Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mar26
13. srp 2008

teksas - tak to gratuluji. To jste s tím moc po laparoskopii neotáleli,ale je vidět, že se podařilo a vypadá to i že to bude v pořádku. Držím palečky,ať je vše tak jak má být. Když se člověk začně snažit takhle brzy,tak zase nemůžou být snad ještě srůsty,ono vše mý něco.

makkytka - máme tady alespoň povzbuzující novopečenou těhulindu, co? Tak to by bylo,aby nám to taky nešlo 😅

teksas
13. srp 2008

no prave se rika ze po laparce je telo nejplodnejsi pac ti vsechno odstranej ..ale ja tomu neverila kor ze by nam to vyslo tkahle brzo kdyz jsme se predtim snazili tri roky .....
ale nam rekli ze jen dodrzet sestinedlei to jsme teda s odrenejma usima dodrzeli a je tam..tak snad tam bude i nadale..teda bude ja uz tomu verim
holky drzim vam ´palce ..pro me to byl uzasnej lek na bolest 🙂)
meli jsme jit na prvni injekci IVF ted v srpnu 🙂

mar26
13. srp 2008

Tak to se vám to povedlo opravdu brzy 🙂 . Já ale raději vydržím ty tři měsíce. Shodlo se na tom více lékařů. Jinak já při laparce neměla žádný jiný problém - prý krásně zdravé vaječníky, dělohu průchodný druhý vejcovod. Nikdy předtím jsem nebyla na operaci a nejhorší moje nemoc byla chřipka. Ale tomu co se stalo se nedalo zabránit ani předejít,ale doufám,že příště to bude vše tak, jak má být 🙂. A u nás všech, přeci se musíme dočkat ne? 😉

makkyta
13. srp 2008

teksas - ahojky, no tak to je bomba!!! takže jsi otěhotněla po první MS po laparce?? to je super.. no, já si myslím, že mě doktor ještě asi snažení nepovolí, ikdyž se cítím dobře, mám po první MS (jsem 6dc). Nám říkal tedy 4 týdny bez sexu a koupání (takže ne klasické šestinedělí) a pak ještě jednu MS a pak na to můžeme vlítnout.. ale už bych taky nečekala... ale zase se pak bojím, abych si to nevyčítala... moc, moc ti gratuluju a podej nám zrpávy, jak jste na tom.. tohle mě hodně povzbuzuje takové zprávy
mar26 - to je zase trošku nová krev do žil!!!!!

teksas
13. srp 2008

jo po prvni MS po laparce..
a me taky nikdy nic nebylo a tohle byla moje prvni operace s narkozou a muj doktor mi rekl ze se krasne hojim ..no a pak at dodrzime sestinedeli tak jsem ho dodrzeli 🙂) no a pak vylet na thassos a byl z toho malej rek..ja taky doufam z ebude vse ok..ale doktork anerikala ze by mohl bejt nejakej problem s tim ze se nam to povedlo tak brzo ..takze doufam ze to bude OK

makkyta
13. srp 2008

teksas - no tak to je super!!!! A dělali ti i nějaké čištění v děloze nebo ne? Mě malinko, spiš teda skoro žádný... mě doktor slevil z těch tří měsíců na 2 a teďka ho chci ukecat na kontrole v pondělí, abysme už mohli hnedle... dostala jsem první MS přesně po 28 dnech po zákroku, jako bych nikde nebyla, tak by mělo být všechno v pořádku!!!

teksas
13. srp 2008

to nevim cece asi ne ....jako psali tam o nakym proplachovanim ..ale to asi tak vse odstranovali nake male srusty na levem vejcovodu a pravej odstranili uplne

mar26
13. srp 2008

Holky, tak to máte fajn, já to předi jen měla komplikovaný. Čištění v děloze se dělá jen když je proč -tedy je tam váček nebo zárodeček, který já měla, proto mi dělohu čistili. Tak že poprvé v životě pod narkózou na revizi dělohy a podruhé za týden na laparoskopii. Jinak jsem se taky hojila dobře, i děložní čípek a děloha je jak kdyby nic nedělali,ale měli jsme naordinované šestinedělí - žádné koupání, žádný sex. MS přišla po 4 týdnech - říkali 4-6 a přišla za 4 týdny. Tak si říkám, že to taky vypadá nadějně. A sám doktor na poslední kontrole říkal, že se po laparoskopii objednává za 6 měsíců na UTZ,ale objednal mě za tři a říkal: třeba žádný dělat nebudeme, protože budete těhotná 🙂,tak mi třeba naznačil,že se může stát cokoliv a můžu otěhotnět dřív. 😀

