Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
26. zář 2012

@martinakl jeee to ti moc gratuluji, vidíš..před rokem jsme tu řešily jiné starosti.. a také gratuluji k 1 výroči svatby 🙂

janpav
28. zář 2012

Dobrý večer.Chtěla bych se zeptat.když sem byla těhotná mimoděložně,tak mě furt bolela levá strana,když sem byla na operaci tak mi vzali pravý vejcovod.Už sem po operaci třetí týden a někdy mě pobolívá ta pravá strana.Nevíte čím to může býti.Děkuji

elana
29. zář 2012

@janpav nejspíš jak se to hojí, dělají se tam srůsty, celý se to tam porovnává, to je normální...když to nejsou nesnesitelný bolesti, tak by to mělo být ok a asi to známe všechny.

sefova
14. říj 2012

@martinakl - sice trochu opožděně, ale gratuluju! strašně to letí, přijde mi to jako nedávno, kdy jsem tu po laparce četla tvůj příběh (i ostatních), co mi dodávaly odvahu, no a vy už máte prcka doma a nás to čeká na vánoce 🙂

všem holkám tady držím všechny palce, ať se taky brzo zadaří 🙂

martinakl
14. říj 2012

@saronka @sefova Holky, dekuju za gratulace 🙂 leti to silene... Když si vzpomenu, co všechno se za tu dobu stalo... A včera uz byl Kubinovi mesic 🙂
@sefova Drzim pesti, at jde vse dal dobře a bezproblemovy porod ! 😉

saronka
14. říj 2012

@martinakl jojo já budu mít pomalu 2 roky od mimoně.. a už mám dvě krásné dětičky..moc je miluju 🙂)

jitka9
15. říj 2012

Ahoj holky, chtěla bych vás všechny povzbudit svým příběhem, protože si moc dobře pamatuji, jak jsem na tom před rokem byla a každý příběh se šťastným koncem mi dost pomáhal. Před rokem jsem prodělala mimoděložní těhotenství a přišla o vejcovod. Doktor mi řekl, ať se snažením můžeme začít hned po druhé menstruaci, ale ať počítáme, že to bude tak půl roku trvat. No, a výsledek je krásné měsíční miminko, které tu vedle mě teď spinká. Měli jsme štěstí a zadařilo se nám hned na první pokus. Všem držím palce a přeji moc štěstí.

janinaa
19. říj 2012

@petula5 Ahojky, jsem na tom podobne jako ty. Prodelala jsem mimodelozni tehotenstvi, prisla o pravy vejcovod a nejsem si jista, jestli levy vajecnik dobre funguje.(Brala jsem leky na podporu ovulace, ale na levem nebylo na uz nic videt)Jak jses na tom ted, jdete na umele?Diky za odpoved.

petula5
20. říj 2012

@janinaa Ahojky, jj jdeme na umělý. V pondělí jedeme na utz a uvidí se, jak to vypadá jestli tam vůbec nějaký folikul je...Jdeme teda ivf s minumální stimulací, protože pravý vaječník reagoval krásně na clostil a před dvěma měsíci byli tři folikuly a vlastně ještě bez ICSI, protože manžel je v pořádku, tak jsme to chtěli co nejpřirozenější, tak uvidíme.... Taky jsem brala hormony na podporu a vždy zareagoval jenom pravý, právě tam kde není vejicovod. Já už jsem od mimoděložního skoro dva roky, takže není na co čekat....A co ty?

micha13
20. říj 2012

Ahoj holky, všem, které máte za sebou mimoděložní těhot. chci dodat trochu optimismu, já sama mám za sebou 2 spont.potraty a do třetice před rokem mimoděložní s odstraněním vejcovodu. Už jsem přestávala věřit, že se to podaří.. Přesně po půl roce od operace jsem přirozeně otěhotněla znovu a dnes máme krásnou 3měsíční holčičku. Vím, jakou beznaděj a smutek člověk zažívá a má pocit, že to snad nikdy nedopadne dobře, ale když to nevzdáte, určitě se dočkáte, ať už pomocí přírody či IVF. Moc všem vám držím palce.

