Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

saronka
25. lis 2010

tak holky mám po krvácení.. tak super, jen mě svědí furt u jizev..ještě na 2 mám stehy..tak nevím zda se mám snažit je odstranit nebo ne..do kdy mají vypadat??
musím přiznat že se cítím dobře..jedu zase na 100% ale občas si musím odpočinout protože se docela rychle unavím, nevím zda je to tím zákrokem..

@maac super že přišla MS 🙂 kdy plánujete snažení??

pettrraa
25. lis 2010

@maac tak to je super že ms přišla sama a kdy začne snažení??
no hele mě to příjde taky divné že mi to dr řekl ale prý kdybych chtěla pak být zase těhu tak prý jak se děloha roztahuje tak ty srůsty sami jako prasknou že jsou jak spuchřelá guma 😀 tak nevím no.přitom první mimon byl kůli těm srůstům jsem z toho jelen.No třeba když dr ví že zatím těhu neplánuji tak to asi nemá cenu řešit 😲 Uvidíme pak co dál.

@saronka to je fajn že se cítíš dobřa odpočívat taky ještě musíš 😉 ty máš samovypadávací stěhy?? já šla asi týden po lapasce na vyndání stehů 😉
tak já mám upečené perníčky i ozdorné 😉

saronka
25. lis 2010

Jojo maji vypadat sami,tak uvidime

maac
25. lis 2010

@saronka v nemocnici mi řekli, že si máme dát pauzu 4 - 6 měsíců, ale na poslední kontrole mi můj gyndař řekl, že budou stačit i 3 měsíce, takže snažit se začnem po novém roce.(leden , únor) Uteče to jako voda a budu se moct pustit do snaženíčka, ale ten obrovský strach, který v sobě mám............hrůza. Co se týče těch stehů, tak ti neporadím,já šla taky stejně jako Petra týden po laparce na vyndání.

@pettrraa jojo, ms přišla sama a pevně doufám, že i ty další budou tak nějak pravidelně, protože jsem s tím měla velké problémy.Snaženíčko začne po novém roce,.(leden,únor) Co se týče těch srůstů , tak tomu taky nějak nerozumím, ale neboj až přijde ta chvíle a budete plánovat miminečko, tak se o tebe určitě dobře postarají a případné překážky odstraní. 🙂

pettrraa
26. lis 2010

@maac tak to Ti budu moc od ledna držet pěstičky aby to brzo vyšlo 😉 😉 😉
Kdepak máme Luci že by už porodila ??? 🙂

kamkucha
26. lis 2010

Ahoj, čtu tady vaši debatu a ráda bych se něco taky dozvěděla, protože jsem 14dní po zároku. Laparoskopie, mimodělož.těhotenství 😖 ale mně doktoři neřekli vůbec nic 😒 ležela jsem v Pardubicích a bohužel, tady je ten personál tak neochotný, člověk se bojí n a cokoliv zeptat! vůbec nevím, jak teď moje tělo funguje, vůbec nevím, kdy budu moc manžela zase potěšit, a už vůbec nevím, kdy se můžeme zase snažit o miminko?!Je to hrozný pocit!Dámy můžete mi poradit, kdy mohu začít zase fungovat?chodit alespoň cvičit a kdy přejdou ty hrozné nálady? 😲 Díky Kamila

halpa
27. lis 2010

Ahoj. Co se týče manžela, tak budeš muset dodržet šestinedělí, potom dorazí menstruace (4-6 týdnů po zákroku) a můžete jít na to 😉 . Se snažením o miminko - každý doktor doporučuje jinou pauzu. Některý 2 měsíce, některý 3 měsíce, já měla dovoleno až po 6 měsících. Mezitím jsem si odpočinula a nabrala síly a nový elán v lázních, tak se to dalo vydržet. A to ostatní poznáš sama podle toho, jak se budeš cítit. Některé holky tady začaly docela brzy, dokonce i do práce šly po nějakých 3 týdnech. Já byla 6 týdnů doma a cítila se po celou tu dobu fyzicky i psychicky hodně špatně. Je to hodně individuální...

