Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
11. zář 2007

Blani, tak ať to všechno dneska dobře zvládneš 🙂

Holky, já se musím ještě pochlubit 🙂 Myslím, že už krásně cítím pohyby. Od minulého týdne to bylo pořád takové možná ano možná ne, ale včera jsem najednou něco cítila i přes den, tak jsem si večer lehla, dala ruce na bříško a bylo to super, mimčo se tam asi převalovalo, občas koplo a bylo to krásně cítit. Jenom chvíli, pak už zase asi odpočívalo a ráno zase a asi si k tomu ještě prdělo 😀

lucikpetik
11. zář 2007

blani tak to ti nezavidim, uz at to mas za sebou...
zuzi tak jak jde zadost o adopci pozastavit, tak bych do toho asi taky sla...
Marto tak to je super, uzivej si miminka...
mi je dneska tak zle, uz hodinu tu sedim s kyblem a cekam kdy to pujde ven, zatim me tu jen natahuje a nic, to je fakt hrozne, uz chci zvracet!!!!

mila30
11. zář 2007

Marti, to musí být krásný pocit cítit miminko v bříšku, moc ti to závidím...
Blani, držím palce, aby jsi všechno zvládla v poho. 🙂
Lucííí, tebe je mi líto, ale zase alespoň víš, že tam máš malého prcka co tě pěkně zlobí 😀 .
Jooo a rozhodla jsem se, že pokud ta první IUI nevyjde, tak stejně budu čekat další 2 měsíce než to bude napravo, tak že bych mezitím šla na tu Dornovu metodu. Našla jsem si číslo na paní, která to dělá a je i blízko nás, tak jí zkusím odpo zavolat a domluvit se třeba už na nějaký termín po říjnové MS.
Co vy na to?

lucikpetik
11. zář 2007

milo diky, uz je to venku, tak na chvili uleva
a tou dornovou metodou souhlasim, pani na tebe koukne, treba ti ani nic nebude, za to nic nedas...

maova
11. zář 2007

Luci, tak snad už bude zase líp. Koukám, že jsi v 11. týdnu, tak už by to mělo snad pomalounku ustávat a bude ti dobře 🙂
Mílo, taky souhlasím 🙂 Sice jak to Lucka popisovala, tak to musí být náročný, ale určitě to za to stojí 🙂

lucikpetik
11. zář 2007

narocne to bylo, ale u me, kazdy to ma jinak, jiny problem, nebo to proziva uplne jinak...
treba manza mel kostrc narovnanou cca za 5 minut...
Marto ja taky doufam, ze jeste treba tyden a bude dobre..

maova
11. zář 2007

Luci, manžel na tom byl taky? A pomohlo mu to v něčem? Myslíš, že by to mohlo pomoct i na bolení hlavy?

zuzan
autor
11. zář 2007

Blanííí a Marti,moc děkuju za vaše slovo 🙂)) Přesně tohle jsem potřebovala slyšet 🙂)) Ostatní holky, za vaše názory taky díky, ale když já jsem tak strašně nerozhodná, že potřebuju slyšet buď jasný JO-jdi do toho nebo jasný NE-ještě to odlož,nese to takový a takový úskalí 🙂))
Marti, z tvé úžasné a nádherné zprávy jsem dojatá...musí to být něco nepopsatelně krásného...tak si to hezky užívej a pozdravuj ode mně mimíska 🙂
Blani, tobě ať to dobře dopadne a máš to vyřízené 🙂
Luci, je mi líto, že je ti pořád špatně, vůbec ti to nezávidím... (i když jo, vlastně závidím 🙂 Ale přeju ti, ať už máš ty nevolnosti za sebou a můžeš si užívat i tu druhou-hezčí stránku, kterou těhotenství přináší...
Mílo, myslím si, že tou Dornovou metodou rozhodně není co zkazit...asi to nebude nic příjemného, ale pokud by to mohlo aspoň trošku pomoct, tak pro miminko přece podstoupíme všechno 🙂

maova
11. zář 2007

Zuzko, není vůbec za co. Každý na to bude mít určitě jiný názor a rozhodnete se stejně nakonec sami dva, ale pokud to jde časem třeba i pozastavit, tak bych se toho už vůbec nebála 🙂 A já taky moc děkuju a doufám, že i vás ostatní tyhle krásné pocity brzy čekají 😵 Na jednu stranu je to strašně zvláštní a na druhou krásný 🙂

