Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mar26
28. srp 2008

Ahoj monnni - moc gratuluji ke zdravé a pro tebe jistě té nejkrásnější holčičce. Musí to být opravdu krásný pocit. Můžu se zeptat - ještě v prosinci jsi si myslela, že nebudeš mít děti? To mě taky napadalo hned po laparoskopii. Já na ní byla 6.7.08 a odstranili mi lený vejcovod. Kdy jsi byla na laparo ty? A za jak dlouho jste se pokoušeli o další a vyšlo vám to hned? Přeji ti, ať se rychle s malou princeznou sžijete a máte se fajn. Snad se taky jednou dočkám 😕

mila30
28. srp 2008

Ahoj Monni, pamatuju si jak si k nám minulý rok zavítala celá nešťastná, že nebudeš mít miminko a za měsíc si nám hlásila dvě čárky 😀 .
Moc ti gratuluji k tak krásné holčičce a přeji Vám krásný a pohodový život. Užívej si ten nejkrásnější okamžik 😵 😵 😵 .

martina26
28. srp 2008

Ahoj holčinky,
po dlouhé době vás všechny zdravím a postupně Vás dočtu. Co jsme se přestěhovali do baráčku, tak jsem neměla až do dnes zapojený internet. Ale už jsem zase ve spojení se světem a tudíž sem budu mrkat častěji. Mám taky novinku, konečně se zadařilo a čekám miminko. Tady to ukazuje 14 týden, ale dle doktorů jsem 13+2. Pořád mi s tím haprujou 😉 .
Musím Vám napsat příběh, který ale této novince předcházel. S pozitivním těhotenským testem a 14 denním zpožděním jsem se vypravila ke své obvodní gynekoložce. Ta udělala ultrazvuk a oznámila mi, že v děloze nic nevidí a že to vidí za dělohou, dokonce mi to i ukazovala. Takže já uřvaná a s papírem k revizi v ruce pádila do nemocnice. Tam mi udělali velký ultrazvuk a neviděli nic v děloze, ani nikde mimo. Připadala jsem si tak trochu jako blázen. Udělali mi krevnií testy a těh.hormon byl 300. Což bylo nízké, dle lékařů těhu v děloze vidí až když je RIA 1000 takže si mne tam nechali s tím, že se bude čekat. Obden mi dělali testy a RIA pořád stoupalo tak jak má. Za 3 dy, už doktorka viděla v děloze malou dutinku, opět se ale muselo čekat až se objeví váček, ten se objevil a čekalo se další týden zda bude srdíčko. A bylo. Holky řeknu Vám ty stresy tam, to bylo něco šíleného, ale po 20 dnech strávených v nemocnici jsem konečně odcházela domů s potvrzeným těhotenství. Jo ještě jsem zapomněla napsat, že mi mimo jiné v nemocnici objevili cystu na levém vaječníku velkou 8cm. Tu samozřejmě moje doktorka neviděla vůbec. K ní už nechodím. Mám kůli té cystě rizikové těhotenství a tudíž jsem doma na neschopence a do poradny chodím do nemocnice. Za sebou mám také první krevní testy, další mne čekají 15 září a já se modlím, aby bylo vše v pohodě. Musím říct, že to teď nějak víc prožívám, než při Tomíkovi.

mar26
28. srp 2008

martina26- tak to ti moc přeji ať je vše v pořádku,ale když už to dopadlo takhle, tak to by bylo aby nebylo 😉 . Ještě že ti tu revizi neudělali a pořádně si to zkontrolovali. Ani se ti nedivím, že jsi doktorku změnila. Tak hodně štěstíčka celé těhu a krásné zdravé mimi.

