Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
14. zář 2009

Já jdu v 6tt+ 0 a hned budu hlásit, co bylo a nebylo vidět a kdy mám přijít na další kontrolu. Tak se můžeš podle toho pak zařídit. Když jsem sestřičce řekla, že jsem po mimoni, tak prý ať klidně přijdu už zítra (v úterý), tak by zas až tak brzo asi nebylo.

ELE, ale je to nekonečný, co? Já jsem strašná netrpělivka. Už bych měla ráda pupek, věděla co to bude a rodila 😀 😅 😅 😅
Budte chtít vědět, co to bude? Přebíhám, já vim 😅

matulik284
14. zář 2009

ahojte 🙂

ako tak citam tak kazda z nas to mimotehu prezivala trochu inak...ja sa tiez teraz bojim co z tohto bude..

Holky vy mate aj teraz ked ste tehu bolesti ako ked mate dostat ms? Lebo ja mam stale pocit, ze to uz idem dostat a stale nic.

zuzka.o
14. zář 2009

Ahoj Matulik.... teď už jenom občas, ale do teď to bylo často a pocit jako by každou vteřinou se měla mrcha spustit. Bylo to teda dost nepříjemné.

matulik284
14. zář 2009

Zuzi no ja mam teraz presne taky pocit uz druhy den...ako by sa mala kazdu chvilu spustit

zuzka.o
14. zář 2009

A nezkusíš testík? 😉

matulik284
14. zář 2009

skusala som v sobotu a bol negativny....tak chcem este pockat aspon do stvrtka...je dost mozne ze som mala ovu okolo 20 -21dc

pettrraa
14. zář 2009

ahojky holky jsem tu poprvé.Jmenuji se Petra je 31 let a mám dva krásné a zdravé synáčky Tomíka 7 let a Jakoubka 3 roky.A s manželem jsme se rozhodli ještě pro jedno dítko snad tu vytouženou holčičku 😵.17 srpna jsem zjistila že jsem těhu byla jsem strašně štastná protože se to povedlo po měsíčním snažení ale večer jsem začla krvácet tak jsem hned 18.8 šla k mému gyn ten mi udělal těhu test a byl pozitivní jako dva které jsem si dělala doma sama vyšetřil mě a řekl at se objednám na Utz tak mě vzali hned 19.8 ale bohužel na utz nic neviděli a tak si mě tam radeji hned nechali měli podazření na mimiděl těhu ☹ udělali mi druhý den krevní test ten hcg v krvy prokázal těhu tak jsem měla radost no ale že se musí ještě tedy počkat zda se mimi na utz ukáže.Čekali jsem do22.8 zase na krev a na utz ale v krvy hcg kleslo a na utz nic nebylo takže to bohužel to mimiděl těhu bylo ☹ udělali mi laparoskopii vzali mi pravý vejcovod jinak jsem měla prý srůsty po ptrní porodu dělali mi císaře.Takže ted mě vše vyčistili a doporučili na mimi pracovat za 6 měsíců byla jsem smutná že tak za "dlouho".Ale můj gynekolog mě potěšil více a řekl mě že stačí počkat 3 měsíce 😵
Tak se chci zaptat vás myslíte že ty tři měsíce postačí? není to brzo?Díky za rady

eleanthis
14. zář 2009

ahoj peti - mne doktori v nemocnici rekli - pockat na prvni ms, ktera prijde do 6 tydnu a pak jeste jeden cyklus neotehotnet a pak uz muzeme. takze to trvalo v podstate 2 mesice, nez jsme mohli a taky se vse povedlo 🙂, pul roku je zbytecne moc, kdyz jsi nemela zadne komplikace.

matulik - drzim ti palce, pri tehotenstvi jsou pocity na mrchu vetsinou u vsech, trvaji vetsinou 14 dni, nekdy cely den, hodne v noci a mrcha nikde, to jak se prokrvuje deloha, do ktery se uchycuje mimi. po 14 dnech vetsina lidi hlasi zlepseni, "bolesti" - spis je to takovy tlak nebo pocit v brise, ze to prijde, uz trvaji jen chvili, parkrat za den, u nekoho uz pak vubec, pak uz zase citis jiny veci :D
podle me jsi potencialne v tom a moc ti drzim palce 🙂

eleanthis
14. zář 2009

zuzi, ja budu 6+0 az pristi stredu... stejne me to stve, jak dlouho to trva, rodit se mi teda nechce :D ale uz bych mela tu prukazku, verim, ze pak se clovek bude citit tak nejak lip :D

jinak ja budu chtit vedet, co to bude, v pripade holky bude asi boj o jmeno, tak je treba se pripravit a vyjasnit si to predem 🙂, ale to fakt predbihame 🙂

