Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
21. únor 2008

Ahoj holky. Moc děkujem, že na nás myslíte 🙂 zdravíme z porodnice. Máme se fajn a těšíme se domů. Podám hned podrobné info. Jsme v pořádku a malej pěkně baští 😵

martina26
21. únor 2008

Jejku ahojky maminko, tak to je překvapení, je fajn, že se máte fajn a vše Vám jde krásně. To je nádhera. Ani se nenaděješ a budete doma. 🙂 Ještě jednou gratuluju.

lucikpetik
22. únor 2008

ahoj zlaticka, vsechny zdravim zase po tydnu, sice jsem doma, ale porad neco....
blani tobe v prve rade jeste jednou obrovska gratulace a opravdu zavidim ten rychly porod...
a co kontrace? boli to moc?
a jak se mate? co maly?
a co ostatni, jak se mate?
a nevite nekdo co ivuska a maly?
taky zdravim nove tvare hlavne lucika - konecne nekdo z ovy... 😉

luciik
23. únor 2008

Ahojte holky, tak se zvývám , jak jsem slibovala. Včera jsem byla u dr. a verdikt je šílený, pořád se z toho vzpamatovávám 😢 Takže levý vejcovod nemám vůbec, ale vaječník tam je, vpravo je to v pořádku. Takže otěhotnět můžu. Ale co je větší problém, že mám příliš malou dělohu, což může způsobovat časté potraty a popř. nedonošení mimi. Je to celé komplikované a mám pocit, že jsem opravdu exot, na kterém se budou medici učit ☹ Takže další postup je, že půjdeme na další IUI, dr. říkal, že to bude lepší než jen tak zkoušet doma. IVF zatím nedoporučuje, protože říkal, že spontánně otěhotnět můžu, ale po celou dobu budu asi ležet s nohama na hoře. Nic horšího jsem v životě neslyšela a to si myslím, že už jsem zažila dost 😢

lucikpetik
23. únor 2008

luci tak to je mi moc lito, ze mas takove problemy, ale porad otehotnet muzes, takze to je to nejdulezitejsi, tak hlavne neztracet nadeji, moc drzim palecky...

luciik
23. únor 2008

Luci, moc děkju, říkám si, že budu bojovat ať se děje co se děje. Ale bude to opravdu boj 😢

mila30
23. únor 2008

Ahoj holky.
Lucííku to zase není tak hrozné, uvidíš, že vše bude nakonec úplně ok. Já mám taky menší dělohu a Dr mi říkál, že jsou léky např. Utrogestan, který pomůžou, aby se mimísek v děloze uhnizdil a hezky tam i zůstal 🙂 .
Určitě bude vše dobré 🙂 .
Jinak já jsem holky začala včera brát léky, protože mi zjistili, že mám zvýšenou hladinu prolaktinu a to brání těhu. Ty prášku jsou strašnej sajrajt 😠 . Přečetla jsem si leták a nestačila jsem se divit co to má vedlejších účinku, ale říkala jsem si, že to má skoro každý lék a že mě nic z toho nečeká, jenže...
Před spaním jsem vzala prášek a asi před půlnocí jsem se vzbudila, pže mi bylo strašně špatně, tak jsem šla na wc, tam jsem skoro ani nedošla a plácla jsem tam sebou na zem, hučelo mi v hlavě, neslyšela jsem a neviděla, měla jsem zimnici a hrozně jsem se potila, takhle mě tam našel manža, do toho se mi chtělo zvracet, jenže jsem nevěděla jestli se strefím do mísy, když jsem neviděla a hlavně jsem neměla sílu si ani kleknout. manža mi dal rychle mokrej hadr na hlavu a já jsem se to snažila rozdýchat. Pak už bylo líp, ale jakmile jsem chtěla jít do postele, tak to nešlo, tak mě manža na zemi na záchodě přikryl a já tam spala...teda spala, snažila jsem se jelikož mi bylo furt na zvracení....manža se mě snažil přemluvit ať jdu do postele a že mě tam odnese, to nešlo...nechtěla jsem vůbec nic, pak jsem teda po čtyřech odešla pomalu do postele a snažila spát...Řeknu vám, že jsem tohle nikdy nezažila, ještě teď je mi divně. Prášky mám brát obden 1x, tak mě to čeká zítra. Pokud bude stejná reakce, tak to vysadím a zavolám Dr., pže mám těch prášku 30.
Jinak o Ivušce nic nevím, taky jsem si říkala jak se asi s prckem mají 🙂 .
Lucíku, neztácej naději a nezapomeň, že tu jsme s tebou... 🙂 Zvládnem to i s malýma dělohama, to je jasný 🙂 .