martina26
28. srp 2008

mar26- děkuju moc, snad máš pravdu. Já jsem jim hlásila, že je to chtěné těhotenství tak proto se čekalo a nakonec jsem ráda

blanuleplus
29. srp 2008

Ahoj holky, jdu se rozloučit mezi praním, řízkama a balením...zítra ráno vyrážíme na 3 týdny do Itálie, tak na nás myslete, ať to tam s tím naším lumpem zvládneme 😖 už se těším, že budem na prďolu dva a snad si to všichni užijeme...
Mějte se tu krásně, na všechny moc myslím...zatím pa Blanka a Káma

Zuziku, krásně ti roste bříško a přibývají týdny...to je nádhera to pozorovat 😵 držte se 😉

Marti26, blahopřeji k miminku. U mě taky krásně rostlo hcg, taky čekali na utz, ale v mém případě to bylo nakonec právě mimoděložní, tak mi zatrnulo, když jsem to četla... ale u vás všechno dopadlo moc dobře 😵

Monni, gratuluji a ať ti dělá Lucinka jen radost 😵

martina26
29. srp 2008

AHoj holky,

tak dneska jsem vzala útokem nákupní centrum, protože při pohledu do Tomikovi skříně jsem zjistila, že jaksi přes prázdniny opět vyrostl a tudíž nemá v čem chodit do školky. Teda co bylo všude mamin s dětma tak v našem věku.... 😢 No asi to taky nechávaly na poslední chvíli jako já 😀 . Jojo prázdniny jsou za náma a od pondělka nám to zase nastane. Tomik jde do nové školky, tak jsem na to zvědavá.

Blani moc si to v Itálii užijte a ať Vám počasí přeje.

monnni
31. srp 2008

Martina26, mooooc gratuluji a přeji už jen pohodové těhotenství a pak krásné zdravé miminečko 😵 😵

Blani, tedááá to je paráda, že vyražíte na tak dlouho....krásně si to celá rodinka užijte. 🙂

Mar26, Jak jsem psala asi začátkem prosince jsem vložila příspěvek. Měla jsem pryč pravý vejcovod a nedařilo se otěhotnět znovu. Je pravda, že jsme se nesnažili celou dobu, jelikož jsem potřebovala trochu času asi 3 měsíce, abych se dala dohromady. Na lapar. jsem byla v říjnu a otěhotnělla jsem přesně necelý rok po té. Poslení MS jsem měla v listopadu tudíž, už když jsem psala článek byla jsem těhotná 😵 😵

mar26
1. zář 2008

monnni - tak to je krásné,že se to nakonec podařilo normální cestou. Taky z toho mám obavy,ale takové příběhy jako tvůj jsou pro nás naděje, že se taky usmějě štěstíčko na nás, které jsme na tom podobně jako jsi byla ty a někdo seshora nám snese to malé štěstíčko.

halpa
1. zář 2008

Ahoj všem. Tohle téma znám velmi dobře a strašně moc mi pomohlo v nejhorších chvílích mého života. Ale nikdy jsem tady nepřidala příspěvek (aspň myslím 🙂 ). Teď jsem si říkala, že bych vás možná mohla povzbudit mým příběhem. Po mimoděložním těhotenství v září 2007 mi vzali pravý vejcovod. Hned po návratu z nemocnice mi přišlo nereálné a nesmyslné čekat 3 měsíce, chtěla jsem otěhotnět hned a teď. Myslím, že touhle fází si prochází každá z nás. Uteklo to jako voda a já najednou dostala strach otěhotnět, že se to stane znovu. Hodně mi pomohly lázně (pokud vám to bude lékař nabízet, doporučovala bych neodmítat), udělala jsem si v hlavě pořádek a výsledek je ten, že dnes jsem ve 13tt a jsem šťastná jako blecha. Takže holky - hlavu vzhůru a věřte - bude dobře. 😉

mar26
1. zář 2008

halpa- ahojky 🙂 , ani nevíš, jak takovéhle příspěvky jako ten tvůj dokáží povzbudit a zahřát a dodat naději a podpořit víru, že i ostatním se to může povést. Když je další těhulka a mimoděložní se neopakovalo a jsi i za tím nejrizikovějším obdobím...no nádhera. Tak ti přeji ať vše dobře dopadne.
Jinak mě doktor tedy lázně nenabízel a ani jsem moc neslyšela,že by po mimoděložním moc holek do lázní jezdilo,ale určitě je to jen a jen dobře, když tě tam poslal. A po té laparo, říkali ti jestli máš v pořádku vaječníky a druhý vejcovod?

