Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ferdice
22. bře 2009

Dennis urcite jsme to privolaly. Tak jeste zvladnout privolat bezproblemove tehu 🙂 Jo nejprve se radujeme ze otehotnime, pak ze roste HCG, pak je to blbe a zase doufame ze HCG bude klesat jak ma a nakonec ze dostaneme MS. No je to na palici, ale co nadelame.

dennisa
22. bře 2009

Jo jo, jsou to někdy pěkný paradoxy...
Kdyby to šlo nějak trošku uspíšit, já jsem v životě ve všem trochu netrpělivá a tohle snažení o mimi je pro mě pěkná lekce trpělivosti....čekat a čekat a nevědět, jak dlouho 😖

jarka09
22. bře 2009

Andree: myslím že po laparce můžou vznikat srůsty - alespoň mě na to doktoři upozorňovali, ale hlavně po zánětech a tak. Prevence nevím, myslím, že to se asi ovlivnit nedá... A co se týká jizviček, tak si myslím, že to není problém, hojí se docela rychle. 😉

sukubka
22. bře 2009

holky občas si vás čtu já měla před 2roky taky mimoděložní těhu a vzali mi jeden vejcovod.než sem byla propuštěna z nemocnice doktor mi řekl že i ten můj druhej na tom nebyl dobře awt se obědnám do centra asistované reprodukce!byla jsem zděšena protože mi bylo 21let!ale měl pravdu obědnali sme se tam a hned mi doktor řekl že mám jít na laparku a odstranit i ten druhý vejcovod že by mohl při umělém oplodnění dělat problémy!už rok jezdíme na umělé a ted nás čeká druhý pokus!holky všem držím pěstičky protože vím jaké to čekání je!!!hodně štěstí

nursik
22. bře 2009

Holky, zítra vám držím palce, ať se vše vydaří podle vašeho přání 😉

nursik
22. bře 2009

Jinak obecně srdeční aktivita je vidět kolem 6 týdne a " neco" vidět je při hcg kolem 2 tisíc, proto moje mimoděložní nebylo vidět.

bettynka222
23. bře 2009

Samsi ako si dopadla? Na obed som bola na testoch - hcg samozrejme zase nekleslo, takže ma zajtra ráno čaká čistenie 😠
Dúfam, že tvoje mimo tehu sa nepotvrdilo. Napíš prosím ťa ako si dopadla.

samsa
23. bře 2009

Bettynko, to je mi fakt lito, asi ti tam neco zustalo. Ale cisteni se neboj, opravdu to nic neni. nechaji si te tam pres noc?
No, ja zatim vim jen to, ze hcg stouplo, ale jen malo, takze hrozba mimodel. tu je asi realna. Za hodinu jdu k dr., tak se modlim, aby videl aspon gestacni vacek v deloze. Pak dam vedet, jak jsem dopadla. V brise mě furt picha, tak se fakt bojim ☹

nursik
23. bře 2009

Betty- neboj se kyretáže, nic to není a budeš mít pokoj.
Samso, držím palce a dej vědět, jak na tom jsi.
Já jdu v pátek k doktoru, příští týden má dovču, tak si zatím oběhnu ultrazvuk a doufám, že tentokrát to bude tam, kde to má být.

andree01
23. bře 2009

Holky, nedostaly jste po laparce zanet? ja mam takovy podezreni, ze se o me pokousi... co s tim delat? snad se mi kvuli tomu neposune doba, kdy se budeme moci zase zacit snazit o mimi... za jak dlouho jste se zacli snazit? ja minuly tyden byla jak na revizi delohy tak i na laparoskopi, kd ymi byl odtsanen vejcovod.

bettynka222
23. bře 2009

Nursik ale ja sa hrozne bojim. Vobec neviem ako to prebieha, ani co sa deje predtym alebo potom. Ja chcem byt na to pripravena....ale nemam odvahu hladat skusenosti bab co na tom boli. Lebo ak su negativne, tak sa este viac vystresujem. Ja som v zivote nebola na ziadnej operacii. Nevies nahodou co si mam vziat so sebou a co so mnou budu robit?

