Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
18. led 2008

Ahoj holky, přeji hezký víkend. MM už je z nejhoršího snad venku a my to taky nějak přežili...
Zuzko, tvůj přístup se mi líbí a vždyť zázraky se dějí (i já jsem toho důkazem) a třeba splodíte miminko úplně náhodou i přes druhý vejcovod teď přirozeně 😉 Tak si užívejte s manžílkem krásné společné chvíle a ty hory vám upřímně závidím i když vím, že by sis to se mnou radši vyměnila, ale já si je taky letos ráda odpustím 😅
Lenkab. nezoufej předem, určitě vše dobře dopadne. Jen jak psaly holky, kdyby ti začlo být špatně, určitě radši zajdi na pohotovost.
Marti, užij si ples. My měli jít příští víkend, ale už radši nebudeme riskovat cestu...navíc si potřebujeme po tý chřipce s MM trochu odpočinout.

blanuleplus
18. led 2008

Lenkab. to je super, ještě jednou gratuluji. Hodnota hcg je skutečně hodně vysoká, to na mimoděložní nevypadá... Tak utřít slzy a raduj se z miminka 😵

lenkab.
18. led 2008

blanuleplus moc ti děkuji, doufám že bude vše ok a mimi se brzy ukáže a bude zdravé 🙂

blanuleplus
18. led 2008

Určitě 😉 Mně sice stoupalo zpočátku hcg téměř ukázkově, ale už při 800 mi prasknul vejcovod... Dr. á třeba jen horší ultrazvuk. Můj dr. taky při tomhle těhu nic neviděl, poslal mě do nemocnice a tam byla vidět už malá bublinka... Tak hodně štěstí a zdraví tobě i tomu malýmu broučkovi 😵

mila30
18. led 2008

Ahoj holčinky.
Lenko, 100% jsi těhu a to že úúúplllněěě tak jak to má být. Žádné mimoděložní to nebude, protože máš opravdu krásné HCG a je už i dost vysoké. A to, že dr. nic neviděl může být ultrazvukem, mojí kamarádky doktorka to viděla až v 9 týdnu!!!! a včera se jí narodil kluk 🙂 . Takže gratuluji k mimískovi 🙂 .
Blani, jsem ráda, že manža je už v pořádku a máš pravdu na ples raději zapomeň, ten si užiješ ještě někdy jindy 😉 😀 .
Marti, tobě přeju aby se vám ples vydařil a užili jste si s manžou krásný večer. A ty hory je super nápad, takže holky šup šup na hory a ať se vrátíte z mimískem. 🙂 Moc bych vám to přála 🙂 .
My v únoru budeme mít taky přestávku...ale hory neplánujeme, jelikož ani jeden nelyžujeme. Budeme předělávat byteček a už zítra začínáme s kuchyní, jdeme jí vybírat. Takže já se už na to tááááákkkk moooocccc těěěšššííím 😀 .
Holky krásný víkend vám všem a drahým polovičkám. 🙂

mila30
20. led 2008

Ahoj holky.
Tak už mám novou kuchyň, huráááááá 😀 . Je nádherná, barva vanilková s třešní. My teda máme v paneláku malou kuchňku, ale i tak je moc hezká a jsem z ní naprosto nadšená. Teď ještě sehnat kdo nám udělá vestavěnou skříň a sehnat sporák atd a bude. Ještě vlastně plovoučku, aspoň budeme mít s manžou co v únoru dělat 😀 .

martina26
20. led 2008

Ahojky,
Mili tak to je kuchyň určitě nádherná, úplně ji vidím. Tak ať se ti v ní pěkně vaří a vše se daří. Já jsem byla včera s manželem na plese. Domů jsme se vrátili v 5 ráno, řádně společensky unaveni 😎 , takže jsem dnešní den prolenošili. Tomika jsme měli u mojí mamky a jeli jsem pro něj až navečer. 😉 Řeknu Vám, celej den se jen tak válet v posteli to se nám dlouho nepoštěstilo.