makkyta
13. srp 2008

mar26, teksas - jj, asi je to tak ,že když se otěhotní, tak se nic strašnýho neděje, pokud má žena narostlou dostatečně sliznici a nemá žádné problémy, tak by mělo být všechno v pořádku. Já jsem asi sliznici měla ok, pančto jsem krvácela jako podříznutá při té MS, takže asi bylo co odcházet... no začínám uvažovat o tom , že to s doktorem proberu a pojedeme bez pláštěnky.. do té kontroly s pláštěnkou (stejně jsme teď tak unavení, že snad se do toho prvního sexíku ani nedáme a to jsme minulý týden byli naddržení jako stepní kozy) a po kontrole a dohodě s doktorem na to vlítneme.... pokud bude vše ok.. cítím se super, to joooo.

pajaa26
14. srp 2008

ahoj holky, tak se taky přidávám do klubu. 27.7. jsem zjistila že jsem těhotná a 31.7. jsem byla po laparoskopii a bez vejcovodu 😢 byly to strašné rychlovky, teď jsem na nemocenské a pomalu se rozkoukávám a začínám zjišťovat co a jak bude a nebude...
mě by jen zajímalo, jak je to s tím dalším těhotenstvím po laparu. Někdo říká počkat 6 měsíců, někdo 3...tak jsem z toho vedle jak ta jedle ☹

pismenko
14. srp 2008

Pajo, já jsem měla mimoděložní v říjnu 2007(laparoskopie 11.10.) - odebrán z části levý vejcovod.Snažit jsme se začl i znovu po vánocích a v dubnu jsem otěhotněla a v lednu čekáme miminkoi 🙂
držím moc palečky a přeju ti hodně psychické pohody a síly do dalšího snažení 😉

pajaa26
14. srp 2008

ahojky, díky za podporu 😉 po této zkušenosti s manžou víme, že zvládneme nejen to dobré, ale i špatné. takže se na další snažení těšíme.....
Gratuluji k miminku a držím palce ať je to bez problémů 😉

makkyta
14. srp 2008

pajaa26 - ahojky.. vítám tě mezi námy... ikdyž tedy "nerada"... mě v nemocnici řekli 3 menstruace počkat, že se říká 6, ale že tři stačej, že to není třeba tak moc hrotit, že se to dneska dělá jinak než dříve, potom mi můj gynekolog, když jsem byla na stezích řekl, že se se hezky hojím a jsem statečná, že můžeme po druhé menstruaci začít... no, já jsem teď 7dc po první menstruaci, která přišla přesně po 28mi dnech od zákroku a v pondělí jdu na kontrolu a já bych se klidně snažila hendle, je mi fajn... kdyby doktor svolil, tak do toho jdu hned.. nedělali mi velký čištění delohy, takže bych na to klidně vlítla... ale asi budeme muset počkat...
přeju ti hodně štestí, ať to zmáknete a hlavně, aby to snaženíčko vyšlo...

makkyta
18. srp 2008

Zdravím děvčata, tak jsem po prohlídce, jsem 11dc, folikul v pravém vaječníku 15mm, takže teďka jedeme te "plodný" měsíc. A víte co?? Doktor nám dovolil už bez pláštěnky, už se můžeme snažílkovat.. takže na to hnedle dneska vlítneme. Říkal, že jsem v naprostém pořádku a že když mi v děloze nedělali žádný velký zákrok, tak není problém!!! HUráááááááááááááááááá

andy24
18. srp 2008

Ahoj holky
jsem po lapadoskopii a vysledek nepruchodny levý vejcovod.Nic od doktoru nevím akorát mi jeden řekl že mi hrozy mimoděložní.Nevíte jestli je to pravda a jaká je šance na otěhotnění,jestli každej druhej měsíc.Dík

makkyta
19. srp 2008

andy24 - Ahojky... Laparoskopii ti dělali, proto, že jste nemohli otěhotnět? Jinak pokud máš průchodný ten pravý, tak je šance na otěhotnění docela obstojná, moje kámoška má sestřenici, která má na jeden vejcovod 5 dětí!! Takže neklesej na mysli.. Já už mám taky jen jeden po mimoděložním a začínáme se právě snažit.. Tak přeju hodně zdaru!!

