Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

timinkaa
3. kvě 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli nevíte, když je mimoděložní těhu a jde se na laparku, tak jak dlouho se potom leží v nemocnici?

halpa
3. kvě 2010

timinkaa - je to individuální podle pooperačního stavu, průběhu operace a taky záleží na nemocnici, ale mělo by to být mezi 3 - 5 dny.

jitulka1970
3. kvě 2010

timinkaa - ahojky, já byla na zákroku 12.1.2010 a 14.1. už mě propouštěli domů. Ale, jak píše halpa, určitě je to individuální.

pettrraa
3. kvě 2010

ahojky JARUŠKO HOLKA ZLATÁÁÁÁÁ MOOOOOOOOOC GRATULUJIIIIII MÁM STRAŠNOU RADOST TAK SE OPATRUJ TĚHULKOOOOOO 😉 😉 😉

pec
3. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na utz u doktora, viděl v děloze dutinku a objednal mě za dalších 14 dní na kontrolu. Já mám ale pořád bolesti v levé straně podbříšku (ovu byla z levého vaječníku). Doktor mi řekl, že neví, proč mě to bolí a tím to skončilo. Pořád mám strach, jestli to nemůže být mimoděložní, páč jsem četla, že se někdy ta dutinka může objevit i při mimoděl. Nemáte s tím některá prosím zkušenost? Jak jste to zjislili vy?

eleanthis
3. kvě 2010

Jari - jeste jednou gratulace, rano jsi me tou sms trochu dostala, kolem me to vsechno tehotni, nejvic ti, co to necekali... a ja nic... no jo no, dneska jsem byla u kartarky a prej proste za tri roky (stejna predpoved jako asi pred peti lety, tenkrat to bylo po tricitce...).. takze ja hlasim stop stav, prestavam situaci lamat pres koleno a necham tomu volny prubeh 🙂

Drzim palecky, Jarusko a budem si davat vedet! ted to bude konecne super, jsem rada, ze jsi se dockala!

pettrraa
3. kvě 2010

pec já bohužel přesně s tímto zkušenost nemám já neměla ani tu dutinku jen hcg v krvi bylo vyší a čekali jsme na utz zda nebude něco vidět ale nebylo takže to bylo mimoděložní mě břicho vůbec nebolelo.
Tak ti moc přeji at je vše ok no a kdyby to bolení nepřestávalo šla bych raději do nemocnice at se na tebe kouknou 14 dní se mi zdá docela dost dlouho

pettrraa
3. kvě 2010

Ele třeba se kartářka sekla já na tohle vůbec nevěřím tak moc přeji at se brzo zadaří a můžeš pak kartářce říct že jí ta předpověd nevyšla 😀

halpa
3. kvě 2010

Pec - tak já tě asi nepotěším, ale já dutinku v děloze měla...Měla jsem ale nesnesitelné bolesti na pravé straně (pak mi vzali pravý vejcovod) a na utz volnou tekutinu za dělohou. HCG se mi zastavilo někde kolem hodnoty 850.
Ale když tady probíráte ty kartářky, tak musím jedním dechem přiznat, že mi pár měsíců před tím kartářka řekla, že budu brzy čekat dvojčata... Takže nikde není řečeno, že jsem je opravdu nečekala a dutinka v děloze mohlo být druhé miminko...V porodnici se k tomu nikdo nechtěl vyjadřovat. Odbyli mě slovy, že se to někdy stává, že se vytvoří dutinka, ale vajíčko tam nedoputuje, protože se zasekne ve vejcovodu. No, nechci kecat doktorům do řemesla, ale...

pec
3. kvě 2010

Halpa - no právě že jsem to četla, že i tato možnost je. ☹ Krev už mi doktor nebral, že je to zbytečné. 😖 Můžu se tě zeptat, kdy ti ty bolesti začaly a v kterém týdnu jsi pak šla na tu operaci?

pec
3. kvě 2010

Pettrraa - a ty jsi byla taky na operaci s tím mimoděložním? Neměla jsi vůbec žádné bolesti, problémy??

