Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarynek
21. led 2009

v úterý....právě že si teď nějsem jistá, ovulaci asi neví nikdo kdo má....mám za sebou jeden MA, takže tohle je druhá rána pod pás....

shelly818
21. led 2009

halpa:Dakujem...dúfam,že všetko bude ok a nám sa konečne podarí vytúžené bábätko...a gratulujem k tomu tvojmu 🙂 ...pekne sa kotúlaš,pozrela som foto 😎 ...už aby som sa aj ja takto gulatila 😉 ...ešte raz dakujem
Vzhúru do toho..🙂))))

zuzka.o
22. led 2009

halpa: Doktor má na mimoděložní podezření, všechny příznaky sedí. Našel mi cystu, o které se domnívá, že by to mohlo být oplodněné vajíčko. Prý levý vaječník. Mám pozitivní testy (5ks), špiním už týden, mám vysokou sliznici a mimi v děloze pořád není (jsem 5tt+6+dní). Nic mě nebolí... včera mi brali krev, uvidíme, jak to bude s HCG. Kamarádka tím prošla v listopadu, jí ale objevili mimo až v 8tt, takže to bylo za 5minut 12, už začala krvácet, měla bolesti. Když byla v 6tt, taky mimi v děloze nebylo a šipnila,....

halpa
22. led 2009

zuzko - strašně moc bych ti přála, aby se to jeho podezření nepotvrdilo, ale jak píšeš, příznaky docela sedí. Všechno ale ukáže výsledek hcg. Pokud se to potvrdí, přeju hodně sil. Budu držet palečky.

Jinak holky, já už jsem to tady psala několikrát, takže se budu opakovat, ale opravdu vřele doporučuju lázně. Jsem si jistá, že mi k tomu dnešnímu malému zázraku, co se chystá už za měsíc ven, hodně ale hodně pomohly. Neotěhotněla jsem sice tak rychle, jak některé holky tady, ale přece jen se povedlo. Takže která má chuť si odpočinout, nabrat síly a trochu "pohnojit" půdo pro miminko, nebraňte se lázním. 😉

zuzka.o
22. led 2009

Halpa: tak jsem zpátky z vyšetření u jiné doktorky, hcg mám 76, což je málo. Myslí si, že to klidně mohl být zamlklý potrat, ale jistá si ničím není. Prostě si chce krýt záda a na tu laparku mě poslat. Nikde mi nic nebolí,... jo a sliznici mám prý nízkou, tak to nechápu, protože doktor mi včera říkal, že je vysoká! Fakt nevím, co dělat. Na laparku bych měla jít buď zítra nebo v pondělí.

mar26
22. led 2009

zuzko - mě taky nejdřív udělali jen laparku,protože sice viděli nález na vejcovodu,ale nebyli si jistí jestli je to mimi. Protože jsem byla po revizi (jedno mimi v děloze a druhé mimo). To ti udělají jen jednu malou dirku do pupíku a kouknou kamerou a pokud to bude mimoděložní,tak rovnou odoperují. Po té laparce si myslím, že by jsi šla tak za dva dny domů,pokud by to byla laparo s odstraněním vaječníku,tak asi tak za 4-5 dní.
Ale je divné,i kdyby to bylo zamlké těhu,že není nic v děloze...na revizi nebo že by jsi nezačala krvácet,aby mimi odešlo. Oni ti udělají stejně určitě ještě další kontrolní utz.

zuzka.o
23. led 2009

mar26: špiním, to jo, doktorka říkala něco v tom smyslu, že to asi bude mimoděložní a současně zamlklé.... mám z toho hlavu jak pátrací balón. Každý doktor tvrdí něcojiného, nejlepší bude, když se do mě kouknou. To pak bude jasno.

zuzka.o
23. led 2009

A ještě jedna blbá otázka 😅 ... dělali vám před laparoskopií klistýr?

