jsem se na milování tenkrát taky zapomněla zeptat a tak jsme radši dodrželi šesti nedělí. Ale možná, že tak dlouhá doba není nutná, protože tentokrát mi paní doktorka řekla, že stačí měsíc.

Mílo, máte fakt hodného a pozorného ředitele. To musí být fajn a je hodný, že na tebe taky tak myslí. Doufám, že dneska už je ti taky líp.

zuzan
autor
18. říj 2007

Ivuš, také gratuluju k chlapečkovi a k úspěšné kontrole 🙂
Co se milování týče, tak u nás to bylo tak, že jsem 7.den po operaci byla u svého doktora na vyndání stehů a když jsem se ho na to ptala, tak mi řekl, že pokud máme náladu a chuť, máme na to vlítnout hned ten den večer a čím dřív, tím je větší šance otěhotnění, tak jsme to zkusili a šlo to 🙂 Ono asi hodně záleží na tom, jestli něco provádí spodem, tam je riziko zanesení infekce, což nebyl můj případ, já měla jen díry v břiše...
Mílo, je to moc hezký, že na tebe ředitel takhle myslí a takových lidiček je určitě hodně moc, tak jim přece tu radost musíme dopřát... Ono se to snadno řekne, ale co bychom ještě měli dělat víc, než děláme? 🙂))

fedra
18. říj 2007

Tak to mate super riaditela ... ja keby som to povedala tomu mojmu, tak jeho prva reakcia by isto bola ako dlho budem este v praci, aby som stihla zaucit niekoho, kto by prisiel na moje miesto. Je to blbec ...
A neboj, podari sa.
Vcera som cely den rozmyslala, ako ti tam to jedno mohli nechat. Hlavne,ze je to uz za tebou.
A co som citala, chystate sa na IUI ?

mila30
18. říj 2007

JJ, Fedra chystám se na své první IUI, snad tedy... zítra a příští týden se rozhodne 🙂 . Moc velkou naději tomu nedávám, vím, že první IUI většinou nedopadne, spíš až ty další, ale snažílkovat se budeme sami a to o sto šest 😀 .
Náš ředitel a vůbec veškeré vedení je super. Když jsem byla nemocná, tak mi pořád volali jak mi je, do práce mě nehnali, teda spíš...já dělala z domova, ale já byla za to ráda. Při druhé operaci jel akorát ten den na služebku do Ruska můj manžel, takže i z práce kolegové mě vozili na vyšetření a tak 🙂 . Fakt si nemůžu na moje zaměstnání a zaměstnavatele stěžovat 🙂 .
Marti dnes už je líp, jak psala Zuzka asi byly erupce na slunci 🙂 .

fedra
18. říj 2007

Vie kolkoje tu dievcat,ktorym sa podarila hned prva IUI ? fakt dost.
Budem drzat palceky.

lucikpetik
18. říj 2007

ahoj holky, jdu vas vsechny rychle pozdravit, letim zase na palacinkovou party ke kamaradce...
ivus v Poslkus jsme byli v Těšíně, my to mame asi 20 km, takze kousicek...
a dneska jsme na kontrole dopadli dobre, a ja uz vím, co to bude 😀

mila30
18. říj 2007

Lucíku řekni rychle co to bude ? Prosííííííííííííímmmmmmmmmm 😀 .

maova
18. říj 2007

Luci, já jsem taky zvědavá 🙂

mila30
19. říj 2007

Ahojky holky. 🙂
Tak konečně pátek a víkend před námi, huráááá 😀 . My máme dobrou pracovní dobu, v pátek končím v 13.00 hodin, takže máme takový prodloužený víkend. 🙂. Dnes jdu na ten UTZ, je to 10DC. Myslím si, že tam ještě takhle brzy nic neuvidí, nevím nechám se překvapit. Ale abych pravdu řekla, moc se mi tam nechce. Mám strach, že to zase nějak nedopadne tak jako minule. No uvidím, to je život 🙂 .
A Lucííííííííííííííí řekní prosím prosím prosím prosím co to je? My to nikomu neřekneme 😉 . Budeme všichni jeden velkej tajem 😉 🙂 . Já si teda myslím, že to bude holčička... 🙂.
A holky, jak je vám a co plánujete na víkend?

