Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
30. bře 2010

Kali, ten je nádherneeeej 😵 Moc roztomilej drobeček. No drobeček...Ty rodíš jen velký miminka, jak jsem tak četla 😅
Kde jsi vlastně rodila? Z fotek to tam vypadá celkem pěkně 🙂
No zvládli jste to na jedničku a je super, že jste už tak rychle doma, to je určitě lepší, než se zdržovat v porodnici.

Jarko, aha, to mi uniklo, že máte teď předepsanej půl rok domácího snažení 😉
Užijte si víkendovou svatbu! Taky bych na nějakou zase šla, naposledy jsem byla v létě bráchovi a bylo to bezva.
A taky jsem byla za svědka a opila jsem se 😀 Ale je pravda, že až úplně na konci, kdy už to bylo všem jedno 😅

Zuzi, taky jsem pořád pekla v troubě, když jsme se sem přistěhovali. Byla jsem, jako bych viděla troubu poprvé v životě 😀
Ale to bylo tím, že předtím jsem pár let bydlela v pronajatý garsonce a tam byl jen dvouplotýnkovej vařič a žádná trouba.

Včera mi volala mamka. To byla sranda. Oni stavěj barák, cca někdy v létě by to mělo být hotový a včera byli něco zařizovat na úřadě. Stavějí v místě, kde se teprve staví plno nových domů a nebyli tam ještě pojmenovaný ulice. No a včera jim oznámili jméno ulice a gól je, že mají stejnej název ulice, jako bydlíme my s manželem 😀 Akorát je to fakt náhoda, protože jsme od sebe 150 km a ten název není zas až tak běžnej. Ulice Ořechová.....takže jsem říkala mamce, že i oni budou bydlet "na Ořechovce" 😅 Ještě jestli jim přidělej i stejný číslo popisný, no to by bylo 😀

zuzka.o
30. bře 2010

JARUŠKO.... aha, tak to musíš zachovávat dekórum 😅

DENNI...to je prča s tou ulicí, fakt náhoda jako blázen. Ještě aby vyšlo to číslo ..... to bych se pochechtala.
Já tu troubu mám konečně podle svých představ, ve výšce, už jsem na to pečení strašně nadrblá.
😀

pettrraa
30. bře 2010

ahojky kali mareček je užasný a manžel je sympaták a holčička už je velká ségra to bude pomocnice.tak to je fajn že jsi rodila normálně já nevím proč ale měla jsem za to že to máš mít císařem 😒
jaruško taky si svatbu moc hezky užijte a jen decentně se tady opij 😀
Zuzi to věřím že se těšíš až budeš vařit péc a smažit v tak krásné kuchyni 😉
Ele to je dobře že jsi v pohodě a v klidu a nehrotíš to, to se určo brzo zadaří 😉 pokud už se nazadařilo 😉 😉
já poctivě papkám vitamny femibilon tak uvidíme 😀
no taky by mě zajímalo co Andrejka jestli je ještě celá?, nebo už má mimi taky myslím čekala klučíka že??

zuzka.o
30. bře 2010

PETRA....taky myslím, že klučíka. I když moje paměť je poslední dobou dost děravá (asi těhu demence hihihi)
Já myslím, že sem nechodí kvůli tomu šmírování a nepříjemnosti s tou paní.

pettrraa
30. bře 2010

Zuzi já mám už mateřskou demenci 😀 já taky myslím že klučíka no.Hm asi proto sem nechodí to je škoda snad dá vědět až bude mít miminko na světě 😉
tak dnes bylo zase krásně tak jsem jeli s klukama na kolech na klouzajdy jsou ve vesnici o 2 km dále tak to není tak daleko a hezky se projedem a já pokecám s maminkama a děti se vyblbnou 😉

eleanthis
30. bře 2010

KALI - Marecek je zlaticko, vidis, vsechny ty trable se vyplatili, mas krasnyho chlapecka, kterej ti to stokrat oplati 🙂 moc gratuluju

holky ja jsem utahana jak kote... po trech tydnech prvni ranni... mam dost, nestiham ani docist prispevky... uplna mrtvola...

