Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kalimero11
18. zář 2009

Andree, tož veliká gratulace i Tobě! 😵

To je dneska krásný den, s těhulkama se roztrhl pytel. 😵

Zuzi, miminka na prostor náročná nejsou, až povyrostou, tak se holt přestěhujete nebo to třeba ještě stihnete před porodem. 🙂 Ono se to vždy dá nějak vyřešit. Jen ten kočár aby projel dveřmi v baráku příp.v bytě, v tom bává často problém. 😒

Petra, mě se dcerka narodila 10.10.2002 - termín měla 9.10. 😉 Já byla s říjnovým miminkem spokojena. Uvidíme, jak to bude teď v březnu. Nebudu mít na zimní miminko výbavu, budu muset dokupovat. A pak to navlíkání novorozence... No holky s letními miminky holt mají výhodu. 😉

Andree, kdyby bylo něco špatně, nemusíš to na sobě nijak poznat. Příznaky být mohou, ale nemusí. Je to hrozné, ta nejistota. Až ucítíme pohyby, tak pak se to dá dle pohybů trošku kontrolovat. Do té doby budeme mít nervíky jak na drátkách. I když se bojíme, je třeba věřit našemu mimísku a myslet pozitivně! 😉 Já si třeba pro uklidnění koupila ten přístroj na poslech srdíčka mimča a když mne sžírá nejistota, tak si poslechnu, co dělá a jsem v klidu. Nemyslím tím denně, ale jen, když mám špatný pocit nebo nevysvětlitelnou obavu o mimíse. 😉

eleanthis
18. zář 2009

ty jo ted koukam, ze jsem nejaka pozadu :D

takze andree beru zpet :D a misto toho gratuluju - udelala jsi dobre, ze jsi sla driv, mne to vcera taky hafec pomohlo 🙂,

jsem rada, ze nam to vsem tak krasne vyslo 🙂 holky povedlo se!!!! i s jednim vejcovodem :D zuzce dokonce 2x najednou!

andree01
18. zář 2009

ok, hoky, jeste ze tu jste...
bolesti hazim za hlavu a nad nicim nebudu premyslet, nebudu nic cist a bude vystarano 🙂
taky si jdu dat neco k jidlu, nejak posledni dobou zapominam jist, coz u me nebyva zbykem, ale nemam chut, ani hlad ... 😲

eleanthis
18. zář 2009

andree neboj, chute prijdou :D a hlad taky 🙂

koukam, ze zuzka uz ma pekny slony, je husty, jak to z ty moji velikosti 5mm vyroste za tyden na takovy mega fazole 🙂 uz se tesim, za 14 dni jdu zase na KO, to uz bude velikej a kvasnej :D a taky snad bude uz i srdicko, strasne se tesim 🙂

andree - pokud neco citis, vzdycky pomaha se uvolnit a fakt si dat chvili padla. mozna ti bricho taky dava najevo, ze se proste moc prepinas 🙂 moje svagrova se taky valela v bolestech, porad si stezovala, mela 32, kdyz cekala mimi, muze to byt i vekem, treba uz telo ani necekalo, ze neco takovy prijde a ty trubky jsou tam vic slepeny :D, jinak zkus magnesium nebo aspon tu vodu magnesii, to pry pomaha na bolesti a krece.

zuzko, - mam z tebe desnou radost, dneska je paradni den :D skoro tak dobrej, jako to vcerejsi odpoledne :D :D , je to takovy hezky. 3 tydny, to bych asi taky nevydrzela, sama se uchlacholuju, ze uz je to vlastne jen tyden a par dni :D nez zase mimco uvidim na utz a ujistim se, ze je vse ok.

jinak se od vcera citim strasne dobre, az teda na to rano, kdy me poprve dostihla nahla po - vstavaci slabost a nizkej tlak... nicmene jinak pohoda, prijdu si, ze bych mohla bezet i maraton, ale samozrejme se na to nedam :D , ty se ted fakt setri, dva kindosi jsou zaprah, tak at nemas potize a nemusis lezet 🙂, vidis, to mas za to, ze jsi to snazeni uz chtela vzdat :D tak se ti tam rychle nasackovali dva, kdyby jsi to nahodou myslela vazne :D

luciemar
18. zář 2009

Přesně taaaak, povedlo se i s jedním vejcovodem!!! To je super povzbuzující zpráva!

Mám taky jednu malou radůstku, dnes se mi podařilo najít novou gynekoložku!!! 😀 Tak mám velkou radost. Protože té současné už po tom, co se stalo, fakt nemůžu důvěřovat...Tak se začínám těšit na první prohlídku, ale jsem objednaná aaaž na 2.11., takže se budu těšit ještě docela dlouho...ale neva,to uteče...

