Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
20. srp 2007

Krásné pondělní ráno...Luci, jsem moc ráda, že už máš manžela určitě doma a hlavně že jeho první zájem byl, jak se má mimísek 🙂 Je to tak krásný slyšet... Mílo, to mě překvapilo, že tě posílají na IUI, ale určitě je lepší začít u jednoduššího, než rovnou IVF... Tak mi pak musíš všecho podrobně popisovat, abych věděla, co mě čeká 🙂
Blani, tunika krásná...už se určitě moc těšíš, až se v ní budeš pyšnit s velkým bříškem 🙂
Romčo, tobě za chvilku končí prázdniny...víš co, ono je to dobře...aspoň přijdeš na jiné myšlenky a nebudeš mít tolik času se tím vším zaobírat...pokud to nepůjde samo, tak vám pomůžou doktoři a další prázdniny už budeš trávit s malinkým zlatíčkem v náručí...
A Marti, co k tomu říct... Jedna moje známá-sousedka (ve věku mých rodičů) mi kdysi povídala, jak byla v těhotenství naprosto nesnesitelná, že se s ní až manžel chtěl rozvádět, ale naštěstí se to po porodu zase srovnalo 🙂)) Takže to můžeš svádět na těhotenství a máš to...
Ale já na tom byla včera naprosto stejně a těhu nejsem...manžel už mi řekl, že si bral úplně někoho jinýho a že mě nepoznává a abych byla upřímná, tak se mu ani nedivím, ale nějak jsem měla "svůj den"...

maova
20. srp 2007

Ahoj Zuzko, to jsem ráda, že jsi se tady objevila 🙂 Celý víkend nakukuju a nikde nikdo 😢 Včera ten divný den byl určitě tím počasím, jak se měnilo. Nic si z toho nedělej, občas to na každého přijde a doufám, že dneska už je ti líp 🙂 Já včera měla taky divný den, ale spíš divný pocit, byla jsem taková nervózní a bolelo mě dost břicho už druhý den. David šel do práce, tak jsem si šla brzy lehnout. Ale nemohla jsme moc spát. A jinak se snažím být trochu hodnější, protože by mě už taky určitě nechtěl 😀

romcatko
20. srp 2007

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit. nechci sedět celý den u compu... doufám, že se všem daří jen a jen dobře. Alespoň vám to přeji.

maova
20. srp 2007

Ahoj Romcatko 🙂 Taky bych tu neměla sedět, měla bych jít uklízet 😉 Doufám, že i ty se máš dobře 🙂

romcatko
20. srp 2007

Noo, docela jo, trochu depka.... ale jde to. Nějak neumím strávit radosti těhotných kolem sebe a vyčítám si to, jak jsem hrozná... takové smíšené pocity... ale jinka ještě užívám poslední týden dovči. Jé, kéž bych tak do vánoc otěhotněla a mohla to tam zabalit... některé kolegyně jsou totiž hrozné krávy (pardon) a ta nutná spolupráce s nima mě fat děsí. No, všude je něco.

lucikpetik
20. srp 2007

ahoj holky, tak vas taky zdravim narychlo, mam docela dost prace a musim trochu uklidit, prijde kamoska....
jinak ty stavy, taky mi bylo vcera receno, ze jsem protivka...tak asi na tom neco bude...
jinak nic noveho, stejna nuda..

maova
20. srp 2007

Romcatko, nejsi hrozná, myslím, že je to úplně normální a poznaly jsme to všechny. Moc moc ti přeji, aby pokus v září vyšel a mohla jsi zůstat doma a už se ničím netrápila.

