Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mar26
2. čer 2009

Ahoj holky,
jdu vás zkontrolovat jestli je další nová těhulka a zase vás trošku podpořit.
Koukám,že zatím ne,ale žádné špatné zprávy také ne.....a přes dovolené atd. se tak hlídat nebudete a určitě to tam spadne 😵 😀

dennisa ty budeš mít teď starosti s novou prací....přeji ti ať se ti tam líbí 😉 ,ale ať tam nejsi moc dlouho 😅 , víš jak to myslím 😉

Mě už se blíží TP i termín loňského potratu a mimoděložního...vlastně to vypadá,že doroka od toho skoro porodím,tak vám přeji totéž a držte se...psychika je prevít a umí s náma pěkně cloumat 😉

dennisa
2. čer 2009

mar, díky za podporu 😉
Já myslím, že se tady s holkama snažíme co to dá, takže se to už brzy musí projevit 😉 😅

Koukám, že TP máš opravdu už za dveřmi, tak držím palce, ať je stále všechno v pořádku 🙂

zuzka.o
3. čer 2009

Mar.. krásné bříško 😵 To je jako Kozina: "Do roka a do dne..." 😀

Mně to nevyjde do roka a do dne, to by se musel stát zázrak a musela bych být už teď těhu. Ale co, ono si nás mimi brzo najde. Nedávno mi manžel říkal, že ho to doteď moc mrzí, co se stalo, že už se hrozně moc těšil na miminko..... holky, měla jsem co dělat, abych se před ním nerozbulela. Od začátku jsme si z toho dělali legraci, abychom to zvládli....

Denni: to je super, že se ti v práci líbí.... a taky ti moc přeju, aby ses tam moc dlouho neohřála 😵 😵 😵

dennisa
3. čer 2009

Ahoj holky.
Jsem nějaká urvaná, teprve přivykám zas na práci, ale zvládnu to a baví mě to 🙂

Zuzko, rozumím Ti...i já po skoro 5 měsících mám někdy slabou chvilku, kdy mi to přijde strašně líto, že to nevyšlo. Mám kamarádku, která tenkrát otěhotněla týden po mě a má už tak krásný bříško a ta představa, že jsem mohla mít podobný.....
No ale my se taky dočkáme, jen máme tu cestu trochu s překážkama...o to víc si pak správný těhotenství budeme užívat a vážit si ho....mám pocit, že je to opravdu dar a zázrak přírody 🙂

zuzka.o
3. čer 2009

Denni: máš pravdu, je to zázrak! Myslela jsem si, naivka, že si to prostě naplánunju a bude..... ale jak jse zjistila, je to vlastně souhra mnoha faktorů, aby se to povedlo. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Pak si toho našeho těhu budeme maximálně vážit 🙂

dennisa
3. čer 2009

Zuzko, to je přesný s tím plánováním. Asi před rokem a půl jsem si říkala...no teď ještě ne, stěhovali jsme se a zabydlovali, pak zas ne, protože byli starosti se svatbou...a pak po svatbě jsem si říkala, tak ok, teď otěhotním, skončím v práci a půjdu na mateřskou...no a ejhle, všechno jinak, teď jsem zas nastoupila do práce a už radši nic neplánuju....

andree01
4. čer 2009

Denni, ja to taky vsechno planovala, rekla jsem si, ze ted uz nebudu a prece ... v pulce cervence mame jet na dovcu mimo CR a radsi budeme do te doby vsechno jeste hlidat. kdybych nahodou otehotnela, tak me ta dovca vychazi prave na nejaky 5-6 tyden...a to se v te dobe teprve na utz objevi jestli se to chytlo spravne nebo nee. Asi doufam, ze s enam to podari hned .... 😀 😉

zuzka.o
4. čer 2009

Andree, kam jedete na dovču? Tam by se připadně mohlo zadařit 😉

halpa
4. čer 2009

Taky jsem měla loni jet na dovolenou, ale místo toho jsem trávila 4 měsíse objímáním záchodové mísy. 😀

