Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
12. pro 2007

Nemáš vůbec zač 🙂 Držím palečky, ať to vyjde co nejdříve 🙂 A jak ti zjistili, že máš jen jeden vaječník? To je vidět na ultrazvuku?

blka
12. pro 2007

Ne ne, já když jsem byla ještě miminko, tak mě museli operovat kvůli tříselné kýle a protože už bylo za 5 minut 12, tak byla tak strašně rozrostlá, že mi museli vzít i vaječník 😢 .

gucci
12. pro 2007

já mám taky za sebou operaci slepáku a kýly, všechno na pravé straně, proto mám tu pravou stranu v pr**li a musím spoléhat jen na levou

blka
12. pro 2007

Mně ten vaječník chybí na levé straně, takže kdybych měla slepáka a museli se do té pravé strany pustit víc... 😢 😢 😢

many
12. pro 2007

holky,jednou jsem vám se psala o mojí sestře,která měla mimoděložní a vzali jí vejcovod je to už tak dva roky a teď najednou otěhotněla a nemusela ani na umělý,tak vám všem moc držím pěstičky ať taky brzo čekáte 😀 ať vám to výjde tak jak jí 😉

gucci
12. pro 2007

many: díky moc za povzbuzení
my to s manžou zatím nějak nehrotíme, mě v 16 letech po operaci té kýly dr. říkal, že budu mít asi problém s otěhotněním, páč to už museli vědět, že tam mám srůstů na té pravé straně habaděj, takže jsme na to byli s manžou psychicky připravení.......jen už se to táhne hrozně dlouho

zuzan
autor
12. pro 2007

Many, tak to je nádherná zpráva, ze které mám velikou radost 🙂)) Že ségře gratuluju 🙂))

many
12. pro 2007

jo,vyřídím 😀 ona z toho byla vyřízená,že to furt nešlo a do toho jsem otěhotněla já,dvě sestřenky a kámoška,tak toho na ni bylo moc a furt se nám vyhýbala,a už je ve 4.týdnu a to už taky začala chodit po vyšetřeních jestli jí vůbec funguje ten druhý,jestli ovuluje,.... no tak vám držím pěstičky moc moc moc

lucikpetik
12. pro 2007

zuzi to jsi moc hodna, ze si mam sladkeho uzivat, jenze z toho maly nic nema a jak akorat kynu a zbytecne...ale cokoladka denne - musi byt.
a pes ze by letel? ja jsem myslela, ze tu muru nasi zabiju, mamce to ani nemuzu rict, ze to sezrala....
many tak to je fajn zprava a tobe taky gratulace k tehu...

lucky.lady
12. pro 2007

Ahoj holky. Dnes jsem tu poprvé. Už mám doma tříletou holčičku, a snažíme se o druhé. Když se nedostavila MS, tak jsem si udělala těhotenské testy... pozitivní. Tak jsem byla tak šťastná. Dneska jsem byla u doktora. A ten mi řekl, že to je mimoděložní ☹ ☹ ☹

zuzan
autor
12. pro 2007

Ahoj lucky.lady...a to ti doktor jen tohle řekl a poslal tě domů??? To je přece dost nebezpečný, vždyť to může prasknout...nemáš jít ještě na nějaký kontrolní ultrazvuk? Není ještě moc brzy, aby bylo v děloze něco vidět?

gucci
12. pro 2007

lucky.lady: podle mě dr. straší
moje kámoška byla taky těhu, testy pozitivní a úplně na začátku jí dr. řekl, že to vypadá na mimoděložní a už je v 6 měsíci 😉

lucky.lady
12. pro 2007

No,ani nevíte, jak bych byla šťastná... Vychází mi to 5+4... Doktor dělal nějaký speciální ultrazvuk, vnitřní... strčí do vás takovou tyčku, takže to vidí přímo zevnitř. Na ultrazvuku byla jasně vidět prázdná děloha v vedle(za ohraničením) dělohy bylo embryo(nebo prostě taková ta černá fazolka). Ještě zítra musím do nemocnice za odborníky, ale doktor říkal, že takhle jasně to ještě nikdy neviděl, až se mu to zdálo podezřelé... Prořvala jsem dneska celý den. Tak rychle jsem vypadla z ordinace, že jsem tam nechala i kartičku pojištěnce.