janinaa
21. říj 2012

Ahoj Petule,jsem po mimodeloznim 4 mesice, coz neni moc, ale lekari rekli, ze se můzeme snazit. Byla jsem na uz, tak snad se neco na levem vajecniku deje, ale pry je sance spontalne otehotnet jen 17%, tak ze mi stejne doporucuji mimotelni oplodneni. Pockam jeste nejaky cas, a pak na to pujdu. Prosim te, co je to ICSI? Ja si musim jeste vsechny informace přecist.
Ju a take mam uz jedno dite, take rok narozeni 2008🙂) Ale vse slo přirozene a behem jednoho mesice.

petula5
4. lis 2012

@janinaa ahojky, promiň, že píšu až teď. ICSI je metoda,kdy chlapovi přeperou spermie, vyberou ty nejlepší nejrychlejší a píchnou je do vajíčka. Jé, tak to máme dětičky narozené stejný rok 🙂 Kdypak jste? My v srpnu. No pokud máš všechno ok, tak je šance velká. Byli jsme v Unice a tento měsíc se umělý nekonalo, protože tento měsíc začal fungovat levý vaječní, tak jsme z toho měli radost, ale pravděpodobně to stejně nedopadlo, tak uvidíme co dál.

verdonika
27. lis 2012

Dobrý den, jsem 14dnů po operaci po mimoděložním těhotenství, vzali mi levý vejcovod. O miminko jsme se s přítelem nesnažili takže to pro nás bylo překvapení a zároveň zděšení, že hned musím na opraci. V nemocnici mi řekli, že otěhotnění je teď snížené o 50%. Ale jak jsem tak četla vaše příběhy a zkušenosti trošku se mi ulevilo. Je dobré vědě, že vaječníky si dokáží vajíčka předat.... Jenže i tak mám strach zpřípadného druhého těhotenství.

lukaslumbersky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinakl
27. lis 2012

@verdonika Ahoj. To je blbost tech 50%... Mne asi tri doktori rekli, ze je to nejakych 15. A nam se (jak sis asi precetla 🙂 ) zadarilo po mimodeloznim dvakrat na prvni pokus, tak toho se neboj 😉 Strach z dalsiho tehotenstvi asi mit budes, tomu se nevyhne zadna, ktere se neco takoveho prihodilo 😒
Jinak jsme na tom podobne - u nas to take bylo neplanovane tehotenstvi, taky nejdriv sok z tohohle a pak sok z toho, jak to dopadlo. Ale kdyby se to nestalo, asi nam ted nespinka v postylce Kubicek 🙂
Tak hodne sil preju! 😉

verdonika
28. lis 2012

@martinakl díky moc, jsem ráda, že je tu spousta pozitivních lidiček a kéž by se nám to taky tak hezky podařilo. A do roka v postýlce spinkalo mimčo. 😀 🙂

verdonika
9. pro 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat(snad nebudu za hlupáka), ale píšete, že ovolujete na pravé nebo levém vaječníku, jak to poznám? Mám jen pravý vejcovod a jak poznám, že ovuluji právě tam? A prosím vás je to pravda nebo možné po druhé menstruaci od operace se můžeme snažit o miminko? První MS jsem měla 3 dny po operaci a teď mám mít druhou MS. Děkuji 😒

saronka
9. pro 2012

@verdonika mě to vždy bolí ..ale řeknu ti poznám to až po té laparce před tím vůbec.. vím moc dobře kdy mám ovu 🙂 ale není pravdilo že se střídají vaječníky co měsíc.. joo a upřímně si myslím, že jsem otěhotněla z té strany, kde nemám vejcovod... a kdy se chcete snažit..jinak mě mrzí, že jsi k nám přibyla..ale neboj..půjde to 🙂)

