Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
6. dub 2014

@hanamalk Mně kvůli tomu dokonce nechtěli pustit z nemocnice, že jsem byla dlouho nafouklá 🙂 Ale takhle pár dní po zákroku je to snad ještě ok.

hanamalk
6. dub 2014

@martinakl Moc ti děkuju, dnes jsem 3 den po operaci a chtěla bych asi zázraky. Ještě jednou ti moc děkuju, jsem klidnější.

martinakl
6. dub 2014

@hanamalk A už jsi doma? Není vůbec zač.. Od toho tahle skupina je 🙂
Jinak rekonvalescence po tomhle zákroku je dost rychlá, brzo bude dobře, uvidíš 😉

elana
6. dub 2014

@hanamalk je to různé, já špinila vlastně celé 6N. Klasické očistky to připomínalo, nejdřív červené, hnědé, žluté a pak bílý výtok. Nafouknutí je normální úplně, až se začneš víc pohybovat, tak to bude ok.

kacaba1212
6. dub 2014

Ahojte, mám prosbičku.

Od čtvrtka ležím v nemocnici, jsem v 5+4tt - podezření na mimoděložní těhotenství.

Slíbili mi, že dnes půjdu na laparoskopii, kdy mi bude odstraněn pravý vejcovod. Hcg mi ale pořád stoupá, i když pomalu.

Na sonu je nález v pravém vejcovodu nebo na vaječníku (neví přesně) o průměru větším než by odpovídala délka těhotenství. V děloze není nic vidět. A od středy špiním.

Nemáte někdo zkušenost, zda by ten útvar mohl být jiný a nemuselo by se jednat o mimoděložní těhotenství? Už mě to unavuje, pořád tu ležím a budu čekat, pokud hcg nepoklesne. Psychice to příliš nepřidá, když jen slyším, že hcg roste pomalu a stejně půjdu na sál.

Předem děkuji za odpověď.

hanamalk
6. dub 2014

@martinakl Od soboty. Právě, že se jinak cítím celkem dobře.

ptjj
7. dub 2014

@hanamalk ahoj, mně ho vzali v pátek a také ještě špiním a myslím, že ještě nějakou chvíli budu

ptjj
7. dub 2014

@kacaba1212 ahoj, při MT ti hcg samo neklesne, to až po zákroku

ptjj
7. dub 2014

Jinak já vás zdravím a hlásím se sem mezi vás, celá moje story je na modrý koník wiki pod článkem o mimoděložním těhotenství. Stručně, dneska mě pustili z nemocnice po odebrání pravého vejcovodu z důvodu GEU, zatím nemám výsledky histologie a doktoři si nebyli 100% jistí, že odebrali ten správný, prý byly oba dost podezřelé a to údajné těhotenství dost maličké, vzhledem k tomu, že hcg bylo zzatím jen 700. MUDr. mi nedávala moc velké naděje, že ten levý bude fungovat, jak má, prý na něm mám pravděpodobně něco jako varixy, druhý doktor mi řekl, že si myslí, že to bude fungovat ok, tak si asi můžu vybrat 🙂...kromě vejcovodu mi odstranili ještě jakýsi výrůstek na levém vejcovodu, ořezali pravý válečník kvůli cystě a odstranili 4 ložiska endometriózy v pravé části podbřišku, no bylo toho víc než dost ☹ Ještě mi udelali kyretáž. Hcg naštěstí začalo klesat, tak snad bude vše ok. Nicméně padla na mě dneska pěkná depka, nemám ráda nejistotu a těch x nejistých měsíců až let před námi mi moc nepřidává ☹ Naštěstí už jednoho prcka máme, ale stejně, chtěli jsme tři děti a pokud možno věkově blízko sebe 😒

elana
7. dub 2014

@ptjj je mi to líto, tohle nás každou hodně zasáhne. Já to prodělala už v r. 2009, takže to vidím z odstupu, tohle si bohužel každá musíme zpracovat po svém. Tak přeju rychlou rekonvalescenci a hlavně ať se Vojtíšek toho sourozence dočká, plno nás tady je důkazem, že to jde.

pavlici
7. dub 2014

@kacaba1212 při MT jde HCG pomalu jen nahoru. Já špinila 14 dní a pak přišly bolesti. Tak držím palce, ať je to něco jiného.

