Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
6. srp 2007

A diky za palecky. Ja budu zas tak rozklepana, ze je uplne zbytecny, aby mi merili tlak. Minule jsem mela 150/110 (normalne mivam 90/60 🙂 ). Takze jsem byla asi tesne pred infarktem 😅 Jdu si dat sprchu a pak napisu, jak jsme dopadli...

zuzan
autor
6. srp 2007

Blani, to budeš zlatá za ten grafík 🙂)) Aspoň se zas něco nového dozvím 🙂 Na motorce jsme byli na výletě jen kousek, protože manžel je nějakej nastydlej, tak jsme to nechtěli pokoušet, ale když vám popíšu cestu, jak jsme si vezli motorku domů, tak se pobavíte 🙂)) Když jí manžel detailně prohlížel, tak mu bývalý majitel povídal: "radši si natankujte, už tam moc benzínu není", manžel koukl do nádrže a prohlásil, že to dojedeme v pohodě a vyrazili jsme na cestu-já autem, manžel na motorce 🙂)) No, 15km před domovem došel benzín (bylo 20,45 hod.a v 21,00hod. benzínka zavírá), takže jsem letěla domů pro kanystr a natankovat (to bylo 20,59 hod.)-stojany už měli zamčený, ale ještě se nade mnou slitovali, když jsem jim řekla, že mám manžela 15km daleko s motorkou bez benzínu, ale nakonec to dobře dopadlo a domů jsme se dostali 🙂))

blanuleplus
6. srp 2007

Zuzko, dobry 😀 Jako bych videla toho myho, kterej musi byt odbornik naprosto ve vsem a beda, kdyz mu chce nekdo poradit. Kdyz nam sviti pul hodiny kontrolka a tvrdi, ze je to v pohode, "ze to ma zmakly", tak taky trnu... To jste meli stesti, ze jsi ho mohla jeste zachranit 🙂

mila30
6. srp 2007

Blani, můžu poprosit také o tvojí vítěznou tabulku ??? Ráda bych se koukla.... 😕 .
Zuzi, tvůj manžel je teda borec, ale připadá mi, že jsou snad skoro všichni takový, oni mají pravdu a pokud nedej bože to nevyjde tak jak si představovali, tak se vymluví na něco jiného co to asi způsobilo 😀 .
A držím palečky aby u doktora dopadlo vše dobře 🙂 .

romcatko
6. srp 2007

Ahoj holky, taky jsem zjistila u sebe jistou závislost na netu 😉 Takže se tu snažím být míň. mrzí mě, jestli jste to vzaly tak, že mě vadí, když tu rozebíáte těhotenské příznaky, chutě atd. Samozřejmně, že je to povzbuzující... já jsem jen po těch 2 letech neúspěchů fakt přecitlivělá. Omlouvám se. Vždy, když začala nějaká debata o snažení, tak tam nakonec tvrdnu sama, zatímco ostatní stihnout otěhotnět, porodit a případně znovu otěhotnět... tak je to spíš taková lítost. ☹
Ale steduji vás a držím palečky, aby vše dobře pokračovalao.
Jo a ještě k BT - mě třeba před MS vůbec neklesne, vždy až nějak během..ale to neměřím, tak nevím který den. Ale po MS je zase dole.

mila30
6. srp 2007

Romísku, já jsem taky závislák na Modrém Koníkovi, prostě mě je tady s vámi fajn, tak sem lezu i několikrát denně 😀 . To že ti to nevyšlo a jsi z toho špatná, ti věřím, to známe všichni,ale víš co...myslím, že si psala že v září jdeš do Podolí no a to je už za měsíc, tak uvidíš jak se to pak začne hýbat a najednou budeš těhu 😉 .

maova
6. srp 2007

Ahoj holky,
Milo, už jsem se sem včera nedostala, tak se omlouvám, ale holky už ti všechno poradily 🙂
No a ty dvorce mě třeba neztmavly vůbec, tak podle toho se řídit myslím nedá 😉