blanuleplus
21. led 2008

Ahoj holky, jak se všechny máte?
Milo, kuchyň musí být krásná a určitě si to zařizování užíváš 😉 JAspoň si taky trošku od té honby za miminkem odpočinete a třeba vám překazí plány jako nám 😉 Já měla v neděli narozky a MM mi splnil přání, že bych chtěla dodělat pokojíček (to pro něj znamenalo i takovou hrůzu, jako ke návštěva OBI 😅 ) a kromě umytého okna a pověsených záclon jsme to zvládli 🙂 Dala jsem nějaký fotečky do alba, ale bylo to focený už večer... Tak se teď chodím kochat 😅 Pochlubíš se nám taky? A jak se cítíš? Jinak mám po kontrole, malý si dal říct a je hlavičkou dolů, tak už tam snad zůstane. A ve čtvrtek nastupuju na mateřskou, je to pro mě nádhernej pocit...už aby mi chodili taky nějaký penízky 😅 Sice v našem rozpočtu, co platil vždy MM, to bude směšná částka, ale i tak je to fajn... O víkendu přijedou MM rodiče a ségra s rodinou na kafe a kolaudaci pokojíčku a večer bude u nás spát MM kamarád ze studií a další víkend by nás měli navštívit naši s babičkama, aby jsme se jim taky mohli pochlubit (babi u nás ještě nebyli). Původně měli přijet všichni tenhle víkend, ale tím maroděním se to odpískalo...
Marti, koukám, že jste si víkend pořádně užili. Tak to má být 😉 My si s MM taky občas děláme válecí víkend, protože je nám jasný, že se za pár týdnů všechno změní... 😅
A co Lenka? Byla, chudák, tak vystrašená...doufám, že už jí dr. potvrdil, že je vše v pořádku...
A jakpak se asi měla o víkendu Zuzka, Lucka, Romčátko...?

mila30
21. led 2008

Ahoj holky.
S kuchyní se určitě pochlubím, ale vydržrte si až bude postavená, teď mám jen nákres s PC a to není úplně to pravý 😀 . Pak vám vše co vyrobíme zdokumentuju 😉 . Dostala jsem velkou roční prémii, takže se můžeme vyřádit víc, než jsme si propočítali 😀 . A opravdu ten únor věnujeme bytečku, takže mimísek půjde na chvíli "stranou". Jinak se cítím normálně, žádná změna se u mě nekoná. Snad jen a to nesouvisí s mimískem, bolí mě strašně levá ruka, nic v ní neudržím a mám jí pořád studenou ☹ . Je to nepříjemný 😒 .
Blani, všeeeee nejkrásnější a nejlepší k tvým narozeninám. Ať si pořád tak spokojená jako teď, ať se splní vše co si jen přeješ a jsi stále taková fajn holka 🙂 . Posílám pusuuuu 🙂 .
A ta mateřská, ti věřím, že to musí být krásný pocit a taky ty peníze, to je všechno moc pozitivní.
Pokojíček jsem skoukla a je to moc pěkný, manželovi se to taky moc líbilo, hned sem mu to musela ukázat 😀 . Je to takový hezký akorát, nemám ráda takový to přeplácaný, to se mi nějak příčí. Opravdu moc pěkný, jste šikovný 🙂 .
O holkách nic nevím, Zuzka občas písne, ale ostatní...hlavně Romčátko, o tu mám strach... ☹ ..nevím proč, ale mám takový špatný pocit jak už se tu dlouho neukázala ☹ . Zuzka jí psala i sms a nic. Lucce také psala a ta je v pořádku jen má moc práce zaučuje tu novou paní. Tak doufám, že už se Romísek ozve...asi jí taky písnu zítra sms.

