Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
10. led 2008

Ahoj holky.
Tak jsem se vrátila z Teplic a jsem naprosto vyčerpaná. Ale co, hlavně, že jsem to zvládla a jsem zase doma a taky s vámi 🙂 .
Přečetla jsem si vše co jste za tu dobu napsaly a že toho nebylo málo 😀 . Vítám mezi námi nově příchozí a přeji jim brzké uzdravení a hodně štestí v dalším snažení 🙂 .
Monni z tebe mám ohromnou radost a je povzbuzující, že se to zadařilo i z té nesprávné strany.
Blani, doufám, že tebe ta chřipajzna co nejdřív přejde a budeš zase fit.
Pro dnešek se sVámi loučím, protože na to ani nevidím 🙂 .

zuzan
autor
11. led 2008

Ahoj Mílo a ostatní 🙂 Vítám tě zpátky, už se nám po tobě stýskalo... Je mi trochu smutno z toho, jak se nás tu rozrůstá... je fajn, že je nás tu víc, jen jinde - v jiném tématu by to bylo mnohem lepší...

mila30
11. led 2008

Ahoj holky, kde jste?????????? Je mi bez vás smutno ☹ .

vercaku
13. led 2008

Ahoj,prave jsem se prihlasila. Jen jsem se chtela zeptat jestli se da nejak predejit druhemu mimodeloznimu tehotenstvi.Loni v lete uz jsem jedno prodelala a ted s chceme pokusit o dalsi miminko a mam strch z toho,ze se to bude opakovat.

martina26
13. led 2008

Ahoj Mili, vítám tě doma z cest. 😉 Věřím, že toho máš plné brejle 😀 . Já taky v práci vůbec nestíhám. Děs. Dostala jsem MS a byla tak extrémně silná, že jsem myslela, že pojedu v pátek na pohotovost. Dnes už je to lepší. Nevím. pěkně jsem se lekla. Ale zase přišla v termínu. Takže máme před sebou asi poslední měsích přirozeného snaženíčka a pak už mě nejspíš bude čekat to co Vás.
Michi, to je fajn, slyšet takové zprávy a jestli ti můžui radit, tak se zkus zeptat na ty lázně.

mila30
13. led 2008

Ahoj holky.
Tak já hlásím, že zítra jdu na mou poslední 4 IUI. Folíky jsou dva, ale opět na té nesprávné straně... 😒 No alespoň jsem ráda za tyhle. Jen doktoři nad tím kroutí hlavou 😀 , já už si zvykla.. 😀 .
V pátek jdeme ke svému Dr. do CAR na pohovor co bude dál, pokud ani tato IUI nevyjde....
Vercaku, předejít se tomu nedá. Snad jen nechat si zkontrolovat zbývající vejcovod jestli v něm nejsou srůsty. Ale věř, že podruhé se ti to nestane a hezky se začněte snažílkovat a uvidíš, že bude vše dobrý 🙂 .
Marti, ta MS to ti věřím, že když je takhle silná, že je z toho člověk vykulenej. Já měla strašně silnou MS po první IUI, to byl taky mazec, no a třeba tahle poslední nebyla skoro žádná...
Holky, už by se mohla ozvat Lucka s Romčou, ne? 😉 Alespoň pár řádku by mohly napsat.

zuzan
autor
14. led 2008

Dobré pondělní ráno...Milo, moc na tebe dneska myslis a i když vím, že je to moc těžký, zkus věřit, že to vyjde a za měsíc už se budeš radovat ze // na testu...
Michi, to je paráda, že se můžete snažit tak brzy a nedělá s tím dr. žádné problémy 🙂)) Uvidíš, že to půjde hodně rychle a i z tebe bude za chviličku těhulka...
Marti, pěkně si s námi ta příroda zahrává, co? A taky si dává načas...Ale my jí ukážeme, že se jen tak nedáme...
Dneska mi kamarádka poslala fotky 3měs.Tomáška...měly jsme stejný termín porodu, což je docela psychickej nápor si je prohlížet, ale co mi zbývá, než to brát tak, že to tak prostě je...
Všem vám přeju krásný pohodový začátek nového pracovního týdne a hezké pondělí 🙂
My jdeme zítra na ultrazvuk a počítám, že IUI vyjde tak někdy na čtvrtek-pátek...

fedra
15. led 2008

Ahojte,
prisla som vas na chvilku pozriet ... ako sa mate ?