Blani, fotečku si určitě přineseš krásnou 🙂 Už se na ní těším za tebe 😉 A určitě se brzy ozvi, jak dopadla kontrola 🙂
Jo a Blani, včera jak jsme grilovali, tak jsem si vzpomněla na to, že se maso nabírá stejnýma kleštěma syrové i hotové, tak mi ho taťka nabral potom čistou vidličkou 😀
Koukám, že s tím tlakem jsem na tom úplně stejně 😉 Já se u doktora vždycky bojím, že mi taky hodně stoupne, minule jsem se snažila být klidná a stejně jsem měla 140/90, tak hned sestřička říkala, že se bojím 😀

Luci, neboj, to píchání v podbřišku je normální, mě třeba od včera taky píchá dost na levé straně a vlastně od začátku těhu se mi to tak nějak pořád střídá, někdy necítím nic a někdy mě to bolí dost, takže si myslím, že je to úplně normální 😉

Zuzko, mám radost, že jste sehnali motorku 🙂 a doufám, že brzy vyrazíte na dovču? Už máte něco naplánováno? Myslím, že z těch teplot se zatím nic vyčíst nedá, důležité budou až ty těsně před MS, hlavně v den MS, jinak se tak různě můžou pohybovat 😉

Romcatko, já to úplně chápu, že po takové době je ti smutno. Ale věřím, že v září už vám to dobře dopadne a bude z tebe taky šťastná těhulka. Držím moc palečky 🙂

maova
6. srp 2007

Tak snad jsem odpověděla na všechno, co jsem chtěla 😉 Jste dneska nějak upovídaný 😉
Jinak k tomu pletení, právě mi jedna holčina psala, že to prý není vhodný, má to od nějaké kamarádky porodní asistentky, prý je to nějak špatný na dělohu a podle fáze těhotenství buď může dojít k potratu nebo k předčasnému porodu. No tak právě nevím, těšila jsem se, že si taky napletu oblečky, ale teď se bojím.

Já už si holky připadám taková tlustá, prostě to břicho je pořád takový nafouklý, už vůbec ne malý a včera tady byla bývalá sousedka, tak se ptala co mimčo, tak jsem jí řekla, že už je na cestě a ona se na mě podívala a zeptala se, kde ho jako schovávám 😀 A když jsem byla v sobotu vrátit do galanterii nějaký časopisy s oblečkama na mimi, tak se mě tam paní ptala "a vy u vás v rodině čekáte někde miminko" 😀 Takže to na mě prostě asi poznat ještě není, asi vypadám jenom tlustě 😀

maova
6. srp 2007

A ještě, jestli se chcete podívat, vám sem vložím můj těhu grafík z FF 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/190af4
a jdu si ohřát oběd 🙂

blanuleplus
6. srp 2007

Tak jsem zpatky. Diky za palecky. Nechali nas pekne vyhladovet, cekala jsem 2 hod, tak varim obed a pak uz se tesim do postele. Jsme v poradku, mrnous mrskal rucickama, nozickama a meli jsme i pripravenou prukazku, ale sestra minule zapomnela nejaky odbery, tak si musim jeste pockat 😒
Romi, ja to prave radsi vsechno prozivam tady s vama, protoze mame za sebou uz nejaky to trapeni a i ten strach, jestli bude uz vse v poradku... A taky se zname dyl a podporujem se navzajem. Ja ti samozrejme moc preju, aby jsi do toho Podoli uz nemusela (ja vyckavala, ale dnes muj termin zrusim) a kdyz to nevyjde, tak tam vam pomuzou k miminku urcite 😉
Milo, posly do IP email adresu.
Marti, ja taky zatim prisla akorat o uzky pas. Jsem ted takova valcovita se "spekem" na brise 😖 Taky mi prislo, ze na svatbe byla jedna holka tehotna, ale ta naopak jen pribrala 🙂