jarka.09
31. bře 2010

Holky, Andree určitě čeká chlapečka, dobře si to vybavuju, a myslím, že už koncem března měla nastupovat na mateřskou, tak jsem taky zvědavá, jak je na tom. Andrejko, kdyžtak písni do IP 😉

andree01
31. bře 2010

Ahoj holky.
Vas pravidelne ctu, jen jsem ted mela trochu fofr, koncila jsem v praci, ted jsem od pondeli uz na matersky a zacinam se trochu nudit, ale snad je to tou zmenou.
Jinak se mi dari dobre, brisko mi zacalo rust az posledni mesic, tak to vsechno zvladam docela v pohode. Pridti tyden jdu na kontrolu a pak uz budu predana do porodnice. Jinak na posledni kontrole, pred tremi tydny, mi Dr rekl, ze mam plodovky na spodni hranici normy, prcek ma dlouhy nozicky, skoro az o 4 tydny predhonil hlavicku s briskem (jsme oba s manzelem vysoky, tak snad proto). Ted posledni dny mi uz nozkama brnka o zebra, je to dost neprijemny, jsem zvedava, kde jima bude brnkat za 5 tydnu. No a to dlouhe sezeni v praci posledni tydny mi nijak nepomohlo a hodne me hlavickou tlaci dole. Ale dostala jsem na to magnezium, tak snad mesic jeste vydrzi...🙂 Jinak je vsechno ok, termin podle PM i UTZ je na dva dny stejny. A pomalu nakupujeme vybavicku.

Kali, krasny miminko, ja uz bych taky to svy chtela kolikrat drzet. 🙂 Velka gratulace ode me samozrejme taky.

A holky s tou Vasi zpozdenou mrchou, ktera teda nakonec prece jenom prisla si nedelejte hlavu, u me to bylo podobne. Jeden mesic zpozdeno, dokonce duch na testu, mrcha nakonec prisla a hned dalsi mesic prekvapil a drzime spolu doted. 🙂 Tak hodne stesti a drzim palecky.

Zuzko a co Ty, porad v praci? Jsi psala tusim, ze ted po Velikonocich nastupujes na MD, co?! Rekontrukce bytu se Vam povedla, total zmena k nepoznani. To Te obdivuju, me chyta chvilema rapl a to nas ceka jen klasicky uklid bytu...🙂

Mejte se hezky, And

jarka.09
31. bře 2010

Čau Andree, moc ráda dě tu "vidím", jsem ráda, že jste ok a že se ti daří. Myslím, že ta nuda tě brzo přejde. Tak hlavně, aby to všechno bylo ok a aby malej moc nespěchal, držím moc palečky a díky za povzbudivá slova! 😉

pettrraa
31. bře 2010

ahojky andrejko také jsem moc ráda že jsi napsala.je fajn že už jsi na Md aspon si odpočineš.a určitě ještě vydržíš celá já rodila oba už ve 37tt a kluci byli ok 😉 Tak se měj moc krásně a zase někdy napiš a děkujem za povzbuzení 😉

kalimero11
31. bře 2010

Ahojky holky 🙂 ,
ještě jednou dík za gratulace. 😉
Dnes jsme byli na první vycházce s kočárem, rovnou jsme zašli klučíka přihlásit k dětské doktorce a spojili to s první poradnou. Nic nového jsem se nedozvěděla, dostala jsem stejné info jako u Nikči a na další poradnu máme dorazit až za měsíc, že už stejně všechno známe a víme. 🙂

Denni, rodila jsem v Ostravě Porubě, je tam velká porodnice, která se specializuje na riziková těhotenství a předčasné porody. Je tam nával, takže se neustále nemohou dočkat, až nějaká maminka uvolní postel... Mně dokonce vyhodili z porodního pokoje už po hodině (že potřebují rodit další maminku). A to se po porodu má ležet na sále dvě hoďky kvůli kontrole krvácení po porodu. Ta porodnice je po rekonstrukci, vše je nové a pěkné.
S tou ulicí to je fakt legrace... 😀

Jaru - svatba... 😵 Hned bych šla s Tebou. Já mám takovou chuť na svatební koláčky a cukroví... 🙂 Ale zase ty starosti s proslovem svědka, s výběrem oblečení a svatebního daru... 😝 Jak pokračujete s domečkem?

