Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kalimero11
2. led 2009

Ahojky Mar! 🙂
Já už mám šestiletou dceru, takže to čekání na II nebude tak kruté, ale také jsem nedočkavá... 🙂 To je paráda, že se Vám zadařilo tak brzy. 🙂 🙂 🙂 Tož držím pěstičky, ať vše klape, jak má...
Tož když je ten Wobenzym tak dobrý, určitě ho začnu zobat také... 😀 Vůbec jsem netušila, že po laparo jsou nějaké vnitřní stehy... 😲
Já jsem měla pocit dle ovulačních bolestí, že je ovu také častěji zprava. Jenomže zrovna pravý vejcocod mi vzali. ☹
Dvě miminka? A to v děloze se zachránit nedalo? To je smutné... ☹

mar26
2. led 2009

kalimero - no asi ne klasický stehy, ale jak ti vyfiknout ten vejcovod,tak ho pak vlastně svaří,aby to nekrvácelo, no a to se taky musí zahojit. Tělíčko chce holt svůj čas.
Tak alespoň že máš doma už jednu cácorku a můžeš mít radost z ní, i když ono je na jednu stranu jedno jestli je to první, druhý, třetí...těšíme se na ně stejně 😵
Víš, ono tomu v děloze přestalo bít srdíčko...o tom druhém jsme vůbev nevěděli. A doktoři v jedné nemocnici ani s touhle variantou nepočítali.Měla jsem pořád bolesti a krvácela jsem a oni mě chtěli hnát na revizi znovu. Až jsem jednou měla už fakt šílené bolesti a to už mě manžel odvezl do jiné nemocnice a tam zjistili,že je to i mimoděložní a už jsem krvácela do břicha.
Ale jsem ráda, že se nám podařilo tak brzy otěhotnět a hlavně že to vypadám,že je to v pořádku. Snad už jsme si to špatné vybrali.

monnni
3. led 2009

Kalimero, ahoj četla jsem tvůj příspěvěk. Já jsem také bez pravého vaječníku a šance na otěhotnění je u každé různá, jelikož záleží na tom zda si dokáže tvoje tělo pomoc a já věřím, že ano. Nemám pravý vejcovod a přesto jsem dle mé doktorky otěhotněla opět z pravého vajíčka, které pak prošlo levým vejcovodem. Zní to skoro neuvěřitelně, ale je to tak. Možnost na otěhotnění je tedy mnohem větší a navíc ovulace neprobíhá pravidelně levá, pravá, ale prý je to nepravidelné. To názor moji doktorky. Doma jsem byla na nemocenské celých 6neděl a břicho mě teda určitě 14 bolelo, jelikož jsem se týden po zákroku vdala tak si to pamatuji. Své ano jsem řekla ještě se stehama 🙂 . Já sama na sobě nepoznám, kde probíhá ovulace, ale prý některé ženy mají na té straně v té době mírné bolesti. Přeji ti, aby byly brzy dvě čárky a z nich krásný poklad jaký mám teď doma já....po té operaci jsem nechtěla skoro uvěřit, že budu mít děti a teď mám krásnou holčičku. 😵

monnni
3. led 2009

Holky jééé gratuluji Vám ke dvěma // to je krásný tak pfuj, pfuj, aby bylo vše až do konce v pořádku. 🙂

monnni
3. led 2009

Holky nevíte někdo jestli už má Zuzka mimíska??

