Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mirka19
14. pro 2007

Niko já jsem se nejdřív musela poptat, protože jsem z toho lehce nervozní. Manža mně naváděl ať zavolám doktorovi. No zkusila jsem to ke svému gynekologovi, ale dneska tam nebyla ani noha. A tady je tolik holek, co mi určitě poradí, že do nemocnice už volat nebudu.

martina26
15. pro 2007

Ahoj holky, tak hlásím návrat z lázní. 😉 Ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem doma, bylo to dlouhé a já doufám, že to k něčemu bude. Poctivě jsem běhala po procedůrách a pila léčivé prameny. Do toho na doporučení masérky ještě kontryhelový čaj. 🙂
No a dojmy z lázní? Teď v zimě je tam vyloženě mrtvo. V létě tam může být moc hezky. Frankovky jako takové se mi ale moc líbily. Hlavně když tam začala zářit Vánoční výzdoba. Já jsem pořád říkala, že nejhezčí to tam je v noci. Přes den jsem běhala po procedůrách. Měla jsem jich tak kolem 4-5 denně tak to celkem utíkalo. Některé byly příjemné, jiné méně. Měla jsem taky štěstí na spolubydlící. Prímová holčina 20 let po slepáku. Člověk si tam ale opravdu parádně odpočine a zrelaxuje. Dnes, když jsme se stavili v Glóbusu tak jsem byla jako v Jiříkově vidění co je všude lidstva. 🙂
Na kontrolu ke své doktorce jdu ve středu, čeká mě velká prohlídka, tak jsem zvědavá. Každopádně před odjezdem mi říkala, že miminko by bylo nejlepší pokoušet hned po návratu. Prý se to líp chytá. No nechám si poradit a i když si myslím, že přirozeně to bude problém, nebudu se bránit ničemu.
Zítra se u nás sjede celá rodinka, budeme slavit Tomáškovy narozeniny. 11.12 mu bylo 5. Musím říct, že kluci to doma zvládli parádně. Manžel se vzorně staral a Tomášek se držel statečně. Měla jsme akorát od něho jedem brečavý telefon a to v půlce pobytu. Jinak se držel. Tak jsem ráda a nelituju toho, že jsem jela. tento týden bude sice hektický, doladit dárky, poklidit.... ale říkám si, že když nebude stoprocentně naklizeno, že se to taky nezblázní. Hlavně že bude pohoda. 😉
Až budu víc aklimatizovaná, tak Vás dočtu 🙂
Vítám také všechny nové tváře.

mila30
15. pro 2007

ahoojjjjjjjjjj Martínko 🙂 🙂 .Vítám tě doma z lázní 🙂 .Tak to je super, že se ti lázně vydařili a máš z toho dobrý pocit, to je důležité. A ten kontryhelový čaj doporučuji, já ho piju také 🙂 .Určitě hned na to vlítněte a uvidíš, že za chvíli budeš krásná těhulinka 🙂 . Taky je fajn, že to kluci doma tak perfektně zvládli a na uklízení, na to se vykašly, to není to nejdůležitější. Jsem ráda, že už si tady mezi námi a řeknu Ti, uteklo to jako voda. Jinak já jsem po 2 IUI a neúspěšné a toto pondělí jdu na svojí 3IUI, tak uvidíme...opět mám zase folík na nesprávné straně, tak nevím...ale na pravé straně je taky jeden je ještě menší, ale třeba se pochlapí a povyroste.
Mirko, já ani po jednom mimoděložním moc nekrvácela, ale jiné holky ano. Teď na sebe dávej pozor a opatruj se a dodržuj šestinedělí. Je mi líto, že si se musela přidat k nám do tohoto tématu, není totiž moc veselé, ale jsme tu bezva parta holek a většina je už těhu a za pár měsíců budou mít mimíska 🙂 .Takže nám dodávají odvahu a hlavně dobrou náladu a taky pocit, že když to vyšlo jim, tak nám musí přece taky 🙂 .

martina26
15. pro 2007

Já jsem taky moc ráda že jsem doma a držím Milo pěstičky aby to vyšlo a aby folik pořádně povyrostl. 😉

Je štěstí, že ten kontryhel mi fakt chutná a hlavně masérka a sestřičky říkaly, že opravdu funguje.K tomu jsem si z lázní přivezla petku pramene, to abych hned tak nevyšla ze cviku. Řádně jsem si taky ochmatala Frantu, tak sakra to by bylo, aby nebylo 🙂 . Na miminku začneme pracovat hnedka 😉 nebudu se na to ale nijak fixovat, i když to jde těžce 🙂

mila30
17. pro 2007

Ahoj holky.
Chci vás jen pozdravit, já jsem dnes v práci jen o 10:00 hodin a pak utíkáme na IUI 😀 .
Zítra mám poslední pracovní den a pak hurááá, máme večírek a volno, tak se moc těším jak si odpočinu 🙂 .
Přeji holky hezký den 🙂 .

