Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
24. říj 2007

Holky, mě tak mrzí, že nestíhám reagovat na všechny vaše příspěvky...i když bych moc chtěla, jenže stejně vždycky na polovinu věcí zapomenu, jak píšu narychlo - Mílo, s tou vícečetnou ovulací je to zajímavý a když jsem včera pročítala příbalový leták Clomhexalu, tak tam vícečetné těhotenství uváděly jako vedlejší účinek (co bych dala třeba i za 3 vedlejší účinky najednou 🙂)) Nějak si z toho nedělám těžkou hlavu, a ty si je taky nedělej-jen už se začínám obávat, aby vám nezkrachovala firma, když vás půjde na mateřskou tolik najednou 🙂)) Za měsíc si budeš domlouvat schůzku u ředitele, abys mu tu šťastnou novinu oznámila 🙂
Blani, sportovní náčiní potřebuju-dopoledne jsem brouzdala na netu a sháněla jednoruční nakládací činky-taky něco takového vedete??? Školu zvládneš levou zadní, hlavně že je statistika v kapse 🙂))
Luci, taky bych byla pro, aby sis radši došla na kontrolu, i když se určitě jedná jen o roztahování dělohy - ale pro jistotu 🙂
Romčo, tobě pořád držím pěstičky, ale všechno bude v pořádku a za chvilku si začneš užívat těhotenství se vším, co k němu patří 🙂
Marti, tobě přeju, ať MS přijde co nejdřív a můžete se znovu začít těšit na snažení... Teď si užívej vybírání práce, která by tě bavila a až se objeví nabídka, která se neodmítá, tak bych do toho šla 🙂)) Zas máš výhodu v tom, že můžeš nastoupit kdykoli-taky jsem před cca 3,5 lety hledala jiné místo, ale většinou byl problém v tom, že chtěli nástup ihned, což byl problém, protože jsem před sebou měla 2 měsíční výpovědní lhůtu... Budu na tebe myslet, ať najdeš to, co hledáš 🙂

lucikpetik
24. říj 2007

holky dneska se loucim, mejte se....

blanuleplus
24. říj 2007

Zuzko, tak cinky zrovna nemame, jedine celou posilovaci vez 😅 Ale jinak rotopedy, rakety na squash, tenis, snowboardy, stany apod. jsou vam k dispozici 😉

blanuleplus
24. říj 2007

Luci ahoj a drzim palce 😉

zuzan
autor
24. říj 2007

Blani, tak díky 🙂 Musím shánět dál, ať mám manžela svalouše 🙂)) Ale až budeme vybavovat domácí fitko, tak si určitě něco pořídíme i od vás 🙂)) A neměla bys aspoň typ, kde by se daly ty činky na netu pořídit nejvýhodněji? Potřebovala bych činku včetně závaží kolem 8,5-9kg - už sháním Ježíška 🙂))
Luci, hezký zbytek dne...
Já se taky loučím, běžím na autobus, tak zítra ahoj 🙂

maova
24. říj 2007

Mílo, to budeš s tou prací moc hodná. Uvidím, jestli už třeba do té doby taky nějakou nabídku nedostanu 🙂 Ale když toho bude víc, tak určitě jedině dobře 🙂

Zuzko, děkuju. Na další snažení si ještě chvíli počkáme, ale i za tu první MS budu teď ráda 🙂

mila30
24. říj 2007

Hezký večer holky. Tak zítra mě čeká můj velký den, nebudu celý den v práci, takže hned jak budu mít po IUI tak vám písnu jaké to bylo. Ani nemám zatím strach, prostě jsem tak nějak klidná a i se na to těším, jsem blázen 😀 .
Marti, ohledně té práce máš podrobnosti v IP 😉 .

