Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
25. bře 2009

Mě propuštěli po laparce z nemocnice s HCG 120....a pak mi to už nikdo neměřil, prostě byl předpoklad, že zmizí....
Holky, moc vám držím palce a chápu vaše obavy a trápení...držte se!

jarka09
26. bře 2009

Bettynko, skutečně je nejlepší to všechno, co se stalo, přijmout a dlouho se tím netrápit. Já jsem po laparoskopii taky proplakala kupu kapesníků a několik večerů, ale teď už je líp. Co se týče kyretáže tak nevím, ale jestli se na to cítíš, tak se jdi projít ven, stačí na chvíli, hlavně abys neprochladla. Já byla unavená jen z toho, že jsem sešla ze schodů, ale to se bude den ode dne lepšit, uvidíš.Já mám bolesti pořád, to jsem dvacet dní po zákroku, ale lepší se to. Pusť si nějaký vtipný oddechový film, po obědě si schrupni a zítra to zase bude o něco lepší 😉

nursik
26. bře 2009

Holky, já otěhotněla první měsíc snažení, takže určitě to není 50% šance. A navíc po kyretáži se říká, že je pohnojeno, sliznice je nová a je větší šance na těhu. Jinak jsem od laparky brala listovku, céčko a éčko 😉
Bety, nemusíš se nijak zvlášť šetřit, normálně můžeš jít ven na procházku atd., já přijela po laparce domů normálně jsem musela fungovat kvůli prckovi a šlo to. Možná to bylo lepší v tom, že jsem neměla čas sedět a brečet a přemýšlet nas tím, proč zrovna já. Prostě se to stalo, člověk to musí přijmout a vyrovnat se s tím. Neštěstí vypadá jinak.

jarka09
26. bře 2009

Jojo, nursik, je to tak. Nesmí se tím člověk užírat. Já taky beru listovku, ale na letáku píšou, že se nesmí na ní pít alkohol. Neříkám, že jsem alkoholička, ale pár sklenek asi nemá cenu řešit, že? nebo jo? 😖

andree01
26. bře 2009

Ahoj holky, me gynekolog, kdyz jsme k nemu sla ted na stehy, tak mi doporucil min 800 tb wobenzynu (?) pry to pomaha na zenske organy atd... mate s tim nejake zkusenosti? ja jsem skepticka k takovych tabletam.

nursik
26. bře 2009

myslím že ne, já tedy nepila a ani jsem si toho na letáku nevšimla 😀

nursik
26. bře 2009

Wobenzym je celkově na zlepšení imunity, pomáhá při alergiích, po operacích, při potřebě zvýšit imunitu. Neříkám, že je to špatné, ale je to poměrně dost drahá záležitost.

bettynka222
26. bře 2009

baby dakujem za odpovede.... a kedy sa budem citit lepsie - myslim psychicky... ja som strasne vesely clovek a dost tazko znasam moje mometalne pocity uzkosti alebo co to je... 😒

shakra
26. bře 2009

Ahojky já jsem začala užívat wobenzym 6 dní po LPS mimoděl. Pomáhá na vnitřní zmírnění otoků a rychlejší zahojení. Užívám wob. 3*5 nebo se dá užívat 2*7-8 . Je to sice větší finanční náklad,ale je dobré ho užívat.Dá se koupit 800 tabl. za 2.450,-. 13.3. Před LPS jsem měla HCG 126 a teď 0,49.

bettynka222
26. bře 2009

jeeej to je super shakra ze mas to hcg uz take nizke. a kolko si po laparke? inak baby, nikdy v zivote som nepredpokladala, ze raz budem dufat, aby mi hcg klesalo a nie stupalo...

shakra
26. bře 2009

Bettynko -Po LPS v nemocnici mi už HCG nedělali.Až předevčírem na gyndě.

