Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
15. únor 2008

Ahoj holky, doufám, že už je Zuzka s Tomíkem v pořádku a už si jen doma užívají lenošení 🙂
Milo, to ti teda dávají v práci pořádně zabrat...ono nic se nemá přehánět a práce už vůbec ne 😉 To si piš, že tu netrpělivě čekáme na každé novinky, zvlášť na ty nejhezčí 😵 No, malej je pořádnej uličník, pěkně nás vyděsil. Jsem ale ráda, že nás dr. uklidnil, že se má mrňous dobře. Začínám mít strach, že se mu ani nebude chtít ven, když je takhle rozmazlovanej, nic nemusí a když už neví, co roupama, kope patičkou maminku do žeber...hlavně po 10. hodině večer, kdy jsem byla zvyklá už dávno spát. Asi si mě chce vycvičit, abych k němu poctivě v noci vstávala 🙂 Poslíčci se hlásí skoro každý den (včera v kombinaci s tím, že jsem se přejedla bramboráků to byla docela síla 😅 ), ale jinak pořád nic... Jo a včera volala MM maminka, že už mají kočárek a autosedačku a moc se jí líbil, tak se těším a už můžu být konečně v klidu, že máme skutečně všechno.
Moc na vás všechny myslím, držte se, holčiny 😉

lucikpetik
15. únor 2008

ahoj vsechny. doufam, ze uz jste vsichni zdravi a uzivate si....
ja uz od pondelka nechodim do prace, pracuju z domu, ale i tak je porad co delat, ze na konika koukam dneska az po tydnu....
blani na tebe myslim, uz to muze byt kazdym dnem...hlavne nam nezapomen dat vedet....a odpocivej, poslednich par dnu 😉

mila30
15. únor 2008

Ahoj holky,
tak dnes proběhla druhá schůzka ohledně IVF. Jsme dohodnutí na zavedení dvou vajíček , budou mě stimulovat dlouhým protokolem. Takže až příjde mrcha, tak 21DC mi píchnou injekci a pak 14 dní nic, pak si budu 14 dní píchat injekce sama do břicha a budu chodit na UTZ. No a pak už je samotný odběr a transfer pokud budou nějaké opledněné vajíčka a doufám, že budou 🙂 .
Přeji krásný víkend 😵 .

luciik
16. únor 2008

Ahojte holky, můžu se k vám přidat? Já sice nejsem po mimoděložním těhotenství, ale zjistili mi, že mám jen jeden vejcovod funkční. U toho druhého mám vrozenou vývojovou vadu, takže se pořádně nevyvinul a tím pádem je bez funkce. Snažíme se o mimi už téměř dva roky. Nemůžete mi poradit, jaký by měl být postup při zjištění, že jen jeden je funkční? Moc děkuju...

mila30
16. únor 2008

Ahoj Lucííku.
Postup je víceméně jednoduchý, pokud už se snažíte tak dlouho asi bych navrhovala zajít do CAR a tam se domluvit na dalším postupu. Myslím si, že ti nejdříve navrhnou IUI-inseminaci, to je to nejjednodušší a pak.. to bych zatím neřešila. IUI je bezbolestný rychlý zásah s minimální hormonální stimulací, IUI se doporučuje pokud má partner alespoň trochu dobrý spermie. Ty před tou inseminací vyšetří v CAR. No a pak už je samotná stimulace, většinou se bere Clomhexal nebo Clostilbegyt, je to úplně stejné, většinou 5-9 DC a pak chodíš na UTZ jak rostou folíci, když vidí, že folík už má dostatečnou velikost, tak ti píchnou Pregnyl, to je na načasování ovulace a většinou do 48 hodin od píchnutí jdete spolu s partnerem do CAR. Partner odevzdá sperma , které v CAR propláchnou v nějkém roztoku, aby byly ještě lepší a cca za 1-2 hoďky jdeš na řadu ty a ten zákrok trvá asi 1-2 minuty, prostě upravené sperma vpraví přímo přes děložní čípek a je to. Vůbec to nebolí 🙂 .
Pokud máš nějaké dotazy, tak se ptej 🙂 .