maova
24. říj 2007

Mílo, už jsem to četla a odepsala, děkuju moooooooc 🙂
A zítra na tebe budu od rána pořád myslet 🙂

mila30
24. říj 2007

Marti díky moc a vůbec vám všem. Jsem šťastná, že vás mám holky. Ani nevíte jak 😵 . Taky budu na tebe myslet 😉 a ná vás všechny samozřejmě taky 🙂 .Jen je mi divný, že mě od neděle dost bolel podbřišek asi tím, že jsem tam měla tolik folikulů a teď už nic, tak nevím jestli fakt už ovu nebyla 😒 . No zítra budu vědět víc 🙂 . Dobrou holky a zítra pa. 🙂

lucikpetik
25. říj 2007

dobre ranko holky, milo na tebe dneska mooc myslim, at vse probehne v naprostem poradku a uspesne...
ja se jdu nachystat a jdu k tomu doktorovi, tak na me taky myslete, at to nic neni..

fedra
25. říj 2007

Ahojte kocky.
Mila,nemas sa vobec coho obavat, IUI je uplne bezbolestne a velmi rychle. A hlavne su po nom spermijky na svojom mieste a mozu si spokojne vykonavat svoju robotu 🙂
Nebojkaj, urcite sa to podari. A ak ta sledovali na uTZ a potom si mala Pregnyl, ovu bude presne nacasovana,tym sa vobec nestresuj.

maova
25. říj 2007

Přeji hezké ráno, jenom v rychlosti zdravím, moc myslím na Mílu a jedu taky k doktorovi 🙂
Luci, na tebe taky moc myslím a věřím, že je všechno v pořádku 🙂

zuzan
autor
25. říj 2007

Hezké čtvrteční předpoledne 🙂 Koukám, že jste všechny u doktora, tak na vás myslím, ať je všechno tak, jak má být 🙂

lucikpetik
25. říj 2007

ahoj holky, tak ja hlasim, ze je snad vse v poradku, placenta tam je, cipek drzi, srdicko bije, tak pry zadne otvirani nehrozi, dostala jsem akorat horcik a ten mam jist 3x denne, a jet pry mam, ze je to ok..
tak tim padem se s vama loucim, budete mi moc chybet a za tyden se zase ukazu....
a at mate jen ty nejlepsi zpravicky...
milo a marto, hodne stesticka u doktoru...

mila30
25. říj 2007

Ahoj holky,
tak už jsem doma. Dopoledne byl manžel odevzdat spermie. Pak jsme si zašli na slanou palačinku, to bylo mňam mňam 😀 . No a pak jsme jeli do CAR. Pan doktor byl srandista a hned jak jsme vešli, tak jsme šli na věc. Ten zákrok trval asi 15 vteřin, no prostě to byla rychlovka. Dělají to tak, že spermie propláchnou v nějakém roztoku a tím jsou pak lepší, do děložního čípku ti zavedou takovou úzkou hadičku s jehlou a na druhém konci vstříknou to připravené sperma, nejdřív ti teda ukážou tu lahvičku kde je jméno manžela aby se nespletli 🙂 no a pak to vstříknou a je to. Mě teda ukázali na UTZ jak sperma putuje, to bylo moc hezký vidět a ukázal mi, že na pravé straně mám 20,1mm veliký folík a je těsně před prasknutím , na tu levou se teda nedíval, ta byla myslím jasná už vzhledem k tomu, že měl ten folík už v pondělí 20mm. Taky se pan doktor trochu spletl a u toho UTZ mi řekl " vidíte, tak tady v tom levém vejcovodu vidíte to sperma, no a já levý vejcovod nemám 😀 . Jinak jsme dohodnutý, že pokud dostanu MS mám zase brát hormony a budu podstupovat to stejné jako teď. Jinak z toho mám strašně fajn pocit, bolí mě jen trošku podbřišek a jinak nic. Tak uvidíme 🙂 .
Lucí, je super, že u doktora vše v nejlepším pořádku a užij si ten týden 🙂 .
Marti a jak ty u doktora a volala si do té práce?
Fedra máš pravdu, je to tak jak píšeš, takže se příště nemusím něčeho obávat 🙂 .

fedra
25. říj 2007

Tak vidis ako super si to zvladla. Daj si dnes taky kludovy den. Oni si uz "chlapci" s tym vsetkym poradia. Uvidis,bude to dobre 😉
No a za 13/14 dni ak nedostanes mrchu,tak mozes testovat. Drzim palceky, nech su tam hned //.
A dal ti aj nieco na udrzanie, napr. Utrogestan ?