verdonika
9. pro 2012

@saronka
ahojky, no dneska jsem nad tím přemýšlela a pročítala jsem diskuze.. doktorka říkala, že tři měsíce a více. Ale já bych do toho šla co nejdřív. Dokud je ten pravý vejcovod v akci ať se posnaží hned ze začátku 😎. Ted ve středu mám dostat měsíčky tak jsem si říkala, že po těchto měsíčkách by to šlo nebo se mám poradit s doktorkou? ještě jsem se chtěla zeptat, jizvy se mi zahojily, ale nastoupila jsem do práce v zahradnictví a začal mě bolet pupík a zdá se mi, že z něj vytéká trošička hnisu...... měla jsem alergii na šití tak snad to bude jen od toho. 😒 jinak přeji hezký nedělní večer

martinakl
9. pro 2012

@verdonika Ahoj, ja ovulaci nikdy nepoznala.. Tak s tim ti neporadim 🙂 Nam doktor doporucil cekat 3 mesice, coz tak nejak odpovida tem dvema MS. Hura do toho 😉
Ten pupik bych hlavne poradne vymyvala (idealne intimnim mydlem). Snad to nic neni...

verdonika
9. pro 2012

@martinakl no já ho omyju klasickým tuhým mýdlem, vysuším a pak vyčistím desinfekcí betadina. Uvidím nechám to ještě týden a kdyby náhodou se to nelepšilo zajdu na gyndu poradit se co a jak.

verdonika
9. pro 2012

ještě k té ovulaci... nechám se překvapit jestli něco ucítím nebo ne 😀 založila jsem si na womenzone kalendář tak snad to k něčemu bude.

saronka
9. pro 2012

@verdonika můj názor je takový že tvoje tělo nejlépe ví, kdy je na další těhu nachystané..pokud nebude neotěhotníš... jinak jsou dr. co říkají počkat jsou ti co říkají že ne.. jdi do toho tak jak se sama cítíš... prostě poslouchej svůj hlas..to budeš stejně pak dělat s dětma pořád .-)) joo hnis jsem měla taky.. docela dost.. dezinfikovala jsem to a pak ok 🙂

saronka
9. pro 2012

@verdonika jinak já i tam měřila teplotu a ovu test

verdonika
9. pro 2012

díky moc s tím pupíkem mě to uklidnilo, asi je to tím, že jsem v práci začla více používat břišní svaly tak se asi až teď začal čistit. A máš pravdu když budu mít otěhotnět tak se to stane a když ne tak ne. Hold je to stejně všechno na přírodě. Přeji dobrou noc a díky moc 😀 😅 jste tu opravdu všechny super holky šikovný

martinakl
22. pro 2012
janinaa
29. pro 2012

@petula5 Ahoj Peto, promin za pozdni odpoved. Jak jsi na tom? Uz jsi absolovala IVF?
Ja zatim ne, ale na jaře se chystam. To je ale super, že ti zafungoval levý vaječník. Já si myslím, že mi nefunguje, jen pravý a to je ten můj problém, protože ten levý vejcovod a pravý vaječník, nějak to nezvládnou spolu🙂)Můj synek má taky čtyři roky, je začátkem září. Měj se pěkně, ahoj.

petula5
2. led 2013

@janinaa Ahojky, jj byli jsme na minimálce, ale nedopadlo to. Vajíčko se podařilo oplodnit, ale nechtělo u mě být ☹ Mě se ten levý veječník asi fakt probral... pod stromeček jsem dostala strašně bolestivou ovulaci, tak jsme to každý den pojistili a uvidíme, ale asi už nevěřím ničemu.
A na kdypak plánuješ IVF?

martinakl
3. led 2013

@petula5 Peti, to me moc merzi, ze to nevyslo ☹ A budete to zkouset znova?

petula5
3. led 2013

@martinakl díky...zatím určitě ne. Je to otázka financí a taky se mi do toho nechce z toho důvodu, že manža pro to moc není jít na umělý sice to pro mě udělá, ale pak nějak nejsme schopní spolu komunikovat. Je to složitý.
Spíš nechápu, že tolik holek mělo minoděložní a většinou potom v pohodě otěhotněli a já už jsem od zákroku dva roky a pořád nic. Sice mě vaječník, kde mám vejicovod fungoval míň, ale teď už to vypadá, že je všechno ok i vejicovod je průchodný, tak já teda fakt nevím co je špatně ☹