Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
2. dub 2007

Já asi tak druhý měsíc od vysazení, přesně nevím, protože nevím v kolikátém týdnu jsem byla. Ale ten druhý měsíc od vysazení antikoncepce se říká, že bývá nejlepší 😉 Teď mám druhý měsíc snažení, tak uvidíme, ale nadějně to nevidím, žádné příznaky se nedostavují 😉

zuzan
autor
2. dub 2007

Tak to jsi na tom byla stejně, jako já...taky nevím přesný den, kdy jsem otěhotněla, ale přibližně to bývá polovina cyklu, proto jsem psala po 1,5 měs. Marti, četla jsem, že žádné příznaky být nemusí, tak moc držím pěstičky, aby to vyšlo-i bez příznaků 🙂)) My teď jdeme do třetího cyklu po operaci... je to tak trošku adrenalinový sport, kdy nikdy nevíš, jak dopadne 🙂)) Ale pro nás všechny snad jen a jen výborně 🙂))

zuzan
autor
2. dub 2007

Dodnes si pamatuju výrok, který mi řekla p.dr. v nemocnici, když mě přijímala... Povídala, že je veliký štěstí, když je těhotenství v pořádku takhle brzy po vysazení antikoncepce, že to se stává vyjímečně nebo akorát tak v Ordinaci v růžové zahradě... Jenže co si z toho má člověk vzít, když rozdílnost názorů je taková, že jeho doktor mu řekne, že po vysazení není třeba na nic čekat a pak, když se stane něco, co se stát nemá, tak jsou všichni doktoři strašný chytráci a najednou je zase dobrý aspoň 3 měs. počkat, než se tělo vyčistí...těžko říct, jestli to s tím nějak souvisí, nebo ne...Holky, trpěly jste na nějaké záněty? Já právě nikdy žádný neměla-jen jednou jsem měla žlutavý výtok a doktorka mi na to řekla, že to nic není, takže jsem to ani nijak neléčila... A dočetla jsem se, že mimod.těh. bývá ve většině případů následkem srůstů po zánětech...

ivusa1
2. dub 2007

Já jsem nikdy žádný zánět neměla, otěhotněla jsem hned po vysazení, tak jsem zvědavá jestli to teď bude taky tak rychlý🙂 raději bych byla kdyby ne, je to asi divný že jo? Moc se bojim aby se něco nestalo. Hlavn změnim doktora, nedá se s ním vůbec mluvit, vycházky píše sestra a hádala jsem se sní - nejprve prosila aby mi je spojila a ona že ne, proto se musím nechat uschopnit už od soboty☹

zuzan
autor
2. dub 2007

Ivčo, já taky ne...proto mi nejde do hlavy, proč se to stalo... A že bys otěhotnění nejradši odložila...věř, že jsou to naprosto normální pocity... Nevím, jak ostatní holky, ale já měla to samý... První měsíc byl naprosto v pohodě a po první menstruaci po laparoskopii se ve mě něco zablokovalo a najednou jsem se začala strašně bát, že když otěhotním, mohlo by se všechno opakovat znovu a neměla jsem na tulení nejmenší náladu... To trvalo tak 2 týdny a pak už to bylo zase lepší a teď už je to každým dnem lepší 🙂)) Teď už se zas těším na nové pokusy 🙂))

maova
2. dub 2007

Zuzko, tak to je dobrý s tou doktorkou, že tohle řekla ☹ Názory se opravdu liší, mě doktorka akorát řekla, když jsem jí řekla o vysazení, ať beru Baby plan a o žádném čekání nemluvila, tak jsem taky nečekala, po svatbě vysadila a rovnou jsme se snažili. No co, když se to mělo stát, tak by se to stalo i jindy, takže nemá cenu o tom přemýšlet proč to bylo. Já jsem taky žádný záněty ani nic podobnýho nikdy neměla.
A s tím, že ivuš ani teď nechceš otěhotnět, tak se moc nedivím. Já jsem byla celkem v pohodě, když jsem věděla, že se chráníme a teď ty dva měsíce co se nechráníme, tak se docela stresuju i když si říkám, že nesmím. Takže si i myslím, že moc šance na otěhotnění nejsou. Ale začíná se blížit dovolená, pak máme naplánovaný výlet na kolech Praha-Prčice, takže se těším na obojí a snad na to snažení přestanu myslet 😉