Luci a jak ti je, už dobře? Včera byl teda asi fakt divný den 😒

lucikpetik
20. srp 2007

no jenze ja asi nebyla protivka jenom vcera, ale porad me neco stve...
jinak uz je lepe, minuly tyden bylo hur, manzu uz mam doma, tak je zase lip...

jinak kamoska v sobotu porodila po 22 hodinach, to je mazec, jak si to predstavim, tak je mi blbe..

blanuleplus
20. srp 2007

Ahoj holky. Ta zmena pocasi mi taky dava zabrat. Hrozne me boli ruce na malikove hrane, takze neudrzim bolesti ani velky hrnek s cajem a na pocitaci tukam jednim prstem, aby to moc nebolelo... ☹ Nastesti mam porad co delat, tak jsem od compu presidlila k ty my strasny statistice, kterou musim konecne v zari zvladnout. Asi budu muset platit nejaky doucovani, protoze jsem z toho uz pekne zoufala...
Zuzko, Marti, Luci kazdy ma nekdy svoje "mile" dny 😉
Romcatko, jsem rada, ze ses ozvala. Uzivej si zbytek dovoleny, to je nejlepsi priprava na mimi 😉

lucikpetik
20. srp 2007

ahoj blani, a z ceho te to boli? to jen tak, z niceho nic????

blanuleplus
20. srp 2007

Luci, to nikdo nevi. Jen moje mamka to zna moc dobre.. 😒 Mozna to ted zacalo s tou zmenou pocasi. Uz me to boli ale treti den. Ale co se da delat, kdyz me to chytne s mimcem, tak mi taky nikdo nepomuze... Jen se bojim, abych ho treba nekdy bolesti neupustila.

mila30
21. srp 2007

Ahoj holky, včera jsem se tu neukázala, měla jsem totiž neplánou dovču, můj pejsek - čivava je nemocný, celý víkend jsme byli v nemocnici a v neděli si ho tam nechali na kapačkách, ale večer jsme ho zapla´t bůh dostali domů 🙂 , tak jsem ho včera rozkrmovala a tak...no řeknu vám, že jsem z toho byla hotová ☹ .
Jinak Zuzi, DR, říkal, že pokud mám jeden vejcovod a je ještě průchodný, tak že mi naplánují to IUI na tu stranu kde ho mám a mělo by to taky stačit, já si od toho nic moc neslibuji, ale zase aspoň se už něco děje, dnes jdu na UTZ na to prokázání ovulace, tak mi držte holky palec.
Zatím přeji krásný den 🙂 .

zuzan
autor
21. srp 2007

Krásné ráno, holky...Milo, držím úplně všechny palečky, aby byla ovulace tak, jak má být...jen se nestačím divit té rychlosti 🙂)) To když bude teď na správné straně, tak hned tenhle měsíc půjdeš na IUI??? To je super, mám takový tušení, že za chvíli budeš mezi těhulkami 🙂
Blani, o miminko strach neměj, zvládneš se o něj postarat levou zadní a vůbec nepřemýšlej nad tím, že bys ho mohla upustit-kvůli miminku se dá zvládnout každá bolest...i když, Luci, rodit 22 hodin, to musí být zážitek, ale věřím, že tvá kamarádka už dneska na všechnu bolest zapoměla a možná by už i připustila, že by si časem ráda pořídila miminko další 🙂)) A co manžel, jak je na tom?
Romčo, všude je něco, že si nevybereš...já měla období, když jsem se do práce 2 roky denodenně těšila, jenže pak se vyměnil kolektiv a je to děs běs, takže si taky říkám, jak by mi těhotenství pomohlo aspoň na chvilku od toho všeho "utéct", o to hůř pak snáším každý neúspěch a říkám si, tak ještě měsíc to musím vydržet...a měsíce utíkají a utíkají... Jednou se taky dočkáme...
Marti a jak tobě se daří doma? Určitě si užíváš klid a pohodičku 🙂
Holky, já už se tak těším na tu dovču...akorát nevím, kdy vyrazíme, protože jsem se ptala manžela, jestli by nepřijel už ve čtvrtek a v pátek bychom mohli vypadnout, ale dostala se mi OPĚT jeho oblíbená odpověď: "nějak to vymyslíme"... Když jsme o tom mluvili, tak jsme se bavili,jak projedeme republiku na motorce, tak jsem naplánovala trasu-chtěla jsem to vzít přes Jižní Čechy do Domažlic, Plzně, Františkových Lázní (sáhnout si Fanouškovi na pindíka-prý se potom otěhohotní 🙂)) a přes Prahu na Moravu do Brna, Olomouce atd... Ale prý jsem moc náročná a to projetí republiky bylo myšlený obrazně, tak z toho nakonec asi bude jen ta Morava a nakonec možná spíš autem než na motorce 🙂)) Ach jo, kdybychom tak někdy mohli něco naplánovat napevno, aby už se na tom nic neměnilo a platilo to tak, jak se domluvíme 🙂))