zuzan
autor
17. pro 2007

Ahoj holky, Marti, tebe taky vítám zpátky a jsem moc ráda, že sis to takhle hezky užila 🙂)) A chlapy máš doma šikovný 🙂))
Mílo, na tebe mooooc myslím - do třetice všeho dobrého!!!
Já jdu dneska přesně v poledne na ultrazvuk a manžel ve stejnou dobu na výběrové řízení, tak snad to pro nás oba bude šťastná hodinka 🙂))
Hezký začátek nového pracovního týdne!!!

mila30
17. pro 2007

Zuzííí, tak v pravé poledne jde také manžel na odběr spermií, takže to prostě musí všechno vyjít tak jak má a to, že vynikajícně 😀 . Já jdu na IUI ve 13:20 hod.

zuzan
autor
17. pro 2007

Mílo, tak to musí být opravdu mimořádný čas, když se seběhlo tolik událostí najednou 🙂)) Budeme tedy spoléhat na vánoční zázraky a musí to vyjít 🙂)) Chodíš na odběr spermií s manželem, nebo chodí sám? Já už jsem nad tím kolikrát přemýšlela, protože my tam chodíme vždycky spolu a nevím, jestli na nás třeba nekoukají divně, nebo jestli je to běžný, že tam jdou partneři spolu 🙂))

lucky.lady
17. pro 2007

Ahoj holky! Nevím, jestli si pamatujete, ale minulý týden jsem psala, jak mi doktor diagnostikoval mimoděložní těhotenství. Den poté jsem jela ještě do Vinohradské nemocnice, a tam mi doktorka řekla, že to je pravděpodobně "normální" těhotenství. V děloze viděla žlučový váček a to, co doktor viděl ve vaječníku je prý "pouzdro"... ale ještě musím na další vyšetření tuhle středu. Měly jste pravdu (tedy alespoň doufám). Za svýho doktora bych dala ruku do ohně a nikdy bych nevěřila, že se může seknout. Prosím, držte mi palečky, ať to ve středu dobře dopadne ☹ . Zase se začínám bát... ale v podvědomí si říkám, že to nemůže být mimoděložní, že kdyby to tak alespoň trošku vypadalo, tak si mě tam přeci nechají...

mila30
17. pro 2007

Lucky lady, tak to je jasný, jsi úplně normálně těhu. Kdyby totiž měli opravdu podezření na mimoděložní, tak i kdyby zatím jen čekali, tak si tě v té nemocnici nechají, protože pokud mimoděložní praskne, tak jde o život a to by neriskovali, to mi věř 🙂. Takže gratuluju a držím palečky, aby bylo vše ok 🙂 🙂 .
Zuzi, já tam poprvé s manžou byla, podruhé ne a dnes tam půjdu s ním. On se mnou chodí i na ten samotný zákrok do ordinace, sice se to moc nevidí, ale on chce být se mnou při všem 🙂 .A mimořádný čas to je, to mi věř, vše dopadne určitě vynikajícně. 😉

lucky.lady
17. pro 2007

Všem Vám moc děkuju za podporu!Jste tu bezva parta a Vám držet palce, aby se ta příroda konečně přestala bouřit. Děkuju Vám!!! 🙂

gucci
17. pro 2007

lucky.lady: vidííííš, já to říkala, moc ti to přeju a držím palečky

blanuleplus
17. pro 2007

Ahoj holky 🙂
Dnes je teda Velký den 😉 Doufám, že vám vše vyjde, jak nejlíp může...budu na vás myslet.
Lucky, to jsou moc dobré zprávy. Držím palce 😉
Martinko26, vítej doma. Vidím, že jsi dodržovala naprosto všechny procedury včetně Frantíka, tak to by bylo, aby se mimi v brzké době nepodařilo... 😉 Chlapi to zvládli a myslím, že je občas dobře, když si chlap uvědomí, co všechno musí ženská doma zvládnout... Taky si říkám, že by se MM divil, kdybych najednou byla delší dobu pryč.
Mirko19, je mi líto, že tě také potkalo mimoděložní a doufám, že už jsi v pořádku... Já krvácela, ale byla jsem ještě před laparoskopií na kyretáži, takže to nemůžu posoudit...
Holky, abych vás při začátku pracovního týdne pobavila... MM byl včera nakoupit, napsala jsem mu podrobný seznam a byly tam i napsaný mandle, abych mohla dodělat náplň do cukroví...no a on přinesl dva balíčky mandlí v čokoládě 😅

sisstin
17. pro 2007

blanule: gratulace k 29tt 😵 😵 😵 😵 😵

blanuleplus
17. pro 2007

Díky siss, konečně začínám mít pocit, že už to nějak zvládnem... 😉 To ty už jsi proti nám zkušená mamina 🙂 Ať vám malej dělá jen samou radost...