pettrraa
3. kvě 2010

Pec já si udělala v pondělí test byl popzit ale navečer jsem začala krvácet jen trochu tak jsem v uterý jela k dr ten mě vyšetřil a řekl at se objednám na utz tam jsem jela hned ve středu no a nic neviděli mohla jsem být tak 5tt tak mi brali krev a hcg těhu prokázalo no a čelako se do soboty hcg kleslo a na utz zase nic takže to bylo jasné mimoděložní a mě vážně nikde nic neblelo udělali mi hned v tu sobotu laparoskopii.
Vážně moc přeji at to není tvůj případ 😉

jarka.09
4. kvě 2010

Ahoj holky, díky za gratulace, no beru to hodně s pokorou, stát se může ještě leccos, ale už jen to, že se to povedlo je podle mě zázrak.
El: znám to, zažívali jsme to taky, kolem nás těhotněli lidi, co se spolu jednou vyspali, bylo to jak noční můra, jednou mi manžel ráno povídal, že se vzbudil a už se děsil, kdo zase v okolí otěhotněl.
Pec: nerada bych tě děsila, ale mě při mimoděložním taky našli docela malinkou dutinku, ale fakt pidi, ale snad to u tebe bude ok, držím pěsti.

timinkaa
4. kvě 2010

strašíš mě strašíš... myslím, že mě čeká úplně to samé co potkalo tebe.. bolest na pravé straně, dutinka je, volná tekutina za děl. taky... ale ráda bych aby mi nebrali ten vaječník... aspoň něčím se chci lišit 😢 😢 😢

timinkaa
4. kvě 2010

halpa 😢 😢 😢

pec
4. kvě 2010

Jarko, taky gratuluji. 🙂

Můžeš mi prosím ještě napsat ohledně té dutinky, našli ti ji asi v kolikátém týdnu, popř, kdy zjistili, že to není těhotenství. A jaké jsi měla bolesti? Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho fakt vyhukaná.. ☹

jarka.09
4. kvě 2010

Pec, díky, tvoje otázky chápu.
Já to měla tak: zpožděná MS, ale hned po zpoždění problémy s močákem, pak ostré bolesti v podbřišku, takže k doktorovi jsem šla asi pět dní po zpožděné MS, to už jsem špinila, v břiše jsem měla volně krev, tak hned hned do nemocnice a na sál. Po laparce jsem tam byla asi osm dní, pak mě pustili, ale nebrali mi vejcovod, protože jsem měla jen jeden. Doma jsem pobyla jeden den a druhý jsem pro bolesti zase jela do nemocnice, vše se opakovalo, krev v břiše a v děloze malá dutinka, když mě otevřeli, tak mi jen vyčistili ten vejcovod a pak už to bylo dobrý. A tou dutinkou se už moc nezabývali, protože HCG mi klesalo.

kalimero11
4. kvě 2010

Ahoj holky,
rychle nakukuji.

Zuzi, obr gratulace k miminkům. 😵 Jak stíháš? A jak jsi na tom s čistěním dělohy? Zabírají Ti ty injekce? Mně nezabraly! Určitě si pořiď sypaný čaj z kontryhele a z kokošky, ten pomohl hodně holkám (i mně), co nám z naprosto stejného důvodu hrozila revize! Dostala jsem těch injekcí 5 a nepomohly! Určitě pij ty čajíky. Těším se na fotky. 😉 A držím palec, ať nemusíš zpět do špitálu.

Jaru, obr gratulace... Tak Ty jsi ode mne mne přebrala štafetu? V době Tého otěhu jsem byla těsně po porodu a přemýšlela, kdo mne vystřídá... 😵 😵 😵 Opatruj se, těhulko. Tentokrát to musí vyjít... 😵 Jsem zvědava, kdo převezme štafetu "dvojek" po Zuzi... 😀 Že by Ele? 😀

Ele, jak se vede? Co v práci? Příjmačky už máš za sebou? 😉

Petra, v práci dobrý? Kluci už jsou fit?

Ostatní holčiny zdravím, nestíhám moc číst.. A psát vůbec... 😒 Do konce května musím uzavřít 13 předmětů, v červnu ještě dva a pak prázdniny.... 😵

halpa
4. kvě 2010

Holky, neděste se předčasně. Já měla tu výhodu, že jsem o mimoděložním max. někde zaslechla a toť vše, vůbec mě nenapadlo, že by se mě to mohlo týkat. Takže jsem do poslední chvíle i v nemocnici doufala, že to bude v pořádku. Napíšu ještě jednou svůj příběh.
Měla jsem vždy pravidelnou MS, takže jsem zjistila, že jsem těhotná dost brzy - asi 3 dny po termínu MS, hned po 7 dnech meškání MS jsem šla k doktorce. Ta mě prohlédla - v děloze dutinka, vejcovody v pořádku, malinko špiníte, ale to se může stávat. Vše v pořádku. Odpoledne po vyšetření jsem začala mírně krvácet, což mě trochu zarazilo. K večeru ještě ten samý den mě začalo bolet břicho, byla to taková tupá bolest na pravé straně, která ale neustupovala, byla stálá. V noci jsem šla na záchod a když jsem znovu zalehla do postele stala se bolest nesnesitelnou tak, že mě manžel musel odvést do nemocnice (a to já jen tak s něčím k doktorům nechodím). Tam zjistili těhotenství, ale volnou tekutinu za dělohou a že si mě tam nechají na pozorování. Dva dny jsem ležela v nemocnici a nikdo mi neřekl, že mají podezření na mimoděložní těhotenství.Až třetí den, když hcg nerostlo, mi oznámili, že jdu pod kudlu. Byla jsem asi 5+4 tt (už si to moc nepamatuju, raději na to ani nevzpomínám...).
A ohledně té otázky, jak zjistí, že je to mimoděložní těhotenství - v podstatě to zjistí až tě otevřou. Do té doby mají jen podezření, ale nejsou schopni to nijak zjistit na 100%.

