Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
10. únor 2009

A když si k tomu představím, že při těhu přiberu 20kg, tak mám 101 a to je číslo snad jen pro dalmatiny, ne pro mě 😀 😀 😀

dennisa
10. únor 2009

zuzko, ono taky záleží kolik měříš a psala jsi, že jsi vysoká 😉
A jinak já mám teď cca 75 a to mám dole těch 5 kg z nemocnice 😅
Měřím 171 cm, takže bych potřebovala sundat ještě aspoň 10 kg 😖
Taky si neumím představit, až se pak v těhu dostanu na metrák 😝

halpa
10. únor 2009

já mám 173 cm a po laparce jsem měla 76 kg a jak říkám, 6 kg šlo dolů kvůli zvracení a teď mám 85, takže nepropadejte panice. 😉

mar26
10. únor 2009

Já jsem zvědavá jak to bude s přibíráním, jsem docela mrňous...jen 166cm a na začátku těhu jsem měla 56 a nabrala jsem 2 kila,ale myslím,že teď to nabírání bude hoodně rychlé 😝 😀

svena
10. únor 2009

Ahojte baby, tak ja vas sledujem, len sa nezapajam, lebo ja k vam uz vlastne nepatrim. ☹ Nam pomoze uz len IVF.
Co sa tyka sportovanie po laparke, ja by som to tiez odlozila az po 6tt. Mne dr zakazal sa velmi namahat, dvihat tazke a dokonca nemala by som ani vysavat. No ja som 2tt po laparke a dnes som bola prvy krat v praci. Iba na 4 hodiny ale mala som co robit, je to dost narocne na psychiku, ale za par dni sa do toho opat dostanem a bude lepsie. Ja zijem v zahranici a tu sa k tomu stavaju inak. PNku tu nik nevypisuje ale ocakava sa ze po cca 2-3 tyzdnoch zena nastupi do prace. Nastastie mam dobreho zametnavatela a vysiel mi v ustrety a tak mozem tento tyzden robit len pol dna.
Co sa sexu tyka, tak tu hovoria ze sa moze po 2-3tt........samozrejme iba ak sa na to zena citi, vcera som bola na kontrole a som sa na to dr pytala, lebo na Sk a CZ zakazuju na 6tt, ale povedala, ze v tom nie je problem, ak sa zena na to citi, tak moze, lebo aj to pomaha na psychiku...........no a 1M sa musi pockat a potom sa uz moze snazilkovat. My sme pri prvom mimomaternicovom cakali 2 mesiace, lebo som sa na to nejak psychicky necitila.
Je to proste u kazdeho dr a v kazdej krajine ine 😖 ...........ale jedno je dolezite, nemali by ste sa nutit do nicoho alebo silit nieco... a hlavne vela oddychovat a sport odlozit na neskor. 😉 Drzim vam vsetkym palce aby sa vam to uz nabuduce podarilo 😉

zuzka.o
10. únor 2009

Svena: Moc ti přeju, ať se brzy zadaří 🙂 Určitě se nakonec miminko povede 😉
To se sexíkem jsi mě potěšila, protože je to síla, nějak na mě jdou neskutečné chutě, ale asi zatnu zuby a vydržím to až do MS. Jsem zatím 15dní po operaci, ale připadám si úplně v pohodě. Kdybych neměla jizvy, tak ani nevím, že mi něco bylo.

Já jsem nastoupia do práce (jsem OSVČ) už po týdnu, musela jsem. Ale kdybych se fakt necítila, tak ležím
doma.