kacaba1212
8. dub 2014

Ahojik. Me to driv nechteji udelat, dokud hcg neklesne. Roste velmi pomalu a skoro tyden uz lezim v nemocnici. Tak to tu mohu lezet hodne dlouho ☹ Zatim rikali, ze MT je na 95%. Zatim mi pry ani ndjde zadna tekutina do bricha, tak nejsem ohrozena na zivote a muzeme pockat

ptjj
8. dub 2014

@elana jj, děkuju, zatím to neni nic moc, hlavně psychicky, ale snad to zvládnu

ptjj
8. dub 2014

@kacaba1212 to je fakt zvláštní přístup lékařů, pokud je to opravdu mimoděložní, tak ti nejspíš hcg klesat nezačne nikdy, to by musel být případ, kdy by se začalo samo potrácet a to prý se stává málokdy ale snad vědí, proč to dělají...dej průběžně vědět, jak to s tebou vypadá 😉

elana
8. dub 2014

@ptjj to je jasný, je to hodně náročný, rozumím Ti. Já ani žádné dítě neměla, ten mimoněk byl první pozitivní test, co mi vykouzlil úsměv na tváři po 2 letech marného snažení a lítání po doktorech 😝 ...a pak to takhle skončilo. Vojtíšek Ti pomůže a zas bude dobře, ono se to určitě povede, zvlášť když odstranili ty přidružené problémy, co mohly způsobit nějaké jiné lapálie.

@kacaba1212 opravdu zvláštní přístup...u GEU roste hcg jednak pomalu, ale hlavně je charakteristické tím, že jakoby kolísá. Jednou se naměří něco, příště víc, pak míň, pak zas to ale stoupne...atd. Když to roste, ale pomalinku, tak spíš bývá příčinou afetální vejce, biochemické těhotenství...trofoblast produkuje hcg, ale embryo je dávno mrtvé, proto ho tvoří jen málo a pomalu-ale tvoří a to dává ty plané naděje. Tak snad Tě nebudou už moc dlouho trápit.

ptjj
8. dub 2014

@elana jj, vím, že v tomhle mám mnohem lepší "startovací" pozici, než mnoho dalších, které se snaží teprve o první, Vojta mě rozhodně nijak moc smutnit nenechá 🙂 Musím ale přiznat, že mě dost zaskočilo, že s Vojtou jsme neměli vůbec problém, zadařilo se ve 4. cyklu, a najednou takovéhle patálie, v září potrat v 7tt a teď zas GEU. No, snad už jsme si smůlu vybrali a půjde to hladce, musím věřit 🙂

elana
8. dub 2014

@ptjj aha, o tom potratu jsem netušila 😒 Jako výhoda je právě to, že to dítko smutnit nenechá, pořád odvádí pozornost a máš se ke komu přimáčknout, jinak samozřejmě ta ztráta jako taková bolí vždy, pořád to byl jedinečnej človíček, ten, co teď zabloudil i ten co nejspíš nebyl zdravej v září. Ale hele, teď už to snad fakt vyjde, já to měla zas naopak 😅 GEU, MA a pak jeden prcek, druhej prcek 😵

ptjj
8. dub 2014

@elana jj, já to o tom potratu nikde moc nešířila..to loňské těhotenství se nám povedlo taky na první dobrou a tohle po třech měsících, takže s otěhotněním jako takovým jsme problém neměli, teď pujde jen o to, jestli vsechna tři neměl na svědomí ten odebraný vejcovod a jestli ten druhý bude fungovat, jak má, pokud by to nešlo, tak by mě čekala další laparka na prozkoumání průchodnosti a pak případně umělé, ale tak daleko ještě nechci domýšlet....vám se nakonec obě děti povedly přirozeně? Je to tady v diskusi běžné nebo chodí hodně ženských na umělé? Přečetla jsem jen pár prvních a posledních stran.

ptjj
8. dub 2014

@raaaadka koukám, že tobě taky řekli, že i ten zbylý vejcovod je podivný...jak jste na tom teď?
@kockacz a tobě tu endošku při té operaci neodstranili? Já tak trochu doufám, že tam teď nějakou chvíli neporoste, ale to jsem asi dost naivní, co? 🤐

kacaba1212
8. dub 2014

Ahojik, mela jsem rychly obrat. Jsem po operaci. Diry od laparo mam na druhe strane, tak snad se trefili, bylo nas hodne. Ptala jsem se, jestli to bylo MT, bylo mi receno, ze mi to musi rict doktor. Ten se nedostavil, tak snad zitra na vizite. Dekuji Vam za reakce, snad se podari brzy otehotnet.