mila30
21. srp 2007

Zuzi, dnes je to jen kontrolní UTZ aby se vůbec vědělo jak na tom jsem a první týden v září jsme objednaní na první pohovor a podepsání smlouvy o IUI a pak po MS na to vlítnem, pokud teda bude ovu na správně straně. Jelikož byla minulý měsíc nalevo, tak teď by měla být napravo a příští měsíc... no uvidíme...hlavně, že se něco děje 🙂 .

zuzan
autor
21. srp 2007

Tak to jo, ale i tak je to hodně rychlý 🙂 Mílo, tak moc ti přeju, aby se konečně zadařilo... Romču v září taky čeká velká událost, tak vám budu oběma držet všechny palečky!!!

lucikpetik
21. srp 2007

ahoj holky, tak zuzi manzel dobry, vypada docela dobre...rozhybava ruku, uvidime,co nam reknou ve ctvrtek na prevaze...
jinak jestli pojedete Moravu Olomouc atd.. a budete nekde v Beskydech nebo Ostrava a okoli, tak dej vedet... 😉 a kamoska znela uz dobre ten den co porodila, jak mi volala tak byla vesela, myslela na to, ze se bude fotit, kdyz prijde navsteva, ze se musi jit namalovat, tak to jsem ji rikala, ze je na tom dobre, jak mysli na malovatka..pry to mimi ti to pak vse vynahradi....
Blani neboj, ruka se zpravi, to bude dobry.. a ze bys upustila miminko, to se neboj
milo tak drzim palecky dneska at vse dobre dopadne, taky koukam, jak to jde vsechno rychle....

romcatko
21. srp 2007

Ahoj holky,
zuzan, děkuji, napsala jsi přesně, jak to cítím.... v práci jsem 6. rok. První 3 vpohodě, pak trochu hup a poslední rok děs... 😠 Ale rozhodla jsem se, že tam jsem poslední školní rok a pokud nebudu těhotná, tak hledám místo jinde.
Milo, nějak jsem ztratila přehled kam chodíš. Přála bych ti, aby IUI vyšlo. Některým holkám vyšlo hned.. šance sjou určo větší.
Luci, je fajn, že manža už je lepší... určitě jsi pro něj velikou motivací. Tak přeji rychlé uzdravování.
A všem ostatním pěkný den. Těhulkám málo nevolností a snažilkám brzké těhu.

lucikpetik
21. srp 2007

romi to jsem rada, ze uz jsi tu zase mezi nama.....
ty jdes v zari k doktorovi, ze?

mila30
21. srp 2007

Romčátko, já jsem ti už psala do tématu, který si zakládala a to CAR V PRAZE, chodím jak na normální gynekologii, tak i do CAR do GESTU, já si je můžu jen vynachválit, nikdy mě do ničeho netlačili, ale pokud o něco šlo ať už o vyšetření nebo něco jiného, šlo to vždycky rychle bez nějakého čekání. Což je myslím to nejlepší, než když víš, že asi za měsíc tohle pak tohle atd.
Luci, je super, že manža je jakž takž v poho a ta ruka se rozhýbe určitě dobře 🙂 .
Blani, s tou rukou je to nanic, ale pokud by to přetrvávalo nebylo by lepší nějaké vyšetření? Miminko ale neupustíš, to se nebuj 🙂 .

