Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarka.09
28. led 2010

Simkas, to je mi líto, že tě to taky potkalo. Já nevím, nedovedu poradit, co dřív, nedokážu posoudit, co je lepší... Těžko říct, já osobně bych asi šla nejdřív na laparku a potom si odpočinout do lázní. Někdo říká, že po tom profuku je velká pravděpodobnost otěhotnění, když se to zadaří, ale zase v těch lázních se ti to podle mě líp po laparce zhojí. No, nemáš lehký rozhodování, lékaři neporadí? A co radí manžel?

eleanthis
28. led 2010

simkas - a meli jste problem s otehotnenim? protoze pokud tehotnis dobre, na laparku bych se vyflakla a jela do lazni. Pokud by jsi delsi domu nemohla znovu otehotnet, tak bych az sahla po tom profuku. nicmene je to na tobe

Jari - tak ti budu moc drzet palce, ja na tebe myslela, je 28 a vim, ze mas cyklus pravidelny, tak jsem si rikala, jestli mrcha prijde nebo konecne ne... nicmene nevadi, mozna to tak vsechno melo byt a bude uz za par dni vedet, na cem jsi. moc na tebe budu myslet..

ja to dneska nevydrzela a koupila si test, asi uplne zbytecne jsem si ho delala vecer a je negativ. cyklus mam 30 dnu, dnes jsem 27 DC, takze relativne brzy. na jednu stranu se vsechno muze zvratit, mesic navic mi urcite prijde jen k dobru, takze se zlobit nebudu i pri druhy negativni variante... nicmene, i tak, clovek nejak porad ceka, ze se to zlomi a bude dobre

pettrraa
28. led 2010

ahojky jaruško to mě strašně mrzí ☹ ach jo. ale jak píše ele aspon pak budeš vědět na čem jsi a určo bude vše ok moc držím pěstičky tfuj tfu tfuj 😉
simkas mrzí mě že jsi také měla mimoně a také bych se rozhodla podle toho zda můžeš otěhotnět bez větších problémů a pak teprv bych šla na laparku 😉

pettrraa
28. led 2010

já jsem 18dc a pobolívá mě občas v podbříšku tak nevím co to
dnas jsem začlala brát ty léky pro srovnání ms tak snad pomůžou

luciemar
29. led 2010

Jaru, to je mi líto. Ale uvidíš, že bude dobře. Hlavně, ať zákrok pomůže a jsi brzy těhulka!!! 😀

Simkas, asi bych poradila to samé, co holky. Nevím podrobnosti, ale to, že jsi měla mimoděložní těhotenství přece neznamená, že nemůžeš otěhotnět z toho druhého vejcovodu. Mě třeba při laparce mimoděložního prý mrkli i na ten druhý vejcovod i na oba vaječníky a vše se jim zdálo v pořádku. Ale, samozřejmě, že dovnitř vejcovodu nevidí...
Asi bych taky počkala, jestli se nezadaří, a pokud delší dobu ne, tak na ten profuk... Ale zvaž to sama... 😉

Petro, třeba se hnízdí vajíčko... 😉 😀 Určo ty prášky pomůžou!!!

Ele, myslím, že na testování je ještě moc brzy. Zkusíš další později a třeba tam tentokrát opravdu najdeš zasloužené //. Takže nemá cenu věšet hlavu!!!

gabi66
29. led 2010

Ahojte holky,
dnes jsem se přihlásila z důvodu toho co se stalo i Vám a to,že 22.1.10 jsem přišla o vytoužené miminko z důvodu toho,že jsem byla mimoděložně těhotná.Z koušeli jsme to s přítelem dva roky a když jsem se dozvěděla,že jsem těhotná tak jsme všichni byli štastný a pak ta rána bylo to hrozný.
Docela se z toho nemůžu ještě dostat,ale budu to muset zvládnout.
Jak jsem četla u některých z Vás tak se to miminko podařilo,doufám,že i nám to štěstíčko příjde.
Zůstal mi pravý vejcovod a primář mi po operaci říkal,že otěhotnět můžu,ale,že by bylo lepší formou umělýho.
Tak teď nevím co mám dělat,nechci už to prožít po druhé.
Také po operaci mi primař řekl,že pravá strana je v pořádku a vejcovod je průchodný,dokonce ve zprávě jsem měla napsáno,že vaječníky byli po ovulaci.
Tak se zatím všichni mějte Gábi

