Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
12. kvě 2009

Ježííís!!!!! 3x po sobě??? To bych u doktora musela být pečená vařená, abych si byla jistá! Ještě to chci nechat na přírodě a manžílkovi 😉

Nějak propadám depce a beznaději či co! Jsem hrozně nedočkavá 😅 A to o mně švagrová začala roznášet, že jsem mrzák, že nám to určitě rok nepůjde .... a všude kolem se to těhulí jedna radost!

andree01
12. kvě 2009

Ahoj,
ja mam taky jednu jizvicku v pupiku, ta neni ani videt a pak dve pidi - 0,5 cm vlevo a jednu vpravo a ta je tak 1,5 cm dlouha a dren jsem nemela.
kdyz si vas tak ctu, jak jste nateseny jestli mrcha dorazi nebo nee, tak ja se uz taky teda zacnu snazit od pristi ovu, to bude tak za 3 tydny🙂 at nas je vic

zuzka.o
12. kvě 2009

andree...jen se s chutí přidej, ať je nás víc a nebojíme se vlka (teda mimoděložního) nic 😉

ale připrav se, že to jsou nervy!

dennisa
12. kvě 2009

Zuzko, žádný depky! 🙂
I když mně se to líp píše, než pak provozuje v reálu 😀
Chytla jsem hroznou depku teď po tom prvním neúspěšným snažení při MS. Brečela jsem tu manželovi, že nikdy nebudeme mít dítě 😖 No občas mi hrábne, ale už je to zas dobrý 😅

Já bych to taky chtěla hned, prostě co nejdřív. Snažíme se taaak poctivě. Mám tolik těhotných kamarádek, že to ani snad není možný, jak každej v poho otěhotní a rychle.

Zuzi, ta tvoje švagrová je nějaká divná, ne? 😖

zuzka.o
12. kvě 2009

Denni, mám to stejně. Občas pohoda o pak najednou splín a depkáááá! Tak teď zrovna depkařím. I když nebulím, to jsem si zakázala. I když nechápu proč, ale bojím se další MS a neúspěchu!

Ta švagrová se s prominutím k...!Sama dítě nemá a roztrubuje o mně takový hnusoty. Prej stejně skončíme v Praze na CARU nebo tam někde!!!! HNUS HNUSNEJ!
Tak to mi taky nepřidá. Už minulý měsíc,když jsem se tohle dozvěděla, jsem to těžko rozdejchávala .... tak jsem si pro pozitivní myšlení vymyslela ten plán, že ovulajda bude krásně 30.4.nebo 1.5., bude to takový symbolický ..... a teď se bojim, že to opět nevyšlo. Ještě min.týden jsem měla těhu příznaky, bylo mi divně, blbě, jídlo mi dedělalo dobře, chuť k jídlu taky nebyla, bolesti jako na MS.... a teď jako když utne! Tak bojim bojim!

dennisa
12. kvě 2009

Zuzko, to je fakt síla s tou švagrovou. Prostě zkus ignorovat ty její blbý kecy.
Ono Vám to vyjde brzy, neboj a pak jí sklapne!

Tak budu zas napnutá i za Tebe, jestli MS dorazí a doufám, že nedorazí 😉
Máš v plánu eventuálně zkusit test, pokud do pátku nic? 😉

Já budu tenhle měsíc taky napnutá, sice nevím, kterej den byla ovulace, ale pro jistotu jsme pojistili, co se dalo a teď už jen čekám. Dneska jsem 15 DC, mám krátký cykly, takže za 10-12 dní už budu vědět, na čem jsem.

Musím teda říct, pokud mi MS dorazí, že mě to zas na den, dva semele. Už o to první těhotenství jsme se snažili 8 měsíců a teď jen s jedním vejcovodem....... 😖 Těžko říct, jak rychle to půjde.

andree01
12. kvě 2009

Holky, spis aby si telo timhle cekanim a pak smutnenim nevytvorilo podvedome blok a slo to o to hur...
My ted zrovna taky nemame vesely obd. uz pul roku - prvni deda s babi - to se vlece do ted, pak ja s mimotehu...jak se rika, kdyz se sere tak se sere... ja jsem uz od prosince v takovym vnitrnim stresu, ze i si myslim, ze to moje mimotehu je nasledkem.
Vsechno pujde po dovoleny, to si piste 😀

zuzka.o
12. kvě 2009

Denni, moc bych ti to přála, čekáš mnohem dýl,než já a po tom všem si to na 100% zasloužíš 😵 ♥♥♥
Ale ty krátký cykly mají něco do sebe, nemusíš na další snaženíčko čekat tak dlouho 😉

