Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
29. črc 2009

Ele, jo, to já byla těhotná už třikrát, ale počet dětí je nula.
Taky mě čekání nebaví, ale sama teď vidím, že to nejde posunout, že se stejně čekat musí. Takže si hledám jiný aktivity a na snažení nemyslím. Nehledě na to, že mám po potratu ještě skoro 3 týdny šestinedělí.
Tím je to teď vyřešený 🙂

zuzka.o
30. črc 2009

Deni: bráškovi a manželce to moooooooooc slušelo 😵 měla fakt nádherný šatičky, takov princeznovsky slaďoučký. Měla je půjčený nebo šitý?

Čekání je holky vopruz, ale co se jinýho dá dělat! Přesně jak píše Denni, je třeba honit nějaký jiný aktivity, abychom se z toho těhulení nezbláznily. Včera se mi zrovna stala věc. Jak mám kancelář na pěší zóně, mám pořád otevřený dveře, tak leccos slyším. Zrovna před dveře si stoupla nějaká ženská a hulákala do telefonu: " víš, že je naše Jituška těhotná? Ono se jim to povedlo hned, je v 2.měsíci, už vybíráme jména,...." A dál si ten hovor asi umíte přestavit. Docela mi píchlo u srdce, že se takhle raduje z těhotenství..... jsem hnusná, ale ne že bych jí to nepřála, to ne,..... ale mrzí mi, že se takhle už nemluví o mně ...... 😖

lucbra06
30. črc 2009

ahojky,tak to si to umim živě představit a mam husí kuži..Když jsem byla hned po týdnu na kontrole,sedim v čekarně na gyndě a najednou slyšim buch,buch,buch vevnitř seděla těhule a poslouchal jí srdíčko,a ten pocit že já nedávno to mimi stratila a že mohlo taky tak bušit,no hrozný ☹

zuzka.o
30. črc 2009

Tady v ulici je gyndař a těch těhulí a kočárků tady projde denně mraky............. a když jsem to ještě hodně řešila, tak mi to vadilo se na ně koukat. Ale teď už to neřeším 😉

dennisa
30. črc 2009

Ahoj holky.
Zuzko, švagrová měla šaty z půjčovny, nechtěla klasický bílý, tak našla půjčovnu v Praze, kde půjčují vesměs jen barevný.

Jinak takových příhod s těhulema mám taky hodně. Všude se to hemží bříškama. O gyndě ani nemluvím, tam je vždycky těhulí převaha. Tam v čekárně mi je z toho trochu smutno, že já tam chodím za jiným účelem a trošku jim závidím, že ony tam jdou na UTZ podívat se na drobečka a tak. Ale jinak se moc netrápím, prostě i já jednou budu mít bříško a pak třeba na ulici mně bude "závidět" jiná holka, že já ho už mám a ona ne.
Dočkáme se, jen někomu to jde hned a někdo si musí dýl počkat.

lucbra06
30. črc 2009

Mě ted už to teda nic nedělá,ale byla jsem čerstvě po zákroku tak mě to mrzelo

dennisa
30. črc 2009

Luc, tak to je jasný. Mně to taky trvalo dlouho a po zákroku to bylo hodně těžký....to chce všechno čas....

zuzka.o
30. črc 2009

JJ, holky, byl to určitě velký zápřah na psychiku a zvládly jsme to všechny na 1!
Já vám nevím, kdy to bylo, ale asi v květnu, kdy jsem fakt věřila tomu, že jsem,... kolem to těhulilo jako o závod .... tak mi to docela teda dalo zabrat, se s tím vším vyrovnat.

Denni: fakt nádherný šaty, i když já jsem teda na klasiku, ale jí to moooc slušelo, ta růžová je fakt boží 😵

eleanthis
30. črc 2009

ty jo, holky, ja uz zacinam myslet i na slepak... boleni mam porad, spis teda napravo, ale hodne nahore, temer nad kycli (do toho se pridava pravej asi vajecnik a levej prizvukuje), tak uz si pripadnu jak debil... bolest to neni fatalni, ale v podstate temer neustala..asi mi fakt nezbyde, nez navstivit nejakyho lekare (kamz se mi v souvislosti se zazitky z mimotehu zoufale nechce).

dennisa
30. črc 2009

Elea, pokud je to bolest neustálá, to bych pak určitě příliš nečekala a k dr. šla. Může to být cololiv, tak radši nepodceňovat.

Zuzko, kdyby mi někdo před rokem řekl, co všechno budu muset prožít, myslela bych si, že mě to semele a nevyhrabu se z toho. Ale zpětně jsem zjistila, že jsem asi silnější, než jsem si myslela. Takže se musím pochválit, jo jo, jsem silná a překonám hodně. Čistě neskromně 😀
A samozřejmě všechny jste tu silný holky 😉

zuzka.o
30. črc 2009

Ele: radši si s tím skoč k doktorovi, třeba to může být začínající zánět.... a když to necháš být, rozjede se to.