luciik
24. únor 2008

Ahoj Milo, moc děkuju za podporu. Vím, že budu bojovat, ale je to hrozné. Třeba včera jsme byli u známých. Jedni mají 3 měsíčního kluka a druzí tam byli s 9 ti měsíční holčičkou. Řeknu ti, že to byla zase nápor na psychiku jako blázen. Bavili se jen o dětech a my s manželem jen smutně koukali a pili. Pak se navzájem chválili jak mají splněno, no hrůza...místy jsem myslale, že to nezvládnu. Ale je to asi tím, že jsem vím čerstvě svou dg. a dost mě to drtí. Věřím, že to jednou výjde, ale kdy???
Jinak, co to užíváš za léky?? To musí být opravdu mazec 😕

martina26
24. únor 2008

Ahojky holčinky,
Luciku, neboj, dneska se dějou zázraky a musíme doufat. 🙂 I když úplně chápu tvoje pocity, někdy se s tím sdělením doktoři nepářou. ALe jak píše Mila určitě to není tak hrozná i když ti to pochopitelně tak připadá.Nám se taky pořád nedaří otěhotnět a tak v březnu mě také čeká návštěva Caru a uvidíme.
Mili to je teda síla, možná že by radši opravdu měla zavolat dr. To přeci není normální. Já bych se po té zkušenosti bála vzít další prášek. To je teda mazec.
Holky užívejte slunečnou neděli, já od rána peru a odpolko jdem s Tomem na karneval tak letím doladit masku . 🙂

mila30
24. únor 2008

Ahoj holky.
Lucííku, věřím ti, že to je velký nápor na psychiku.Mojí kamarádce se narodilo v úterý stejně jako blance holčička, ani nemám náladu se jít na ně podívat....Taky mě trošku rozhodily ty výsledky z prolaktinu, takže se musím taky nejdřív srovnat.
JInak beru léky, které se jmenují MEDOCRIPTINE, dnes večer mám zase vzít jeden prášek, tak pokud se bude opakovat to co včera v noci,tak hned ráno mě odveze manžal do CAR, aby mi dali něco jiného...ale doufám, že už to dneska bude lepší. Ale řeknu vám, že už teď mám strach jak budu reagovat...

lucikpetik
25. únor 2008

ahoj holky, tak to vypada, ze tam mame zase krasne..
milo to co tu popisujes je sila, ja uz bych si dalsi prasek nevzala a zavolala tam....

zuzan
autor
25. únor 2008

Dobré ráno 🙂 Holky, mrzí mě, co máte za starosti a trápení, ale Luci, jak píše Míla, myslím, že s tou dělohou se dá něco dělat a ležet 9 měsíců s nohama nahoře??? Co bychom přece pro ty naše mimísky neudělaly...přečteš spoustu knížek, zkoukneš plno filmů a uvidíš, najednou budeš rodit, ani se nestačíš rozkoukat z toho, že jsi těhulka 🙂 Hlavně neztrácej naději a pozitivní myšlení... Já vím, že někdy to jde těžko, když vidíš kolem sebe plno dalších miminek, ale taky se všechny dočkáme, když ne přiroda, tak doktoři nám pomůžou...
Mílo, taky souhlasím s holkama a doporučila bych ti kontaktovat doktora...
Marti, co karneval? Za co Tomík šel? Doufám, že jste si ho pořádně užili 🙂 A jak stavíte?
Lucíku, teda koukala jsem na fotky a už máš pořádnej pupek, ještě ale ten měsíc vydržte, ať máte s Dominičkem dost sil na porod, uvidíš, že to bude brnkačka 🙂 Prý se po porodu spouští nějaké hormony, díky kterým hned po porodu zapomeneš na tu bolest 🙂