blanuleplus
21. led 2008

Ahoj Milo, děkuji za milou gratulaci, pusuuu i pochvalu pokojíčka 🙂 Taky doufám, že je Romčátko v pořádku a Lucce nezávifím, paní sehnala na poslední chvíli. Já už jsem teda čím dál víc líná a se školou se musím hooodně přemlouvat 😅 Co to, prosím tě, máš s tou rukou? To už se ti někdy stalo? Nemáš doma třeba aspoň ginko na lepší prokrvení? Moc nás nestraš... 😲 A na kuchyň se moc těším, naší navrhoval MM sám, protože v době, kdy se byteček stavěl, jsme se ještě neznali, vzali jsme to pak hopem 😅

mila30
21. led 2008

Blani, ta ruka nevím...spíš jestli to není zase zánět žil, to jsem měla v zápěstí a pak to šlo do celé ruky. Tak uvidíme.. 🙂 .
Můj manža je šikula, ale na vše co se týče techniky, manuálně taky něco zvládne ale musí se hodně snažit, no prostě IT jak vyšitej 😀 .Ale nemůže umět všechno, umí vymalovat, bude pokládat tu plovoučku a tak, ale navrhnout něco... to neumím ani já 😀 . To klobouk dolů před manželem 🙂 . A Romčátkovi zítra napíšu sms, nedá mi to, mám o tu naší holčinu fakt velkej strach 😖 .

lenkab.
21. led 2008

ahoj holky píšu až ted mám fofr, tak hcg vzrostlo ze čtvrtka kdy bylo 4514 na dnes víc jak 10 000 tak snad dobrý jinak mi kamarádka je porodní asistentka domluvila UZ u nich na gyndě abych se nenervovala a je tam plodový váček mimi bude do týdne tak snad bude vše ok. tak se mějte dnes hezky zítra vám zase písnu.pá

martina26
22. led 2008

Ahoj Leni,
předně Leni moc gratuluju k narozeninám, hodně zdravíčka, štěstíčka a spokojené miminko. 😉

Mili to opravdu může být zánět žil, já to měla taky dvkrát. Měla jsem to nakonec v dlaze asi 3 týdny. Přeju ti ať to nic vážného není.

Leni tak vidíš, neboj bude vše v pořádku. Držím pěstičky.

J8 jsem dneska vůbec nemohla spát a tak už od čtyřech hodin jsem vzhůru. To bude náročný dneska v práci. Jinak jsem si vščera koupila Feminan, další byliny do sbírky tak se uvidí. 😉

mila30
22. led 2008

Hezké ráno holky 🙂 .
Leni, tak to je krásná zpráva a už dnes je jasné, že jsi krááásněěě těhotná 🙂 . Huráááá, jupííííí, gratuluji 😀 .

Marti, tak to s tím spaním se mi stalo včera. V noci jsem se vzbudila a koukám na mobil kolik že je asi hodin, no a vidím že je 4:47, tak si říkám na těch 13 minut než bude pět to už nemá cenu usínat, tak jsem čučela do stropu. Jenže pak už mi to přišlo dlouhý těch 13 minut, kouknu tedy znovu a ono bylo 02:15 hod!!!! Takže jsem se zase skulila do klubíčka a chrněla dál do pěti 😀 .