luciik
16. únor 2008

Ahoj Milo, hrozně moc děkuju 🙂 Ale já už jsem na tom tak, že do CARu chodím. Podstoupila jsem 2 krát IUI a 1 krát IVF bez úspěchu. Teď jsem druhý den po laparo a hystero, v pátek jdu k dr., kde mi ukáže celé video z mé operace a přesně mi popíše co tam mám. Já jen vím, že je funkční jen jeden vejcovod, tak teď nevím co se bude dít. Jestli je šance na otěhotnění nebo to musí jít jen přes IVF. Nemáme zatím našetřené peníze, protože to první IVF nas dostalo lehce do...nechci říct kam 😉 Tak jsem z toho vyplašená, protože nevím, jestli to jde jen s jedním vejcovodem 😖

mila30
16. únor 2008

Ahá tak to jsem nevěděla...
my co jsme tady tak buď holky otěhotněly přirozeně a je nás pár co se snažíme a z toho jsem já a ještě Zuzka, která jsme podstupovali IUI
Já se teď připravuju na svou 1 IVF. IUI jsem měla celkem 4x. Mám smůlu, že tam kde mám vejcovod nemám moc funkční vaječník,spíš vůbec, takže jdeme do IVF. Mám stimulaci dlouhým protokolem a měla bych snad začít někdy v půlce března.
Jinak ty peníze jsou mazaec, nás teď to první IVF vyjde cca na 20 tisíc....ale naštěstí na to zatím máme...
A určitě to jde jen z jedním vejcovode, to si piš 😉 . A ty si neměla nějaké mrazáčky?

blanuleplus
17. únor 2008

Ahoj holčiny🙂
Milo, jestli tuším správně, máš dnes svátek...takže Ti přeji vše nej, užij si krásný prosluněný (i když pěkně mrazivý) den a ať se Ti splní i ty nejtajnější sny a přání... Mám Tě moc ráda a budu držet poctivě palce 😉
Luci, ještě pořád se držíme, jen s tím spaním je to na prd a včera mě tak bolelo rameno a ruka... Zítra jdu na kontrolu k Apolináři, tak jsem zvědavá, jak to s námi vypadá. MM na mě kouká jak na časovanou bombu 😅 Včera se u nás stavili MM rodiče s autosedačkou, tak jsem byla ráda, že už můžu být v klidu...a když odjeli, zjistila jsem, že je tam poškozená přeska mezi nožičkama, takže je autosedačka stejně nepoužitelná. Naštěstí jsem domluvená, že v pondělí pošlu jen tu přesku a hned mi pošlou novou. Tak to snad ještě sthnu vyřídit. Rodičům jsme to ani neříkali, protože by je to mrzelo ☹ No a po 6 týdnech jsme zas viděli známý s holčičkou, už je jí 5 měsíců a je to hotovej človíček, jen promluvit...a tak spokojený dítě, že kdyby ten náš uličník byl jen zpola tak hodnej, tak si můžem gratulovat 😅 Byla jsem ráda, že přišli a že se probíral i pood a šestinedělí a péče o mimčo, protože takhle si MM snad aspoň něco zapamatuje 😉 a musím říct, že je z malý vždy úplně mimo. Včera dokonce vezl i kočárek a pak si k malý sednul a nesměle jí hladil po hlavičce..no úplně jsem byla dojatá 😅
Lucííku, vítám tě tu, ale s tvým problémem ti asi moc neporadím. Jen snad můžu dodat naději, že otěhotnět s jedním vejcovodem jde a dokonce i když zrovna uzraje vajíčko na nesprávné straně, čemuž jsem zpočátku moc nevěřila... Doufám, že ti kontrola dopadne dobře a brzy se dočkáte vytouženého miminka. Určitě nám dej vědět, jak jsi u dr. dopadla.

