Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
6. pro 2007

tak hezke ucenicko...

mila30
7. pro 2007

Ahoj holky,
tak dnes mám od školení klid, začínám zase v pondělí a mám ho až do čtvrtka 😒. V pátek mě odvezou do Bohnic 😀 .
Blani, ty si ale šikulka, je to moooooc pěknéé, to se bude mimískovi táááákkhhhllleeee moooc líbit 🙂 .
A ten tvůj manžel, to musí být roztomilej, chtěla bych být muška a vidět ho 🙂 .
Zuzi, já dnes začínám brát Clomhexal, tak jsem zvědavá jestli na mě bude působit jinak než když jsme začínala brát ten 5DC, no uvidíme. A díky za zprávy od Martičky 🙂 .
Jak se asi má Martina26 v lázních?? Určitě přijede nadšená a moooc odpočinutá a mimísek se zadaří jedna báseň 🙂 .
Lucí, ty už by si měla holka trošku zvolnit, vím, že to máš těžké a nejde to, ale musíš na sebe dávat pozor, ju?

zuzan
autor
7. pro 2007

Ahoj holky, od včerejška totálně nestíhám, tak vás jdu jen pozdravit a kdybych se tu už nestihla ukázat, tak popřát hezký víkend 🙂 Mílo, tak dneska začínám s Clomíkem 🙂

blanuleplus
7. pro 2007

Ahoj holky, zdravim od obeda 🙂 Jak to vypada, dnes se tu asi moc neuvidime ☹ Tak at vam to v praci rychle utece a uzijete si krasnej vikend...poradne si odpocinte! Ja sprtam, musim pripravit podklady pro danoveho poradce a jit koupit MM nejakou zaplatu, aby jeho maminku netretilo, az tam v sobotu prijedem 😅
Milo diky. Na MM moc rada vzpomina i moje kamaradka, ktera ho zazila na svatbe. Nejlepsi je, ze jsem nikdy moc nepila a ted vubec a tak si to vychutnavam jeste vic 😅 Mrzi me, ze jsem nemela pripravenou nekde skrytou kameru...jeste jak prisel a mluvil poostravsky (studoval tam) 😀
Holciny, at vam hormunky delaji dobre a uzrajou vam nejaky pekny vajicka na ten vanocni cyklus 😉

mila30
7. pro 2007

Blani, děkujeme obě za přání a budeme se snažit, aby se nám vytvořilo hodně vánočních vajíček a byly jsme úspěšný. Boj ani jedna nevzdáváme, jdeme do toho se vším všudy 🙂 .
A to by bylo, aby nebylo 😀 😉 .

lucikpetik
7. pro 2007

holky jdu vas pozdravit a poprat hezky vikend...dneska mam za sebou dalsi kolo vyberoveho rizeni....snad jedna kocka by sla...uvidime...tak treba se mi ulevi casem....zkusim ji asi vzit....
jinak preji krasny vikend, ja se zkusim ukazat zase v pondeli...

mila30
10. pro 2007

Hezké dobré ráno holky moje 🙂 .
Já mám od dnešního dne do čtvtrka zase školení, tak tady s vámi moc nebudu 😒 .
U mě nic nového, víkend byl v pohodě, už se ale těším moc na svátky a na klid a odpočinek 🙂 .
A co vy? Jak bylo? Máte už dárečky?

mila30
10. pro 2007

Jo a ještě...začala jsem každý den užívat vitamín E, prý je také dobrý na plodnost. Nechceš to zkusit Zuzi? Píšou to dokonce i v příbalovém letáku, že se má používat při poruše plodnosti.

zuzan
autor
10. pro 2007

Dobré ráno, já dneska taky jen v letu - Mílo, tobě jsem chtěla psát v pátek SMS, ale nakonec jsem si řekla, že to do pondělka počká - stalo se mi přesně to samé, co tobě...v pátek na záchodě ze mě vypadl velký krvavý kus "něčeho"...přemýšlela jsem nad tím celý večer, co by to mohlo být, protože se mi to nikdy předtím nestalo...teď už je ale po MS, tak musíme doufat, že nám folíci rostou tak, jak mají 🙂)) A pro "éčko" běžím hned v poledne do lékárny 🙂)) Tak hezký den
Blani, tobě moc a moc gratuluju k úspěšné práci a držím palečky na další zkoušky...
Luci, moc si přeju, aby takhle paní už byla opravdu ta pravá a mohla jsi zvolnit a víc odpočívat...