halpa
1. zář 2008

Ahoj mar - moje kolegyně z práce si prošla tím samým jen o týden později než já a jely jsme do lázní spolu. Dají tě tam hodně dohromady, takže možná by nebylo špatné se na to zeptat. Po laparce mi řekli jen, že to bylo mimoděložní a nic víc. Pár dnů po tom, co jsem zjistila, že jsem těhotná bylo šílených, protože nejdřív jsem měla strach (v měsíci otěhotnění jsem brala atb) a pak mě doktor postrašil znovu, protože se mu na utz nelíbil můj druhý vejcovod a měl podezření na druhé mimoděložní těhotenství. Takže jsem si prožila týden hrůzy do dalšího utz, i když hcg stoupalo (ono mi totiž stoupalo i u prvního těhotenství). Ale nakonec to dopadlo dobře. Zítra mě čeká genetika, tak doufám, že dopadne dobře, abych už se konečně mohla trochu uklidnit. Člověk má nejdřív strach, že neotěhotní, pak má strach, aby nebylo mimo dělohu, pak aby se v děloze udrželo, aby dopadla dobře genetika a aby tam vydrželo až do 9 měsíce. Je to krásné období, ale plné strachu ☹ 🙂 .

mar26
1. zář 2008

Uvidím, mám jít až 4.11. na kontrolní UTZ a byl mi doporučen wobenzym, který prý pomáhá proti možným srůstům. Já po peripetiiích v pražské nemocnici v Krči , kde jsem si prošla samovolným potratem jsem se dostala na tu laparku do nemocnice Na Homolce v Praze (měla jsem právě kombinaci děložního i mimoděložního těhu,tak že to mohli být dvojčátka), kde jsem narazila na super doktora. Který mi po té laparoskopii řekl,že prohlédl pořádně vaječníky a vejcovod a že vše ostatní mám naprosto v pořádku a že mi pořádně to břicho propláchl,aby tam nezůstala krev a neudělali se srůsty. Taky jsem den měla z břicha dren na zbylou tekutinu.
Určitě máš pravdu, že co se mimi týká,tak člověk se už pořád bojí, přesně jak si psala, od toho zda vůbec otěhotní a i po narození budeme mít pořád už jen strach,ale bez toho to nejde 🙂 . Uvidíš, genetika bude ok a zase bude chvíli klid a jen těšení se z těhu. 😉

halpa
1. zář 2008

Víš, já nemám moc dobré zkušenosti s nemocnicí a kromě porodu už tam nechci nikdy ani nos strčit. Když jsem byla u doktorky na prvním utz, řekla, že mi gratuluje, že jsem těhu, že mám sice zatím v děloze jen gestační váček, ale bude to v poho. Mimo dělohu nic neviděla. V nemocnici taky dlouho nevěděli co se mnou. Nikdo mi to nebyl schopný vysvětlit, nechali mě dva dny trpět bolestí,ale je možné, že jsem měla taky obě těhotenství. Dnes už po tom nepátrám a doktora jsem změnila. Pokud ti doktor řekl, že je vše v pořádku, chce to jen obrnit se obrovskou trpělivostí a věřit. Držím palce.