jinak holky, jak dostanete prukazku, nezapomente navstivit svyho zubare, pokud mate cekacku, tak uz volejte ted, ja uz jsem objednana na 22.10 a taky je dost dulezity vysetreni stitny zlazy - coz malo lidi vi, dostala jsem se na stitnou nahodou kvuli podivnym priznakum podivny "nemoci" a doktorka mi to tam rekla a visel tam i velkej plakat s tehu zenskou. priznaky blby zlazy jsou unava a deprese, coz pri tehu muze prijit normalne, ale nasledkem je poskozeny dite :( , takze sup tam 🙂 - jde o test krve

pettrraa
14. zář 2009

Elenthis díky.No uvidíme můj manžel má docela strach a chce radeji počlkat až do unora ale já bych chtěla tak v prosinci na mimi začít pracovat tak snad ho překecám 😉
Jinak všem snažilkám moc přeji at se brzo na testíku ukáží // 😉
a všem těhulkám pohodové těhu 😉
když jsem čekala první mimi tak jsem byla u dr dost brzo v 5tt a ona mi koza řekla že mám bezplodové těhu což jsem čučela co to je nic mi neřekla a rovnou mě poslala na vyčištění ale v nemocnici mi těhu potvrdili a pozvali mě za týden a už bylo vidě více.pak kolem 3 m jsem krvácela tak jsem 3 dny ležela v nemocnici a pak do konce těhu bylo vše ok.Jinak se teda zadařilo po 2 měsících.
U druhého těhu bylo vše ok od začátku do konce jen nám teda trvala půl roku než se zadeřilo ale hlavně že se zadařilo 😉
no a ted po měsíci to vyšlo ale rychle skončilo no 😢

matulik284
14. zář 2009

ele dakujem si zlatucka 🙂 tak snad ta mrcha nedojde 😉

ahoj pettrraa 🙂 to je uzasne ze mas dve krasne deticky..pajem ti aby sa podarilo aj to tretie...a neboj sa, mne lekar v nemocnici povedal, ze sa mozeme snazit uz po mesiaci...a moj gynek...ze po 3 mesiacoch.

eleanthis
14. zář 2009

peti - nehazej flintu do zita, ono to prijde 🙂 mimotehu mohlo byt nasledkem srustu po cisari, pokud ti to v brise vycistili, neni duvod, proc se bat. mozna budes mit po laparce bolesti pri ovulaci, vetsina z nas je ma dost silne, tak aspon budes vedet, ze ktery strany vajicko jde a bude se ti lepe planovat tehu 🙂 - je treba ze vseho zleho vytezit to nejlepsi 🙂

pettrraa
14. zář 2009

holky díky za podporu 😉
zatím jsem to nedostala můj gyn říkal že mám normální 6ti nedělí a pak mám očekávat menzes tak jsem teda na to vědavá.Dříve jsem jí měla docela nepravidelnou jednou po 30 dnech pak po 33 dnech.No taky si říkám že je dobře že mě vyčistili. 😉

eleanthis
14. zář 2009

holky na diskuzi tehuli je holka, co zacina 6tt - vse ji doktor potvrdil a navic ji vydal i tehu knizku 😲

pettrraa
14. zář 2009

hm to docela brzo má i knížku tak aby měla těhu v pohodě. 😉

jarka09
15. zář 2009

Čau baby, tak vás zase po delší době zdravím!!! Tak teď po dovolené snad zase bude více času sem nakouknout.
Andree: uvidíš, že už to konečně klapne. Taky sis tu smůlu už vybrala! Přeju, aby i ty problémy doma - co jsi naznačovala- se vyřešily a taky zkoušky aby byly úspěšný. Teď už jen to dobrý 😉
Petro, vítej. Půl roku je dlouhá doba, já osobně věřím tomu, že když je tělo připravené, tak otěhotníš i dřív, a když ne, tak se to prostě dřív nezadaří. Takže klidně zkoušejte a buď to vyjde dřív a nebo si ten půlrok počkáte, ale já když se na to dívám teď zpětně, tak já jsem sedm měsíců po laparoskopii a docela to uteklo.
Holky, teda musím přiznat, že vám to diskutování o miminkách, těhotenských příznacích atd. docela závidím. No, budu se muset nad sebou zamyslet 😉 Já totiž vždycky všechno dělám až na poslední chvíli, tak si s tím vánočním termínem dávám na čas 😀