mila30
10. pro 2007

Ahoj holky, tak mám dnes po školení.
Zuzi, to "něco" krvavého může být děložní sliznice, protože tím jak nás stimulují, tak výrazně vyroste a při MS se odlupuje a pak to vypadá jako velký červený kus.Mojí kamarádce řekl doktor, že to mohlo být i oplodněné vajíčko, které se "jen" neudrželo a při MS se vyplavilo.Těžko říct...já nad tím dumala, protože mi MS přišla o 6 dní dřív a ještě tak, že v jsem po dlouhém pracovním víkendu( jak jsem tenkrát psala, že mám inventury) blbec rychle uklízela v neděli doma. No a když jsem se zvedala a sebou velký těžký kíbl, tak jsem dostala takovou rychlou ostrou bolest do břicha a pak nic. No a druhý den v pondělí ráno, jsem měla pocit, že se vě mě něco děje, ale že na WC se mi nechce, no a něco ze mě vypadlo...pak 4 hodiny nic, ani kapka krve a pak jeden den špinění a pak se to rozjelo, to byl mazec 😠 .No a tenhle cyklus, jsem to dostala sice o něco později, ale to bylo díky Utroši a MS jsem neměla skoro vůbec, za to křeče jako blázen a ty jsem třeba při cyklu předchozím neměla. Za to mě zase asi už týden po první IUI bolely strašně bradavky a zvětšili se a pak mi z nich něco teklo. Tak to jsem pro změnu teď neměla. V tom aby se čert vyznal 😀 .
Prostě jsem si řekla, že nebudu nic dedukovat a beru to tak jak to je a když nevím, řeknu to DR a basta fidly 😀 .

blanuleplus
10. pro 2007

Ahoj Holky,
jen v rychlosti zdravim. Jsem totalne vystresovana a nevyspala...silena kombinace. Nemuzu spat bolesti zad a nervama 😖
Holciny, je to smutne, ale opravdu je asi ten nejlepsi pristup moc se nad tim netrapit...ono to vyjde a urcite brzy 😉 Je mi jasny, ze se to lehce rekne, ale delate pro to maximum tak to by bylo, aby se to nepovedlo 😉
Luci, mas muj obdiv... Ja uz se nemuzu dockat, jak si po strede odpocinu...teda budu shanet darky, pect cukrovi atd. ale letos se na to docela tesim a hlavne to nebudu prehanet 😉
Ja hlasim, ze mame za sebou rychlokontrolu a 21.12. jdem i na ultrazvuk (asi posledni u meho dr.), tak snad se mrnous konecne ukaze 🙂 Jinak se MM prekonal a v sobotu jsme zajeli okouknout kocarek a protoze je pres vanoce spatna dodaci lhuta, dnes jsme ho pro jistotu uz objednali 🙂 MM se kupodivu zamiloval do svetleho s modryma kytkama, ale protoze jsou kytky jen z bavlny, budem mit takovou jen autosedacku a jinak bude kocarek oranzovy 🙂 http://www.kocarky.cz/kocarek-implast-bolder-4....

mila30
11. pro 2007

Ahoj holčinky. 🙂
Blani, kočárek je moooc krásný. Vybrali jste ho moooc dobře a mimískovi se v něm bude líbit 🙂 .Je fajn, že rychlokontrola dopadla výborně a čeká tě už poslední vyštření u svého DR a pak už budeš chodit rovnou do porodnice a pak už bude miminko 🙂 .Hurááááá 😀 .
Blani a víš, do jaké porodnice budeš chodit? Kde si hlášená? Asi si to tady už psala, ale nějak sem to zapoměla 😉.
Luci, co paní? Už jsi nějakou vybrala? Doufám, že už se rychle nějaká sežene, aby si mohla odpočívat 🙂 ! A jestli ne, tak já snad kvůli tomu začnu dojíždět do Ostravy a budu to dělat já, aby si byla konečně v klídku 😀 .
Zuzi, kdy jdeš na UTZ? Já jdu v sobotu, to budeme 11DC, takže nejlepší čas cyklu..snad teda.. 😉
Romí a jak ty? Jak se cítíte s broučkem v bříšku? 🙂

