Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maciatko248
3. led 2012

@martinakl 4 cyklus 🙂 takze to nebolo az tak dlho

martinakl
3. led 2012

@maciatko248 Tak to docela jde, treba to bude ted jeste rychlejsi 😉
Nam se zadarilo poprve neplanovane, v dny, ktere jsem spocitala jako neplodne, podruhe napoprve a ted taky 🙂
Tak jen to konecne dotahnout do konce...

Holky pri mimoni nestoupa hcg, takze carky na testech by nemely silit, ze? Prikladam fotku mych testu (1. je z 1.1., posledni dnes odpoledne). Co myslite? Vypada to slibne, ze 🙂 ?

gabra29
3. led 2012

@martinataylor naprosto ti rozumím, já se cejtila úplně stejně a hlavně jsem si říkala, první pokus a takhle špatně dopadl, fakt hrůza. Dlouho mi trvalo než jsem to rozdejchala, hroznej pocit když jeden den zjistíš, že jsi těhotná a za 4 dny ležíš v nemocnici bez prcka a bez vejcovodu, hodně blbej pocit a samozřejmě hormony taky zafungovaly, takže mazec.
Asi pro svůj klid na tu průchodnost půjdu a uvidím, snad to dobře dopadne a budu v klidu.

gabra29
3. led 2012

martinakl přesně tak, při mimoděložním stoupá HCG hodně pomalu, takže tohle vypadá rozhodně moooc slibně, ale asi bych šla co nejdřív k doktorovi abys měla jistotu a hlavně klid, že je vše tam kde má být. Držím palce, určitě to bude dobré.

martinataylor
4. led 2012

martina já když mela mimodelož,tak mi to žádnou čárku neukázalo...takže u tebe pevne veřím že brouček je tam kde má být..... 😉

martinataylor
4. led 2012

gabra..zvládneme to uvidíš.......jsi v situaci jako já před 5 lety.....bez mimi a bez vejcovodu a vidíš...mám ted 4 letou Klárinku uplne normálne......takže mysli na me a ono to vyjde...🙂

jezura
4. led 2012

Ahoj všem,
@martinakl ohromná gratulace!! Tentokrát to bude určitě vše OK. Je bezvadný vidět, že se ostatním daří, já pořád bojuju s velkým strachem...
Co se týká testů a HCG, tak mě mě při mimoni čárka sílila normálně a při zjištění jsem měla HCG 1024, což je poměrně vysoká hodnota. Takže ne vždy je to tak, že stoupá pomalu..... Já to zjistila jen díky krvácení a bolestem v břiše (prasklý vejcovod).

gabra29
4. led 2012

@martinataylor taky pevně doufám, že to dobře dopadne. To je vždy povzbuzující když člověk slyší pozitivní zkušenosti, že to vyšlo a bez problémů. Budeme si držet palce.

z4401
4. led 2012

Dobry vecer holky, asi nemam sanci vse procitat, pac bych tu stravila asi noci, ale chci se zeptat, zda je mezi vama nejaka divcina, ktera mela take mimodelozni a po operaci kratce otehotnela. Ja mela uz 2x mimodelozni, takze nemam ani jeden vejcovod, spis me jde o to, pac my tak i tak jsme stejne byli odkazani na umele oplodneni, ze ktereho mame holcicku, kdy bych mohla podstoupit nove IVF. Zda se musi cekat ci ne. Za kazdou radu budu vdecna. Moc dekuji

saronka
4. led 2012

@martinakl jojo jak píšeš sílí pomaličku jak stoupá pomaličku hcg a pokud je to rychle tak je to ok 🙂)) obrovská gratulace..to je bomba.. krásná čárečka a fakt za 3 dny to krásně stouplo !!!!

