Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
24. bře 2009

Miso, ja teda moc nerozumim jeste co je 9+3tt, ale predpokladam, ze jsi teda prisla do jineho stavu cca 2 mesice po LPS? (jestli se ti chce psat, muzes mi ty tt vysvetlit, jak se to bere a od ceho?) dekuju

misa1982
24. bře 2009

andree01_jinimy slovy jsem na zacatku tretiho mesice 9tydnu od posledni menstruace a tri dny.Mesic ma 4tydny ja mela posledni menstruaci 18.1. a v unoru uz se dalsi nedostavila misto toho jsem nasla 2carky.

bettynka222
24. bře 2009

samsi ako si dopadla? ja prave lezim v nemocnici po kyrete....ale lepsia mako mimo tehu, ze... 😒

samsa
24. bře 2009

Bettynko, beruško, moc jsem na tebe myslela. teď už to bude dobré, dáte 3 měsíce pauzu a mimísek bude coby dup.
No, jak jsem dopadla. Včera jsem byla na krvi, hcg stouplo na 139, což je malounko, zdálo se jí, že v děloze něco začíná být vidět, prý si myslí, že mimoděložní to nebude. Tak asi dopadnu jako ty, ale jak ty říkáš, lepší než mimoděložní. Na kontrolu jdu v pondělí a uvidí se. To už by v děloze mělo být vidět a rozhodne se definitivně. Zatím nekrvácím ani nešpiním.

bettynka222
24. bře 2009

samsi to mi je luto, ze este stale nevies na com si. ja sa tu z toho pomaly dostavam..ale stupla mi teplota. dostala som antibiotika aj lieky od bolesti... po zakroku som tristvrte hodiny plakala... teraz mam take obcasne prehanky.
no a pred zakrokom nic moc....ani naladovku mi nedali...som myslela, ze maidu zabijat ked ma privezovali 😠

samsa
24. bře 2009

Bettynko, vyplač se a hoď to za hlavu, miminko nebylo zdravé, tak odešlo, ale to další už bude zdravoučké, uvidíš. Andělíček vám pošle náhradu. Navíc po kyretáži je jako pohnojeno, naroste ti nová zdravá sliznice a budeš hned těhulka. No jo, příroda je příroda, zase to musíme tak brát, že lepší, když miminko odejde brzo, než pak řešit něco třeba ve 20.týdnu.
Mně to vůbec neubíhá, čekat až do pondělí ☹

bettynka222
24. bře 2009

no tak to ti verim samsi...ale preco mas cakat az do pondelka? ved mimo tehu je velmi nebezpecne, tak by ta mala zavolat na kontrolu skor. pripadne by ta mali pozorovat v nemocnici ako mna - ale to asi nechces, ze? Aj ja som odtialto usla o 4 dni skor....ako oni su tu mili, ale mne je tu smutno. uz len cakam kedy ma prepustia - zase 😅

shakra
24. bře 2009

Ahojky,právě jsem přišla z gyndy.Doktorka řekla,že po mimoděl. o 6-ti nedělí tak úplně nejde. Navrhla mi, pokud by jsem stále chtěla otěhotnět další LPS na průchodnost zbylého vejcovodu a popřípadě IVF. Je to šílené 😠 Četla jsem že se to podruhé za sebou moc nestává,ale doktorka je jiného názoru.Možná je to dané i mým věkem.Je mi 35 let. Ale nevím jestli bych do toho šla. Byla bych radši,kdyby to šlo přirozeně.

samsa
24. bře 2009

Bettynko, čeká se, jestli se to pořádně ukáže v děloze. Říkala, že do týdne (pokud by to bylo mimo), mi vejcovod nepraskne (to budu 6+0) a hned v pondělí se uvidí, co a jak. Ale já jí věřím, že to není mimo, říkala, že si fakt myslí, že je to v děloze.

bettynka222
24. bře 2009

hmm, hlavne je to malicko, tak to snad bude v pohode. uz chcem ist domkooooooooooooov 😖

samsa
24. bře 2009

Určitě tě brzo pustí, já tam byla přes noc. Tak se opatruj, já mizím, budí se mi dcerka.

bettynka222
24. bře 2009

Budem na teba mysliet. Verim, ze vsetko dobre dopadne. Pekny den a nech sme obidve coskoro tehulky 😉

zuzka.o
24. bře 2009

Ahoj všechny 🙂

K anketce : jsem nekuřačka 29let ... tak to nevim, kdo ty statistiky dělal, asi někde v kanclu z hlavy!