mila30
12. pro 2007

Ahoj holky.
Tak koukám jak jsme se zde rozrostly ☹ .Doufám, že mimoděložní nikomu nehrozí a že lucky.ladu jen vystrašil doktor a nebo se jí to z těla odplaví samo. Takhle to měla kolegyně a na operaci vůbec nemusela, protože to tělo samo vyloučila a dostala pak jen prášky na pročištění a za 2 měsíce už byla těhu znovu a v pohodě. Tak doufám, že to u tebe dopadne při nejhorším takhle, ale věřím a držím palečky tomnu, že se Dr, špatně díval. Dej pak vědět jak jsi dopadla. myslíme na tebe.
Many, díky mooooc za povzbuzení, tohle by jsme potřebovali tady číst každý den, 🙂 , ale i jednou za čas taková krásná zpráva povzbudí. Ještě jednou díky a sestře vyřiď, že držíme všechny palečky,aby těhu probíhalo bez problémů. 🙂 a tobě přejeme totéž. Tak se holky držte 🙂 .
Lucí, to cukroví vyřešil pěkně tvůj pejsek a musím říct, že já bych ho ještě politovala, že se chudák přepapal a bude ho bolet bříško 😀 .Já jsem totiž praštěná a zvířátka a hlavně pejsky až moc miluju a zbožňuju 🙂 .
Blbko, tak jak psala Zuzka, jeden vaječník stačí bohatě, jelikož opravdu přebírá funkci za ten druhý. Takže nebuj se nic a držííme palečky, aby se brzy zadařilo 🙂 .
Gucci a ty uvidíš jak dopadnou tvá vyšetření co tě čekají, ale určitě to bude i přes to všechno v pořádku a mimíska se brzy dočkáš, to je jasný 🙂 .

blanuleplus
12. pro 2007

Ahoj holky, koukám, kolik je tu nových tváří...snad všechny naplníte brzy to "následné těhotenství" 😉
Hlásím, že mám udělaný postupky, ale kdyby se neslitovali, protože si jeden profesor pamatoval, že další nestíhám, tak by mi to nedali ani náhodou... Bylo to hrozný, klasická smůla na otázky 😠 Ani se z toho nemůžu pořád ještě radovat, protože jsem cítila, jak moc jsem je zklamala... A navíc mám ještě výčitky kvůli malýmu, protože mě dnes bolí pořádně břicho a nepomohlo ani vyspání. Tak doufám, že jsem ho netrápila moc ☹

mila30
12. pro 2007

Jé Blani to je dobře, že to máš úspěšně za sebou 🙂 . A to, že to nebylo úplně dokonalý, na to zapomeneš a pak už si na to nikdy nevzpomeneš. Teď hlavně hooodněě odpočívej ať se mimísek zklidní a má se u mamky v bříšku dobře 🙂 .
Taky doufám, že se u nás stávajících i nových snažilek čekatelek brzy zadaří a brzy naplníme "následné těhotenství" 🙂 .
jen je mi líto, že se nás tolik potkalo v tomto tématu a ne v nějakém veselejším, proto doufám, že se to brzy obrátí 🙂 .

lucky.lady
12. pro 2007

mila30, moc Ti děkuju za naději 🙂 . Zítra se dozvím, jak to doopravdy je. Ale moc nevěřím... Ultrazvuk jsem viděla a přestože nejsem doktor, bylo to tam vidět úplně jasně ☹ . A můj doktor je báječný. Mám ho strašně ráda a je opravdu pečlivý. Postupně k němu přešla i moje mamča i ségra. Obě si ho nemohou vynachválit. Vůbec netuším, jestli si mě tam zítra už nemůžou nechat, nevíte? Nebo mě pošlou domů a řeknou: Přijďte v lednu a vyndáme to, jestli to samo nezmizí?...

blanuleplus
12. pro 2007

Milo díky, ale obávám se, že si na to vzpomenu ještě jako stará bába, to je jak maturita 😅 Doufám, že trochu zapomenou aspoň profesoři. Přece jen toho mají víc...
Luci, jestli to bude jasné mimoděložní, tak asi spíš počítej s operací. Myslím, že nebudou riskovat, aby ti to prasklo. Pak je to hodně rychlý a pěknej průšvih...mě takhle odvezla rychlá přímo ze školy. Trochu mě píchalo v podbřišku, pak se to rozjelo a během dvaceti minut jsem málem zkolabovala 😒 Ale operace se nemusíš bát, dělají to laparoskopicky a za dva dny jseš doma 😉

lucky.lady
12. pro 2007

No, tak to je docela neštěstí, protože jde v pátek dcera na vyndání nosní mandle do nemocnice. Potřebovala bych jí uvařit polívku, aby měla co jíst, a tak vůbec... chtěla jsem být při operaci s ní. Manžel toho o ní ví zlomek toho co já ☹ . To vážně k ničemu. Ještě včera jsem si plánovala, jak se miminko narodí v srpnu a budeme čtyři. Chtěla jsem si nechat udělat obrázek z ultrazvuku a na Štědrý den ho ukázat mým rodičům 😢 ... Člověk si říká, že jemu se to stát nemůže... Nejde sice o žádnou tragédii, ale docela mě to zasáhlo 😢

blanuleplus
12. pro 2007

To je jasný, že to s člověkem zamává i když nechce a snaží se to brát statečně... Snad se vám brzy zadaří a miminko budete mít třeba příští vánoce doma... A neboj, dcerka s taťkou to určitě spolu taky nějak zvládnou 😉 A neházej flintu do žita, třeba ti zítra řeknou úplně něco jinýho...