jarka.09
29. led 2010

Ahoj Gabi, tvůj příběh je smutnej, ale i když to jde teď těžko, tak zkus věřit, že to bude dobrý a že se vám mimi zadaří. Já jsem po mimoňi asi rok, nechtěla jsem jít na laparku hned, i když mi to nabízeli, říkala jsem si, že to zkusíme a teprve teď, když se to pořád nezadařilo, tak jdu na to. Být tebou, tak si nechám čas na rozmyšlenou, třebas to taky chvíli budete zkoušet a až když se nezadaří, tak bych pátrala dál po příčině. Já jsem nějakou dobu po mimoňi nechtěla o nějakých doktorech a zákrocích ani slyšet!
A třeba než se rozhodnete, co dál, tak už to ani nebudete muset řešit 😉

zuzka.o
29. led 2010

Ahoooj holky 😵

SIMKAS... ahoj. Já s názory holek souhlasím. Nevrhala bych se rovnou do profuku, ale zkusila bych ty lázničky, dát se dohromady i po psychické stránce.... za 2měsíce bych to začala zkoušet a kdyby to fakt dlouho nešlo (myslím třeba rok), tak bych šla na profuky... stejně jako to udělala Jaruška. Kdybys chtěla jít na profuk hned, tak bych ty lázně radši volila před profukem, po něm je velká šance na otěhu (ledaže bys do lázní jela s manžílkem, přítelem, aby byl "poruce") 😀
Držím ti palce, ať se správně rozhodneš.

GABI...ahoj, je mi líto, co se ti stalo, po tak dlouhé době a mimoň...chjo....fakt se drž, zvládneš to. Budu ti moc držet palce, ať se mimi brzo povede.

JARUŠKO... už se ti to blíží, co? Uf... moc na tebe budeme s prckama myslet. Užij hezky si víkend 😵

PETRA.... že by se prcek hnízdíkoval???? 😉

ELE... je fajn, jak to bereš, že se nebudeš hroutit, když to hned nevyjde... ale teda moc bych ti to holka přála!!! No, večer je moč zředěná, tak třeba je ještě šance na mimi tenhle měsíc... a když ne, určo to brzo vyjde, vždyť jsi těhulkovala jako o závod 😉

jarka.09
29. led 2010

Dík Zuzko, po vzoru Ele jsem se začala odměňovat a koupila si novou kabelku a nějaký prádýlko - takový malý bolestný předem 😀
Kupodivu zatím moc nestresuju, ale už mi to v hlavě trochu šrotuje...

zuzka.o
29. led 2010

JARUŠKO, to odměňování schvaluju 🙂 Když to neudělá nikdo jiný, tak proč bychom si radost nedělaly samy, ne?
Ještě doporučuju nějakou bezva knížku s sebou..... nějakou oddychovku. Já si vzala S.Kinga, člověk se u toho bojí a nemyslí tolik na bolístky.

gabi66
29. led 2010

Ahojky,
děkuji za podporu.Jste tady moc užasný,protože víte o co jde a hlavně máte za sebou to co zrovna prožívám já..
Já si myslím,že na profuky nebudu muset jít,jak jsem psala tak mi primař říkal,že to konrolovali a je průchodný tak nevím.
Ve středu jdu ke svému gynekologovi a popovídám si sním co a jak dál.Ten sám nevěřil,že otěhotním a ,když jsem to volala setře tak prý byl velice překvapen.Mám totiž ještě myom v děloze,ale po zprávě z nemocnice tak mi neroste do dělohy,ale od dutiny břišní,tak je to lepší i pro donošení mimnka,dočetla jsem se to na stánkách a encyklopedii.
Mám doma skoro šestnáctiletou dceru,ale ta už mě skoro ani nepotřebuje a přítel,kterého mám tak děti své nemá tak proto to mimi,které by bylo vytoužené.Věřte mi,že se i každý večer modlím at to příjde....