PETRA: díky za odpověď, no mě v nemocnici taky řekli 4 - 6 měsíců, ale ostatní - gynekoložka a další odborníci, že tak tři měsíce. Takže Vánoce to jistí...no, teď se budeme muset činit my... 😀 😀 😀

eleanthis
18. zář 2009

luci - v to doufame - vic miminek, vic vic :D

zuzka.o
18. zář 2009

Je to bezva den! Teda tím šokem mi i přešla dopolední nevolnost...... hahaha .....

ANDREE: jj, já taky nemám chuť k jídlu. Což je teda v mém případě dooos neobvyklé. Já papám ráda. Včera jsem snědla jenom půlku pizzy..... takže nezvyk, no!

kalimero11
18. zář 2009

luciemar, tak to máš šanci dorazit k nové Mudr. na první prohlídku už jako těhu. 😉 Listopad je totiž strášně daleko.

Ele, tak chutě na uzeninky Tě honí? Mně taky. Jenomže jsem bez vycházek a nemůžu si zajít nakoupit. 😒 Vždy vyšlu manžu s konkrétním seznamem a on mi stejně donese něco jiného. ☹ Ale snaží se hoch, pečuje o mne pěkně. 🙂

Dnes to u nás vypadá jak v lazaretu. Manža si nalil Coldrexem a spí. Holčinu ráno bolelo bříško, tak nešla do školy. Leží a vypadá to, že jí leze teplota nahoru. ☹ Takže paradoxně já jediná jsem zdravá, ač mám jako jediná marodku a nemůžu vyrazit ani pro pečivo. 😒

kalimero11
18. zář 2009

Holky, přibrala už některá z vás něco? Já zatím nic. Ťuk, ťuk... Tak doufám, že to alespoň měsíc takhle udržím. Nejsem totiž žádná hubeňule. 🤐

pettrraa
18. zář 2009

lucimer a čím tě tvá gynekoložka tak naštvala že jí cheš vyměnit 😀
holky je to fakt super den pro vás těhulinky to je paráda 😉
mě dnes odpol čeká vybírání brambor se fakt moc těším 😖 tchánovci mají pole přijede traktor ten to vybere a my to budem pak přebírat ale nevím jestli můžu na ten traktor jít snad to s břichem nic neudělá né?myslím ty otřesy?

pettrraa
18. zář 2009

kalimero tak přeji at jsou u vás doma brzo všichni ok 😉

kalimero11
18. zář 2009

petro, však uvidíš, pokud Tě bude pobolívat břicho, tak z traktoru slezeš, pokud se budeš cítit dobře, mělo by to být Ok. 😉 Kdybych měla nějaké vycházky, šla bych Ti ráda pomoct. Hlavně abych se dostala ven, už mi to leze na palici. ☹

eleanthis
18. zář 2009

no, mne jak vcera sestra rekla - tak sup, zvazit, zmerit...

a ja rikam a mam se vyzout a ona - ne, tak odectete jedno kilo

jsem vlezla na tu predpotopni vahu a uplne se nasrala... tohle fakt nemuzu davat za vinu te male tecce uvnitr... ja jsem pribrala, ale pribiram stabilne do ty doby, co jsem se valela doma s mimodeloznim a jen zrala... neni to tak hrozny, mam 56 kilo... kde jsou ty doby, kdy jsem mela 49 a bylo mi krasne! ... takze jsem pripocitala uz aspon 2 kila mimiskovi :D a je mi hned lip

luciemar
18. zář 2009

Petro, když jsem k mudr. přišla s tím, že mám pozitivní test v prostřed cyklu a že špiním, tak se mě tak arogantně zeptala, jestlli si jako myslím, že tam něco uvidí 😒 ...O tom špinění řekla, že to nic není... (no, samozřejmě, že bylo...krvácející mimoň) Ani mi nechtěla udělat UTZ, prý má každá pacientka povolen určitý počet UZT na těhotenství od pojišťovny,a že když si to teď spotřebuju, tak mi pak třeba bude scházet... 😲 fakt nechápu. Nabrala mi teda krev, ale jít do laborky jsem s tím musela sama, páč byl pátek, ona měla jen do 12 hod a já jsem měla druhý den odjíždět na dovču. Výsledky jsem jí zavolala. Říkala, že to těhotenství určo je, že mám jet normálka na dovolenou, brát Utrogestan a pak přijít.
Naštěstí jsem to šla hned ještě zkonzultovat s doktory z nemocnice (asi mě něco osvítilo, jinak to nevidím) a už i sestře! se ta hladina HCG nelíbila...no, udělali mi spoustu vyšetření a druhý den jsem šla na sál.
No, takže ani se mi nechce domýšlet, co by bylo, kdybych svou doktorku poslechla a jela na tu dovolenou a kdyby mě to chytlo v Bulharsku... 😕
Tak proto chci k jiné...