jarka09
26. bře 2009

Já jsem měla hcg pět dní po laparoskopii 11, po dalším týdnu už neg. Bettynko, snaž se na to myslet co nejméně - já vím, je to teda rada jak stehno, ale uvidíš, že to půjde!! 😉

shakra
26. bře 2009

Holky jsem necelé 2 týdny po LPS je možné,že mám stále bolesti na straně co mi odstranili vejcovod?Když sedím tak to jde,ale když se snažím trochu něco dělat nebo jdu na procházku, tak je to s bolestí horší.Doktorka řekla ať si beru brufen,ale já na prášky moc nejsem.

jarka09
26. bře 2009

shakra: já jsem to měla -resp. mám stejné, jsem 4 týdny po LPS a bolesti jsou trochu pořád, nejvíce v místech zasaženého vejcovodu. Neboj, to přejde.

bettynka222
26. bře 2009

jari snazim sa na tom nemysliet. uz mi je trosku lepsie - asi preto, ze som bola chvilku vonku...ajked iba autom, lebo manzel ma nechce pustit na prechadzku, lebo snezilo a je hrozna zima 😀
a dnes pojdem zubarovi, lebo sa prihlasili bolesti zubkov, zajtra kontrola...inak mozno preto som taka zufala, lebo sa bojim, ze mi zajtra zahlasia, ze na to idem znova...ajked uz by som sa asi tak nebala.
inak jedna mi pisala, ze lekari su taki preto, ze denne riesia potraty a uz nerozlisuju medzi tymi, co spontanne potratili a tymi co dieta nechcu (sem samozrejme neratam tie, co musia ist na potrat zo zavaznych zdravotnych dovodov). no a to sa mi zda trochu divne...myslim ze by sa malo rozlisovat medzi dovodom potratu....a ked vedia byt lekari mili na rodicky, tak este viac by mali byt aj na tie, co su nestastne, lebo prisli o dietatko.
tolko moj nazor...a uz nebudem smutit, slubujem 😀

nursik
26. bře 2009

Bety, myslím, že když budeš pořád o tom polemizovat a brodit se v tom, tak to nikomu a ničemu nepomůže. Dívej se holka dopředu, čeká nás ještě spoustu hezkých věcí 😉

mar26
26. bře 2009

andre01 -já brala po LPS mimoděložního taky 800tbl. po 5-5-5 a řekla bych,že mi hodně v regeneraci pomohl. Taky na doporučení mého gynekologa..prý je i proti srůstům.

andree01
27. bře 2009

Holky, poradte mi. minuly tyden ve stredu mi delali LPS a den pred tim kyretaz. dneska me zacina bolet bricho - takovy chvilkovy krece, na te zdrave strane. nevim jestli se to hlasi ms. Protoze jsem mela menstruaci i behem toho mimodelozniho tehotenstvi a jelikoz jsem cyklus mela pravidelny, mela bych spravne , nehlede na operaci, menstruovat ted 30. jenze vsude se pise, ze se ms dostane az za 4-6 tydnu. Stalo se vam nektere, ze jste to dostala tyden po LPS? ta bolest je dost podobna, co jsme mivala pri ms, jen ted me boli jedna strana, doted to byl podbrisek... a ty bolesti jsou docela silne, tak me to desi...diky, And

mar26
27. bře 2009

andree -někdo dostal MS normálně v termínu..já teda ne,čekala jsem na ni 4 týdny.
Jestli nemáš teplotu,tak to je ok,ale jakmile by se ti k bolestem přidala teplota, šup k Dr. Jinak bych zkusila počkat, jestli MS dorazí.

andree01
27. bře 2009

jeste ze ty diskuze jsou...telotu nemam, jen ta bolest bricha, ten cely tden po te LPS bylo vsechno ok, bolesti nijak velke at ted...tak snad to bude ta ms...to asi budu trpet az dorazi ☹

jarka09
27. bře 2009

Andree, já začala krvácet ještě v nemocnici několik dní po LPS, bylo to přesně jako kdybych dostala MS, ale doktor mi říkal, že to je pseudomenses, že je to normální, ale když budou bolesti větší a nebude se ti to zdát, tak radši zajdi k doktorovi, ať máš klid.