andree01
23. bře 2009

Bettynko niceho se neboj, jen i vem pyzamo, prezuvky, myci potreby, zupan, nadkolenky na embolii (takovy ty stahovaci puncochy na nohy) a vlozky (ale to vetsinou maji a oddeleni) me cisteni delali v utery minuly tyden. Nic to neni, taky jsem byla poprve v nemocnici, daji ti predtim infuzi, abys byla zavodnena,protoze od pulnoci bys nemela pit a od vecera jist. m kde ti pichnou tu infuzi, tim ti na sale pichnou i tu narkozu a krasne usnes behem 5s. ten zakrok trva jen kratce, 5-10 min. az ti to ddodelaji, tak na tebe zavolaji at se behem 3 min proberes. Navic te nebude ani bolet brisko. Me to cisteni delali, protoze mi HCG lezlo po mau nahoru, mysleli si, ze to mam nekde v rohu delohy, jenze nasledujici den mi to hcg vystouplo o dalsi 100 a sla jsem jeste ten den na laparku a ta je taky v pohode. takze s eniceho neboj, neni se fakt ceho bat. 🙂

dennisa
23. bře 2009

betty - držím palce na zítra a ničeho se neboj, to zvládneš 😉 Ještě mě napadla jedna věc do nemocnice, vem si toaletní papír. Jelikož např. u nás v nemocnici teda nikde nebyl, musela jsem mít s sebou svůj.

samsa - napiš, jak jsi dopadla u dr. a kolik je hodnota HCG. Snad to nebude mimoděložní 😒

andree - já jsem asi 4 týdny po laparce brala antibiotika, měla jsem nějakou infekci, dr. říkal, že to je běžný po takovým zákrok. Tělo je náchylný na infekci. Ale naštěstí mě nic nebolelo, ani jsem o tom nevěděla a za týden to antibiotika spravila.
Jinak my se zatím nesnažíme, začneme až po další MS, kterou čekám v půlce dubna. To pak budou 3 měsíce od laparoskopie. I když mi můj doktor doporučuje pauzu půl roku 😖 Ale drtivá většina doktorů doporučuje ty 3 měsíce.

bettynka222
23. bře 2009

baby dakujem. ono je to hrozne, lebo najprv som bola v strese, ze s mimi nieco je. ked som uz krvacala a vedela, ze som potratila, vydesila s mimomaternicovym. cez vikend strach z mimo tehu presiel a dnes zase toto.... a navyse som stale smutna z t toho co sa stalo..inak aj mne daju nejake antibiotika proti infekcii - vraj aj po kyrete su infekcie caste.

sukubka
23. bře 2009

holky jak ste tu infekci poznali?

ahojkyholky
23. bře 2009

Všechny vás zdravím i já sem občas nakouknu,já mám za sebou dvě laparky pro mimoděložní v prvním případě odstraněn pravý vejcovod,v druhém případě mi odsáli někde z rohu krvavou skvrnu v níž bohužel těhotenství nebylo,hcg nadále rostlo do reoperace se jim nechtělo,protože nikdo netušil kde to teda mám,dle operátéra vejcovod vypadal dobře,tam to vyloučil,ale stejně si myslím,že to tam bylo.Stále mě pozorovali na 1000 se hcg zarazilo a začalo klesat,trvalo to skoro dva měsíce než jsem se dostala na nulu.Od té doby mě často pobolívá levá strana a dnes mě zaujala SUKUBKA,myslíš,že na umělým vadí ,že máš druhý vejcovod i když asi špatný?Taky sbíráme odvahu tam jít,doporučení od gyndase už máme.Jinak se tu některá ptala na to čištění dělohy,neboj se za ty nervy to vubec nestojí mě ani nedávali žádnou infuzi,jen tě uspí a za 10 minut je po,dopoledne si tam poležíš a v poledne u nás pouští pokud je vše ok.Mě teda bolelo břicho po,ale asi tak pul hodky.Fakt se neboj.

dennisa
23. bře 2009

sukubka - já bych ji nepoznala, ale dr. mi dělal po operaci vyšetření a nějaký stěry a z toho to poznal. Jinak jsem opravdu neměla žádný potíže.

sukubka
23. bře 2009

tak to mě dělalái taky stěry tak snad by na to přišli a odebrali ti vejcovod?
ahojkykolky mě v car řekli že ten druhý (zbylí)vejcovod je na tom špatně že než půjdu na umělé mi napíše laparku at ho odstraní protože by při umělém mohl dělat problémy uvolnuje prý takovou tekutinu něco jak kyselinu a mohlo by to zabít plod!nechtělo se mi do další laparky protože mimoděložní mi stačilo ale rozhodla sem se!ted nás čeká 2umělé a neváhala bych a zašla se aspon do CAR(centum asistované reprodukce)poradit!