lucikpetik
11. zář 2007

Milo manzel byl na klasicke masazi a rikal, ze jak ho masiruje, tak ho picha pod lopatkou... a tak se mel narovnat a rikala mu,ze bodejt by ho nepichalo,kdyz ma zapadlou kosticku a vytahla ji bankou a rikala, ze kdyz uz mu tak prohlizi ty kosticky, jestli by mu nevadilo, kdyby se mu taky podivala na tu kostr a volala me, at se jdu na to podivat jak se to pozna...kdyz mate zadek...a tu carku nahoru, jak jsem blba, nedokazu to popsat, tak kdyz je vse v poradku, tak je to rovne a on ji mel mirne doprava ohnutou, asi pet minut ho potrapila, sla jsem se podivat a carka byla rovne, neuveritelne...

maova
11. zář 2007

luci, to je fajn, hlavně se to musí asi fakt umět.

lucikpetik
11. zář 2007

no to jo, aby te nekdo zmasakroval....to nestoji za to
holky ja se dneska loucim, opravdu mi drahousek dava dneska zabrat, jdu pod perinu

maova
11. zář 2007

Luci, tak hezký odpočinek a ať je ti už brzy líp 🙂

lucikpetik
11. zář 2007

diky, uz vazne jdu

mila30
11. zář 2007

Ahoj holky, tak jsem dnes zjišťovala tu Dornovu metodu. Nejdřív jsme volala jedné paní, ta říkala ať to určitě zkusím a hlavně když mám pravou nohu od narození o 3cm slabší a chodidlo o 2 cm kratší, takže jsem vlastně hozená celá na pravo, což vím už od doktorů. Jenže měla termín až 25 října. Tak jsem volala jiné a ta se mě vyptávala a pak říkala ať to také určitě zkusím, ale že mě odkáže na svojí kolegyni, protože ona už jen zaučuje nové lektory a dělá semináře a vše kolem toho. Tak jsem volala té paní, na kterou mě odkázala a ta se mě opět vyptávala, jestli jsem spadla a tak, pak jsem jí říkala o to mimoděložním a té noze a dohodly jsme se, že to zkusíme. Říkala, že nejlepší je to dělat předposlední nebo poslední den MS, ale může to být i později. Já jí říkala, že jsem to dnes dostala, ale ona měla volno až 25 září, tak jsem jí řekla, že to jdu na to IUI a ona, tak já si udělám čas v pátek, že to bude nejlepší, že si to pak 6 dnů sedá a to že pak budu mít do té IUI týden a to bude perfektní. Prý ten první den se po tom budu cítit báječně, ale ten další den je prý hrozný. Trvá to 3 až 4 hodiny a stojí to 1400 Kč. Tak do toho jdu a zkusím to. 😉 Co vy na to?
Lucí a jak ti je?

ivusa1
11. zář 2007

Ahoj holky.
Luci to jsem moc ráda že je to s tím Polskem pravda, také bych tm chtěla nakoupit spoustu věcí (vše co si psala) tak jsem moc zvědavá, co vyberu, jedem tam za 14 dní.
Zuzi moc držím palce s adopcí i s dalším snažilkováním. Také jsem si po operaci zjišťovala adopci a čeká se na malinkaté miminko strašně moc dlouho 😖 Znám pár který adoptoval mimčo protože vlastní mít nemohli a byla to dokonce trošku hnědší holčička, ale oni byli moc šťastný a nějak zapoměli na snažilkování a ona otěhotněla a mají syna (vlastního) a to jí říkali že na 100% nemůže mít děti a má. Třeba když se povede ta adopce, tak se vám pak zadaří vlastní!! 😉 Opravdu moc držím palce!!!

ivusa1
11. zář 2007

MArti to musí být krásný pocit cítit už mimčo 🙂 já už se nemůžu dočkat, ale budu si muset ještě alespoň měsíc počkat, strašně už se těším. Sehnala jsi někde nějaké ty kalhoty?

