Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
4. dub 2007

To jsi šikulka 🙂)) Já jsem si nějak navykla trávit tu s vámi hodně času z pracovní doby, tak se taky musím vyhrabávat z těch restíků 🙂)) Luci, už jste s manželem slavili nebo vás to čeká dneska?

maova
4. dub 2007

Teda, vy jste dneska obě pracovitý 😉 Já jsem se před chvílí vrátila z oběda a teď mlsám 😉

zuzan
autor
4. dub 2007

Tak já na oběd utíkám teď 🙂)) Dneska jsem si dala závazek, že zásadně měním způsob života...budu se stravovat pravidelně, zdravě a v miniaturních dávkách...a...a...a jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží 🙂)) Tak vyrážím na nějakou zeleninovou dobrůtku 🙂))

maova
4. dub 2007

Dobrou chuť Zuzko. Já jsem dneska jedla pěkně nezdravě, měla jsem totiž hranolky 😅 Tak ať ti to zdravé stravování vydrží 😉

lucikpetik
4. dub 2007

🙂) zuzi drzim palce, ja zahajila dietu hned v pondeli a hned v pondeli jsem ji porusila...
a dneska si s manzilkem asi nekam zajdem...ale nic moc neslavim, az v sobotu

zuzan
autor
4. dub 2007

Holky, díky za podporu - totální fiasko mé diety bylo kuřecí stehno s bramborem...Nějak jsem neodolala, ale to odhodlání jsem měla veliký 🙂)) Tak třeba od zítřka už to konečně vyjde, ale v tomhle nevěřím ani sama sobě 🙂)) Ode dneška jsem slaměná vdova, tak v tom to bude jednodušší, když nebudu vařit pro manžela, tak já sama po návratu z práce už jíst nepotřebuju 🙂))

maova
4. dub 2007

Zuzko, taky jsem měla dneska původně naplánovaný k obědu zeleninový salát 🙂 a skončilo to hranolkama 😀 Tak třeba od zítra to vyjde, i když asi nemá cenu si to takhle říkat, třeba když budeš teď sama doma, tak to přijde samo, jak nebudeš vařit. To bych taky potřebovala, protože takhle když uvařím třeba večer, tak neodolám a dám si to taky 😉

zuzan
autor
4. dub 2007

To mi povídej...taky nedovedu nevečeřet, když chystám jídlo manželovi 🙂)) Nemám vůbec pevnou vůli a zrovna včera jsme se bavili s kamarádkou o cvičení...svádím své necvičení na to, že mám teď úplně jiné starosti, ale ve skutečnosti, kdybych cvičit chtěla, tak si ten čas udělám 🙂)) Jen hledám výmluvy 🙂))

maova
4. dub 2007

Asi to mám s tím cvičením podobně. Taky kdybych chtěla, tak určitě jít můžu, ale jak jsem přestala, tak se teď nemůžu nějak dokopat. A hlavně nikdo nechce jít na spinning a ten mě baví nejvíc, ale ne samotnou 😉

lucikpetik
4. dub 2007

jako kdybych se tady cetla 😀 taky same vymluvy, proc nejit cvicit...jo jo...
vecer jdeme na pizzu - dieta jako blazen 😀
dneska se loucim, hezky zbytek dne holky

zuzan
autor
4. dub 2007

Luci, měj se moc krásně a užij si hezky celý zbytek dne a večer obzvlášť 🙂)) Ahojky 🙂

ivusa1
4. dub 2007

Ahoj holky, Jak pak se máte? Já zachvilku vyrazím s pejskem na procházku, vypadáto že bude hezky🙂

blanuleplus
4. dub 2007

Ahoj holky, já vás vůbec nestíhám 🙂 Tři dny teď běhám po doktorech, ale snad to bude všechno dobrý... V sobotu máme jet na týden na hory, tak jsem zvědavá, jak to budu zvládat. Zítra to tu dočtu a připojím se k vám. Hezký večer...