halpa
23. led 2009

Ahoj zuzko, mě ho nedělali a to jsem tam ležela už dva dny před ní, u akutních samozřejmě nedělají vůbec. Ale dát ti ho můžou. hcg 76 se mi zdá hodně nízké na mimoděložní těhotenství, já ho měla ve stovkách a byla jsem v podobném týdnu jako jsi teď ty (5 tt+4 myslím). Je zvláštní, že tě třeba nevezmou do nemocnice jen na pozorování a neberou ti každý druhý den hcg, proč do tebe chtějí rovnou řezat s tak nízkým hcg. Ale tak snad vědí, co dělají. Holka, hlavně se drž, nestresuj a nebuď smutná. Já věřím, že věci se dějí, protože se tak dít mají, že naše první mimi nemělo přijít na svět, protože třeba nebylo dostatečně silné a bylo by nemocné. Tohle druhé se drží zuby nehty, mamině je zle, vše ji bolí a má snad všechno, co v těhotenství může mít, ale on je zdravý a veliký. Tak se drž, brzy to bude dobré.

mar26
23. led 2009

zuzko - klistýr jsem neměla. Určitě se s nima ještě poraď před tou laparkou.

zuzka.o
23. led 2009

halpa: moc děkuju za podporu, až se vrátím z nemocnice, dám vědět 🙂
Ať jsi ty i miminko zdravé a v pořádku, zasloužíš si to po tom, co jsi prožila.

halpa
23. led 2009

Všechny tady si to zasloužíme, i ty se brzy dočkáš zdravého miminka. 😉

zuzka.o
23. led 2009

děkuju 😉 😵

svena
24. led 2009

Ahojte baby. Ja som svoje mimomaternicove prekonala minuleho roku v septembri 2008. 2 dni na to ako som si na teste nasla // som dostala M, kt. trvala asi dva dni a bola velmi zvlastna a potom asi o 5 dni nato som zacala spinit ale to som vedela, ze som stale tehotna, lebo som si urobila test. Po tyzdni chodenia do nemocnici a uzv a merania Hcg za rozhodli pre laparku. (Hcg som mala stale okolo 500-600) pri operacii mi zobrali lavy vajickovod a vraj pravy bol v poriadku. V decembri sme sa rozhodli opat do toho pustit a na nase velke prekvapenie som zostala hned tehotna. Zial tyzden po prvom pozitivnom teste som zacala krvacat, tak som si myslela, ze som potratila ale pre istotu som isla za svojim gyn.................po tyzdni merania Hcg a uzv to vyzera opat na mimomaternicove 😢 Hcg mi z utorka stuplo z 120 na 269 a v maternici nic nevidno a mam mierne bolesti na pravej strane a obcas este spinim. Som z toho hrozne nestastna. 😢 😢 😢 V pondelok idem do nemocnice, posledna kontrola ..........moj gyn dufa, ze kvoli takym nizkym hodnotam Hcg by sa to mohlo same uvolnit .......aby mi zachranil vajickovod..............ak zial hodnota opat stupne, druhej laparoskopii sa nevyhnem a asi mi zoberu aj druhy vajickovod 😢

halpa
25. led 2009

svena - to je mi hrozně líto, pravděpodobnost, že se to bude opakovat je tak malá, ale přece je. Doufám,že to dopadne tak, jak doufá tvůj gynekolog a nebudeš muset na další laparku. Každopádně je to na pos... ☹ Člověk si říká, proč zrovna mě se dějí takové věci. Holka, je mi to hrozně líto, ale budeš muset bojovat. A pokud to dopadne špatně, pořád je tady možnost IVF, což bych ti samozřejmě nepřála, ale jsou to přece jen zadní vrátka. Drž se a bojuj, přeju ti k tomu boji hodně sil.