Denni: jj, taky bych myslela, že budu na antidepresivech, ale ono se to prostě zvládnout muselo a musela jsem začít fungovat dál, nemá cenu se v tom utápět ........ všechny jsme prostě jedničky a všechny nás CHVÁLÍM!!!

halpa
30. črc 2009

Holky, jste statečné, bojujte dál. Mě se stala stejná příhoda jako lucbra06, ale těsně před laparkou, taky už jsem věděla, že to asi nedopadne a když jsem čekala už v kabince, tak jsem slyšela tlukot srdce miminka jiné ženy. Začala jsem hrozně moc brečet a doktorku, která mě vyšetřovala nenapadlo říct nic lepšího než:" zase nějaká hysterka".

lucbra06
31. črc 2009

halpa to si snad děláš srandu,to je chování.To bych se asi oblíkla a šla.Jenže nejhorší že ty doktory potřebujem a dokážou většinou pomoct.Neřeknu kdyby to řekla sestra to už je v dnešní době snad normální,ale doktorka to čumim.
Já naštěstí měla jak dr i sestry super,ještě si mě pamatovali z porodnice 😀
Tak 9.8 letíme do bulharska-primorsko
Zuzka mam dotaz 😀 máme hotel Diamond neznáš ho náhodou,mě stačí jen tak jestli je v klidný částii 😅 ?Já už mam z toho hruzu dopředu.

eleanthis
31. črc 2009

holky, tak jdu od doktora - ehm ehm - zrejme silne pretazeny upon pod jizvou z laparku z posilovacich cviku na bricho... no jo, clovek si lezi 2,5 mesice doma s mimodelozkem - reknete, vy jste nepribrali? ja uz natolik, ze mi lidi hadali, ze jsem jiste tehotna - bylo smutny rikat - ne, uz ne, bohuzel... tak jsem to chtela vycvicit.. a prehnala to a ted tu vysiluju uz od uterka :D tak jsem rada, ze to neni nic zlyho.

lucbra - peknou dovolenou, zavidim, ja se letos nikam nedostala :(

jinak holky - za chvilku se bude rikat - zase dalsi s mimodeloznim - prijde mi to, jako na bezicim pasu, jedna za druhou mame takovy problem. musime to brat statecne a statecny jsme, kazda jsme si pobrecela a kazda jsme mela nenavistny myslenky ke vsem fetackam, co maji dite... ale takovy je zivot - kruty a co si nevybojujes, to beres jako spotrebni zbozi. zase budeme mit ty nejbajecnejsi deti a budeme ty nejbajecnejsi matky, protoze jsme to dite OPRAVDU chteli.

lucbra06
31. črc 2009

eleantis taky moje máma říkala že jsem krapet přibrala 😀 ale já jsem ráda jsem vysoká a potřebovala jsem to a jinak mě osobně přijde že mam pořád nafouklé břicho 😅 ,stim mimo máš pravdu hodně jich je,nebo si toho taky všímáme až tedko.Nikdy jsem od kamarádek,známích nic neslyšela a ted když se bavim tak řeknou já to měla taky ☹ jedna měla dvě mimo a momentalně už jsou v kolotoči na adopci,moc jim to přeju a hlavně jsou moc statečný.

jarka09
31. črc 2009

Čau holky. Tak já teda byla opačnej případ, protože jsem spíš shodila, ale ne že by to byla nějaká výhra, protože jsem vypadala fakt hrozně, každej kdo mě viděl, tak se zděsil. Tak jsem spíš pracovala na tom, abych se trochu vykrmila... je to nespravedlivý, co? 😉

zuzka.o
31. črc 2009

Halpa: no to je teda vrchol hnusnýho chování!!!! To si prostě nemůže dovolit, sakra! Ta by potřebovala dostat přes čumák, aby to samý neudělala další nešťastný holce!!!!!!!! FUJ! 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Lucbra: Primorsko není klidné letovisko, tak bych se divila, že zrovna tohle místo by bylo v pohodě. Krásnou dovolenou, moc si to tam užijte a pamatuj si .... panáček Tequillky je jenom za 14Kč!!!!! 😀

Ele: uf, to jsem ráda, že jsi v pořádku .... s tím přibráním si nic nedělej, já to slyším denodenně, nejsi těhotná??? Tak já na to říkám, ne, jsem jenom vyžraná. Když to řeknu s klidem a trochou humoru, ti takzatelé se okamžitě zastydí a už si to znova nedovolí říct! 😠