mila30
25. říj 2007

Díky moc Fedra. Taky si přeji, aby tam bylu za 14 dvě //, ale nějak se na to neupínám, vím, že pravděpodobnost je malá.
Na udržení mi nic nedali, ani jsme se o tom nebavili.

fedra
25. říj 2007

Pravdepodobnost je sice mala ... ale je.

mila30
25. říj 2007

Fedra ty si také byla na IUI?

lucikpetik
25. říj 2007

milo moc drzim palecky, mooooc....
tak holky mejste se krasne, ja se objevim za tyden...

maova
25. říj 2007

Ahoj holky, dřív jsem se sem nedostala. Nějak jsem pořád přes den někde běhala, ale bylo to fajn. U doktora jsem si jenom nechala ještě na pár dní prodloužit neschopenku a další kontrola 22.11., takže až za dlouho. Jinak už mi ale nic není, ani bříško nebolí, takže si myslím, že je všechno v pořádku. Jenom mi zůstal z břicha špek a takový ... jak bych to nazvala ... "rosol" 🙄 Takže už se těším, až budu moc cvičit, abych to břicho zase trochu zpevnila.
Jediné, co jsem dneska moc nezvládala bylo vůbec celkově chození venku a všude těhulky a kočárky. Doma už je mi fajn, ale venku to bylo horší a úplně nejhorší byla návštěva v Podolí, to jsem měla co dělat, abych tu ustála 😢

Mílo, jsem moc ráda, že z toho máš takový dobrý pocit a celých 14 dní na tebe budu myslet a doufám, že už příští měsíc tohle znovu podstupovat nebudeš muset 🙂

Luci, tebe už jsem tady asi nezastihla, ale i tak si ten týden krásně užij a budeme se na tebe zase moc těšit 🙂

mila30
26. říj 2007

Ahoj holky 🙂 .
Marti, tak to je fajn, že už bříško nebolí a že ti neschopenku prodloužili o celý měsíc, alespoň nabereš pořádně síly do všeho nového 🙂 . A s těma těhulkama...vím jak ti je. A těch 14 dní, já snad ani nechci, aby nějak rychle utekly 🙂 . Pokud se to podaří budu šťastná a pokud ne, tak mi to bude líto, ale nebudu z toho dělat tragedii a hroutit se, protože vím, že další pokus bude přede mnou a že ta naděje je pořád. 🙂
Holky, krásný den 😵 , je před námi víkend. Hurááá 😵 😀 .

zuzan
autor
26. říj 2007

Ahoj holky...Lucíku, ty už budeš asi fuč, chtěla jsem se tě zeptat, kam vůbec vyrážíte, ale už jsem to nestihla, tak aspoň takhle na dálku hezkou dovču 🙂
Marti, taky jsem ráda, že je všechno v pořádku a z bříška si nic nedělej, za chvíli ti znovu poroste a budeš na ten špíček moc pyšná...taky je mi těžko a smutno, když vidím bříška a kočárky ostatních, ale taky se jednou dočkáme 🙂 A co plánujete na víkend? Budeš mít manžela doma? A máš alespoň vycházky?
Mílo, z tebe mám obrovskou radost...je úžasný, jak krásně s nadhledem to všechno bereš a díky za vyčerpávající odpověď, hned z toho mám pocit, že opravdu není čeho se bát... Víme, že naděje je relativně malá, ale nikdo neví, kde přesně je chyba, takže třeba jen spermijky nemohly přes čípek do dělohy a tímhle se to všechno vyřešilo 🙂 A jak to má dopadnout, tak to dopadne 🙂)) Moc ti přeju, ať objevíš //, ale máš pravdu, že není dobrý se na to upínat 🙂))
Jinak holky, musím vám říct, že jsem včera brouzdala na netu a v jednom inter.obchodě jsem objednala komplet všechny vánoční dárky, tak z toho mám radost, že nemusím nikde lítat po obchodech a prodírat se davy lidí, to moc nemusím 🙂 Jen jsem říkala, jaká je škoda, že nejdou takhle objednávat před net potraviny 🙂))
Nás čeká pracovní víkend na stavbě, tak zase uteče strašně rychle ☹ Ach jo ☹ Ale teď je teprve před námi a do pondělka daleko, tak hezký den 🙂

fedra
26. říj 2007

Mila, bola som 2x na IUI.
A prave to druhe skoncilo mimomaternicovym tehu.