teksas
19. srp 2008

no to nevim jestli ti ho nemeli teda odtstranit kdyz to takhle podali ja mam taky jeden a 6tt po odstraneni mimodelozniho jsem otehotnela ..takze neboj a neni to ob mesic muzou se stridat i po trech mesicich a dokonce si snad muze ten zdravej vejcovod z te druhe strany prevzit to vajicko ..
tak hodne stesti

makkyta
19. srp 2008

teksas - jj, taky jsem nad tím přemýšlela, proč ho rovnou neodstranicli, dkyž už tam byli, takhle si opravdu může zadělat na mimoděložko.. no, možná pokud je 100% neprůchodný, tak se k tomu vajíčku ani nedostanou spermijky, takže vlastně by se to tam nemělo ani uhnízdit, ale spermijky jsou malinkatý!!! No budeme andy držet palečky. Jinak nevím, jestli jsi četla, já jsem byla teďka na kontrole u doktora a dovolil nám se snažílkovat, včera jsem byla 11dc (po první MS, takže jsem cca 5,5 týdnů od zákroku, jako ty) a řekl, že folikul 15mm v pravém vaječníku (takže u zdravého vejcovodu), takže 100% plodný cyklus. Včera, teda skoro dneska ráno jsem se snažílkovali a ještě na to vlítnme ve středu a budu doufat, že to vyjde, stejně jako u tebe!!!!

teksas
19. srp 2008

no tak parada jdete do toho 🙂 to je super ze uz se muzete snazit 🙂))

mar26
25. srp 2008

makkyta - jůůů no tak doufám, že jste se snažílkovali a že to klaplo a vše bude ok. Já jsem si úspěšně prošla první mrchou, přišla mi stejná jako ty před otěhotněním, i celkem silná,tak že předpokládám,že sliznice a vše je ok. Hlavně aby ještě dorazila ta další a přemýšlím, že bysme ty tři měsíce taky nedodrželi a zkusili to už na konci září 😀 . Bude to 3 měsíce po revizi dělohy a necelé tři měsíce od laparoskopie. Tak snad ta jedna mrška nebude vadit a i po těch dvou to bude ok. Stejně moc nepočítám, že by to klaplo hned. Jinak doktor mi nenabízel abych před ovulací přišla na zjištění velikosti folikulu a na zjištění ovulace ☹ a to si myslím, že mám výborného doktora. No tak to musíme jen doufat, že to ovulační cyklus bude.

pismenko - jsi takový naše naděje 🙂, že i s jedním nejcovodem to jde a docela i rychle. Držím palečky, ať těhotenství máš v pohodě a jen a jen si ho užíváš.

makkyta
25. srp 2008

mar26 - ahojky, no snažílkovali jsem 3 dny před ovu a pak 2 dny před ovu (já myslela, že to je 3 a 1 den, jelikož jsem měla ovulovat ve čtvrtek, ale ovulka nakonec přišla až v pátek), jenže to už jsem odjížděla mimo domov, takže jsme to pojisti nemohli.. mě docela překvapil doktor tím, že právě mám "plodný" měsíc. Jelikož jsem si myslela, že když mi vezmou levý vejcovod, tak po operaci budu ovulovat z pravého vaječníku, te%dka z levého a pak zase z pravého.. a on se mi nastartoval po operaci levej a teďka ten pravej... no uvidíme, jak to dopadlo, prsa bolej od ovulky jako bejk, to já tak mám pořád a čekám na svoje "tušení" tak za 5 dní.. já u obou těch nepovedenejch těhu jsem to "věděla" už tak 5-8 dní po ovulce, prostě jsem to cítila.. zatím mě to nezklamalo, tak třeba to brzy ucítím znova, ale zatím si myslím, že to nevyšlo.. ale byla bych ráda, to jooooo.. no musím to zjistit co nejdřív a hnedle nasadit Utrogestan a pak snad uvidí mimíse v děloze, to je moje největší přání...