maova
5. dub 2007

Hezké ráno, včera jsem se nestihla ani rozloučit, musela jsem něco dodělat a rychle utíkat z práce, tak už jsem nestíhala. Dneska jsem taková podrážděná, bolí mě břicho a myslím, že dneska nebo zítra je tu MS ☹ No nic, nebudu smutná a brzo zase do nového snažení 😉

zuzan
autor
5. dub 2007

Dobrý ráno 🙂 Marti, včera jsme na tom byly naprosto stejně...taky jsem sem chtěla ještě nakouknout, ale najednou jsem zjistila, že už musím utíkat na autobus, jinak bych ho nestihla...Ještě nezoufej...dokud neprijde ms, tak není nic ztracený...premenstruační bolesti jsou běžný i v těhotenství, tak třeba to ještě vyjde... Ivčo a Blani, já mám přístup na net jen mezi 7-15,30 hod. a vy se tu objevujete až někdy kolem odpoledne, takže se míjíme 🙂

maova
5. dub 2007

Taky tady odpoledne nejsem vždycky. Vlastně jenom když jsem sama doma, jinak jsem radši s manžílkem 😉 A nebo mi zabere počítač, tak sem stejně nemůžu 😀
Zuzko, bolej mě záda, břicho ... , prostě klasický moje příznaky MS a BT taky malinko klesla, takže z tohohle všeho, že by nakonec bylo těhotenství, to by byl zázrak 😉 Ale neva, hlavně ať už MS přijde, protože tohle bolení břicha vždycky před je nejhorší.

zuzan
autor
5. dub 2007

Tak to mě mrzí, ale litovat se nebudeme, viď že ne? Jednak by nám to vůbec nepomohlo a někde jsem tady četla hezkou větu, že každému miminku se chce jen do veselého bříška 🙂)) Já mám právě po ms, tak jdeme do dalšího pokusu a i když to asi nebude hned, tak jednou (a pak podruhé, potřetí a možná i počtvté) to určitě vyjde 🙂))

maova
5. dub 2007

No jasně, žádné litování 🙂 Prostě to tak je a zase si aspoň užijeme v červnu hezkou dovolenou. Prostě je na co se těšit, tak to je fajn 🙂 Vy zase máte plno práce s baráčkem, takže taky nebudou žádné špatné myšlenky 😉 Však ono se to podaří. A s tím veselým bříškem už jsem to tu taky četla a moc se mi to líbí 😵

lucikpetik
5. dub 2007

ahoj holky, marto nesmutni, treba si rikej, jo je to posledni MS, tak se na ni tesim 😉 ...
jinak vcera bylo po diete, dostala jsem bonbosku a snedla ji v 10 vecer celou... 😒
a jeste navic nam nase draha vcera zlikvidovala pul bytu, kytku z okna, vypinac co lezel na stole, velikonocni vyzdobu, asi taky nema rada Velikonoce, tak ted ma zaracha a od vecera se nehla z pelechu....
a jak vy dneska v praci?

zuzan
autor
5. dub 2007

To jo, ono je asi fakt důležitý na něco se zaměřit, upnout myšlenky jinam, než na miminko a právě v něm nehledat smysl života 🙂)) Dneska se mi ta práce zas nějak hromadí, tak se jí musím zbavit ještě před víkendem, ať můžu mít čistou hlavu 🙂)) Holky, držíte na Velikonoce nějaké zvyky? Malujete vajíčka? Pečete hlavičku nebo beránky?

maova
5. dub 2007

Luci, koukám, že jste měli včera veselo. Ty hafíci nějak blbnou. Ten náš zase začal utíkat, jak hárají feny a jeden den přišel domů celý krvavý, že se asi někdo porval. Normálně si rozplete pletivo na plotu, včera jsme jednu díru zadělali a do rána byla o kousek vedle další ☹
Züzko, my normálně malujeme vajíčka, jenom tak, že je to hezký a děláme beránka a udělám si nějako výzdobu. Ale letos mě to nějak neláká, takže vajíčka barvit ani nebudu a výzdoba taky není. Jenom chce manžel beránka, tak toho mu upeču. A vajíčka snad chtít nebude 😉 Ale zase budu o víkendu sama doma, tak kdoví, třeba mě ještě ty velikonoce chytnou 😀

