Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
29. říj 2007

Ahoj Zuzíí, tak to jsou krásné zprávy 🙂 .Rozhodla jsi se určitě dobře, budeš mít pak alespoň jistotu, že je vše v pořádku a můžeš klidně podstoupit IUI 🙂 . Určitě je to pro ten psychický pocit před IUI mnohem lepší, než doufat, že je vše ok a že se zadaří. Já to třeba neprožívám vůbec,když čtu na jiném tématu jak holky počítají dny do MS, tak se jim divím. Já jsem si jen spočítala kdy to mám dostat a uvidíme. Tím, že budu nedočkavá a vystresovaná, tak tomu určitě nepomůžu.
Zuzí, držím palce, aby si mohla jít hned v pátek na to vyšetření 🙂 .
Kiive a jak si dopadla ty?
Romčátko jak dopadly výsledky ?
Holky, kde jste ?????

lucikpetik
29. říj 2007

ahoj holky, nemam cas procitat, jsem jen pet minut na netu. ale jsem zavislacka na vas, tak moc zdravim

zuzan
autor
29. říj 2007

Mílo, moc děkuju za palečky 🙂 Můžu říct, že po té naší páteční diskuzi jsem byla dost vynervovaná a teď jsem ráda, že jsem tam zašla... Už od té operace žiju v takové nejistotě, jak asi ten druhý vejcovod vypadá, jestli je vůbec v pořádku a takhle budeme mít aspoň jasno 🙂))
A máš úplnou pravdu v tom, že nemá smysl se stresovat...příroda to sama zařídí tak, jak to má být a až bude mít přijít ta správná chvilička, tak přijde 🙂
Luci, ty taky na chvilku vysaď, ať si odpočineš 🙂))

mila30
29. říj 2007

To ti Zuzi věřím, že si byla vynervovaná. Já tím, že jsem věděla, že mi ten druhý vejcovod zkontrolovali při operaci, tak jsem byla tak nějak v klidu. Ale víš co, stejně červíček hlodal... 😉, takže je určitě lepší když na to vyšetření půjdeš. Samotná IUI je pak už hračka, to je 15 vteřin slávy a šmitec 😀 . A hlavně, můžeš jít na ní každý měsíc třeba 6x za sebou, takže to určo jednou vyjde 😉 .

zuzan
autor
29. říj 2007

Mílo, asi i kdyby mi ten druhý vejcovod vyšetřili při operaci, tak bych klidná nebyla, protože mi dr. při propouštění povídal, že po operaci můžou vznikat srůsty a ta zbylá krev tam může nadělat neplechu...už kvůli tomu jsem ráda, že jsou takové možnosti a budeme mít jasno 🙂))
Co se IUI týče, už jsme se o tom bavili i s manželem a domluvili se, že to zkusíme párkrát a uvidíme 🙂)) Asi nemá smysl to zkoušet donekonečna a možná třeba tak za rok už bychom uvažovali o IVF... Pořád tajně doufám, že až takhle daleko nedojdeme, jen tak nějak potřebuju mít v takových důležitých věcech alespoň hrubé plány-pro vnitřní klid 🙂))
Ještě půjdeš na IUI na nějakou kontrolu nebo krev? Nebo teď jen čekáte, jak to dopadne? Pořád držím všechno pěstičky!!!

mila30
29. říj 2007

Zuzi, my jsme domluvení že půjdeme na IUI asi tak 3 - 4x a pak uvidíme. Zkoušet to donekonečna také nejde.
No já čekám jen na MS, na žádné vyšetření chodit nemám. Dr. říkal, že doporučuje udělat test i když to dostanu a pokud bude negativní mám začít brát znovu 5DC Clomhexal.
Díky moc za pěstičky 😵 .

ivusa1
29. říj 2007

Ahoj holky.
Všem moc držím palečky!!