kalimero11
4. led 2009

Ahoj holky! 🙂
Moc Vám všem děkuji za všechny reakce. To je krása, jak dokážete povzbudit... 😵 A hlavně když koukám, jak všechny krásně těhotníte, to je úplně super, dává to naději... 😀 Opatrujte se a těhu si náležitě užívejte!
Monnni, no to zní fakt neuvěřitelně, ale už jsem o tom četla, že se vejcovod "natáhne" pro vajíčko k protilehlému vaječníku, ale zní to spíš jako fantazie... Neuvěřitelné a Ty jsi to zřejmě zažila, snad se to tedy opravdu stává a nejen zřídka... 😔
Mar, Tvůj případ se stává prý v jednom ze třicetitisíc těhotenství. Je to málo pravděpodobné a lékaři s tím většinou nepočítají. Mně lékař řekl, že pokud v histologii z revize potvrdí, že byl v děloze plod, tak laparo zatím nebude, i když mi HCG neklesá???!!! 😲 Že by to v tomto případě bral tak, že jsem potratila a že se možná HCG srovná časem samo. A já se jej tedy zeptala, že vím o možnosti, že jedno mimi může být v děloze a že kdybych jej potratila a HCG neklesá, že přece může být dvojče mimoděložní. Že mně ten pravý vejcovod bolí a že tam cítím (když ležím na břiše) místo, které mně vyloženě tlačí (kulička). A on na to řekl, že tohle je jen jeden případ ze třicetitisíc a je to velmi nepravděpodobné. To vše mi řekl, přesto že na UTZ zjistil volnou tekutinu v břiše... 😲 No, ale v histologii se nakonec plod nepotvrdil, tak mě vezli na sál okamžitě a těhotenství bylo přesně tam, kde jsem ukázala. 😀 Kdyby histola dopadla tak, že by plod v děloze prokázali, poslal by mne domů a dopadla bych naprosto stejně jako Ty. 😵

lucka33
14. led 2009

ahojte,

tiež som po laparoskopii - mimomaternicové tehotenstvo. Mám niekoľko otázok, dúfam, že mi budete vedieť poradiť....
Robili mi aj kyretáž, takže krvácam, som 5. den po operácii. Ako dlho budem ešte krvácať? Kedy dostanem menzes? Mali ste nejaké problémy s ms? Upravil sa vám cyklus hneď? Stehy vám kedy vyberali? Prišla vám chuť na sex po šestonedelí?
Je toho veľa, viem, ale nepoznám nikoho, kto to isté prežil, nemám sa s kým poradiť... ďakujem vám...

halpa
15. led 2009

Ahoj lucka33 - je mi líto, že ses přidala do našich řad, ale brzy bude líp. Mi teda kyretáž nedělali, takže jsem po operaci ani moc nekrvácela, spíš špinila. Snad ti napíše někdo jiný, kdo s tím má zkušenost. Jinak první mesntruaci jsem dostala o něco později (asi 35 den), ale další už chodila pravidelně - co 26-28 dní. Stehy mi vyndali ještě v nemocnici asi pátý den po laparce. Chuť na sex jsem teda měla ještě před koncem šestinedělí, což se teda muselo řešit jinak než sexem. 😉

maova
15. led 2009

Ahoj Lucko, je mi líto, že ses k nám musela přidat, aspoň se ti taky pokusím odpovědět, i když kyretáž mi nedělali u mimoděložního, ale jindy a to jsem krvácela chvíli, pak už bylo spíš jenom špinění, dohromady bych řekla, že tak asi týden, ale je to individuální, prostě klasické šestinedělí. Menzes jsem po mimoděložním dostala pravidelně a cyklus se srovnal hned, takže problémy s ms nebyly. Stehy mi vytáhli tak do týdne a chuť na sex přišla určitě taky dřív 😉

mar26
15. led 2009

Ahoj lucka33 -je mi líto že nás přibývá....já měla i revizi dělohy,ale už týden před laparkou. Jinak po kyretáži jsem skoro nekrvácela. Po laparce spíš jen špinění a to asi 1-2 dny. Stehy mi vyndavali přesně za týden. Neděle operace-neděle stehy a řekla bych,že tam mohly ještě zůstat,trošku se jizvy rozlezly,ale koupila jsem super mast od Avene cicalfate a takové mřížky na stažení a jizvičky jsou teď malinké a krásné. Jinak MS jsem dostala přesně za 4 týdny od laparky a cyklus byl hned ok. Počkali jsme dvě MS a pak tomu nechali volná průběh a po čtvrté MS jsem znovu otěhotněla.
Jinak chuť na sex byl už před koncem šestinedělí,ale vydrželi jsem.