luciik
25. únor 2008

Ahoj holky 🙂 Dnes se už cítím líp, tak snad ta pozitivní nálada bude pokračovat.
Mila, tak jaká byla noc? Doufám, že jsi zase netrpěla, jako blázen 😖
Zuzan, moc děkuju za podporu. Pevně věřím, že se jednou dočkáme, bude to boj, ale jsme ženské, které se nevzdávají 😉

mila30
25. únor 2008

Ahoj holky,

dnešní noc byla mnohem lepší. Jen jsem nevyspalá, protože jsem se bála včera usnout a pak se mi zdály hrozný kraviny. Taky nám doma cvrkal cvrček v terárku jako kráva a málem mě z toho jeblo, jinak se to ani nedá napsat, omlouvám se... při tom se totiž nedá vůbec spát 😀 .
Ráno jsem byla jak "ožralá", všechno se mi míhalo, ale už je mi dobře. Takže si myslím, že to tělo se s tím pomaličku vyrovnává. 🙂 a další prášky už budou v pohodě 🙂 .

luciik
25. únor 2008

Mila, tak to jsem ráda, že jsi to zvládla 🙂 Myslela jsem na tebe 🙂

lucikpetik
25. únor 2008

tak to je fajn milo, ze dnes bylo lip...
zuzi diky, to bylo trefne, opravdu poradnej pupek 😉 tos to vystihla. tak ja ficim na kontrolu, papa

zuzan
autor
25. únor 2008

Luci, tak ať kontrola dobře dopadne!!! Myslím na vás 🙂

blanuleplus
25. únor 2008

Ahoj holčiny 🙂 Myslím na vás, jen ten čas je teď vyplněn trochu jinak a ještě nezvlám kojit u počítače 🙂
V rychlosti jsem se snažila dočíst, jak jste se tu měly...a koukám, že Mila si, chudák, docela "užívá". Jsem ráda, že už je to trochu lepší a tak myslím, že si skutečně tělo dá říct a zvykne si...
Lucííííku, vy to zvládnete i se všema překážkama a určitě se miminka dočkáte. Jak píše Zuzka, těch 9 měsíců strašně rychle uteče a za toho broučka v náruči to určitě stojí 😉
Zuzko, jak ti je a co domeček? Díky moc, že na nás myslíte. Půjdem teď snad chvilku spát a když se vzbudím dřív než mˇalej, dopíšu zážitky a přidám nějaké fotky...
Luci, bříško už máš opravdu pěkný. Takhle mi přijde, že jsem ani já takový neměla, jenže já jsem už před těhu byla široká a teď mám boky jak věstonická Venuše 😅

mila30
25. únor 2008

Ahoj Blani,
ten je táááááááááááák moooooooooooocccccccccccccccc krásnej 🤐 🤐 , ježiš on je takovej hlaďounkej a roztomilounkej. Ten je tak nádhernej a úžasnej 😵 😵 . Opravdu moc krasný miminko 😵 .

blanuleplus
25. únor 2008

Milo děkuji, já na něj chodím taky koukat jak na obrázek... 😅 Holčiny, z celýho srdce vám přeju, ať se tohoto zázraku taky co nejdřív dočkáte 😉

mila30
26. únor 2008

Ahoj Blani, trochu jsem popletla smajlíky, holt ty prášky co beru semnou dělají divy 😀 .
Místo 🤐 mělo být 😵 😵 .
Omlouvááááám seeee 🙂 .