Měřím 176cm a to se mi teda váha 81 zdá dost! Tak se hned po MS vrhnu na cvíčko, už teď jsem omezila jídelníček, menší porce, hodně ovoce a zeleninky a žádná čokoládka ☹ Ale 100kg fakt neeeeeee

Všem nastávajícím maminkám přeju hodně zdravíčka pro ně i pro mimi 🙂

misa1982
11. únor 2009

Ahoj holky tak ja uz mam 1ms davno za sebou a xcekam druhou prvni ms jsem mela 18.1.Na operaci jsem byla 19.12.2008 takze ted po druhe ms uz tomu nechame volny prubech a uvidi kdy se zadari cekam ji ted o vikendu a pak hura na snazenicko! 🙂 😉

zuzka.o
11. únor 2009

misa: tak ať se brzy zadaří a všechno se už povede tak, jak má 😵

dennisa
11. únor 2009

misa - to se tak někdo má, že už bude snaženíčko 😉
Já doufám, že mi první MS dorazí aspoň do konce února....už se na ní těším 😅

zuzka.o
11. únor 2009

taky se moc těším na MS. Nikdy bych tomu nevěřila, že je možné se na ní těšti .... no a nejsem sama. Tak holky, ať vám to brzo dorazí a ať snažníčko započne 😀

svena
11. únor 2009

Dakujem Zuzka 🙂 Ja idem na prvy pohovor ohladom IVF az v aprili, tak to asi este potrva kym budeme moct zacat, nedavam tomu velku nadej zeby nas dali do zoznamu este pred letom 😖 ........ale nejak to vydrzime, pojdeme na dovolenku, uzijeme si jeden druheho a budeme riadne oddychnuti a potom sa snad zadari hned na 1x 😉
Aj na mna uz prichadzaju chutky. 😀 Ja som 16dni po operacii a asi to cez vikend skusime 😉 . Po prvej laparke sme cakali tiez 3tt. Prvy krat to bolo ale take kadejake, lebo som sa nevedela velmi uvolnit, ale potom to uz bolo v pohode. 😀
Ja som tuto laparku znasala dost zle, co sa tyka po telesnej stranke, tak ma uz nic neboli a jazvy sa celkom dobre hoja, ale po psychickej stranke to je horsie. ☹ .............je to tym, ze viem ze uz dalsie snazilkovanie nebude............je tazke sa s tym vyrovnat ☹ ☹ ☹ ..........ale nic ine mi neostava tak sa snazim zamestnavat hlavu inymi vecami 😉
Mne prva M po prvej laparke prisla po 27 dnoch a pocitam, ze teraz to tiez tak bude, lebo som uz mala ovulku.........takze aspon toto je v poriadku 😉

zuzka.o
11. únor 2009

svena: je mi to hrozně líto, že jsi tím musela projít, ale na druhou stranu je skvělé, že pořád máš šanci na vlastní miminko. Ta dovolená bude skvělý nápad, odpočinete si, užijtete si jeden druhého a psychicky i fyzicky se připravíte na IVF.
Po té psychické stránce to musí být strašné, prostě rána z čistého nebe. Kdyby se to nezlepšilo ani po dovolené, určitě zkus psychologa. Popovídáš si s někým nezaujatým, .... vyslechne si tě, poradí, jak dál,.... Určitě by ti to pomohlo.

Přeju ti hodně sil a motivace k tomu, aby ses dala dohromady. Drž se, myslím na tebe 😉

lennyi
12. únor 2009

ahojte. pred dvomi rokmi som mala mimomaternicove/sest tyzdnov/. zachranili ma v poslednej minute, ked to vo mne prasklo a ja som si ledva zavolala zachranku. musela som aj transfuziu, prisla som o pravy vajcovod. odvtedy som asi mierne paranoidna. hoci som si po dvoch tyzdnoch od styku robila test, je negativny.ale ja pocitujem vsetky priznaky. moj Dr. ma uplne odignoroval, ked som sa ho pytala na nejake vysetrenie ohladne priechodnosti vajickovodu. je to normalne?pritom uz predtym zanedbal vysetrenia a mimomater. ani nezvazoval ,vraj som presudogravidna..