Zuzka - pěkně se Vám byteček rýsuje. Ta kuchyňka je dlouhá nudle? A máte pěkně sytě barevné stěny, to by mě manža hnal... 😀 Už se těším, až pošleš foto nazdobeného pokojíčku pro mimísky. 😵

Ele - trable mi porodem neskončily. ☹ Po porodu mi zůstaly v břiše nějaké zbytky. Dostala jsem injekce, aby to ze mne samo vyšlo. Ale nějak se nepovedlo. 😢 Přemýšleli, zda mne vůbec z porodnice pustí, tak nakonec pustili s tím, že buď to ze mne vyjde samo anebo se budu muset vrátit na revizi. 😔 Tak teď čekám, co se mnou bude. Myslím, že při mé smůle to bude ta revize... Jakmile se objeví nějaké bolesti, horečky či jiný problém, musím zpět pod narkózu. ☹ Já tak nechci. Chjó. Proč nic nemůže u mně jít normálně? ☹

Petra - Ty si nějak ta těhotenství zkracuješ... 😀 A to se oba klučíci narodili v 37tt přirozeně? To je zajímavé.

Andree - také už to máš za pár. 🙂Máš nejvyšší čas začít odpočívat a zabývat se hnízděním. 😵 Užívej si klidu, za chvíli budeš mít frmol. 😀 Poslední dny jsou sice dost náročné, ale pro mimíse to zvládneš. 😉

eleanthis
31. bře 2010

Kali - to se stalo i me kolegyni, sla na revizi asi po pul roce od porodu, ze ji zustal kus placenty, nicmene bylo to jen ambulatne, snad max na jednu noc a sup domu za detma. stava se to, tak se drz, hlavne, ze Marecek je v poradku a ty se das do kupy taky, uvidis 🙂

Andree- zdravim te po delsi pauze, jsem rada, ze uz uzivas mateskou, vsechno si pekne zabydli, a ted uz jen nohy na stul - pokud to jde - a pohodicka a klidecek.

Ja ocekavam mrchu, v sobotu jsem 30 DC, tak uvidime, zadny zmeny necitim, takze to beru tak, ze prijde, tu zmenu pocasi jsem teda necekala a dneska frajerka pekne vymrzla, odpoledne jsem prolenosila zabalena pod duchnou a stejne jsem se vzbudila s bolenim v krku, tento mesic uz temer tradicnim... v praci kolotoc a navic vyhlidka na dalsi vzdelavani, nebot mi jaksi prestal stacit muj VS obor pro prace ve skolce... ach jo.

pettrraa
31. bře 2010

ahojky kali teda snad to z tebe vyjde a nebudeš muset na revizi ☹
no u Tomíka to bylo přesně 37tt tvrdlo mi břicho tak mě manželodvezl do porod a už mě tam nechali a udělali císaře protože měl dolů nohy a u kubíka to bylo ve 37.5 tt protože jsem malá tak mě nenachali dlouho mimi nosit byla jsem den před porodem v pordce na utz a prý mělo mít 3200g ale nakonec měl 2750g ale i tak jsem byla ve 37tt jak slonice břichatá 😀 na mou postavu to fakt stačilo 🙂
Ele tak snad nenastydneš když jsi vymrzla

zuzka.o
1. dub 2010

Ahoj holky 😵

KALI...ty máš teda ale smůlu. Doufám, že to nakonec vyjde samo a ty nebudeš muset na revizi.
JJ, je to panelák a tam se kuchyň nedala jinak vymyslet. Ale zase budu mít vše při ruce.
Včera mi přišla výzdoba, jsou to ti medvídci, co mám v albu. Vypadají skvěle.

PETRA.... i Kubík šel císařem? To bys mi mohla popsat, jaké to je, rodit císařem. Děkuju, budu klidnější, když budu vědět, do čeho jdu.

ELE....třeba mrcha nedorazí. Nevzdávej se naděje. A to budeš muset na nějakou další VŠ nebo se chceš vrhnout na jinou profesi?

ANDREE....ahooooj . Teda prcíček má ale dlouhé fajfky!!!Se ti nedivím, že ti je dloubání s nimi nepříjemné.

pettrraa
1. dub 2010

ahojky Zuzi císařem šel jen Tomík a Kubík normálně.No já měla celekovou anestezii takže mě uspali a pak jsem viděla Tomíka asi 3h po porodu takže to bylo fajn jsem se vyspala 😀 já mám špatnou srážlivost krve tak mě dr říkali že bude lepší abych to prospala no a pak jsem po porodu byla celkem v pohodě i mě chválili že jsem dost brzo vstala sama a šla do sprchy sice to zvedání bylo horší bolelo to šití na břiše ale dalo se to vydržet.Ptala jsem se dr jak dlouho císař trvá tak prý miminko je venku tak za 5 i víc minut a pak to šití že trvá kolem 45min takže docela to jde rychle mi příjde.Po Kubíkovi to šití dole bylo teda v pohodě mohla jsem sedět hned žádné bolení taky to bylo fajn.Jako kdybych si měla vybrat jak rodit potřetí tak by mi nevadilo ani jedno 😀 Akorát mě mrzelo že jsem tomíka viděla dýl po porodu no.
Kámoška co rodila dvojčátka císařem tak ta měla jen tu anestezii poloviční tak miminka viděla hned.Tak uvidíš jak to bude u vás 😉 ale ničeho se neboj určo to bude vše ok 😉

halpa
2. dub 2010

Ahoj
kali - doufám, že se to samo vyřeší...