zuzan
autor
22. led 2008

Ahoj holky,
Blani, tobě taky obrovská gratulace k narozeninám - největší dáreček už jsi ale dostala a ten nepředčí nic na světě 🙂)) Ať se ti všechno daří a máte zdravé, krásné a šikovné miminko 🙂)) Na pokojíček jdu hned kouknout 🙂)) Jinak jsem psala jak Romče - to už budou tak 2 týdnn určitě zpátky a zatím nic, taky Marťě a ta se taky neozvala, tak snad je u obou všechno v pořádku 🙂 Jinak my jsme si plesově užili minulý víkend, bylo to fajn, "pařili" jsme do 2 do rána - což je u nás spáčů, co bývají v 8 už v pyžamu slušnej výkon 🙂)) a tenhle víkend jsme uklízeli na stavbě, protože včera přijeli nahazovat vnitřky, v něděli jsme pak byli u manželových rodičů...
Mílo, s tou rukou-nevím, ale hodně lidí tohle mívá z myši - nejsi náhodou levák? Kolega s tím byl u doktora a dostal nějakou mastičku, ale prý to pomohlo jen na chvíli... Snad to bude dobrý 🙂))
Taky jsme si dali s mimískováním oddych - tenhle měsíc byli folíci na špatné straně a příští jedeme na hory-pravděpodobně v období ovulace, takže to nebudeme řešit, ani Clomhexal nebudu brát - ale ještě to není 100%, pokud by to vyšlo na dobu, kdybychom tady byli, tak možná IUI zkusíme...
Lení, tobě gratuluju k miminku a těhotenství - je to psychicky náročný, když tě doktoři takhle vystraší, ale všechno se v dobré obrátí a za chviličku už se budeš radovat z tlukoucího srdíčka 🙂))
Marti, upřimně - tobě to vůbec nezávidím - když nemůžu spát, tak jsem pak vždycky celej den jak převálcovaná, tak si v práci něčím podlož hlavu, ať nemáš klávesnici obtisknutou na čele 🙂))
Holky, ještě jsem se vás chtěla zeptat, jakou podlahu byste zvolili do kuchyně? Máme dilema-budeme mít podlahové vytápění a na něj se manžel přiklání k dlažbě, já bych zase preferovala přírodní linoleum, pak by přicházel v úvahu ještě korek, ale ten už je zas o něco dražší - zatím je to jediná varianta, na které jsme se shodli... Jaké máte zkušenosti a podlahy vy?

zuzan
autor
22. led 2008

Ještě jsem zapomněla dodat, že vás všechny, co vstáváte kolem 5. hod. ranní obdivuju!!! 🙂))

lenkab.
22. led 2008

holky všem vám moc děkuji,snad vám nebude vadit když k vám občas nahlédnu co máte nového a povím i co mám nového já.Jste moc fajn a držím vám všem moc pěstičky aby jste už byly brzo také těhulky 🙂

mila30
22. led 2008

Leni, jasně že nám to vadit nebude, my budeme naopak rádi a moooocccc 😀 . Takže doufám, že na nás nezapomeneš a až budeš mít fotku z UTZ, tak jí dáš do alba a my snažilky se budeme kochat 😀 .
Zuzi, jsem pravák a mastičky mám taky, dělala jsem dřív v lékarně, tak mi holky něco daly a stejně nic...ale já to rozhýbu 😉 .
Jinak já dávám do kuchyně plovoučku, ale nemáme podlahové topení. Dlažbu bych já nedala, jelikož mě hodně věcí padá z rukou a to bych za chvíli měla rozbitý všechno nádobí 😀 . Já bych byla pro korek, ten má moje kamarádka a je to nádhera, ale zase moje kolegyně má lino a já si nejdřív myslela, že to je dlažba jak to vypadalo krásně 😀 .
A stávat v 5 hodin, mě to neva do školy jsem stávala ve 4 hodiny, pro mě je lepší dřívější vstávání než jít pozdě spát 😀 .
Jdu psát Romče sms.

zuzan
autor
22. led 2008

Tak pak dej, Míli, vědět, jestli se ti Romča ozve 🙂 Taky bych se spíš přikláněla k tomu korku, jen jsem měla trošku obavu, jestli není moc náchylnej - když třeba upadne něco s ostrými rohy, ale zjistila jsem, že se dá sehnat i s nějakou ochranou potahovou folií, tak se možná spíš přikloníme k němu 🙂 Ještě ale musím zjistit cenové rozdíly, je pravda, že nám v kuchyňském koutě zas tolik plochy nezbyde, tak to nebude taková pálka 🙂))
A plovoučku budete mít nějak nalakovanou? Taky jsem jí chtěla, ale odrazovali mě od toho, že když něco vyteče, tak zateče do všeho, co má spáry, proto jsem plovoučku zamítla...
Leni, těšíme se na nové krásné zprávy 🙂 Opatrujte se!!!

mila30
22. led 2008

Holky, psala jsem Romče a napsala :
Právě jdu z kontroly. měla jsem větší bolesti, takže klidový režim. Moc jsem na netu nebyla, ale vše je v pořádku. Objevím se na MK odpoledne.

