Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
8. bře 2007

Omlouvám se, můj první příspěvek je poněkud zamotanější. Původně jsem chtěla vytvořit téma s jiným názvem týkající se umělého oplodnění z důvodu odstranění 1 vejcovodu-na vysvětlenou 🙂))

vladimuraz
8. bře 2007

Zuzan ahoj, mimoděložní těhotenství může být náhoda, ale také nemusí. Často je u žen, které nemají průchodné vejcovody a třeba o tom ani nevědí. Nevím přesně ten mechanismus, proč to tak je, ale v centru doporučují nechat vejcovody zkontrolovat a ty neprůchodné odstranit, aby se minimalizovala možnost mimoděložního. Ale může to být samozřejmě náhoda, ty jsi zdravá a k otěhotnění Ti druhý vejcovod bude v pohodě stačit. Určitě tě nikdo nepožene na IVF jen kvůli tomu, že máš jeden vejcovod, na to musí být důvodů víc. Tak hodně štěstí a brzy miminko na správném místě.

vladimuraz
8. bře 2007

Teď jsem si všimla ještě jedné Tvé reakce k podobnému tématu - v centru nám říkali, že pokud se Ti udělá vajíčko v tom vaječníku, který nemá vejcovod, můžou si ho vaječníky předat (no, to taky nevím jak, ale říkali to 😉 ) a ono doputuje tam, kam má - za předpokladu, že je ten druhý průchodný. Takže Tvoje plodnost určitě není snížena o 50%, neboj.

lucikpetik
8. bře 2007

ahoj, tak vladi je to pravda, mi doktorka v laznich taky rikala, ze neni pravda, ze kdyz mi vzali jeden vejcovod, tak ze sance na otehotneni je o 50% nizsi, je teda pravda, ze si telo poradi a vajecniky si vajicko opravdu mohou predat...

blanuleplus
8. bře 2007

Ahoj, to se mi zdá jako nesmysl, přestože bych tomu ráda věřila ☹ (jsem 12 dní po operaci). Mně říkali, že budu mít šanci otěhotnět jen každý druhý měsíc, když uzraje vajíčko na té straně, na které mi vejcovod zůstal. Nevím, jestli si to někdo špatně nevysvětlil a nemá to být, že jestliže zůstane 1 vaječník, produkuje vajíčka i za ten druhý...

maova
8. bře 2007

Mě doktor v nemocnici řekl, že šance na otěhotnění je 70 až 80 procent. A taky jsem četla, že se dá otěhotnět každý měsíc, ne jenom každý druhý 🙂

blanuleplus
8. bře 2007

No tak uvidíme... 😉 Už to, že tomu budem věřit, může pomoci. 🙂 Tak vám všem přeji hodně štěstí při snažení, ať se co nejdřív dočkáme těch vysněných miminek...

maova
8. bře 2007

Určitě je to příjemnější vědět, že šance není jenom každý druhý měsíc 😉 I tobě přeji hodně štěstí a příště už žádné komplikace.

zuzan
autor
9. bře 2007

Ahojky, děkuju za všechny příspěvky a koukám, že ty informace jsou fakt hodně různorodý 🙂)) Mě v nemocnici jeden doktor řekl, že je šance na otěhotnění jen ob měsíc, můj gynekolog zase že ten jeden vejcovod si dokáže sáhnout tam, kam zrovna potřebuje-tedy i na druhý vaječník, kde vejcovod chybí, takže nám stejně nakonec nezbyde, než čekat, jak si s tím příroda poradí...Taky jsem tu někde četla příspěvek, že někomu ošetř. gynekoložka oznámila, že za dobu své praxe se nesetkala s tím, aby se mimoděložní těhotenství u někoho opakovalo 2x...Vladi, koukám, že jsi z okresu ČB, jako já...můžu se zeptat, jakého máš doktora? Z opodstatněných důvodů jsem se rozhodla lékaře změnit, jen mám trošku obavu, abych nešla z bláta do louže...díky

zuzan
autor
9. bře 2007

A ještě jsem si vzpomněla na jeden výrok při vizitě, kdy jsem byla ještě napůl v narkéze, ale ptala jsem se, co se bude dít s těmi vajíčky ve vaječníku bez vejcovodu a dozvěděla se, že v lepším případě je odvede ten druhý vejcovod, což by potvrzovalo, že jde o větší, než 50% šanci a v horším zůstanou ve vaječníku a zřejmě se sami vstřebají...

vladimuraz
10. bře 2007

Zuzan ahoj, já se nedávno z ČB odstěhovala, jezdím tam jen do práce a doktora mám jinde už dlouho. Stejně jsem nebyla v ČB s nikým spokojená. Naposled jsem chodila k MUDr. Hořejší, ale ..... to je opravdu na dlouhé vyprávění. Teď jsem naprosto spokojená - MUDr. Hošek ze Soběslavi. I k němu to mám sice 20 km, ale on je naprostá jednička, je fakt super. Takže Ti bohužel neporadím. A moje kamarádky si stěžují na své gyndaře snad všechny, takže opravdu nevím, po kom sáhnout ☹ . Tak šťastnou ruku při výběru.

lucikpetik
12. bře 2007

ahoj holky, tak jak si to tady tak procitam, tak je jedno jaky kraj to je, ale vsude je to to same...mi prvne taky rekli, ze sance na otehotneni je jen 50 %, pak ze to neni pravda, pak ty info o nekolika mim. teh...holky nevybereme si...co doktor, to jiny nazor. des a hruza, hodne stesticka vsem pri snazeni

zuzan
autor
12. bře 2007

Ahojky, pořád se uklidňuji tím, že i 50% šance je dost velká a reálná...A vědomí vyššího procenta je jen pozitivní a povzbuzující 🙂)) Však ono na nás to štěstíčko taky čeká 🙂)) Shodou náhod jsem se dozvěděla, že sousedka prodělala mimoděložní těhotenství před 13 lety, do 6 měsíců otěhotněla přirozenou cestou znovu a mají 12 letou holčičku naprosto bez problémů...