zuzan
autor
26. únor 2008

Ahoj holky 🙂 Blani, jak píše Míla, je to nádhernej zázrak, poklad...je moc krásnej-takovej roztomilej brouček 🙂 A jak se mu na světě líbí? Musí to být opravdu něco nepopsatelně úžasného a dovedu si představit, jak se na něj chodíš dívat 🙂 Akorát s tou rybičkou vám trošku udělal čáru přes rozpočet - to aby vám dal jasně najevo, že bude vždycky po jeho 🙂)) A co porod? Jak probíhal? Hlavně že jste to měli rychle za sebou 🙂 Byli jste nakonec v té televizi? Nestihla jsem zprávy 🙂 Jinak mě je fajn - dali jsme si teď uplynulé 2 měsíce pauzu od včera a je pravda, že jsem psychicky mnohem vyrovnanější a pohodovější, než když to intenzivně řešíme 🙂 V pátek jdeme na pohovor ohledně IVF, tak jsem zvědavá, co se dozvíme, podáme žádost na pojišťovnu, ale nebudeme na to nijak spěchat 🙂 Až to bude, tak to bude 🙂 Domeček roste neuvěřitelnou rychlostí - teď čekáme na topenáře, až nám udělají v půlce března rozvody, ve středu se přijede podívat betonář, aby nám v dubnu mohli vylít betonové čisté podlahy, v pátek přijede bagr vyhrabat základy na sklípek pod terasou a my mezitím děláme takové ty dodělávky, jako je šachta pod rohoží před vchodovýma dveřma, nahrubo nabílit vnitřky-to už je téměř hotový, chybí už jen sklep, ve kterém ale pomaleji vysychají omítky, tak musíme počkat, čekají nás ještě balkony, v létě pak budeme dělat plot 🙂 Je toho ještě hodně, ale svým způsobem je to radost, když víme, že to děláme pro sebe 🙂 Tak se opatrujte a budeme se těšit na další fotečky, zážitky, co taťka, jak to zvládá?

kapunka
26. únor 2008

ahoj holky...nikdy jsem si nemyslela, že i já budu mezi těmi, kdo bude mít problémy a najednou jsem tady...vždycky jsem byla zdravá, o zánětech nevím a v 31ti po několika dnech radosti - mimoděložní těhu...HCG bylo pěkně vysoký 2000!!!! tak čekali den, jstli se v děloze něco neobjeví..a pak operace....vzali mi levej vejcovod - kolem pravého prý byly taky srůsty - ty rozrušili a udajne vejcovod vypadá zdravě, ale jistě to říct nemužou...
tak jsem pěkně rozhozená a nevím co bude dál.... ☹ kdy začít s dalším snažením a jestli je vůbec šance....navíc - a dost si to vyčítám - švagrová bude rodit za měsíc - všechno bez problémů a napoprvé - a já se furt ptám, proč zrovna já????

ted je to čtvtý den po laparoskopii a revizi dělohy a pořád krvácím - je to normální??????? 😒

zuzan
autor
26. únor 2008

Ahoj Kapunko, vítej mezi námi, i když jinde by to bylo určitě mnohem lepší a veselejší - je nás tu už docela dost a dokonce jedna z nás-Blanka je právě dneska týden po porodu - otěhotněla krátce po operaci, Lucka, bude rodit do měsíce, tak otěhotněla rok po laparce, Romča čekala dlouho, pak taky mimoděložní, ale krátce po něm otěhohotněla a v červnu budou mít miminko... Ivča taky otěhotněla brzy, takže nezoufej, šance jsou veliký!!! A myslím, že teď obzvlášť, když ti poopravili i druhou stranu, tak je tam všechno tak, jak má být, tak to půjde jako po másle... Určitě to, co se stalo, bude ještě nějakou dobu bolet na srdíčku, ale jsme tu moc fajn parta a všechno se pak snáší mnohem líp, probíráme tu všechno možný 🙂 Své otázky se nevyčítej, taky všechny, co se snažíme a pořád nic, těžce neseme, když vidíme ta bříška všude okolo - teď to bude o to těžší, bude hezky a těhulky budou svá bříška vystavovat na obdiv - ale musíme jim to přát, vždyť hodně z nich na tenhle zázrak taky čekalo třeba i pár let 🙂 Moje skorošvagrová bude rodit za 2 měsíce, mám z toho radost, je to fajn, ale taky se jí vyhýbám, protože vím, že bych celej večer probrečela...otěhotněla první měsíc... Co se krvácení týče, tak pár dní je to v pořádku, ale půjdeš na stehy, tak kdyby to do té doby nepřestalo, radši se na to zeptej 🙂 Jak dlouhou pauzu dodržet ti musí říct doktor a taky záleží na tom, co všechno ti dělali - mě jen laparoskopicky odstranili vejcovod, takže mi dr. řekl, když jsem si byla nechat vyndat stehy, že jestli mám chuť, můžeme hned večer 🙂 Držím palečky, ať se s tím co nejdříve srovnáte a naberete sílu do dalších pokusů - určitě už úspěšnějších 🙂