blanuleplus
12. pro 2007

Milo, to ti zavidim, ze nejsi na sladký. My dostali od MM maminky krabičku cukroví o víkendu a mám co dělat, abych nešla ujídat 😅 A mamka mi už hlásila, že mi nechala upéct kilo od jedné paní, co dělá báječné dobroty, měli jsme ho i na svatbě do výslužek. Mňam, už se mi sbíhají sliny 😅 A já možná upeču symbolicky na odreagování v pátek košíčky a ze zbylých bílků kokosky... Zítra jdu na kapačky a pak se podívat trochu po městě a jinak budu odpočívat 😵
Luci, úplně je mi toho tvýho cukroví líto... 😅

lucky.lady
12. pro 2007

Už aby to bylo za mnou. Operace dcery... a já abych alespoň věděla, na čem jsem... domluvila jsem se s kamarádkou a zítra pojede do nemocnice se mnou. Teď ještě doufám, že se mě tam někdo ujme. Mám totiž taky nález na děložním čípku, takže chodím do nemocnice každých 5 měsíců. Musím se tam objednávat měsíc dopředu a i tak tam čekám 2 hodiny. Nevím, že si to ti lékaři nedokážou líp zorganizovat 😒

mila30
13. pro 2007

Ahoj holky.
Lucky lady, jak píše Blanka, pokud se potvrdí mimoděložní, tak si tě tam hned nechají a většinou hned ten den jdeš na operaci. Já měla první operaci někdy hodně pozdě večer a to jen proto, že ještě nevěděli jestli to je mimoděložní a pak se najednou rozhodli, že půjdu na sál raději hned. No a při druhé to bylo hned jelikož jak píše Blanka, je to pak průšvih a já už měla 1,5 litru krve v břiše a tlak 60/50 ☹ .Ale za 3-5 dnů podle toho v jakém stadiu to mimoděložní je, tě pustí domů. Dáš si 2-3 měsíce pauzu ze snažením a pak na to vlítnete znovu a budeš opět těhu a příští vánoce už oslavíte ve čtyřech 🙂 .A manžel to s dcerou určitě zvládne a ještě se budeš divit jak moc dobře 🙂 . Držím palce, aby si po kontrole v nemocnici přišla zase hned mezi nás a napsala si, že jsi úúúúplně v pořádku a jsi krásně těhu 🙂 .
Blani, sladké mi opravdu nic neříká, já jsem spíš na saláty majonezový, chlebíčky, klobásky a bůčíček 😀 .
Luci, na večírek se těším. Firma nám ho pořádá vždycky moc pěkně, a jsem ráda, že tam vidím všechny mé kolegy a kolegyně.
Zuzi, pokud by náhodou IUI tenhle měsíc být mohla a vyšla by na středu kdy mám večírek, tak bych jedině musela jít hned ráno a pak jet na večírek. Ale nechci nic plánovat, mě stačí když uvidím v sobotu na UTZ, že jsou folíci, nebo alespoň jeden 🙂 😉 .

blanuleplus
13. pro 2007

Ahoj holky, jsem jeste pekne rozhozena a od 6 se uz jen prevaluju, protoze mrnous tam ma asi taky nejaky mejdan... 🙂
Milo, večírek bude určitě fajn 😉 MM v rámci zachování psychického zdraví chodí teď po práci občas na pivko a já si to vynahradím příští týden, kdy mám v pondělí sraz se školou (některé úspěšné spolustudentky, co se chystají na jaře končit, uvidím možná naposled...), ve středu hraje bratránek divadlo a neviděli jsme se půl roku, na to se taky těším a na pátek plánují březnové těhule sraz, tak se možná půjdu taky podívat. Sice jsem neměla vůbec čas nějak se mezi ně zapojit, ale i tak to může být fajn. To mám teda nabytý program jako už roky ne 😅 Na chlebíčky, nakládaný hermelín apod. mám taky chutě, zvlášť teď, co to nesmím 🙂 Před dvěma měsíci jsem už nevydržela a udělala domácí salát a ze zbytku chlebíčky a pořádně jsem se jich nacpala 😅 Já mám tu smůlu, že jsem huba mlsná a umím ocenit jakékoliv dobroty...
Zuzko, jakpak se máš ty? Chystáte se o víkendu na ty schody? Já si to vůbec nedovedu představit. Úplně stačilo, když jsme v září montovali s MM skříň (teda já montovala a MM nosil a držel těžké věci 🙂 ) a pak jsem měla ten malíček na ruce vykloubenej a musel to MM dodělat sám podle instrukcí 🙂
Jo a Lucie, všechno nejlepší k svátku, ať vám dětičky dělají jen samou radost 😵 Mě váš svátek taky vždy potěší, že se budou dny zas pomalinku prodlužovat... 🙂