maova
12. bře 2007

Takový zprávy je vždycky hezké slyšet 🙂 Se mnou byla v nemocnici paní, která taky měla jako mladá mimoděložní a pak měla ještě čtyři děti 😉
A holky, jak to máte se cvičením? Chodíte třeba do posilovny nebo na jiné cvičení? Kamarádka mě zrazuje, že to prý není dobrý, že to chce na zahojení delší dobu ☹

zuzan
autor
12. bře 2007

Tak to je fakt krásně povzbuzující 🙂 Já jsem od laparoskopie necvičila vůbec, ale už mi pohyb chyběl, takže od minulé středy jsem se rozhodla pro posilování břišních svalů, kdy denně dělám 100 sed-lehů, ale dneska už mám břicho docela namožený, takže si dám chvilku pauzu. Na operaci jsem byla 31.1., tak si myslím, že už je to doba docela dlouhá, ale teď jsi mě docela zarazila, jestli je to správný...

nika70
12. bře 2007

Ahoj holky,
já měla mimoděložní v 19ti letech, zůstal mi 1 vejcovod, po dvou letech se mi narodila dcera a po dalších třech letech syn, takže jsem chodící důkaz, že to jde... 😀

zuzan
autor
12. bře 2007

Niko a po jaké době od mimoděložního jsi znovu otěhotněla? Musela jsi dodržet nějakou pauzu?

nika70
12. bře 2007

Zuzan, operaci jsem měla 3.5.1989, pak jsem jela v září na měsíc do Františkových Lázní a půl roku po operaci jsme mohli zkoušet znovu. Malá se narodila 8.4.91, malý 17.4.94.

zuzan
autor
12. bře 2007

Takže pokud dobře počítám, tak se vám podařilo po 8 měsících snažení? No, je to dost strašná doba čekání, ale hlavní je, že se povedlo 🙂))

nika70
12. bře 2007

No, pokud si dobře pamatuju, tak jsme začali někdy v listopadu-prosinci, povedlo se v červenci. Pravda je, že mi to připadalo jako nekonečná doba a docela jsem to i ke konci ořvala, ale v červnu jsem se rozhodla, že už to nebudu řešit, v červenci jsme odjeli na dovču a koncem srpna jsem zjistila, že jsem těhotná... 😀
Druhé těhotenství se pro změnu povedlo na 1.pokus.

zuzan
autor
12. bře 2007

Tak to je krásnej příběh 🙂)) Snad se nám taky brzy zadaří...akorát mám pocit, že není tak úplně jednoduchý říct si, že už to nebudu řesit-teda spíš to vnitřně opravdu neřešit, když všechny myšlenky stejně skončí u mimíska 🙂))

lucikpetik
12. bře 2007

niko tak to je fajn, ze se povedlo, je to fajn vedet, ze to jde...a s cvicenim...no mi rikali at si dam tri mesice pauzu, ze prece jenom je to zasah, tak jsem si nejak zvykla, ze se ted nemuzu dokopat zase zacit 😅

maova
12. bře 2007

niko, děkujeme za povzbuzující psaní 🙂 Taky mi to přijde sice jako strašně dlouhá doba, ale ono to utíká, že člověk nakonec ani neví jak. Mě přišlo strašně dlouhý čekat tři měsíce a už jsou taky za mnou 😉
zuzan a lucik, děkuju za odpovědi na to cvičení. Mě už to totiž taky strašně chybí, že nic nedělám a včera to byly tři měsíce, tak už asi taky začnu 🙂

lucikpetik
13. bře 2007

maova...ja myslim, ze kdyz se zacne v poklidu, tak se nic nestane, jen to neprehnat...ja uz zitra jdu taky...

lucikpetik
13. bře 2007

tak sportu a mimiskum zdar. 😉

maova
13. bře 2007

lucik, asi taky začnu, je fakt, že už je mi dobře, tak to jednou zkusím a uvidím. Já jenom neumím cvičit v poklidu, když už jdu, tak to musí stát za to 😀 Asi začnu oblíbeným spinningem 😉 Tak si zítra taky hezky zacvič 🙂

lucikpetik
14. bře 2007

no tak to jsi dobra, je fakt, ze spinning nejde ale v poklidu...to sis vybrala dobry sport - hup na to rovnou co??? 😉

maova
14. bře 2007

😀 no jo, když mě ty klidný sporty nebaví 😀 To mi přijde, že si můžu zahopsat doma 😀 A na co jdeš dneska ty? 😉

lucikpetik
14. bře 2007

no moc se mi sice nechce, ale jdu, musim, nebo se za chvili neunesu....tak asi pujdu, ale do vecera daleko... 😉

zuzan
autor
15. bře 2007

Dobré ráno všem 🙂 Tak jak jste si zacvicily? Můžu se zeptat, jak dlouhou dobu vám dal lékař na otěhotnění? Já byla včera poprvé u svého nového gynekologa a povídal, že nám dává čas 2-3 měsíce, nejdýl do léta a když se nepovede, začneme vymýšlet, co dál... Na jednu stranu jsem ráda a uklidňuje mě vědomí, že se bude něco dít, ale na druhou si říkám, jestli to není moc krátká doba na to, aby dostala šanci příroda sama o sobě...