Mila, budem hrozne drzat palceky.

Ja idem este na HSG, skontrolovat ten zostavajuci vajcovod a tak sa rozhodneme co dalej. No v CAR mi doktor povedal, ze ak pri stimulacii budu folici na opacnej strane, ani IUI robit nebude. Tak sa toho trosku bojim ako bude reagovat na Clostil, snad nieco dopestujem aj na tej dobrej strane 😀
Dufam,ze tento rok sa nam to uz konecne podari a budeme mat babiku

hanna
15. led 2008

Ahoj holky vsechny vas moc zdravim 🙂 Stala se mi takova vec.Spala jsem s pritelem a ono to ujelo,trochu mam strach co by se mohlo stat protoze vim,ze na snazeni je jeste brzy.Nerikam,ze bych byla hned tehotna,ale nevim co se muze stat kdyby jo.Mam z toho spatny pocit.Ve ctvrtek du k dr.na kontrolu a v pondeli uz pujdu do prace.Fuj vubec se mi nechce 😒 ale zase na druhou stranu se tesim,ze nebudu sedet doma a premyslet a premyslet.Jeste k tomu moje nej.kamaradka,ktera vysadila prasky pred 2 mesici tak je tehotna je stejny tyden jako ja,teda kdyby to u me proslo ☹ sem z toho docela hotova.Samozrejme ze ji to preju ale strasne zavidim a musim se pretvarovat ze sem v pohode.Je to pro me fakt tezky

mila30
16. led 2008

Ahoj holky.
Tak konečně funguje koník. Huráááá 😀 . Už jste mi chyběly.
Fedra, moc díky za palečky budu je potřebovat a tentokrát 2x tolik, je to moje poslední IUI a pak už IVF...
Hani, já myslím, že to nic tak tragickýho nebude, určitě bude vše v pořádku, jen si musíte pro příště dávat větší pozor. 😉
A s tou kamarádkou, je to těžký, já něco takového také zažila. Spíš tedy já nevěděla že jsem těhu a moje kamarádka podstupovala IVF, no a IVF jí napoprvé vyšlo, pořád mi před tím telefonovala a pořád jsem jí musela přesvědčovat že to vyjde atd. a taky vyšlo 🙂 . Jenže já do toho měla mimoděložní, člověk čekal, že mi třeba pomůže, ne že bych chtěla litovat, ale ona mi psala jak je jí špatně a co všechno musí vytrpět, že je unavená...co já bych za to dala, byly jsme skoro na týden stejně těhu. Po tom co se mi takhle " předvedla " už moc kamarádky nejsme, já jí miminko moc přála, ona ale nikdy nedokázala pochopit jak mi bylo a stěžovala si na zvracení...Doufám, že u tebe se nic takového nestane, ale já mám bohužel tuhle špatnou zkušenost...

zuzan
autor
16. led 2008

Dobré ráno, holky...jdu vás jen pozdravit a vyřídit pozdravy od Lucky 🙂
Fedra, tobě přeju, ať je druhý vejcovod v pořádku a brzy se mimíska dočkáte... Hani, taky si myslím, že se nic tak hroznýho neděje...mě dr. řekl, že se můžeme snažit hned, takže i kdyby třeba náhodou to takhle vlastně "omylem" vyšlo, tak by to určitě žádná katastrofa nebyla...
Mílo, "kamarádka" to určitě nemyslela špatně, jen jí asi úplně nedocházelo a neuvědomovala si, co zrovna prožíváš, byla v euforii z toho, že ona je těhotná - máš pravdu, že to od ní bylo dost sobecký, ale snad ne úmyslný... Já vím, že to kamarádský pouto se její vinou přetrhalo, ale vezmi si z toho to pozitivní - u IVF je veliká pravděpodobnost, že se povede hned napoprvé a to je přece super!!!