pettrraa
18. zář 2009

kali to věřím že jsi z toho otrávená že nemůžeš ven.Je tam pěkně
Ele to máš tak akorát 56kg 😉

zuzka.o
18. zář 2009

Uzeninky? Tak to já jsem teda zatížená na smažený! Jindy to hodně omezuju, ale teď bych se utloukla. Tak třeba v sobotu budu dělat květákový placičky! Trošku zdravé a i smažené. Bezva kombinace!!!

KALI: já se pro jistotu nevážím, aby mi nekleplo! Mám pár kilo navíc a ty kontroly s vážením u doktora budou teda hnus!!!
Teda to je ale jako mini nemocnice u vás, epidemie, tak snad to nechytneš.

LUCI: schvaluju tu výměnu dotora! Taky jsem to po mimoni udělala a jsem moc spokojená!

PETRA: je to námaha, já bych se tomu ještě v šestinedělí vyhnula!

pettrraa
18. zář 2009

luci tak to Tě chápu to je ta dr pěkná koza.No já byla u dr v uterý a ten mě prohlédl a divně se tvářil a řek at jdu co najdřív na utz tam mě to nekoplo až pak když bylo po všem mi došlo že to asi on poznal že je něco jinak než má být.Je to stareší pán tak má dost praxe tak asi fakt to poznal hned.A to já chtěla jít k dr až 3.9 právě aby bylo už vidět srdíčko taky mě asi něco osvítilo 🙂 já teda právě v pondělí toho 17.8 večer trošku krvácela proto jsem k němu šla hned druhý den.Mě teda vůbec břicho nebolelo byla jsem v pohodě a na víkend jsme měli jet se známejma pryč no ještě že jsem ve středu musela v nemocnici zůstat a to jsem se na dr zlobila že mě nepustí domů za dětma ted mu jsem moc vděčná

jarka.09
18. zář 2009

Čau holky, Zuzi, Andree - obrovská gratulace, úplně mě to dojalo 😵
Andree - už nad ničím nedumej, tu smůlu máš vybranou na hooodně let dopředu, teď už tě čeká krásný zdravý těhotenství a mimi. A co manžel, už to ví?
Petro-já si taky myslím, že půl roku je moc, i tři měsíce jsou podle mě až až...
El: díky za testíky. Já jsem dnes 10 DC, takže si myslím, že testovat budu až tak v neděli, tam píšou od 12 dne, tak ať si je hned nevypleskám zbytečně.

luciemar
18. zář 2009

Petra: No, mě právě taky nic jiného kromě toho špinění nebylo. Břicho mě nebolelo, nic...Ale to mimoděložní bylo pravděpodobně už z toho předchozího cyklu a normálně jsem ještě měla MS, no a pak v půlce cyklu tohle...nojo, no...

pettrraa
18. zář 2009

luci tak to jo.neboj určo se brzo zadaří prý po vyčištění a tak to jdem hodně rychle.ta kámoška co přišla o mimi tak počkala na 2 ms a pak hned otěhotněla:ale bohužel u nich mají problém genetický její manža má nějaký delší chromozon nebo co proto ve 21tt to musel dát pryč bylo by mimi postižené.No a ona ted říká že uvidí a asi po novém roce začnou znova ale budou hodně pod kontrolou na genetice prý se to bohužel může opakovat ☹ tak doufám že už jim to konečně vyjde

daida
18. zář 2009

Ahojky, holky. Nechtěla jsem vás vyplašit, to fakt nebylo mým úmyslem, jen jsem chtěla říct, že mimoděložní jde klidně i po IVF nejen po spontánním oplodnění a také nemusí být jen vejcovodem. Nicméně si myslím, že pokud jste pod lékařským dohledem, tak se HCG zpravidla hlídá a doktor (pokud je dobrý ) by vás určitě, pokud by se mu to nezdálo, na to upozornil. Pokud máte HCG od počátku dobré, tak se nemusíte asi vůbec obávat, tam spíše by měly být ve střehu ty holky, u kterých to spíše vypadá na biochemické těhotenství od začátku těhotenství. U mě to bylo vždycky s hodnotou HCG kousek ( cca 20-40 jednotek ) za tou minimální hranicí podle tabulky, pár týdnů, vždycky za tu danou minimální hranicí na to dané období těhotenství, a to je už podezřelé, že to není třeba další týden víc, když se tohle stává už pravidlem. Zatím nevím, komplexní vyšetření mám mít příští týden, oni ještě přímo nepotvrdili mimoděložní, ale spíše se už nyní k němu přiklánějí.Takže nebojte, určo to nebude u vás takové.