kiiive
29. říj 2007

ahoj holky... ☹
tak ja nevim...dneska jsem byla na krvi...a prej je to na hrane...ze mam prijit v patek a to se uz uvidi... ☹
ale prijeli jsme dom a mam hodne nahnedly vytok ☹ tak si myslim ze mrcha asi dorazi...jeste zkusim udelat testik vecer...ale moc tomu nedavam....
ale dekuju moc za podporu holky....
jeste dam vedet paaaaaaa ☹

mila30
30. říj 2007

Hezké ráno holky 🙂 .
Kiive, držím moc palečky, aby mrcha nedorazila a ten výtok byl jen kvuli tomu, že se mimísek zahňízďuje, to pak bývá výtok a je někdy takhle nahnědlý. Držím moc palečky 🙂 .Určitě napiš, moc na tebe myslím.
U mě jinak holky nic nového, tenhle týden mám dlouhý, je uzávěrka a ještě do toho inventury, to znamená, že budu do neděle v práci a v pátek a sobotu tak do půlnoci ☹ 😒 a za 14 dní znovu ☹ . Už aby byl listopad za mnou.

mila30
30. říj 2007

Kiive, teď jsem zjistila, že jsi po 1.IUI, já také 🙂 . A ještě mě napadlo, když jsem měla mimoděložní, tak jsem krvácela, žádné špinění tomu nepředcházelo a měla jsem už od začátku strašně velké křeče, byly stejné jako u MS ale mnohem intenzivnější. Takže se třeba opravdu mimís zahňízďuje 😉 . Pořád na tebe myslím a držím palce. 😉

zuzan
autor
30. říj 2007

Kiiive, myslím na tebe...snad bude všechno v pořádku... Chápu, že to na klidu moc nepřidá, když doktoři řeknou, že je to na hraně, ale oni taky nejsou vševědoucí a hodnoty jsou pro ně rozhodující... Každopádně držím palečky... Taky jsem začala rovnou krvácet (bez špinění i bez křečí), tak to vypadá u tebe nadějně...
Mílo, tak to ti vůbec nezávidím, takový pracovní zápřah...ale určitě to hravě zvládneš a za chvíli bude po listopadu 🙂 A víš co, aspoň nebudeš mít vůbec žádný čas myslet na něco jiného, než na práci a to je moc fajn 🙂

blanuleplus
30. říj 2007

Ahoj holky, jdu vas zase aspon pozdravit 🙂 Pondeli bylo zas narocny, uz me zase boli to leve trislo, sotva chodim a to jeste s poradnejma bolestma... Rocnikovka prosla za 1 a zitra musim odevzdat dalsi dve prace, tak dnes zadne odpocivani nebude... 😒 Jinak uz se pekne kulatim, 5kg nahore, bundu uz nezapnu a mam chlupaty brisko s carkou, vypada to strasne srandovne 🙂
Milo, moc na tebe myslim a drzim celou dobu palce, aby se zadarilo. S trochou stesticka to urcite vyjde a kdyz ne ted, tak treba pod stromecek budes mit v sobe ten nejkrasnejsi darecek... 😉
Zuzko, je dobre, ze sis to takhle domluvila, urcite budes klidnejsi... koukam, ze pracujete na baracku, dokud to jde. Jako tehulka (a to bude za chvilku), uz toho moc nenadelas 😉 Ty uz jsi nakoupila darky k vanocum? Ja jeste nemam ani napady... Muzes mi poslat odkaz na ten shop?
Marti, tak vy se takhle shazite za nasimi zady? 😉 To je dobre, ze jste se holky poznaly. ja bych chtela taky, ale ted je to fakt blazinec... jedine ten tyden tesne pred vanoci. Bud budu mit nejakym zazrakem postupky nebo si aspon zlepsim naladu 🙂 Dnes jsem si cetla otazky a 90% z toho des a hruza, sama teorie...bleee.
Kiive, drzim palce, at je mimi tam, kde ma byt. Ja mela pri mimodeloznim svetle ruzovy vytok, pri normalnim v dobe MS nahnedly, jak se mimi zavrtavalo. Takze to nemusi jeste nic znamenat 😉
Ivus, Luciku, uzivejte si to! 🙂

romcatko
30. říj 2007

Ahoj holky, moc vás nestíhám. Omlouvám se. Chodím do práce, kde se nanet moc nedostanu a večer padám únavou. snažím se alespoň dočítat. Mě je vcelku OK, jen se bojím, jestli je vše vpořádku. Na kontrolu jdu až 20. 11., takže se to hrooozně vleče. (mezi KO je 5,5 týdnu 😠 ) ale říkám si, že co se má stat, to se stane a já to nevolivním. takže doufám, že na další KO budou dobré zprávy. (mám strach ze zamlklého těhu). Beru utroš, takže MS se ani nespustí, i kdyby bylo něco špatně. Špatně od žaludku mi není, jen mě boí prsa a jsem unavená. Kdyby něco, takse ozvu. Díky.

