Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
15. únor 2010

ahoky Zuzi to je super že výsledky na cukr máš ok.Já jsem na sladké od jakživa 😀 bez něj ani ránu 😀
Denisko jen hezky odpočívej když máš zasloužené volno.A na krev taky chodím nerada když jsem byla těhu tak kort mi bylo zle že jsem si musela někdy i lehnout abych sebou neflákla ☹ Tak Ti moc drží pěstičky at to vše v pohodě zvládáš

Jaruška a kdy vy začnete se snaženíčkem?, moc držím pěstičky
😉

zuzka.o
15. únor 2010

DENNI... já ti fakt to válení v pyžamu závidím, mně se tak strašně nechtělo do práceeeeeee 😒
Uvidíš, jak ti po zákroku bude, třeba si to volno ještě natáhneš.

Taky nemám ráda doktory, gyndaře jsem přímo nesnášela.... ale nějak jsem si zvykla a už mi to ani nepřijde. Začalo to mimoněm a od té doby jsem v klidu. Odběry mi taky nevadí, spíš jsem měla z té cukrovky fakt nahnáno, aby mi nebylo zle a tak. Zítra jedu na 4D utz, tak budou nové fotečky dětiček.

dennisa
15. únor 2010

Zuzi a ty ještě pořád chodíš do práce?? Ty tam budeš i rodit ne? 😅

Gyndaři mi jsou už taky celkem jedno, vždyť já jsem na gyndě furt, samý prohlídky. Mně spíš obecně vadí jakýkoliv lékařský prostředí.

V tom Gennetu bylo dobrý, že když mi dr. šla dělat prohlídku, ptala se manžela, jestli chce zůstat a být u toho, tak on vstal a že radši půjde na spermiogram, to mi přišlo srandovní, jak se radši dobrovolně hrnul na spermio 😀

pettrraa
15. únor 2010

gyndaře jsem dřív taky nemusela ale člověk si fak zvykne 😀
Zuzi kdy budeš nastupovat na MD?
Denisko tak to je manžel šikula že raději šel na spermio 😀

zuzka.o
15. únor 2010

DENNI... s tím manželem jsi mi fakt pobavila 😀 Radši na spermio než být u prohlídky....hihihihi
Tak to máme stejný, taky mi vadí nemocnice, čekárny tak obecně. Ale když vím, co mi tam bude čekat, že už to znám, tak se to dá zvládnout v klidu.

Chichi.... jj, asi tady i porodím. Hodím do dveří cekulku... Z technických důvodů zavřeno-rodíme... a bude. Ofiko nástup na mateřskou mám v průkajdě 2.4.

jarka.09
15. únor 2010

Peťo, něco už samozřejmě proběhlo, ale kdoví, jak to je teď po zákroku s ovulkou, nějak jsem jí asi prošvihla, nebo vůbec nebyla, takže od příštího cyklu naplno 😀 Čím dřív, tím větší pravděpodobnost... 🤐
denni, manželovi se nedivím, než aby koukal, jak tě doktor vyšetřuje, radši nohy na ramena, myslím, že ten můj by to udělal úplně stejně 😀
Zuzko, deniska to vystihla, ty tam i porodíš, nejsi ty tak trochu workoholik? 😀

eleanthis
15. únor 2010

ahoj holky, tak dneska rano jsem to typovala na ovulku, jsem 13 DC, no ted jsem si delala test a carka nikde... po par minutach ale vyskocila, ale neni jeste uplne silna, takze asi zitra nebo pozitri - se pekne flaka potvora, nicmene nehodlam zahalet ani minutu, obcasny boleni citim ze zdrave strany, tak jdu na to 🙂

jinak Jari - jsem rada, ze jsi se ozvala, ty jsi uz v praci? to nejsi cela zpuchla a tak?

Denni - ja se nedivim, ze nechce byt na prohlidku, na netu jsem se koukala na video potratu a i kdyz to na zacatku probiha jako prohlidka, je to i tak pekne divny...

jinak ja jsem mela driv gydnare - to byl uplne vul, vsechno podle neho byly kvasinky... nakonec jsem to nevydrzela, kdyz me trictvrte roku lecil na kvasinky (odkud pak treba ten slepenej vejcovod, co....) a sla jsem s doktorce... jsem naprosto spokojena, neni to pro me zadny trauma, nebojim se tam a tak... nepovazuju to ani za nejak neprijemny. fakt skvela baba. zalezi na cloveku.