lucikpetik
2. dub 2007

ahoj holky, tak bruslikovat jsem byla jen na chvilku, no po dvou letech, des...deti brusli daleko lip nez ja, navic se bojim a neumim brzdit, takze vesele...jinak jsme se byli projet na motorce, parada to pocasi tam dneska, skoda, ze se to ma pokazit...
a co zuzi, uz je lip?
a ivus tobe se nedivim, ja mam s dalsim otehotnenim stejne pocity, jednou chci, podruhe bych to odlozila....

maova
2. dub 2007

luci, tak to je fajn, že sis zabruslila aspoň trochu. A to se určitě zase naučíš, jestli už ti to jednou šlo 😉 Já neumím stát ani na bruslích na led 😀 Máte motorku? Manžel by jí taky pořád chtěl 😉 A Luci, mě se to trochu ještě plete, kdo co psal, to vy máte doma to akvárko viď?

blanuleplus
2. dub 2007

Ahoj holky. Chci vás pozdravit, než mi utečete domů a jdu dočítat víkendové novinky 🙂 Doufám, že jste se měly fajn a užily si sluníčka. Já dostala přesně po 5 týdnech MS a celý víkend jsem se kroutila v bolestech...dnes je to už naštěstí takové to normální 😒

maova
2. dub 2007

Ahoj Blani, já už jsem doma 😉 Víkend jsme měly fajn, většinou uklízecí 😉 Tak ještě, že už jsou ty bolesti lepší, ale jsi určitě ráda, že jsi MS dostala.

blanuleplus
2. dub 2007

Ahoj Martinko, to víš, že jo. Ještě jedna a jdem na to 😉 Mě čeká uklízecí týden teď, protože musím vyprat horu prádla, zabalit na hory a ještě jedou naši v pátek do Prahy, tak jsme je k nám pozvali. Tak ať to u nás není jak u cikánů 🙂 Dnes nám měli přijít opravit terasu, co měla být hotová před měsícem a ani nezavolali... Tak aspoň nemusím mít na té straně okna a mám to na co svést 🙂

maova
2. dub 2007

Jo, tak s řemeslníkama máme zkušenosti podobný. Pořád všechny naháníme, takže mě to vůbec nepřekvapuje. Většinu jsme si dělali sami, ale na co jsme měli řemeslníky, tak to byla většinou bída, až na vyjímky. A ještě jste jim nezaplatili? No, ale máš aspoň ušetřenou práci s oknama 😀

lucikpetik
2. dub 2007

bry vecir...
prave tu byli znami s 3 letou holcickou, chtela tady spat, ale nakonec sla domu, pry tady prijde spinkat zitra, tak to jsem zvedava, ze by maly nacvik?
akorat mam strach, aby v noci nebrecela za maminkou, no uvidime...
jinak marti jo jo, akvarko mame my....
a bruslit jsem nikdy neumela 😉

maova
3. dub 2007

Hezké ráno 🙂
luci, tak to bude hezký nácvik, snad bude holčička v noci hodná 😉 A mohla bych tě poprosit o fotku toho akvárka? Mě se moc líbí, jak jsi psala, že ho máte udělané a něco podobného by se mi líbilo taky, tak jen tak pro představu, i když se nám asi takhle nikam nevejde 😉 , ale co kdyby náhodou 🙂

