Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

larri
27. črc 2009

holky,ja zrovna dneska byla na kontrole a rikala dr.,ze jakmile jsem prisla po laparce domu bolelo mne na leve strane,ale vejcovod mi vzali na prave.Rikala,ze to je normalni,zalezi,jak si mi tam s tim hrali.
Pry,kdyz jdete na operaci ze slepakem,tak vas neboli na prave strane,ale kolem pupiku.
Kdyz jsem se ptala,jestli nemuzu mit pri dalsim ivf zase mimodelozni,tak se pousmala a pry by mne vsude ukazovala jako raritu. ☹
No,jenom aby se za par mesicu nedivila..........a ja taky.

Mejte se tady moc hezky,ja jedu na 14dni domu na Moravu za maminkou 😉 ,ktera se bude o mne starat a zatim tam nemame internet.

seb
27. črc 2009

lucbra: jsou to tenoučký proužečky, ponoříš je do sklenky s močkou 😀 ... to se to bude testit 😉

seb
27. črc 2009

larri: užij si dovolenou u maminky a odpočívej 😉
holky to píchání vás přejde, chce to čas, ono se to nezdá, ale v břiše máte spoustu stehů a ty tam dělají tuhle neplechu 😉

zuzka.o
27. črc 2009

Jarka: to je škoda, že to zase u tebe nevyšlo ☹ Ale chce to myslet pozitivně a příště to vyjde 😉

Larri: moooc si to u maminky užij a za 14dní tě tady čekáme 🙂

lucbra06
27. črc 2009

Seb jo,jo dík za info 😉 tam neni leták u toho?Ty ovu testy se nemaj dělat hned z raní moče že ne??Aspon já to tak na těch kazetkách tak měla psaný.No jo to se bude testit 😀 hlavně at nemusim už obědnávat další a další a další 😅

eleanthis
28. črc 2009

ahoj holky - chtela bych se zeptat, jakou mate zkusenost s tehotenstvim po minulem mimodeloznim tehotenstvi a to z oblasti bolesti atd. na zacatku kvetna jsem podstoupila laparku - odebrali mi jeden vejcovod, druhy pry vypada dobre (taky mi rekli, ze sance neni 50%, ze si vajicka vejcovody nasavaji navzajem). po dvou cyklech mame dovoleno znovu otehotnet. poprve se mi podarilo otehotnet hned prvni mesic po vysazeni prasku, ale ted jsem si takove nadeje nedelala. nicmene uz nekolik dni mam bolesti v boku a na tom vajecniku, co nema vejcovod. modlim se, aby to nezacalo i na tom zdravem, protoze to by mohlo znamenat jen dvojnasobne mimodelozni - v coz, ani v nocnich murach, nedoufam. jak ste prozivali tehotenstvi po mimodeloznim? bylo bolestive? me vsichni strasi, ze bude... mam se teda radovat nebo jancit? do zjisteni tehu z testu je jeste brzy.

zuzka.o
28. črc 2009

Ahoj Eleanthis: já jsem také otěhotněla hned 1.měsíc po vysazení prášků.LPS byla na konci ledna a snažíme se od konce března. Zatím se nám nedaří. Už několik těhulek porodilo a na bolesti během těhu si nestěžovaly. Nebudu ti tady nalhávat, že se to mimoděložní nemůže opakovat, ale musíme věřit a doufat. Nic jiného nám nezbývá. Moc se tady na diskusi s holkama podporujeme ... takže jestli budeš chtít, připoj se 🙂
A už jsi testila?

seb
28. črc 2009

lucbra: nene z ranní určitě ne, nejsem si jistá, jestli to tam měli psaný, spíš ne, držím palce at už nemusíš další objednávat 😉
ty bolesti můžeš mít ještě po operaci, máš tam zašívaný uvnitř břicho, tak tě to tam asi bolí co ti ho odebrali, nebo máš možná bolestivou ovulku na tom vaječníku ? no jsi ještě brzo po laparce, to tě ještě může bolet, kdybys měla nějaký šílený křeče, tak běž určitě k dr. at se na tebe radši podívá
jestli nebudeš mít druhé mimoděložní poznáš až bud z UZ nebo z odběrů Hcg - jak dobře poroste, držím palečky

eleanthis
28. črc 2009

Zuzka - netestila, na to je brzy, cekam mrchu az za 14 dni... minule jsem mimodelozni poznala uz par dni po otehotneni... brutalni bolest uplne dole asi v tom vejcovodu, ale silena... tak jsem po vynechani sla hned k doktorce, kde mi nerostlo to zatraceny hcg a pak slo vsechno uz rychle... ted mi nezbiva, nez cekat. jak rikam, porad to boli na strane, kde uz vejcovod neni - takze kez by... jinak stehy vevnitr nejsou - prej to upali laserem a odstrihnou, nic se tam rozthnout nemuze, ale vazne doufam, ze ty bolesti a pichani jsou jen od hojeni... taky bylo horko - ledovy koupaky, treba je to jen rozdrazdeny...