moldanubia
8. dub 2014

Ahoj holky, jsem 5 dní po laparce, kde mi byl odebrán pravý vejcovod - MT. Chtěla bych poděkovat všem, co sem píšete, protože člověku dost pomůže, když si přečte, že v tom není sám (bohužel ☹ ) a hlavně, když si tady přečte všechny ty konce se šťastným druhým těhotenstvím... Což je věc, kterou teď (dost předčasně) řeším i já. Jako každá z nás se totiž děsím toho, že se to bude opakovat ☹ . Hned po narkoze jsem prohlásila, že další těhotenství jedině IVF, že mi ho šoupnou tam kam maj a MT nehrozí🙂. Což je ovšem asi blbost, kukala jsem, že i po IVF je možnost MT 😝 . Takže se chci zeptat, zda jste taky řešili, jestli se pustit do IVF, nebo jste to zkoušeli přirozenou cestou...bojím se, že příjdu i o druhý vejcovod 😕 . Doktor říkal, že i po odstranění jednoho vejcovodu se pravděpodobnost oplodnění snižuje jen o cca 15%, protože si k tomu druhému vaječníku ,,sáhne,, ten zbylý vejcovod....tak nevím....klasika či IVF? děkuju za názory a držím palcem všem, co se snaží!!!!

raaaadka
9. dub 2014

@ptjj
Já vůbec nevím, nemám tolik peněz, abych šla na ivf (po čtyřicítce). A je mi líto dát těch 10 t za tu malinkou naději - NATIV. Takže to neřeším a čekám co bude, jestli se stane zázrak . 😒
Říkám si, třeba se ten zbylý vejcovod natáhne k tomu druhému vaječníku a tím natažením se nějak srovná, poruší se případné překážky a nebo srůsty. Takže vlastně čekám, že se stane zázrak.

raaaadka
9. dub 2014

@ptjj
@kacaba1212
Je to správně, dírky po laparo jsou na druhé straně.
Holky, nic si z toho nedělejte, je nás hodně, kterým se to přihodilo. Jde se dál, jsou horší věci na světě.
Zase bude líp, uvidíš!!!

ptjj
9. dub 2014

@kacaba1212 tyjo, tak to šlo rychle...přeju brzké uzdravení 🙂 mě vzali vejcovod taky na druhé straně, než mě bolelo
@moldanubia já jsem rozhodnutá začít zkoušet nejdřív přirozeně, umělé je pro mě až poslední štace

@raaaadka tak to budeme asi dvě 🙂

raaaadka
9. dub 2014

@hanamalk
Dělali ti zároveň revizi dělohy? Pokud ne, měla bys dostat teprve menzes. Já jsem chtěla bez revize, takže jsem dostala menzes. Ve správě jsem měla 2-3 týdny sex.abstinence, tak po těch 2 týdnech jsme se opět snažili. Ikdyž většina doktorů by byla proti. 🙂

ptjj
9. dub 2014

@raaaadka mně tedy udělali revizi, aniž by mi to předtím řekli ☹

kacaba1212
9. dub 2014

Tak to ja ani nevim, ale krvacim, tak nevim, zda je to menzes. Take jste krvaceli hodne? Vubec nic mi nevysvetlili. Boli me celej clovek, asi tou laparkou.

kacaba1212
9. dub 2014

Tak to ja ani nevim, ale krvacim, tak nevim, zda je to menzes. Take jste krvaceli hodne? Vubec nic mi nevysvetlili. Boli me celej clovek, asi tou laparkou. Jo a take Vas pustili hned domu? Me po 20 hodinach, bez prohlidky a propoustecich papiru, ty predaji az doktorovi.

martinakl
9. dub 2014

@moldanubia Rozhodně bych do IVF nešla, pokud máš ještě jeden vejcovod 🙂

Jinak přístup doktorů je někdy fakt zvláštní. Když jsem ležela v lednu v nemocnici s podezřením na MT, tak se mi jeden večer udělalo zle, šílený křeče vpravo, fakt jsem se o sebe bála. A oni mě v tom nechali 5 hodin, nejdřív kvůli tomu, že jsem měla k večeři rohlík a pak že nebyl anesteziolog. Opravdu jsem měla strach, takovou bolest jsem nezažila. A pak se mě doktorka ptala, zda chci udělat revizi, kdyby se MT nepotvrdilo. Hrozně se divila, že nechci, a musela jsem to v těch bolestech několikrát zopakovat a podepsat.

elana
9. dub 2014

@kacaba1212 krvácení je normální, v děloze byla vysoká sliznice, která tam pár týdnů rostla, navíc podporovaná vysokými hladinami těhotenských hormonů (progesteron, hcg). Musí to pryč, pokud revizi nedělali.
@moldanubia taky bych to zkusila přirozeně, MT se zas tak často neopakuje. A pokud by se zopakovalo, tak je tu ta IVF šance vždy. Jinak po IVF je 3% všech prokázaných těhotenství mimoděložních, rozhodně to není žádná raritka. Vysvětluje se to tak, že děloha je po těch zákrocích taková dráždivá a když tam do ní šoupnou embrya, začne se stahovat a někdy je vypudí do vejcovodu.