Zuzi - se tesim na fotecky a jeste jednou moc dekuju za testiky, uz se to tam rysuje! :D

peti tak jak? delala jsi nejaky ovu test? kdy to necekas?

jarka.09
15. únor 2010

El: já chodím do práce už týden, jen jeden den jsem si vzala volno, abych to nepřepískla. stehy mám venku od čtvrtka, a o nějaké laparce už ani nevím, i tu jednu jizvu jsem dneska málem ani nenašla 😀 zkrátka už normálka 😉

pettrraa
15. únor 2010

Jaruško tak třeba ovulka byl ani o tom nevíš a třeba se zrovna zadařiloooo 😉 moc moc držíme pěstičky a je super že se cítíš dobře v práci bud opatrná 😉
Ele já jsem 11 dc ovul testy nemám ale mám ten výtok tak asi to bude ono sexík byl v pátek a včera(asi moc brzo ale co měli jsme tulící náladu a né jen plodící 😀) a ještě plánuji aspon 3x 😀 v tomto týdnu 😀
tobě taky moc držím pěstičky at už to vyjde 😉

dennisa
16. únor 2010

Ahoj holky.
To je paráda ten krátký týden, jdu do práce jen zítra a pozítří a jinak celej týden volno 🙂
Naposledy jsem takovýho volna měla někdy před 2 měsíci.

Zuzi, tak to máš za pár nástup na mateřskou, to to letí 😕

Holky, vy tu máte všechny ovulku, to budou orgie 😀 😀

Jarko, to jsi šla teda rychle do práce, to je fajn, že to bylo všechno bez problémů.
Já právě chci jít takhle brzy do práce po tý hestero a výhoda je, že to je bez stehů, dělají to sice pod narkozou, ale spodem, tak věřím, že taky budu hned fit.

Péťo, nestrhni manžela, sexový plán máte nabitej 😀

pettrraa
16. únor 2010

Ahojky danisko určitě také budeš brzo fit 😉 To je fajn že máš víc volna
no víš co to je jen plán ale jak to bude ve skutečnosti to nikdo neví třeba Tom bude unavený z práce a ani s ním nehnu 😀 udělala jsem mu dobrý oběd tak by mohl být povolnější 😀 dělala jsem svíčkovou a knedlík 😉

dennisa
16. únor 2010

Péťo jasný, plán můžeš mít, ale jak to pak bude to je těžko říct. Mně kolikrát manžel přijel z práce tak unavenej, že jsem s ním nehla ani za nic 😅

Svíčková mňam 😵 Já jsem včera dělala rajskou a nemám odhad, takže to budeme jíst ještě dneska a možná i zítra 😀

pettrraa
16. únor 2010

no to je u nás to samé no tak uvidím jak bude večer naladěn.Já omáčku dělám taky aby byla aspon na dva dny a taky se mi někdy zadaří že je na tři dny ale to už mi jí nikdo nechce jíst 😀

pettrraa
16. únor 2010

holky nevíte něco o Matulík ?ale myslím že psala že nemá doma net ☹ koukala jsem že by měla být už 22t tak doufám že je u nich vše ok

jitulka1970
17. únor 2010

ahojky berušky,
minulý týden v pátek mi začala ms (operace 12.1.2010). vůbec se nechová jako ms, na kterou jsem byla předtím zvyklá (přicházela přesně na den a po třech dnech jsem o ní nevěděla): trvá už 6-tý den ( ☹ ) a já jsem z toho trošku vedle.... ale asi to tak po té operaci je. Doufám, že do středy přestanu a na pátek se budu moct objednat k mému dr. na kontrolu (konečně)!!!! Jsem asi strašně moc nedočkavá, ale už bych si to ( vzhledem ke svému věku-v červenci 40) nejmoc přála zkoušet znovu ☹ , protože pokud to neklapne, tak je tady ještě pořád IVF, a já bych to mimuško s tím svým chlapem (o 5 let mladším) nejmoc chtěla......... 😒 no, budeme to "zkúúúúúúšat", tak se uvidí...... 😉 každopádně, prosím, držte nám palce........ 🙂 předem díky a doufám, že to klapne!
Jinak: Těhulky - doufám, že je všechno OK, čtu to tady pořád, tak dooufám, že si to těhu....... užíváte!!!!!, protože MUSÍTE!!!!!!! Pokud ne teď, tak po porodu už to NEKLAPNE tak, jak by mělo😢(((( No a nám všem" snažilkám a čekatelkám" přeju, aby se, KONEČNĚ, zadařilo!!!!!!!!!!!!!! HOLKY, DO TOHO!!!!!!! NEVZDÁVÁME TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 Mám vás tady všechny mooooooc ráda (i přesto, že se neznáme OSOBNĚ ☹ ) a díky za to, že funguje tohle fórum a našla jsem vás tady.......... 🙂 😉

jarka.09
17. únor 2010

Jitulko - koukám, že ti to nedá ani spát 😨 Já měla po laparce taky mrchu všelijakou, tak myslím, že se tím nemusíš znepokojovat. Jsem zvědavá, co mi dorazí teď - vzhledem k tomu, že už jsem přestala zelenit, tak doufám, že to bude ok 😀 ta zpropadená kontrastní látka!