seb - diky moc za drzeni palecku, nejhorsi to bylo rano po probuzeni, bolelo to jak ludra a neslo s tim nic delat, pak asi po hodine, co jsem to nevydrzela a vstala a prohejbala se - utlum, tak jsem jeste pul hodky dospavala deficit :D, ted uz je to lepsi, i kdyz to porad citim - blbej bok. jinak kde boli slepak? vcerejsi klobaska byla znacne zuhelnatela a nedivila bych se, kdyby uz moje telo zaclo protestovat :D - i ja drzim palecky vam, precetla jsem, co jsem mohla a nektery veci jsou strasny, nektery krasny a jsem rada holky, ze jsem tady, mame stejny zazitky a tak se muzem podporit. mimodelozni je fakt podpasovka, ale co nadelame...

andree01
28. črc 2009

Eleanthis - no to mame uplne stejnej pocit. 🙂
my ted po 4 mesicich od LPS uz tomu taky dali volny prubeh, hned po ovu jsem mela divny a docela silny bolesti bricha jako bych to mela dostat, ktery jsem do ted neznala, takze hned jsem zacla byt ve strehu - co kdyby... 😀 to jsem mela asi 3-4 dny, od vcerejska uz to je lepsi, ale mam takovy divne tvrdy brisko a uz jen obcas pocit, ze to dostanu a trochu nevolnosti...ale na test je jeste brzy, jsem teprve 16 DC.
Zase na druhou stranu se krotim, abych si nic nevsugerovala, protoze ta sance, ze bych zase hned otehu se mi zda malo pravdepodobna a navic kdyz je jen jeden vejcovod... no uvidime. Ja taky kdyz jsem otehu poprve, tak jsem nasledujici dny citila takovou divnou nevolnost, ale ted to bylo zase jiny.
Uvidime, jsem docela senzitivni a poznam i zmenu pocasi... 😀 ale taky si dokazu i vsugerovat ... 😒

andree01
28. črc 2009

jen se taky trochu bojim, kdyz dr rikaji, ze i ten levy vejcovod se muze natahnout k pravemu vajecniku pro vajicko, aby ho uz nenasal, kdyz uz to vejce bude treba rozdelene (zvetsene) a pak se mi zase nezasekl pri pruchodu vejcovodem. Nebo ze si spermie na vejce pocka hned pri vchodu do vejcovodu, pak se to zacne delit, zvetsovat a pak to neproleze do delohy. On se totiz ten vejcovod zuzuje a trva cca 4 dny nez vajicko pres nej doputuje do delohy a cca po kazdych 12 hodinach se deli..to jsem vsechno vycetla 😀 😀 😀

eleanthis
28. črc 2009

andree - jezis nestras! kdyz to tak priroda zaridila, snad nebyla blba, aby si z nas delala jen srandu... ja jsem 15DC, tak uvidime... jako boleni mam porad, ale fakt spis v boku az v zadech, takze mozna to je fakt nejaky nachlazeni z vody nebo tak... do tohodle cyklu se zadny spermonici dovnitr nedostali, jak jsem mela zakazany otehotnet, tomu sexu jsme taky moc nedali - jsem se porad bala po laparce... tak treba se ted telo vzteka, kdyz aktivne zkousime ...

jarka09
28. črc 2009

Andree: ty to máš teda načtený 😀
Eleanthis: tak teda vítej. My se tu s holkama spřátelily a navzájem se podporujem. Moc to pomáhá. Můžu to prásknout? Snad ti to nevadí. Přijde mi to absurdní... před léty jsme seděly v jedné lavici a dneska se potkáme tady, na téhle diskusi...s nejpitomějším názvem na světě, ještě že to končí tím následným těhotenstvím... 😅

lucbra06
28. črc 2009

Ahoj holky,tak druhý mimo nás snad obejde velkym obloukem,já si to teda moc radši ani nepřipouštim 😖
Seb tak včera obědnáno dneska to dorazilo 😀 tak dík za dobré info 😀

zuzka.o
28. črc 2009

Andree: to jsou teda ale informace, to jsem vůbec netušila, že je to takhle složitý. 😲 Lepš je nevědět a jenom si užívat snažení.