luciik
17. únor 2008

Ahoj babčulky 🙂
Mila, mrazáčky žádné nemáme, takže pokud budeme muset znovu do IVF, tak pěkně od začátku včetně stimulace 😖 Ale to se nedá nic dělat. Ale to budeme moct až za tři měsíce od laparo. Jinak dám určitě vědět, jak jsem dopadla u dr. a co mi navrhnul. Jsem ráda, že je možnost otěhotnět i s jedním vejcovodem. Doufám, že se nám to podaří. Budeme se snažit 😵

mila30
17. únor 2008

Blani, díky moc za hezké přání, moc mě potěšilo 🙂 .
Taky Vás más tadyvšechny moc ráda a jsem šťastná, že vás tady mám i když už sem nechodím tak často. Hlavně ať u tebe ještě mimísek nějakou dobu vydrží a třeba se setkáte v porodnici s mojí kamarádku co má rodit tak nějak jako ty a taky v Podolí, tak bych vás tam přišla navštívit obě dvě najednou, teda všechny čtyři 😀 .
Je dobře, ře ti přezku hned vymění a budeš mít alespoň vše krásně připravené 🙂 . A s tím manžou to ti věřím, že to musí být hezká pocit když se tak má opartrně k miminku. My teď byli u sestry ta má 16 měsíců starého syna a Honza je z něj taky vždycky hotovej 🙂 .
Lucííku, tak dej určitě vědět jak jsi dopadla na kontrole a věř, že se vám miminko určitě podaří. 🙂 . A jakou si měla stimulaci a kam chodíš do jakého CAR?

luciik
17. únor 2008

Mila, já jsem z Ostravy, takže chodím tady. Stimulovala jsem Gonalem. Měla jsem 15 vyjíček, ale oplodnilo se jen 5 a z toho jen jeden bojovník přežil prodlouženou kultivaci. Ale pak už nevydržel u mě ☹
Doufám, že se nám to opravdu podaří spontánně. Po jak dlouhé době je možné se zase začít snažit? Žádný lékař mi nedal nějakou informaci, tak se v tom zatím topím sama. A do pátku je ještě dlouhá doba 😀

blanuleplus
19. únor 2008

Ahoj holky,
tak mám pocit, že mrňous už chce ven. Dnes jsem vůbec nespala, od 1 hod mě tvrdlo bolestivě břicho každou chvíli a teď mám už kontrakce, který musím rozdýchávat po 7 minutách. Takže to vypadá, že možná už dnes pojedem 🙂 Takže Milo kamarádku asi nestihu, navíc snad budu rodit u Apolináře, ale mají tam teď jen jeden sál a dost plno... 😖

mila30
19. únor 2008

Jéé Blani, tak držím palce, aby všechno dobře dopadlo ty holka naše milovaná 🙂 . Já budu na tebe strašně myslet a držet všechny palce, které mám a ještě si půjčím ty od manžela 🙂 . Blani doufám, že máš na nás tel. čísla, aby si nám pak mohla napsat nebo alespoň jedné, my to sem pak pro ostatní písneme 🙂 . Blani myslím na tebe a tfuj tfuj pro štěstí ať je porod lehký a rychlý. 🙂

blanuleplus
19. únor 2008

Ahoj Milo, díky moc, určitě se ozvu. Zatím kontrakce pořád po max 7 minutách... 😖

mila30
19. únor 2008

Blaní teď jsem si všimla jakou máš u sebe kráááásnou fotku 😵 . To je taková nádhera až mám slzy v očích. 🙂 Já teda vůbec nevím jestli po 7 minutách je to málo nebo hodně.... ☹ ale já bych už raději jela do porodnice... 😉 .

blanuleplus
19. únor 2008

My už tam byli a máme přijet, až budou kontrakce po 3-5 minutách, takže nás čeká ještě spousta práce... 😖 Chvílemi mám slzy v očích taky, snad to dnes budu mít už za sebou 😉 Já měla totiž bolesti po 5 minutách 2 hodiny, tak jsme vyrazili. Jenže to ještě nic nebylo, ty pravý kontrakce jsou až teď...auuuu.
A díky, fotila to ségra, když u nás byla na návštvě, abych měla aspoň nějakou památku na pupíka 🙂

mila30
19. únor 2008

Aha, tak doufám Blani, že co nejdřív příjdou ty správné kontrakce a pak to už půjde ráz na ráz 🙂 . Ježiš já bych ti tak moc přála, aby si to měla rychle za sebou a měla si už u sebe toho vašeho krásnýho rošťáka. Blani, zvládni to a věř, že bych si nejraději všechny ty bolesti co máš vzala na sebe, aby si byla v klidu a pohodě. 🙂 Tak tě alespoň na dálku držím za ruku a hladím tě a já nevím co ještě všechno se dělá, aby si byla krásně připravená 🙂 .