Ele: napasalas to krásně, až mám husinu! 😵 budeme prostě úúúúžasný a toho mimi si budeme tolik vážit, těhu nevolnosti budou jako procházka růžovým sadem a porod bude brnkačka! Stojíme tu při sobě a nejúžasnější je, že jedna druhý to mimi mooooooc přejeme.

eleanthis
31. črc 2009

jako ja kdyz se divam na svou radoby svagrovou, ktera vlitla do jinace hned prvni mesic, co se s brachem znala a to predevsim z toho duvodu, ze je ji 34, je rozvedena, bezdetna, tak si asi rekla - ted nebo nikdy - posledni sance, v tehu si neustale stezovala, jak se ji kazi postava, tak radsi jedla jen 2 rohliky se syrem denne, aby nepribrala, do 8 mesice bys na ni nepoznala, ze je v tom, po porodu prohlasila, ze dalsi dite nechce, protoze se hrozne poti a to ji vadi a z decka vychovava cvicenou opici, ktera si nesmi venku kleknout na kolena, nedejboze prolezt kaluzi a projit se po trave nebo si osahat zahradni naradi - protoze to by se prece zaspinil (asi nema pracku nebo nevim), decko 24 h v kuse rve, protoze ho posadi do zidlicky a nechce ho pustit ven, aby neco nerozkramaril, nebo aby se mu nedejboze nemusela prilis venovat a hrat si s nim..l... tak si fakt klepu na celo, jak to tohle mozny! takova mura skareda, co dite nikdy radsi mit nemela, ho ma raz dva a my tu kazdy den spilame nad vlastnim nevydarenym osudem...

jinak vam reknu, ze co me ten doktor uklidnil, tak mam pocit, ze mi ani nic neni :D sem tam pichnuti, ale pohoda... by me fakt nenapadlo, ze bych si to tam uvnitr mohla nejak natahnout az k bolesti.. no kdybych se neptala u dvou doktoru, jeslti uz muzu cvicit. mozna jsem byla moc aktivni :D na me nezvyk - po 26 letech jsem v posilce byla poprve :D

zuzka.o
31. črc 2009

Ele: no to je teda ale důra (promiň), tak tvoje švatgrová! Takovým lidem bych dítě rovnou zakázala a násilím bych je donutila ke sterilizaci! Vždyť ona vychovává dalšího takového potenciálního rodiče, který se k vlastním dětem bude chovat stejně jako ona teď! Fuj! Vyroste z něj bezcitný jedinec, který bude mít děti jen proto, že se to tak dělá..... Chudák dítě ..... je mi ho líto, protože co teď dostává od mámy za výchovu, se mu k dobru opravdu nepřičte. 😖 A co na to tvůj bráška?

Tak to je Ele fajn, že už víš, na čem jsi a že je to hlavně v pořádku. Chvilku budeš v klídku a pak pomaloučku polehoučku do posilky znova ..... a teď už budeš vědět, že se máš šetřit a nepřehánět to 😉 🙂

eleanthis
31. črc 2009

zuzka - krava to je.. to je jasny, bracha na to nic, on neni zrovna typ, ktery by se kdy hodlal zenit nebo prahl po rodine... ale aspon to o sobe vi a cilene by dite nikdy nesplodil.. tohle bylo na tajnacku od ni... takze se k tomu nestavi nijak, od rana do vecera je v praci..

nicmene s tim opakovanim vzorcu chovani mas pravdu, uplne stejne ji vychovavala jeji nesnesitelna matka... synovec ma stesti, ze je chlap - ten zpravidla nezaziva tikani biologickych hodin, takze treba z nej bude jen starej bezdetnej proutnik a neurotik

zuzka.o
31. črc 2009

Tak ještě že to je chlap ... u ženský by to bylo horší, ale stejně je to nezodpovědnost!
Tak takový vypočítavky znám taky, co natajňačku zplodily děti, aby si udrželi partnera .... do fakt odsuzuju!

lucbra06
31. črc 2009

zuzka mamka se vrátila z primorska a říkala že měli super klídek,myslim jako aby nám nebubnovala u hlavy hudba atd....ale to je jedno poznáme to za týden 😉

dennisa
31. črc 2009

Ahoj holky.
Jsem doma z práce, uffff. Už "jen" celej víkend a bude zas volno 😝

Holky, tak dneska jsem koukala jak puk, já jsem to ráno dostala. Tak to byla rychlost. Dr. říkal, že to dostanu snad do konce šestinedělí a ono šup, 3 a půl týdne a je to 🙂
Aspoň je ze mě zase žena 😀 Poslední normální MS jsem měla v květnu, pak už byl "jen" ten potrat...
A docela to šlo, s pomocí Ibuprofenu se to dalo zvládnout, čekala jsem krutější tetku 😅