zuzka.o
17. únor 2010

JITULKO... taky se m mrška po laparce změnila, byla o hodně silnější a cca 3.mrcha se zvrhla v hotová jatka (a další a další taky)... pak jsem otěhu, tak jsem zvědavá, jak to bude po porodu.
Moc ti přeju, ať ti konzultace u doktora dopadne dobře a hlavně... ať se ti brzo zadaří 🙂

JARUŠKO... jak je to přísloví? Komu se nelení,tomu se zelení..... ale tedy v tvém případě Komu se nezelení, tomu se nelení 😀 😀 😀 😀 😀

jarka.09
17. únor 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀
Zuzko, jsi mě pobavila, to by mě nenapadlo 😀

pettrraa
17. únor 2010

Ahojky Jitulko já mám mrchu normélně 7 dní 😖 první dva špinění další 3dny krev a pak 2 dny špinění takže fakt opruz ale já to tak mám asi od uplného začátku takže jsem zvyklá ale taky mě to štve.Moc držím pěstičky at vám to brzo vyjde tfuj tfuj tfuj
moje teta té bylo 40 v lednu a má jen od dva roky mladšího přítele a on nemůže mít děti přirozeně má líné spermijky tak byli na ivf prvně se nezadařilo a ted byli znova asnad je vše ok ona už má 15ti letou dceru a on ještě žádné dítě nemá tak jim držím pěsti at je vše ok
Zuzi také jsi mě pobavila 😀
jaru no hlavně že už nezeleníš 😀
tak jsem včera musela manžílka pomalu znásilnit byl jaksi línej 😀 ale vyšlo mi to 😀 tak ještě zítra a pozítří a asi to už bude stačit 😀 a pak se teda uvidí 😉

jarka.09
17. únor 2010

Ježiš zuzko, nádherný fotečky 😵
Peťo, se těm chlapům divím, že jsou takový lenivý, místo aby byli rádi, že je ženská povolná, tak ještě budou dělat drahoty, to jsou mi teda věci... 😀

zuzka.o
17. únor 2010

JARUŠKO... děkuju za pochvalu foteček 😵

Oni ti chlapi si protiřečí... můj manža toho při snažení už měl taky plný zuby a teď na to období vzpomíná, jaká to byla paráda, sexík skoro každý den.... (mně se teď totiž vůůůbec nechce)

pettrraa
17. únor 2010

zuzi to jsou moc krásné fotečky
No jaru taky jsem mu říkala že hlavně když chce on tak já musím chtít taky a když chci já tak on dělá forky fakt děs s těma chlapama a taky mu říkám čím dřív se zadaří tím dřív bude mít odemě klid a pak bude rád vzpomínat že Zuzi 😀

zuzka.o
17. únor 2010

PETRA...moc děkuju 😵
....klidně to manžílkovi řekni, jak pak bude vzpomínat, jako můj maža 😉

Jinak jsem psala SEB, jestli si na ní ještě pamatujete.... v pátek až neděli jí začnou vyvolávat porod, čeká chlapečka. Má těhu cukrovku, tak jí nenechají přenášet. Moc na ní budu myslet.

pettrraa
17. únor 2010

Jasně Zuzi já mu to řeknu 😀
Sab asi nepamatuji ale také na ní bud myslet halavně at je porod ok
mě dnes psala kámoška co jsem spolu leželi v srpnu ve nemoc tak ona chudák celé těhu ležela a ted byla 3 týdny v nemocnici a včera jí pustili domů je už 36tt a stejně má občas stahy tak prý to čeká každým dnem.Tak doufám že taky budou s malým oba ok čeká druhého klučíka
a jedna kámoška co si píše tady na koníku s unorovkama tak ta má zítra Tp tak jem zvědavá kdy to na ní příjde.

kalimero11
17. únor 2010

Ahoj holky,
vy jste toho napovídaly. 😀

Zuzi, moc krásné fotečky. 😵 Máte i video? Ukázali se prcci pěkně? Máš celkem malé bříško, na to že se tam skrývají dvě miminka, ale teď už pupík poroste kvapem. 🙂 Do kdy míníš pracovat? Já v Tvém týdnu těhu už jsem byla fyzicky KO. 😒

Petra, snad každý chlap když cítí že něco musí (včetně povinného sexu v určité dny), tak ho to nebaví, bere to jako práci. 😀 Tak držím pěsti, ať to tento měsíc klapne a příští měsíc už nebude muset z povinnosti, ale sám od sebe a dobrovolně. 😀 Kluci už jsou fit?