lucka33
15. led 2009

ahojte, som rada, že ste mi napísali odpoveď 😉 Ja už krvácam 6.deň, ale už to slabne, dnes je to už také tmavohnedé a už len málo. Tak možno za 1-2dni to prestane. Včera som bola u dr., stehy mi bude vyberať v stredu. Som zvedavá, ako mi nabehne nový cyklus, dúfam, že mi to nebude haprovať. MS som mala pravidelne každých 26dní.
Teraz ma viac trápi to, že neviem, či mám ten druhý vajcovod priechodný. Neviem, či mi to pri tej laparoskopii pozreli alebo nie. Chcem sa vyhnúť ďalšiemu mimomater.tehu. tak by som bola spokojnejšia, kebyže to viem... A mávali ste potom ešte nejaké bolesti, ja mávam sem-tam také pichnutie, zabolenie. Nie je to ale vôbec nič silné, asi sa to tam dáva do poriadku, nie?
mar26 - po 4.ms si už zostala tehotná? Super!gratulujem! 🙂 A všetko je ok? Ja sa strašne bojím, že sa to zopakuje... 😖 Viem, nemala by som na to myslieť, ale keď všetci lekári hovoria, že s tým treba rátať, tak to neviem vypustiť z hlavy...

kalimero11
16. led 2009

Ahoj Lucko!
Také Tě tu vítám, i když radost z toho nemám... ☹
Mně provedli revizi 18.12.08, laparo 22.12.08 a odstranili vejcovod. Po revizi jsem krvácela až do laparo. Po laparo cca týden. Po týdnu mi vytáhli stehy. Břicho mne bolelo dlouho cca 3 týdny, ale Mudr. zjistila pooperační komplikaci - podráždění močového měchýře, takže to dlouhé bolení bylo z tohoto důvodu. Předepsala mi prášky, které zrovna dobírám a břicho už nebolí... 😵 Na první MS stále čekám, už by měla dorazit každou chvíli... 🙂 Také jsem se zpočátku bála, aby byl druhý vejcovod průchodný a bála se, že se to zopakuje. Teď však myslím pozitivně a věřím, že podruhé vše dobře dopadne. Holky tady dovedou hezky povzbudit a hlavně to jejich těhotnění je tak povzbuzující.... 😀 😀 😀
Mám nechat projít dva - tři cykly a začít snažení.... Chuť už by byla, tak teď už odpočítávám dny... 😀
Hezky se uzdravuj a mysli pozitivně. Holky těhulky, jak se vám daří? Pupíky rostou? Vše v pořádku? Papapá M.

mar26
16. led 2009

lucka - jo,jo...laparo jsem měla 6.7.2008 a // jsem objevila 2.11.2008...tak že po 4MS jsem znova otěhotněla. Taky jsem se bála,aby bylo mimi,tam kde má být, naštěstí teď je vše v pořádku. Jsem v 15tt a dneska jsem měla kontrolu a vše je zatím super,tak ťuk,ťuk,ťuk, abych to nezakřikla.
Mě tedy ten vejcovod kontroloval při laparce a průchodný byl. Já spíš měla strach z těch srůstů. Po každé břišní operaci hrozí,tak že kdo v mládí byl třeba na slepáku,tak hrozí ty srůsty.
Ale % opakování mimoděložního je prý hodně malé...stejně se každá asi bojí aby to dopadlo dobře.
Jinak bolesti jsem měla možná tak 4 týdny, že to břicho bylo citlivější,ale nic netahat a necvičit...vydržet to šestinedělí. Jinak do práce jsem šla za 14 dní po operaci, nemám náročnou práci, jen sezení v kanclu.

kalimero - dala jsem dneska fotečku z dnešního utz,tak mrkni na našeho obříka s velkým mozečkem 😀