zuzan
autor
6. srp 2007

Romčo, naprosto ti rozumím...to čekání je nekonečný, ale když příroda zklamala, tak je jí třeba trošku pomoct a tebe to čeká už za měsíc, tak nezoufej 🙂 Marti s Blankou, vaše grafy jsou naprosto ukázkový 🙂)) Je to paráda 🙂 A co se závislosti týče, tak jsme na tom asi všechny stejně, jen čekám, kdy mě za to vyhodí z práce 🙂)) Na dovču taky doufám, že vyrazíme co nejdřív, ale bohužel to vypadá až na poslední srpnový týden, protože teď musíme motorku ještě přihlásit, uzavřít pojistku, takže to chvilku potrvá, příští týden někdy v druhé polovině mám dostat MS a pak už moc týdnů nezbývá, protože bychom chtěli jet od pátku přes týden do neděle...
Akorát mám teď starost o Lucku...včera se strachovala a dneska se ještě neozvala, tak se bojím, aby bylo všechno v pořádku...
Blani, ještě bych se ráda vrátila k tvé otázce ohledně víry, kterou jsme tak nějak přešly 🙂 Já sama mám v téhle otázce odmala dost hokej a vlastně ani nevím, jestli jsem nebo nejsem věřící...nepřikláním se ani na jednu stranu... Sama jsem pokřtěná a chtěla bych, aby byly pokřtěné i naše děti...manžel není, ale věřící je... Myslím si, že "něco" asi existuje, takže bych to nezavrhovala a pokud někdo věří, tak bych mu jeho víru nebrala a pokud není, je to jenom jeho věc a přesvědčení... Jsem spíš pro nějakou tu zlatou střední cestu... Jak ale píšeš, manželova rodina je věřící a asi si bude křtiny přát... Je to samozřejmě na rozhodnutí tvém a tvého manžela...co se mého názoru týče, tak bych se tomu nebránila... Nebo k tomu máš nějaké jiné důvody, proč se pokřtění bráníš?

maova
6. srp 2007

Blani, jsem ráda, že je všechno v pořádku 😵 A máš fotku? 😉 Hezky si teď odpočiň. Uvidíme, jak se ty naše bříška budou dál vyvíjet, snad budou taky brzy vypadat těhotně 😉

Zuzko, tak ať to všechno brzy vyřídíte a dovolená je co nejdřív 🙂
Doufám, že Lucka se brzy ozve a je všechno v pořádku. Snad má dneska jenom hodně práce.

mila30
6. srp 2007

Blani, tak to je super, že je vše ok a pošli fotečku, ať se můžeme pokochat 🙂 .
A o Lucku mám taky strach, koukala jsem se sem od rána asi 20x jestli náhodou...a zatím nic, tak doufám, že je vše ok a brzy se ozve.
Holky, máte ještě nekterá chuť na to se sejít u toho kafíčka někde v Praze, třeba některý víkend ??? Já bych to moc chtěla.... 🙂

blanuleplus
6. srp 2007

Taky jsem Lucku hledala i v jinych diskusich a nic... ☹ Snad jen nestiha...
Marti, fotku mam a dodam. Rada se pochlubim 🙂 Je ale trochu mazla, jak tam mrnous cvicil. Ted jdu ale uz skutecne spat...
Milo, sesla bych se rada. Moc kamaradek tu v Praze nemam. Ale asi radsi v tydnu. Vikendy ted mame porad neco...
Zuzko, diky za odpoved. Ono je to asi pro hodne lidi ozehavy tema... Ja uz svuj nazor MM rodicum rekla, protoze to nakousli. Nikomu to neberu, ale ja to fakt nechci. Budu vychovavat dite, aby melo viru samo v sebe, v lasku svych rodicu a ve smysl zivota. A jestli jednou dojde k tomu, ze chce byt pokrtene, taky mu nebudu branit. Me se ale hrozne prici hlavne cirkev a v Boha taky verit nedokazu, protoze mam pocit, ze jestli by mel moznost ovlivnovat, co se deje, musel by to byt pekny ... Mam kolem sebe tolik trpicich skvelych lidi a pritom prave oni by meli byt stastni...no neumim si predstavit, jak chodim pred krtem na ty povinny hodiny s fararem 😅 Navic ani MM rodice do kostela nechodi a nic takoveho nedodrzuji... Takze doufam, ze to budou respektovat.