zuzan
autor
11. pro 2007

Dobré ráno, Blani to je mi moc líto, že máš trable se zády...v těhotenství je to asi normální...Nechceš se třeba někde zeptat na nějakou vhodnou masáž??? Když jsem byla naposledy,tak jsme se bavili s tím masérem a prý chodí ženský na masáže až do porodu, tak třeba by ti to pomohlo...
Jinak kočárek je moc krásnej - zrovna včera jsem potkala ve městě úplně stejnej a říkala jsem si, jak málo stačí, aby byl hezky veselej-jen přidat kytičky 🙂))
Mílo, já jdu na ultrazvuk až v pondělí 17.12., ale tenhle měsíc to nijak neprožívám-jednak je na řadě špatná strana a jednak nemám vůbec čas nad tím přemýšlet 🙂)) Potřebujeme nakoupit hodně věcí na stavbu, než stoupne DPH, takže sháníme to nejlepší, do toho jsme se s manželem rozhodli, že si schody z přízemí do podkroví uděláme sami a protože za měsíc přijdou zedníci nahazovat vnitřní zdi a beton ve schodech musí tvrdnout měsíc, tak to musíme stihnout co nejdřív - už jsme je třikrát přeměřovali, protože nám vůbec nevychází, tak jsem zvědavá, jak tahle akce nakonec dopadne 🙂))
A taky už začínám mít trošku komplexy z toho, že vánoční úklid se našemu bytečku letos asi vyhne velikým obloukem (a to už by nějaký větší úklid potřeboval fakt hodně), co se pečení cukroví týče, tak na to mi zbývá čas už jen po nocích, tak to letos rozhodně nebudu přehánět 🙂)) Já ho nejím vůbec a manželovi stačí trošku 🙂))
Tak krásný a úspěšný den 🙂

mila30
11. pro 2007

Zuzi, ale Clomík Ti může zajistit, že budeš mít folíky na obou dvou stranách 🙂 .Já když užívala Clomík poprvé a to jsem byla ještě před mimoděložním, tak ty dva cykly co jsem Clomík brala, jsem měla folíky a velký na obou stranách. Takže neházej flintu do žita 🙂 , aby si se pak v pondělí nedivila 😀 .Myslím dokonce, že v příbalovém letáku o tom píšou a píšou i o vícečetné ovu 😉. Takže není nic ztraceno, naopak ... 😉 🙂 .

zuzan
autor
11. pro 2007

Mílo, tohle já vím, měla jsem na obou stranách i minulý měsíc - na správné straně 3 a na špatné 1, jen jsem tím chtěla říct, že tenhle měsíc to vůbec neřeším, na druhou stranu ani nevzdávám a budeme věřit v kouzlo Vánoc 🙂))
A jak jde školení? Už to paní aspoň trošku zvládá?
Blani a jak vlastně dopadla ta kamarádka po druhé IVF???

blanuleplus
11. pro 2007

Ahoj holky, tak ja mam od zitra padla a snad se dam trochu konecne do klidnejsi nalady... 🙂 Dekuji za pochvalu kocarku, snad jsme vybrali dobre. Vlastne kdyz jsme rekli pozadavky, tak jich zas tolik v uvahu nepripadalo, tak byl vyber celkem jednoduchy, jen ty barvicky jsme si rozhodli dodatecne...
Milo, jsem prihlasena (a uz jsem tam i byla minule) u Apolinare. Patri k nim totiz i moje neurologie, takze rozhodovani bylo celkem jednoduchy... Na kontrolu jeste parkrat pujdu (ted budou po 14 dnech), ale bude to asi posledni utz. Vlastne mi nedelal dr. utz od 20.tt.
Jsem moc rada, ze vam tenhle cyklus nakonec tak pekne vysel a urcite vam uzrajou pekny vanocni folici 😉
Zuzko, mate toho teda jeste poradne na zarizovani...a s uklidem...mela bys to videt u nas. Tady to vypada uplne hrozne a vzhledem k tomu, ze MM chodi z prace ted hodne pozde a pristi vikend jedem k nasim a ja sama tu nic extra nepoklidim, tak letos to bude jeste zajimavy 🙂 U nas by nikdo zadny vanoce necekal, vyzdoba v tom bordelu by vypadala smesne, stromecek nevim, kdy sezenem, darky nemame... Teda mi jsme si privezli z KH, tak si budeme mit aspon co rozbalit 😉 navic cekame na proplaceni faktury... A proto ani masaze nepripadaji v uvahu...ale doufam, ze se ty zada po zkousce trochu zlepsi.