blanuleplus
19. únor 2008

Díky moc za všechno...Milo, úplně jsi mě dojala 😅 Ale šetři síly, za pár měsíců tě to čeká taky 😉 Musím říct, že vidina toho drobečka v náručí je jediný, co pomáhá. Jinak je to docela síla... Ale už jsme na 5 minutách, tak se to snad někam pohne 😖

mila30
19. únor 2008

Jééé Blani, takže by to už bylo na cestě??? Teď už to bude určitě rychlé.. 🙂
Jen tak pro pobavení ti napíšu jak šla rodit moje ségra, ta co má toho ročního chlapečka.
Když to na ní přišlo, tak byla asi 2 dny před 1 plánovaným termínem porodu, tak se sbalili a švára čekal s taškou v chodbě, že už pojedou. Najednou se vyřítila ségra s košíkem na houby, ( byl právě srpen ) a že nemá ještě v plánu rodit, že až jí v porodnici vyšetří tak že pojedou na houby do lesa 😀 . Švára se s ní nechtěl hádat, tak jeli do porodnice i s košíkem. Tam jí řekli, že ještě to není úplně to pravé a že tam má chodit a tak, aby se to rozhýbalo. Jenže to ségra odmítla a že bude chodit doma, tak jeli zase domů. Doma vyšla schody a přišlo to na ní a jeli zase nazpátek 😀 😀 . Švára říkal, že je hotovej, ne ani z toho porodu u kterého byl, ale ze ségry, že ho honila jak nadmutou kozu 😀 . Tak doufám, že jsem tě alespoň trošku pobavila 🙂 .

ipuska
19. únor 2008

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Minulý týden ve středu jsem byla hospitalizovaná (za 5 min 12) v nemocnici pro mimoděložní těhotenství (7+5tt), bohužel mi to ale už prasklo a krvácela jsem do dutiny břišní, hned jsem šla na sál. Chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás po tom zákroku trochu krvácela? Po operaci jsem krv. asi 2 dny, pak nic a včera jsem zase trochu začala.
Jinak ahoj Milo, chodila jsem na "komu se podařila IUI"
Měla jsem začít stimulovat na IVF a měsíc před tím se nám podařilo otěhotnět spontálně tak jsme měli velkou radost, ale jen chvíli ☹

mila30
19. únor 2008

Ipus....já si tě pamatuju z tématu inseminace ...a ty teď tady píšeš takové smutné věci 😉 . To je mi moc líto....určitě se ale brzy vše spraví a budeš zase těhu, jedna holčina tady dneska rodí a otěhotněla přirozeně po 2 měsících snažení po mimoděložním 🙂. Další čeká na porod, jedna už porodila teď na vánoce a jedna je těhu asi 3 měsíce, tak neztrácej naději. 🙂 Je pravda, že já už se snažím přes rok, ale já měla ty mimoděložní 2 a ještě k tomu kde mám vejcovod nemám funkční vaječník. Ale i tak neztrácím naději 🙂 . A po zákroku můžeš ještě krvácet, přece jen to je velký zákrok. Já měla při prvním mimoděložním v břiše asi jen čtvrt litru krve takže to nebyl až tak velký zákrok, za měsíc kdy to prasklo znovu, jsem měla už 1,5 litru krve v břiše a to už byla operace přes 2 hodiny. Čekala jsem totiž dvojčata a poprvé vyndali jen to jedno...
Nebuj, jsme tu s tebou a s námi to zvládneš. Teď se opatruj, odpočívej a dodržuj šestinedělí.