zuzka.o
4. čer 2009

Ahoooj Halpiii 🙂 Jak se máš, co Ondrášek, je hodný? Nezlobí maminku jako když byl v bříšku?
Tos měla nevolnosti tak dlouho???? To potěš noha! Ale klidně budu zvracet, jen kdyby už ten prťousek byl v bříšku 😵

andree01
4. čer 2009

Ahoj, mame jet v pulce cervence do Italie na dva tydny. ms ocekavam v pulce cervna a dalsi prave hned prvni den v Italii 😀 (jako na potvoru)...a pri tom mimotehu, jsem sice dostala taky ms, ale pak uz jsem jen spinila a v 6 tt byla lps. Sice tam budeme mit zazemi a lidi, co tam ziji, ale radsi kdyby se to melo opakovat, taki s tim zacneme az v tom cervenci.
Jinak jsem byla u Dr, jak s emu nezdal ten levy vejcovod, sice to tmave tam mam porad, ale tentokrat se nad tim ani nepozastavil a hned rekl, ze to je ceva. A pry jsem gynekologicky naprosto zdrava...no, to jsem byla ale vzdycky... tak uvidime. Takze kdyby me nestrasil, uz jsme na to mohli vlitnout ted a do cervence uz by se v tom lepsim pripade vedelo...
Ale taky si rikam, jestli nebude lepsi se na to vyprdnout a nic neplanovat, prece nekde neni psany, ze to hned pujde a ze zrovna budu mit ovu vlevo... jenze nahoda je blbec... taky se prizpusobujete dovce?

zuzka.o
4. čer 2009

Já si myslím, že když jsi v pořádku, tak klidně můžete začít se snaženíčkem. Přesně jak píšeš, nemusí se zadařit hned.

Já žádnou dovču mít nebudu, tak není se čemu přizpůsobovat. A když vidím, že to hned nebude, tak být tebou, nečekala bych.

dennisa
4. čer 2009

Já taky nebudu mít dovču. Díky té práci, mám 3 měsíce zkušební dobu, tudíž bez nároku na dovolenou. Ale to mi neva, vždyť jsem teď byla víc jak 4 měsíce doma 😀
Příští víkend jedeme na 3 dny do hotýlku na Šumavu oslavit první výročí svatby 😵
Sice to nevyšlo na plodný dny, ale nevadí....

andree, já bych tomu taky nechala volný průběh a normálně bych to zkoušela...a kdyby to náhodou hned vyšlo, určitě to nebude znova mimoděložní 😉

halpa
4. čer 2009

ahoj, Ondrášek je prostě svůj a dává mamince dost zabrat, ale jsem ráda, že ho mám. 😉 no jo, zvracela jsem 4 měsíce, zhubla 6 kilo a říkala manželovi, že má zapomenout na druhé dítě! 😀

hlavně nic neplánovat, a nebo naopak plánovat a těšit se na dovolenou, pak to vyjde 😉 My měli letět na kanárské ostrovy - má vysněná dovolená a přišlo vysněné miminko. 🙂

lucbra06
4. čer 2009

ahoj,jsem tyden po odstraneni vejcovodu z duvodu mimodelozniho tehotestvi,muzu se holky zeptat kdy jste se zacli znovu snazit?Nechapu proc se to stalo 😔 ,mam uz 3letou dcerku tehotenstvi s ni bylo super.

dennisa
4. čer 2009

lucbra - to mě mrzí, že jsi tím taky prošla ☹ Koukám, že to je u Tebe úplně čerstvý...

Tak my jsme se začali znovu snažit po 3 měsícíh od laparoskopie, nechala jsem proběhnout 3 MS a šli jsme na věc. I když např. mně doktor doporučoval pauzu dokonce půl roku...ale to se mi zdálo moc dlouhé a navíc většině holek stejně doktoři doporučili ty 3 měsíce.