zuzka.o
13. únor 2009

lennyi: co to je pseudogravidna?
Některé doktory fakt nechápu. To sis teda opravdu zažila hodně moc, to je mi líto. Tak změň doktora, pokud není ochotný tě prohlédnout, vzít ti krev, .... Já jsem prostě věděla, že jsem těhu a bylo to pár dní po otěhotnění, cítila jsem se prostě jinak. Z krve by se přeci mělo poznat, jestli jsi těhulka.

dennisa
14. únor 2009

Ahoj holky.
Všem Vám přeju krásnýho Valentýna 😲 🙂
Dneska to je přesně rok, co mě manžel požádal o ruku, tak si to připomeneme 🙂

kalimero11
14. únor 2009

Ahoj holky! 🙂

Málo píšu. Už jsem se zapojila do pracovního procesu a za šest dní mám odboucháno pět dvanáctihodinových směn. 🙂 Vůbec mne v práci nešetří, tak ještě, že jsem se pořádně vykurýrovala. 😀 Ale je fakt, že od doby co pracuji si připadám zdravější. 😀 Už nemám čas pozorovat každé píchnutí a zabolení a přemýšlet nad tím, co se zase děje... 😉

Dorazila mi předčasně druhá MS. O deset dní dřív, než by měla. 😒 Takže mám teď nějaký rozhozený cyklus. ☹ Měl to také někdo takhle?

Mar, jsem Martina. 😀 Ani jsi to nemusela hledat v kalendáři, že?

Dennisa, užila jsis Valentýna? My ho neslavíme. Manža nemá rád přejaté americké svátky. 😒

Lennyi, vyměň lékaře. Tenhle zjevně nemá o pacienty zájem. 😒

Halpa, ten čas pomalu letí, co? Koukám na Tvůj metřík denně.... 😉

Papá a opatrujte se!

zuzka.o
14. únor 2009

Krásného Valentýna všem ... ♥ ♥ ♥

halpa
15. únor 2009

kalimero - no abych řekla pravdu, tak teď se ten čas nějak zastavil, jak předtím letěl, tak teď se pro změnu někde toulá. Je mi den ode dne hůř a už bych to nejradši měla za sebou. Zvlášť když pořád nevím,jestli jim nerupne v palici a nebudou mi chtít malého tahat nohama napřed. 😒

Ale vám to holky pěkně utíká, za chvíli bude po čekání na první snaženíčko. 😉

dennisa
15. únor 2009

Ahoj holky.
kalimero - já si na Valentýna moc nepotrpím, u nás spíš manžel 🙂
A ty už pracuješ a rovnou takovej záběr? No co se dá dělat, že jo. Já do práce ještě nechodím, vpondělí to mám 4 týdny od operace. Ale už mi asi brzy neschopenku ukončí, nedá se s ním moc disktovat 😠

MS mi ještě nedorazila, ale už bych jí docela i přivítala....

halpa - ty poslední týdny jsou asi pěkně náročný, vydrž, už brzo budeš mít u sebe ten malinkej voňavej uzlíček 😉 🙂

zuzka.o
16. únor 2009

Tak jsem byla dneska u doktorky a docela jsem z toho vedle! Četla mi operační zprávu, výsledky z pato a hysto,... vše OK.
Jsem vedle z toho, že mi doktorka říká úplně něco jiného, než v neomocnici doktoři (nezávisle na sobě 3).
Prý mám teď kontinuálně brát 3 měsíce antikoncepci, .... pak k ní na kontrolu a pak se začít pokoušet o miminko. Že je dobře, že nebudu mít MS, že mám v těle teď chaos a že se musí všechno připravit. Tlačila mi do hlavy ještě spoustu věcí, ale to hlavní je, že se nenašla žádná ložiška endometriozy a ona tomu přikládá za vinu mé mimoděložní těhu. Prý se nic ani nemusí makroskopicky najít, že mikroskopicky mi zkoumali jenom ten vyndaný vejcovod a tam patolog nic nenašel. Tak jsem z toho jelen!!! A začala mi valit do hlavy IVF, jak to funguje a tak, že se taky musí čekat, že to nejde ihned a kdesi cosi ....
Co si o tom myslíte? Já už jí fakt nevěřím. Řekl vám doktor něco podobného?