kajinkat
27. lis 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, a zároveň Vás poprosit, zda-li byste mi někdo poskytl nějaké bližší informace a zkušenosti o umělém oplodnění. Byla bych Vám moc vděčná! kontaktní email: klaratomsickova@seznam.cz

saronka
28. lis 2010

holky..je možný že bych měla ovulku?? včera jsem měla pocit, ž eji mám..ale říkám si tak rychle po zákroku..no nevím nevím..
@maac no my asi únor taky ti budu držet palce..
@kamkucha já jsem třebas týden po laparce a je mi super, fakt jako kdybych neměla stehy, které furt řeším že nevypadli, tak bych o tom ani nevěděla..jako když něco dělám tak se snáž unavím, ale jinak fakt v pohodě..taky jsem měla mimoděložní ve vejcovodu.

rizecek08
30. lis 2010

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem našla tolik podobných příběhů. Naší dvouleté Elišce jsme chtěli po prázdninách pořídit sourozence, vyšlo to hned druhý měsíc, tak jsme se několik týdnů už těšili na druhé miminko, ikdyž k doktorovi jsem měla jít až skoro po ukončeném 8. týdnu v úterý. Jenže v sobotu jsem začala trochu špinit a když jsem asi po dvou hodinách měla i křeče v podbřišku, tak jsme pro jistotu jeli do nemocnice. Tam mě doktorka vyšetřila ultrazvukem a když nic neříkala, tak mi bylo jasné, že to nevěstí nic dobrého. Pak mi řekla, že nic v děloze nevidí (mimi by už tohle dobou mělo mít slyšitelné srdeční ozvy), tak mě ještě chtěla vyšetřit na citlivějším UZ, jenže i tam to bylo stejný. Nabrali mi hcg s tím, že musíme 2 hodiny počkat na výsledky a ani na krok se nevzdálit z čekárny. Hcg bylo skoro 3 tisíce, následovalo opětovné UZ vyšetření, nyní za přítomnosti 3 lékařů a okamžitá hospitalizace pro podezření na mimod. těh.! Jenze byla sobota a v neděli mi jen ráno odebrali krev na hcg, ktere klesalo, ale pomalu. Ta nedele v nejistotě a strachu byla nejhorší. V pondělí už to bylo ráz na ráz, UZ zkušeným lékařem, který potvrdil z 80% mimoděložní a šup na vyšetření k primářovi, který potvrdil nutnost laparoskopie a před devátou jsem už jela na sál. Vzali mi levý vejcovod a po zákroku jsem se naštěstí cítila moc dobře. A teď měsíc po zákroku už dělám všechno, nic jiného mi ani nezbývá s tou naší malou čerticí doma. Díky Elišce jsem se z toho ale psychicky dobře dostala. Ikdyž mi taky není do smíchu, když je 6 mých kamarádek těhotných a mají termín duben - červen, což bychom měli stejně.
Jsem ráda, že v tom nejsem sama, díky vám. A taky koukám, že co doktor, to jiný nazor. V nemocnici mi řekli klidně po šestinedělí, lépe však po 3 měsících, ale muj doktor mi doporučil nejméně 6 měsíců netěhotnět. Udělaly se mi drobné cysty na obou vaječnících. Takže jsem po 3,5 roku dostala antipilule na 3 měsíce a uvidím, jestli to vydržím do května bez snažení, chtěli bychom tak únor, březen začít "pracovat" na mrňousovi.
Holky přeji hodně zdaru a pevné nervy a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek 🙂

konik28
30. lis 2010

@saronka Ahoj já jsem taky cca 14 dní po laparoskopii měla pocit, že mám ovulaci a první MS přišla až za dalších 14 dní. Ale myslelal jsem si že se mi to zdá!
Jinak já už teď mám druhou MS,ale je to uplně jiný než před otěhotněním. Je hodně slabá, takže je vlastně stejná jako když jsem byla mimoděložné těhotná to jsem to dostala 2x a vlastně jsem vůbec nevěděla že těhotná jsem.
Tak teď mám dost problém jak to vlastně poznám , že jsem těhotná?To si mám pokaždé dělat testy? Je možné že bych mohla být z těch případů, kdy má žena MS v těhotenství a nebo je to znak mimoděložního těhotentsví.