zuzan
autor
12. zář 2007

Krásné ráno, všechny vás zdravím do nového dne 🙂 Mílo, tak to je paráda, že ses objednala...mě se paní vůbec neptala ani se nezmínila, jaký den cyklu je nejvhodnější a ani teď vlastně nevím, který to bude, protože teplota sice ukázkově klesá už od neděle (nepočítám tu vyšší teplotu, kdy jsem vstávala na záchod 2 hod. před měřením), ale MS stále nikde ani náznakem, takže jestli přijde dneska, tak budu v domě rovnání akorát 1 den před pravděpodobnou ovulací - asi si pak vezmu volno a pojedu s manželem 🙂))
Ivuško, moc děkuju za podporu i za palečky-pořád tajně doufám, že na tu operaci nebudu muset, protože už teď z ní mám noční i denní můry, ale když to bude nutné, tak to samozřejmě pro miminko podstoupím 🙂 S tou tvou kamarádkou je to krásně povzbuzující příběh 🙂
Jinak manžel mě už uhání, abych si zařídila volno v práci a hned v pondělí že jedeme zažádat, tak uvidíme, ale vzhledem k tomu, že má kolega dovolenou, tak teď to nejde, možná ten další týden 🙂
Luci, jak je dneska? Marti a jaké bylo včera cvičení? Blani, co ročníkovka? Už je odevzdaná?

mila30
12. zář 2007

Zuzi a ty jdeš kdy na to rovnání? A pořád držím palečky tfuj tfuj ať mrška nedorazí 😉

lucikpetik
12. zář 2007

ahoj holky, no tak to je skvele milo co pises, teda ale musim rict, ze u vas si za to berou jednou tolik....ja tam byla asi 3 hodiny, a platila 600, ale to neni dulezite, dulezite je, ze to zkusite a jdes tam, jsem moc rada, vis ja otehotnela ani ne za tyden po rovnani, jsem moc zvedava, co budes rikat. a ja se necitila spatne ani ten nasledujici den, co jsem tam zavrela dvere a sla domu, tak to bylo fajn, jen kdyz jsem dlouho sedela...a co nic nebylo....
moc preji, aby to pomohlo....
a zuzi ty tam jdes ktereho?
dneska jak je? jeste nevim, zatim se rozkoukavame...

maova
12. zář 2007

Ahoj holky, docela jste mě nalákaly na to Polsko, taky bych se tam zajela podívat. Zkusím se s někým domluvit, jestli by nejel 🙂
Ivuš, ten měsíc do pohybů už ti uteče a za chvíli mimčo taky ucítíš 🙂 Já ho zatím cítím hlavně ráno a večer, když si lehnu a dám ruce na bříško a pěkně se tam rozvaluje 🙂
Zuzko, a teplota dneska ještě víc klesla? Podle grafu to vypadalo, že MS dorazí už včera a ono pořád nic, tak uvidíš. Škoda, že spíš o trochu nestoupla 😉 Jinak cvičení bylo včera moc fajn, učili jsme se taky dýchat, teda spíš funět 😀
Mílo, to je fajn, že jsi se taky objednala 🙂 Pak se těším na vaše zážitky 😉
Luci, tak ať dneska nevolnosti už nedorazí 🙂

lucikpetik
12. zář 2007

ahoj Marťo, no byla bych ráda, kdyby se mi dneska nevolnosti vyhly a já si užila zase normálního dne.
Chtěly jsme jet se švagrovou do Polska už včera, ale nešlo to, ona na nákup do obchodu, a já na botky, mají tam přece jenom hezčí výběr a levnějši....
a taky bych měla zase trošku uklidit, týden přeletěl a zase se nám tu nějak naprášilo.
Zuzi a Mrška ještě nikde?
Marťo to musí být docela sranda, jak tak funíte hromadně ve cvičení, nedovedu si to představit 🙂

maova
12. zář 2007

Luci, tak jestli pojedete, tak pak dej určitě vědět, jestli to stojí za to 🙂 A dneska ti je zatím jinak dobře?
Na tom cvičení to fakt byla sranda, jak se tu chvíli všechny snažily a pak smích 😀 No, ale on nás přejde 😀 A teda ani samotné funění nic moc, vyschne u toho v puse a ještě se slintá 😀 , takže si začínám myslet, že tatínka u porodu stejně nechci 😀 Teda on nechce sám, tak si to možná jenom namlouvám, aby mi to nebylo líto 😅