V pátek ráno testim, to je jasňačka, musí tam být ty //

dennisa
12. kvě 2009

Zuzko, díky 🙂 Ale já to přeju všem, to je jedno, že někdo čeká dlouho a někdo míň. My si to tady hooodně zasloužíme všechny, když jsme musely projít tím špatným.

andree - už tu jednou byla debata ohledně toho stresu. No povím Ti, že já jsem v době otěhotnění v prosinci byla zrovna dost v pr....... a stresy jsem měla šílený. Šlo o práci, v který jsem byla děsně nespokojená a každej den jsem doma bulela, že tam nepojedu, no a v takovým "krásným" rozpoložení jsem otěhotněla....
Ale osobně si myslím, že to nemělo vliv na to, že to bylo mimoděložní.....

Když nic, tak mě to aspoň nakoplo a do tý děsný práce jsem se už nevrátila a je mi psychicky líp, aspoň v tomhle směru 🙂

Teď si to po sobě čtu a to pomalu vypadá, že doma nad vším jen bulím 😀 Tak to zas nééé, nejsem až tak labilní, aby jste si nemyslely 😅

zuzka.o
12. kvě 2009

Denni, my si nemyslíme, že pořád bulíš 😀 Občas se to tak sejde, že bulet se prostě musí!

Tak to já jsem v prosinci při otěhotnění byla naprosto v pohodě, žádný stres .... takže oba protikladné případy a u obou se "povedlo" mimoděložní. Ono se prostě nedá říct, buď v klidu a nemysli na to. To nejde. Někdo otěhotní okamžitě za jaké koli situace a někomu to trvá ....

Denni a už jsi v nové práci? A baví tě?

dennisa
12. kvě 2009

Zuzko, já jsem zatím doma. Udělala jsem si prostě prázdniny 😎 Do konce února jsem byla na nemocenské, od března jsem dala výpověď a jsem doma. Ale už asi od června pomažu do práce.
Chtěla jsem si od všeho odpočinout, 13 let v kuse jsem pracovala, za celou dobu jsem měla nejdelší volno 14 dní, nikdy jsem nebyla nemocná, prostě pohár přetekl a já potřebovala oddych.

Takže jsem teď plná elánu a energie a po těch x letech se dokonce těším na to, že zas nastoupím do práce 😅

Teda nemám ještě nic najitýho najisto, ale už se něco rýsuje. Že bych taky konečně dělala i práci, která mě bude bavit
🙂
Zítra mi manžel zjistí podrobnosti a jestli by mě vůbec vzali. Je to totiž u něj v práci 🙂

zuzka.o
12. kvě 2009

Denni: to je jasný, odfrknout to chtělo. Tak ti přeju hodně štěstíčka, ať ti ta vysněná prácička vyjde 😉

jarka09
12. kvě 2009

Holky, mě taky občas ujedou nervy a musím těm emocím dát průchod, ale důležitý je, aby převládala ta pohoda a ono se to povede.My už se tento měsíc taky snažíme, ale nefandím si, že by se to hned zadařilo.
Jinak jizviček mám pět, záleží, jestli dávají ten dren a taky jestli kontrolují oba vejcovody. Já mažu sádlem a myslím, že to jde a hojí se, ale viditelný jsou teda dost. Ale, to je to nejmenší... 😉
Tak hlavu vzůru,víte, co jsme si slíbily - do konce roku to tam musí být!!!! 😵