romcatko
11. pro 2007

Ahoj holky, jen hlásím, že je snad vše vpořádku. Na kontrolu jdu příští pondělí na ultrazvuk do Podolí a v úterý do poradny. pořád mě pobolívá břicho, tak doufám, že je vše vpořádku. Jinou variantu si ani nepřipouštím. Jinak jsem se registrovala do porodnice v Motole, protože v Podolí v mém terminu maluji :( jen mi přijde šílené, že registrace je od 12tt a stejně mě můžou nakonc odmítnut. Je divné přemýšlet nad porodnicí takto brzo.
Přeji vám klidný advent a pokud možno, abyste stihly ještě letní miminka ;)

blanuleplus
11. pro 2007

Zuzi, nevim. A bojim se ptat, kdyz se kamarad sam neozval... ☹

blanuleplus
11. pro 2007

Romcatko, jsem moc rada, ze se tak pekne drzite...utika to, co? 😅

lucikpetik
11. pro 2007

ahoj holky, blani kocarek je krasny, dobre jste vybrali, odkaz jsem si hned supla do oblibenych a budu studovat 🙂)
romi neboj, brisko obcas poboliva, to je normalni....
jinak pani jsem myslela, ze jsem vybrala, ale vcera mi oznamila, ze ji vzali uz jinde....
zastrelit...takze ve ctrvrtek dalsi kolo, dalsi inzeraty a nanovo...picne me...
a jak se mate vy?

mila30
12. pro 2007

Ahoh holky 🙂 .
Lucí, tak to je k vzteku s tou paní 😠 .To si zase neodpočineš ☹ .No snad už budeš mít příště štěstí a nějaká paní se objeví a budete mít super "dáreček"pod stromeček 🙂 .
Romí, tak to je super, že jsi v pohodě a mimísek je tam kde má být. A jak píše Lucka, bříško v těhu pobolívá normálně, takže se ničeho nebuj a užívej si těhu 🙂 .
Zuzi, tak to je dobře, že to tenhle cyklus moc neprožíváš a že myslíš úúúúplně na něco jiného než jen na těhu 😉 .Já tenhle cyklus taky moc neprožívám, proto jsem se rozhodla, že v případě , že IUI vyjde na příští středu tenhle měsíc vynechám. Nechám si jen teď v sobotu zkontrolovat folíky, jen abych věděla, že tam nějaké mám 🙂 .Přece jen to přirozené snažení je mnooohem lepší 😀 .
A cukroví??? Já nepeču vůbec, vždycky si tady v práci u jedné paní cukroví objednáme a hotovo, mám napečeno 😀 .Já stejně sladké nerada 🙂 .
Tak holky, přeji vám krásný den a já sem odpo po školení zase juknu. Čekají mě už jen dva dny, dnešek a zítřek a pak hurrrááá mám po školení 🙂 .

gucci
12. pro 2007

Ahoj holky. Snažíme se s manžou už rok a půl.
Spermio v normálu. Já jsem po laparo a hysterce. Zjistili mi neprůchodný pravý vejcovod.
Je tady někdo s podobným problémem?
Jak se dále postupuje?
Je možnost přirozeného otěhotnění?
Díky moc

ivusa1
12. pro 2007

Ahoj holky.
Přišla jsem vás pozdravit, pořád na vás moc myslím. Snažilkám držím moc palečky, jednou to vyjít musí!! Těhulkám také držím palečky, utíká to rychle že jo? My jsme snad v pořádku, zítra jdem na vyšetření na těhotenskou cukrovku, tak jsem zvědavá jak dopadnem. 🙂