Jinak všem přeju, ať se to brzy všechno spraví .... tělesně to jde rychle, psychicky to bude horší ... já se snažím si to moc nepřipouštět, humor léčí 🙂

ahojkyholky
24. bře 2009

Ahojky,přeji všem hezký den i když počasíčko nic moc.Shakra i mě je 35 a věřila bych doktorce,já taky četla,že mít dvakrát mimo je vzácné a jak sem dopadla i z okolí znám čim dál víc případů.Mě doktor taky posílal na laparku na průchodnost toho druhého já se na to vyprdla a ted mám strach,aby se vše nezkomplikovalo,přeci jenom je nám 35.

shakra
24. bře 2009

ahojkyholky-četla jsem že jseš po 2 mimoděl.Nedovedu si to představit jak to zvládáš.Mám stále problém se s tím srovnat.Čas je sice lék,ale vymazat se to nedá.

bettynka222
24. bře 2009

samsi somm doma 😀 uz sice od 4 poobede, ale som bola trosicku mimo 🙂
mala som len taku malu anestezu, takze som sa skoro zobudila. ale vkuse som len plakala a nevedela prestat. al euz som dnes mala aj zachvaty smiechu...som so seba mimo. a stale mam zvysenu teplotu, obsac sa trasiem...neviem pripadam si ako v prechode 😀
inak zacinam rozmyslat, ze to, co sa stalo, asi predsa nebola moja chyba. mala som zapal priedusiek, antibiotika, brala som tazke lieky na klby a od lekara som mala zakazane pocas liecby otehotniet...navyse nedavno vysadena antikoncepcia...
ale to neznamena, ze si pre istotu nedam urobit nejake testy....ach dufam, ze mi pozitivne myslenie vydrzi 😖
a ty zlatko pis ako si na tom. ja budem musiet teraz zamakat na tej diplomke, tak mi prosim ta napis do ip ako sa to u teba vyvija, oki?
maj sa krasne moja

samsa
24. bře 2009

Bettynko, super, že tě pustili 🙂 Teďka už bude všechno v pořádku. Zvýšená teplota bude spíš od nervů, antibiotika ti asi dali, že? Tak buď hezky v teple, nekoupej se, jen sprchuj, ať se ti neudělá nějaký zánět. A jediné, co si z to vezmi je, že můžeš bez problémů otěhotnět. Šlo to jednou rychle, půjde to i podruhé, to mi věř. Uvidíš, že do prázdnin z tebe bude těhulka 😉 Za nic nemůžeš, miminko nebylo zdravé, tak si to nevyčítej a snaž se za tím udělat tlustou čáru. Když to má dobře dopadnout, tak to dopadne i přes nemoc i přes léky.
No, jak se mám já, dneska to na mě trochu padlo. Ještě tomu bojovníčkovi ve mně domlouvám, ať to nevzdává. Ale co jsem koukala, tak s tímhle hcg bohužel nemám šanci, ale jsem přesvědčená, že to není mimoděložní, už něco začínám cítit v děloze, asi to zní divně, ale tak zvláštně mě lechtá v břiše, to mi dělalo i v předchozích těhu, tak mě snad bude čekat jen kyretáž. A třeba to půjde i samo, ale tomu moc nevěřím.
Tak se drž a určitě napíšu IP, jak jsem dopadla.

andree01
25. bře 2009

jsem ted prisla od dr ktery mi vytahovou stehy po lps, tak z toho myho mimodel. tehu byl nejak na rozpacich, kazdopadne mi na rovinu rekl, ze musim pocitat s tim kdyz nemam jeden vejcovod, ze sance na otehotneni uz jsou 1:50. jsem od te lps (pred tydenm) nejaka urvana...
Holky, kolik vas tady je, ktere se povedlo normalne otehotnet s jednim vejcovodem? stejne to je nespravedlivy, clovek je celou dobu zdravej, v rijnu mi bude 31. premyslim, kde jsem mohla udelat chybu, je to zatim beru jako svoji chybu, zatim mi to hlava nebere, abych verila tomu, ze se to proste jen tak stalo...jestli treba nejaky zanety, ktery jsem prodelala, jsme o nich treba ani nevedela...to pak je pravdepodobnst, ze mam poskozeny i ten druhy vejcovod? ach jo

dennisa
25. bře 2009

andree - prosím tě, to vůbec neber jako nějaký tvoje selhání či chybu. To je prostě příroda a nic s tím neuděláš....
Mně bude v říjnu 32, taky jsem nikdy neměla žádný gynekologický potíže, žádný záněty, vůbec nic a pak se stalo tohle....furt jsem si říkala, proč zrovna já....ale vidíš, je nás bohužel víc ☹
Mně můj dr. řekl, že s jedním vejcovodem se jakoby snížila šance na možnost otěhotnění jen ob měsíc....
Ale plno holek tu psalo, že to tak nemusí být a že se šance tak moc nezmenšila....
Budeme doufat, že se to brzy podaří i s jedním vejcovodem....
Nebuď smutná 😲

mar26
25. bře 2009

Ahoj holky,
já jsem tak y nekuřačka, když jsem měla mimoděložní bylo mi 26, předtím má nejhorší nemoc byla chřipka. Antibiotika asi jen 2x v žiovotě, po gynekologické stránce nikdy nic a taky se to stalo. Prostě tohle si nevybírá a do vejcovodu nikdo nevidí.

