Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ipuska
3. lis 2008

Každý by šílel, kdyby prošel tím co ty Makky

makkyta
3. lis 2008

ipuska - děkuju.. myslím, že jsou i takové holky, co měly horší věci, ale já to prostě špatně zvládám...

lukynka
3. lis 2008

hele já opravdu vím co se ti honí hlavou,ale chce to fakt pozitivn přístup,vždycky je nějaká možnost 🙂

makkyta
3. lis 2008

jj, vím, že jsou možnosti, to jooo.. jenom se s nima nějak nechci smířit...

makkyta
3. lis 2008

Holky, tak ja si ten test udelala... je naprosto negativni, je to mamatest, ktery jsem mela minuly tyden (sobota, nedele, pondeli) slabe pozitivni.. takze to vypada na missed abort.. coz by bylo super.. ted to do te stredy nejak preklepu... jeste eni vyhrano, ale zatim mi asi nic nehrozi, kdyz neni na testu nic videt...

lukynka
3. lis 2008

tak to vypadá relativně dobře,mě teda nikdy nenapadlo si ho pak dělat,ale stejně to by tam mělo být asi něco vidět,tak držím ty palečky

makkyta
3. lis 2008

no, ja si ho delala tenkrat prave skoro nejak pred operaci a byla tam normalni carka, zadna extra tlustice, ale normal carka (tsy predtim byly slabounky a pomalinku silely).. a ja mela tentokrat ty pozitivni hrozne slabounky, rekla bych na hranici viditelnosti. Tak snad bude dobre, jsem klidnejsi. ale bricho porad picha.. tak nevim.. kazdopadne jsem prestala totalne krvacet, tak uvidime ve stredu...
Dekuju vam vsem za tu dnesni podporu, byla jsem opravdu uplne rozsekana... je to i tim, jak jsem spatne spala dneska...

lukynka
3. lis 2008

no uvidíš co na to doktor a co ukáže krev,ale fakt to vypadá že to odešlo
já to už konečně dostala,takže taky pzitivní zpráva 😉

makkyta
3. lis 2008

poprve po laparce? no tak to je super.. hezky se das v laznich dohromady a pak hura na snazenicko...
ja jsem si trosku zklidnila nerviky, tedka si sjedeme s muzikem pro pizzu a budu doufat, ze to bude dobry... takhle tu stredu lepe prekonam a lepe se ji dockam...

seb
4. lis 2008

ahoj holky, jsem čerstvě po odstranění vejcovodu kvůli mimoděložnímu těhu ☹ a zatím nemám žádný info od dr. , můžete mi prosím napsat, jak dlouho se nesmíme snažit o další těhu ? ☹

pajaa26
4. lis 2008

ahoj seb, mě jeden doktor řekl půl roku, druhý 3-6 měsíců a má doktorka na základě ultrazvuku po šestinedělí řekla že 3 měsíce stačí...ono záleží na tom, jak se ta děloha hojí, jestli se dostatečně vytváří ta sliznice uvnitř atd.....takže uvidíš po utz po šestinedělí.... 😉 ale znám holky, kt otěhotněly další cyklus po laparu a bylo to v pohodě.....

seb
4. lis 2008

mě přímo v nemocnici pod nosem doktorů ten vejcovod bohužel prasknul, takže jsem krvácela do břicha :( tak nevím, jestli nebudu muset počkat těch 6 měsíců celých
zatím ani nevím, jak dlouho mě nechají doma na neschopence, jestli celé to šestinedělí, nebo dokud nebude hcg na nule nebo míň ? 😕 nic mi neřekli ☹

halpa
4. lis 2008

Seb - určitě dodržet šestinedělí a pak uvidíš, jak se sama budeš cítit.Někdy je to bříško opravdu citlivé a případné těhotenství by mu dalo zabrat. Já ze začátku cítila mírné bolesti v místech jizev a to jsem byla už skoro 9 měsíců od lapara. Teď tě čeká nejhorší období,kdy budeš mít pocit, že se toho snažení a mimíska snad ani nedočkáš, ale neboj, uteče to jako voda. Každopádně radím, jako všem ostatním tady, nech si napsat lázně.

pajaa26
4. lis 2008

já taky krvácela do břicha.........spíš tam jde o tu dělohu než o krvácení do břicha...... 😉 s tou neschopenkou nevím, záleží na doktorovi jak ti ji vypíše...já byla celé šestinedělí doma a potom mě má hodná paní doktorka nechala doklepat celý měsíc, takže jsem i s dovolenou, ze které jsem šla rovnou na nemocenskou byla doma 2 měsíce.............hcg ti klesne dříve než za 6 týdnů......

halpa
4. lis 2008

Určitě tě nechá na nemocenské těch 6 týdnů.

makkyta
4. lis 2008

seb - Ahojky.. mě dělali laparo v pátek a byla jsem v nemocnici do neděle a pak jsem byla celý týden doma a další úterý šla už do práce... hcg mi hlásil doktor hnedle v sobotu ráno ještě na JIPce, že klesá a že je to v pořádku.. takže fakt záleží na doktorovi a na tom, jak se budeš cítit. Doporučuju odpočívat teďka, co to dá. Mě řekli ve špitále 3 měsíce, doktor pak, že to vypadá dobře a že staščí 2 měsíce počkat a když jsem byla na kontrole po šstinedělí, po první MS, tak řekl, že můžeme hnedle, fakt záleží na tom, jak se hojíš, jak moc velký čištění děloh yti dělali, pokud vůbec. Kde jsi měla mimíse? ve vejcovodu?