V nemocnici Ti neřekli za jak dlouho se znova snažit?

lucbra06
4. čer 2009

no je to cerstvi a boli to ☹ prave ze rika nekdo 3mesice a nekdo 6mesicu,tak asi dyl jak 3mesice to nevydrzim.Hlavne aby prisla MS normalne,predtim jsem mela cyklus tak 33dni tak snad to bude dobre.Tak to se mas ze se uz snazite,mas uz detatko?

dennisa
4. čer 2009

Bohužel ještě dítě nemám. Opět se snažíme už třetí měsíc, tak doufám, že to nebude trvat dlouho, když už je jen jeden vejcovod....O to nepovedené těhotenství jsme se snažili 8 měsíců...
Jinak mně MS dorazila přesně 4 týdny od operace. Doktor říkal, že by měla přijít do konce šestinedělí. Tak uvidíš, jak Ti dorazí...
Až půjdeš na kontrolu, zeptej se svýho dr., jakou doporučuje pauzu. Jsou tu holky, co měly pauzy dokonce kratší 😉

lucbra06
5. čer 2009

bube to dobre 🙂 budem mit kopu deti.u nas to nepovedene tehotenstvi se povedlo hnedky.Takze nejdriv strasna radost ze jo,a pak to zklamani.Tak ti preji at se to povede ,nebo vlastne vsem holcinam snazilkam co nejdrive fazolky tam kde maji byt.

jarka09
5. čer 2009

Ahoj lucbra06,
taky mě mrzí, že jsi tím musela projít. Já jsem 3 měsíce po laparoskopii, mě dokonce řekli, že hned po 1MS po laparoskopii se už nemusíme chránit a můžeme se snažit. No, ale ono to tak rychle zase nejde, první měsíc jsem o sexu nechtěla ani slyšet, druhý už to bylo lepší, teď teprve se začínáme doopravdy snažit. Je těžký to zvládnout, ale asi je fakt nejlepší to moc neřešit, soustředit se na jiný věci a věřit, že to přijde. I když já občas psychuju doteď, a myslím, že mě to jen tak nepustí, takže bych si podobné přednášky klidně mohla odpustit ... 😀

lucbra06
5. čer 2009

opravdu po 1MS?no to je fakt brzo,jdu ve stredu ke svemu gyn.Tak jsem zvedava co rekne,neni lehky na to nemyslet.říkam si že to přes leto uteče,že budou pořad aktivity,dovolená atd....Hlavně mam doma tu moji prdelku tak ta me taky drží nad vodou.Zatim to ale nejde na to nemyset ☹

jarka09
5. čer 2009

Brzo nebrzo, vlastně se ukázalo, že ono to stejně hned potom nejde, já myslím, že to tělo, když by na to nebylo připravený, tak by se stejně otěhotnění bránilo a takhle alespoň nemusím řešit antikoncepci 😉

zuzka.o
5. čer 2009

🙂 Ahoj Lucbra06. 🙂
Moc mi mrzí, že přibyla další holčina k nám do diskuse. Ach jo, to je děs, čím jsme všechny musely projít. Holky, nezdá se vám, že vás to mimoděložní poznamenalo? Já si už nepřijdu tak šťastná jako předtím.

My jsme se mohli začít snažit hned po 1.MS, která dorazila taky načas přesně 4týdny po LPS.Ale jak tady psaly holky, půl roku na čekáná je moc. A ono tělo stejně pozná kdy může otěhotnět.

Ještěže máš tu svojí berušku Nelinku... uvidíš, všechno bude dobré, jizvičky se ti brzo zahojí a než řekneš švec, jsi těhulka.

My jsme si tady s holkama řekly, že budemě na vánoce 2009 už všechny těhulky, tak se k nám přidej 😵

Halpa: takže Ondrášek zlobí, to je ale malinkatý uličníček 🙂 6kg??? To je síla! A kolik jsi vlastně při těhu přibrala?