Jarka: vy jste spolužačky???? To teda čučim, to je fakt náhoda jako blázen! I když moje spolužačka z VŠ měla mimoděložní někdy na podzim 2008 a já v lednu 2009.... tak co se divim! 🙂

Ele: ono se to určitě uvnitře vzpamatovává z operace a když jste nesexíkovali, tak to mimoděložní být nemůže. A příroda určitě nebyla blbá, .... 😀

JJ, MUSÍ to skončit těhotenstvím!!!!! Jinak to ani neberu!

eleanthis
28. črc 2009

ZUZKA - ted uz jsme sexikovali, pred tim ne, kdyz to bylo zakazany, tak proto se bojim...

jsem to psychicky nevydrzela a zhavila telefon na gyndu - mam si vzit algifen - prej neva, i kdyz budu tehu - (tak jsem si ho nevzala pro jistotu :D ) a vydrzet, kdyz to bude krize, tak do nemocnice, kdyz to bude pretrvavat, mam zitra dopo prijit... asi to nebude nic extra, kdyz jsem rekla, ze to boli tam, co uz neni vejcovod, asi jsem jen paranoidni a vsichni vidi, ze jsou to fantomovy bolesti... ale i tak, cloveka to nastve

Jarus - ty praskacko! kdo vi, co jsme si predali, za ty roky spolu v lavici :D

zuzka.o
28. črc 2009

Ele: jo tak tohle jsem blbě pochopila.... uf, tak to ti moc držim palce, ať je to v pohodě.

andree01
28. črc 2009

Holky, asi me budete mit za blazna, ale ja nevim komu se zase vyzvanit. Manzovi jeste radsi nee, tomu az budu mit jistotu, ze opravdu jsem treba tehu, aby me za hypochondra nemel on, u vas to pretrpim, kdyz mi moje predtucha nevyjde... a vy to snad pochopite tohle plaseni.... 😀
Ja mam fakt od prvniho dne pocit, ze se mi v tele neco rodi...prvni pichani, to preslo a ted jen bolesti v podbrisku jako pri ms, dneska mam bricho jako bych snedla kilo hrachu, jsem musela mit v praci rozeply kalhoty, zacinaji mi pnout prsa a rozjizdi se mi vytok a to jsem teprve 16 DPO, cca 4 dny to uz citim. K Dr radsi jeste nejdu, by stejne nic nepoznal a hlavne netusim, co by si o me myslel.
I pri tom prvnim mimotehu jsem mela tucha hned druhy den rano, ze se neco deje, ale pak to preslo - pak ms, spineni a dal to znate...

Kez bych se nepletla.
Zatim jsem v klidu a i si rikam, ze kdyz to nevyjde tak priste joo, ale podvedome zacinam shanet info jak si pripadne pomoct, aby kdyby to vyslo a bylo to tam kde ma byt, aby se to udrzelo...

Eleanthis,
jestli zitra pujdes k dr, nechces se zeptat, jestli je neco co podpori zahnizdeni a udrzeni pripadneho mimi v deloze? treba i bylinky.

Cau blazen 😀

eleanthis
28. črc 2009

andree - teda moc bych ti to prala, ja uz jsem dneska s nervama v koncich, to boleni, pichani nejdriv uplne ustalo a po prochazce v parku zaclo v zadech na druhy strane - na ty "zdravy", takze me pomalu opousti vsechny nadeje a uz chapu Jarku, kdyz plasi, ze se neco deje, ze je neco spatne... protoze takle to ted citim ja... samozrejme, ze existuje i mnohem pozitivnejsi moznost - ze takhle to ted bude, ze se tam mimi hnizdi a ze proto telo zacina bolet a blbnout (ke vsemu mam navic endometriozu, takze na bolesti si muzu vesele zvykat). ach jo.

zitra pujdu, doktorka mi nemuze rict, jestli jsem tehu nebo ne, nemuze mi rict ani to, jestli je to zase mimo nebo jsem uz paranoik... a ta nejistota me fakt nici, nechapu, jak to vydrzim jeste 12 dni do MS... sakra sakra sakra... hrozne se bojim.

tak honem - jaka je pravdepodobnost, ze bude mit clovek mimodelozni z obou stran, kdyz po prvni laparce doktori tvrdi, ze druhy vejcovod vypada ok?

jinak andree s tema bylinkama to neprehanej, vetsina je jich v tehu nebezpecnych!

seb
28. črc 2009

lucbra: je dobrý testovat ve stejnou hodinu a nepít před tím , aby se moč nenaředila ;), budeš si při tom měřit i BT ?