andree01
13. kvě 2009

denni, tak zmenu prace a volno ti schvaluju. urcite nastoupis, bude se ti tam libit a jako na potvorul jim po zkusebce oznamis, ze jsi v jinym stavu 🙂
me to tehu dost zmenilo, myslim jako pohled na praci, karieru atd. Driv jsem chtela splhat vys a vys, udelat si phd, autorizaci do prace, vsechno jsem si planovala, na mimi nebyl cas a pak mimotehu ani jsme se s manzelem nesnazili - a najednou jsem veci kapku prehodnotila. kdyz jsem sla z nemocnice, tak jsem se stavila v praci pro praci, abych se doma nenudila 😀 Samozrejme na praci jsem si ani nevzpomnela a uz jsem se videla s kocarkem, jak budu chodit na prochazky atd...🙂 ja uz chci na materskou a praci pustit na par mesicu z hlavy. 😀

shakra
13. kvě 2009

Holky je možné,že na gyndě mi doktorka řekla že už po dvou měsících po mimoděložním se můžeme dál snažit o mimi? Za jak dlouho řekli vám??? Díky

jarka09
13. kvě 2009

shakra: mě řekli hned po první MS, takže to možný je 😉 zároveň ale říkají, že se to hned nemusí zadařit a že to je normální a nemají se z toho hned vyvozovat žádné důsledky. Mě zase dneska řekli, ať se snažíme, ale že se to pravděpodobně zopakuje. ☹ Áááááá!!!!!! Určitě kecaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

dennisa
13. kvě 2009

shakro - mně teda řekli pro změnu pauzu dokonce půl roku, ale dodrželi jsme "jen" 3 měsíce a už se zase vesele snažíme 😉

jarko, co Ti to navykládali? To teda moc nepovzbudí... 😖
I když mně můj dr. taky strašil, že je vyšší riziko opakování.
Nebudeme si z toho dělat těžkou hlavu, stejně se všechny zase budeme snažit otěhotnět, tak co 🙂

andree - to pevně doufám, že v práci přežiju zkušebku a budu mizet na mateřskou 😅
Taky jsem se na nějaký věci začala dívat jinak a pár věcí jsem přehodnotila....
Vždyť já ještě v den nástupu do nemocnice byla dopoledne v práci, i přes to, že jsem věděla, že jsem těhotná a krvácela jsem, no magor no. Byl to ode mě pěknej hazard, příště se budu chovat jinak.

zuzka.o
14. kvě 2009

Shakra: nám to bylo povoleno hned po 1.MS od laparky 😉

Denni: tak to je teda hazard! Hlavně, že se ti nic nestalo. Ufff

Jinak hlásím dneska jsem ráno testila a negativní! Takže se mimi zase nekoná. Ono když to tak vezmu, tak jestli se dá ovulajdit 3x ze stejnýho, tak to je fakt malá šance, abych byla i příští měsíc! Béééééééé

shakra
14. kvě 2009

jarko- jak to že tě takhle straší dopředu. Už takhle je to těžké překonat a nemyslet aby se to nezopakovalo a lékaři by měli trochu být citlivější. Vždyť druhý vejcovod může být naprosto v pořádku. Řekni si,že mumlaj nesmysly 😲 .

Taky jsem chodila s bolestmi do práce a říkala si ,že to přejde. Nevěděla jsem že jsem těhotná,verdikt u doktora byl --jste těhotná a asi potrácíte,nebo je to mimoděl. Snažili jsme se 1,5 roku a nikdy by mě nenapadlo,že mě potká něco takového. / Ale to určitě většina z nás /. Příště i s malou bolestí pomažu na gyndu.
Holky všem nám držím pěsti ,ať je příště lépe a nejlépe. 😀 😀

shakra
14. kvě 2009

Zuzko- stává se po LPS po vyndání vejcovodu, že je při MS na té straně cítit větší bolest. A tím poznáš ,který vejcovod ovuloval. Alespoň takhle mi to doktor vysvětloval.

andree01
14. kvě 2009

Holky, tak jsem prisla od novyho gynekologa a hlavu mam zase jak balon... Delal mi utz a rikal, ze vejcovod stejne neuvidi, ze pokud je zdravy, ze videt neni...Jenze on videt byl a docela dost. Rikal, ze s nim asi neco je, asi je zvetseny a proto je videt. Mam prijit az za mesic na kontrolu. Ja to nevydrzim. Pokud nezmizi, pozene me na pruchodnost. Ja doufam, ze si to s necim spletl, treba ze to bylo strevo...nebo ze keca a ze ma utz tak dokonalej, ze je videt i zdravy vejcovod. A co vas utz, je tam videt vejcovod nebo neni??? Takze my mame se snazim jeste ten mesic vydrzet. ach jooo

jarka09
14. kvě 2009

Andree, mě teda na ultrazvuku říkali, že je to divný, že vejcovod nevidí... tak pak si vyber... 😖

zuzka.o
14. kvě 2009

U mě byl 1vidět a druhý ne, prý se to stává, že je něčím překrytý, takže mi to přijde nějaký divný!