mila30
30. říj 2007

Romčátko, díky za zprávu a pořád držíme palečky, aby bylo vše ok 🙂. Jen by si se neměla tak honit...měla by si být doma a odpočívat.
Blani, pro tebe platí to stejné, musíš víc odpočívat, nepřeháněj to! Já vím, že škola je také důležitá, ale tvoje zdraví a mimísek je důležitější, tak buď na sebe alespoň hooooodddnněě opatrná 🙂 .
A Zuzi, máš pravdu, že nebudu mít čas na něco myslet, ale stejně si už přeju aby to bylo za mnou. A to mě ještě v prosinci čeká 6 dní školení 9 lidí. To mě z toho " vomejou " 😀 .
Kiive, tak co???

kiiive
30. říj 2007

ahoj holkyyyy...uz sem tu 🙂
dekuju moc zato jak na me myslite...ja na vas taky. 🙂
jinak ten hnedy vytok vcera presel skoro hned v peknou rudou krev...
..jen teda vcera cca od 18 do 22 hod...dneska uz jen slaboulinke spineni...
rano jsem hned volala do CAR a vrchni sestricka mi rekla ze to muze byt jen prave to datum co mi prichazi mrcha...at se nestresuju..jestli mi nic jineho neni...jako krece atd...tak se nemam znepokojovat a mam se setrit a ze prej mam prijit v patek na kontrol. testy a uvidi se...
tak to tak beru...budto to ma byt nebo ne...ale vylekalo me to teda pekne 😕
tak zkousim testiky...a dve tam stale sou..porad ale ta druha slabsi... 😒
holky jak jste to mely vy???

mila30
31. říj 2007

Ahoj holky.
Kiive v tomhle ti neporadím, já jsem zjistila, že jsem těhu až těsně před operací, takže já dvě čárky na testíku neviděla nikdy ☹ . Počkej si ale na ostatní holky a oni ti řeknou víc. Nedávno sem chodila jedna holčina, myslím,že to je tak měsíc zpětně a ta na tom byla stejně jak ty. Začala krvácet, tak jela k doktorovi a ten jí řekl " to máte MS, při těhu se to někdy v prvních měsících stává a těhotná jste pořád a vypadá to dobře". Takže nebuj se nic a třeba... 😉 tfuj tfuj pro štěstí 🙂 .
Moje kolegyně, co je teď v 8 týdnu nedostala MS a dělala si test, dvě čárky tam nebyly, za 2 dny si ho dělala znovu a zase nic, hodila ho do koše, jenže jí to nedalo a za nějakou chvíli se šla ještě jednou podívat a dvě čárky tam byly no a je těhu, jen to prostě někdy dýl trvá než to HCG začně růst 🙂 .

zuzan
autor
31. říj 2007

Ahoj holky,
Blani, ten shop je na www.patro.cz...Objednala jsem tam úplně všechny dárky, takže mám po starostech 🙂)) Protože stavíme, tak jsme to nepřeháněli a rodinám sourozenců nakoupili společenské hry, rodičům, babičkám a dědovi knížky a dětem nějaké maličkosti z hraček (švihadla, obruče apod.). Jsem s tím obchodem moc spokojená, tak třeba se ti taky zalíbí 🙂 Hlavně tam mají poměrně levné poštovné (89,-Kč)
Romísku, z tebe mám velikou radost a držím pěstičky, ať to tak i vydrží...hlavně se opatrujte 🙂
Kiiive, nechci tě strašit ani stresovat, ale už pro obezřetnost, můj průběh byl takový, že jsem na testu objevila v úterý // (druhá byla slabší, ale znatelná), test jsem opakovala ještě ve středu, ve čtvrtek i v pátek ráno... Večer jsme byli s manželem na večeři a já začala špinit, tak jsme jeli rovnou do nemocnice, kde mi píchli injekci na zastavení krvácení (na ultrazvuku nic neviděli), takhle jsem střídavě špinila a krvácela až do operace, která byla přesně 2 týdny po pozitivním testu (mezitím jsem asi 2x navštívila pohotovost a protože HCG stoupalo jen hodně mírně, tak si mě nechali v nemocnici na pozorování a po 3 dnech mě operovali jen diagnosticky, protože kromě špinění mi nebylo naprosto nic, bolesti vůbec žádné... Jen tím uvádím svůj případ, když ses ptala, jen mám teď strach, abych tě nevylekala, hlavně buď opatrná a dávej na sebe pozor...
Mílo a jak se ty cítíš? Já pořád čekám, kdy zavolají z CARu a zatím nic ☹