Tak huurrrráááá, že je v pořádku, já měla strach 😀 . Mi spadl šutrák ze sérdce 😀 .

Zuzi to s tou vodou mě nenapadlo...to musím zjistit.

lenkab.
22. led 2008

jedna fotečka tam je je ze včera ale je tam zatím jen bublinka ten plodový váček 🙂

mila30
22. led 2008

Leni, tak jsem se už pokochala a můžu ti říct, že těhu je úplně tak jak má být. U mimoděložního máš někdy druhou čárku na testu, ale ta většinou nesílí, tak jako tomu je třeba u tebe, zůstává většinou slabší. A ty jí máš tak nádhernou, že o tom není pochyb 😀 . A rošťáka máš krásnýho 🙂 .

blanuleplus
22. led 2008

Ahoj holky, díky za milé gratulace 🙂 Mám taky jednu pro naší čerstvou těhulku 😉 Leni, držte se, bublinka i HCG je přímo ukázkové...
Jsem moc ráda, že je Romčátko v pořádku...
Zuzko, my máme v kuchyni dlažbu, protože plovoucí podlaha je náchylná na vlhkost a podlahové vytápění nemáme. Korek musí být moc pěkný a lina jsou teď taky pěkná, ale nevím, jak jdou dohromady s tím vytápěním... Víkend jste si pořádně užili, tak to má být 😉
Milo, MM taky měl poprvé v ruce vrtačku až když jsme se nastěhovali a bylo třeba tu něco kutit a teď už je čím dál lepší. V neděli se dmul pýchou, že dokonce zapojil v pokojíčku světlo (jsme ostudy, je to jediný světlo, co zatím máme, používáme stojací lampy nebo nám trčí ze stropu žárovky... 😖 ) Jinak já se taky moc nevyspala, malej už má míň prostoru a když se vrtí, tak se spát nedá a už mě asi chytali poslíčci...můžu říct, že docela síla. Jsem zvědavá na porod 😅

romcatko
22. led 2008

Ahoj holky, moc se omluvám, za tak dlouhou absenci. Asi 14 ní mě docela dost bolelo břicho, tak jsem měla nakázaný přísný klidový režim a magnezium. snažila jsem se tedy nechodit moc na net, abych tu pak netvrdla dlouho. Jste moc hodné, že na mě myslíte.
Dnes jsem byla na kontrole a vypadá to, že je naše Bublinka. měří asi 16cm a váží 300g. Asi spala, nechala se krásně měřit, ale "mezi nohy" si nechtěla nechat koukat 😀 je taková cudná. takže to víme zatím jen tak na 50% a necháme si to pro sebe. Zatím ;) Příští pondělí jdeme na velký podrobný UTZ do Podolí, tak doufáme a věříme, že i tam bude vše vpořádku. Tripl testy vyšly také dobře. Opravdu díky Buhu to vypadá, že máme bojovníčka.
Já jsem taky vcelku vpořádku, mám nadále brát magnezium (aby se předešlo stahům dělohy a uklidnilo to pobolívání) a mít víceméně klidový režim. děkuji za držení palečků.
Omlouvám se, ale nedočítám, snad stačím dočist příští týden. Opatrujte se a ať těhulky přibývvají ahlavně, ať je vše vpořádku.

mila30
22. led 2008

Romííííí, tak to jsou krásné zprávy. 🙂 Tak se hezky opatruj a pořádně odpočívej ať se má u tebe bojovníček nebo bojovnice dobře 🙂 . Díky moc za zprávu 🙂 .