Holky moc vám přeji,aby se vám brzy splnilo přáníško mít mimíska v bříšku a tentokrát už bez komplikací 😵

lucka33
16. led 2009

kalimero, mar, ďakujem za povzbudivé slová 🙂 Ja mám tiež strach, aby sa to nezopakovalo, ale snažím sa myslieť pozitívne a dúfam, že ďalšie tehotenstvo bude bez akýchkoľvek komplikácií a bábo bude zdravučké 😵 Ja mám dnes presne týždeň od laparky, bruško ma ešte niekedy pichne, na dotyk je také tuhé, nie je ani tvrdé ani mäkké. Nejak sa mi to zdá, že ten čas pomaly ide, ja už by som chcela čakať prvú ms 🙂 Som nedočkavá, čo? 😉 Ale keď nabehnem do roboty, čas bude letieť veľmi rýchlo, tak ani nezbadám a budem mať 2-3 ms za sebou... Ja sa chcem prvé 4ms chrániť a potom skúsime prerušovanú súlož tak na 2 mesiace a potom už možno začneme naostro 🙂 Aj keď viem, že budem mať z toho veľké obavy 😖

mar26
16. led 2009

Lucka -já bych bý tebou nečekala tak dlouho,ale je to na tobě...bála bych se možných srůstů. Mě dr. doporučil na proti vytvoření srůstů a na rychlejší regeneraci wobnezym a na jizvy contractubex a jizvičky nádherný a po tom wobenzymu jsem se rychle dala dohromady. Tak asi to trošku zafungovalo 😵

lucka33
16. led 2009

ten wobenzym je na rýchlejšiu regeneráciu vnútra? A tebe dr. doporučil snažiť sa po 3-4ms, lebo neskôr by sa mohli vytvoriť zrasty a hrozilo by ďalšie mimomat.tehu? Lebo mne nikto nič takéto nepovedal... Ešte že ste tu vy, určite mi poradíte z vlastných skúseností... Ja sa v tomto cítim taká stratená... ☹

kalimero11
17. led 2009

Mar, skoukla jsem fotečky v galerce. 😅

Mimísek krásně roste. 😉 Zaujaly mne testíky, jak krásně ta čárka sílila. 😵 U toho mimoděložního jsem ji měla pořád stejnou - asi v takové síle, jak máš první tři testíky... Taková čárka ve mně bude vzbuzovat už navždy strach, takže příště budu testovat o hodně později, než v den MS. 😉
Na vitamíny pozor. Já brala Maternu každý den piluli a dítě se mi narodilo 4200g. 😀 Někdo říká, že to s vitamíny nesouvisí, někdo že jo. Na jiných fórech jsme zakládaly diskuze na toto téma a hodně mamin (většina), které braly denně vitamíny mělo velké dítě.. 😀 To se pak hůř rodí, ale zase se s ním lépe manipuluje, že? V druhém těhu se chystám na vitamíny obden...
Papá.

misa1982
18. led 2009

Ahoj holky me dlaly laparku 19.12.08 mela jsem mimodelozni po operaci mi rekl doktor ze to nebylo ve vejcocvodu ale na pravem vajecnilu takze to jen odstranily a vajecniky i vejcovody mam oba.rikal ze mame pockat 3mesice a muzem se snazit cistily mi delohu a rikal ze mam zacit jist kyselinu listovou,jinak jsem uz taky krvacela do bricha mela jsem ten vajecnik prasklej,ale nic me nebolelo jen sem byla strasne unavena!Tak jsem si v lekarne koupilam Acidofolan je tam kyselina listova zelezo a B12.

zuzka.o
21. led 2009

Ahoj holky 🙂
Jak to tady čtu, najednu stranu se moc bojím a na druhou už se těším na miminko. Myslela jsem, že po laparo se má čekat až půl roku....
Dneska jsem byla na kontrole a pravděpodobně jde o mimoděložní těhu, levý vaječník. Je to v začátku. Brali mi krev a zítra se vše definitivně rozhodne. Tak jsem dost nervózní, co mě čeká....

shelly818
21. led 2009

Ahojte baby.
Od 14.11.2008 som mala velké bolesti a pichanie v podbrušku na pravej strane.DR.mi zistila tehotenstvo,hospitalizovala ma a až 26.11.sa šesť DR.zhodlo,že mi stačí kyretáž,že potrácam.Na druhý deň ma pustili domov.Na ďalší deň som mala strašné bolesti,tak som išla na pohotovosť,kde mi zistili,že to bolo mimomaternicové teh.a praskol mi vajcovod.Robili mi laparotomiu(sekciu).Chcela by som sa preto spýtať,kedy by som mohla mať druhé bábätko.Jedna DR.povedala,že mám 3-6mesiacov počkať a druhá,že môžme už teraz skúšať,tak neviem čo mám spraviť.Veľmi s mužom túžime po bábätku a bojíme sa čo by sa stalo,keby som teraz otehotnela.Máte niekdo skúsenosť s takým skorím otehotnením?Dakujem veľmi pekne.

