Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
17. lis 2010

já mám v sobotu celý den job, tak nevím zda bych to po čt. laparce zvládla..řekli mi, že bych po 6 hodinách šla domů

elana
17. lis 2010

já byla na dvou laparkách (slepák a diagnostická), ten mimoň, jelikož rupnul, tak šel klasickým řezem, tak to jsem byla v nemocnici týden, jako laparky v poho, drén jsem neměla (ten až po mimoni a bylo strašný to vyndavání, nejhorší 😝 )...ale co se laparek týče, tak jednou jsem šla domů druhý, podruhé třetí den, po narkoze mi bývá špatně a ten den operace se mi dost klepaly nohy a moc se mi nedařilo čurat (což oni dost nekompromisně nutí a straší cévkou)...ale bolesti jsem neměla vůbec

každopádně záleží na tom, co máš za práci, já sedavou a i když mě nic, fakt nic nebolelo, tak obě operace jsem měla v pátek a do práce v pondělí by bylo reálné (já prvně ještě studovala a podrhý jsem si vzala dovču)...na druhou stranu je nutný vzít v úvahu, že Ti z břicha vyndají vejcovod, tak nějaká rána tam vznikne...no, radši bych ten sobotní zástoj zrušila, být Tebou 😉 .........ale třeba to nebude nutný, myslím operaci 😉

saronka
17. lis 2010

jejda..no mě zatím říkali, že by vzali jen vajíčko a ne vejcovod..no asi uvidím jak to zítra dopadne.. holky díky za podporu..asi to ve čt. zruším kdybych měla jít na laparku..jinak pracuju jako vizážistka..takže tahám těžké věci atd..

elana
17. lis 2010

to jde těžko, u nás se odstraňuje obvykle s plodovým vejcem (to už neni v tuhle chvíli žádný vajíčko, jsi v nějakým 6.tt, ne?) i vejcovod, ve kterém to sedí...on už je stejně poškozený a nefunkční, tak co s ním 😒

hmm, to asi fakt neni dobrý nápad jít pracovat, bolelo by Tě to a kvůli stehům a vůbec 😒

larri
17. lis 2010

@saronka proč by si to měla rušit? Vždyt ti jde o zdraví.Pokud to bude laparkou,budeš ráda.Taky muže být pozdě a budeš mít normální operaci a to budeš v neschopnosti déle.
Pokud ti embryo spadlo do vejcovodu,tak ti ho vezmou celý.A že tě pustí po 6 hodinách domu? Mě dali na druhý den z JIPky na normální pokoj.Odpoledne jsem šla ale domu,

saronka
17. lis 2010

@larri já chci rušit tu práci 🙂
no zaítm na utz furt nic není tak se prý bojí to otevřít..dneska jsem si zkoušela dělat test a čárka je stejná nějak to nemizí..tak se zase stresuju..

elana
17. lis 2010

no, ono to taky nemusí být ve vejcovodu, kamarádce po IVF milé embryo projelo celým vejcovodem a vypadlo ven do břicha, takže JEN to, že se nebáli 😉 to otevřít, jí zachránilo život i vejcovod...takže moc nevím, proč s tím u Tebe dělají takový štráchy, laparka je minimálně zátěžová a bude jasno 😝

saronka
17. lis 2010

hele já ti taky netuším..upřímně ted už to chci mít za sebou at udělají cokoliv...mám docela nízké HCG.. měla jsem naposledy 431 ..a to prý není vidět..

elana
17. lis 2010

hm, to je fakt málo...no, snad už se rozhoupou, laparky se dělají jak na běžícím pásu i úplně zdravým a nerizikovým (myslím ty diagnostické při neplodnosti), tak fakt nevím nač čekají a čeho se bojí, když mají před sebou potenciální časovanou bombu 🤐

saronka
17. lis 2010

já ti fakt nevím prý to moc nekelsá.. v pátek hcg 341 v neděli 451 v pondělí 441

elana
17. lis 2010

hm, to jsou fakt takový kolísavý mimoňový hodnoty, Larri by mohla vyprávět 😝

saronka
17. lis 2010

hm..tak mě to asi nemine..furt se konějším přestavou , že to dopadne max revize nebo vůbec nic... ale je fakt že furt špiním..

elana
17. lis 2010

možná Ti tu revizi udělají v rámci té laparky, pokud se pro ni rozhodnou...až mě překvapilo, co holek tu popisovalo, že jim dělali obojí...

saronka
17. lis 2010

blbý je že jak jednám furt s někým jiným tak má jiný názor...