Prý mám být bez MS, aby se náhodou někde ta endometrióza nevytvořila!

kalimero11
16. únor 2009

Ahoj holky!

Halpa, malej se ještě neotočil? Určo půjde sekcí, neboj. Mudři se bojí rodit koncem pánevním. 😉 Dokonce mé kamarádce, která měla mimi koncem pánevním a začala rodit spontánně přirozeně, kontrakce zastavovali infuzema, aby náhodou neporodila dřív, než ji vezmou na plánovaný císař. 😉 Dopadne to dobře. Budu na Tebe myslet. 🙂

Zuzka, chaos v těle, to musím tedy potvrdit. ☹ Zrovna já to tak mám. První MS došla později, což jsem brala s rezervou. Druhá MS došla hódně brzy a navíc jsem ani nepostřehla ovulaci, mám pocit, že zřejmě ani nebyla. Prsa mě bolí pořád a denně, takže nějaký hormonální boj v mém těle určo probíhá. ☹
Antikoncepci mi nabízela také, ale důvody nezmińovala. Já anti odmítla.
S tou endimetriózou se mi to nezdá. Při laparoskopii by ji našli. A dali by Ti vědět.

halpa
16. únor 2009

zuzko, co je to za nesmysl? To slyším poprvé, že by endometrioza měla vliv na mimoděložní těhotenství. Jo, že má vliv na schopnost otěhotnět, to je pravda, ale mimoděložní... Mě se doktorka taky ptala na antikoncepci a já ji odmítla. To, že se tělo musí vzpamatovat a že v něm probíhá hormonální boj, tak to je taky pravda. Musíme si uvědomit, že se jednalo o těhotenství, i když krátké a tělo vyplavovalo těhotenské hormony a teď se zase musí vrátit do normálu. A to, že nenašli nic patologického je snad dobrá zpráva, ne? Co by ta doktorka ještě chtěla?
Na IVF máš dost času, vůbec nad tím nepřemýšlej.

Jo a já jsem nakonec změnila lékařku a to mi netlačila do hlavy to co tobě, spíš naopak, vůbec se o mě nestarala. Tak zvaž i tuhle možnost.

dennisa
16. únor 2009

Ahoj holky.
Zrovna jsem taky dovalila od dr.
zuzko - mně dr. taky pořád cpe antikoncepci, ale já jí nechci. Nebrala jsem jí už aspoň 5 let a nechci kvůli těm pár měsícům začínat....
Jinak mi dneska taky říkal, že histologie z nemocnice je ok, potvrzené mimoděložní + menší cysty, všechno odstraněno při laparoskopii.
O IVF mi můj doktor říkal hned při první kontrole krátce po operaci....nevím proč mi o tom vůbec říkal, když mám přeci ještě šanci na normální těhu 😖
No a jinak mě nechal ještě doma, minule mi totiž dělal stěry a našli mi nějakou prý záludnou bakterii, napsal mi nějaký hooodně silný antibiotika a navíc je musí brát souběžně i můj manžel 😒
Takže jsem z toho všeho taky trošku jelen.... 😖
Na další kontrolu mám přijít až za 2 týdny.

neme
16. únor 2009

ahoj holky,
taky mi vzali v srpnu vejcovod kvůli mimoděložnímu /dělali mi i revizi dělohy/. Po laparo jsem byla jen týden doma a šla do práce, přesně 9 dní od zákroku. Cítila jsem se dobře, samozřejmě, že mě břicho bolelo ještě tři měsíce po operaci,ale nevidím důvod být doma třeba 4 týdny, ale každá jsme jiná. Já jsem 14 po operaci šla cvičit, můj gynekolog řekl, že opatrně můžu...Dostala jsem to až za 8 týdnů po laparo! a to mám pravidelnou menstruaci. Snažit jsme se začali opatrně v lednu, necítila jsem se na to dřív. Zatím nic...
Držím palce, at se vám brzy zadaří.