zuzi - císař samotný je naprosto v pohodě, horší jsou stavy po něm, ale i to se dá zvládnout. Já měla epidurální anestezii a můžu jen doporučit, vpich vůbec nebolel, nic jsem necítila až po krk, ale pak na intenzivce se vše zase rychle vracelo do normálu. Broučka jsem viděla hned jako ho vytáhli z bříška a to je nezapomenutelný pohled, takže už pro něj bych tuhle anestezii doporučovala. Nehledě na to, že jsem po klasické zvracela jak amina, chraptěla jsem a vůbec jsem byla úplně mimo. Po téhle naprosto v pohodě. Pak mě nejvíc bolelo, jak mi na JIPce stahovali dělohu ručně,ale zjistila jsem, že to taky nedělají všude. To jsem si zažila opravdu bolest, když už jsem neměla porodní bolesti. No a pak je nejhorší vstát z postele, ale když už se ti to podaří, tak máš nejhorší za sebou. Jizva bolí, ale protože se musíš starat o svůj raneček štěstí (ty o dva), tak na to nemyslíš.

El - bolela tě ta cysta?

pettrraa
2. dub 2010

ahojky halp tak to mě dávali na stahnutí dělohy nějaké injekce do zadku a ty docela boleli ale jinak v pohodě.Jak píše to je to nejkrásnější když mimi viděší hned proto mě mrzelo že mi u Tomíka doporučili tu celkovou že jsem ho neviděla. proto jsem moc ráda že jakoubek sa narodil normálně a já ho viděla hned.

eleanthis
2. dub 2010

hapla ¨- cysta bolela udesne, probdila jsem cele noci, nevedela si, jak lehnout, kdyz jsem se preklopila na bricho, tak me bolely zada, kdyz na zada, tak zaclo bricho, diky tomu jsem zjistila, ze ji mam, resp. to mi dalo popud jit na gyndu, ze se neco deje...

Jinak holky, mrcha je tu, tentokrat cyklus 28 dnu 🙂 takze se tesim na duben, ze pujde vajicko ze spravne strany 🙂

zuzi - hlasila jsem se na fildu na psychologii, jen takovy hokus pokus, kdyby nahodou. jeste jsem psala do boskovic na stredni, ty inspektorky tvrdily, ze by se tam dalo nejak doplnit ty predmety, tak uvidim, co mi odepisou. na VS kvuli skolce jit nechci, max na spec. ped, coz mozna zkusim, kdyz nevyjde ta psy. nevedela jsem, ze je i dalkove, resp. nekoukala jsem, jinak bych si to tam dala, to me bavi a zajima a pro ms to staci...

pettrraa
2. dub 2010

Ele tak to je fajn že mrcha je po 28 dnech a teda pak budem držet pěsti at už to vyjde 😉 😉
já jsem zvědavá po kolika dnech to dostanu já snad už v tom nebudu mít takovej zmatek.měla bych mít ovulku mám výtok a včera mě bolel podbříšek ale uplně celej né jen na jedné straně tak nevím co to jestli prosytdnuní byla jsem venku a pak mi byla pěkná kosa
tak děvčata přeji hezké velikonoce at vás hezky vyšvihaj ale at to moc nebolí
já mám upečený mazanec a v neděli dělám nádivku už se na ní těším.Zítra když bude pěkně se pojedem s tomem a kámošema projet na motorkách tak se moc těším 🙂

eleanthis
2. dub 2010

peti- no snad to byla ovu, tak se pekne snazte 🙂

zuzka.o
3. dub 2010

Ahoj, tak hlásím, že páteční kontrola dopadla skvěle, jsem uzavřená, mimčo A je KP a mimčo B je tak nějak hlavičkou dolů, ale víc našikmo. Za 10dní jdu na první monitor do porodnice, tak jsem na to zvědavá, jak to funguje. Váhové odhady jsou dle mého názoru dost zcestné, přišlo mi, že ten doktor v nemocnici dělal utz snad poprvé v životě.... A dle něj je 2070g a B 2400g, ale to se mi zdá nějak moc..... že by za 14dní přibralo z 1750g na 2400g?????? Tak to beru s velkou rezervou.
Hlavní je, že je vše v pořádku.