Jinak ta šance opravdu není jen 50%,protože se dost stává,že se pak vaječníky nestřídají. V mém domovském tématu Vlaštovek je zrovna Evanek77,která taky měla mimoděložní a tenhle měsíc měla mít ovu z vaječníku bez vejcovodu a otěhotněla.

andree -jinak nám se zadařilo přirozeně hned druhý měsíc

A pak maova,která sem chodila ze začátku tématu měla taky mimoděložní a teď už je potřetí těhu přirozeně,vždy do 3 měsíců od snažení,tak že to holky jde a nemyslete hned na IVF 😉

dennisa
25. bře 2009

mar - teda vidím, že to vypadá, že to naopak může jít po mimoděložním dost rychle. Snad budeme taky ten případ 😉

mar26
25. bře 2009

dennisa opravdu to nechce asi moc řešit,jestli je menší šance a tak...prostě se snažit jako předtím a ono se povede 😉 😵
Dokonce mi někdo říkal,že mě asi budou bolet ty stehy až porostě bříškom,ale zatím je to úplně v pohodě a kdybych neměla jizvičky na břiše,tak o tom ani nevím.

dennisa
25. bře 2009

mar - my se začneme snažit už přibližně za 2 týdny. Budu se snažit brát to v klidu a pokud možno si nepřipouštět nic špatnýho.

Taky jsem někde četla, že ty stehy můžou při těhu dělat neplechu. Tak to je dobře, že to máš bez problému.
Koukám, že jsi už 25tt, letí to co? 😉

mar26
25. bře 2009

dennisa -téda, dva týdny utečou a to už snad bude i jaro a hezky no to se bude těhotnět 😉
Ona ta psychika je tam pak asi dost důležitá....nějak to nehrotit a jít do toho po hlavě. Myslím,že to nám dost pomohlo.
Já teda nemám ještě nějaké extra břicho,ale větší přeci jen je,ale i kdyby to začalo trošku bolet,tak co bych nevydržela,že? 😀
Letí to fakt horzně moc, teď mi to nějak utíká,už jen nějakých 3,5 měsíce a holčička tu bude s námi. Termín mám vlastně rok a týden po laparce.

dennisa
25. bře 2009

mar - přesně tak, dr. mi říkal, že jaro a léto je nejlepší období na těhulení 😉

No tak to uteče, 3,5 měsíce to je hned 🙂 Už máte jméno? 😉

zuzka.o
25. bře 2009

ahoj MAR26 - ty brďo, to to letí, už 25tt .... to je dobře, že tě nic v bříšku nebolí 🙂

denni: 2 týdny, to už těhulení ťuká na dveře, co? My se na to vrhneme kolem víkendu, tak snad se nám brzy zadaří. Manžílek slíbil, že se tenhle měsíc bude hoooodně snažit, tak uvidíme 😎

mar26
25. bře 2009

dennisa -budeme mít Natálku 🙂

zuzko-tak pěkné snaženíčko 😉

dennisa
25. bře 2009

mar - Natálka je pěkný jméno, mám ho v širším seznamu jmen, co se mi líbí 😉

zuzka - tak to do toho snažení půjdeme skoro nastejno 😉
Za 2 měsíce jedeme na pár dní na dovču do jednoho luxusního hotýlku, tak jsem to naplánovala, že v tý době bude kolem ovulace, tak se těším 😅 A taky přesně v tý době budeme mít 1. výročí svatby, takže krásný termín na početí 😉 🙂

bettynka222
25. bře 2009

samsi ako ti je? a som dnes mala zase celodenny smutok, ale teraz som si povedala, ze tie myslienky musim hodit za hlavu. jednoducho sa musim presvedcit o tom, ze je to uz v pohode... Inak v piatok idem zase na kontrolne hcg a ked este neodislo, tak ma asi porazi.... Ach asi som si vybudovala panicky strach z nemocnic...
baby prosim vas, ked som po kyretazi mozem chodit na prechadzky? dnes som trosku bola, ale dost ma to unavilo.... 😒 hmmm a ked sa mi vytvorila taka cysta na vajecniku, co sa vraj tvori v rannom stadiu tehotenstva, tak kedy mi zmizne? mna stale picha a bojim sa ze nezmizne....

mar26
25. bře 2009

bettynka na procházky určitě chodit můžeš...hlavně aby nebyla teplota a nějaké větší krvácení.
Jinak cysta ti nejspíš odejde s první MS....jako jejich většina.
No oni uvidí Hcg klesat,ale nulové asi nebude...ono to někdy trvá dlouho.