andree01
28. črc 2009

hlavne se nestresuj, snaž se byt v klidu a rikat si, ze kdyby neco, na pohotovost muzes vzdycky... a pravdepodobnost na 2. mimotehu je mala, me teda dr rekl, ze to je vyjimka. ani jedna z nas nevime, proc se nam mimotehu prihodilo, neznamena to hned, ze to byla nejaka patologicka zmena a ze i ten druhy vejcovod je k prdu...tak nesil, pokud jsi treba opravdu tehu, tak si ti ten stres nepomuze...

http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/prvni...

ja mam do ms taky 12 dni...🙂 a bylnky zadne neberu, jen kdybych byla opravdu tehu, tak bych mela treba strach, aby se to neuvolnilo... me teda vubec nenapadlo, ze muzu mit dalsi mimotehu a pritom to taky nevim...spis si rikam, ze kdybych fakt byla v tom, ze ty brzke pocity mam diky plne davce hormonu a proto bych doufala, ze je vsechno ok... ale nikdo nevi...

tak se nestresuj... 😉

andree01
28. črc 2009

jak jsem prilozila ten link, tak je tam odkaz i na anketu 1. priznaku, tak mrkni i tam

andree01
28. črc 2009

navic kdybys byla treba nastydla a dostalo by se ti to na ledviny, kdyz pises o studeny vode, bolesti v zadech atd...tak by se ti to nestridalo ze strany na stranu, si nech zitra od dr nechat poslat na vysetreni moci at ti udelaji hodnotu CPU - to prokaze zanet. Taky si vem, ze po LPS jsi docela kratce, az na vyjimky tu vsechny holciny zacaly sexovat naostro az po 3 mesicich, tak se muzes klidne uklidnit i tim, ze pokud jsi ted mela ovulku ze zdrave strany, ze ta operovana stejne bude bolet.

ja vlastne tu zdravou stranu citim snad az ted poprve, jakoby se probudila az ted 🙂, me vetsinou doted pichalo jen na te str bez vejcovodu a i ted se mi to obcas strida...
a jinak pred ovulkou jsom mela takovy bolesti v krizi cca 3 dny, ze kdyz jsme jeli na dovoleny autem a to jsme se premistovali docela dost, tak jsem nemohla ani sedet na sedacce a musela jsem ji mit sklopenou, abych byla co nejvic narovnana a po š dnech jako kdyz utne a bylo po vsem... takze ono asi souvisi jedno s druhym...

jarka.09
28. črc 2009

Hooolky, já nevím, jak bych vás povzbudila, abyste byly v klidu...Až tu za dva týdny budu plašit já, co mi na to napíšete??? 😉

andree01
28. črc 2009

ten test na zanet je CRP...jsem se spletla, a nemuzes byt nahodou pred ovulaci teprve?

lucbra06
28. črc 2009

andrea krásný těhu příznaky 🙂 ,ale hlavně aby to tak bylo.Snad se ti to za pár dní potvrdí na testiku 😉
seb tu teplotku asi zatim ne,je lepší rtutovej nebo digitalní 😀

dennisa
29. črc 2009

Ahoj holkyyy 😉
Tak už zase chodím po nemocenský do práce, ale celkem to jde.

Přidávám se do klubu ohledně píchání, pobolívání a všeho možnýho v břiše 😅
Je teda pravda, že od LPS pociťuju, že se uvnitř něco změnilo a opravdu mě tam taky občas tak různě a na různých místech píchne. Hlavně, když třeba zadržuju čurání, pak letím na poslední chvíli, tak pak to cítím dost, jak mě tam něco bolí. Je teda pravda, že to opravdu může být, že se všechny určitě o hodně víc pozorujeme. Dřív jsem takovýmu občasnýmu píchnutí nevěnovala pozornost.

Andree, moooc držím palce, aby se Tvůj pocit potvrdil 😉 🙂

A vítám do klubu novou posilu eleanthis. Teď je to tu klub správně těhotnících, doufáááám 😉

jarka09
29. črc 2009

Denisko, tak když už budeš zase chodit do práce, tak i přijdeš na jiný myšlenky. Teď už jenom to dobrý!!!! 😉

dennisa
29. črc 2009

Jarko, je to už dobrý, jsem v pohodě 😉 Nějak jsem to překousla a snažím se na to ani nemyslet a jede se dál.
I přes ten strach do snažení půjdeme hned po šestineělí, to je za necelý 3 týdny 😉

jarka09
29. črc 2009

Tak to jsem ráda! To uteče jako voda...Já taky nejsem zastáncem žádnýho velkýho otálení 😀