jfk31
4. led 2012

@z4401 já jsem prodělala mimoděložní těhotenství po KET v březnu loňského roku a hned po šestinedělí jsem začínala stimulovat na další IVF 😉 Moje doktorka tvrdila, že není na co čekat, že je tělo jakoby pohnojené a je větší šance na úspěch 😉 Je pravda, že u mě se nezadařilo, ale šla bych do toho znovu, opravdu není na co čekat 😉

z4401
4. led 2012

@jfk31 Ahojky, takze myslis, ze bych mohla nekdy v unoru do toho jit znovu? Nebo respektive jak dostanu MS? Ja budu volat do CaRu po nedeli, muj doktor ma ted jeste dovolenou. Me odebraly ten druhy vejcovod ted 22.12. takze je to hodne cerstve. Vlastne dnes jsem byla tahat stehy, mam celkem velkou jizvu cca 8 cm. :( tak mam strach, ze budu muset cekat, ikdyz muj gynekolog me uklidnil, ze si mysli, ze na jare neni problem. Ale me se nechce cekat do jara.

jfk31
4. led 2012

@z4401 Neboj se ,jizva se ti pěkně do konce šestinedělí zahojí 😉 Já jsem se ptala doktorky jak dlouho po takovém zákroku při mimoděložním těhotenství trvá než přijde menstruace a bylo mi řečeno, že tak do těch šesti týdnů od zákroku a opravdu jsem začala menstruovat den před koncem šestinedělí a hned jsme začínali stimulaci 😉 Takže pokud s tím tvůj doktor nebude mít problém, počkej na menstruaci a jdi do toho 😉 Jo, ještě si pamatuju, že mi říkala, že i kdyby mi menstruace přišla dřív než na konci šestinedělí, že je třeba šestinedělí dodržet a potom bys musela počkat do té další, ale myslím, že to už bys nějak vydržela, ne? 🙂 Můžu se zeptat kam chodíš do CARu??

martinataylor
5. led 2012

tak já byla včer na kontorle,MS taky říkal do 6 týdnu ..a o mimi se pokoušet po 3 mesících...tak uvidíme....

je mi líto,že jsi tu po 2 mimodeložních bez vejcovodu...Včera mi dr.řek ž je velká pravdepodobnost že to budu mít do třetice,ale ž emi bude držet pestičky aby mimi pak vyšlo....

ty jsi po mimodel.22.12,já 28.12..ten osud nám záver roku moc nepřál....

z4401
5. led 2012

@jfk31 No problem je v tom, ze bych chtela IVF podstoupit do konce dubna nejpozdeji, pac od 1.4. je novy zakon, kdy budou zavadet jen jedno embryjko a ja chci za kazdou cenu 2, i kdyz to znamena, ze by to meli byt dvojcata. My jezdime do Zlina, celkem draha klinika, ale mame to nejbliz, cca 15 km.

z4401
5. led 2012

@martinataylor Ahojky, no letosni konec roku byl opravdu drsny :( ale my jsme sikulky, my se s tim popereme vid? Ja uz jsem se pred 3 lety smirila s tim, ze klasicky neotehotnim, vlastne uz jsou to 4 roky, takze my mame Nellinku z IVF a ted jsem mela mimodelozni zase z KETu. Ted uz me jen uklidnuje, ze uz mimodelozni mit nemuzu. Tak snad se me podari v breznu otehotnet. Uz at je brezen a muzeme to zkusit znovu.

gabra29
5. led 2012

@martinataylor a nebylo by lepší si nechat udělat taky tu hysteroskopii? zkouška průchodnosti toho zbývajícího vejcovodu? myslím, že po těch 2 mimodělžních by ti to měli nabídnout, alespoň bys byla trochu v klidu, že to je o.k. a už další nebude. Já čím víc o tom přemýšlím, tak se rozhoduji, že do toho půjdu a uvidíme, alespoň budu vědět jak jsem na tom s druhým vejcovodem.
Držím palce, ať se vše dobře a rychle hojí a jsi brzo v pohodě.

martinataylor
5. led 2012

holky, to 2 mimodeložní jsem mela znovu na levé strane,vejcovod tam není,jen kousínek jak ho ušmikly a stejne se to prodralo a udelalo to tam díru....