pec
4. kvě 2010

Holky, díky moc za informace... Já už jsem právě minulý rok v květnu jedno nepovedené těhu měla a doktor měl podezření na mimoděložní, ale hcg začalo samo klesat a tělo se s tím nejspíš vyrovnalo samo, tak říkal, že to mohl být i mikropotrat. Těch variant bylo asi víc, ale hospitalizace nebyla nutná, tak se to už víc neřešilo.

Proto jsem teď tak vyděšená a ještě k tomu ty bolesti v podbříšku - více na levé straně. V prním těhu jsem nic takového neměla, ale taky to bylo těhu po IVF, tak to mohlo být jiné v tom.

Včera jsem byla dle ms 5+3 a doktor právě viděl na utz tu dutinku a že to odpovídá, že v této fázi ani nic víc vidět nemůže. Dal mi Duphaston a právě mám dojít za 14 dní na ko.

No hlavně vím, že kdyby bolesti zesílily, tak pošupajdím do nemocnice. Moc děkuji Vám všem. 🙂

Jarko, prosím, a ty jsi měla u doktora jaký nález? Taky jsi tak nějak na začátku?

dochtar
4. kvě 2010

Ahoj, rada bych se take pridala se svou zkusenosti a zeptala se na vas nazor. Laparoskopii mi po mimodeloz. tehot. delali minuly tyden ve stredu. nemela jsem pred tim zadne bolesti, jen asi ve 4tt jsem trochu spinila a pak asi v 5tt jsem mela opravdu krute bolesti, ze jsem se nemohla ani zvednout z postele, ale preslo to. Ma dr me nicmene poslala na lepsi UZ az v 8tt+5 s tim, ze mimi stale v deloze neni videt (nevim, mozna je to moje chyba, malo jsem si stezovala na predchozi bolest). tesila jsem se, ze konecne uvidim mimi a misto toho mimodeloz. a nastup na operaci za nekolik hodin.... ovsem stale jsem se citila dobre, nic me v podstate nebolelo. Teprve kdyz jsem jela na sal, zacalo me ukrutne pichat vpravo, ze jsem se modlila, at uz rychle dojedeme. Po operaci jsem se dovedela, ze vejcovod byl praskly a krvacel (samozrejme mi ho vzali). nemate s tim nekdo zkusenosti? predtim mi doktor rikal, ze praskne-li, je to otazka nekolika minut, nez se clovek dostane do soku a muze i zemrit. Tak by me zajimalo, kdy mi to vlastne prasklo. Jinak tri dny po operaci me uz doma prepadli velke bolesti a zacala jsem krvacet (moje dr. mi rikala, ze menstruace nejdriv za 4 tydny po operaci, takze jsem netusila, co se deje). Jeli jsme do nemocnice, tam rekli, ze se tim telo zbavuje deloz. sliznice (stale jsem mela vysoke hcg i sliznici, takze si me tam pro jistotu nechali). Krvacela jsem dost (asi 7 vlozek), krece v minutovych intervalech, anabolika nezabirala, docela peklo. Ted uz snad v poradku, nekrvacim. Nemate s tim take nektera zkusenost (se silnym krvacenim a bolesti po laparo)? Bojim se, aby to nemelo vliv na pripadne dalsi tehotenstvi. Diky a preju vsem rychlou rekonvalescenci.

halpa
4. kvě 2010

Pec - pokud je to podobné bolesti menstruační, tak to může být normální těhu bolest. Bolest při mimoděložním je opravdu nesnesitelná, zvlášť pokud by ti měl (nedejbože) ten vaječník prasknout...A taky některé holky uvádějí bolest v konečníku, jako by nucení na velkou...

