Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

eleanthis
25. lis 2009

tak jsem vcera byla u obvodni, at mi to cely vysvetli.... no a spis me teda jeste vic vydesila, nez uklidnila.... cysty normalne se delaji a nicemu nevadi pri ovulaci - kdyz to prdne, vypadne vajicko a nic se nedeje. jenze mne se udelala cysta na nejaky zilce, ktera ji zasobuje krvi. kdyz to prdne, tak bud to vytece a zilka se zaceli. nebo to vytece a zilka bude dal krvacet do bricha ---- stejne jako u mimodelozniho. takze parada... jsem zvedava, co mi v pondeli reknou v nemocnici. jinak jsem si vyzadala neco na bolest, rekla bych, ze je to den za dnem horsi. :( asi se to zvetsuje. blba cysta!

zuzka.o
25. lis 2009

ELE: ty si taky musíš všechno vyžrat! Známá mívá taky cysty, ale to je prý naprosto normální, že během cyklu prostě zmizí. A ty musíš mít tu speciální na žilce!!! Ach jo! Tak snad prdne a zacelí se: Budu moooc držet palce!

PETRA: ahoj.... tak hodně bumbej čajík, ono se ti to srovná. Já teda po laparce měla MS skoro jako hodinky.... 28-29DC.

Je mi celkem fajne, manža občas zlobí, tak si to teď nějak víc beru nebo co..... když jde v telce něco dojemnýho, už mám plný oči slz,.... zkrátka ty hormony ale dělají divy. Jindy by to se mnou ani nehlo..... tak doufám, že se to časem ztratí, nemám moc ráda "plačky" (teď bych teda mohla na pohřbech dělat profi plačku).
Nic se neděje, dny ubíhají, na kontrolu jdu až příští pátek 4.12., přijde mi to už dlouho co jsem prcky neviděla, kdybych už cítila pohyby .... tam se pak objednám na velký UTZ. Fakt to letí..... vždyť v pátek začínám 17tt!!!!! 😲 😲 😲

eleanthis
25. lis 2009

zuzi - ja uz se tesim na novy fotendy a taky az nam povis novinky z kontroly 🙂

jo, ja musim mit proste vzdycky neco extra... nevim, od rana se citim docela dobre, vcera odpoledne a vecer to fakt strasne bolelo, ze jsem si vzala neco na bolest a ted mi prijde, ze je to nejak podezrele dobry... tak nevim, co si myslet... pockam do patku a pak bych se treba jeste na pondeli pred tou komisi u primare objednala ke sve doktorce, aby zkontrolovala, zda to tam porad je... at nejsem za blba pred primarem, kdyby to nahodou zmizlo :D to by bylo husty... jinak prej za to muzou ted ty hormony

larri
25. lis 2009

Ahoj holky,
moc vas zdravim,nevim co je u vas noveho.Doufam,ze se tady mate dobre,tehulky se zakulacuji a snazilky se snazi.

Ja od vcerejska picham injekce,v pondeli jdu na utz a snad v sobotu by mohl byt odber vajicek.Uvidime,jak to ted vsechno dopadne.

Vim,ze to nejak neovlivnim,ale pokud mne ma ten nahore aspon trochu rad,tak snad se konecne taky dockam.

zuzka.o
25. lis 2009

Ahoj LARRI: moooc držím palce, ať ti to vyjde hned napoprvé a taky se můžeš s náma kulatit 😉 V sobotu na tebe budu myslet.

