Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

bettynka222
20. bře 2009

Ano, ale mohol to byt aj potrat - a to je ten lepsi pripad. Ak si si citala predchadzajucu stranu, ja som prave v nemocnici s tym istym problemom. Som tu od rana. brali mi znova krv, ale od vcera to blbe hcg vobec nekleslo.
Ale neboj sa, 45 jednotiek je velmi malo a asi len kratucko tehotna, takze to urcite dobre dopadne. ja som teraz v 5 tyzdni a povedali, ze to je velmi dobre, ze se to tak skoro podchytili 😉

nursik
20. bře 2009

Ahojky, tak já jsem byla na laparce na začátku prosince, mimoděložní těhotenství a jsem bez pravého vejcovodu. Doporučili nám pauzu 3 měsíce, poslední měsíčky jsem měla 17. února a od té doby nic, cykly jsem měla spíš kratší 26-27 dní. Test jsem si ještě nedělala, bojím se 😖

samsa
21. bře 2009

Ahoj, Bettynko, v tuhle dobu bych uz mela mit minimalne 300 jednotek. Nekrvacim, nespinim, celou noc jsem nespala, jak jsem vynervovana. Nursik a jak se ti to projevovalo? Mě hlavně děsí ta bolest břicha. Bettynko a kolik mas Hcg ty?

bettynka222
21. bře 2009

samsa ak uz mas 300 tak je to ok, stupa to. ja uz mam len 50 - drzi sa ma zo zotrvacnosti 😀
ale uz ma to tu nebavi, vsade okolo mna su tehotne a o dve poschodia nizsie este aj novorodenci ☹
teraz mi znovu brali krv, tak dufam, ze dnes pojdem domov, lebo do pondelka to tu uz neprezijem.

bettynka222
21. bře 2009

samsi prosim chod spat. Ked uz nespinis, tak by to mohlo byt v pohode. ja som krvacala 11 dni. Najvacsii horor som si ajtak prezila minuly tyzden, ked mi zacali miznut tehu priznaky. ale ani pobyt v nemocnici nie je nic moc - ajked lekari aj sestricky su zlate 😉

samsa
21. bře 2009

Bettynko, to je mi moc lito. Ne ja nemam 300, spatne jsi me pochopila, psala jsem, ze bych touhle dobou mela mit tak 300, ale mam 45. A tobe to klesa nebo porad stagnuje?

bettynka222
21. bře 2009

No praveze stagnuje. N ajhorsie je, ze minuly stvrtok, ked som uz dva dni krvacala som mala uz len 37. ale doktor dufal, ze to este mozme zachranit, tak mi dal utrogestan. tento stvrtok som mala hcg 54, co je dost divne, ked podla mna bol potrat uz minulu stredu. ale asi bol neskor, ked stvrtok doktor mimi este videl. No a vcera kleslo uz na 50, tak dufam ze dnesny test ukaze vacsie znizenie....

bettynka222
21. bře 2009

Samsi mne je tiez velmi luto cim prechdzas. Sama to poznam. Uz druhu noc som zaspavala so strachom, ci mi v noci nepraskne vajickovod. lekar v nom nieco videl, ale hovoril, ze to v nom mohla byt aj nasiaknuta krv, ked som tolko krvacala.
pozri, musime si povedat, co sa ma stat, stane sa ajtak. ked babatinka odchadzaju takto skoro, byva to hlavne preto, ze sa nevyvijaju dobre. a my sme predsa stvorene pre zdrave dietatko, nie 😉
ja len uz chcem, aby toto bolo co najskor za mnou a mohli sme sa zase snazit. Ajked obcas mam pocit, ze tehotenstvo uz radsej nikdy nechcem zazit ☹

jarka09
21. bře 2009

bettynka: díky za radu, říkají to skoro všichni, doktor říkal, že by to přicházelo v úvahu tak nejdříve tři měsíce po poslední laparce, tak do té doby se k tomu snad nějak odhodlám. Holky, ať vám to všem nakonec dobře dopadne!

samsa
21. bře 2009

Bettynko. takže když dr. miminko viděl, tak bylo asi v děloze, že? Tak to bys neměla mít mimoděložní. Snad ti to klesne a bude vše v pořádku. Mně 6 dní mešká menstruace, těhotenské testy jsou pozitivní, ale až po limitu, v limitu je tam jen duch, po 15 minutách tlustá čára. Hcg včera jen 45, což je fakt hrozně málo, takže naděje na těhu si vůbec nedělám. Píchá mě v podbřišku. Jen bych si přála, abych potratila sama a neměla mimoděložní. Ale spíš si myslím, že to mimoděložní bude vzhledem k tomi píchání v břiše. Já už za sebou jeden potrat mám, na podzim, takže se snažením je konec, už na to nemám nervy.
Bettynko, tak moc drzim pesti, at uz ti to klesne.