mar26
21. led 2009

Ahoj zuzko a shelly.....moc mě mrzí,že se stále rozšiřují zdejší řady ☹

zuzko...nevím, jak je to když je mimi ve vaječníku...já ho měla v levém vejcovodu,který nemám. ALe asi rozdíl velký nebude. Mě sice dozrává vajíčko na obou vaječnících,ale zase z levého nemůže odejít. A tobě budou vajíčka dozrávat jen na pravo. Pokud se tedy vše potvrdí a vaječník ti vezmou. Ale tím pádem budeš mít pravou stranu plně funkční...jako já a říká se, že ten vaječník dokáže zastat i ten chybějící a tudíž dozrává na něm vajíčko třeba každý měsíc...max. 1-2x ročně vynechá. Tak že šance brzy znovu otěhotnět je velká.
Jinak mě taky někdo říkal půl roku,ale nakonec po rekonvalescenci a když Dr. viděl jak jsem fit a vše se dobře zhojilo řekl,že 3 měsíce jsou optimální a stačí...aby se zhojili vnitřní pooperační rány atd.
Dřív by asi mohli bolet stehy a tak.

shelly - já bych ti doporučila alespoň 2MS počkat...my taky čekali 2MS,pak už jsme se nechránili a po čtvrté MS se zadařilo 😵

Holky držím palce, ať jste brzy fit a znovu těhulky a už se šťastným koncem 🙂

zuzka.o
21. led 2009

mar26: Děkuju za vysvětlení, snad bude všechno v pořádku... docela se té operace bojím, doufám,že se to bude dobře hojit .

mar26
21. led 2009

zuzka - já neměla čas se začít bát...večer pohotovost v jiné nemocnici než mi dělali revizi,protože už mi bylo fakt zle a ráno hned na sál...za 5 min 12. už jsem krvácela do břicha. Na sále jsem byla asi 1h a 30 minut a pak za 2 hodiny na pokoji už jsem byla schopná vstát a jít na záchod...ale měla jsem z břicha dren, tak že pořád s sebou tahat tu nádobu s tekutinou. A odpoledne už jsem zkoušela vstávat a druhý den, když mi vyndali dren tak už to bylo mnohem lepší a odpoledne už jsem klidně půl hodiny stála a pořád chodila...i s odpočíváním, člověk je brzy unavený. V neděli mě teda operovali a ve čtvrtek ráno jsem šla domů. A v neděli na stehy. Jinak jsem pak jedla na radu Dr. wobenzym, že je proti srůstům a na rychlejší regeneraci po operacích a fakt mi asi pomohl. Za 14 od operace jsem šla do práce...ale celé šestineděli jsem se teda šetřila.
A to před tímhle zážitkem jsem měla asi nejhorší nemoc kašel a rýmu..nikdy mi nic nebylo...žádná nemocnice nic. Ale představovala jsem si to horší..dalo se to vydržet.

zuzka.o
21. led 2009

Uf, to jsem na to zvědavá.
Mě to doktor objevil v začátku, takže krvácení zatím nehrozí, zítra jdu ještě na konzultaci k jiné doktorce... a pak se uvidí, asi začne fofr, možná bude operace už v pátek.....
Já taky nikdy nemarodila, tak se nemocnice docela bojim, ale snad to přežiju a mimi se brzy u nás ukáže 😉

