Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
11. říj 2011

@giraffe8 Tak to moooc gratuluju! 😉 Takze dalsi klucik, super 🙂 Drzim palce, at je dal vse v nejlepsim poradku...

giraffe8
12. říj 2011

@martinakl jj dekuji snad uz to bude dobré už aby byli pohyby jink jsem nervozní jak svět 🙂 marti a co ty?jak se citíš?kdy začne snaženíčko?..

martinakl
12. říj 2011

@giraffe8 No tak stridave.. Uz to jde, ale sem tam me porad prepadne smutek. Snazeni bude az pristi rok. Domluvila jsem se s doktorem, ze pujdu v lednu na kontrolu a pak se uvidi. Jinak porad cekame na vysledky z genetiky, snad pristi tyden budou. Tak jsem jak na trni. Taky jsem jeste nedostala MS a to uz je to pres 5 tydnu po revizi.

giraffe8
12. říj 2011

@martinakl a do kdy ji mas dostat?neboj to pujde je to stres a vsechno...no tak miminko bude pozdeji hold je vybíravý ale bude neboj!!jk budu vysledky tak se ozvy!!ale verim ze to bude dobré!!!byla to blba hnusna naahoda... a priste uz to bude dobré!!!jasne?.. musi!

martinakl
12. říj 2011

@giraffe8 no do konce sestinedeli. ale tyden po laparce jse dostala agolutin, protoze jsem mela v deloze krev, tak aby to odeslo. Tim se to mozna protahne. Doufam, ze vysledky dorazi postou, coz znamena, ze je genetika v poradku. V opacnem pripade by volali.. No doufam, ze pristi rok touhle dobou uz budu mit poradny pandero..
A co angelsounds? Uz neco slysis? Ja si ho akorat taky chtela kupovat ☹

giraffe8
13. říj 2011

@martinakl pristi rok touto dobpu uz treba budes mit miminko v postylce.. 🙂 angelsounds jsem tyden uz nezkousela nic neslysim to jsou ty zasratý špeky :( ani se mi to nejak nechce zkouset....

kastanek
18. říj 2011

Zdravím všechny pisatelky.Psala jsem vlastně téměř přesně před rokem, že mám za sebou laparku a nemám levý vejcovod.Holky, i já jsem důkazem toho, že i s jedním to jde.Za necelých 14 dnů budu rodit.Sem tam během toho roku jsem nahlídla do diskuze a trošku mě zmátla změna tématu.Ale hlavně, že jsem vás zase našla.Vidím, že některým se mimi podařilo a jiné řeší nekonečné problémy.Holky, vytrvejte a všechno se v dobré změní.Moc vám to všem přeju.

martinakl
18. říj 2011

@kastanek Ahoj. No oni ho zmenili a ted to tema moc nesedi, ale pry je to proto, ze to menili podle uvodnich prispevku...
Nam se povedlo otehotnet hned pri prvnim snazeni po laparce, ale bohuzel to nevyslo zase z jineho duvodu. Ve 4. mesici jsme o malou prisli. Vybirame si smulu.. Tak snad priste to klapne. Dnes koncim sestinedeli a ted si dame asi pauzu.
Ale tobe moc gratuluju 😉 A preju, at vse dopadne, jak ma, at porod moc neboli 🙂 A hlavne, at jste zdravi...
Dej pak vedet 😉

maac
19. říj 2011

@kastanek ahojky, tak to jsme na tom téměř stejně.Já taky před rokem podstoupila laparku, odebrání levého vejcovodu a za 10-12 dní mě čeká porod. 😉 Doufám,že vše klapne tak jak má.Hodně zdravíčka všem nám těhulkám i snažilkám.

martinakl
19. říj 2011

@maac Ty jo to utika 🙂 Taky ti preju, at vse klapne a jste zdravi 😉

maciatko248
20. říj 2011

Ahojky Holky poziadala som o premenovanie tejto diskusie Jennysku a vyhovela nam, tak sa nezlaknite ked to uz bude pod novym nazvom 🙂 zhodli sme sa na nazve Skusenosti zien po mimodeloznom tehu,

maciatko248
20. říj 2011

@maac
@kastanek prajem nech vam porod prebehne hladko a aby ste boli s babetkami zdravucke 🙂

konik28
21. říj 2011

Ahoj, před rokem jsem prodělala mimoděložní těhotenství a dneska už mám u sebe 3 týdeního Benedikta. Takže holky hlavu vzhůru, všechno se v dobré obrátí. Přeji všem hodně štěstí a krásná zdravá miminka. 🙂

maac
21. říj 2011

@martinakl ahojky, no ono to utíkalo,ale tyhle poslední dny se to hrozně vleče.Děkuji za přání, snad to vše dopadne dobře, tyhle poslední dny mám smíšený pocity radosti,ale i strachu,ale to je asi normální.A ta střídavá náladovost, no dělá to semnou divy 😀