martina26
17. pro 2007

Ahojky, tak ná Vás holky moc myslím a držím palečky 🙂 .

lucikpetik
17. pro 2007

ahoj holky. tak jsem ted vse docetla a polovinu hned zapomnela, tak nevim, jestli budu schopna reagovat na vse, tak se omlouvam...
martu vitam zpatky z lazni, podle toho co vsechno pises - to bylo aby brzy nebylo..
milo tobe dneska hodne stesticka..
lucky tak to moc gratuluji a drzim palecky, at je i dale vse ok....
mirka ja po operaci nekrvacela vubec, tak ti asi neporadim...
blani to vis, ze ted uz vse zvladnete, ted uz to mate za par... 😉
jinak zitra mi drzte palce, prijde si to tu do prace jedna kocka vyzkouset, tak aby neutekla, abych tu uz mohla byt s vama... 😉

zuzan
autor
17. pro 2007

Marti, za palečky moc děkujeme a já hlásím pozitivní zprávičky - vpravo jsou folíky jen dva, ale nalevo (správná strana) jsou zase tři, jako minulý měsíc a ve středu jdeme na 2.IUI...
Blani, ten tvůj manžel musí být fakt kouzelnej...ale důležitý je, že mandličky přinesl 🙂))
Luci, tak to jsou samé krásné zprávičky, i tak na sebe ale buď hodně opatrná!!! Doufám, že dcerka operaci hravě zvládla 🙂

blanuleplus
17. pro 2007

Luci, snad už budeš mít štěstí a najdeš někoho schopného, aby sis mohla odpočinout...nám se tu stýská 😅
Zuzko, to jsou super zprávy! Tak teď jen to vánoční štěstíčko... 😉 Tak ve středu...Mila už má po, snad se vám zadaří, holčiny. Škoda, že už to nebudete vědět pod stromečkem... 😵

blanuleplus
17. pro 2007

Jo Zuzko, MM je někdy neskutečnej... 😅 Ale člověk ho musí vždy i tak pochválit, abych ho neodradila od dalšího pomáhání. Navíc mandle v čokoládě byly moc dobrý a cukroví holt počká... 😉

mila30
17. pro 2007

Ahoj holky.
Tak už jsem doma po 3 IUI, tak uvidíme.. 😉 .
Zuzka má zase moooc pěknou úrodičku, takže teď vě středu to určitě dopadne dobře a i když o tom nebudou vědět, tak budou mít pod stromečkem nejkrásnější dáreček 🙂 .
Lucí, tobě držím palce, aby paní byla šikovná a zůstala a tY jsi mohla konečně začít odpočívat.
Blani, manžel je opravdu kouzelnej 😀. Já jednou napsala manžovi na nákup TATARKA a přinesl PARÁTKA 😀 😀 .

blanuleplus
17. pro 2007

Milo, tak si užívej příjemnej den, ať se mrňousek pěkně vyklube 😉 A párátka se taky neztratí 😀 No aspoň, že se jinak držel seznamu. Někdy to dopadá velice divoce, když jde MM sám nakoupit...včera přinesl navíc akorát nějakou mraženou rybu, tak ji asi udělám na Vánoce místo kapra 🙂

mila30
17. pro 2007

Blani, můj manža je na nakupování super, jen mu vždycky napíšu na seznam 10 věcí a přinese jídlo za 1500Kč 😀 .A párátka se opravdu neztratí, teď jich máme doma habakuk 😀 .

mila30
18. pro 2007

Hezké ráno holky.
Tak já mám dnes poslední pracovní den, zítra už jen večírek a pak hurááá dovolená 😀 .
Luci, držím palce, aby ta paní co dnes přijde byla ta pravá a už jsi měla konečně klid 🙂 .
Holký, hezký den 🙂 .

zuzan
autor
18. pro 2007

Dobré ráno 🙂
Mílo, ty se hrozně moc opatruj, pořádně se oblékej, ať máš bříško v teplíčku a hezky rozmazluj sama sebe jen tím, co máš ráda a to by bylo, aby nebylo 🙂)) Večírek si užij naplno-už je totiž poslední, protože příští rok budeš místo večírkování žehlit plenky a vyvářet dudlíčky 🙂))
Luci, na tebe moc myslím a věřím, že takhle paní už bude konečně ta správná a šikovná 🙂))
Blani, mandličky v čokolce, to mi povídej, taky bych si dala 🙂)) A s tím pochválením máš naprostou pravdu 🙂)) Holt nikdo nejsme dokonalej a chlapi holt na tyhle nákupní záležitosti nemají takový talent, zas ale umí spoustu jiných užitečných věcí 🙂))
Já mám zítra dovolenou celý den, ráno jdeme s manželem na spermio a pak budeme mít 3,5 hod. na obíhání obchodů a shánění dárečků pro mě 🙂 Sice jsem manželovi řekla, že mi stačí nějaký malinkatý překvapení a nepotřebuju žádný veledary, ale když vidím, jak je z toho zoufalej, že nemá vůbec žádnej nápad, čím by mě potěšil, tak jsme se domluvili, že se po něčem podíváme spolu 🙂)) Potřebovala bych nějaký zateplený kalhoty, který by byly v zimě na lyže a v létě na motorku 🙂)) No a v půl jedný pak na IUI...
Holky, co jste koupili svým miláčkům??? Pokud to teda není tajný 🙂)) Já mám nápadů spoustu, ale kdybych měla všechny realizovat, tak nás Vánoce vyjdou na 10000,-Kč a to už pak nemá s Vánocema nic společnýho 🙂))