terezan
16. led 2008

Ahojky všem! Je mi 27,jsem tu nová a snad v bříšku mi plave 8 týdenní človíček. Včera mě začalo trochu píchat na pravé straně břicha (asi tam kde je slepák, který pořád mám). Trochu se obávám mimoděl.těh. nechci se nijak strašit - nekrvácím a krev. testy mi vyšly a u doktora jsem byla, který mi udělal citologii a pohmatem mi zkontroloval břicho - nic neříkal. Mám už jen jeden vaječník - v 16ti mi jeden vzali z důvodu dermoidní cisty.

michina
16. led 2008

Terezan a dělali ti UZ?

JInak jsem se ptala na ty lázně, můj gynekolog říkal, že by neměl být problém, mé diagnozy - revize a mimoděložní budou plně postačovat, praktik to pak vypíše. Připadají v úvahu Františkovy, Mariánské lázně a Klimkovice. Každopádně ale doporučuje se nejdříve vyzdravit, aby nedošlo k nějaké infekci, takže to budeme řešit nejspíše až začátkem března, ale zase to nesmí být moc pozdě, aby to mělo smysl, prostě tak akorát..

michina
16. led 2008

Mně se mimoděložní projevilo bolestmi v podbřišku z ničeho nic, stupňovlai se a začala jsem mírně krvácet. Terezan , neboj, všechno bude v pořádku. Tělo musí předělat velkou změnu, aby bylo připraveno na malého človíčka a o občas trošku pobolívá, i lehké krvácení může být, jen by ty bolesti neměly být křečovité. Pokud ti tvůj gynekolog dělal UZ, tak určitě viděl v děloze nějaké změny na sliznici a třeba malou fazolečku. Tak by byla děloha úplně čistá a prázdná, to je mimoděložní.

terezan
16. led 2008

michina
UZ mi na gyndě nedělali v úterý jdu na další prohlídku, ale bude tam jen sestra (dám moč a opět krev) a vystaví mi těhu průkazku a taky mi asi řeknou, kdy půjdu na první UZ. V pravé části břicha mě píchá ne pořád, ale jsem z toho trochu vedle právě kvůli tomu,že mám jen jeden vaječník. Každopádně se na to v úterý zeptám a třeba mě pošlou na UZ hned. Doufám, že jsem jen zbytečně vyplašená 😕 Jinak díky za odpověď!!!

hanna
16. led 2008

Mili aZuzan moc vam holky dekuju za odpoved ste hodny a uz jediny s kym to takhle muzu prozivat.a k te kamaradce,Mili dela mi presne to samy.Vcera mi volala jak je rada prave sla od dr. to se da pochopit ale aby ma volala dvakrat za den jaky ma chute a jak je unavena to uz mi tak prijemny nebylo,mohla by snad pochoput ze to mam za sebou teprve 14 dni a ona tohle pritom vi jake to pro me bylo.Nechapu ji.Jinak ti moc dryim palecky abz to IUI vyslo opravdu opravdu od srdce 🙂Holky zatim se mejte zase se tady ukazu 😉