pettrraa
29. led 2010

ahojky Jarušo už se ti to kočko blíží moc držím pětičky at to máš brzo zasebou a rychle se zotavíš a pak už to těhu sakra musí přijít 😉 😉
Gabi moc mě mrzí co tě potkalo a také držím pěstičky at se mimi brzo zadaří 😉
je toho ted zase nějak moc ach jo ☹
no holky nevím zda se hnízdí ms mám mít 7.2 tak se pak uvidí to zase budou nervy ☹

eleanthis
29. led 2010

ahoj holky, tak nevim, dneska jsem zase litala - jako od utery kazdy den, s letakama ze skolky, tentokrat to byl fakt maraton do kopce, v tom prisernym snehu a taky hafec schodu... jak jsem prisla do skolky, chytly me docela dost velky bolesti na levym vajecniku - zase! opakuje se to tak co 10 minut, kdyz stojim, tak vic. ted jsem si dala horkou vanu, vim, ze kamoska po cystach ma bolesti, kdyz promrzne nebo vleze do bazenu se "studenou" vodou. tak se modlim, aby to bylo JEN tohle... samozrejme, prvni co me napadlo, bylo mimotehu... takze mam strach, ted budu cekat do pondeli,co na to mrcha. vazne si preju, aby spis prisla, nebo nevim. test si stejne pro jistotu udelam, kdyby cokoliv... sakra. takovy soky.

eleanthis
31. led 2010

ahoj ahoj - dneska jsem 30 DC a porad nic... pocity na mrchu uz cely tyden a nic a nic. dneska mam narozeniny 🙂, ze by darecek v brisku? zitra, pokud mrcha nadorazi delam rano test... trochu se bojim, kvuli tomu boleni v boku, je to vylozene uplne v boku nebo dost vysoko na vajecniku, ze by zase cysta? to me ani tak nedesi, ani v tehu, miva to dost lidi... jen aby, kdyby bylo miminko, bylo tam, kde ma a prospivalo... nahode nic nenechavam a beru vitaminy... uf, holky, myslete na me.

eleanthis
31. led 2010

ze zoufalosti jsem si cetla prispevky, ktery psala andree pred zjistenim tehu, jak cele noci nespala kvuli strasnym bolestem v brise, jak se bala, a jak pred odjezdem uz to bylo lepsi a pak mela ten husty vytok a prijela uz jasne tehotna... ach jo, kez by to bylo taky tak. celou dobu jsem si nepripoustela, ze by to ted vyslo, porad bylo vsechno v pohode az do utery, co me prvne pichlo v boku, pak prisel strach. patecni bolest na vajecniku mi na kurazi nepridala, vcera to byl jen petiminutovej odvar, dneska klidek pohodicka, jen jakoby to melo kazdou chvili prijit a nikde nic... jestli zitra ten zatracenej test nic neukaze, nevim, co budu delat... mam ten rapiclear, spokojena moc nejsem, chtela jsem mamatest, s tim mam nejlepsi zkusenosti. bojim bojim

luciemar
31. led 2010

Ahoj Ele, přeji vše nejlepší k narozeninám... Shodou okolností ... já mám narozky zítra... 😀 😀 😀
Budu na tebe myslet a držet ti palečky. Kéž by ta bolest v podbřišku znamenala hnízdící se mimi. Jednou to přijde...dřív nebo později. Ale přála bych ti, aby dřív 😉 Jinak, taky mám nejradši Mamatest, ale ne všude ho mají...

eleanthis
31. led 2010

luci - tak predbezne vsechno nejlepsi k narozkam! at nam to oboum vyjde!

pettrraa
31. led 2010

ahojky Ele a Luci oběma vše nej k narozeninám hodně štěstíčka a zdravíčka a v bříškách brzo malého mazlíčka
😉 😉

zuzka.o
31. led 2010

ELE a LUCI... oběma vše nej nej nej k vašim narozeninkám.... hlavně hodně zdraví a brzo miminko v bříšku 😵 😵 😵

ELE... držím paluchy na zítřejší testování 🙂 Zítra budu nedočkavě najukávat, jak jsi dopadla.