zuzka.o
16. únor 2009

Doktorku určitě změním. Přijde mi blbina předpokládat endometriózu, když se při operaci nikde žádná nenašla!!!!! A na to abych brala 3měsíce v kuse antikoncepci, to se mi za prvé nechce a za druhé mi to přijde nějaká divočina, aby se tělo vyčistilo od neexistující endometriózy......

Asi ještě půjdu do nemocnice na ambulanci si o tom promluvit s jinýma doktorama, jaký na to mají názor,....

Mně nic není, cítím se jako by žádná operace nebyla,... prsa mi taky nebolí, .... ani žádný výkyvy nálady, ovulaci jsem měla, to poznám, takže si myslím,že tělo funguje tak, jak má. Asi by dostalo pěkný šok, kdybych mu nasadila 3měsíce v kuse anti!

Ach jooo!

A ještě jedem fór, patolog nemohl prozkoumat vajíčko ve vejcovodu, protože se ztratilo!Prý při práci s materiálem. Prostě někam vypadlo 😖

mar26
16. únor 2009

zuzko - to taky slyším poprvé to co ti Dr. říkala. Mě se jen dr. ptal, jestli na to mezidobé HA chci,ale odmítla jsem a chránili jsme se jinak.
Hlavně si taky myslím,že říkat ti o možnosti IVF je teď asi předčasné, protože šance na přirozené otehotnění je velká, když si jen vezmu holky odsud,tak skoro každá pak otěhotněla přirozeně a třeba maova je teď už po třetí těhulka od mimoděložního těhu a to přirozeně.
O změne Dr. bych tedy uvažovala. Protože tyhle nepodložené závěry a názory se mi moc nezdají.

Držím palce,ať najdeš někoho schopnějšího a brzy máš prcka v bříšku.

A všechby odsud 😉

dennisa
16. únor 2009

neme - to mi zas přijde dost brzy, nastoupit do práce týden po laparce. Samozřejmě záleží jakou máš práci. Např. já dělám hodně dlouhý směny, tahám tam občas těžký věci a vůbec je to celkem fyzicky náročný.
Takže já jsem ráda, že jsem dlouho doma a dám se pořádně do kupy. Rozhodně se nikam neženu...

zuzko - taky pořád uvažuju o změně doktora, jenže najít nějakýho dobrýho, novýho, to je skoro umění 😖

zuzka.o
16. únor 2009

deni: u nás je jeden dobrej, ale prý v čekárně je to u něj tak na půl dne ☹ Ale asi to risknu a půjdu k němu na radu a pak se k němu přehlásím!

neme: já jsem šla po laparo po týdnu do práce, jsem OSVČ a jen sedím v kanceláři (mám cestovní agenturu), do i z práce mě vozili, takže žádná námaha.

dennisa
16. únor 2009

zuzko - kousek od nás je skvělá doktorka, ale volala jsem tam a bohužel nebere nový pacientky ☹
No o čekárně mi nemluv, já jsem v ní dneska seděla 2 a půl hodiny, než jsem šla na řadu 😖

Tak zkus toho dr., za zkoušku nic nedáš 😉

zuzka.o
16. únor 2009

denni: To je pech, co?
Sestřenice má prý úplně skvělého doktora. Říkala, že jí připadá, jako kdyby vylezl z nějakého doktorského seriálu, jak je fajn. Tak toho najít, to by bylo super. Držím palce, abys našla někoho dobrého.

Určitě půjdu jinam! Tak si holt pokaždé přivstanu a půjdu k němu brzy, co se dá dělat. Prý k němu chodí 3/4 Písku 😀