mila30
16. led 2008

Ahojky holky.
Terezan, určitě to bude všechno dobrý a mimísek je tam kde má. Pokud si už v 8 týdnu, tak pokud by to náhodou bylo mimoděložní, tak v takhle "pokročilém" těhu to jde pak všechno rychle. A jak píše Michina, píchání v těhu a špinění je běžný a nemusí nic špatného znamenat. Pokud budeš mít ale ty bolesti větší, tak se rychle seber a jeď na pohotovost, ať máš jistotu.Držím palečky a blahopřeji k mimískovi 🙂 .
Michino je fajn, že si se na lázně zeptala, určitě jeď, hodně všemu pomůžeš a jak přijedeš budeš hned těhu ani nebudeš vědět jak 🙂 .
Hanni, k té kamrádce, zkusit to překousnout a třeba se to časem zlepší, taky bych jí to zkusila nenápadně naznačit. Já se o to pokoušela, ale kamarádka byla najednou " hluchá "...tobě ale nic takového nepřeju 🙂 .
A jinak díky za palečky, díky 🙂 .

blanuleplus
16. led 2008

Ahoj holky, jdu vás v rychlosti pozdravit. MM v sobotu onemocněl, teploty skoro 39, tak jsem ho tu ošetřovala a koník stejně nešel a teď zas na počítači dělá z domova...budu bez vás muset chvíli vydržet 😖 Ale myslím na vás, hlavně na Milu a Zuzku, ať už tu smůlu prolomíte a zadaří se 😉

martina26
16. led 2008

Ahoj holky,
taky Vás zdravím. Michi já byla ve Frankovkách, tam je slatina a to je prý základ léčby a je prý účinná. Mně doktorka řekla, že je lepší s lázněma neotálet, aby to vše pěkně navazovalo. Já do lázní odjela měsíc po operaci. Vypsala mi je moje gynekoložka. Každopádně jaro bude určitě v lázních veselejší.

Terezan, neboj, určitě je miminko na správném místečku.

Blani, tak se opatruj, aby jsi taky bacila nechytila 😉

Zuzi a Mili moc na vás myslím a držím pěstičky. 😉

zuzan
autor
17. led 2008

Ahoj holky, taky vás jdu jen pozdravit a říct vám, že my na IUI tenhle měsíc nepůjdeme - folíci jsou jen na špatné straně...a příští měsíc na Valentýna - kdy by teoreticky měla vycházet další ovulace, jedeme na hory, takže se taky nic dít nebude, ale aspoň si na chvilku odpočineme od všech těch pokusů a organizování, což je taky dobře... Nějak jsme zjistili, že jsme v tom honu za miminkem a stavbou nějak zapomněli "žít", tak to zkusíme trochu napravit...

mila30
17. led 2008

Ahoj holky.
Blani, to je mi líto s tím manželem, snad se z toho brzy dostane a bude zase fit 🙂 .A díky, že na nás tak myslíš 🙂 .
Zuzi, tak to si teď kráásně odpočinete a budete si užívat jeden druhého a třeba... 😉 , držím pořád palce 🙂 .
Nevíte holky co Romča?? Už se dlouho neozvala.

zuzan
autor
18. led 2008

Dobré ráno 🙂
Mílo, o Romče nevím, psala jsem jí SMS asi před týdnem a vůbec se neozvala ☹ U nás je tenhle měsíc rozhodnuto už teď, protože bych to musela chytit jedině ze vzduchu a to by byl pořádnej zázrak, ale myslím, že v našich zeměpisných šířkách se to až tak často nestává 🙂 A jak se ty cítíš po IUI?

lenkab.
18. led 2008

ahoj děvčata,omlouvám se že vám sem lezu ale mám jeden dotaz,nebo spíš prosbičku. Mám takovýproblém když nahlídnete do mého alba jsou tam mé těhu testy které sílý ale včera jsem byla u dr. aby mi těhu potvrdil ale co se stalo,na UZ viděl jen vysokou sliznici a tot vše ☹ Nechal mi nabrat krev a v pondělí jdu znovu na krev a dálší UZ až příští čtvrtek. Bojím se zda se nemuže jednat o mimoděložní těhu. Mohli by jste mi napsat zda se to dá poznat nějak doma,nějaké příznaky. Nechápu proč dr. nic neviděl a těhu testy sílý ☹ Včera jsem podle poslední mentruace měla být 5+2 a 19dní po ovulaci a oplodnění. Děkuji za radu. Všem přeji brzské těhotenství a krásná zdrava miminečka.