bettynka222
21. bře 2009

ahoj jari, dakujem. verim, ze vsetko bude nakoniec ok. ty sa uz mozes aspon utesovat tym, ze mas po tom 😉 tak pekne posluchaj a sup na to vysetrenie. Ale zisti si viacere moznosti. mne sa to rontgenove vysetrenie moc nepaci....myslim, ze sa to robi aj ultrazvukom, ale ako kde....

samsa
21. bře 2009

Jarko, ve fertimedu v olomouci provadeji transvaginalni hydrolaparoskopii, zkus kouknout na jejich strany. Sice se to dela v narkoze, ale jen v takove lehke, jak kdyz jdes na revizi. Dela se to pres pochvu, napusti do vejcovodu tekutinu a koukaji, zda jsou pruchodne, pokud ne, tak je myslim i zpruchodni. Polezis si tam ze 2 hodiny a muzes domu. Byla na tom znama a bylo to pry uplne v pohode.

andree01
21. bře 2009

Ahoj holky, tak uz ma vsechno za sebou - to mimodelozni se potvrdilo, v nedeli me manzel odvezl rano na pohotovost, uz jsem byla i sbalena pro vsechny pripady. od nedele do utery hcg rostlo jen po stovce, tak se v utery rozhodli, ze mi udelaji revizi delohy a ze to urcite najdou, takze po zakroku s emi zvedla nalada, pry kdyz by mi to hcg porad rostlo, byla by to rarita...samozrejme ve stredu hodnota uz 800, takze to slo nahoru a po obede uz jsem sla na laparku a nasli to prece jenom v tom pravem vejcovodu. Takze ted jsem bez nej, moc mi k tomu v nemocnici nerekli, jak mi ted bude ten vajecnik pravy fungovat - pry bude vajicko vypoustet do delohy a s ms odejde, jenze nemuze i tak dojit k oplozeni takovyho vajicka nekde v deloze? prece nebudu vedet, ktery ten vajecnik mi prave ovuluje...?
No kazdopadne mi je trochu lip, hlavne ze to naslo a nemusm porad cekat az se to objevi na utz, to bylo asi nejhorsi, protoze nic videt nebylo. Jen ted to na me trochu pada, v nemocnici jsme si s holkama o tom povidaly, tam kazda mela nejaky problem, jenze venku se mi to rikat moc nechce, vsem kamaradkam se to podarilo hned...jeste ze jsou ty diskuze, diky za ne...🙂

bettynka222
21. bře 2009

samsi snaz sa mysliet pozitivne. ja si to tiez obcas myslim...ze uz nikdy viac nechcem na snazenie ani len pomysliet. teraz sa hlavne strasne bojim, ze mam nieco s tymi vajecnikmi a vajickovodmi. asi si pojdem vyziadat to zistenie priechodnosti.
A ten minuly potrat si mala v kolkom tyzdni a nevies preco? mozno mas ten isty problem co ja - a ten je riesitelny 😉 Nemavas nahodou neskor ovulaciu? ja ju mam az na 21 DC...a to je doooooooooost neskoro. A hned potom mam menstruaciu, takze sa divim, ze sa mi vobec podarilo otehotniet. No a ked ja tzv. lutealna faza prilis kratka, zlte teliesko nefunguje dobre a teda tvori malo progesteronu. preto som dostala aj ten utrogestan, ale uz bolo asi neskoro.

andree - to ze mas staloe vajecnik je super, lebo stale na nom mozu dozrievat vajicka. vraj baby, co nemaju ani jeden vajickovod, tak mozu ist v pohode na umele oplodnenie, lebo im vajicka odoberu z vajecnikov. drz sa a mysli pozitivne, aby si sa mohla zase prekne snazilkovat
🙂

jarka09
21. bře 2009

Andree: já na tebe myslela, říkala jsem si, že jsi asi v nemocnici, když se neozýváš, tak to je mi líto, ale na druhou stranu dobře, že je to vyřešené, mimoděložní těh. může být i hodně nebezpečné, když se neodhalí včas. V nemocnici toho možná moc neřeknou, ale určitě půjdeš na kontrolu ke svému lékaři a jestli máš dobrého, tak ti vše vysvětlí. Já to přesně taky nevím, jak tělo funguje jen s jedním vejcovodem, ale někde v nějakých diskusích - možná to byla i tahleta někde dříve 😉 jsem četla, že i to vajíčko z druhého vaječníku bez vejcovodu může být oplodněné. Každopádně teď odpočívat, v teple a zkusit se nenervovat. Je to těžký, ale stresy nám nepomůžou 😉 Já jsem o tom s okolím mluvila otevřeně - jen s nejbližšíma, ale myslím, že mi to hodně pomohlo.