gucci
13. pro 2007

bré ránko
lucky.lady: moooooc držím pěsti, aby to dobře dopadlo

zuzan
autor
13. pro 2007

Ahoj holky, máme v práci průšvih (teda ne já,ale vedení), takže práce, kterou jsem doteď dělala a nosila si jí i domů je k ničemu a všechno se musí předělat, takže tu teď budu ještě míň, než jsem předpokládala...
Blani, to si s mimískem hezky užiješ, když takhle vyvádí, ale myslím, že je to jen přípravka, protože až bude mezi vámi, tak se nevyspíš už vůbec 🙂))
Na schody se chystáme, manžel si vzal ode dneška volno, tak je vyšaluje a o víkendu je budeme vylévat betonem - ale nedá se to přesně odhadnout, jak rychle to půjde, tak jsem na to sama zvědavá, jak tahle akce dopadne 🙂 Někdy mi připadá, že jsme jak Pat a Mat 🙂)) Měřili jsme je 3 dny, než nám to vyšlo správně, ale užíváme si to 🙂)) A jak se jinak mám? Docela to šlo, ale dneska ráno jsem jela s kamarádkou, která pochází z vesnice, kde bydlel můj bývalý přítel a hodně spolužaček ze základky, tak mi hlásila novinky, které se týkaly převážně oblasti těhotenství, tak jedné se narodila před týdnem dvojčátka, jiné mají čerstvá miminka nebo každým dnem čekají, je to moc krásný a přeju jim to, jen už mi to čekání přijde nekonečný a často ztrácím naději, že by se mohlo poštěstit i nám, všechny ty předvánoční výzdoby, koledy a advent na mě působí spíš depresivně a těším se na leden, až bude po všem...
Lucí, taky přeju všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, pohody a klidu 🙂))
Lucky.lady, na tebe dneska moc myslím a držím palečky...hned dej pak vědět...
Mílo, nesvědí tě náhodou po Clomhexalu čelo??? Já už si připadám jak blázen, ale stalo se mi to samý i před měsícem, kdy jsem se těsně po dobrání mohla uškrábat a teď je to to samý, tak si to s Clomíkem spojuju 🙂)) Dneska ti školení končí? Pak už to do úterka rychle uteče a ve středu hurá na Hlubokou 🙂)) Půjdete se podívat i na zámek?

mila30
13. pro 2007

Ahoj Zuzi,
čelo mě nesvědí, spíš mám po něm akné, ale není to tak hrozný. Spíš mě zaráží, že pořád tak nějak i po skončení MS špiním, jestli za to může ten Utroš jak jsem ho brala nevím 😒.
S tou prací ti to nezávidím, to musí být k vzteku 😠 . Tak přeju ať ti ta oprava trvá co nejméně a můžeš být tady s námi.
Ve středu na Hlubokou nepůjdem, máme exkurzi v nášem výrobním závodu ve Zlivi, je na výrobu šamotu. Možná víš.. Pak už budeme jen v té Lovecké chatě v Parkhotelu Hluboká nad Vlatvou a tam si budem moc dělat do 18.00 hod co chceme. Takže já asi plánuju jako vždy ležení v postýlce, abych se připravila na dlouhý večer 😀 .

mirka19
14. pro 2007

Ahoj holky.
Začínám mít pocit, že už musím patřit do všech témat tady na koníkovi. První těhotenství dvojčata, ale to už před 16 lety, druhé těhotenství potrat a třetí těhotenství mimoděložní. Teď v úterý mi laparoskopicky vzali levý vejcovod. Ve čtvrtek mně pustili domů, vůbec jsem nekrvácela. Jen jsem doma zavřela dveře, začala jsem krvácet. V ten čtvrtek to bylo jako začínající MS, dneska je to jako silnější MS. Je normální po tomto zákroku krvácet, nebo ne? Mně ani nenapadlo se doktora zeptat, jelikož jsem nekrvácela vůbec.

nika70
14. pro 2007

Mirko!!! Já tě tu zahlídla...no to mi neříkej, že to bylo mimoděložní!!! Kůň včera nešel, už jsem si říkala, co s tebou je... Kurnik, to je mi líto. Vítej v klubu...taky to mám za sebou...ale potom obě děti, tak neztrácej naději...
Přijď večer do "holek za vodou",pokecáme,jo?

nika70
14. pro 2007

Krvácet po tom budeš, je tö jako šestinedělí...