pettrraa
4. dub 2010

ahojky přeji krásnou velikonoční neděli
Zuzi to je hlavní že je vše ok hm a to asi je fakt přehnané co ten dr změřil to je asi fakt moc
včera bylo krásně a dnes to vypadá taky hezky.tak si to krásně uživejte papa

misa1982
6. dub 2010

Ahoj holky 🙂 🙂 Zuzi ja mela cisare 2x a oba jsem mela epiduralem a muzu jen doporucit a navic je to lepsi nez celkova narkoza i pro miminkopred operaci ti udelaji klistyr da se prezit nic strasneho pak ti daji cevku na sale pichnou epidural neboli to je to trosku neprijemne a pak uz nic necitis jen malinkaty tlak vsechno slysis a miminka jsou venku celkem rychle maleho vytahly behem 2minut na sale jsem byla celkem neco pres hodinu jen mi bylo pri tom zakroku spatne chtelo se mi zvracet mela jsem strasne nizky tlak pak mi neco pichly a bylo uz lip ale nemusis se toho vubec bat,deti ti hned ukazou....a pak budes muset 24hodin lezet a pak ti pomuzou vstat ale budes se muset jeste setrit jak se rozchodis tak v pohode uz nic neboli jen trochu jizva pri vstavani a lezeni na postel,a ja jsem pak mela bolesti jak se mi stahovala deloha to byla sila rekla jsem si o injekci a ta pomohla pak mi davaly jeste cipky ale jak budes mit u sebe ty dva uzlicky tak na nejakou bolest zapomenes.Ja se tak tesim az tady budou dvojcatky sama mam dvojce segru ale puvodne jsem ze 4cat.

zuzka.o
6. dub 2010

MISA...tys to tak hezky popsala, že je to vlasně brnkačka, co? Ale určitě to bolí.... jsem na to zvědavá, jak nakonec budu rodit. Ale když se prcci neotočili, tak to asi bude císař. Uvidíme.
Ze 4čat???? Jejda!

misa1982
6. dub 2010

Tak jako boli to ale da se to vydrzet ..jj ze 4cat ale jsme jen 2 byly jsme 3holky a 1kluk,ale narodily jsem se o dva a pul mesice drive no a ty dve co umrely byly jednovajecne my jsme jen dvojcata tenkrat nemely takove vymozenosti jako ted a kdyz jsme se narodily tak jsme mely 900g a 30cm to ti tvoji jsou proti tomu co jsem vazila ja uz cvaldove....A pozor to mamka otehotnela prirozene.

zuzka.o
6. dub 2010

Tak to teda muselo být pro mamku hrozně těžké, ztratit 2 děti..... ale teda musím chválit doktory, že vás vypiplali za 900g.

pettrraa
6. dub 2010

ahojky teda Míšo to jste byli vážě malinkaté to je dobře že aspon vás dvě vypiplali 😉
Zuzi neboj určitě to zvládněš v pohdě.kámoška rodila dvojčátku holku normálně a kluk musel jít císařem protože byl nějak hodně zamotaný takže měla dva pordy chudák ale zvládla to v pohodě a taky se narodili asi o měsíc a půl dříve ale byli docela pěkný holka myslím 2000g a kluk 2100g

pettrraa
7. dub 2010

ahojky kdepak jste holčiny??
tak včera se narodila kámošce druhá holčička Lucinka je to ted samá holčička já chci takyyyyyyy 😀
no uvidíme uvidíme jak byl tento měsíc uspěšný či né 😀

zuzka.o
7. dub 2010

Ahoj PETRO...já jsem tadyyyyy 😵
Holčička....tak to kolem se rodí samí chlapečci.
Budu ti držet paluchy, aby to byla do třetice ta holčička .... a aby to bylo brzo.

sophiejane
7. dub 2010

holky prosímvás poradte mi, vy jste zažily mimoděložní? mě s tím ted straší, jsem v 7tt a v děloze nic moc není vidět zato hcg mám přes 6000, přitom před 14dny jen 127...