zuzan
autor
12. zář 2007

Holky, moc díky, ale teplota hovoří jasně a hlavně už se svíjím v křečích, takže myslím, že tak do hodiny je to tu (MS)...Teplota dnes klesla na 36,5°C, takže jen čekám 🙂 Ale vymyslela jsem bojový plán 🙂 Zatím se na laparku objednávat nebudu, počkám na tu návštěvu centra, co nám vymyslí tam a až podle toho vymyslím, co dál... Mílo, ty jsi psala, že jdeš taky na vyšetření průchodnosti vejcovodů-můžeš mi prosím popsat, co je to za vyšetření, jak se provádí a co obnáší??? Co jsem pochopila, tak je to vyšetření ambulantní? Pokud ano,tak bychom na něj klidně dojizdeli do Prahy, to by nebyl žádný problém...Ještě bych se zeptala, do jakého centra že to chodíš???
Jinak na to rovnání jdu 25. září (v úterý) a podle předběžných propočtů by ovulace vycházela na středu nebo čtvrtek stejného týdne, takže spoléhám na zkušenosti Lucky a mám v úmyslu otěhohotnět okamžitě 🙂))
Mílo, teď jsem koukala, že půjdeš vlastně nakonec ještě dřív, než já, tak jsem zvědavá na tvé zkušenosti 🙂))

maova
12. zář 2007

Zuzko, máš to hezky vymyšlené a to je dobře, aspoň budeš znát i názor jiného doktora 🙂 A máš k tomu teď super přístup, tak to je dobře 🙂

mila30
12. zář 2007

Zuzi, chodím na Prahu 5 do CAR GEST, dělají to tak, že ti do vejcovodu zavedou takvou jako hadičku až se dostanou na konec vejcovodu a tam pak vyfouknou balonek aby ta hadička nevyjela ven a pak do té hadičky vstřiknou nějakou tekutinu a sledují nějakým zvláštním UTZ jestli dobře protéká do vaječníků. Je to asi takhle, jdu tam příští týden, tak to bude čerstvější a napíšu ti víc.Trvá to asi 10minut.
Jinak já se holky rozhodla takhle : 😀
piju bylinkový čaj od Mojžíšový, ten je na ovu a na děložní sliznici a vůbec na všechno,jdu na tu Dornovu metodu, ovu bude na pravé straně(a ne že nebude !!!, jsem jí to přikázala 😀 ), dělohu mám hodně zakloněnou dozadu, takže to budeme dělat dle rady ze zadu a použijeme prstíkovou metodu a pak budu ležet s podloženým bříškem, do toho ještě ta IUI a to prostě musí vyjít i kdyby nechtělo 😀 . Takže Zuzi, plánuj si na příští měsíc těhu, jdeme do toho obě dvě 😀 .
Néééé, kdyby to dopadlo takhle, bude to fajn, ale raději využiju vše bez medikamentů a pak už...děj se vůle boží 😉 .
Nespoléhám se na to, ale jdu do toho s přesvědčením, že s tímhle vším čím projdu to prostě dřív nebo později vyjde a basta 🙂 .

lucikpetik
12. zář 2007

no zuzi naprosto se vším s tebou souhlasím, hlavně jsem zvědavá, jestli se Vám zadaří po té dornově metodě
Marťo do Polska jezdíme docela často, máme to přece jenom 30minut. a můžu s jistotou říct už teď, že ty ceny jsou tam určitě lepší

maova
12. zář 2007

Mílo, taky to máš krásně naplánované 🙂
Luci, jé, tak to máte kousínek. Já to zkusím navrhnout manželovi a uvidím, jestli se mu bude chtít. Asi by to bylo fajn i na to dětské oblečení 🙂

lucikpetik
12. zář 2007

Marťo určitě. a vy to máte do Polska jak daleko? a do jakého města se tam jezdí?

zuzan
autor
12. zář 2007

Mílo, no to je jasňačka...Příští měsíc to musí vyjít, ať se děje, co se děje 🙂 A proč by taky ne,vždyť už se to musí každou chvílí prolomit...holky do toho spadly všechny v rozmezí 2 měs., tak teď čeká ta další vlna na nás 🙂)) Po té návštěvě tady v ČB zkusím do té Prahy zavolat a případně se domluvit, jestli bychom tam mohli zajet 🙂