zuzan
autor
26. říj 2007

Ahoj fedra...a můžu se tě na něco zeptat? Šla bys do IUI znovu po tom, co skončilo tak, jak skončilo? Z toho mám právě trošku strach, protože nám v CARu dali podepsat papír, kde bylo uvedeno právě mimoděložní těhotenství jako zvýšené riziko... A když si to tak vezmu, možná bych byla klidnější, kdyby mi nejdřív vyšetřili ten zbývající vejcovod-přece jen, víc už jich nemáme...

fedra
26. říj 2007

zuzan, vies, my sme inu sancu ako prist k babike ako IUI nemali. Ja mam problem,ze moj krcok vytvara protilatky proti spermiam. Takze sme skusili IUI bez vysetrenia priechodnosti,co bola asi chyba. Ale lekar tvrdil, ze to je ta najjednoduchsia cesta a IUI je fakt zakrok minimalny.
Teraz po mimo tehu som sa rozhodla,ze urcite pojdem na HSG. Chcem mat istotu,ze aspon ta prava strana je priechodna. Bez toho by som uz asi na IUI nesla. Ak sa ukaze,ze je nepriechodna aj ta,dame ziadost na IVF.
Ale aj pri IVF sa moze vyskytnut mimomaternicove, dokonca castejsie ako pri prirodzenom pocati. Ale musime verit, ze nam sa takato smola uz 2x na prsty nenalepi.
Vies,keby si nesla na IUI, prestali by ste to skusat prirodzene ? Lebo aj v tomto pripade sa to opat moze stat ... asi nie,vsak ? Netreba sa bat, osud nemoze byt az taka mrcha 🙂

zuzan
autor
26. říj 2007

Fedra, děkuju, já vím, že to riziko je tam vždycky, jen když jsem to četla v tom formuláři, co musíme podepsat, tak jsem se toho zalekla...zkusím to ještě probrat s doktorem a uvidíme, co vymyslí...tobě HSG dr. doporučil, nebo jde podstoupit na vlastní žádost?

fedra
26. říj 2007

Ja som sa chystala na to vysetrenie uz pred druhym IUI, ale mali prave pokazeny RTG. Tak sme to riskli a takto to dopadlo ☹
Rozpravala som sa o tom s mojim gynekologom a potom v nemocnici aj s doktorom,co ma operoval. Bol velmi mily, pojdem na HSG k nemu. Vravel, ze podla toho co videl pri laparke nie je dovod, preco by mal byt ten pravy nepriechodny,ze je to jemne, bez zrastov. Ale ak chcem mat istotu, HSG len odporuca. Pri laparke totiz vidi maternicu a vajcovod iba z vonkajsej strany.
Spytaj sa na to svojho lekara,urcite nebude proti.
Uplne chapen tvoje obavy.
Mne ked sa toto stalo, bola som hrozne nastvana na CAR, ze ma na toto riziko neupozornili. Ale uz to preslo ... a ideme dalej.

mila30
26. říj 2007

Ahoj holky. Já byla na vyšetření vejcovodů ještě před tím než jsem měla mimoděložní těhu a vše bylo úplně v pořádku, někdy to tak prostě je. Teď před IUI mi řekli a mám to napsané v papírech, že IUI neprovedou právě před tímto vyšetřením a to z důvodu většího rizika mimoděložního. Samozřejmě pokud i po vyšetření, které dopadne dobře, mimoděložní je, tak za to už oni nemohou, to je holt pak ta příroda. která se nedá nikdy obelstít...

fedra
26. říj 2007

asi ano ... len mimomaternicove sa stava vo vacsine prave pri nepriechodnych vajcovodoch. Asi je dobre dat si to pozriet a tak aspon trosku znizit to riziko