saronka
30. lis 2010

@rizecek08 no to muselo byt hruza,jeste ze to neprasklo,ja 5 dni furt chodila k apolinari.ja jsem 10dni a delam vse jen nebudu ted chodit tancit a prdim na myti oken hihi.ja planuju snazeni cca po 3mes.takze na jare
@konik28 urco testuj kamaradka ze snazilek mela regulerni ms,pak uz ne a byla ve 3mes.kdyz zjistila,ze je tehu,jeji druhe

rizecek08
30. lis 2010

A je zajimavy, jak tu nekdo psal, ze mu dali samovstrebatelny stehy. Na me asi setrili a po tydnu jsem naklusala na vyndani, coz moc prijemny nebylo, ale Eliska me drzela za ruku, tak se to dalo 🙂 Jinak jednu jizvu mam zatim pekne tvrdou a kupodivu na strane nepostizeneho vejcovodu, takze kazdy vecer tlakovou masaz nasucho a pak mazu a mazu, muzu poradit obycejne nesolene sadlo a mast contraktubex a mackat a zmoulat i trochu pres bolest, aby to nesrostlo s podkozim.

saronka
30. lis 2010

@rizecek08 ty mám já 🙂 mají samy odpadnout 🙂 jeden odpadnul po pár dnech..ostatní se drdží.. já na straně pravé kde mi ho brali mám jen dírku od drenu a ten nezašívali..

elana
30. lis 2010

já měla taky zvenka ty vyndavací pokaždé, jednou mi je vytáhl gyndař, podruhé ještě v nemocnici, když mě pouštěli, byla jsem tam týden. Uvnitř samozřejmě vstřebávací.

pettrraa
1. pro 2010

tak holčiny všem co se budou snažit po novém roce o mimi přeji at se to brzo podaříííííí zasloužíte si to mooooooc 😉 😉
to je venku snížu to je super 😀 až na ty silnice teda ☹

rizecek08
1. pro 2010

Mě teda doktor doporučil vyčkat se snažením do května, ale já to teď vidím tak na březen. Aspoň nějaké pozitiva to má, užijeme si naplno zimní radovánky a Elišku mi navíc vezmou příští rok do školky. Taky moc všem snažícím se držím palce a hlavně žádný stres. Bude líp...

saronka
1. pro 2010

@rizecek08 mě doktoři v Apolináři neřekli vůbec nic..

saronka
4. pro 2010

holky..tak mi stehy vypadaly jen na pupíku se drží a nějak mi to tam hnisá..tak asi v pondělí naklušu k obvodní.. je to celé červené a jako nic moc no..dezinfikuju slivovicí

buffinko
4. pro 2010

@rizecek08 teda to čučím, a tuším začínam byť rada, že pri všetkej smole bolo u mňa mimomaternicové jednoznačné a nemusela som prežívať stresy z neistoty ako ty a poniektoré iné kočky tu...bolo to kruté, ale aspoň rýchle 😝
tiež som mala stehy vyberacie, tyzdeň po laparke ich vybrali, našťastie žiadne komplikácie pri hojení neboli, @saronka určo si s tým skoč k mudre, ona Ti ich vyberie - kamoška mala problémy so zahnisaním pri samovypadávajúcich, vybral jej ich doma manžel (je doktor) a potom sa pekne zahojila.

kočky, mne práve končí prvá menzes, bola normálna, dokonca trvá dlhšie, ale čo je čudné, posledné dni pociťujem pobolievanie v podbrušku a vaječníkoch, na začiatku menzes ma aj dosť pichalo napravo (kde zostal vajicovod...) môže to byť zápal? proste na začiatku skoro nič, skôr ma bolí teraz na konci? už som jeleň z toho, čo je ešte normálne a čo nie...sa začínam príliš pozorovať.

buffinko
4. pro 2010

a ešte k tomu testovaniu - asi je dobré sa pri snažení testovať, keďže riziko mimomaternicového v našom prípade je už bohužiaľ väčšia a krvácanie nie je smerodajné. ešte pred týmto tehu som si kúpila ovulačné testy asi 50ks sa mi marí z UK (jeden vyšiel na nejaké 3Sk), takže som sa mohla testovať do aleluja 😀 pekne mi ukázal aj tehotenstvo, znova ich plánujem kúpiť, keď sa začneme snažiť, za tie peniaze.... @konik28 vy ste sa snažili už po prvej MS?