mila30
31. říj 2007

Zuzi, já se cítím normálně, jen snad že jsem pořádně nachcípaná, ale kdo dnes není, že? Těhu příznaky nemám žádné, takže zatím nemůžu nic posuzovat, prostě když to nevyjde, tak jdu do toho znovu, proto z toho zatím nejsem nijak špatná nebo tak 🙂 .Příští týden se uvidí, možná už teď o víkendu, to já už MS poznám předem 🙂 .

zuzan
autor
31. říj 2007

Tak ti přeju, ať MS nepoznáš a vyjde to...a když ne teď, tak příště už určitě 🙂)) Je mi líto, že jsi nastydlá, tak po práci šupky dupky do pelechu a pořádně to vypoť 🙂

maova
31. říj 2007

Ahoj holky, jdu vás aspoň pozdravit. Nějak mi poslední dny nebylo nejlíp a tak jsem sem radši ani nechodila. Dneska je to trochu lepší, jeli jsme s mamkou pro taťku do nemocnice a pak jsem si s nima dala kafíčko a dost mi to pomohlo, že jsem byla s nima.

zuzan
autor
31. říj 2007

Ahoj Marti, jsem moc ráda, že jsi přišla...doufám, že s taťkou nebylo nic vážného a už je to v pořádku... Mluvila jsi třeba s doktorem, kdy bys mohla začít chodit na ten spining (snad je to správně)? Myslím, že by ti to určitě pomohlo a hlavně bys přišla na jiné myšlenky 🙂)))
Já jen hlásím, že v pátek jdu na to vyšetření a zítra si pro jistotu skočím na krev (na vyšetření HCG-jen pro klid duše)

maova
31. říj 2007

Ahoj Zuzko, tak držím moc palečky, ať vyšetření dopadne dobře 🙂 Když si vzpomeneš, tak písni třeba smsku, abychom nečekaly až do pondělí, než nám to sem napíšeš 😉
Taťku začalo v sobotu bolet břicho a v neděli jeli radši na pohotovost a nakonec byl na operaci se slepákem. Tak doufám, že už bude všechno v pořádku.
Na cvičení se doktora zeptám na příští kontrole, sama jsem si řekla, že šestinedělí bych měla asi vydržet a potom začnu cvičit. Těším se na to moc, myslím, že mi to hodně pomůže. Jinak mi dorazila asi první MS, je teda dost divná, úplně jiná než bývá normálně, ale snad je to jenom ta první a další už bude normální a všechno bude OK.

zuzan
autor
31. říj 2007

Marti, tak to je fajn, že už je taťka v pořádku... Myslela jsem si, že slepák bývá ve většině případů u dětí nebo mladistvých, ale jak koukám, tak může překvapit v každém věku - a koukám, že pouští domů dost brzy po operaci, což je taky příjemný... Tak to už ti rychle uteče a budeš moct cvičit a dělat všechno, co tě baví... Ta MS je asi v pořádku, přece jen to byl na tělo dost velký nápor, tak možná chvilku potrvá, než začne fungovat zas tak, jak má, ale myslím, že je všechno na dobré cestě 🙂))
SMS určitě napíšu, vždyť já bych to do pondělka taky nevydržela 🙂 Chtěla jsem vám psát už minulý pátek, kdy jsem se došla na to vyšetření domluvit, protože jsem z toho měla takovej zvláštní fajn pocit úlevy 🙂))