zuzan
autor
19. říj 2007

Dobré páteční ráno 🙂
Mílo, tobě dneska budu držet všechny palečky, ať je konečně všechno tak, jak má...kdy tam jdeš? Já myslím, že něco uvidí-asi i uvidí, na jaké straně se folíky tvoří, budou asi ještě menší, ale do pondělka dorostou do správné velikosti 🙂))
Luci, taky si myslím, že to bude holčička-přece jen kluků tu byla převaha, tak ať se to vykompenzuje 🙂 I když ono je to úplně jedno, hlavně že je všechno v pořádku 🙂 Tak už nás nenapínej!!!
Marti a jak se tobě daří? Kdy jdeš na kontrolu? A co v práci, jak tam se to vyvíjí, jak se tam všechno měnilo, budeš se mít kam vrátit?
Fedro a tvoje bříško už nebolí? Jak jsi dopadla na kontrole?
O víkendu my máme plány nabitý - dneska po práci přijedou vodaři začít dělat rozvody, zítra přijedou 3 firmy prokonzultovat s námi a udělat cenovou nabídku zabezpečení domu, v neděli má brácha oslavu 30.narozenin a v pondělí mám volno, jednak jdeme do CARu a jednak přijedou další 3 firmy na zabezpečovačku, takže se asi nezastavíme a já se tu ukážu zase až v úterý 🙂

fedra
19. říj 2007

Ahojte babulky,
tak som prisla rychlo nakuknut.
Ja som OK, uz aj bolesti bruska presli. Chudatko, ono si asi potrebovalo trosku zvyknut,ze viac chodim a ze uz nie sme v postielke.
Dnes mame v praci dost chaos,ako keby ani nebol piatok.

Mila, preco si myslis, ze 10 DC je este skoro ? Urcite ti foliky uvidi. Ved IUI ti naplanuje podla toho,ako budu rast.Neboj. V den IUI budu tak akurat 😉

A vikend. Sobotu mame pracovnu, nakupili sme do zahrady tuje a rododendron, tak sa to musi zasadit, nech nam to na jar uz pekne rastie.
A caka ma straaaasne vela prania a zehlenia ... bwe,bwe 😝
A v nedelu sa chystame do Viedne, trosku si pokukam obchodiky a tak. Aj ked len v nakupnom centre.

mila30
19. říj 2007

Zuzí díky za palečky, snad pomůžou. Já už to tak nějak nechávám být, prostě čas ukáže 🙂 .
Určitě pak napíšu co doktor viděl 😉 . Jdu tam ale až v 16.20 hodin, tak to už nebudeš na netu, tak si to přečteš v úterý, to už si myslím, že bude vše zase jasnější a už se bude vědět jestli IUI bude nebo ne 🙂 .
Fedro, je fajn, že bříško už nebolí. Já vím, že mě doktoři říkali chodit chodit chodit a neležet. Takže pokud si před tím hodně ležela, tak teď to je pro to bříško taková zatěžkávací zkouška.
No a já, my jedeme zítra na chatu za babi a dědou manžela, tam teda moc ráda nejezdím. Není to tam moc útulný a tak 😒 . Ale jedeme až odpo a v neděli po obědě hned dom 🙂 .

fedra
19. říj 2007

Mili ... a mala si stimulovany cyklus ?

maova
19. říj 2007

Ahoj holky,
zuzko, máte plno plánů na víkend, to je fajn. A nemáš zase nějaké fotky baráčku? Ráda bych viděla, jak jste pokročili 🙂 A v pondělí vás čeká v CAR co?
S tou mojí prací je to všelijaké. Do té původní se vrátit nemůžu, takže teď čekám, jestli mi tam vyjde jiná, která sice nebude asi žádný zázrak, ale říkám si, že na krátkou dobu je to lepší než hledat něco úplně nového a navíc teď mám pocit, že moc nemám sílu chodit po pohovorech. Uvidí se asi příští středu, tak mi držte palce, ať mi to tam vyjde.
Mílo, držím moc palce, ať dneska na UTZ je něco vidět a budu čekat na dobré zprávy 🙂
Fedra, to je dobře, že bříško už nebolí. A máte teda taky hezky naplánovaný víkend 🙂 Já jsem teď žehlila každý den, takže všechno co mi tady strašilo jakou dobu je pryč a teď mám pocit, že mi to žehlení bude i chybět 😀

My budeme v sobotu asi doma, manžel bude pracovat na stavbě a já ještě nevím a v neděli přijedou kamarádi, tak máme v plánu zajít do naší svatební restaurace zase na žebírka 🙂 Vždycky na ně každého nalákáme 😉

romcatko
19. říj 2007

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se dlouho neukázala.... dnes přidám delší psaní, tak se předem omlouvám.