makkyta
4. lis 2008

Jinak holky, zítra jdu na tu konrolu, tak mi držte palce, ať to byl "jen" potrat.. ale ten včerejší test mě docela uklidnil, snad už to bude ok a další snaženíčko vyjde...

makkyta
5. lis 2008

tak holky, u doktora vše v pořádku, děloha čistá, nikde nic špatně.. výsledky krve zítra odpoledne. Jinak žádné hormony do mě cpát prý nebude, protstě se to takhle stává a máme se snažit dál... mám přísnej zákaz testovat minimálně do 32 dc... jinak říkal, že poud se nepovede za 3-6 měsíců, tak stačí říct a pošle mě na umělý.. tak jsem vcelku v klidu, hlavně aby se teď dařilo.. ještě bylo brzy na to, aby mi řekl, z kterého vaječníku budeme teďka ovulovat, byly tam v každém dva dominantní 6 mm, ale on říkal, že porstě poroste jen jeden v jednom a teďka to nemmůže určit, ale vypadá to spíš na levou stranu.. tak aspoň si tělo do dalšího měsíce odpočine...

pajaa26
5. lis 2008

makkyt tak to je super zpráva, takže můžeš být v klidu 😉

mar26
5. lis 2008

makkyta -tak to je super.

Já včera byla u Dr., dělal mi UTZ, sliznice krásně narostlá a když přitlačil,tak byla vidět tečka. Za tři týdny znovu na UTZ, to už by mělo být vidět všechno.
Nabrali mi krev a včera byl i výsledek, mám 389 a to prý odpovídá stáří 14 dní od početí, což je přesně 😀 ,tak ťuk, ťuk, snad vše bude ok.
kontroly se asi nedočkám ☹

pajaa26
5. lis 2008

mar gratuluji a držím palce aby bylo vše OK 😉
holky mám takový dotaz, bude bazální teplota při momoděložním těhu stoupat?

mar26
5. lis 2008

pajo -tak to by mě taky zajímalo,ale dívala jsem se na fetilityfriend a zadala si tam grafy mimoděložní těhu a tam jim stoupala. Jsez z toho jelen.

pajaa26
5. lis 2008

příště se na to zkusím zeptat doktorky........teda my budeme odbornice 😀

makkyta
5. lis 2008

holky děkuju moc, teď ještě ty výsledky krve, pak budu úplně klidná.
mar26 - super, fakt gratuluju... všechno bude dobrý a bude mimísek!!!!
pajaa26 - co se týče bazálky, tak mě se držela normálka nahoře při tom mimoděložku, měla tendenci jakoby haprovat, ale jen v těch vyšších mezích.. já jí mívám po ovulce 37,2-4 a lítala mí z 37,0 až na těch 37,4, ale pod 37 nešla... bylo to blbé období.. ale podle mě je to u toho mimoděložka jak u který ženský...
Já už se těším na další snažílkování.. jsem se ho ptala, z kterýho to bude tentokrát vaječníku, jako kterej se po tom potratu nastartoval, ale jsem jen 7 dc, takže nejdřív říkal že z leva, že je tam foliku 6mm a pak že je i na pravo 6mm, takže se neví, kterej bude dominantní.. no tak uvidíme, jak se nám bude dařit!!

lukynka
5. lis 2008

maky. mooooc gartuluju,to je hodně velká pozitivní zpráva,tak jen tak dál a příště už tam bude bublinka 😉

mar. tobě také velká gratulace a ať už jen roste! 🙂

seb
6. lis 2008

makkyta: jojo měla jsem mimíse ve vejcovodu, hned kus od vaječníku ☹ jenže mi to prasklo a krvácela jsem do břicha, týden předtím mi dělali revizi dělohy, ale tam podle histologie nic nebylo, takže to bylo asi zbytečný dělat 😒
makkyt: tak jsi měla štěstí v neštěstí aspon, že se teď můžete snažílkovat hned a nemuselas na operaci další a čekání další měsíce, přeju moc štěstíčka at to brzo vyjde a mimís se pořádně zakousne a pustí až za 9 měsíců 😉

seb
6. lis 2008

pajaa26: děkuji za rady, mě řekla včera dr., že mám počkat 2-3 cykly, ale zároveň mi doporučuje před tím jít ještě jednou na laparo, aby zkontrolovali ten druhý vejcovod, tak nevím jestli to nemám risknout otěhu bez toho, protože se mi na další narkozu půlhodinovou a stehy a vývod moc nechce ☹

mar26
6. lis 2008

seb- mě ten druhý vejcovod kontrolovali při laparu. Jinak jsem taky krvácela už do břicha, prý tam bylo krve,že nebylo už vůbec nic viděr. Ty jsi pak měla vývod? Já teda jen dren na tekutinu. Jinak jsem 2 hodiny po operaci už normálně vstala a šla na WC a za 14 dní už jsem chodila do práce.
Jinak vím, že se dá udělat ta průchodnost i spodem, v každém CARu to dělají. Vstříknou těnkou jehlou do něj nějakou tekutinu a vydí jak prostupuje. Laparo je asi zbytečné.

seb
6. lis 2008

halpa, pajaa: a bolelo vás potom šestinedělí něco při milování ještě v břiše, nebo už se to zahojí pořádně do tý doby ?
holky hodím jeden takový intimdotaz: můžu mít orgasm v šestinedělí, myslím bez pohl.styku nebo je to špatný pro tu dělohu ? 😔

mar26
6. lis 2008

seb - mě to při milování nebolelo, je fakt že někdy jsem měla bolest na místě kde nebyl vejcovod,ale to je prý normální.
Jinak si myslím, že orgasmus mít můžeš, tak jde jen o to, aby sis tam nezavlekla infekci,proto je zakázané milování...vana.