A moc myslím na JARUŠKU... ať ti to dobře dopadne a bolí to co nejmíň 🙂

pettrraa
1. únor 2010

Ahojky taky moc myslíím na jarušku at je to brzo za ní a je to ok 😉 😉 😉
Ele taky jsem zvědavá jak dopadne testík 😉
já jsem teprv 22dc a obča je mi fakt blivno a pobolívá podbříšek prsa nic ty mě při klukách nebolala ale při mimoni jo ale testit ještě nebudu počkám do té něděle kdy to mám dosta beru ty léky od dr a pak mám v unoru začít brát ty druhé pokud nebudu už těhu 😀 ty jsou na ovulaci co jsem vyčetla 😉 tak uvidíme no

zuzka.o
1. únor 2010

Ahoj holky

Hlásím, že konečně vyšla nová kolekce kočárků Bumbleride 2010 a že je levnější oproti loňské a je v ceně hodně nových vychytávek...takže jupí! Jen aby dorazil včas hahahahaha. Hned jsem objednala, ať jsem mezi prvníma 😅

Dneska nám mění okna, jupí.... jedno samo při převozu ruplo, takže ve čtvrtek to budou opravovat.... včera sebou manža seknul a má levou ruku v sádře na 14dní, pohmoždil si kůstky v zápěstí (naštěstí nic zlomeného-uf), za týden nám začnou dělat jádro..... a budeme muset škrábat asi všechny místnosti! BLE!!!
To je tak v kostce vše....

zuzka.o
1. únor 2010

Moc myslím na ELE.... co testík.... večer najuknu

PETRA... určo to mimoň nebude, .... každý otěhu bude jiný, ještě vydrž se testíkem, určo to budou ty prášky (nebo mimi na správném místě) 🙂

pettrraa
1. únor 2010

Zuzi teda chudák manžel ale ještě že to nemá zlomené.Tak to je s kočárkem super a jakou pak máte vybranou barvu jestli to není tajné 😉 No a čeká vás teda ještě v bytě práce dost co? ale co pak to tam budete mít krásné 😉
No jsem fakt zvědavá na neděli 😀

eleanthis
1. únor 2010

tak testik nic ... nepanikarim, teda rano jsem panikarila, ale ted se snazim byt v klidu, pocity na mrchu porad, do toho pekna bolest v krizi - proste vsechno nasvedcuje tomu, ze mimi je v brisku... ale test porad nic, takze bud doslo k oplodneni pozdeji nebo si proste dava na cas... porad myslim na kamaradku, ktere ukazal test carku az 3 tydny po vynechani a ted ma uz skoro rocniho mazlika. takze se snazim byt v klidu... samozrejme jsem to uz vsude rozkecala :D to bych nebyla ja... testy jsem si nakoupila a budu prubezne zkouset, jak se neco objevi, dam vam vedet, na pondeli jsem objednana na gyndu, takze tam mi reknou uz jasne co je... podle vseho to budu 5+3,takze by uz melo byt neco videt.

Jarusko, zitra, pozitri i popozitri na tebe moc myslim, to uz pak budes doma, tak nam jiste das vedet!!!! urcite to vyjde a tfuj tfuj tfuj, at to tam pekne zpruchodni!

eleanthis
1. únor 2010

zuzi - chudak chlap, ty jo! sikula

pettrraa
1. únor 2010

Ele tak to moc držím pěstičky at je mimi v bříšku a jen tak tě škádlí že se neukáže na testíku hned 😀

jarka.09
1. únor 2010

Čau holky!
Ele:tak držím pěsti! Jinak dík, že na mě myslíte, zítra ráno nastupuju, ve středu zákrok, tak pak dám vědět.
Tož se tu mějte. Ahojte 😉

zuzka.o
1. únor 2010

ELE.... držím paluchy, ať je tvoje tušení správné a mimi je v bříšku. Mooooc bych ti to přála. To by byla pro ředitelku pecka. Jen co bys nastoupila, utíkala bys na PN.. ta by čučela!!!!

JARUŠKO.... moooooooc na tebe myslím...drž seeee
😵

kalimero11
1. únor 2010

Jaru, moc držím pěstičky, ať máš vše brzo a bezbolestně za sebou. Vše bude OK. Posílám hodně síly.
😉

Ele, Luciemar - vše nejlepší k narozeninám! 😵

Zítra mám poslední zkoušku, tak pak písnu více. Jo a zbláznila se mi klávesnice, vkládá mi při psaní samovolně různá písmenka. Nevíte někdo, co s tím? Je to na palici. Ještě to pípá... 😒

pettrraa
1. únor 2010

jaruško moc na tebe budu myslet drž se holka 😉 😉 😉
Kali tak at zkoušku zvládněš na výbornou 😉 😉 😉
hm to ti neporadí v tom se nevyznám ☹ snad to opravíš
😉