shakra.... zkusím se na to při MS zaměřit, díky 😉

zuzka.o
16. kvě 2009

Tak zase dorazila MS, ach joooooo ☹ 😢

andree01
17. kvě 2009

Zuzko, nesmutni. O prazdninach, az budeme po dovce, tak to pujde jedne za druhou 🙂
Ja ted dostala druhou ms, asi je to tou operaci, ale mam desny bolesti uz tri dny pred a i kolem ovulky je mi soufl a boli brisko, to jsem driv nemela. ach jo...
ted resim jestli mesic cekat aby Dr zjistil co ze je s tim druhym vejcovodem nebo se na to vykaslat a zkusit to. vzdyt otehotnet hned nemusim a kdyz by nahodou jo tak to nejak dopadne, bud to bude dalsi mimotehu, nebo to treba bude ok a Dr se spletl, stejne pres UTZ nic neuvidi.nevim, co by nasledovalo pak, kdyz by ten nalez byl stejnej - treba dalsi lps, nebo profuky - neslysela jste nektera o tom? a mesice leti...☹

dennisa
18. kvě 2009

Ahojky.
Tak jsem zase po 4 dnech doma. Měla jsem se bezva 🙂

Zuzko, nevěš hlavu, jede se dál 😉 Mně to taky tenhle měsíc nevyjde, jsem teprve 21 DC a už mě bolí břicho, jako bych to měla každou chvílí dostat, takže si nedávám naděje.

andree01
18. kvě 2009

Tak tohle napsal Dr na ten viditelny vejcovod na utz:

ano, zdravy vejcovod obvykle na UZ nevidime. V ultrazvukovém obraze má normální vejcovod zhruba stejnou echogenitu jako okolní tkáně a zpravidla tedy není vidět. je-li ted na UZ neco drobneho a muze se dle nej jednat mozna o cevu, pak bych to nevidel nejak tragicky - postup je spravny. Může být ale vidět v některých polohách, pokud mezi ním a ltrazvukovou sondou neleží střevní kličky. opakovane vyrazne zvetseny vejcovod naplneny tekutinou byva signalem o jeho spatne funkci a u nekterych zen i duvodem k jeho odstraneni pred lecbou neplodnosti. Konstantně se stává viditelným při jeho náplni tekutinou (sactosalpinx, hydrosalpinx, pyosalpinx) nebo při prosáknutí jeho stěny např.při zánětu.

pitomej internet...vsechno se da diky nemu zjistit a pak nema byt clovek ve stresu... doufam, ze na pristim utz si vejcovod bude hrat na schovavanou... a ze ho dr oprvadu nenajde... 😀

zuzka.o
18. kvě 2009

Andree, nestresuj se, určitě s ním nic nemáš, neboj 😉

Já zatím o žádném zákroku neuvažuju. Doktor mi řekl, že když do léta nic, tak se mám zastavit a probereme nějaké možnosti. Takže zatím se snažíme přirozeně. Uvidíme co dál.

Denni: kde jsi byla na prodlouženém víkendu?

dennisa
18. kvě 2009

Zuzko, byla jsem ve svým rodným městě navštívit bráchu, naše, babičku, kamarády a tak 🙂

Já taky asi nebudu podnikat žádný zákrok a zkusím se spolehnout na přírodu, i když teda už jednou zklamala...

Pokud by se pořád nic nedělo, zašla bych asi k doktorovi tak na podzim počítám...říjen, listopad...aby se mnou eventuálně něco zkusil.

zuzka.o
18. kvě 2009

Denni, přesně tak. Na co se teď stresovat. Zkusíme to přirozeně a pokud to nepůjde, tak tomu pomůžeme u doktora. Zatím si budeme užívat snaženíčka a ono to snad brzo vyjde. Už nemám depku, tak se na to dívám s nadhledem a hlavně pozitivně.