halpa
21. led 2009

Ahoj holky, zdravím nově příchozí, i když je mi líto, že musejí být zrovna v téhle diskusi. Zuzko - u tebe se mi zdá zvláštní, že by to doktor takhle objevil. Diagnostika mimoděložního je totiž hrozně složitá a většinou se na něj přijde až už vážně teče do bot.Mě si nechali 2 dny v nemocnici na pozorování a i pak si nebyli jistí, ale už nechtěli nic riskovat a pro jistotu mi udělali laparku a až při ní se ujistili, že šlo o mimoděložní. Takže se nelekej, ne vždy to probíhá za tak dramatických okolností, jaké tady bohužel holky musely prožít.
shelly - většina doktorů je opatrných a mluví o půl roce. Je to ale opravdu individuální, podle toho, jak se hojíš a jak se psychicky cítíš. Já jsem třeba hned po operaci chtěla otěhotnět a po dvou měsících jsem najednou dostala strach. Tvoje tělo ti dá samo vědět, kdy už bude připraveno znovu otěhotnět. 😉

shelly818
21. led 2009

mar26:Dakujem...už sú tomu dva mesiace,tak uvidíme ako dopadneme.. 😉 ..preto som sa radšej opýtala,lebo som mala strach aby som sa nepotrhala,alebo tak nejak...ale veeeelmi pekne dakujem,dúfam,že sa nám to podarí.. 😎

shelly818
21. led 2009

halpa:Dakujem...ja som sa pýtala pani DR.a ona povedala,že už som úplne fit,že ked chceme možme mat hned,ale teraz začínam mať strach,ani neviem z čoho.. ☹ ...no a psychicky je to tiež už OK,ale bolo by to lepšie vediet,že čakám bábätko...ja žijem len pre deti,oni sú moje všetko,či sú to z rodiny alebo kamarátiek...no a teraz mi ešte švagrina oznámila,že čakajú mimi,tak by to bolo ťažke vidieť jej bruško ako rastie a potom dieťatko a predstavovať si to moje,aké by bolo a tak...ale veeelmi som štastná,že sa im to podarilo 🙂 ,aj ked je mi smutno za tým mojim anjelikom ☹ ..za všetko dakujem

jarynek
21. led 2009

Holky chci se zeptat...10.1.09 jsem si udělala těhotenský test a byl slabounce pozitivni (25DC) tedy asi 13DPO další jsem si dělala viz moje fotky, dneska jsem 35DC (25DPO) a na ultrazvuku nebylo nic vidět a hodnoty HCG pouze něco přes 200... diagnóza - řekla, že je to moc málo - hodně brzo, začínající potrat nebo mimoděložní těhotenství. Problémy zatím moc nemám, nekrvácím, jenom jemná bolest v podbřišku, sem tam mě pichne u vajčeníků....nemáte někdo podobonou zkušenost?
Díky za odpověĎ

mar26
21. led 2009

jarynek -já myslím, že tě zbytečně strašila....mohla jsi mít později ovu..nebo ty víš určitě že kdy byla? Já byla teda na utz 13 DPO a krev 389 ale utz nic a pak 16DPO a utz taky nic,ale hcg mi prý rostlo...bohužel nevím hodnotu.
Kdy máš jít na kontrolu?

halpa
21. led 2009

jarynek - hodně záleží na tom, kdy se miminko začalo zavrtávat. Asi budeš muset počkat na další hcg, jestli roste a jak moc roste. Mělo by po dvou dnech být dvojnásobné. Já jsem teda při mimoděložním měla hodně silné bolesti, nekrvácela jsem, spíš jsem špinila a to jen velmi málo. Jak už jsem psala, vše zjistili v podstatě až z laparky a taky příznak byl, že se mi jen minimálně zvýšilo hcg. Nevěš hlavu a nech tomu zatím čas. Doktor tě určitě pozval na další odběr hcg, který hodně prozradí. Při mém druhém těhotenství MUDr taky nic neviděl na ultrazvuku (myslím, že jsem byla 33 DC) a vůbec se mu nelíbil druhý vejcovod, řekl mi, že to je 50 na 50 druhé mimoděložní. Taky jsem musela čekat týden než bylo něco vidět a na další výsledek hcg. Takže držím palečky, aby to byla ta první možnost, že je ještě brzy něco vidět.

shelly - bude to dobré, tělo si opravdu řekne. Pokud jsi po fyzické stránce v pořádku, jděte na to. 😉