zuzan
autor
3. dub 2007

Krásné ráno, holky 🙂)) Luci, už je to úplně dobrý 🙂)) Manžel nakonec naštěstí odjede až zítra ráno a do pátku už to bez sebe nějak zvládneme 🙂)) S těma motorkama-asi je to normální, že po ní každej chlap touží, ale já bych měla asi obrovský strach, kdykoli by na ní někam odjel... Blani, je to paráda, že už se vám to snaženíčko taky takhle přiblížilo 🙂)) Smíšené pocity mám taky a stejně jako Lucka, jednou bych to chtěla hned, podruhé zas radši až po nějakém časovém odstupu, což psychické pohodě moc neprospívá 🙂)) Ale můžeme si říkat sebevíc, že na to nebudeme myslet a stejně víme, že to nejde... Taky u vás svítí sluníčko hned takhle od rána? Když jsem jela do práce, tak mě překvapilo, jak už lecos kvete-to je nádhera 🙂)) Marti, kam plánujete dovču (kromě cyklovýletu)? A Blani, kam vy jedete na hory, pokud to není tajná výprava? 🙂))

maova
3. dub 2007

Ahoj Zuzko, tak u nás dneska sluníčko vůbec po ránu nesvítí. Ale snad se to protrhá a taky bude hezky 🙂 S motorkou to mám stejně, pořád jí manželovi zakazuju, ale stejně na ní nemáme peníze, tak je to jedno a já jsem jedině ráda 😀 Chtěli bychom jet do Řecka, jako opožděnou svatební cestu 😉, někdy v půlce června a potom v červenci na týden na kola k Třeboni.

zuzan
autor
3. dub 2007

Marti, asi se tomu jednou nevyhneme a ti naši chlapi si je stejně pořídí 🙂)) Teda ten můj určitě, protože je do nich blázínek a je to jeho veliký sen, takže to budu muset překousnout 🙂)) To je krásný, svatební cesta do Řecka, určitě si ji užijete a hlavně v červnu ještě nebude sezóna v plném proudu, ale teplíčko určitě ano... A kolem Třeboně na kolech je taky super, bydlím kousíček od Třeboně-nikde žádné kopce, jen samá rovinka, spousta cyklostezek, takže na kolo ideální terén 🙂))

lucikpetik
3. dub 2007

dobre ranko holky, tak u nas je dneska zatim fajn, ikdyz to vypada, ze se to asi dneska zkazi....
marti tak ja to akvarko nafotim a poslu ti do IP, zkusim to zvladnout jeste dneska, za chvili jedu pryc, kamoska z lazni tady jede k doktorovi, tak jdeme kafickovat....
jinak jsem zvedava, jestli ta mala dneska na tu noc prijde nebo ne...
a motorky, ja jsem ze zacatku taky rikala, zadna motorka, mam strach, navic se nam znami tak malem zabili...ale dneska mam uz svoji bundu, rukavice a jezdim taky... 😉 navic vim, ze kdyz jedu taky, jezdi pomalu, ale strach je porad....ale atmosfera treba motorkarskeho srazu, parada...
a co delate na velikonoce holky? taky je tak nesnasite jako ja?

zuzan
autor
3. dub 2007

Luci, mohla bych tě taky poprosit o tu fotečku? Ráda bych se inspirovala 🙂)) A proč nemáš ráda Velikonoce? My asi pojedeme na návštěvu k manželovým rodičům a jinak budeme na stavbě, nijak výrazně je neprožíváme. V pondělí možná ještě na pouť, ale uvidíme 🙂)) Mám Velikonoce spojené s jarním rozkvětem všeho možného a to se mi moc líbí 🙂)) Užij si kafíčko 🙂))

lucikpetik
3. dub 2007

zuzi to vsechno co pises je fajn, taky to mam rada, protoze je teplo, nekam pojedeme, je volno...
ale nemam to rada v tom smyslu, jako ze decka dneska chodi jenom pro penize apod..ale kazdy kraj, jiny mrav u nas to tak je, decka zvoni po barakach jenom aby vydelaly prachy, das jim neco jineho, tak to vyhazuji...ale asi pojedeme se znamyma na chatu, tak to se tesim, neprozivame to...
a fotecku poslu 🙂