kapunka
26. únor 2008

Ahoj Zuzan..děkuju za hezkou odpověď 😅 , člověk si pořád říká, že to musí zvládnout, tak snad se to povede a jednou bude radost!! mám naštěstí bezvadnýho manžela, tak mě drží nad vodou...
jinak chodim raději napul do práce, stejně mam furt na krajíčku..ale bejt doma, tak se zblázním....díky za to, že tu jste.. 😵

mila30
26. únor 2008

Ahoj kapunko, vítám tě taky mezi námi i když ne zrovna ve veselém tématu. Ale jak píše Zuzka, nezoufej i když teď se to zdá být všechno těžké a hlavně tak strašně nespravedlivé. Takové myšlenky máme všechny a řeknu ti, že já jsem asi tak 1,5 roku po operacích a stejně mi občas zase vyvstanou. Jinak jsou tady opravdu holky a je jich značná převaha, kterým se po mimoděložních hned nebo později zadařilo 🙂 , takže nezoufej 😉 . Jestli ti zkontrolovali i druhý vejcovod, tak si myslím, že teď nemusíš mít strach( i když samozřejmě bude), že by se to mimoděložní opakovalo 🙂 .
Jinak to krvácení...po revizi dělohy je to normální, ale nemělo by trvat dlouho. A to snažení...mě doporučili počkat 2-3 měsíce, že by se mělo vždy a hlavně po revizi dodržet šestinedělí.. je to lepší pro tu dělohu, aby se zase dala dohromady, pže se ti mohlo stát, že třeba hned otěhotníš, ale děloha nebude ještě dostatečně uzdravená a mohla by si třeba potratit....
Já do práce nechodila, ale dělala jsem z domova a řeknu ti, že jsem byla za to ráda, jinak bych se asi zbláznila, takže pokud se cítíš na to, že můžeš alespoň trošku dělat, tak je to super, ale opatruj se a hezky se procházej a často...aby se ti bříško hezky srovnalo 🙂 .
Držím ti palce 🙂 .

kapunka
26. únor 2008

děkuju za podporu..moc mi to pomáhá...hned je mi trošilinku líp.... 😵

zuzan
autor
26. únor 2008

Kapunko, to, co teď vypadá jen černě, uvidíš, že za pár dní, možná za měsíc, dva, bude zase krásně barevný a veselejší 🙂 Stejně nezbývá nic jiného, než to tak přijmout, stalo se, vrátit to nejde, tak je třeba koukat dopředu...přijdou chvíle, kdy bude hůř, ale postupem času se to bude jen a jen zlepšovat 🙂

zuzan
autor
26. únor 2008

Ještě jsem zapomněla dodat (to ale hodně záleží na tvém dr.), že máš možnost zeptat se na lázně-jsou ale myslím na 3 týdny nebo dokonce na měsíc, tak pokud by to nebyl problém, možná by bylo fajn je absolvovat...A další věc je ta, že i kdyby to třeba čistě náhodou nešlo a nedařilo se delší dobu, tak jsou další možnosti, my s Mílou se pomalu připravujeme na IVF a to pro nás teď znamená velikou naději!!! Ale věřím, že tak daleko nedojdeš a do půl roku je z tebě šťastná těhulka 🙂

kapunka
26. únor 2008

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