ELE: to je rozumný, zajdi si ještě ke své doktorce, ať se na tebe znova koukne. Můžou za to jaký hormony? Jako že jsi byla těhu .... tak ten škok, že už nejsi těhu?????

pettrraa
25. lis 2009

ahojky Ele určitě si ke své dr zajdi moc ti přeji aby to samo zmizelo mrcha jedna 😠
zuzi to je normální že jsi plačtivější mě to bohužel od prvního těhu ještě nepřešlo 😀 jsem plačka děsná ☹
Lari kočko tak mooooooc držím pěstičky at vám to vyjde a na první pokus a rovnou dvoujčátka 🙂

zuzka.o
25. lis 2009

PETRA: ...ježiš nestrááááááš.... já necuuuuuu být plačkáááááá 😀 😀 😀

eleanthis
25. lis 2009

zuzi - jo prave ty vykyvy hormonu, ze doslo k potratu a tak, vykyvy v sestinedeli :( ale jak rikam - dneska si prijdu o moc lip, vcera to bylo fakt strasny, nemohla jsem se ani poradne narovnat a ted mam fakt dobry pocit, ze je to lepsi... tak snad se neco pohnulo 🙂 fandim si

larri - moc drzim palce!

larri
25. lis 2009

Ja jdu na treti pokus ☹ ,ale jdu si pro dvojcatka. 😉

pettrraa
25. lis 2009

Lari tak do třetice se to určitě podaří a dvojčátka se pořádně u tebe zahnízdí 😉 moc moc moc držím pěstičky
Ele to je super že se cítíš lépe

jarka09
26. lis 2009

Čau holky!
El:taky ti fandím!
Lari: tentokrát to vyjde, tolik pěstí, co ti tu budeme držet musí přinést štěstí 😉

zuzka.o
26. lis 2009

Ahoooj holky... na email mi přišel boží vtip 😀

Veverka sedí na stromě a louská oříšky.
Rozlouskne první - stříbrné šaty.
Rozlouskne druhý - zlaté šaty.
Rozlouskne třetí - svatební šaty.
Veverka se rozpláče, schoulí se na větvičku a vzlyká:

" Se kvůli zasraný pohádce ani nenažeru.. "

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka.o
26. lis 2009

LARRI: jasněěěě.. dvojčátkaaaaa..... budu ti držet palce 😵

ELE: je fajn, že se už cítíš líp, třeba to fakt prdne a bude dobře. Takový štěstí v neštěstí 😉

larri
26. lis 2009

Holky,dekuji moc,moc.

Az budu vedet neco noveho,dam vam vedet.Mam teprve treti injekci a je mi divne. ☹

zuzka.o
26. lis 2009

LARRI: drž se ... děláš to pro miminko/ka. Minule ti bylo taky takhle divně?

larri
26. lis 2009

Pri prvnim mi bylo jeste hur,ale sezrala bych i vola.

Pri druhem to byl opak,nemela jsem vubec na nic chut.Ale dneska jsem sla jeste na krev,na predoperacni,tak proto.Ja kdyz si rano nedam kavu,tak to nestoji cely den za nic.

Mam celkem vysoke davky,tak asi proto,ale mam je vzdycky.

No prave,porad si rrikam,co bych pro to mimi neudelala.Kdyby aspon clovek vedel,ze to vyjde.

Ale budu myslet pozitivne,takze ted to vyjde. 😉

Vy se drzte a uzivejte slunicka,dokud jeste sviti.
Ja chci jit nakupovat jeste posledni darky,at se v prosinci nemusim potit v tech obchodech plnych lidi.Budu jenom koukat na telku,budu na netu a odpocivat. 🙂

zuzka.o
26. lis 2009

LARR: tak ať ti je už dobře..... a nestresuj se, určo to dopadne dobře. Víš co se říká.... napotřetí to vyjde.
😉

eleanthis
26. lis 2009

tak jsem se objednala na pondeli pred tim primarem jeste ke svy gyndarce, at koukne, jestli tam ta cysta porad je... tak kdyz uz nic, aspon nebudu vypadat pred primarem jako blbec, ze tam strasim, zatimco cysta uz je davno ta tam 🙂.. v opacnym pripade tam budu opravnene...

nicmene vcera se jeste nejaky boleni udalo, ale roznodne to nebylo jako v to utery.. dneska to taky vidim jako docela dobry. tak kez by! no... kdyby tak kazdy mel doma svy soukromy sono :D