pettrraa
4. kvě 2010

ahojky dochtar takovou zkušenost nemám a teda musela sis chudáku užít.Tak moc přeji at je to bzro ok a mimi je u vás cobydup 😉
pec no fakt uvidíš třeba to bude ok

jarka.09
5. kvě 2010

Pec: podle toho, co píšeš, jsme na tom úplně stejně, já bych podle MS měla být dnes 5+4, taky byla vidět jen dutinka, ale já měla v poslední době delší cykly, tak doktorka říkala, že to je ještě brzo, aby byl vidět i plod. Na další kontrolu jdu za víc jak dva týdny. O mírných bolestech jakoby při MS jsem jí říkala, ale to je prý normální. Tak já myslím, že i u tebe to bude tak nějak a bude to dobrý!
Dochtar: no ty sis teda musela zažít svý, myslím, že jsi měla velké štěstí, že ti to prasklo už v nemocnici...Já po první laparce taky dost krvácela, několik dní. A bolesti někdy dost silný, že jsem to i řešila práškama a to já nikdy nedělám. Pomohlo mi, že jsem fakt týden po ležela doma, odpočívala a nedělala nic namáhavýho. Tak přeju brzké zotavení, některý holky tady braly po laparce wobenzym, zabraňuje srůstům a zlepšuje hojení pooperačních stavů. Já jsem byla odhodlaná ho brát teď po poslední laparce taky, ale cena mě dost šokovala - spíš teda to dávkování, ale já to nebyla schopná dodržovat, tak mi dvě platíčka zbyly - pokud bys chtěla, ráda je bezplatně pošlu.

dochtar
5. kvě 2010

Mila Jarko i Petro, diky moc za povzbuzeni. Jsem rada, ze s tim krvacenim mas Jarko zkusenost, protoze pri odchodu z nemocnice ani na kontrole na gynde mi nikdo nerekl, co muze nasledovat. Vcera jsem se zase rozkrvacela, ale uz jsem na to byla pripravena a zacinam si zvykat 😉. kazdy den aspon par vlozek🙂.
Jinak to se mate, Jarko a PEc, ze je videt dutinka. U me nebylo na UZ nic, jen hcg jsem mela podivne nizsi, nez bych mela mit podle data posled. MS a otehotneni. Vzhledem k tomu, ze mam cyklus pravidelny jak hodinky, 28 dni, tak me to melo varovat, ze neco neni v poradku. No ale to uz je jedno, priste budu vic pod kontrolou, to jste holky asi ted urcite i vy. Preju Vam co nejmin nervu a hodne trpelivosti, ta bude asi nutna.
Jinak Jarko, dekuji moc za nabidku wobenzymu - jsi opravdu velkorysa - jestli by ti to tedy nevadilo, rada vyzkousim - nechci te ale zatezovat postou - nebydlis nahodou v praze, ze bych poslala pritele, aby WB vyzvednul? JEstli ne, tak bych trvala alespon na zaplaceni poloviny castky dobirkou, vsak ty jsi s tim take mela vydaje.
Preji vam vsem krasny kveten

pec
5. kvě 2010

Ahoj holky, tak mi to nedalo a zašla jsem si na HCG a výsledek je 5000 tis., což vypadá na normální růst. 😵

Jinak dochtar, já právě pod kontrolou moc nejsem, proto tady tak šílím, ale na drouhou stranu jsem na tom nebyla tak jako vy, nemusela jsem do nemocnice a v podstatě žádné komplikace nebyly. Tak proto to doktor teď asi moc neřeší.
Moc Ti přeji, ať jsi rychle fit a určitě se mimíška brzičko dočkáš. 🙂

pettrraa
5. kvě 2010

ahojky pec to je super zpráva tak to vypadá moc dobře tak at je už vše jen ok
dochter tak at je taky u tebe brzo vše v pořádku a ůžete začít zase se snažením
já byla dnes u dr protože i po lékách na ztrátu ms občas krvácím tak mě dr volal do nemocnice a objednal na zítra na utz jsem mu říkala že mám starch z cysty a že mám už jen jeden vejcovd tak že bych byla rači věděla co se děje občas mě právě pobolívá na levé straně no tak na mě zítra v 11.20 myslete raději si snad zbalím tašku co kdyby si mě tam chtěli nechat ☹

eleanthis
5. kvě 2010

peti, drzim palec, at je to dobry

pettrraa
5. kvě 2010

Ele moc děkuji.hele ty když jsi měla cystu kde se ta cysta udělá na vaječníku nebo ve vejcovodu? jsem líná to hledat na netu 😀

eleanthis
5. kvě 2010

na vajecniku, je to vlastne neprasklej dominantni folikul plnej ty vody, nebo takovej, do kteryho praskne cevka a tece krev... ale vajecnik to vetsinou neposkodi