mar26
25. srp 2008

makkyta - ty už jsi měla druhé těhu?

makkyta
25. srp 2008

mar26 - no já měla pozitivní testík ve třetím cyklu po vysazení HA, ale za tři dny jsem to dostala, takže takovej ten ranej potrat, kterej bych ani nezjistila, kdybych netestovala hnedka, jak mi MS vynechala no a pak v tom patek to mimoděložko.... takhle se nám hezky dařilo... kéž by to takhle dobře šlo i teďka a vše bylo navíc v pořádku!!!!

lucikpetik
26. srp 2008

ahoj, tak spoustu vas tady uz neznam, tak jsem prisla po dlouhe dobe pozdravit ty "starsi kousky" z diskuze...
vam novym preji, at se brzy zadari treba tak rychle jako teksas

mar26
26. srp 2008

lucikpetik -ahoj, sice nás nezná a ani my tebe, ale četla jsem si starší příspěvky v téhle diskuzi,tak vím, že i tebe potaklo to co nás a teď máš doma už skoro pětiměsíčního klučinu. Tak to je takové povzbudivé pro nás 🙂 a věřím, že se mi to taky podaří a budu mít na testíku // a doma pak malý uzlíček 🙂

lucikpetik
27. srp 2008

ahoj mar, no to si pis...ono to brzo prijde, uvidis, je treba verit... 😉

zuzan
autor
27. srp 2008

Ahoj Lucíku 🙂)) Jak se vám daří? Už máte PC? A co Domíšek? Musí to být sluníčko 🙂 Luci, nevíš, jak je to s čerpáním mateřské dovolené? Vím, že je 28 týdnů, ale už netuším, jestli začíná nástupem na mateřskou, nebo až porodem... V práci už je to dlouhý, tak bych ráda nastoupila 8 týdnů před termínem porodu, ale teď nevím, jestli to není nevýhodný a jestli se tím pak nekrátí o ty 2 týdny čerpání mateřské dovolené... Nevím, jestli to píšu dost srozumitelně...

mar26
27. srp 2008

Zuzan - ahoj 🙂 , sice nejsem Lucík,ale s tou mateřskou ti poradím, jelikož dělám personalistiku a mzdy.
Je to přesně tak jak píšeš, mateřská dovolená je 28 týdnů (pro vdanou i samoživitelku od roku 2008 taky jen 28 týdnů). Nastoupit na ni můžeš nejdříve 8 týdnů před porodem a nejpozději 6 týdnů před porodem, jinak se krátí. Počítá se tedy dnem nástupu ne až od porodu.
Určitě je nejvýhodnější až těch 6 týdnů před, protože ty 2 týdny budeš mít ještě normální plat a ne mateřskou a pak budeš pobírat mateřskou déle po porodu, ne jen rodičovský příspěvek. Ale je to spíš o tom, jak se nastávající mamina cítí a jestli jí stačí jít na mateřskou těch 6 týdnů před.
Snad jsem ti to taky popsala trošku srozumitelně 😅

zuzan
autor
27. srp 2008

Mar, ahojky, napsala jsi to naprosto srozumitelně a to je přesně to, co jsem potřebovala vědět...moc děkuju, jsi zlatá 🙂)) Jasně, že to v práci ty 2 týdny navíc vydržím a radši si je pak užiju až s miminkem 🙂)) Tak ještě jednou díky 🙂

monnni
28. srp 2008

Ahoj holky jdu Vás po dlouhé době pozdravit. Narodila se nám holčička Lucinka tak mám teď trochu šrumec než se to vše naučím zvládnout. Je tak malinká a tak krásná....je to skoro neuvěřitelné jak to rychle uteklo. Ještě začátkem prosince jsem vyhledala tyto stránky jelikož jsem měla strach, že už nebudu mít děti, když jsem měla první mimoděložní a přišla jsem o pravý vejcovod a teď držím v náručí ten největší dar jaký jsem, kdy mohla dostat. Přeji všem, aby mohly brzy zažívat stejný pocit jako já. 😵 😵 😵