mila30
23. led 2008

Ahoj holky.
chci vám jen popřát hezký den a musím vám říct, že dneska bych šla nejraději hnedka domů 😀 . Jen co sem přišla do práce, tak už mě to tady neba 😀 .

blanuleplus
23. led 2008

Také přeji hezký den 🙂
Milo, vůbec se ti nedivím, vždyť ty vstáváš tak brzy, že to u nás chodí lidi maximálně tak do chemičky... Mě se ale spí taky čím dál hůř 😒

hanna
23. led 2008

Ahoj holky tak se opet hlasim do prace uz chodim a pri kontrole u dr. mi rekl,ze do kvetna se mame snazit normalne a kdyz nic tak bych mela chodi na inseminace nebo IUI? 🙂 Rekl mi co to obnasi ale chtela sem vedet jak to probiha u dr. a vsechno kolem toho.Jaky se berou leky a tak.Ja sem hrozna,od toho zakroku neumim myslet na nic jinyho nez jak co nejrychleji otehotnet.Uz me to vazne ubiji,snazim se na to nemyslet ale nejde to.Vsechno si hrozne zabiram,myslela sem ze se to v praci spravi ale tam je ted tehotna ta moje kamoska a rika mi jak ji je a tak.Chci aby uz tohle obdobi bylo za mnou

mila30
24. led 2008

Ahoj Hani,
vítám tě zase mezi námi 🙂 .
K té inseminaci nebo-li IUI : já první měsíc chodila jen UTZ, aby zjistili jestli u mě probíhá ovulace. Pokud probíhá, tak se většinou první IUI dělá bez hormonální stimulace, pokud neprobíhá, tak ti buď dají CLOMHEXAL nebo CLOSTILBEGYT, Dalo by se říct, že to jsou jedny z nejlehčích hormonů. Tak pokud bereš nějaké ty prášky, tak je začínáš užívat většinou 5-9 DC nebo 3-7 DC, dle doporučení lékáře. Cca 11 DC jdeš na kontrolní UTZ, aby se Dr. podíval jak ti narostly folíci. Většinou bývají a to se řídí podle stimulace 1-3 folíky. U mě také kouká na výšku děložní sliznice. No a pak se buď uvidíte třeba za 1-2 dny znovu na UTZ nebo se rovnou naplánuje samotná inseminace. Před tou inseminací si píchneš asi tak 35-40 hodin předem Pregnyl, ten zaručuje , aby byla ovulace správně načasovaná na den inseminace. Jinak ten Pregnyl, buď ti ho píchnou v CAR nebo třeba na pohotovosti. A samotná inseminace je brnkačka. V den IUI příjde do CAR cca 1-2 hoďky předem tvůj manžel a odevzdá sperma. Oni to sperma zkontrolují a vyberou jen ty nejlepší spermošky a ještě je "propláchnou" v nějakém roztoku, aby byly ještě lepší. No a ty příjdeš po něm a zavedou ti spermie přímo přes děložní čípek. Je to zákrok asi na 1 minutu a vůůůbec to nebolí. Já tam pak ležím asi 3 minuty a jdu domů, někdo tam leží i 1-2 hodiny, to záleží na CAR. Dostaneš pak buď DUPHASTON nebo UTROGESTAN a to je na případné udržení těhu, podporuje to tvorbu žlutého tělíska atd.
Takže to je asi tak v kostce vše 🙂 .
Pokud budeš ještě něco k tomu potřebovat, tak klidně písni 🙂 .

hanna
24. led 2008

Mili moc ti dekuju 🙂 Tak to nevypada ze to to je hrozny jak sem si to predstavovala.Opravdu si mi pomohla,ja se zase ozvu na IUI bych mela jit az v kvetnu tak se uvidi co a jak.Zatimse tady mejte ja se ukazu.Pa kocky 🙂