My začínám ezkoušet od dubna...to uteče,musí holky...manžel v sobotu odlítá pracovne pryč do konce března,tak jsem celá ne mekko ze všeho, hlavne at to zvládne Klárinka,je to vždy pro ni težk odloučení,ale zatím jsme to vžd\ zvládli.....Já ted do konce ledna budu na neschopence a to me končí v práci smlouva ted v unoru,tak je toho moc na me....uvidím,jak vše dopadne...

z44- my byly na IVF v Brne před 6 lety a za první pokus jsme tenktár daly 32 tisíc...což se mi zdálo dost,je to soukromá klinika,ješte tam máme 5 zmražených embriií a to si platím ekaždý rok to zmrazování.....taksi říkám,když to nevyjde normálne,tak šance snad bude v tom brne znova..ale já veřím že to pujde,jsme bojovníci... 😉

martinakl
5. led 2012

@saronka Ono to dva dny netmavlo, pak jeden den jo, a ted zase porad stejny... Jdu k dr za tyden, tak snaed to bude ok.

saronka
5. led 2012

@martinakl jojo bude max muzes jit na hcg ja za to dala 120kc

martinakl
5. led 2012

@saronka A to staci zajit do laborky a rict, ze chci vysetrit na hcg? Byla jsem u nas v poliklinice jednou na krvi, je tam primo odberni misto a laborator...

martinakl
5. led 2012

@saronka Tak koukam, ze v te poliklinice je tzo za 184Kc. Kdy jsi mela vysledky?

gabra29
6. led 2012

@martinakl já bych na to taky šla co nejdřív, docela mě překvapuje, že tě doktorka bere na vyšetření až za týden, po mimoděložním by tě podle mě měla vzít hned. Abys měla klid. Neboj, všechno bude dobrý, držím palce!!!!

martinataylor
7. led 2012

tak držíme pestičky.....

saronka
8. led 2012

@martinakl hned..jak ses rozhodla?? kde bydlíš v Praze? u mě na P9 to mají levnější zda se ti nevyplatí tam jet?? já totiž byla u doktora a nic vidět nebylo ale udělala mi HCG a pak jsem šla asi po týdnu znovu

martinakl
9. led 2012

@saronka
@martinataylor
Ahojda. Byla jsem tam v patek. Nakonec to stalo 225, ale co uz.. HCG bylo 872. Coz je snad ok.. Spocitala jsem, ze kdyby se kazdy den zdvojnasobovalo, tak v den, kdy jsem poprve nasla slabounkou carku na testu 10, bylo by cca necelych 30, coz by tak nejak asi odpovidalo.. V 6t by podle vlanku melo byt pres 1000, ale uz minule bylo mimi mladsi o tyden, tak asi dobry 🙂 Ve ct jdu na UZ, tak by uz melo byt neco videt. Srdicko mozna ne, ale aspon bublinka 🙂

martinataylor
9. led 2012

marti já,jak byla ted na tom mimodeložním před vánocema,tak jsem mela HCG 3795...v kolikátem týdnu jsem mohla být,nepoznám to,mesíčky jsem mela normálne furt....

přeju ti at tam máš bublinku velkou😀 a máme tu dobré zprávičky

martinakl
9. led 2012

@martinataylor Ja mela taky pres 1000 pri mimodeloznim, ale to bylo dost mozna tim, ze jsem cekala dvojcata a jedno bylo v deloze. Taky jsem dost krvacela a bolelo me bricho a tak, ted vubec nic... No tak snad i tak to bude ok. Ve ct dam vedet 😉 .

saronka
9. led 2012

@martinakl to je luxusní vzestup 🙂) uvidíš bude tam krásná bublinečka 🙂) jinak já u mimoňě měla HCG cca 7-8tt jen 650 tak nějak

martinakl
9. led 2012

@saronka To jsi mela ted nebo pri mimoni?