misa1982
15. zář 2009

Ahoj holky tak ja jsem dostala tehotenskou prulkazku az ve 3.mesici a pri prvni kontrole jsem se bala aby bylo mimi tam kde ma byt a pak toho ze mi doktor vynada ze jsem otehotnela moc brzo vsak vite!Ale oboji bylo v pohode na ultrazvuku bylo videt srdicko a to jsem byla 6+neco a na to druhe mi jen rekla doktorka aspon vidite ze to jde! No a za par tydnu budu mit maleho u sebe ja uz nse tak tesim i kdyz ted ten konec je des.....Jo a jmena mame Jakub nebo Ondrej jeste se tatinek nerozhodl..... 😉 😉

pettrraa
15. zář 2009

ahojky no taky si říkám že půl roku je dost no uvidíme.
Míšo Jakub je moc krásné jméno 😀 my máme taky Jakoubka 😀 ale Ondra je taky krásné toho má sestřenka.
A máme Tomáše po tatínkovi 😉 Tak moc přeji at porod je v pohodě bez problémů a máš brzo malého u sebe 😉

zuzka.o
15. zář 2009

Ahoooj holky 😵

PETRA: my jsme se mohli začít sanažit po 1.ms, ale trošku to zkomplikoval zánět, tak jsme se snažili po 2.ms (od konce března) a v srpnu se zadařilo.... Držím moc palečky a vůbec nečekej těch 6měsíců. Je to ztráta času a nervů. Tělo si samo řekne, až bude připravené 😉

ELE: teda, v 6tt se mi zdá průkazka sakra brzo!

MISA: krásná jména... brala bych obě 😉 Těžké rozhodování 😒

JARKA: no jo,pospěš s tím plánováním, Vánoce jsou tu cobydup .... už tady chci číst, jak testuješ, jaký máš příznaky..... 🙂 😉 😵

MATULIK: držím palce, ať jsou na testíku // a ty se k nám připojíš 🙂

zuzka.o
15. zář 2009

Holky, dneska je mi od rána blivno! Trvalo to pěkně dlouho než jsem se odhodlala sníst suchej chleba..... že by už teď nevolnosti??? 😲 není to brzo? 😅 😕

matulik284
15. zář 2009

ahoj zuzi 🙂

podla mna to nie je skoro....kludne ti moze byt zle, zacinas mat priznaky 🙂

eleanthis
15. zář 2009

zuzi - ja uz to taky cekam, dneska jsem si dala actimel - zacla jsem kvuli tomu nachlazeni... vsak vite, ve skolkach a skolach se bacily :D.... - a pak jsem cekala deset minut v koupelne, jestli se pos... nebo pobliju.. no neprislo ani jedno nastesti, ale bojim bojim... 6tt je prej takovej meznik, kdy clovek zacina zvracet... no ZUZI nekdo to zahajit musi :D

eleanthis
15. zář 2009

JARUSKO, kdy cekas asi OVU? nam tu na baraku zrusili postovni schranku a jak jsem nemocna, nevim, kam se dostanu ti poslat balicek :D tak at to stiham!!!

eleanthis
15. zář 2009

matulik -kolikaty den dneska jsi?

matulik284
15. zář 2009

ahoj ele...dnes som 34dc...ale stale mam pocit a tlaky na mrchu

eleanthis
15. zář 2009

a nebudes uz skouset testit? mozna jsi mohla aspon zkusit sehnat ten test s mene jednotkama 🙂, tlaky a pocit na mrchu je priznakem tehu :D

eleanthis
15. zář 2009

matulik - 14 dni od ovu uz by mohlo byt neco videt!

andree01
15. zář 2009

Ahoj holky, teda vy me s tema priznakama desite...ja nema skoro zadnej, teda zacinam se pene zadychavat do schodu... ale jinak nic. bricho dneska v noci taky dobry. rano jsem delala test, tak tehu carka silnejsi nez konstrolni. rano jsem byla na krvy, takze zitra odpo budu vedet. jsem se ptala, zda si jde koupit odber a zjisteni hcg, tak stoji to 150+85 kc za odber. Tak uvidim jak mi to zitra dopadne. jinak utz nechavam tedy az na pristi utery.

zuzka.o
15. zář 2009

ELE: hm...tak to asi brzo zahájím.... protože pocity na blindění mám od rána. Teď jsem se přemluvila a skočila si do pekařství naproti pro něco k jídlu. No, teda pachy uvnitř nic moc.... tak jsem si koupila croisant s čoko a celozrn.rohlík. Natlačila jsem cro.... a udělalo se mi trochu líp...tak hurá!

To je fakt, 14dní od ovu by už mělo být něco vidět 😉

ELE a jak je? Už je to lepší?

jarka09
15. zář 2009

Veru, tak kolem 19. tož si pospěš 😀 jinak se zase usexujem, abysme něco neprošvihli 😀 😀 😀