Takže tímto jsem usoudila, že po MS do toho jdeme znovu 😉
Sakra, smůla je snad už vybraná a vyjde to. Honěj mě termíny, musíme zmáknout ten konec roku co holky? 😉

seb
1. srp 2009

pěkný víkend holky,
dennisko, tak to je prima, že je snažílkování už za rohem, teď to bude jako když pohnojíš, držím palce, jinak já po tom samovolným to dostala normálně po měsíci jako vždy, teď asi budeš mít ovulku z toho vejcovodu co máš pryč a příští měsíc se určo zadaří 😉 😵

jarka.09
1. srp 2009

Dennis, je to jak na kolotoči co? Jednou tu mrchu vítáme, a pak jí nenávidíme! Máš pravdu, termíny se musí dodržovat, do konce roku máme co dělat!!!!! 😲
😀

dennisa
3. srp 2009

Ahoj holky.
Tak jak jste užily parnej víkend? 🙂 No já v práci, takže nic moc. Ještě, že tam je klimatizace, včera to bylo mega vedro.
Dneska mě čeká práce doma, protože drahej manžel přes víkend škrabal a maloval ložnici a já to dneska budu uklízet. Mně se nechceee.

Jinak MS mi už skončila, takže dobrý. Tenhle první měsíc to vezmeme zlehka, asi bych úplně hned teď otěhotnět nechtěla, to až ten další měsíc 😉

zuzka.o
3. srp 2009

Ahooooj holky moje 😵 Japa bylo o víkendu? Bylo kráááásně, jen teda do nedělní odpo lilo jako z konve a vyhnalo nás to z chatky. Ale moc jsme si to užili, až teda na manžílkovo bolavej zoubek. Uf, dneska byl u zubaře a má po tím zubem váček, tak mu dali antibiotika a jestli to nepomůže, ve středu jde na resekci.
Od pátku večer jsme vegetili na chatičce, hlídali jsme ještě švagrovcům pejska, takže my 2 + 2 pejsci. V pátek bylo grilovando s kamarádama, v neděli večer s rodičema..... mám spálený záda a je mi fajn. Jen bych teda spala.....

Denni: gratuluju k tetce. Je to fakt sranda, jak jí tady proklínáme a pak jak se na ní těšíme..... já jí teda ve středu nechci! Fuj, mrcho jdi pryč!!!!
A moooc ti schvaluju elán do snaženíčka, vždyť tady přece holky máme plán, ne? A plány je potřeba dodržovat, ne? 😉 😀

Seb, koukám, ty už jsi 12tt????? Týjo, toto letííííí .... brzo se dozvíš, co čekáte..... nebo si to nenecháš říct?

dennisa
3. srp 2009

Zuzko, teeeda vy jste měli super víkend, docela závidím 🙂 😉 Já jedu na chajdu za 3 týdny, jen 4 holky, dámská jízda 🙂 S jednou kamarádkou se po x letech naprosto nečekaně rozešel přítel, tak jsme jí vymyslely překvápko a pojedeme na 3 dny na chajdu bez chlapů 🙂

No já jsem vyloženě jak na houpačce, jeden měsíc MS nechci a další hned jo 😅

Už se to blíží, tak Ti držím palce, ať MS nedojde a je naděje 😵

Seb bude za chvíli pomalu rodit 😀 😀 To je zajímavý, jak mi cizí těhotenství vždycky utíkaj strašně rychle rychle. Někdo řekne, že je těhotnej a za chvilku rodí 😝

zuzka.o
3. srp 2009

Hmmm, dámská jízda je vždycky super. Uf, tak snad se kámoška z toho rozchodu brzo vzpamatuje.Chlapi občas blbnou!

Tý jo, já myslím, že to u mě zase nevyšlo, nemám absolutně žádný příznaky, takže zase prd a tri orechy 😒 Už by mě ta smůla mohla opustit....... Zrovna v sobotu se mě tchán zase tím svým "taktním" způsobem ptal, jestli nejsem těhotná, že mi tak chutná, prej v kterým tejdnu jsem...... docela to zamrzí! 😠

dennisa
3. srp 2009

Zuzko, z toho si nic nedělej. Mě se v pátek po telefonu zase ptala babička....a miminko jako neplánujete?....To mám vždycky slzy v očích. Ono jí je už 85 let a ani neví, že jsem měla mimoděložní, potrat a že se snažíme už tak dlouho, mamka mi říkala, že jí nebudeme rozrušovat, když je tak stará. Takže má pak na mě takový otázky a příjemný mi to teda moc není 😖

Nevzdávej to ještě tenhle měsíc, na příznaky nekoukej, důležitý je, jestli MS přijde nebo ne 😉