Larri - jsem fakt zvedava a moc ti drzim palce. pak uz si to budes jen uzivat! a muzu se zeptat? - ted beres injekce na podporu ovulace, v sobotu ti budou brat vajicka a kdy se to pak dava dovnitr? at vime, jak cekat.

ja jdu dneska kouknout na zbyly darky, jeste pak v patek... kdyby se nahorou v po rozhodli k operaci, tak pak uz nekoupim nic :( tak aspon takhle 🙂 a taky chci uz zacit zdobit byt - nakoupila jsem haldu retezu :D uz se tesim

larri
26. lis 2009

Ele,ja neberu injekce kvuli ovulaci.

Pichaji mi injekci nebo si to muzes pichat sama,ale ja jsem srab kvuli stimulaci.Normalne prirozene mas jedno vajicko,ale pri IVF te nastimuluji,aby jich bylo vice.
Dam ti priklad z posledniho IVF.Po stimulaci jsem mela 21 folikul,jsou to jakoby skorapky.To mi pri punkci vezmou a zkontroluji,jestli v nich jsou vajicka nebo prazdna.No a pak vsechna vajicka oplodni ze spermiemi partnera a ceka se,jak se budou vyvijet.
Ja mela z tech 21 foliku jen 12 vajicek,za va dny jsem mela 4 a nakonec jen dve.Ostatni se prestanou vyvijet a jdou pryc...... ☹

Kdyz ti zustane vic oplodnenych vajicek,zamrazuji se.Ja mam problem,ze celkem dobre na leky reaguji,ale pak vajicka nestoji za nic.Tak jsme ted domluveni,ze nemuzu jit na odbery vajicek drive,jak 12 den,aby stacila dozrat.A jeste k tomu,nam budou delat ICSI z pulky vajicek.Takze mi nenechaji vajicka a spermie v misticce,ale vezmou vajicko,ocisti ho a podivaji v cem je problem.Vyberou tu neeeeeejhezci jedinou spermii a oplodni.

Vychazi mi odbery az na dalsi sobotu,ale jeste uvidim v pondeli,jak dopadne utz.Tam se kontroluje,jestli jsou ve vajecnikach nejaci folici.To vlastne vidim na obrazovce,vajecnik a nekolik malych cernych kulicek.
Podle utz ti urci odber a pak podle embryolozky se urcuje transfer.Minule jsem ho mela 3 den,zalezi jak u koho a jak jsou vajicka kvalitni.

Doufam,ze jste to aspon trosinku pochopily,spatne se to takhle vysvetluje.Kdyz mi to pri prvni navsteve rekla dr.,tak jsem prisla domu a rekla jsem priteli,ze bych vubec nevedela co mi rika.Ale dr.pochopila,ze jsem tam poprve,tak mi to dokonce zacala kreslit na papir pro moji predstavu. 😉

jarka09
26. lis 2009

Larri, tak to je dobrý, že ti to takhle vysvětlí. Myslím, že vzhledem k tomu, že už jsem o IVF taky něco načetla, tak tomu docela rozumím - díky za výklad. Jen to ICSI - to je to, že ty vajíčka zkoumají a pak už se nedají použít?

larri
26. lis 2009

Ne,ne prave,ze u ICSI by mela byt vetsi sance.Pouziva se to predevsim,kdyz ma problemy chlap.Vybere se nejlepsi spermie.Ale delaji to,kdyz ma nekdo problem jako ja.

jarka09
26. lis 2009

aha, aha, tak to už jsem zase chytřejší... takže to je jasný, že tentokrát to klapne 😉 Takže teď být hlavně v pohodě!

zuzka.o
26. lis 2009

LARRI: ty brďo.... to je ale věda. Díky za vysvětlení, hezky a srozumitelně jsi to popsala. Paráda! Teď aby to vyšlo, vajíček bylo co nejvíc a taky jich co nejvíc přežilo oplodněných. Moooooc na tebe budu myslet... ufff.. musít to sakriš už vyjít, ne?