zuzan
autor
21. srp 2007

Luci, pokud se v těch lokalitách budeme pohybovat, tak určitě písnu nebo zavolám 🙂 S náma je to všechno trošku složitější, protože plánujeme z hodiny na hodinu 🙂 Jinak je fajn, že je manžel relativně v pohodě...a kdy mu budou ty šrouby vyndavat? A kámoška super 🙂 Kéž bychom byly po porodu všechny takhle v pohodě 🙂
Romčo, musíme bojovat!!! Dneska mám pocit, že z tebe sálá optimismus, tak to jsem moc ráda...
Mílo, na tebe já teď budu hrozně zvědavá ženská 🙂)) Jak to IUI probíhá? Taky je nějaká hormonální stimulace? A platí se něco nebo to plně hradí pojišťovna?

lucikpetik
21. srp 2007

zuzi jasne, kdyby neco tak pisni.... 😉
a nevim, rikal ze se to vytahuje bud za pul roku nebo rok, to mu asi reknou ve ctvrtek...

mila30
21. srp 2007

Zuzi, určitě ti všechno popíšu, ale pokud vím může ti už teď a nemusíš čekat na mě 😀 popsat Romčátko, ona tohle všechno postupovala i když to bylo neúspěšné ☹ . Tak třeba pokud jí to nebude vadit by nám to mohla napsat...já sama jsem na to zvědavá. Samozřejmě chápu, že se k tomu člověk nechce vracet proto pochopím, když se ti o tom Romí nebude chtít mluvit.
Holky já letím k tomu doktorovi a zítra vám písnu jak jsem dopadla. Pááá a opatrujte se 🙂 .

zuzan
autor
21. srp 2007

Jasný, to je vlastně pravda... Romčo, když se ti bude chtít, budu vděčná za každou informaci 🙂 Mílo, ať ti to všechno dobře dopadne a vám ostatním přeju hezký zbytek dne 🙂

lucikpetik
21. srp 2007

tak milo hodne zdaru...

mila30
21. srp 2007

tak jsem holky doma a dopadlo to špatně ☹ . V pravém vaječníku nemám ani jeden folikul a levý vaječník ani nenašel i když se snažil co to šlo ☹ . V pátek v poledne jdu znovu...Mám úplně zkaženou náladu ☹ .

ivusa1
21. srp 2007

Ahoj holky.
Mílo je mi moc líto že to dopadlo moc špatně. ☹ Třeba to v pátek dopadne lépe. Moc držím palečky!

ivusa1
21. srp 2007

Jinak mi se máme docela dobře. Občas mě bolí břicho, ale už nejsem tolik unavená, ale manžílek má teď se psem chřipku, tak doufám že to od nich nechytnu. Také začínám mít docela žravou 🙂 tak asi začnu pěkně tloustnout a už se mi dělá i bříško 😉 manžílek mě vyfotí a dám sem fotečku. Máme teď fofr v práci dnes obrovská kontrola a ve čtvrtek velký audit, tak je to blázinec, ale už jsem nahlásila že jsem těhotná, takže toho naštěstí po mě moc nechtějí. Jak pak se daří vám? Mílo je mi to opravdu moc líto že jsi zklamaná!! 😢

zuzan
autor
22. srp 2007

Mílo, je mi to moc líto, že to dopadlo takhle...ale nějak nerozumím tomu, jak je možné, že levý vaječník vůbec neviděl??? A co teď bude následovat? Nějaká hormonální léčba? Snad tě dají brzy do pořádku a srovnají vše, co je třeba...
Ivuško, jsem ráda, že ty si těhotenství užíváš a je ti fajn 🙂

mila30
22. srp 2007

Zuzi, nevím co bude následovat ... doufám, že ho v pátek uvidí a na tu ovulaci mi asi určitě dají zase nějaké hormony.
Ivuš jsem ráda, že ti je fajn a těším se na fotečku bříška 🙂 .

lucikpetik
22. srp 2007

ahoj holky, tak milo samozrejme je mi to taky moc lito, ale stejne jak pise zuzka, vubec nerozumim, co to znamena, jak se bude ted dale postupovat...ale to se asi vse dozvis v patek, ze?

ivus, je fajn, ze uz ti je dobre...a fotecku jsi uz dala?