Ahoj holky, tak jdu s pravdou ven... 😵 Omlouvám se, že jsem si to celkem dlouho nechala pro sebe, ale nechtěla jsem jásat předčasně. I te´d jsme stále ještě na začátku cesty, která vypadá klikatěji, než se zdálo. Ale věřím, že dojdeme všichni do zdárného konce a v červnu budeme mít v náručí NÁŠ MALÝ ZDRAVÝ BOŽÍ ZÁZRAK.
Očekávaná MS 1.října nepřišla. (dle BT jsem věděla, že ovu byla tak 19DC, takže pohoda).
3.10. jsem si udělalal test a byly tam slabé //. Došla jsem si na krev - 56IU (a místo radosti strach z mimoděložního), takže sjem to nikomu zatím neřekla.
8.10. jsem řekla o malé naději manželovi
10.10. znovu krev - 1945 IU (vypadá to nadějně)
12.10. kontrola u Mudr. - vidí v děloze žloutkový váček (a tváří se pesimisticky), ale dal mi Utrogestan na udržení. Kontrola 25.10.
17.10. si jdu pro výsledky z imunologie- imunita zvýšená ( a my ji obešli- čili stal se zázrak, někdo tam nahoře nás má asi rád), ale hlavně blbé zprávy o mojí štítné žláze. Takže nasazeny okamžitě léky. (více viz dole)
18.10. jdu k Mudr. pro původní hrmon. profil a nabídl mi UTZ - máme srdíčko!!

Na výsledcích z imunologie se bohužel se ukázalo, že mám úplně rozhozenou štítnou žlázu - 20x násobky nějakého hormonu, 10x méně něčeno jiného atd než jsu normy. Takže mi bylo řečeno, že s takvýmito hormony mám spíš počítat s tou variantou, že se těhotenství a bobulka neudrží. :( Sice mi nasadili hned nějaké léky, ale moc optimisticky to neviděli. Ještě s bobulkou bojujem (kromě jiného manželovi vyšel mírně zhoršený spermiogram a nám vzájemně zvýšenou buněčnou imunitu, která by vlastně měla znemožňovat oplodnění), když překonala tu imunitu, tak to třeba zvládnem, ale je tam nebezpečí i genetického poškození. je mi z toho smutno, ale chi věřit, že to dobře dopadne.

Protože tu bublinku v sobě bereme opravdu jako Boží zázrak, tak chceme moc věřit tomu, že to dobře dopadne. Držte nám prosím palečky. Omlouvám se za román.

maova
19. říj 2007

romcatko, úplně mi tady tečou slzy. To je tak nádherný, strašně moc gratuluju a posílám co nejvíc štěstíčka, ať je miminko v pořádku a v červnu máte zdravé a krásné miminko. Zůstala jsi už z práce doma? Ještě jednou posílám obrovskou gratulaci.

romcatko
19. říj 2007

Ahojky, teď jsem na PN co mi napsal můj ORL - na virozu 😉 . Jsem docela OK,jen ten stres a jsem dost ospalá, můj gyndr. k PN nevidí důvod a já vlastně zatím také ne. Děkuji ti.

maova
19. říj 2007

Myslím, že po tom všem, čím už sis prošla, je jedině dobře, jestli zůstaneš v klidu doma. Je to krásná zpráva 😵

fedra
19. říj 2007

romcatko ... hrozne moc gratulujem. Super sprava ...

lucikpetik
19. říj 2007

ahoj holky, nechtel jsem vas napinat, reknu vam to, jen jsem vcera musela odjet a dostala se sem az ted..
ale ted tu brecim dojetim, romi..........gratuluji........a drzim palecky....

maova
19. říj 2007

Luci, gratuluju moc k chlapečkovi 😵

fedra
19. říj 2007

Luci ... A ?
Tak uz nas nenapinaj