andree01
5. čer 2009

Zuzko,
prave tuhle jsem manzelovi rikala, ze jsem nejaka smutna od te lps. Fakt. ze nejsem tolik vesela co jsem byla predtim. Nemam ani naladu se jit nekam bavit, momentalne mi je nejlip doma. Jsem byla nedavno s kamoskou si sednout, nevidely jsme se strasne dlouho, jindy sedime do noci a ted jsem sla uz za dve hodky dom... Jsem asi na dusi zestarla... to je des...snad je to jen docasny a je treba se nad to povznest... 😀

lucbra06
5. čer 2009

Je to tak taky jsem pořad doma,nic me nebaví.Příjdu si takova prazdna ☹ Ja když budu moct se snažilkovat třeba od srpna,tak to do vanoc asi nestihnu,ale vam to moc přeju.A je taky možnost se to opakovat?Ale na to se nesmí myslet,že jo.

dennisa
5. čer 2009

Zuzko, mě to mimoděložní taky poznamenalo, nedokážu přesně definovat jak, ale cítím, že se to na mě projevilo...
Například mi poslední dobou opravdu vadí, když se bavím s někým, kdo mě moc nezná a přijde řeč třeba na to, že jsem se před rokem vdala a naprosto každej hned nadhodí otázku...A co miminko, neplánujete?....
Teď se mi to stalo ve středu hned dvakrát....vždycky jen na sucho polknu a odpovídám něco v tom smyslu, že všechno jednou bude. Chápu, že ti lidé to nemůžou tušit, jak mě ta otázka bolí a co mám za sebou, ale prostě mi to není příjemný 😖

zuzka.o
5. čer 2009

Andree, přesně jak píšeš, taková zestárlá. Už to holt není ta prča, co to bývala! Ale snad nás toho splínu dostane mimi.... doufám!

Denni,jj, to mi taky vadí, když o tom někdo začne. Naneštěstí u nás se to docela rozšířilo, co se mi stalo (ač jsem to nechtěla a nešířila jsem to já), tak se mě zase tolik lidí neptá. Ale nedávno jsem byla na velké rodinné oslavě... a bála jsem se,kdo s tím začne. Měla jsem z toho hrůzu!

Luci: taky jsem na tom tak, že mě nic nebaví. Myslím si, že těsně po LPS jsem byla víc v pohodě, než jsem teď. Počítala jsem s tím, že se hned zadaří... jsem blbá, no 😅 A čím dýl to od operace je, tak tím víc jsem nespokojená, nic se mi nechce, nedaří,.... ale tenhle měsíc jsem si to zklamání při příchodu MS zakázala, tak jsem zvědavá, jestli to dodržím. Docela by mi vzpružila nová těhulka tady... kdo se hlásí? 😀

dennisa
5. čer 2009

Jééé, já bych se přihlásila hned, ale tuším, že mi to je prd platný, já si ještě asi počkám. Ale taky bych tu už chtěla číst, jak se to některé z Vás povedlo a je všechno v pořádku 🙂
Holky ze dřívějška tu těhotný jsou nebo už mají mimi ,to jo...ale teď bych taky chtěla vidět nějakou těhulku z nás, co jsme tu cca od toho Nového roku.

Holky, snažte se pořádně!!! 😝 😀

seb
8. čer 2009

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak se trošku připomenu, možná si někdo vzpomene ještě ... v říjnu 08 mimoděložní těhu - prasknutý vejcovod, skončila jsem na JIP, v dubnu 09 jsem na testu objevila opět //, bohužel nesíli tak jak by měli, tak jsem si jen oddechla, když o týden později dorazila ms, že to není opět mimoděložní a dnes jsem objevila na testu opět //, druhá je ještě slabounká, ale je hledat jí nemusím, nevím přesně kdy byla ovu, ale jsem buď 8DPO nebo 13DPO, vzhledem k tloušce druhé čátky bych radši byla teprve 8DO ... kééééž by to už konečně vyšlo 😔

misa1982
8. čer 2009

Ahoj holky ja jdu ve stredu na velky ultrazvuk ve 20tt pak vam napisu jak jsem dopadla a prskam tady na vas strasne moc bacilu tehotenskych samozrejme! 😵 😵 prskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk,prskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkprskkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Jinak ja jsem jedna s mala ktera jsem otehotnela hned po prvni ms a vubec jsem s tim nepocitala a byl to trosku sok!
Tak vam preju at se brzo zadari 😉 🙂 😉 🙂