mar26
1. zář 2008

Já mám takhle hrozné zkušenosti právě s tou Krčí, kde by vlastně řekli, že miminku v děloze nebije srdíčko. Podstoupila jsem revizi,ale nenamáhali se nabrat Hcg před zákrokem a ani po něm,aby viděli zda klesá nebo ne a mě vesele rostlo. Po revizi jsem pak byla asi 4 dny ok, jenže pak jsem začala znova krvácet a v Krči mi pořád píchali oxytocin na stahy dělohy na dočištění. Asi po 4 dnech mi řekli, že nejspíš budu muset na tu revizi znova, když pořád krvácim a pořád je mimoděložní nenapadlo. A pak jsem v sobotu večer dostala bolesti břicha a manžel řekl a dost, do Krče už nejedem a vzal mě na Homolku a tam to doktora napadlo hned. Podíval se na mě a na nejcovodu viděl útvar 4cm,tak říkal, že buď je to cysta nebo mimoděložní a že v neděli se tam podívá laparoskopicky a když to bude mimoděložní,že mě hned odoperují a to se taky stalo. Tak že taky moje zkušenosti s nemocnicema blbý,až na tu Homolku. A to jsem předtím byla max. doma s chřipkou a teď tohle najednou.ALe už je to pryč , už myslím jen dopředu. Trpělivost si budu muset naordinovat,jinak nevim, nevim.

martina26
2. zář 2008

Ahoj Halpo, tak to ti moc gratuluju. A souhlasím s tebou. Mne čeká genetika 15/9 a taky se bojím a doufám, že bude vše v pohdě a budu moc být klidnější.Já jsem doma na rizikovém těhotenství. Kůli tomu, že mám cystu velkou 7,5 cm. Taktéž jsem po operaci a bez levého vejcovodu, taktéž jsem byla v lázních a taky si myslím, že mi pomohly. Já otěhotněla půl roku po lázních.

halpa
2. zář 2008

Ahoj Marti - tak až na to, že nemám pravý vejcovod jsme na tom stejně 😉 . V lázních jsem byla v lednu a otěhotněla jsem v červnu. Genetiku máme úspěšně za sebou. Miminko je zdravé, bereme to jako malý zázrak. Manžel poprvé viděl naše miminko na utz a říkal, že to byl nepopsatelný zážitek. Doufám, že i ty nevolnosti, které mě dost trápí brzy odejdou a budu si moct konečně to těhotenství užívat - teď jsem taky doma, nevolnosti mě trápí víc než bych v práci mohla zvládnout. Budu držet palce, ať tvoje genetika dopadne stejně dobře.

halpa
16. zář 2008

Tak holky, jak se vám daří? Už dlouho tady nikdo nenapsal. Martina26 - jak dopadla genetika? Doufám, že dobře.

makkyta
18. zář 2008

Ahojky holky.. taky jsem si zrovna říkala, že tu dlouho nikdo nic nenapsal.. nám se tedy v prvním plodném měsící snažílkování nezadařilo, ms přišla 26DC.. teďka jsem po ovulce, ale bohužel z vaječníku "bez cestičky" takže z toho asi nic nebude, ale taky jsem se snažílkovali... je šílený, jak všude kolem mě všichni těhotněj a roděj a vůbec.. ale my to všechno zvládnem a mimísové budou!!!!! Držím palečky a dejte o sobě vědět!!

martina26
21. zář 2008

Hezké ráno holky,

jdu Vás po delší době pozdravit. Teda od rána u nás leje jako z konve, tak to vypadá, že neděle nebude nic moc. No co se dá dělat.

Jinak jsem teď na nervy, protože mi vyšla jedna hodnota v triple testech nižší, než by měla být a tak mne čeká zítra konzultace s genetikem, případně ve středu odběr plodovky. Pak týdny nejistoty....to mne asi zabije. ☹ 😒 Sestřička říkala, že se nemám lekat, že je to dneska skoro běžný a že ta krev nic neznamená. Nojo ale ono se jim to říká. ☹

lucikpetik
24. zář 2008

ahoj holky, jdu vas po dlouhe dobe pozdravit, dlouho jsem tu nebyla, nemame s malym vubec cas, porad nekde litame, tak sel konik stranou. moc vas tu uz neznam, ale tem "starsim" preji vse nej, jak k uspesnym tehu, mimi nebo snazenicku.