zuzan
autor
5. dub 2007

Ahoj Luci, to vám dělá pejsek takovouhle výzdobu často, nebo to byla vyjímka? A máte zahradu nebo musí být doma v bytě? Ono si asi nevybereš, včera mi mamka líčila, jak jí Bára vyhrabala na zahradě všechno, co pracně sázela...Takže můžou udělat neplechu jak v bytě, tak venku... Luci a jak velkého pejska máte vy? A je v bytě nebo venku? Já jsem se vždycky na svátky těšila (jak Velikonoce, tak Vánoce), ale poslední dobou mě to taky nějak nebere... Jsou to zvyky, které se dělají většinou kvůli dětem a nám s manželem je jedno, jestli vajíčko, které sníme je nebo není malované 🙂)) Akorát něco nového bych si chtěla koupit - sháním kabátek, tak třeba o Velikonocích něco vybereme, aby nás nepo....... beránek 🙂))

maova
5. dub 2007

Já jsem si včera koupila svetr a předevčírem manželovi slipy, tak nás už beránek snad nepokaká 😀 Dřív jsem měla taky Velikonoce ráda, ráda jsem si vyzdobila byt, ale prostě letos mě to taky neláká. Třeba zase příští rok. A ty vajíčka ... to máme stejně, klidně si ho dáme bílé 🙂

lucikpetik
5. dub 2007

tak holky ja s vyzdobou, protoze souhlasim s tim, ze velikonoce jsou o necem jinem s detma, tak jsem rikala, ze letos ani zadnou vyzdobu delat nebudu..jenze svagrova, co bydli da se rict na stejne zahrade, ma kvetinarstvi, tak jsem se nechala inspirovat a na vetvicky jenom navesila male vajicka, tot vse vyzdoba...vajicka nemaluju, neni pro koho, tady kdyby jste nekomu dali malovane vajicko, tak se vam vysmeje...tak penizky, to jo..
beranka koupim maleho v tescu, a pect hlavicky????co to je?????
pejsek..no ta nase rasa nemuze byt venku, alespon pres zimu ne, je to klidny domaci pes, az na vcerejsek...asi byla doma dlouho sama, tak se nam mstila, ze jsme ji nevzali sebou a velka, no velka je dost...a musim se pochlubit, loni zacal psat pan o te rase knihu, jeste o nich nic neni, protoze jich je v cr malo, tak jsem si ji uz dopredu objednala, zacli jsme nejak komunikovat a ta nase mura ma v knize fotky... 😀 a knizka dneska prisla....
jinak porad sedi na pelechu, smutne oci...ale zlobila, neda se nic delat...

zuzan
autor
5. dub 2007

Tak to jí máte dobře vychovanou, když takhle poslouchá, chápe a uvědomuje si, že něco provedla... Asi to bylo tím, že jste ji nechali doma samotnou... Kolegovo pes se mu takhle mstí pomalu každý týden, když se někde "zapomene" 🙂)) Stejně je to zajímavý, jak jsou ty psy inteligentní 🙂)) A co je hlavička? To je velikonoční sekaná, posílám recept do IP...

zuzan
autor
5. dub 2007

Holky, poslala jsem to mailem, měla jsem ten recept uložený ve Wordu 🙂

lucikpetik
5. dub 2007

je zuzi diky, to vypada dobre, treba to zase zkusim... 😉 ty to peces?

zuzan
autor
5. dub 2007

Já ji peču pravidelně každý rok 🙂)) A ještě se do ní dávají čerstvé nasekané mladé kopřivy - to je taky nějaký zvyk, ale teď nevím, co přesně znamená 🙂)) Je to fakt dobrůtka a dělá se v různých obměnách 🙂)) Jako malá jsem jí vždycky pekla s babičkou a ona mi u toho vyprávěla, co se dělalo na Velikonoce dřív a jaké byly zvyky-byla to taková naše tradice, na kterou mám hezké vzpomínky spojené právě s Velikonoci... Akorát mě dneska ráno překvapilo, že odbíjely zvony...možná si to pletu, ale mám pocit, že na Zelený čtvrtek "odlétají do Říma" a zvonit by neměly 🙂))

lucikpetik
5. dub 2007

je tak to je hezke, to mas pekne vzpominky....to je jina...
a s tema zvonama, to ti nepovim, v tom se vuuuubec nevyznam.....

lucikpetik
5. dub 2007

jinak ja uz mam asi dneska hotovo, jen sem pak nakouknu, takze zatim papa