nursik
27. bře 2009

A nebo taky můžeš ovulovat a proto ty bolesti břicha 😉

bettynka222
27. bře 2009

babyyyyyyyyyy, ja mam uplne sialenu intuiciu...ja som to asi tusila 😠 dnes mi robili kontrolne hcg a a dva dni po kyreta poskocilo o 104 jendnotiek hore....ach asi sa trochu zacinam bat.

samsi kde si? ako ti je? uz sme v tom zase spolu - znova podozrenie na mimona.... 😖

nursik mas pravdu. ja som bola este taka polosialena z toho hcg...mne to uplne menilo nalady a ked som vkuse plakala a triasla sa, tak som to vkuse riesila.... ale uz som v pohode...teda aspon som bola, kym som sa nedozvedela toto 😒

samsa
27. bře 2009

Bettynko, to je v pr.... 😔 , co s tebou budou delat? Co ti rekli?

ahojkyholky
27. bře 2009

Bettynka,tak to bude asi mimoděložní,tak jsem to měla i já,byla jsem na čištění při hcg 120 a druhy den jsem měla už přes 200,za týden jsem měla už 500.To čekání ted bude hrozné,ale neboj ,budu na tebe myslet a držet pěstičky.

bettynka222
27. bře 2009

samsi vsetko uz bolo v ip. ja by som to v nemocke nezvladla, tak cakam doma a v utorok zase na krv... 😝

shakra
27. bře 2009

Bettynka, rekni si že jseš alespoň doma.Jinak přeji dobré nervíčky..

nursik
27. bře 2009

Bety, to je mi líto, musíš vydržet, ikdyž jsou to nervy ☹ A když by ses nějak necítila, tak koukej mazat do nemocnice. No je tu třeba ještě šance, že při kyretáži se nevyčistilo úplně vše, ale to zas nevím, o kolik by ti to poskočilo, takže asi pravděpodobnější bude to mimo.

bettynka222
27. bře 2009

nursi mne robili kyret len s takym vakuom a vysavali odtial len taky kusocek...inak zacinam mat podozrenie na nrejake dalsie tehu. vies ked som ux potracala, ci nemohla byt nahodou nejaka dalsia ovu. podla hcg mi to sedi....

shakra dakujem za prianie 😀 neboj mam nieco na ukludnenie. pre istotu stale meriam tlak a ked zacne ist dole, letime do nemocky. ajked pri mne to je dost tazke, kedze tlak mavam extremne nizky, len teraz je z tych nervov taky nejaky normalny...iba tep je "trochu" nad normu - 116 😖

ahojkyholky dakujem....trochu sa bojkam, ale s tym uz nic nenarobim...snazim sa na to nemysliet, ale ajtak si nieco supnem, aby sa mi celu noc nesnivalo o praskajucich vajickovodoch... 😀

andree01
28. bře 2009

Bettynko, hlavne hlavu vzhuru. Hlavne at uz vis, na cem jsi, co?! Obcas pry nejsou zadne priznaky toho mimo tehu, me jen pichalo kolem pupiku , jinak jsme s emohla pohybovat uplne normalne, je byla v nemocnici na pozorovani a asi to bylo pro me lepsi, ja bych doma vic plasila...odkud vlastne jsi?
Holky, taky si myslite, ze uvadeny vyskyt mimo tehu jen 1.5%, ze to je blbost? podle me procento mimo tehu je vic a hlavne cim dal vic...
Jinak jak me vcera pichalo, tak to zase preslo a zase jsem bez bolesti. taky jsem vcera zacla brat ten wobenzym, koupila jsem si teda jen 200 tb. tak aspon 14 dni to budu brat.