zuzan
autor
6. srp 2007

Blani, taky si často říkám, že pokud by tam nahoře bylo něco, co řídí všechno tady na zemi, tak by lecos bylo úplně jinak a tvůj názor je určitě rozumný kompomis a pokud se vaše děti budou chtít nechat pokřtít, tak to bude jejich vlastní volba a rozhodnutí... Myslím, že to rozhodně není to, co by bylo v životě nejdůležitější 🙂)) Tak se dneska loučím a doufám, že do zítřka se Lucka ozve... Vy ostatní se opatrujte 🙂

maova
6. srp 2007

Blani, tak už se na fotku moc těším 🙂
Milo, já bych se určitě taky moc ráda sešla. Že se všechny navzájem poznáme osobně 🙂 Jenom by mi asi malinko víc vyhovovalo až září, že doufám, že bych mohla dostat lepší vycházky. Ale když budete chtít dřív, tak to nevadí, snad kontrola nepřijde 😉

mila30
6. srp 2007

Marti, není problém počkat na tebe do září, nebudeme přece riskovat, že ti přijde kontrola a budeš mít nepříjemnosti. Domluvíme se na září a uděláme pořádnej babinec se vším všudy 😀 .
Blani, k té víře, nevím, že jste to zde probíraly, ale mám stejný názor jako ty a Zuzka.
A holky, co ta Lucka, pořád se neozvala a začínám mít o ní strach 😖 , doufám, že má jen hodně práce a nestíhá 🙂 .

maova
6. srp 2007

Milo, já teda stejně občas ty vycházky poruším, už mám něco naplánované, tak to rušit nebudu a budu jedině doufat 😉 Ale v to září bych byla určitě radši, tak můžeme navrhnout termíny a rovnou se na nějakém dohodnout, ať s tím počítáme 🙂
Taky doufám, že je Lucka v pořádku. Nepsala, že třeba někam jede? Škoda, že na ní nemáme mobil.
Taky jsem nějak nepostřehla, že jste tady tu víru probíraly, ale mám na to stejný názor. Já sama věřící nejsem, ale nic proti tomu nemám, pokud už to není fanatismus 😉 , jak je někdy vidět.

mila30
6. srp 2007

Tak jo Marti, domluvíme se rovnou teď na nějakém termínu, já mám třeba první týden v září od 4 dovču, tak třeba tenhle týden někdy...Jak se to hodí Vám holky ????
A ta Lucka pořád nic, ☹ už mám fakt o ní velkej strach, škoda, že nemáme na ní mobil...Prostě holky, pokud budeme mít třeba některá problémky..i když doufám, že žádné nebudou a že Lucka je také naprosto v poho, tak raději sem písneme mobil aby jsme si nějak písli a věděly, takhle to je opravdu o starost ☹ .

maova
6. srp 2007

Milo, mě to bude asi úplně jedno, protože budu doma. Ale jeden týden by měl David odjet ve čtvrtek zase na jejich pánskou jízdu a vrátí se až v neděli, tak mě by to třeba vyhovovalo nějaký z těch dnů, ale teď tu není, tak nevím, kdy přesně pojedou. Večer se ho ještě zeptám, ale jinak klidně v tom týdnu co píšeš ty 🙂 A nebo když tu nebude, tak můžete přijet na dýl k nám, aby mohli přijet i mimopražský 😉 🙂
S těma mobilama to není špatný nápad, že si pak můžeme napsat co se děje nebo neděje. Tak já vám ho pak napíšu taky do IP.