Deni, odpočinutá? Už jsi se objednala na operaci? Čím dřív to budeš mít za sebou, tím líp, že? Zbyla rajská? Že bych se stavila? Já teď poslední dobou vůbec nevím, co vařit. 😒

Jaru, ta zeleň teda musela vypadat děsivě. 😕 Hlavně, že už je to pryč. Fakt Tě nic nebolí? Takže se aktivně zapojuješ ihned do snažilek? Doufám, že lékaři mají pravdu a šance je nyní velmi vysoká. 😵 Tušíš, zda půjde vajo tentokrát ze zdravé strany?

Ele, ovulkuješ? To je fajn, že máš testíky, alespoň nemůžeš minout ten správný okamžik. Tedy, pokud zrovna nebudeš makat až do úmoru v práci. To bys pak večer padla únavou... 😔

Já dnes byla na kontrole na diabetologii. Včera jsem odběry zvládla v pohodě a jako profík. Možná mi minule ta krev netekla proto, že jsem byla tak vystresovaná. 😔 Teď to šlo o dost líp. Dokonce se mi jednou podařilo do prstu ďobnout tak, že krev fakt stříkala. 😲 No, ale radost mi zkazily dnešní výsledky. 6 hodnot bylo OK, ale ta 7 byla špatná. Tak mám zpřísnit dietu. Před tím sedmým odběrem jsem měla půl housky, trojúhelníček sýra a hrnek mléka a odběr následoval za hodinu. A vyšel špatně. Tak prý mám místo večeře jíst jenom zeleninu. 😠 No a protože výsledky nejsou OK, přeložila mne gyndařka do rizikové těhotenské poradny do okresního města. ☹ Tak teď budu muset dojíždět. 😖 Chjó, tohle těhu jsou samé problémy. Doufám, že alespoň malej bude fit, že to na něm nezanechá nějaké následky. Jinak jsem teď pořád unavená, všechno bolí, už toho mám až nad hlavu. Obdivuji Zuzi, jak to pěkně se dvěmi dítky zvládá. 😵 Jinak mi Mudra nasolila 100 tablet Železa (z rozboru krve mi zjistila nízkou hladinu a zřejmě je ta únava z toho) a 100 tablet Hořčíku, no, jsem jako hotový hypochondr. 😀

pettrraa
17. únor 2010

Kali to mě moc mrzí že na diabetologii to neblo zrovna moc ok ☹ já si to po jídle měřila až tak za 2h jedna h je asi málo.Tak hezky drž dietku no ☹ a papkej železo
už to máš za pár ale chápu tě ty konce těhu jsou horší já byla taky ke konci ko ale naštěstí jsem rodila už ve 37tt oba kluky
no Kubíka se pořád drží kašel už nevím co furt mu dávat snad to příjde prý je to na delší dobu no a tomík je ok.
Jojo jsem taky strašně zvědavá ja to ted dopadne kéž by to vyšlo a nemusela bych manžu furt otravovat 😀

kalimero11
17. únor 2010

Peťo, nařídili mi provádět odběr hodinu po jídle. 😒 Ta dieta mne nemrzí, ale to dojíždění mne celkem štve. 😠 Vlakem, tramvají, pak tam ještě někde půl dne sedět. 😠 A nikdo mi zatím nebyl schopen pořádně vysvětlit, jaká rizika má těhu cukrovka pro miminko. Jestli jen velikost, tak nechápu, proč tak prudí. ☹
No, Nikča také stále ještě kašle (už je to třetí týden), ale do školy už chodí. Poslední dobou co dotáhne kašel, tak se jí to drží a nejde se toho zbavit. Ty bacily jsou poslední dobou nějaké agresivní. 😒 Koukám, že u Vás je to stejný. Tož ať se Kubík brzo uzdraví. Alespoň že Tomík je OK. 😉

pettrraa
17. únor 2010

Kali tak to jo mě říkali po 2h .to dojíždění je blbé a ty neřídíš?? nebo už sama nechceš jezdit?Já taky nevím jaké jsou rizika u těhu cukrovky mě dr se ptal kolik měli děti při porodu a oba měli jen 2750g a 46cm prý ty děti bývaj větší matek diabetiček ale já naštěstí fakt ty hodnoty mám ok
no taky mi to příjde děs že ten kašel tak dlouho trvá.

kalimero11
17. únor 2010

Peťo, tak to je síla, že všude ta vyšetření probíhají jinak. 😠 Třeba bych to po dvou hodinách měla už OK. 😠 Jinak tu cukrovku jsem už asi měla i v prvním těhu, ale to se na tohle vyšetření nechodilo. Holka při narození měla 4200g a ještě jsem měla zmnožení plodové vody (4l). To jsou i příznaky těhucukrovky. Před porodem mne hospitalizovali a porod mi vyvolávali.
Nejsem řidička, bojím, bojím.... Ale řidičák má od čerstvé plnoletosti. Nějak nevím, k čemu. 😔