zuzan
autor
18. led 2008

Ahoj Leni, předně gratuluju k těhotenství a na všechno ostatní zažeň černé myšlenky, určitě se v září dočkáte sourozence pro vašeho chlapečka 🙂 Mimoděložní těhotenství se projevuje jednak špiněním, nebo krvácením a v akutní fázi pak silnými bolestmi v břiše a mohutným krvácením, ale to už je hodně vážná situace - vždycky je lepší, když jsi pod lékařským dohledem a dá se všem možným dramatickým stavů předejít - podle HCG se taky pozná spolehlivě a to tak, že buď kolísá na určité hodnotě, nebo se zvyšuje jen hodně pomaličku - při normálním těhotenství by ti mělo každé 2 dny stoupnout na dvojnásobnou hodnotu a samozřejmě taky podle ultrazvukového nálezu - zkus myslet na to, že je na ultrazvuk ještě brzy, nebo tvůj dr. nemá tak kvalitní přístroj, ale jinak se všechno vyvíjí, tak jak má!!! Držím palečky a napiš, jak to nakonec všechno dopadlo.

lenkab.
18. led 2008

zanko,moc děkuji za povzbuzení snad bude opravdu vše ok,za chvilku si budu volat zda je hotové HCG tak to sem pak hodim.

lenkab.
18. led 2008

tak jsem tam volala a výsledek jim nepřivezli,prý tedy až v pondělí,tak jsem zase na nervy a brečím tady jako krokodýl.

zuzan
autor
18. led 2008

Leni, neplač...potřebuješ být silná pro miminko... Já vím, že slzičky jdou těžko zastavit, když je ouvej, ale máš přece kloučka, kterej by byl moc zmatený, když by viděl, jak se trápíš... Uvidíš, že bude všechno dobrý a v pondělí se dozvíš výsledky, hned ti naberou další krev a ta už jen potvrdí, že HCG stoupá závratnou rychlostí, jen pokud bys začala špinit nebo krvácet, tak honem rovnou do nemocnice...ale to se nestane!!!

lenkab.
18. led 2008

zuzi díky,ted jsem objevila telefon té laborky zkusím zavolat přímo do laboratoře zda to nebudou mít hotové

martina26
18. led 2008

AHoj holky,
Zuzi, máš pravdu, člověk potřebuje taky trochu žít a ne se upínat na miminko a na stabu, i když to jde těžko. Taky jsme si řekli že vyrazíme na hory. Jedeme 9-11 února, taková rychlovka. Snad bude sníh. Chceme Toma postavit na lyže a třeba změna vzduchu pomůže k miminku, i když tomu taky už pomalu přestávám věřit a od jara mě bude čekat holky to co Vás.
Leni, neboj se, vím že čekání je hrozné, ale určitě bude vše tak jak má být. Moc gratuluju a držím pěsti ať vše dopadne.
Holky, zítra razím s manželem na ples, docela se těším na to, jak se hodím do gala. Tomáška vezu ráno k naší mamce, pak proběhnu město, možná že si koupím něco pro radost. Po tomto maratonu v práci, si myslím, že si to zasloužím. Měli jsme tam kontrolu z finančáku, což byl fakt zážitek. tak všem přeju krásný víkend.

lenkab.
18. led 2008

tak jsem se do laborky dovolala a výsledek na HCG je pozitivní, a mám 4514 jednotek,nevím zda je to hodně ale jsem ráda že Hcg je. Uvidíme při pondělním odběru jak se to vyvíjí,snad to bude ok. Holky všem vám držím pěstičky a děkuji za pomoc a podporu a brzy se vám ozvu jak to vypadá se mnou dál. Přeji Vám vše nej nej....