maova
31. říj 2007

Zuzko, doktor prý taky říkal, že slepák potkává mladý kluky 😀 Prý je to dost neobvyklý. Takže nejdřív taky říkali, že to není úplně jistý, jestli to nebude něco jiného, naštěstí ale nebylo, tak jsem moc ráda, docela jsem se bála.
Asi jo, je to fakt, že asi bude trvat, než se to tělo srovná. Hlavně je to dneska pátý den a nevypadá, že by to mělo přestat, tak doufám, že ty další nebudou už tak dlouhý, jindy jsem pátý den končila.
Tak to se budu na sms těšit 🙂 Určitě to bude všechno dobrý a budeš mít aspoň jistotu a bude to i pro tebe určitě úleva 🙂

mila30
31. říj 2007

Ahoj Marti.
Jsem ráda, že si se dnes tady ukázala. Jsem ráda, že s tatínkem je vše už v pořádku a jsem také překvapená, že měl až teď slepák. No, ale je dobře že to byl "jen" slepák.A s tím cvičením bych také nejraději počkala až budeš po šestinedělí. Nemá se nic uspěchat.A s tou MS si myslím, že je vše tak jak má být, myslím si to stejné co Zuzka. Příští už bude určitě OK 🙂 .
Zuzko,je super, že už v pátek jdeš na to vyšetření, takže koukej šupky dubky pak hned napsat 😉 .

maova
31. říj 2007

Ahoj Mílo 🙂 Asi máte holky pravdu s tou MS, tak budu zase čekat na další, jsem hlavně ráda, že takhle brzy dorazila, bylo to 24. den a i dřív jsem mívala cyklus tak 23 až 27 dní dlouhý 🙂

Dneska se holky zase cítím nějak líp, je to strašný, jak se ty nálady střídají a jak se to ve mě všechno pere. Ach jo, já už chci aspoň leden, nejradši bych přeskočila i Vánoce a Silvestr.

zuzan
autor
31. říj 2007

Marti, úplně ti rozumím, taky u nás budou letošní Vánoce hodně smutný a Silvestr vůbec nemusím - přijde mi to taková vynucená zábava a jsem ráda, že manžel je v tom úplně stejnej, takže si vždycky uděláme nějaký dobroty na mlsání, otevřeme víno a čučíme na televizi (což děláváme občas i o víkendech, takže to pro nás není nijak vyjímečný ani významný den)... Kolikrát si říkám, že bych šla nejradši v osm spát a probudila se až když je po všem 🙂
Uvidíš, že časem se i ty nálady ustálí a bude zase o něco líp...on je čas opravdu tím nejlepším lékem, i když jsou v životě bolístky, které čas jen utlumí, ale nevyléčí...
Ale hlavní je, že dneska je líp a to je super zpráva 🙂))
Holky, loučím se a pádím na autobus, tak zítra papa

maova
31. říj 2007

Zuzko, s tím Silvestrem to cítím úplně stejně. Původně bylo v plánu, že pojedeme ke kamarádovi na chatu, tak bych jela docela ráda, ale jinak mě to vůbec neláká a klidně tam pojedu o týden podzěj 😉
Já vím, že čas to zahojí a tak už si moc přeju, ať je to všechno pryč a konečně se to štěstíčko obrátí čelem.
Užij si hezké odpoledne 🙂

zuzan
autor
1. lis 2007

Dobré ráno, holky 🙂 Zdravím vás z Budějovic, kde nádherně svítí sluníčko, i když venku je pořádná zimice 🙂 Právě jsem se vrátila z CARu, zašla jsem si tam pro klid duše na odběr krve kvůli vyloučení těhotenství před zítřejším vyšetřením...
Marti, Silvestr je ještě daleko a do té dobu může být všechno jinak...Myslím, že za 2 měsíce se budeš psychicky lítit zase o hodně líp a pořádně si ho užiješ 🙂

mila30
1. lis 2007

Hezké ráno holky 😵 .
Tady u nás v Praze také krásně svítí sluníčko a je pořádná zimina 🙂 .
To je dobře, že si byla na krvi, aby se vědělo jak na tom jsi. A když zjistíš výsledky?
Marti a jak píše Zuzka, Silvestr je ještě daleko a nemá cenu předbíhat 😉 .