ELE: bezva, že jsi objednaná. Budeš klidnější a budeš vědět, jak na tom jsi až půjdeš k primáři.
A teda se úplně stydím. Máme jenom 2dárky na Vánoce... 😖 a žádný nápady! Na vyzdobení bytečku se taky těším....... a na salát a kapra..... a pohodičku ... a pohádky....jůůůů 😵 😵 😵

jarka.09
26. lis 2009

Zuzko: ty vaše dva dárečky myslím bohatě stačí 😵

zuzka.o
26. lis 2009

JARUŠKO: to máš pravdu 😅 😀 ...už se tam začínají sakra roztahovat, roste mi břicho jako blázen, snad každý den je větší a větší!!! 😕

pettrraa
26. lis 2009

ahojky leri pěkně jsi to popsala tak moc na tebe tady budem myslat a určo se zadaříííííí
Ele to je dobře půjdeš ke své dr a pak se uvidí
Zuzi koukla jsem do tvého albíčka jsi pěkně hubená no tedy byla jsi 😀 už ti bríško pěkně vyskočilo doufám že jsem tě neurazila 😉

larri
27. lis 2009

Holky,vim,ze pisu brzy,ale divejte se v nedeli na STREPINY.Bude tam,jak opilec srazil a zabil holcicku.
Byla to dcera me zname,ktera mne podporuje pri kazdem mem pokusu. ☹

zuzka.o
27. lis 2009

PETRO: vůbec jsi mi neurazila, bříško mi teda sakra narostlo od té posl. fotky, jsem si pořád říkala, to jako budu do 6.měsíce s dvojčatama bez břicha??? A najednou tohle nadělení 😀 😀 😀 Už ani na břiše spát nemůžu.... ale teda bylo to focený večer a to ho mám hrozně nabaštěný, nabumbaný, tak je o trochu větší než ráno..... ale už to není špek, ale začíná to být bříško... vždyť jsem už 17tt!!!!! 😲 A když jsem si přečetla, jak má být prcek v tomhle týdnu velký, tak mi omylo, jako jak se mi to tam sakriš vejde 2x. 😅 😀

LARRI: budu se dívat..... to je strašný! A určitě mu to v pohodě projde, co?! 😔

zuzka.o
27. lis 2009

ELE: v pondělí ti moooooc držím palečky, ať to vyšetření potvrdí, že to prasklo a je vše už v pořádku. 😉 😵

larri
27. lis 2009

Zuzi,
predstav si,ze ten ridic zabil 10letou holku,Zranil 2leteho brachu a tatu.Znama s nima nebyla.Jeli na kole k babicce a stalo se to na zacatku prazdnin.
Znamou jsem dlouho nevidela a kdyz jsme se potkaly u nas v praci,tak prvni co bylo,ptala se mne,jak jsem dopadla.Nevedela,ze jsem mela mimodelozni.A mi v te chvili vyletela slza a rikam.:Ja jak ja,ale co ty? Rozpovidala se a rikala,ze vi,Vandu ji nic nevrati,ale on,at si to odsedi.
No a on dostal za to vsechno 3,5 roku.Uz jednou takhle nekoho srazil,ale ten to prezil.

Nejvic je z toho spatny od te male tata.Pry meli umrit vsichni,aby dostal poradny trest.

No a maji nejakou advokatku,ktera se rozhodla tohle resit pres media a je nejaka petice,aby se tyhle pripady trestali prisneji.

Muze se stat kazdemu z nas,ze nekomu nechtic ublizime pri autohavarii,ale kdyz nekdo opakovane chlasta a ridi,pak dostane za to tak malo,je to vysmech.

Vidite,my tady bojujeme,at mame mimi a potom nejaky blbec vam vsechno znici. ☹