jarka.09
6. pro 2010

Ahoj holky, tak vás po delší době zase zdravím. U nás žádné změny, s termínem porodu to vypadá spíš na později než toho 25., takže žádné stresy. Prcek je stále hlavičkou nahoru, tak cvičíme, ale místa už moc nemá, i tak váhově bysme se snad měli vejít do těch 3,5 kg, tak zkusíme přirozený porod a když to holt nepůjde, tak udělají císaře, ale zkusíme to přirozeně, tomu by zatím nic bránit nemělo. Zuzko, pohlaví jsme si sice říct nenechali, ale více méně tušíme, nebo skoro víme, ale zatím nepovíme - bude to překvápko 😉 SMS pošlu 🙂
Tak se opatrujte, třeba sem ještě nakouknu, každopádně užívejte adventu a předvánočního času, hlavně v klidu a pohodě.
J.

konik28
6. pro 2010

@buffinko ahoj, jo už po první Ms jsme tomu nechali volnej průběh, já jsem celkově byla v pohodě asi už po týdnu po operaci.Takže si myslím že je to hodně individuální a záleží jak se každej cítí.

pettrraa
6. pro 2010

@jarka.09 kočko máš to za pár teda tak mocx přeji at jde porod hladne a těším se až sem píseš copak to je to bude krásné překvapeníčko 😉 😉
kdepak se nám toulá Luci že by už porodila???
a co Ele taky tu dlouho nebyla 😒

rizecek08
6. pro 2010

Ahoj, já jsem se taky cítila dobře hned krátce po zákroku, ale na první MS si ještě chvíli počkám, protože mi doktor nasadil antikoncepci a to tři týdny po laparce s tím, že na MS čekat nebudeme, že bysme se nemuseli dočkat, ať to začnu brát hned. Tak jsem taky zvědavá, jestli MS naběhne, stejně mi to přijde vtipný, takhle jsem se na ní nikdy netěšila 🙂

pettrraa
6. pro 2010

@rizecek08 tak at ms dorazí v pohodě a pak šup na snažení 😉

buffinko
6. pro 2010

@konik28, to áno, ak si sa už cítila ok...úplny súhlas, je to individuálne, každé telo je iné aj psychika spraví svoje...tak držím palce, v podstate sa tehotenstvo ráta od prvého dňa poslednej menštruácie, čiže si už vlastne tehotná 😅 😉 u mňa zdá sa fakt rozbehol nejaký zápal alebo čo, zvykne ma popichávať na pravej strane, čiže "zdravej" strane + to podbruško. dúfam, že sa tam netvorí cysta 😒 možno je to dôsledok kyretu, hm. zajtra idem na gyndu, môj mudr ordinuje len 2x do týždňa, uvidíme, čo povie.

@rizecek08, tiež som sa tešila na túto mrchu, dokonca som zakričala hurá keď prišla 😀 manža nechápal, že čo sa deje...keď som mu vysmiata povedala, že sa teším, že došla mrcha mrchatá, krútil hlavou...

@jarka.09 držím palce k pôrodu, už len pár dní a máš drobca pri sebe 😵 to je krásne. moja spoluležiaca na izbe v pôrodnici rodila tiež koncom pánvovým a malý bol von za 15minút 🙂 skoro trhla aj moju rychlovku - ja som došla na sálu o 14.25 a 14.35 som už ležala zašitá a obvolávala známych...takže veľa šťastia prajem 🙂

saronka
10. pro 2010

@rizecek08 jsme taky zvědavá kdy přijde MS, jako něco jsem měla hned po zákroku nevím zda to brát jako MS pak před týdnem jsem měla ovulku takže počítám příští týden MS no jsem zvědavá.

jinak jsem si myslela, že to mám v hlavně docela zmáknutý co se stalo ale norálně se mi zdálo, že jsem našla // a přišlo mi že jsou divný a bála jsem se, že je to zase mimoděložní..asi mi z toho hrabe 🙂

eleanthis
12. pro 2010

Ahoj holky, vim, ze jsem tu dlouho nebyla... u mne zadne zmeny... predmanza basti pilule, a budeme videt... zatim se nestresuju, zarizujem svatbu, je toho moc... od ledna se navic stehujeme, takze Vanoce budou balici, novy rok budovatelsky...

Jarusko - poslu oznamko, poslu sms..

Vsechny moc zdravim, preju hodne stesti a drzte se, holky

pettrraa
13. pro 2010

@eleanthis no ahoj holka To jsem ráda že je u tebe vše ok a hezky si přípravy na svatbu užívej je to moc krásné.Doufám že nám pak hodíš i fotečky 😉 A super že budete mít nový byteček.Měj se moc fajn 😉 a at mimi brzo k Vám dorazí 😉