lucikpetik
24. zář 2008
bruffik
25. zář 2008

ahoj,mam otázku...1.července jsem byla na laparoskopiii kde mi vzaly pravý vejcovod.11.srpna sem dostala menstruaci a ted v září se mi nedostavila.Včera sem si dělala testík,ale druhá čárka nikde ☹ Zajímalo by mě,jestli můžu i přesto být těhotna,?Nebylo brzo na test?Moc děkuju za odpověd.

lucikpetik
25. zář 2008

bruffik nevim kolik dni mas zpozdeni,ale carecky se ukazi tak nejdriv 11, 12 den, moje zkusenost

bruffik
26. zář 2008

hm neco pres 10dni zkusim to jeste zitra rano,ale zacina me bolet brisko,je to trochu jine nez kdyz mi ma prijit ta mrcha,necham to osudu ale byla bych moc stastna kdyby to vyslo

badik
27. zář 2008

Ahoj holky.Muzu se k vam pripojit?Pred nedavnem jsem mela mimodelozni tehotenstvi.Bohuzel se na to neprislo v cas ( cca10.tyden),a vejcovod uz praskl.Aby toho nebylo malo tak me gynekolog ktery mel zrovna sluzbu (jela jsem v noci na pohotovost)poslal domu ze mam zanet mocaku (to mi ani nerekl vycetla jsem to az ze zpravy me rekl ze mi nic neni).Ani mi nevzal krev nebo moc.O 4hodiny pozdeji uz jsem se nemohla ani pohnout,dyagnozu mi udelal chyrurg na pohotovosti,hned poznal o co jde a supala jsem na sal.

badik
27. zář 2008

Precetla jsem zpetne jen posledni stranku a vetsinou tady pisete vsichni o laparo.Nez me uspali taky mi ji slibovali,ale vzbudila jsem se s rozrizlim brichem.Pry to bylo moc velike.Mate nekdo stejne zkosenosti?

mar26
29. zář 2008

Ahoj badik,
já jsem tedy po laparo,ale myslím si, že tobě ji nedělali z důvodu toho prasklého vejcovodu. Měla už jsi asi velké krvácení do břicha a klasická operace je rychlejší a v akutních případech asi lepší. Nejsem ale doktor,ale je to moje představa.
Já ho měla sice hodně popraskaný a krve v břišní dutině taky hodně, že pan doktor co mě operovat říkal, že to musel hoooodně vypláchnout,protože vůbec nic neviděl.
Jinak si myslím,že rozdíl není, možná budeš mít delší hojení,proto se dělají laparoskopické operace z důvodu rychlejší rekonvalescence.
Mě na to také nepřišli v jedné nemocnici kam jsem jezdila,ale když jsem pořád krvácela a měla bolesti,tak mě manžel vzal do jiné a tam pan doktor na to přišel hned.
Je hrozný, co nás přibývá a hlavně,že se na to přijde až takhle pozdě ☹ .
Držím palečky při přístím těhu, ať je brzy a bezproblémů.

badik
29. zář 2008

mar26:No oni to laparo zkouseli,protoze mam i diru v pupiku ale pry to bylo moc velke tak nakonec zvolili tuto variantu.Je mi v podstate jedno jak to provedli,ale hlavne aby svou praci odvedli poradne.Jelikoz me operoval ten doktor co me puvodne poslal domu tak mam strach,ale snad to bude o.k.
Doktor rikal ze dalsi mimi muzem zkouset ze 3mesice.Ma tady nekdo zkusenosti s drivejsim otehotnenim?

bruffik
29. zář 2008

tak sem si delala znova testik a zase nic, ,nestalo se nektere ze i presto ze nebyla na testu druha carka byly ste tehotni,?uz mam zpozdeni neco pres 14 dni a to uz by se podle me melo na testu ukazat..