daida
18. zář 2009

a ještě dodávám: začala jsem krvácet mimo periodu ( před plánovanou MS ) což se může též zaměnit za počáteční těhotenství, páč některé holky mohou zakrvácet i mimo periodu v začátku těhotenství ( to mi řekla dr. ), HCG mi rostlo, ale nepřesáhlo 200, ale TT ukázal negativní výsledek ( toto nebývá pravidlem u MT, takže mě to mátlo ), zpočátku rostlo HCG rychleji, ale pak se zpomalovalo, rostlo o desítky nikoliv o stovky, na UTZ bylo brzy-nic by nemohlo prokázat, ale byla jsem na něm přesto a prokázalo zvětšenou dělohu jako při těhotenství ( což u MT může být ), řekli mi, že děloha vypadá krásně. Teď by na UTZ mělo být už něco vidět, takže mě tam hned v úterý posílají, do té doby se nic moc nedá určit, akorát podle dynamiky HCG doktoři spekulují a odhadují a rozmýšlejí co dál. Takže pokud rostete o stovky né o desítky (HCG) tak je to obvykle ok.

matulik284
18. zář 2009

Ahojte 🙂

Zuzi gratulujem k dvom mimi - je to nadherne mat hned dve 🙂

eleanthis
18. zář 2009

daidi - ty jsi nas tak vyschyzovala, ze jsme vsechny nastoupili predcasne k doktorovi 🙂 - takze to mame vsechny uz potvrzene, gestacni vacky jsou v norme a v deloze...

u tebe je to takove, ze musis cekat, vubec ti to nezavidim... ja jsem osobne nechtela k doktorce hned po zjisteni tehu prave proto, ze me porad budou tahat po krvi a hcg... minule to bylo tak stresujici, ze jsem to orvala jeste dvakrat tolik, taky diky tomu, ze jsem s hodnotama hcg nemela zkusennosti a ze mi prislo hrozny, ze te s 219 odsoudi na mimone... a byl tam... bohuzel. diky bohu uz je to minulost a doufam, ze ted se bude mimi hezky vyvijet... pokusim se mu udelat dobre podminky 🙂

tobe drzim palce, v utery nam urco rekni, co a jak!

ZUZI - teda ja bych po smazenym blila... mela jsem takovou chut na kvetak a uz jak jsem ho jedla, tak se mi zvedaly kufry, vcera jsem se premluvila k pecenym bramboram na plechu s oliv. olejem a cesnekem... ale z pohledu na to mi bylo strasne, pak jsem to snedla, bylo to dobry, ale bylo mi tak nejak tezko... tak mam strach, ze budu muset svy oblibeny jidla na cas vypustit :( ja smazeny veci miluju, ale ted to nejak nejde...

LUCI - to je psycho zazitek s doktorkou... mne teda doktorka taky schyzovala, ale spis jsem to brala tak, ze ona mi porad trvdila, ze neco neni v poradku, ze ma strach, ze je to mimodelozni a ze bych mela do nemocnice a ja jsem to brala jako jeji chybu, ze ona nepozna tehotenstvi... pak me poslala do nemocnice, kde se na me meli jen kouknout a doktor mi tam rekl, ze moje doktorka chce, at si me tam nechaji, tak jsem to hrozne obrecela pred nastupem, protoze jsem si uz nesmela jit domu ani pro veci, musel mi je pritel privezt, oni asi videli, ze bych nejradsi zdrhla, no a chovani v nemocnici taky nic moc, nemeli misto, tak me dali na onkogynekologii za samyma rakovinama a taky doktorky a sestry se tam k tem lidem chovali, jak k poslednim... tak i ke mne... takze jsem to cely probrecela jak mala holka. byla tam fakt hodna sestricka jedna, co tam za mnou chodila a snazila se mi to zprijemnit. nastesti jsem tam byla jen v celku 2 dny, pak me pustili a druhy nastup jsem mela za tri dny na to, kdy hcg zase stouplo (po kyretazi) a bylo to jasny. uz jsem chtela pokoj VIP jen pro sebe. nekdo mi ho vyfoukl pred nosem, ale bylo uz misto na reproduktivni gynekologii a tam byli vsichni super! milion mladych sestricek, ktere se ucili na VS na porodni asistentky nas kazdou pulhodinu obletoval, taky doktorka tam prosla i nekolikrat denne a porad s tebou mluvila a hlavne byli vsichni mili a meli starost. pred operaci jsem byla 4x na prohlidce - tam na onku jsem byla jednou a to uz totalne vyschyzovana a 24 hodin hladova bez jakyhokoliv zajmu doktoru, prohlidku jsem si musela uplne vydupad s pohruzkou, ze jdu na reverz domu. tak mi z milosti udelali kyretaz a druhy den jsem odchazela... na ty repro byly i super zensky, fakt jsme se bavili a nestyskalo se mi tolik, ani jsem nebrecela. byla tam i holka s mimodeloznim...