maova
3. dub 2007

Právě tu Třeboň jsme letos vybrali schválně, že tam jsou rovinky a tak to bude spíš taková oddychová dovolená. Jezdíme takhle každý rok a tohle bude asi nejpohodovější. I když mi jsme teď kvuli stavbě dva roky nebyli, tak ale o to víc se těším 🙂
Luci, do IP to asi nepůjde, tak ti pošlu mail 😉 A moc děkuju 🙂
Já budu na velikonoce sama doma, tak to taky nějak neprožívám. Děti u nás moc nechodí, to by byla náhoda a tak asi ani nebudu dělat vajíčka. Nebo třeba jen tak pět, aby se neřeklo 😉 Je fakt, že děti by o vajíčka stejně nestály. A velikonoční výzdoba mě nebaví, protože je jenom na chvilinku, to si radši udělám nějakou jarní 🙂

lucikpetik
3. dub 2007

jeste jsem nevyrazila, tak jdu fotit, at vam to muzu poslat 😉 marto poslu mejlem....
ta trebon zni dobre, taky bych na kola jela, kdybych vedela, ze tam nejsou zadne hory doly 😖

maova
3. dub 2007

V tý Třeboni vážně prý nejsou kopce a Zuzka nám to teď potvrdila. Tak už se taky těším. Já teda jezdím ráda i do kopců, já se v tom vyžívám 😀 , ale teď to taky nechci přehánět, tak jsem jedině ráda 🙂

zuzan
autor
3. dub 2007

Tak hory doly v Třeboni nehrozí 🙂)) U nás děti na Velikonoce obchází, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jestli sladkosti vyhazují...letos mamka napekla vajíčka z lineckého těsta, tak to máme vyřešený 🙂 Já bych ale taky nejradši aspoň na víkend vypadla někam do přírody, odreagovat se od civilizace a úplně vypnout, pustit z hlavy všechny starosti, neřešit zedníky ani materiál...zkusím to manželovi navrhnout, ale asi to neklapne 🙂))

maova
3. dub 2007

Tak takhle bych nejradši na víkend odjela taky. Ale manžel je v práci, tak to nepůjde určitě. Ale jestli vám to vyjde, tak by to bylo super, uděláte si krásný víkend 🙂 Ale jestli je tvůj manžel jako můj, tak se zabere do stavby a nebude chtít nikam 😉 a zase ale bude brzo domeček 🙂

zuzan
autor
3. dub 2007

No, tak přesně tak si myslím, že to dopadne 🙂 Uz když jsem byla v nemocnici, tak jsme se domlouvali, že hned jak bude po všem, někam vypadneme aspoň na víkend, odreagujeme se, budeme relaxovat, ale nějak nám to nevyšlo a asi ani v nejbližší době nevyjde 🙂)) Máš pravdu, zas se budeme moct dřív stěhovat 🙂))

lucikpetik
3. dub 2007

tak holky nafoceno, jdu to nejak zmensit, at vam to muzu poslat

zuzan
autor
3. dub 2007

Tak to je super, Luci...už se moooc těším... Hledala jsem opět nějaké informace, tak vám zašlu odkaz (na IP), kde jsou zkušenosti holek, co mají za námi to samé, co my, hodně povzbuzující 🙂)) Velká část z nich otěhotněla dost brzy a už mají doma dětičky 🙂))

maova
3. dub 2007

luci, tak už se těšíme 😉
zuzko, tak u nás to bylo úplně stejné. Za celou dobu stavění jsme byli na dovolený na horách a to jenom díky tomu, že v zimě se stavět nedalo 😀 Ale teď je to zase krásný, když je to hotový 😉

zuzan
autor
3. dub 2007

Všechno má svý...já jsem spíš člověk, který dokáže odpočívat a můj manžel se nepotřebuje zastavit vůbec...ten má pořád práce nad hlavu a to jen proto, že ji aktivně vyhledává a dokud se nesetmí, tak by neustále něco kutil, vymýšlel, upravoval 🙂)) Je to fajn, ale já bych občas brala ten relax, oddechový víkend apod. 🙂))