svena
25. led 2009

Halpa, dakujem ti. Ja tomu vobec nerozumiem. Ja zu som raz bola tehotna v 2007, zial skoncilo a to zle v 11tt. Isli sme na uzv a zistili ze babatko uz nezije................cakala ma kyretaz. ak sa to vtedy podarilo, preco to teraz zostava vo vajickovodoch? stale si tu otazku kladiem ale nemam na nu ziadnu odpoved. 3x som otehotnela a zakazdym sa to neskoncilo dobre, najhorsie je ze zakazdym ma caka operacia ☹ ☹ ☹
Mas pravdu, clovek si stale hovori, preco prave ja?...........preco mi to ten hore konecne nedopraje?...........zial osudu nerozkazeme...........ak mi zajtra vajickovod zoberu, zostava uz len jedine a to IVF, strasne sa toho bojim ale asi nam nic ine neostane.................len percenta uspesnosti su dost male. Citala som na internete, ze len polovica parov, kt sa na to daju sa docka babatka................viem, nemozem na to mysliet a musim verit lenze pri nasej smole je tazke niecomu verit ☹ ☹ ☹

halpa
25. led 2009

Svena - opravdu už sis toho zažila dost na to, aby se konečně podařilo dojít až k narození zdravého miminka. To druhé mimoděložní nemusí být v druhém vejcovodu. Byly tady i holky, kterým se mimi uhnízdilo v děložním roku nebo v pahýlu toho odoperovaného vejcovodu. Takže naděje ještě je, že nepříjdeš o druhý vejcovod. A jak píšeš, IVF není zaručený recept na tehotenství, ale většinou jsou problémy u párů, které nejsou schopné otěhotnět vůbec. Zní to asi hloupě, ale ty jsi schopná otěhotnět, jen je problém s udržením nebo umístěním... ☹ 😒
Naše miminko bylo malým zázrakem, ale to vaše bude doslova vymodlené, ale věř,že dojdeš k tomu vysněnému cíli - narození zdravého miminka.

halpa
25. led 2009

A taky jsem se trápila a pořád dokola ptala, proč zrovna já a proč mimi nedoputovalo tam,kam mělo, ještě v nemocnici před operací jsem v noci nespala a přemlouvala ho, ať se posune, ať je v děloze, bylo mi hrozně a taky jsem probrečela spustu dní a nocí, ale čas a víra v nové těhotenství je nejlepší lék.

svena
25. led 2009

no ja neverim ze s auhniezdilo pri tom voperovanom vajcovode, lebo mna teraz boli brucho na pravej strane, takze sa obavam toho najhorsieho ☹ ............ale nadej zomiera posledna a vsetko sa dozviem az zajtra
ja neviem kde je problem. Vsak prvykrat sa krasne dostalo do maternice a pekne sa vyvyjalo do toho 11tt.......teda skor, lebo zomrelo tyzden skor ☹ ☹ ☹
a mas pravdu, treba dufat...........aj ja si hovorim, ze ak pojdeme na to IVF tak ze sa to podari, vsak otehotniet sa nam vzdy podarilo, tak dufam, ze to tak aj bude............len teraz je to tazke verit, ze sa to raz opat podari, ale ja viem, ze aj to pride, len mi treba cas aby som sa z toho vsetkeho spamatala.
Vidim, ze si uz v 35tt tak sa ani nenazdas a mimonko bude tu 🙂 ........drzim palce 😉
dam vediet ako som dopadla

halpa
25. led 2009

Já taky držím palce, určitě dej vědět.

zuzka.o
25. led 2009

svena: moc ti přeju, abys na laparku nemusela 🙂 Pro to, co sis prožila, nejsou žádná slova útěchy dost výstižná. Je mi to líto a věřím, že se miminka dočkáte. hlavní je nevěšet hlavu a věřit. Zítra ti přeju hodně štěstí.

zuzka.o
25. led 2009

Zítra jdu ráno do nemocnice, ale přijde mi divné, že jsem začala mít skoro normální minstruaci. Krev už není hnědá, ale normální, červená. Tak třeba se operaci vynnu,... no uvidíme. Napíšu. 😉

halpa
25. led 2009

zuzko - taky tobě budu držet palečky a dej o sobě vědět.