andree01
21. bře 2009

jsem si precetla posledni prispevky, ja mela zhruba v 6 tt hodnotu hcg 430 (v patek) do pondeli mi to vzrostlo na 700, v utery uz asi jen o 10, tak se rozhodli pro revizi delohy pod lehkou narkozou, uz jsem si rikala, ze by ten zarodek nemohl tu narkozu prece prezit a prece, ve stredu uz jsem mela 800, takze jsem sla na laparku, pritom nebylo porad nikde nic videt, ale po ni mi hcg kleslo na 250 a vcera (v patek) jsem mela uz kolem 100 a sla jsem dom.
Co je zvlastni - tolikrat jsem si stezovala svemu gynekologovi, ze me v prubehu cyklu silne picha vpravo, pokazde jsem se bala jestli to neni slepak a doktor mi pokazde rekl, ze pichava bolest nic neznamena... a dneska verim tomu, ze ten pravy vejvovod, ktery uz ted nemam se zhruba tri roky hlasil, ze neni v poradku... mejte se hezky a kdyz se vam neco nezda, tak radsi k doktorovi bezte, je dobre znat nazor i druheho lekare....

samsa
21. bře 2009

Bettynko, já mám ovulaci 17. den cyklu, luteální fázi 12 dní a 13.den po ovulaci přijde menstruace. To si myslím, že je v normě. Na podzim jsem potratila v 9+1 tt, nevím proč, měla jsem chřipku a pak jsem nosila dcerku, den předtím, než se to stalo jsem ji nesla asi km v náručí, pak jsem začla špinit, jela do nemocnice, miminku ještě bilo srdíčko a večer se ze mně začaly valit potoky krve a bylo po všem. A teď tohle.
Bettynko a tobě pořád hrozí mimoděložní, nebo jsi už potratila? To je hrůza ta nejistota 😖
Andree, snad už to bude dobré, miminko určitě brzo bude.

zuzka.o
21. bře 2009

Ahoj všechny 🙂 Je milíto, že jste tím musely také projít, je nás tady víc a víc. Kdybyste potřebovaly poradit, napište do IP. Já měla mimoděložní v lednu 2009 ☹

Přijde mi zvláštní, že u spousty čtu, že vajíčko bylo v pravém vejcovodu, málo že v levém! Já to měla taky v pravém a spolužačka z VŠ taky v pravém ....

Moc vám vše přeju, ať se brzy uzdravíte a ať brzy přijde mimi 😉

mar26
21. bře 2009

Ahoj holky, já ho měla v levém...myslím,že je to jen shoda náhod. Kdybyste někdo měl dotaz,tak taky piště prosím do IP...já měla potrat v červnu/červenci 2008 v kombinaci s mimoděložním,tak že jsme čekali miminka dvě.
Hodně jsem o tom toho přečetla a taky mám super doktora,tak už se v tom docela vyznám.
Jinak jsme nechali 2MS a pak se nechránili, třetí ještě dorazila a 4 už ne 😵
držím všem palce, ať už to mají bez problémů!!

Jinak s těmi vejcovody je to tak,že otěhotnět se dá každý měsíc, někdy proto že se jednoduše vaječníky nevystřídají, není to pravidlo ani u zdravé ženy a někdy i proto,že ten zdravý vejcovod si dokáže to vajíčko vzít z vaječníku bez vejcovodu...ale to je méně pravděpodobné. Ale hlídat ze které strany je ovulka je zbytečné.

zuzka.o
21. bře 2009

Mar ahoj 🙂 Jak se s holčičkou máte?

dennisa
21. bře 2009

Ahoj holky!
Teda vy jste se tady rozmnožily ☹ Tak všem přeju, ať je brzy líp....

Já jsem to měla taky v pravém vejcovodu, ale asi to je opravdu jen náhoda...
Mám za sebou druhou MS a už začínám být trošku napjatá, protože přibližně v půlce dubna jdeme do snažení 😉
Jen mi čím dál víc hlodá v hlavě ten zbývající vejcovod v jakým je stavu....dr. mi říkal, že to třeba může být třeba i genetický a oba můžou být stejně "špatný".... 😖 Ten můj doktor je vůbec takovej pesimista 😒

zuzka - už jsi v pořádku, jak jsi brala ty léky?