elana
17. lis 2010

noo, to je pravda 😝 ale tak snad zítra už to rozštípnou, udělej psí oči, vždyť musí chápat, že Tě to hrozně stresuje 😔

larri
17. lis 2010

@saronka omlouvám se,já jsem to špatně pochopila.Mě taky tak dlouho nechávali,protože jsem neměla bolesti.Možná,že kdybych zalhala,že mne něco bolí,vzali by mě dřív.Ale je tam doktor,který mi plánoval další IVF a ještě nevěděl výsledky krve. 😠

pettrraa
17. lis 2010

@saronka to také nechápu proč tě nechávají tak dlouho čekat .Mě aspon nechali na pozorování v nemocnici Dr mě řek že ani náhodou mě domů nepustí jsem tam jela sama autem děti jsem měla u kámošky.prostě řek že si to nelejzne kdyby to prasklo bylo by to moc zlé 😒 byla jsem z toho špatná protože nikdo o tom nevěděl teda jen manžel a kámoška že tam jedu na utz mělo to být překvápko pro rodiče že budem mít další mimi.No a jsem mu vděčná že mě domů nepustil a to jsem měla takový blbé nápady že prostě odjedu a pak zase tam dojedu ale mám to domů 30km tak nakonec rozum zvítězil.A podruhé mě tam už rači vezl manžel jo a to jsem měla hcg 2500

saronka
17. lis 2010

@pettrraa to jsi měla o dost víc jak já.. prý je to od 1000hcg vidět na utz...

pettrraa
17. lis 2010

@saronka no taky mě to překvapilo že to bylo tolik to bylo u toho druhého mimoně na utz právě viděli 9cm velkou cystu na dělohou tak nevím no.při první to nevím kolik hcg bylo si to nepamatuji je to už přes rok 😒

halpa
17. lis 2010

saronka - držím pěsti, ať už se to zítra rozhodne co a jak. To čekání je vážně to nejhorší na tom všem, já taky vím, o čem mluvím...
larri - tfuj, tfuj, tfuj, držím hrozně moc palečky...
a deniska - 😔 😢

konik28
18. lis 2010

@saronka Já jsem měla dokonce hcg 4500, když jsem dorazila do nemocnice tak jsem krvácela potom už jen celouédobu špinila. Nejhorší je opravdu to čekání, ale nemůžou jinak. Přeci jenom je to zákrok pod narkózou takže určité rizika tam jsou. Určitě by ti vzali i vejcovod pokud embrio bude tam, protože kdyby ho jenom vyřízli tak by se to mohlo příště stát znovu. Ale to se oni rozhodnou až na sále, mám kamarádku, které brali jenom to embrio. Asi záleží jak je velikýa jak je porušený vejcovod. Já jsem byla na sále asi 20 min. potom už na normálním pokoji,ale měla jsem cévku v močáku a dren v břiše.Cévku mi vytáhli až cca po 6 hodinách když jsem vypila asi 4 vody - hrůza a dren mi vytahovali až druhý den. Zároveň mi dělali i revizi, protože mi tam prosakovala krev.Vstala jsem po operaci až po těch 6 hodinách co mi vytáhli tu cévku a to se mi hodně třepali nohy. Potom tak týden jsem byla hodně unavená a vyčerpaná, ale možná to bylo proto že jsem stresem před operací 4 dny skoro nic nejedla.

larri
18. lis 2010

Tak to vidím,že je saronka po laparce ☹ ☹
@halpa děkuji moc,určitě dám pak vědět,jak jsem dopadla.Ale příjde mi,že mám celkem bolesti,jaké si z minulých IVF nepamatuji. 😉 I když si sednu,tak mě bolí skoro všechno 😀 😀

saronka
19. lis 2010

Ahoj holky je to za mnou mimon to byl tak vzali vejcovod,stejme by nefungoval.dnes me pusti domu.docela se to dalo,jen ty plyny.

saronka
19. lis 2010

Tak tu budu do zitra,kvuli spatnemu obrazu,pri operaci to pry bylo na hrane,no moc mi toho nerekli

buffinko
19. lis 2010

@saronka - škoda, že nakoniec predsa mimoň, ale už to máš za sebou a budeš sa zotavovať 🙂 ja som práve 3 týždne po a som celkom fit, ranky zahojené, už len čakám na mrchu. tak nech Ti to v nemocke rýchlo prejde a nedržia Ťa tam dlho. a na jar hurá medzi snažilky 🙂

@larri - daj vedieť ako sa mimčo drží - to je super, ďalšia maminka v tejto téme 😵

larri
19. lis 2010

@saronka mrzí mě to,ale já když byla po laparce,oddychla jsem si.Než pořád běhat a nevědět na čem jsem.
Drže se a at jsou plyny brzy pryč. 😉

maac
19. lis 2010

@saronka ahoj, tak to mě mrzí, že to byl mimoň, ale hlavní je, že už to máš za sebou.Teď se musíš hezky zahojit a pak hurááááááá na další snaženíčko. 🙂

larri
19. lis 2010

@buffinko já jsem od uterý po ET,takže zatím těhotná nejsem.

hejanda
19. lis 2010

@saronka to je mi moc líto, že to nakonec takto dopadlo, přeji ti at se rychle uzdravíš

pettrraa
19. lis 2010

@saronka tak to mě také moc mrzí že to ten mimon byl ☹ tak se dej brzo do hromady a pak hurá na další snaženíčko budu držet pěstičky at se brzo zadaří 😉 😉
@larri moooooc držím pěsti at to dopadne dobře a jsi těhulka 😉 😉
já byla včera u sestřenky co se jí nedávno narodil štěpánek no je užasný jsem se sním pomuchlovala 😀
tady je jeho fotečka 😉