blanuleplus
19. únor 2008

Milo, koukám, že ségra měla zajímavý porod... 😀 to já vzbudila MM ve 3, v 5 jsme byli zpátky a teď ho nechávám ještě vyspat a dnes ho do práce nepustím, ať dělá z domova. Jen mě děsí, že možná za 1-2 hodiny pojedeme a aby nebyla na Nuseláku nějaká zácpa..
Ahoj Ipusko, to mě moc mrzí, že jsi po operaci... ☹ držím palce, ať se brzy dáš do pořádku a vysněného miminka se dočkáš 😉 S krvácením ti moc neporadím, protože já měla ještě i kyretáž, tak jsem krvácela kvůli tomu docela dost.

mila30
19. únor 2008

Jéžiš Ipus já tam dala špatného smajlíka, měl být ☹ . Omlouvám se ☹ ☹ .

ipuska
19. únor 2008

Mílo a Blanuleplus, moc vám děkuju, je to teď pro nás těžký. Já měla ztrátu krve "jen" 200ml, mysleli si že mám hodně, ale naštěstí to bylo jen tolik. Po 5 dnech jsem byla doma.
Jinak blanuleplus přeji pohodový porod a ať je vše v pořádku a vy jste oba zdravý.
Jinak se nemáš za co omlouvat Milo 😉 . Myslíte, že po první MS se můžeme už začít snažit?

mila30
19. únor 2008

Ipus, mě a myslím si, že i všem holkám tady dopuručují snažení až po dvou MS. Je to lepší pro dělohu, protože kdyby si otěhotněla dřív, tak by to ta děloha nemusela zvládnout a mohla by si potratit. A to je myslím zbytečný. I když ti to teď nepřipadá, tak ty 2 měsíce utečou jako voda a už se budete moci snažit. Je hlavně dobré dodržet šestinedělí, v tom by si neměla otěhotnět ani po porodu. To tělo se musí nejdřív vzpamatovat.

mila30
19. únor 2008

Holkýýýýý, Blanka už porodila, běhěm 10 minut 😀 😀 😀 . Je to kluk a jsou všichni v pořádku a zdraví 😀 .
Míry teda nevím ☹ 🙂 .
Huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

martina26
20. únor 2008

AHojky holčinky,

to je nádhera Blani, moc a moc a moc gratuluju. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Přeju ať jste zdraví a vše je fajn 🙂 🙂 🙂

romcatko
21. únor 2008

Ahj holk,y koukám, že jdu právě včas, abych mohla GRATULOVÁÁÁT. Bleni moc a moc gratulucí a tobě i chlapečkovi do dalších dní jen a jen dobré. Hlavně hodně zdraví a radosti.

U nás je snad vše vpořádku, poslední KO v úterý vypadalo dobře, mimísek roste (jsme asi o týden menší, ale myslím, že je to OK), všechny testy nám vyšly dobře, takže doufáme, že se opravdu toho nešaho zázraku dočkáme a v červnu budeme v náručí držet naše zdravé vytoužené miminko.

Chci vám tímto dodat naději, že i tam, kde lékaři nevěří a dávají špatné prognozy je možno, aby se "zadařilo". My si dali pauzu jen měsíc (ale neměla jsem revizi) a pak to nechali běžet - dle Mudr. jsem stejně něměla šanci přirozeně otěhotnět. A otěhotněla jsem 3. měsíc po zákroku. (takže porod snad do roka a do dne 😀 )

mila30
21. únor 2008

Ahoj Romí,
jsem ráda, že si se zase ozvala a dodala si nám naději. Ani jsem netušila jak to letí, že vlastně už v červnu budete mít malého prcka doma 😀 . Jsem moc ráda, že je u vás vše ok a že se cítíš dobře 🙂 . Jen tak dál 🙂 .

martina26
21. únor 2008

Ahoj holky, 🙂
Romi taky děkuji za naději 🙂 Taky pořád doufám, že se zadaří.Moc držím pěstičky aby vše dopadlo dobře. Ono dopadne, neboj 😉 .

Už dva dny mě tak divně pobolívá břicho na pravé straně kde mám vejcovod. Třeba je to ovulka, 🙂 nebo taky ne. 😖 Jsem z toho vyplašená, fakt je, že mě to bolí když sedím, nebo když jdu. ☹ Zítra mám dovču a když se mi to nebude zdát tak asi naběhnu pro jistotu k doktorce, ale třeba to přejde.