bettynka222
21. bře 2009

samsi tak to mas super, ze mas cyklus v poriadku. potom su aj hormony urcite v rovnovahe. mne dnes hcg konecne kleslo, tak som doktora uprosila, aby ma pustil domov. bolo mi tam hrozne smutno ☹
ked uz viac menej vylucili mimo, zacali zase hovorit o kyretazi. ale doktorka co ma prijimala zase povedala ze v 5-6 tt sa to robit nemusi.... mne sa to teda moc nepaci a tak si teraz na nete hladam bylinky co vyvolavaju kontrakcie a prekrvenie maternice, aby sa uz zo mna konecne vsetko vypudilo 😒

jarka09
21. bře 2009

Dennisa: tebe neposílali doktořil na ten test průchodnosti? Jinak pesimisti jsou naprd, chápu, že musí člověka upozornit na rizika, ale mě můj gynekolog po laparoskopii ani pořádně neprohlíd a už mě téměř odsoudil na umělé oplodnění 😖 Ale já nepřestávám věřit, že to bude v pohodě!

mar26
21. bře 2009

zuzko ahoj, máme se fajn 🙂,hrozně to utíká, už jsem v 6.měsíci 😨 😵 a doufám,že minimálně 3 měsíce ještě 2in1 zůstanu.
A jak je tobě?

dennisa mě zase Dr. hrozně podporoval,že příště se to určitě nestane a tak a od začátku těhu na mě dává hodně pozor. Strach bude vždycky,ale musíme věřit 😵

dennisa
21. bře 2009

jarka - test na průchodnost toho zbylého vejcovodu se běžně nedělá, to mi bylo řečeno v nemocnici. Při laparoskopii při mimoděložním mi ten zbývající zkontrolovali jen povrchově, ale dovnitř se nikdo nedíval 😖
To je běžnej postup....
Jinak jak píšeš, můj doktor je dost podobnej tomu tvým. Taky mi pár dní po operaci začal vysvětlovat umělý oplodnění, jak kdybych už neměla skoro jinou možnost....přišlo mi to od něj dost divný a netaktní....
mar - to máš super doktora, aspoň tě uklidnil a nakonec je všechno v pořádku a jsi těhule 😉

samsa
21. bře 2009

Bettynko, tak to je super 🙂 Já myslím, že se ti to vyčistí a když ti to kleslo, tak buď ráda, že ses kyretáži vyhla. Aspoň se budete moct snažilkovat brzo. Jestli to dobře chápu, tak jsi vlastně odkrvácela už minulý týden. A co sliznice, už ji máš nízkou? Nebo ještě krvácíš? Mně práve jen mešká MS, nemám ani špinění, ani krvácení, jen to hrozně nízké Hcg, tak čekám, jestli nezačnu krvácet sama, respektive v to doufám. V pondělí jdu na krev, jestli to bude pomalu růst, tak se asi musím připravit na mimoděložní. Hrozně se bojím laparoskopie, hlavně narkózy ☹

jarka09
21. bře 2009

Dennis: jojo, přesně jak píšeš, přišlo mi to od toho doktora dost netaktní, na strašení je vždycky času dost 🙂 Jak píšeš o té průchodnosti, že se to běžně nedělá, tak mě zase o tom melou od chvíle, kdy jsem se probrala z narkózy. Původně se mi do toho nechtělo, ale začínám o tom pomalu uvažovat, holky tady argumentují, proč ano (viz předchozí příspěvky) a je to asi fakt lepší podstoupit.

mar26
21. bře 2009

jarka - dennisa myslela,že se ta průchodnost běžně nedělá při laparce při odstranění vejcovodu...jinak se to dělá docela dost...když je problém s těhu nebo po mimoděložním a u tebe je to o to horší,že ti na tom vejcovodu dělali zákrok.

jarka09
21. bře 2009

aha, už tomu rozumím, díky 😀

zuzka.o
21. bře 2009

denni: už jsem OK 😉 .... ale čekám MS a ta nikde, tak si asi zajedu koupit testíky 😅

mar: to to utíká ... ať jste zdravé jako ty řípy 😉 Jinak já se mám dobře, je mi fajn ... a už bych ráda byla těhulka, tak snad se to brzy povede 🙂

já jsem doktora změnila a jsem naprosto spokojená. Vůbec mi necpal do hlavy umělý opl.jako tak dr.předtím ... prostě pohodička. Prý když se do léta nepovede, že mám zajít a probereme co dál. A prý jakmile budu mít pozitivní test, mám přijít, bude mě víc hlídat.

Taky jsem byla naštvaná, proč se při operaci nepodívali na druhý vejcovod dovnitř.... byo mi řečeno, že se to prostě nedělá, že je to jiný zákrok! Tak taky nemám jistotu.. .. ale nezbývá než věřit a doufat, že to byla jen náhoda! (jinak byh se asi zbláznila)