mila30
18. pro 2007

Zuzko, zatím se nerozmazluju, ale až budu doma, tak to teprve začne. 😀 I když já se rozmazluju každé vánoce a tyhle určitě nevynechám 🙂 .
Jinak manža pro mě ještě dárek nemá, tak si ho také musím jít koupit ve čtvrtek, protože je už z toho, že pro mě nic nemá pološílenej.
Já koupila manžovi, elektrický kartáček od Brauna a kalhoty.To stačí, máme velkou rodinu a už takhle jsme dali za vánoce přes 10 000Kč.

zuzan
autor
18. pro 2007

Tak to je u nás taky tak - manžel jen nervozní z toho, že pro mě nic nemá a ani neví, co by mi udělalo radost, jenže já bych byla radši, kdyby něco vymyslel sám a to by mě potěšilo nejvíc 🙂)) Elektrický kartáček je moc fajn věc, my je máme asi rok a když jsem ho vyzkoušela poprvé, tak jsem měla pocit, že do té doby jsem zuby ani pořádně vyčištěný neměla 🙂))

blanuleplus
18. pro 2007

Ahoj holky 🙂
Milo, užij si poslední den v práci v poklidu a pak už si jen krásně užívej... Já byla včera na srazu s VŠ a bylo to fajn, jen jsem musela odjet brzy, i tak jsem přijela skoro ve 12... Dnes mám nějaký řešení, dopisování si s úřady apod a budu psát práci k další zkoušce.
Zuzko, přeji zítra moooooc úspěšný den... Koukám, že s těma dárkama jsou na tom všichni mužský stejně 😉 My jsme si nadělili kromě mrňouska velký dárky ještě před Vánoci (MM si koupil kolo a mě kameru na malýho), tak teď to bude jen symbolika (psala jsem Ježíškovi o tašku na kameru - tu může MM koupit v práci, na běhání po obchodech už nebude mít čas a já mu včera objednala mikinu, protože má jen jednu a dlouho schne a pak nemá MM v čem chodit. Jen doufám, že stihne ještě dorazit 😖 ) Ale přivezli jsme si dárky od rodičů, tak něco pod stromečkem mít budem a nejvíc tam bude mít ten nejmenší 🙂

lucikpetik
18. pro 2007

ahoj holky, dekuji, ze na me tak myslite, holcina tu dneska je, je sikovna, tak pokud neutece ona, tak ji od ledna beru, jupiiiiiiiiiiii a uz tu budu s vama vic...
jinak jsem se fakt pobavila, jak ti chlapi nakupuji....sranda, jak jsou vsichni fakt stejni...
zuzi a milo, moooooc preji, aby to predvanocni IUI bylo to prave...moc na vas myslim....
jinak zitra jdu na test cukrovky, tak na me myslete, at mi ji nenajdou. jinak do porodu umru hlady... 😀

dani.ela
18. pro 2007

ahoj holky,
jsem rada, ze jsem objevila tuhle stranku, protoze prave jsem se vratila z nemocnice po stejnym zakroku - mimodelozni tehotenstvi, odebrani praveho vejcovodu a castecne i vajecniku, protoze na nem byla cysta... ve ctvrtek jdu na vyndani stehu. Dneska jsem normalne dostala MS podle ocekavani.
Zatim jsem si procetla jen par stranek a mate tady fajn partu a vsem mooooc drzim palecky! 😉
Na netu bohuzel nejsem pravidelne, tak aspon na zacatek moc prosim o radu, co delat prvni tydny a mesice po zakroku. Doktor rikal, ze nedoporucuje otehotnet dalsi 3 mesice. Ale co treba nejaky vitaminy, cajiky na procisteni a tak...? Lazne, ty asi jen tak nepujde sehnat co? Jsem zatim svobodna, ale vek uz me tlaci, zadny mimi jeste nemam a samozrejme momentalne se obavam, jak to vsechno pujde dal... Diky moc predem za vase rady a zkusenosti!!! 🙂