dennisa
23. bře 2009

sukubko, vzali mi pravý vejcovod. Jinak neboj, myslím, že z těch stěrů by se nějaký zánět nebo infekce odhalily hned.
A jinak, pokud jsi měla i druhý vejcovod ve špatným stavu, dobře, že bude (je) pryč. Jsou občas i případy, že je mimoděložní těhotenství po IVF. To jsem ještě nedávno netušila....no za ty 2 měsíce od operace jsem o mimoděložním nastudovala dost a dost. Než se mi to stalo, slyšela jsem o tom jen z povzdálí a nevěděla jsem přesně o co jde...koho by napadlo, že to zažiju na vlastní kůži....to asi znáte všechny....

ahojkyholky
23. bře 2009

Sukubko mě chtěl gynekolog taky poslat znovu ještě na laparku,aby se zjistilo jak na tom ten druhý vejcovod je,ale já se na to tenkrát vyprdla,připadalo mi to zbytečné,znovu se ve mě štourat bud to pujde nebo ne a ted vydím,že by mohl být problém a že mě to asi stejně nemine,ted jsem si tam byla pro doporučení do Sanusu pujdem do Jihlavi a už to ani nijak nekomentoval,já jen,že mi léta běží.

sukubka
23. bře 2009

denisa a zajímalo by mě s čeho to mimoděložní je,je to fakt pech!a ten vejcovod už mám pryč oba!

samsa
23. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem zpátky od dr., hcg stouplo na 139, takže malounko. Dr. říkala, že to bude spíš v děloze, že se jí zdá, že se tam něco rýsuje, ale musím čekat do pondělí. Že mimoděložní nemůže úplně vyloučit, ale spíš ne. Tak jsem si trochu oddechla. Takže nakonec asi potratím, už jsem smířená s kyretáží, to už nějak přežiju, hlavně jsem se bála toho mimoděložního. Uvidím zase v pondělí.

dennisa
23. bře 2009

sukubko, z čeho je, to těžko říct....dr. mi říkal, že vajíčko putuje cca 5 dní, než se uhnízdí v děloze a prostě se někdy stane, že nedoputuje....hodně laicky řečeno. Můžou být ve vejcovodu srůsty a pak se to tam jakoby "zasekne" a začne se vyvíjet tam....fakt nevím...mimoděložní těhotenství je v 1,9% případů ze všech těhotenství....jsme to ale smolaři co....

dennisa
23. bře 2009

Samsa - nezlob se, že nelistuju zpátky, ale v kterém týdnu cca jsi podle poslední MS? Že je to HCG tak málo...
Mně taky dr. první dva dny říkal, že v děloze něco malinko vidí a nakonec ne.....ale tím tě nechci strašit, to nééé, u Tebe se snad nebude jednat o mimoděložní....kyretáž je v tomhle případě opravdu lepší....

samsa
23. bře 2009

Dennisa, jsem 5+0.

dennisa
23. bře 2009

samsa - aha, tak to je dooost brzy na to, aby bylo něco vidět. To pak jo.... Já jsem šla poprvé k dr., když jsem byla 6+0 a taky mi říkal, že může být ještě brzy....

samsa
23. bře 2009

Denniso a kolik jsi měla hcg?

dennisa
23. bře 2009

samsa - první odběr z krve ukázal 217 jednotek, tak řekl, že mám přijít za 2 dny, že by to mělo o dost stoupnout (asi dvojnásobně), ale bohužel druhý odběr byl jen 230 jednotek a do toho jsem slabě krvácela....takže mě poslal rovnou ten den do nemocnice.

samsa
23. bře 2009

Denniso a hned ti udělali laparoskopii? Já teda doufám, že to mám v děloze, ale snad jo, ten příští týden se uvidí, to je nekonečné, to čekání 😔

dennisa
23. bře 2009

samsa - nedělali mi ji hned....4 dny jsem tam jen tak ležela, nic mě nebolelo, strašná nuda a to strašný čekání, co bude....každý den mi brali krev, ale HCG kolísalo mezi 200 a 300.....takže pak v pondělí, když tam byl primář, tak se rozhodlo, že se už nebude čekat a šla jsem....
Jsou to fakt nervy, úplně tě chápu!