ja uz bych to nikdy nechtela zazit znova, bylo to hrozny... mamka mi porad rikala, at si zvykam, ze chci dite a ze se muze stat, ze si polezim v nemocnici i dyl... bylo tam hodne zenskych, ktery tam takhle chodily, lehnout si na par dni a pak zase na par dni domu, protoze mely komplikace... ale bylo mi hrozne i tak... nerada na to vzpominam a i ted z toho mam podivnou naladu... fuj fuj

jinak taky jsem resila, jestli nemam jit k jine doktorce nebo tak... a pak jsem si zasla na www.znamylekar.cz a byla jsem stastna, ze jsem neodesla tam, co jsem chtela :D moje doktorka ma 100%, ti, ke kterym jsem chtela jit a meli treba pekne stranky se nakonec ukazali jako uplni silenci!! dneska jsem rada, ze jsem neodesla, vcera byla moje mudr. skvela a moc mi fandila, bylo to na ni videt, jak se se mnou radovala 🙂 citila jsem se skvele

pettrraa
18. zář 2009

ele to jsi si teda v nemocnici užila steresu fuj chudáčku.
já jela na utz sama autem a děti mi hlídala kámoška protože jsem to doma nechtěla ještě říct že jsem těhu chtěla jsem jim pak prostě ukázat fotečku a že bude mimi.No ale dr mě domů nepustil že to máme 30km a že to teda neriskne .no taky jsem měla myšlanky že ujedu a prostě si to doma zařídím:i jsem říkala sestře co mám dělat a ona no musíte jít na příjem pochopte pana dokrtora to on si nelajzne vás pustit domů samotnou.Bylo mi strašně myslala jsem že to semnou flákne.Dr jsem řekla jak to mám s dětma a autem a on s usměvem jo to si manžel musí nějak zařídit 😠 .tak jsem tomovi volala co se stalo tak jel teda pro děti ke kámošce pak mi zbalil věci co jsem mu napsala smskou a přijel za mnou odpoledne kolem 16h.Jinak dokroři a sestřičky tam byli užasný na nikoho si nemůžu stěžovat no teda jedna paní co nosila obědy mi řekla že já můžu druhý den po laparce chodit tak at si laskavě odnáším tác s talířem 😲
a lažele tam semnou dvě těhulky kůli krvácení ty byli super jsem se docela nasmáli až holky boleli břicha tak jsem se museli krotit.Bohužel jedna mi po týdnu napsala že mimi se nevyvíjelo takže je po vyčištění byla si v 8tt a to čekala první a bylo jí 33let je mi jí moc líto.No a druhá ta byla v 10tt a dost začla doma krvácet a má už 3 letého kluka a ta mi psala včera že je vše ok ale že musí jen ležet jinak bude muset do nemocnice.Takou doufám že to bude ok.Normálně tohle co ted člověk slyší to před 7 lety co jsem byla těhu tak toho tolik nebylo je to fakt smutné a vlastně ani u kubíka to nebylo.Plno kámošek mají děti stejně staré jako já a vážně vše dřív bylo v pohodě.

matulik284
18. zář 2009

Ele to je uzasne, ze mate vsetky potvrdene ze je mimi v maternici 🙂 taka som z toho rada. Ja som ms este stale nedostala...je to dost stresujuce takto cakat a nevediet preco..

pettrraa
18. zář 2009

matulík to věřím že jsi nervozní tak doufám že se ms neukáže a bude testík pozitivní 😉

matulik284
18. zář 2009

no neviem peti, ked uz nebol vtedy pozitivny tak neviem ci este bude. Este par dni pockam a ked nic tak asi pojdem k dr.

pettrraa
18. zář 2009

matulík ještě si udělaj testík a pak teprv když nebude pozitivní tak jdi k dr.

eleanthis
18. zář 2009

matetko, je to krize, ale sama jsi rikala, ze mas cykly dost dlouhy a ne pravidelny, tak jeste vydrz