mila30
6. srp 2007

Ok, já ho tam písnu taky. A uvidíme jak se ozvou další holčiny, kdy by se tom jim hodilo a pakto závazně domluvíme 😀 . Už se těšííííííímmmm 😀 .

blanuleplus
6. srp 2007

Holky, ja snad nikdy vic nestihala, nez ted a to jsem vlastne doma a nic nedelam. 😅
Lucka nic nepsala, ze by mela byt pryc 😖 Taky vam napisu mobil.
Moc rada vas uvidim a ten termin mi vyhovuje. Mela bych mit 3.9. zkousku, tak bud budu v euforii nebo se alespon odreaguju 🙂

maova
6. srp 2007

Já taky, ráda vás poznám všechny osobně 🙂 Doufám, že se nás sejde hodně 😉
Zase tady mám děsný vedro, už aby se ochladilo 😉 Jindy by mě štvalo, že je to léto takový nijaký a teď si přeju, aby bylo chladný 😀 Zítra jdu ke kadeřnici, tak už se těším a aspoň tady nebudu pořád zavřená 🙂

romcatko
6. srp 2007

První týden v září jsem v Praze, jen mi začne škola (práce), takže víc budu vědět aktualně až pak...ale neměl by být problém.

romcatko
6. srp 2007

A děkuji za povzbuzení 🙂 jste zlaté.

mila30
6. srp 2007

Tak holky, mobily máme, tak to je super, jen ta Lucka se ještě pořád neozvala...přece kdyby se něco stalo, tak sem písne třeba její manžel a když nepíše, tak to znamená, že je vše OK a třeba jela někam do těch jižních čech na tu dovču k těm známým, to přece psala ne? Že raději nepojede do Chorvatska, ale do těch j. čech? 🙂
Holky, tak si zatím necháme na ten srazík termín někdy v tom prvním týdnu v září, uvidíme jak dopadne Romísek a pak se domluvíme 😉 .

mila30
7. srp 2007

Hezké ráno holky, chci Vám jen popřát moc hezký den plný pohody a sluníčka.
A taky doufám, že se ta Lucka ozve 🙂 .

mila30
7. srp 2007

Jo holky, teď jsem si tak uvědomila...tenhle měsíc 26 to je rok co jsem měla první mimoděložní...je mi tak nějak divně..Omlouvám se, že jsem to sem napsala, ale já to prostě musím někomu říct.. 😕

zuzan
autor
7. srp 2007

Krásné dobré ráno...Mílo, s takovým přáním nemůže ten den začínat jinak, než pohodově, tak díky za něj...
Jinak je mi líto, že se blíží takové smutné "výročí", na které se těžko vzpomíná a mnohem hůř zapomíná...Hlavně neteskni a zas bude dobře 🙂 Lucka asi říkala, o nějakém výletě místo Chorvatska, ale myslím, že by nám sem napsala, že odjížďí...vždyť naposledy mluvila o tom, že si chce o víkendu něco přečíst a pak že má bolesti břicha...její manžel o téhle diskuzi nemusí ani vědět... Snad bude všechno v pořádku a brzy se Lucka ukáže...

blanuleplus
7. srp 2007

Ahoj holky. Take preji krasne rano, i kdyz budu mit asi za chvilku zas pulnoc. 😅 Vzbudila jsem se v noci asi 10x a jeste mi bylo "blivno" tak se mi zas blbe usinalo.
Lucka psala, ze se ozve v pondeli, tak asi jeste nikam jet nemela a i na jinych diskusich nepsala nic jinyho, nez ze ji poboliva leva strana, ale nevypadalo to nijak vazne... Tak fakt nevim. Snad da co nejdriv vedet 😖
Milo, moc ti preju, aby jsi mela na tenhle mesic lepsi dulezity datum a to //. Jak to vypada s teplotou? Ja mam taky za par dni rok od prvniho potratu... ☹ Ale verim, ze uz jsme si to vsechny vybraly 😉
Zuzko, jak se drzis ty?