kalimero11
26. led 2009

Ahoj holky,

zdravím všechny nově příchozí a také "již domácí". Svena, Zuzka, držím palec, ať vše dopadne v rámci možností co nejlépe.
Mám za sebou první MS a už mě zas "honí mlsná" vyrobit si miminko. 😀 Holky, máte někdo zkušenosti nebo znáte někoho s otěhotněním hned po prvním cyklu po odebrání vejcovodu a revizi? Mudr. mi říkala dva až tři cykly počkat, ale každý radí něco jiného. Už je mi fajn a cítím se na další těhu. Naopak bojím se dát nějakou delší pauzu, aby se nevytvořily pooperační srůsty a také nám vždy otěhotnění nějakou dobu trvalo, tak aby se to zbytečně neprotahovalo. 😉

mar26
26. led 2009

Zuzko a Sven- držím palečky, určitě holky dejte vědět jak jste dopadly.

Ahoj kalimero....no já počkala dvě MS a pak jsme do toho šli a podařilo se po té 4 MS. Jinak vím jen,že odsud z koníka texas otěhotněla hned po laparce,ale myslím,že nebyla na revizi...tam říkají že by se měla ta děloha a čípek zregenerovat. Jinak ty jizvy můžou možná taky bolet nevím...po těch 4MS (7.červenec laparo, poslední MS 8.10.)

Opravdu záleží na tom jak se cítíš.

seb
27. led 2009

ahoj holky,
tak já mám třetí MS po laparce a revizi a tak se do toho taky vrhnem,
kalimero, my to zkusili už po druhé MS, ale jen tak náhodou, ani nevím, kdy byla ovu
je fakt , že ty jizvy mě občas ještě bolí, ale kdyby se zadařilo, tak bych to vydržela a ráda, hlavně, že by bylo mimi na cestě 🙂

halpa
27. led 2009

Holky, já vím, že jste netrpělivé, ale musím vás upozornit, že mě jizvy bolely ještě po roce po laparce. Když mi opravdu pořádně začlo růst bříško, bolest se ozývala. Ale na druhou stranu, asi se mi udělaly srůsty, protože mě bolelo i něco jiného a to odhadoval doktor na srůst. Takže každá rada drahá, co? 😕 😉

misa1982
27. led 2009

Ahoj holky chci se taky zeptat 19.12.2008 jsem byla na laparoskopii mimodelozni tehotenstvi mela jsem to na vajecniku takze mi nic nebraly jen to odstranily pro jistotu mi cistily delohu v nemocnici rikaly 2 az 3 mesice pockat prvni MS mam zasebou myslite ze v unoru po te druhe se muzem zacit snazit?Jsem v pohode nic me neboli...poradte dekuju

halpa
27. led 2009

Holky, s tím snažením, já si opravdu myslím, že záleží na každé z vás, jak se cítíte jak fyzicky, tak psychicky. Já jsem třeba fyzicky byla v pořádku, ale měla jsem psychický blok v podobě strachu. Pro mě totiž byla laparka strašný zážitek a představa, že by se mohlo stát, že ho podstoupím v blízké době znovu, byla psychickým blokem pro snažení. Počkala bych aspoň na ty dvě menstruace a pokud se pak budete cítit, jděte do toho. 😉

Co zuzka a svena? 😕

svena
27. led 2009

ahojte baby. Tak uz to mam za sebou. Zial museli mi odstranit aj druhy vajickovod. Takze nasa sanca je uz len IVF.
Baby, viem ake ste nedockave, my sme sa zacali snazit po 2 MS (druha M mi prisla az na 46 dne) ale to ma nikdy nenapadlo, ze sa nam to podari hned na prvy krat, hlavne ked som ovulku citila na druhej strane a hlvne ma nikdy nenapadlo, ze to bude opat mimomaternicove. Tak som si podstupila druhu laparku presne 4 mesiace po prvej................je to dost narocne a neprajem to nikomu..............takze pred tym ako sa zacnete snazit si zvazte vsetky za a proti.
drzim vam vsetkym palce 🙂