@maciatko248 ahojky, moc moc moc děkuji 🙂

@konik28 ahojky,jééé, tak tobě můžu jen tiše závidět,ale samozřejmě v dobrém.Mě to čeká do 10 dnů, tak snad to taky dopadne dobře.Přeji zdravíčko a krásné užívání si tvého chlapečka Benedikta. 🙂

maciatko248
21. říj 2011

@konik28 tak to je krasna sprava 🙂 tak nech ste aj nadalej zdravucky a nech si uzivate vasho Benedikta do sytosti 🙂
@maac 10 dni zbehne velmi rychlo a mozno to pride aj skor 😉

martinakl
26. říj 2011

Ahoj holky. Tak uz konecne vime vysledky z genetiky. Vypada to, ze to opravdu byla jen dalsi blba nahoda.. Tak aspon tak. Jak se vede vam?

denousek
27. říj 2011

@martinakl jee tak to je super!!vidis?rikala jsem ti to!!!to je super!! 🙂 tak to se brzo vrhnete na dalsi kolo co 🙂

martinakl
27. říj 2011

@denousek az po novem roce. preci jen jsem potratila az ve 4.mesici, tak mi dr doporucil pul roku pauzu, coz by vychazelo na jaro.. A navic jsem jeste nedostala MS, a to uz jsem pres 7 tydnu po revizi...

denousek
27. říj 2011

@martinakl jj tak to jo...no tak po novym roce hele ono to utece neboj...uzij se silvestra ten pristi bude zaručene bez alkoholu 🙂

martinakl
27. říj 2011

@denousek jj, je fakt, ze toho alkoholu si ted dost uzivam.. 🙂 ale predtim mi vubec nevadilo nepit, stoji to za to ze 🙂 Tak snad to pak brzo vyjde. Oslavim silvestr a narozky a sup na to. A jak se vede tobe?

denousek
27. říj 2011

@martinakl me super 🙂 dneska jsem poprve slysela srdicko v angelsoudu huraaa uz jsem se lekla ze je po nem prd.. 🙂 tak jsem hned klidnejsi... marti neboj vsechno bude to zly uz mas 2 krat vybrany!!to třetice všeho dobrého!!! verim tou!tak se drz..valim chrnet papa

martinakl
27. říj 2011

@denousek ja furt nevim, jestli chci byt znovu tehotna nebo byt v klidu bez nervu.. proste pockam do pristiho roku a uvidime.. Tak to je super,musi to byt nadhera, slyset mrnouska v angelsounds 🙂 tak drzim palce, at je vse dal, tak jak ma 😉

denousek
28. říj 2011

@martinakl ale neboj miminko chces jen ses ted zmatena uz te smuli bylo proste az az... ale miminko bude to se neboj.každý se dočká i když ,když nevím kdy je to ubíjející a už nevěříš že se to podaří... ale bud silná,do konce oku relaxuj ono to přijde zase samo ta touha nemá cenu se do toho tlačit 😉

jezura
28. říj 2011

Ahoj všem, bohužel se taky přidávám, v úterý jsem podstoupila laparoskopii s odebráním mimoděložního těhu + levého vejcovodu. Hned ráno po zákroku mě pustili domů, zlepšuje se to, ale psychika bohužel zhoršuje. První těhu skončilo zamkle a druhé takto... chtěla jsem se vás zeptat, kdy jste dostaly MS po zákroku, mě nečistili dělohu, Dr mi sdělil, že normálně odmenstruuju, jsem se jaksi zapomněla zeptat kdy. Dnes jsem začala víc špinit, tak nevím, zda už by to mohla být MS, nebo se mám plašit? Díky za odpovědi

elana
28. říj 2011

@jezura MS jsem dostala hned jak klesly hormony (progesteron a hcg) a tělo si uvědomilo, že už není těhotné 😒 , takže cca. ten 5. den po zákroku. Ty jsi na tom podobně, takže neboj, nejspíš se Ti rozjíždí menses. Ta první MS po operaci byla dlouhá (nijak silná, ty já nemívám), víceméně různé špinění trvalo skoro celé šestinedělí. Ale tohle má asi každá z nás jinak. Každopádně MS čekej v nejbližších dnech a potom dodržte 6N (bez koupání, sexu, namáhání břicha)

jezura
28. říj 2011

@elana děkuju za odpověď, uklidnila jsi mě. Trochu jsem pročítala diskusi nazpět, vesměs to tady po laparce těhotní, tak snad se na mě taky usměje štěstí. Hlavně,aby se to neopakovalo,se snad i bojim znova otěhotnět!!

elana
28. říj 2011

@jezura neboj, tohle se moc často neopakuje...myslím že tu snad za celou historii byla jedna, max. dvě, co přišly kvůli mimoni o oba vejcovody

jezura
28. říj 2011

@elana No,ale byly. A při mojí smůle........ Radši na to ani nemyslim

elana
28. říj 2011

@jezura přesně, nemysli na to...ono se to stejně nijak ovlivnit nedá.

saronka
28. říj 2011

@jezura Ahoj vítej..bohužel takové smutné vítání..ale prošly jsem si tím každá.. jinak já dostala MS hned cca 3. den a pak klasika po 30 dnech a to už jsem i cítila ovu, tažke tělo se nastarovalo rychle znovu