zuzan
autor
12. pro 2007

Ahoj holky, moc se omlouvám, ale s blížícími se Vánocemi a koncem roku tu budu čím dál míň 🙂 Pak se ale zase polepším 🙂
Gucci, všechny, co tu jsme, máme jenom jeden vejcovod, což je vlastně stejné, jako u tebe, kdy máš jeden neprůchodný...pokud ten druhý je v pořádku, tak šance na přirozené otěhotnění určitě je veliká (většina už je těhotných i jedním vejcovodem)... Pokud by to ale nešlo, tak je možná lepší navštívit nějaké centrum asistované reprodukce a zkusit IUI - sice není úspěšnost nijak závratná, ale když to beru podle sebe, tak si říkám, že tím nic rozhodně neztratím, můžu maximálně získat...
Mílo, ve středu odjíždíš na ten večírek? Třeba bys to ještě ráno stihla, když si tě tam nenechávají ležet 🙂))
Ivuško a Romčo, jsem ráda, že se máte dobře a je všechno v pořádku 🙂
Blani, Luci, vy to ani jedna nepřehánějte!!!

gucci
12. pro 2007

zuzan: díky moc
myslím, že už si s náma neví rady. Čekám teď na první MS po operaci a pak jdu ke svojí dr. na kontrolu. Už po telefonu mi navrhla, že se asi domluvíme na hormonech a budeme sledovat, který vaječník ovuluje a podle toho bysme se pak zařídili. Tak jsem zvědavá

blka
12. pro 2007

Holky, chtěla bych se vás zeptat, nevíte jaká je šance na otěhnotnění, když mám jen 1 vaječník? Před braním HA jsem mívala MS každý měsíc, tak jen nevím, jestli 1 z nich nebyla jen tak planá bez vajíčka.

Vím, že to téma sem až tak nepatří, ale nechci kvůli tomu zakládat novou diskusi.

lucikpetik
12. pro 2007

ahoj holky, gucci tak tobe zuzka odpovedela uz asi za nas vsechny, ja to vidim stejne jako ona...
blka, tak s vajecnikem nevim....a to ti nikde nic nevysvetlili?
jinak milo uz se tesis na vecirek? urcite ze?
jinak ja taky nepecu. napekla mi mamka a minuly tyden mi jednu krabici sezral pes, asi mysli na mou stihlou linii....ale nevadi, tloustnu docela dost, protoze ujizdim na sladkem, budu to muset trosku omezit.
taky jdu pristi tyden na test na cukrovku, tak doufam, ze mi ji nenajdou, ivus tak napis, jake to bylo, kolik jsi toho musela vypit....a za jak dlouho byly vysledky? a blani ty jsi na to nebyla?
a co marta, jak ta se ma? mate nekdo nejake zpravicky? a druha marta se nam z lazni vraci kdy?

blka
12. pro 2007

Já ještě beru HA, ale přemýšlím, kdy bysme se mohli začít snažilkovat (ještě dálkově studuji), takže jsem se na to doktora neptala a on mi sám od sebe k tomuto nic neřekl. Asi neviděl důvod, když jsem si šla pro HA 😉

zuzan
autor
12. pro 2007

Blka, co se jednoho vaječníku týče, tak to je naprosto v pohodě 🙂)) Maminka mého manžela má taky jen jeden a dvě děti...Naštěstí je to zařízený tak, že když jeden chybí, jeho funkci za něj přebírá ten druhý - důležité je, aby byly průchodné vejcovody, resp. alespoň jeden...
Luci, tak to je paráda s tím psem a cukrovím...asi by letěl 🙂)) A ty si sladkého užívej, když na něj máš chuť, tak miminko i ty potřebujete cukr, tak se omezovat vůbec nemusíš, ať prťousek nestrádá 🙂))

blka
12. pro 2007

Jéé, tak to jsem ráda. Já jsem si jako myslela, že by ten druhý byl machr a převzal funkci i za ten chybějící 😎 , ale jsem jsem si to myslela. No, a průchodnost samozřejmě nevím, jako nikdo bez vyšetření ☹ .
Mockrát děkuju za odpověd 🙂 .